De situatie in Nieuw-Guinea Indonesische duikboten gesignaleerd bij Nieuw-Guinea Womsiwor wil praten in Djakarta Compensatie huurverhoging op sociale uitkeringen Russische bus opnieuw met stenen bekogeld HET WEER WEERBERICHT ZON- en MAANSTANDEN en HOOGWATER DINSDAG 21 AUGUSTUS 1962 18e Jaargang Nr 5681 DUITS SCHIP IN ZINKENDE TOESTAND AAN DE GROND GEZET EEN TELEGRAM AAN OE THANT SURINAAMSE MINISTER AFGETREDEN NIEUWE RUSSISCHE KERNPROEF ARRESTATIES IN OOST-DUITSEAND DOCUMENTEN DIEFSTAL SAMENWERKENDE BONDEN OVER HUURCOMPENSATIE *9 DE ONTWAPENINGS CONFERENTIE TE GENEVE DE SCHIETPARTIJEN BIJ DE BERLIJNSE MUUR "rankering by abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 01150 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,per kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 16 ct: minimum per advertentie 2,40. Rubriek: Kleine Advertenties (géén Iiandels- advertenties)5 regels ƒ1,10. Iedere regel meer 22 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. In Nieuw-Guinea is nog geen officiële aankondiging ontvan gen, dat Indonesische vliegtuigen boven Nieuw-Guinea zullen ko men om pamfletten uit te wer pen in gebieden, waar nog Indo nesische infiltranten rondzwer ven. Waarschijnlijk zal dit niet geschieden voordat waarnemers van de Verenigde Naties in Nieuw-Guinea zijn aangekomen. De Indiase generaal Rikhye. die gisteren in Hollandia werd verwacht, zal waarschijnlijk pas heden aankomen, aangezien het vliegtuig van de K. L. M. uit Tokio met twaalf uur vertraging in Biak zal arriveren. Niettemin verwacht men, dat nog vóór de uitwerping van de pamfletten hier en daar wel in filtranten uit het oerwoud 1e voorschijn zullen komen aange zien een aantal van hen via de radio ongetwijfeld op dc hoogte zal zijn van het akkoord. Vorige week werden op het eiland wat documenten buitge maakt, waaruit bleek, dat de al daar gelande infiltranten op dracht hadden het akkoord af te wachten en daarna de rust te handhaven in Fak-Fak. Officieel is niet bekend, wat er gebeuren zal, indien de infiltran ten zich melden. De hierover in het akkoord opgenomen militai re clausule erd in Hollandia geheim gehouden, maar alge meen wordt het logisch geacht, dat de Indonesiërs in kazernes van de Nederlandse strijdkrach ten gelegerd zullen worden en daar ook van voeding worden voorzien. De Nederlandse militairen hebben op Nieuw-Guinea thans „het geweer in de ruststand". In de oerwouden wordt niet meer gepatrouilleerd, maar de een heden hebben zich teruggetrok ken rond de plaatsen, in de na- OPNIEUW IN KOELERE LUCHT. Het hogedrukgebied dat ons een zonnige dag bracht met mid- dagtemperaturen van 22 tot 25 graden is nu naar het Oostzee gebied weggetrokken. Inmiddels breidde een Ocea nisch lagedrukgebied waarvan 't centrum op 400 km ten westen van Schotland ligt, zich naar het oosten uit. Er om heen stroomt koelere lucht over de Britse eilanden naar West-Europa. Deze lucht begon maandagavond reeds het zuidwesten van ons land bin nen te dringen en zal vandaag de warme lucht uit ons gehele land hebben verdreven. Dit binnendringen gaf aanlei ding tot fikse onweersbuien. In de met matige tot vrij krach tige zuidwestelijke wind binnen stromende koelere lucht zullen de middagtemperaturen dus lager zijn terwijl de lucht ook een wat onstabielere opbouw heeft, zodat zich tevens enkele buien kunnen ontwikkelen. medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot hedenavond. Lagere middagtemperaturen Enkele zonnige perioden, maar plaatselijk ook enkele buien. Vrij krachtige zuidwestelijke wind. Lagere middagtemperatu ren. ZON MAAN op onder op onder 21 5.32 19.53 22.55 12.42 22 5.34 19.51 23,27 13.58 23 5.35 19.49 15.09 24 5.37 19.47 0.05 16.13 25 5.39 19.45 0.49 17.10 26 5.10 19.42 1.41 