IS De houding van Australië j^en dreigende verkeerschaos Het verbond RADIO EN TELEVISIE Rode Pimpernel IDE \NDE Binnenlands nieuws [OOR LEROUX ;Ug 23 augustus "32 !S weer is 'taitêjdi Donderdag 23 augustus '62 DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 KINDERVERLAMMING STERFT UIT ZEGT Dr. SALK Ds. ROEMAINOEM GAAT NAAR DJAKARTA INDIA EN CHINA Kijkers en luisteraars GENERAAL RÏKHYE IN HOLLANDIA In twintig jaar tijd verdriedubbelde het verkeer het over twintig jaar van de sullen /an de» moet st ostein. 570 - :n - Telefoon 2380 :rzekering dring G D: S'KETBAKKERM - TEAROOM ARS JZEN - Tel. 2380 vOMEX TEL. 01138—5'Jl ekocht bU Ln Waterfittcr .NEUZEN Tel. 3006 In een verklaring over de kwestie Westelijk Nieuw-Gui- nea, afgelegd in het Huis van Afgevaardigden, heeft de minis ter van Buitenlandse Zaken, sir Garfield Barwick, gezegd dat Australië zijn bezittingen tot het uiterste zal verdedigen. Hij zei onder meer: „Wij zullen onze vitale belangen op krach tige doch vreedame wijze blij ven bevorderen en wij zullen Er zal vermoedelijk een tijd ko men dat het virus dat kinder verlamming veroorzaakt, zal zijn uitgestorven. Dit heeft dr. J. Salk, de uitvinder van het naar hem genoemde anti- poliovaccin, dinsdag op een internationaal congres voor microbiologie in Montreal ge zegd. Volgens dr. Salk is tot nog toe gebleken, dat vaccin tegen kinderverlamming niet alleen degenen die ermee zijn inge spoten beschermt, doch dat ook de totale hoeveelheid po liovirus erdoor wordt geredu ceerd. De veelvuldigheid van deze ziekte is zowel bij niet als wel met antipoliovaccin behandelden gedaald, hetgeen kan betekenen, dat het virus zelf wordt uitgeroeid en dat eens vaccinatie niet meer nodig zal zijn, aldus dr. Salk. De Papoea-dominee F. J. Roe- mainoem al een bezoek brengen aan Djakarta om daar met on- derwijsautoriteiten te spreken over Indonesische onderwijzers voor Protestantse Papoea-scho len, aldus verneemt Reuter uit betrouwbare bron te Hollan- dia. Dominee Roemainoem is de voorzitter van de Generale Sy node van Papoease Evangelisch- Christelijke Kerken. De beslissing zou zijn geno men tijdens een geheime bijeen komst van de Synode en van autoriteiten van de Stichting voor Protestants Christelijk On derwijs op Nieuw-Guinea. De premier van India, Nehroe, heeft woensdag verklaard, dat India zal voortgaan zijn gren zen te versterken teneinde de Chinezen „in toom te houden", doch tezelfdertijd zal zoeken naar wegen die naar een vreed ame oplossing van het grens- eschii zouden kunnen leiden. De premier zei dit tijdens het debat over de grenssituatie in het Indische Hogerhuis. Nehroe hoopte, dat de Chinezen nog maals zijn voorstel voor een ge demilitariseerde zóne in Ladakh Kasjmier) wilden overwegen mdat dit volgens hem de on derhandelingen zouden verge makkelijken. Op 1 augustus waren bij de dienst luister- en kijkgelden 1.180.596 televisietoestellen aan gegeven tegen 1.168.995 op 1 juli Kt m 21 augustus 1.189.193). Op 1 augustus bedroeg het aantal geregistreerde ra diotoestellen 2.596.151 tegen 2 394.619 op 1 juli. Het aantal aansluitingen op de draadomroep was op 1 aug. 471.022 tegen 472.445 op 1 juli. De V. N.