17.57 VORSTELIJKE ZEELIEDEN Vanuit Campbeltown in Argyl- shire (Schotland) heeft prins Philip met liet koninklijke jaclit „Bloodhound" een zeiltocht ge maakt langs de Schotse west kust. Behalve prinses Anne en prins Charles maakte ook kroon prins Carl Gustaaf van Zweden, die in Schotland te gast is bij dc Engelse koninklijke familie, de tocht mee. Op de foto prins Philip met zijn grote zoon en dochter in actie op het jacht bij liet passe ren van het Crinan Canal op weg naar open zee. bijheid waarvan parachutisten zijn geland. Onze strijdkrachten zullen slechts tot actie overgaan, indien de infiltranten deze plaat sen zouden aanvallen. Indone siërs, die zich zullen melden, zul len correct worden behandeld, doch men is niet van plan ver broederingsfeesten te houden. Het totaal aantal infiltranten dat thans rondzwerft in de om geving van Kaimana, Fak-Fak, Sorong, Merauke, Sausaper en op enkele eilanden van de Rad- jah Ampat Archipel, wordt ge schat op vijfhonderd. De Nederlandse ambtenaren te Hollandia vragen zich nog da gelijks af wat te doen als het Nederlandse bestuur aan de Ver. Naties wordt overgedragen: nog enige tijd blijven of zo spoedig mogelijk vertrekken. Zoals reeds gemeld is er over het algemeen veel animo voor een spoedig ver trek. Het feit, dat vele gezinnen reeds in Nederland zijn of bin nenkort naar Nederland zullen reizen zal voor veel ambtenaren aanleiding zijn niet al te lang op Nieuw-Guinea te verblijven. Na genoeg iedereen is daarenboven van plan met de feestdagen in december weer bij zijn familie te zijn. Het K. L. M.-kantoor te Hol landia heeft de laatste dagen een grote stroom boekingen ver werkt voor reizen naar Neder land in het begin van oktober. Opvallend is het dat velen via Australië willen vliegen, wellicht om mogelijkheden te onderzoe ken teneinde daar een nieuwe toekomst op te bouwen. Het bericht, dat ambtenaren hun auto's op bepaalde voor waarden mee naar Nederland mogen verzenden op kosten van het gouvernement is overal met blijdschap ontvangen. Velen had den er zich reeds bij neergelegd hun auto op het laatste moment Ver beneden de prijs te moeten verkopen, maar nu is iedereen van plan zijn wagen mee naar Nederland te nemen. Het vervoer van deze auto's zal overigens wel enige tijd vergen want de eerst volgende schepen zijn reeds ge heel volgeboekt. De ambtenaren die hun huis raad alvast in kisten hebben verpakt voor een spoedige ver zending zullen de grote kisten ook voorlopig nog in hun wonin gen moeten laten staan. De lood sen van het enige transportbe drijf te Hollandia zijn mudvol, en het wachten is op de eerste sche pen die hopelijk enige verlichting zullen brengen. Inmiddels zijn gisteren te Hol landia de eerste belangrijke mu taties bekend gemaakt in het kader van de versnelde Papoea- nisering van het bestuursappa raat. Voor de eerste maal zijn Papoea's benoemd tot onderaf delingshoofd in de onderafdelin gen Mappi, Boven Digoel, Asmat, Sarmi, Keerom, Ransiki en Bin- tani. Er wordt naar gestreefd het aantal hoofden van onderaf delingen van Papoea landaard binnenkort tot veertien op te voeren. Het Duitse schip Manuela (290 ton) heeft maandagochtend geseind dat het in de Oostzee ter hoogte van het eiland Gotska Sandon zinkende is. Het heeft hulpverlening verzocht. Het schip was aan de grond gelopen. De zes bemannings leden werden ongedeerd aan wal gebracht. Hel comité Front Nationaal Papoea heeft maandag een tele gram gezonden aan de waar eend secretaris-generaal van de- Verenigde Naties. Oe Thant, waarin met de meeste klem ge protesteerd wordt tegen de komst van een „Indiase ver tegenwoordiger van de V. N.". Aan dit protest voegde men toe dat „het Front Nationaal Papoea ook niet instaat voor de veiligheid van Oe Thant zelf". De