-generaal Rikhye heeft woensdag zijn besprekin gen met gouverneur Platteel en schout-bij-nacht Reeser voortge zet. Naar het ANP van een woordvoerder van de Verenigde Naties verneemt, wordt naarstig gezocht naar wegen om alle in •Jieuw-Guinea rondzwervende infiltranten ten spoedigste te in formeren over het bereikte ak koord en de afkondiging van het Staakt het vuren". Generaal Rikhye zal heden ochtend een toernee beginnen langs verschillende plaatsen op Nieuw-Guinea. Met een Dakota van de koninklijke luchtmacht zal hij eerst naar Manokwari rei zen o.a. om daar te worden in gelicht over het Papoea vrijwil ligerskorps. ■Vrijdag aanstaande zullen jveertien waarnemers van de Ver. a ties in Hollandia aankomen om daar zo spoedig mogelijk onder leiding van de reis aan gekomen Zweedse overste Olof Melin te beginnen met de con trole op de naleving van het Staakt het vuren". In Hollandia vraagt men zich waar de vertegenwoordigers van de Verenigde Naties zullen .'orden gehuisvest. Het gouver- icmentshotel, waar generaal Rikhye en andere hoge vertegen- voordigers van de Verenigde Na- ies met uiterst eenvoudige ka- ners genoegen moeten nemen, s tjokvol. De V. N.-delegatie speurt naar- tig naar kantoorruimte in Hol- andia aangezien het werken in totelkamers uiterst moeilijk is. ten volle de integriteit van ons land en van zijn gebiedsdelen handhaven. Voor deze laatste taak hebben wij hondgenoten die plechtige beloften hebben afgelegd". Sir Garfield zei verder er zeker van te zijn dat Indonesië zich hiervan rekenschap geeft en dat het ook beseft dat Australië bereid is alle pro blemen in een geest van voort durende samenwerking te be naderen. Voor wat Nieuw-Gui nea betreft geldt dit zowel voor de periode van bestuur door de V. N., die gaat aanbreken, als voor het daarop volgende tijd vak van bestuur door Indo nesië. Als gevolg van het Neder lands-Indonesische akkoord krijgt Australië voor de eerste maal een gemeenschappelijke landgrens met een Aziatisch volk. Alhoewel het mogelijk is dat tal van nieuwe regelingen moeten worden getroffen, meen de sir Garfield dat het verkeerd zou zijn dit nauwer contact met Indonesië te beginnen in enige stemming van bepaalde voorge voelens of van verwijt. Hij zei nog dat de pogingen van de V. S. en van andere lan den. daarbij inbegrepen Austra lië, het uitbreken had verhin derd van vijandelijkheden waar van niemand in het gebied, ook niet de Papoea-bevolking, baat zou hebben gehad. Sir Garfield Barwick hield staande, onder groot rumoer in het Huis, dat de Australische diplomatie doeltreffend was ge weest doordat zij invloed had (van onze verslaggever) uitgeoefend op Indonesiërs en Nederlanders om een oorlog te vermijden. In zijn verklaring legde de minister er voortdu rend de nadruk op dat Austra lië het akkoord toejuichte op voorwaarde dat de belangen van de Papoea's gewaarborgd zou den worden. Hij zeide dat geen Westerse mogendheden bereid waren ge weest geweld te gebruiken om Amsterdam (P P) - Wie in de grote steden zijn ogen wel te helpen de Nederlandse sou-,x vereiniteit te handhaven. eens de kost heeft en dit niet slechts nu doet, maar dit ook De wnd. leider van de La- deed een twintigtal jaren geleden, komt tot ontstellende ont- bour-oppositie, Gough Whitlam, viel de verklaring aan op grond dekK,n9en. Wat is er allemaal veranderd en wat is daarvan de oor van het feit dat ze ernstige zaak De veranderingen in het stadsbeeld vinden heus niet alleen leemten vertoonde en een wijzi- ging in de politiek van de re- "un oorzaak in modernisering, doch voor een groot deel ook in het gering-Menzies onthulde. in dio twintig jaar zo sterk toegenomen verkeer. Er zijn inmiddels In vorige jaren, zeide hij, had1 de regering-Menzies verklaard ingrijpende wijzigingen aangebracht, die het beeld der steden gron- rlErP^ be«tU.Un,i^di9 hebben veranderd omdat de verkeersmoloch dit eiste. In de Nieuw-Guinea van essentieel belang achtte voor de verdedi-oude binnensteden werden voorheen regelmatig gebruikte straten betoogdendat1^Ausüalië^n'i™seheel voor verke€r 9esloten, a"^ere wegen, die twintig jaar ge- terventie van de Verenigde Na- leden nog royaal het verkeer konden verwerken, kregen éénrich- ties had kunnen verkrijgen in.. een vroeger stadium, met een,m3SVerkeer en ,nmiddels z,l" vve op vele punten al weer zover, grotere bescherming van de in- dat ook deze maatregelen niet meer voldoende zijn. Wat moet er heemse bevolking en met ver- mijding van de bedreiging met gebeuren geweld. Whitlam zeide voorts St| S.r™ephS«BS;w.„Sf VERKEERSDESKUNDI- politiek van invloedsuitoefening V\ an voor een ongelooflijk door de Verenigde Naties waar-p™b en "og 5 1. ls er door de toekomst van andere !^"op'ossmf fvonde?; De ov"- n„„.7 heden der steden treffen maat- schermd zou worden. Het debat doen^it omdoet GEZOCHTE AUTOHANDELAAR MELDT ZICH BIJ DE POLITIE Aan het hoofdbureau van po litie te Amsterdam heeft zich dinsdagmiddag de 43-jarige autohandelaar J. v. d. S. ge meld, wiens opsporing en aan houding de politie op 22 april had verzocht. Er was toen n.l. gebleken dat v. d. S., die met geld van een financieringsbank auto's in- en verkocht, in het Paasweekeinde zijn hele voor raad deels nog niet betaalde auto's had opgeruimd. Van het geld betaalde v. d. S. eerst zijn speelschulden en daarna week hij uit naar Spanje, waar hij met de rest van het geld, naar de politie vermoedt, goede sier heeft gemaakt. Bij zijn aanmel ding had hij geen cent meer op zak. De bank, die een vordering van ongeveer 150.000 gulden op de handelaar had, zal, naar wordt aangenomen, deze wel als een verliespost moeten beschou wen. DE MOORD IN AMSTERDAM Een Amsterdamse taxichauf feur heeft de 24-jarige expedi tieknecht L. C. B„ die ervan wordt verdacht de 55-jarige kantoorbediende J. K. Termoh- len te hebben vermoord, in de nacht van zaterdag op zondag in de Jan Everts enstraat gezien. In deze omgeving en omstreeks dit tijdstip moet volgens de gerech- teiyk-geneeskun^ge dr J Zei- 5"egwerkel' van de Nederlandse denrust de heer Termohlen om denoordkTn/'van dL" spooJbmg over het Hollands Diep om het leven gekomen. De man werd gegrepen door een trein die op weg was van Lage Zwaluwe naar Dordrecht. Hij was woonachtig werd verdaagd. moet, de chaos moet in ieder ge val iets worden beteugeld, maar het wachten is nog steeds op een afdoende oplossing. Beperking van de maximum snelheid, ver keerslichten die op honderden punten als paddestoelen uit de grond verrijzen, zebrapaden voor- sorteerstroken en wat al niet de politie. Hij had B. m de meer moeten helpen de zaak een nacht van zaterdag op zondagjjeetje in bedwang te houden, in de Jan Evertsenstraat zien Goed, het gaat vrij redelijk, maar rondscharrelen toen hij in zijnhoe staan de zaken over twintig auto passeerde. Hij vond dezejaar in 1982? wandelaar in een eenzame om- Wij hebben ons licht eens op geving en midden in de nacht gestoken bij mensen die het we- een beetje vreemd en stapte naten kunnen en we bezochten po- de publikaties over de moord litieautoriteiten en stads-archi- naar de politie. Zijn vermoeden tecten. Bij allen hoorden wij bij- dat hët dezelfde man betrofna hetzelfde verhaal, waaruit bleek juist, want hij heeft bij W1i een kort resumé laten volgen, een confrontatie B. herkend. De grootste verkeersproblemen Het stoffelijk overschot vandoen zich voor omstreeks de het slachtoffer zal vandaag op?pit?uren' de dat fab"eke?