secretaris van het comité, de Papoea-journalist D. Sarwon, maakte maandagochtend een plan bekend om bij de aan komst van generaal Rikhye, hedenmorgen op het vliegveld Sentani, een demonstratie te houden om duidelijk te maken dat de Papoea's zich tegen over dracht aan Indonesië zouden blijver, verzetten. Thans is officieel medege deeld, dat de Surinaamse minis ter van Justitie en Politie maan dagochtend zijn portefeuille ter beschikking heeft gesteld. In een aan de wnd. gouverneur van Suriname gericht schrijven deelde minister Schriemisier mede. dat hij wil voorkomen, dat rondom zijn persoon een conflictsituatie zou ontstaan. Zoals zaterdag gemeld, was de rechterlijke uitspraak in een proces tegen de minister, voor hem ongunstig. Het gerechtshof had bevonden, dat minister Schriemisier jegens een han delsman „een daad van wille keur" had begaan. In Hollandia is maandagavond officieel meegedeeld, dat twee onderzeeboten van het Russische type W-klasse in de territoriale wateren van Nieuw-Guinea zijn gesignaleerd, op nog geen veer tig kilometer afstand van Hol landia. De onderzeeboten, die de In donesische nationaliteit hebben, werden reeds sinds zondag ge volgd door jagers van de ko ninklijke marine. Toen om half negen plaatselijke tijd maandag avond een der onderzeeërs de Tanah Merah Baai, op ongeveer dertig kilometer van Hollandia, naderde, werd het schip ingevol ge de overeenkomst tussen Ne derland en Indonesië niet aange vallen, maar wel werden beide onderzeeërs met fakkels en zoek- Het seismologisch instituut van Uppsala nabij Stockholm meldt dat de Sowjet-Unie maan dagochtend in het gebied van Nova Zembla een nieuwe kern proef in de atmosfeer heeft ge nomen, de derde sedert de her vatting der proeven. Men schat de kracht op ongeveer twaalf megaton. De twee vorige ontploffingen werden teweeg gebracht op 5 augustus (40 megaton) en 10 augustus (3 megaton). Na Nicolaas Jouwe, die zater dag samen met dr. Van Roijen uit New York terugkeerde, zijn maandagochtend ook de twee an dere Papoea-adviseurs van de Nederlandse delegatie, H. Wom siwor en N. Tanggahma, op Schiphol teruggekeerd. Over en kele dagen zullen zij naar Nieuw Guinea vertrekken en naar ze zelf verwachten voorlopig wel niet meer in Nederland terug komen. In de perskamer voerde Wom siwor het woord, maar minder heftig dan de journalisten vroe ger wel van hem gewoon waren. Ditmaal woog hij zijn woorden en hij vermeed al te fel van leer te trekken. Op sommige vragen verzocht hij het antwoord schul dig te mogen blijven, „omdat we nu in een delicate positie verke ren, waarin we er het beste van moeten proberen te maken. De Papoea's hebben dit akkoord niet gewild, maar nu het tegen hun zin gesloten is zullen zij er rekening mee moeten houden of ze willen of niet". De heer Womsiwor zou zelf graag naar Djakarta gaan om de nieuwe situatie daar te bespre ken. „Ik hoop dat de Nieuw-Gui- nearaad besluit een delegatie naar Soekarno te sturen." In New York hadden Womsi wor en Tanggahma ook met de heer Bunker gesproken en hem gevraagd er bij de secretaris generaal op aan te dringen alle Indonesische infiltranten, die op Nieuw-Guinea hebben deelgeno men aan gevechtshandelingen zo snel mogelijk naar Indonesië De minister en staatssecretaris van Sociale Zaken en de minister van Maatschappelijk werk, heb ben, in verband met de op 1 sep tember ingaande huurverhoging, compensatieregelingen voor so ciale uitkeringen vastgesteld. Hieronder vallen de gemeente lijke sociale werkvoorzienings regeling voor handarbeiders en de sociale werkvoorzieningsrege ling voor hoofdarbeiders waarbij een anticumulatieregeling in ver band met te genieten invalidi- DINSDAG 21 AUGUSTUS Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 5.46 6.21 