> de R.K. begraafplaats Buiten-kantoren en scholen aan of Mlt" veldert in Amsterdam ter aarde worden besteld. LOODS AFGEBRAND Gisternacht is de grote loods van de turfstrooiselfabriek en veenderij Trio N. V. aan de Sluiskade Zuidzijde te Vriezen- veensewijk afgebrand. Enkele vraentauto's konden worden gered. In de loods, waar enkele tientallen personen werk vin den, worden van turf turfstrooi- selbalen gemaakt. De oorzaak van de brand is nog onbekend. De felle brand heeft een schade aangericht van onge veer 250.000 gulden, vooral de schade aan machinerieën is om vangrijk. Het bedrijf is tegen brandschade verzekerd. WEGWERKER VAN N. S. OMGEKOMEN Dinsdagmiddag is de 60-jarige gaan en duizenden en duizenden mensen zich door de straten der grote steden bewegen, eigenlijk stuk voor stuk gehaast. Driemaal zoveel WANNEER WE de ontwikke ling van het personenvervoer in Nederland sedert 1938 nagaan, dan blijkt uit de statistieken niet alleen, dat sedertdien de omvang van dit vervoer per spoor, tram, autobus en personenauto geza menlijk is verdrievoudigd, doch ook dat zich in de verhoudingen belangrijke verschuivingen heb ben voorgedaan. De totale omvang van het per sonenvervoer bedroeg namelijk in 1938 rond 10,5 miljard rei zigerskilometers, welk aantal in 1957 was gestegen tot ruim 32,5 miljard, dus het drievoudi ge. Inmiddels is dit aantal nog aanzienlijk groter. AAAAAAA/WWSA^^^^^/ Vooral bij kruispunten waar veel wegen samenkomen, kan het moeilijk zijn het verkeer in ge regelde banen te leiden. De po litie heeft daar handen vol werk. het leven zijn gebracht. Zijn lijk werd pas een dag later gevon den. De verdachte blijft even wel ontkennen iets met de moord te maken te hebben. De taxichauffeur meldde zich bij in Dordrecht. Van de 10,5 miljard reizigers- kn in 1938 werden er 64 pet. af gelegd per openbaar vervoer middel en 36 pet. per personen auto. Een persoon in een perso nenauto neemt meer ruimte in dan zes personen in een openbaar vervoermiddel, waaruit blijkt, dat door de sterke aanwas van per sonenauto's in het verkeer deze relatief meer plaats innemen, dan nodig zou zijn, wanneer deze men sen van een openbaar vervoer middel gebruik zouden maken. De oorzaken zijn aan te wijzen, maar de oplossing niet DE OORZAKEN van één en an der zijn gemakkelijk aan te wij- zen. De mensen zijn over het al- J gemeen luier geworden. Wie i vroeger nog ging lopen, maakt nu gebruik van rijwiel, bromfiets, openbaar vervoermiddel of per- sonenauto. Ook de huidige wo ningnood is niet vreemd aan het j. verkeersprobleem. Door het feit, dat er moeilijk verschuivingen tot stand kunnen worden gebracht I door de overheidsbemoeiing blij- ven velen wonen op plaatsen die ongunstig ten opzichte van hun J werk liggen, met als gevolg, dat 1 zij van vervoermiddelen gebruik gaan maken, waar zij anders ge- makkelijk hadden kunnen lopen. Ook de uitbreiding der steden met nieuwe wijken draagt er een j deel toe bij, want in tegenstelling i tot vroeger moeten de mensen Hn die wijken grotere afstanden afleggen naar het terrein van hun arbeid en maken gebruik 'van vervoermiddelen. De hogere welstand en de zekere luxe die men zich kan veroorloven wer ken de toeneming van particulie re vervoermiddelen in de hand en zo zien we dat deze zeker nog niet complete lijst van oorzaken ons reeds een duidelijk beeld geeft van het ontstaan van een verkeerschaos die bijna onaf wendbaar naderbij komt. De straten in de binnensteden der grote steden, die dateren van honderden jaren geleden zijn veelal te smal en liggen voor het verkeer ongunstig, daar heeft men vroeger geen rekening