7.01 7.11 n.m. 6.05 6.40 7.20 7.30 WOENSDAG 22 AUGUSTUS Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 6.37 7.12 7.52 8.02 n.m. 6.54 7.29 8.09 8.19 teitsuitkeringen (loon plus 10, per week) wordt gehandhaafd. Voor hen, die voor het begin van dit jaar onder die regelingen vielen, is een overgangsregeling ter voorkoming van dubbele com pensatie gemaakt. De percentuele toeslag op de invaliditeitsrente wordt per 1 september verhoogd van 290 tot 320 percent. Voor uitkeringen op grond van de voorziening voor blinden zijn naar gelang van de gemeente klassen nieuwe normen gesteld. Eveneens zijn compensaties op de complementaire sociale voor zieningen, dus inclusief de voor zieningen voor zelfstandigen en beeldende kunstenaars nieuwe normbedragen vastgesteld. Zoals gemeld wordt op de uit keringsnormen en lonen der ver schillende complimentaire sociale voorzieningen met ingang van 3 september 1962 een compensatie voor huurverhoging toegekend. In de uitkeringsregelingen wor den de maxima resp. de norm bedragen voor kostwinners met ƒ2,25 per week verhoogd, voor anderen met een aan de bestaan de verhoudingen evenredig ge deelte van dit bedrag. In de werk voorzieningsregelingen wordt de reeds eerder op de lonen toege kende hureneompensatie ver meerderd met 2,25. Indien de betrokkene reeds compensatie ontvangt bii zijn uitkering inge volge invaliditeitswet vindt ver rekening plaats behoudens de regel dat steeds 10,— van de in- validiteitsuitkering vrij is. Het Oostduitse persbureau A.D.N. heeft maandag gemeld, dat de Oostduitse autoriteiten „een grote groep westelijke agenten" hebben doen arres teren, die tot taak hadden in cidenten met vuurwapens uit te lokken waardoor internationale verwikkelingen ontstaan. Onder de arrestanten zouden zich agenten van de Amerikaan se en Westduitse inlichtingen dienst bevinden en een journa list van het Westberlijnse blad „Tagesspiegel". Een woordvoerder van de „Tagesspiegel" heeft verklaard, dat niemand van de staf van het blad is verdwenen. terug te sturen. „Het zou toch psychologisch volkomen ver keerd zijn om zoals in het ak- kord eigenlijk is vastgelegd de Papoea-soldaten van het vrijwil ligerskorps en de Papoea-politie agenten plotseling samen te laten werken bij het handhaven van rust en orde met de mensen, die ze gisteren nog als vijanden moesten neerschieten." Ook de Indonesische krijgsge vangenen in Nieuw-Guinea acht te hij niet geschikt om later orde en veiligheid te gaan handhaven. Voorts hadden Womsiwor en Tanggahma er bij Bunker op aan gedrongen dat hij zijn invloed zou gebruiken om voor de post van hoge commissaris op Nieuw-Gui nea tijdens de interimperiode iemand aan te wijzen van een neutrale, liefst Afrikaanse, staat. In het afgelopen weekeinde zijn uit een fabriek in Hitchin, in het Engelse graafschap Hert fordshire, meer dan 200 kg ge heime en vertrouwelijke docu menten gestolen. Deze docu menten hebben betrekking op de bouw van straalmotoren en geleide projectielen. Volgens een woordvoerder van de fabriek hebben de ge stolen papieren, foto's en teke ningen grote waarde voor con currenten, doch hun waarde vanuit een oogpunt der veilig heid kon hij moeilijk schatten. De Britse veiligheidsdienst en de politie van het graafschap stellen een onderzoek in. De samenwerkende bonden van handels- en kantoorbedien den „Mercurius", de N. C. B. B. en „St. Franciscus" hebben zich tot de centrale werkgeversorga nisaties gewend inzake de loon- compensatie voor de per 1 sep tember ingaande huurverhoging. Deze looncompensatie, aldus de bonden, geldt als een verplichting voor de werknemers met een sa laris tot 13.000 en voor degenen met een hoger inkomen voor wie het salaris in een collectieve ar beidsovereenkomst of bindende salarisregeling