mee gehouden en kon dit trouwens ook niet. Nu zitten we er mee. We kunnen moeilijk de binnensteden met hun oude straten gaan slo pen, aangezien dit economisch en gezien de woningschaarste zeker niet verantwoord zou zijn en zo blijft het probleem doorvreten Op de spitsuren zijn het voor al de geweldige drommen fiet sers, die de wegen overvol ma ken. /WNMA^\AAA<WVWVW zonder to.t een oplossing te ko men. Verschillendetijden EEN DIRECTEUR van een groot openbaar vervoerbedrijf zag wel iets in spreiding van arbeidstijden, zoals hij dat in Wol verhampton (Engeland) met suc ces heeft zien toepassen. De werk tijden van de grote industrieën verspringen daar bij toerbeurt, zo dat de bussen bij aan- en afvoer twee slagen kunnen maken. De grote pieken van de spitsuren ijn er af en een middelmatige drukte is over een grotere tijdsduur ver deeld. „Bovendien", merkte hij glimlachend op, „zou de drukte reeds aanmerkelijk minder wor den, wanneer meer mensen ge bruik maakten van de openbare en minder van privé vervoer middelen. Gezien het ruimteprobleem is dit zeker een zeer goede oplos sing. Bij nadere bespreking bleek ons echter, dat de vervoermaat schappijen hierop eigenlijk niet eens zo gesteld zijn, aangezien de overbelasting, die momenteel toch reeds zoveel vergt, dan nog langer zou duren, met alle ge volgen van dien. Statistieken toonden ons aan, dat momenteel reeds bijna veer tig procent van het wagenpark der vervoermaatschappijen de he le dag op nonactief staat om slechts gedurende de spitsuren ingezet te worden voor verster- kingsritten. Toch kan dit materi aal niet worden gemist, want hoe moet het dan op die spitsuren! Dergelijke wagens kosten natuur lijk geld, inplaats dat zij het op leveren. Laat staan wanneer er nog meer materiaal zou moeten worden gereserveerd voor lange re piektijden. Zo zien we, dat de dreigende verkeerschaos een complex van problemen is, dat ons boven het hoofd dreigt te groeien en waar aan we met vereende krachten zullen moeten werken, willen we het onder de knie krijgen, daar zijn alle deskundigen het over eens. Aller medewerking is ver eist, wil de mens niet door het verkeersmoloch worden ver pletterd. door BARONESSE ORCZY 27) (Nadruk verboden.) TWEE GOEDE PATRIOTTEN Het getuigenis van burgeres Fanny Roussell, die met haar echtgenoot voor het Tribunaal der Revolutie gebracht werd, beschuldigd van verraad beiden werden vervolgens vrij gesproken. Mijn naam is Fanny Roussel, en ik ben een fatsoenlijke ge trouwde vrouw, en een even goede patriot als iemand uwer. Ja, en ik wil het zeggen in mijn laatste snik, al zullen jullie me naar de guillotine zenden, zoals jullie waarschijnlijk al van plan zijn, want jullie zijn allemaal dieven en moordenaars, allemaal, en jullie hebben al uitgemaakt dat mijn man en ik schuldig zijn, omdat we die verwenste Engelsman, die zij de Rode Pim pernel noemden, onderdak ver leend hebbenen hem zouden hebben helpen ontvluchten. Maar ik zal vertellen hoe alles in zijn werk ging, want ofschoon gij mij een verraadster van het Franse volk noemt, ben ik een trouw patriot en wil u dat bewij zen door precies te vertellen, hoe alles gebeurde, zodat ge op uw hoede kunt zijn tegenover de ge slepenheid van die man, die, ge loof ik, een vriend en bondgenoot van de duivel ishoe zou hij anders ditmaal hebben kunnen ontsnappen? Welnu dan! Het gebeurde drie dagen geleden, en het was zo bitter koud als mijn man en ik ons niet herinnerden dat het ooit geweest was. Wij hadden geen gasten in huis, want we wonen drie mijl van Calais af en te ver dus voor lieden die bezigheden in de havenplaats hebben- Alleen 's middags is vaak de koffieka mer vol mensen die naar de ha ven op weg zijn. Maar 's avonds was de plaats geheel verlaten en zo eenzaam dat wij ons soms verbeelden dat we de wolven in het woud van St. Pierre konden horen huilen. Het was bij achten en mijn man was bezig de luiken te sluiten, toen we eensklaps getrappel van voeten op de weg hoorden, en toen een vlug „Halt!" Het vol gende ogenblik werd er gebie- VRIJDAG 24 AUGUSTUS HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgymn.7.20 Socia listisch strijdlied; 7.23 Lichte dend op de deur geklopt. Mijn man deed open en daar stonden vier mannen in uniform van het Linie regimenthetzelfde dat In Calais ligt. De uniform kende ik natuurlijk goed, ofschoon ik de mannen met van gezicht kende. „In naam van het volk en op bevel van het Comité van Open bare Veiligheid!" zei een der mannen, die vooraan stond, en die, naar ik oplette de korporaals- streep op de linkermouw droeg. Hij toonde een papier, dat met zegels bedekt en beschreven was, maar aangezien mij man noch ik kan lezen hielp het ons niet veel of wij er al naar keken. Hercule dat is mijn man, burgers vroeg de korporaal wat het Comité van Openbare Veiligheid van ons arme hoteliers van een herberg aan de wegkant verlangde. „Alleen voedsel en een onder komen voor vannacht voor mijn mannen en mij," antwoordde de korporaal heel beleefd. „Ge kunt hier rusten," zei Hercule, en hij wees op de ban ken in de koffiekamer, „en als er nog wat soep in de pot is, kunt ge die krijgen." Hercule is, ziet gij, een goed patriot, en hij is in zijn tijd sol daat geweest... Nee! nee... laat niemand uwer me in de rede val len... gü wilt zeggen dat ik ge weten moest hebben dat... maar luister verder. „De soep zullen we graag ge bruiken," zei de korporaal opge wekt. „Wat het onderdak be treft... wel! Ik geloof dat deze lekker warme koffiekamer niet aan ons doel zal beantwoorden. We moeten een plaats hebben, waar we verborgen liggen en te gelijkertijd de weg kunnen be- ochtendklanken (gr.); 8.00 Nws en socialistisch strijdlied; 8.18 Muzikale ochtendpost (gr.); 10.00 Praatje; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Operette (gr. 11.00 spieden. Ik zag een bijgebouw toen wij hierheen kwamen. Als gij het goedvindt zullen wij daar slapen." „Zoals ge wilt," zei mijn man kortaf. Hij fronste de wenkbrauwen, terwijl hij dit zei, en het scheen plotseling of er vage achterdocht in Hercule opkwam. De korporaal evenwel scheen daarvan geheel onbewust, want hij ging heel vriendelijk voort: „O, dat is prachtig! Entre nous, burger, mijn mannen en ik hebben met een kwade tegen stander te doen. Ik wil zijn naam niet noemen, want ik zie. dat gij die reeds geraden hebt. Een kleine rode bloem, nietwaar?... Welnu, we weten dat hij op weg moet zijn regelrecht naar de haven van Calais, want hij is door St. Omer getrokken en Ar- dres. Maar hij kan met geen mo gelijkheid de stad Calais binnen komen vannacht, want wij zijn op de loer. Hij moet onderdak zoeken voor zich en enige andere aristocraten die bij hem zijn en, behalve in dit huis, is er geen andere plaats tussen Ardres en Calais, waar zy dat zouden kun nen vinden. De nacht is bitter koud, er woedt een sneeuwstorm. Mijn mannen en ik hebben bevel deze weg te bewaken, andere pa trouilles bewaken die naar Bou logne en Gravelines, maar ik heb zo'n idee, burger, dat onze vos naar Calais gaat, en dat mij de eer te beurt zal vallen, die ver moeiende rode bloem aan de of ficier van