is vastgesteld, en voorts dat voor functionarissen met een dergelijk inkomen die niet onder een C. A. O. of rege ling vallen slechts een vergun ning is verleend tot het toeken nen van een looncompensatie ter hoogte van 1% procent van het salaris. De bonden hebben de centrale werkgeversorganisaties gevraagd de aangesloten werkgevers te adviseren van de vergunning ge bruik te maken. De werkgeversorganisaties zullen ook per bedrijfstak nog worden benaderd. De bonden „beogen hiermede een verdere inkomensnivellering te voorko men". lichten hel verlicht teneinde een eventuele landing te ontmoedi gen. Zondagavond werden de sche pen ten noorden van Kaap d'Ur- ville ontdekt. Onmiddellijk daar na werd een Nederlandse jager naar de aangegeven plek gezon den. die de schepen voortdurend achtervolgde, later gevolgd door nog een andere jager. Vliegtuigen van de koninklijke luchtmacht volgden de route van de schepen eveneens. Hun koers leidde van Kaap d'Urville in de richting van Hollandia. Toen de schepen nabij de Tanah Merah Baai kwamen en in de wegens de laat opko mende maan inktzwarte avond in een fel licht werden gezet, was het in Nederland precies twaalf uur. Naar het ANP van militaire zijde in Hollandia verneemt, be zit Indonesië „ettelijke" duikbo ten van het genoemde Russische type. Hoe de Indonesische sche pen op de waarschuwing van Nederlandse zijde hebben gerea geerd is niet bekend. De laatste melding over gesig naleerde duikboten dateert van twee weken geleden, en ze kwam van de politiecommandant te Manokwari. Uitgebreide patrouil lering met schepen en vliegtui gen had toen echter geen resul taat. In de laatste weken van juli en de eerste week van augustus kwamen geregeld meldingen bin nen over gesignaleerde onderzee boten voor de kust van Nieuw- Guinea. Het is uiteraard niet denkbeeldig dat de nabij Mano kwari gesignaleerde schepen thans in de richting van Hollan dia zijn gevaren. Dit is mogelijk door om de Schouten Eilanden heen, of tussen het eiland Japen en Biak door, te varen. De totale afstand van Mano kwari naar Hollandia bedraagt enkele honderden kilometers. Onmiddellijk nadat de Neder landse jagers fakkels hadden afgeschoten zijn de militairen te Hollandia geconsigneerd. Een heden van de Nederlandse strijd krachten zijn uit Hollandia in de richting van de Tanah Merah Baai vertrokken. Het verblijf van Indonesische onderzeeërs in dc territoriale wateren van Westelijk Nieuw- Guinea zal uiteraard het eerste punt van bespreking vormen tussen schout bij nacht Reeser en de Indiase V. N.-generaal Rikhye, die vandaag 10 uur plaatselijke tijd te Hollandia zal arriveren. Een woordvoerder van het mi nisterie van Defensie heeft in antwoord op vragen meegedeeld: Indien iets geschiedt dat in strijd is met het gesloten akkoord moet dat ogenblikkelijk worden ge rapporteerd aan de waarnemer van de Verenigde Naties. Deze waarnemer, de Indische generaal Rikhye, wordt vandaag in Ntv- Guinea verwacht. Aangezien geen nadere bijzon derheden bekend zijn. kon :1e woordvoerder op dit ogenblik geen verdere mededelingen doen. Jaren beproefd er, hoog geroemd Mijnhardt's Zenuwtabletten Groot-Brittannië en de Sowjet- Unie, die het voorzitterschap van de 17 ianden-conferentie over ontwapening in Genève delen, bevelen aan dat de conferentie van 1 september tot 12 novem ber wordt onderbroken, omdat in die tijd de algemene vergadering van de Verenigde Naties bijeen is. Een Britse woordvoerder hoeft maandag meegedeeld dat de con- ferente over deze kwestie nog geen besluit heeft genomen. India heeft maandag bij mon de van La 11 voorgesteld dat de Verenigde Staten en de Sowjet- Unie afzonderlijk bijeenkomen om te trachten overeenstemming te bereiken over een verbod van proeven met kernwapens. Lall zag geen essentiële verschillen meer in de standpunten van de twee grote mogendheden. De Amerikaan Dean heeft het Indi sche voorstel echter niet aan vaard. aldus een Amerikaanse woordvoerder. Van Westelijke zijde werd voorts vernomen dat de Rus Koeznetsov niet verder is gegaan dan het geven van de toezegging dat hij liet Indische voorstel zat bestuderen. Behalve Lall beeft ook de Brit Wright zich optimistisch, zij liet dan voorzichtig optimistisch, uit gelaten. Volgens hem schijnen de tegenstellingen tussen Oost en West zich wat de proeven met kernwapens betreft, kleiner te worden. De Sowjet-Unie zou thans van mening zijn dat de mogelijkheid van inspectie ter plaatse in bepaalde, aangewezen gevallen niet noodzakelijkerwijze een onaanvaardbaar risico voor de veiligheid van de Sowjet-Unie met zich meebrengt. Maandag hebben Westberlij ners opnieuw met stenen ge gooid naar een Russische leger- bus met militairen ter aflossing van de erewacht bij het Russi sche oorlogsmonument in West- Berlijn. Ook zondag en zater dag heeft zich een dergelijk in cident voorgedaan. Het incident van maandag gebeurde toen de bus om tien minuten vóór zes (Ned. tijd) de Amerikaanse sector binnenreed. De meeste ruiten van de bus sneuvelden. Volgens D.P.A. zijn vermoe delijk twee Russische militairen gewond. Ooggetuigen vertelden, dat de bus was uitgerust met een ra diozender en dat één van de in zittenden door een microfoon sprak toen er met stenen ge gooid werd. Ongeveer 1500 Westberlijners ontvingen de Russische bus met boe-geroep toen deze de door laatpost Friedrichstrasse pas seerde met de aflossing van de wacht voor het Russische ge denkteken. De Westberlijnse politie had reeds een uur te voren omvangrijke voorzorgs maatregelen getroffen en de Westberlijners achteruitgedron gen. Zij kon echter niet verhin deren, dat de Russische bus in de Wilhelmstrasse opnieuw met stenen aangevallen werd. Nadat de Russische bus met stenen was bekogeld, werd het voertuig tenslotte door 8 auto's van de Westberlijnse politie naar het monument begeleid. In de Wilhelmstrasse wierpen Westberlijnse betogers stenen naar de politie, die ongeveer 8C0 jongelieden probeerde te verjagen. De politie maakte ge bruik van gummiknuppels en verrichtte drie arrestaties. En kele jongelieden hadden borden gedragen met het opschrift: „De politie beschermt de Rus sen schande". Later kwamen anderen met borden„Hoeveel slachtoffers nog; vrijheid voor Oost-Duitsland en moordenaars, denk aan de dag dat gij ter ver antwoording geroepen zult wor den". De woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft maan dag in antwoord op vragen ver klaard aan te nemen, dat de mogelijkheid van het vormen van speciale groepen van het Rode Kruis met het oog op de schietpartijen aan de Oostber- lijnse kant van ..de muur", „ac tief in Berlijn wordt bespro ken". De vragen werden gesteld naar aanleiding van de dood van een 18-jarige Oostduitser, die vrijdag bij een poging om naar West-Berlijn uit te wijken door de communistische volks- politie werd neergeschoten. Dc communisten lieten hem ruim een uur gewond liggen, met als gevolg dat hij dood bloedde. Van Westberlijnse particuliere zijde kregen de Amerikaanse strijdkrachten in het westelijke stadsdeel het verwijt te horen, dat zij de stervende jongeman niet te hulp waren gekomen. Het Westduitse Rode Kruis heeft „passende stappen" ge daan om te trachten te voor komen, dat vluchtelingen bij de Berlijnse muur als gevolg van het ontbreken van medische verzorging sterven, zo heeft een woordvoerder van het Rode Kruis in Bonn verklaard. Bij zonderheden wilde hij niet mee delen om het resultaat van deze stappen niet in gevaar te bren gen.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 1