justitie te overhandi gen en route naar Madame la Guillotine." (Nadruk verboden ..ti# 1 Voor de kleuters; 11.15 Zang recital; 11.40 Lichte muz.12.00 Lichte muziek en zang; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Sport en prognose; 12.50 Pianospel; 13.00 Nieuws; 13.15 Meded. en gram.13.25 Beurs berichten; 13.30 Lichte muziek; 14.00 Kamermuziek; 14.45 Boe kenschouw; 15.05 Ga er eens even voor zittena. Zing met ons mee; b. Het Vogelkwartier, hoorspel; 16.00 Klass. orkest muziek (gr.); 16.30 Voor de zie ken; 17.00 Voor de jeugd: 17.25 Lichte muziek; 17.50 Actualitei ten; 18.00 Nws; 18.15 Politieke lezing; 18.25 Tango-Rumba-or- kest; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Wereldkampioenschappen wielrennen te Milaan; 19.15 Licht pianospel (gr.); 19.20 Europese zwemkampioenschap- pen te Leipzig; 19.30 Balletmu ziek (gr.); 19.50 Weekend-agen da; 20.00 Nws; 20.05 Gesprek; 20.20 Lichte gram.; 20.40 Ge sprek; 21.00 Vlieg er eens uit, gevar. progr.; 21.45 Melodieën- expres; 22.15 Buitenlands week overzicht; 22.30 Nws; 22.40 Li terair programma; 23.00 Socia listisch nieuws in Esperanto; 23.10 Wereldkampioenschappen wielrennen te Milaan; 23.15 Luchtig voorspel tot een lang weekend; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II; 7.00 Nws; 7.10 Gewijde muziek (gr.); 7.30 Lichte gram.; 7.50 Meditatie; 8.00 Nws; 8.15 Radiokrant; 8.35 Kleuterliedjes (gr.); 8.50 Gr.; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Gram., 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Gr.; 10.15 Morgendienst; 10.45 Zang recital; 11.15 Voor oudere luis teraars; 12.00 Amus. muz. rond de dertiger jaren; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.53 Gram. of act.; 13.00 Nws; 13.15 Muziek uit Spanje (gr.); 13.45 Lichte orkestmuziek (gr.); 14.00 Kamerorkest en solist; 14.35 Geestelijke liederen; 15.00 Mu ziek uit Scandinavië (gr.); 15.55 Klass. pianomuziek (gr.); 16.15 Lezing; 16.30 Klass. kamermuz. 17.00 Dekjamatie; 17.20 Lichte gram.; 17.40 Beursberichten; 17.45 Hammondorgelspel (gr.); 18.00 Fanfare-orkest; 18.20 De hangmat; 18.50 Regeringsuitz. 19.00 Nws. en weerber.19.10 In de muzeval: muz. wedstrijd; 19.30 Radiokrant; 19.50 Geest, liederen; 20.20 Festival van Salz burg 1962 22.15 Viool en piano; 22.30 Nws. en S. O. S. ber.; 22.40 Wijd als de wereld, lezing; 23.00 Lichte gram. muz.; 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL (VI.); 12.00 Nws.; 12.03 Lichte gram. muz.; 12.30 Weerberichten12.35 Lichte gram. muz.; 12.50 Beursber.; 13.00 Nws.; 13.15 Lichte muz.; 14.00 Klarinettensextet: Klass. en moderne muz.14.45 Operet- temuz.16.00 Beursberichten 16.06 The boys from Syracuse, musical; 17.00 Nws.; 17.15 Lichte muz.; 18.00 Orgel en zang; 18.20 Voor de soldaten; 18.50 Lichte orkestmuz.19.00 Nws.; 19.40 Lichte gram. muz.; 20.00 Klass. en moderne symfonische muz.; 21.45 Bariton en piano; 22.00 Nws.; 22.15 Jazz; 22.55-23.00 Nieuws. Televisieprogramma's NED. T. V.: 17.00-18.00 Europ. zwemkampioenschappen te Leip zig; 20.00 Journaal en weer- overzicht; 20.20 Espresso; 21.00 Vergeten liedjes uit de twintiger jaren; 21.25 Het geheim van Charles Goff, detective-film 22.15 Spiegel der Kunsten. BELGIË (VI.): 16.00-18.00 Euro pese zwemkampioenschappen te Leipzig; 19.30 Klass. muz.; 20.00 Nieuws; 20.25 Het manneke; 20.30 Speelfilm; 22.00 Film- nieuws en nieuwe films; 22.45 Nieuws. Een wervelstorm, die sedert maandag boven de Zuidafri- kaanse Kaapprovincie woedt, heeft daar aanzienlijke scha de aangericht.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 5