BLIEK Het dierenasiel te Terneuzen BINNENLANDS NIEUWS Setter Set een nieuw t (enthousiaste) mobilisten: rijders'! en... rijheid tanken BP Super Mix] HANDBOOGSPORT Zomerfeesten te Hengstdijk AGENDA DE VRIJE ZEEUW MET NENNI GAAT HET BETER EDITH PIAF Geslaagde kermisschieting te Sluiskil GOUVERNEUR PLATTEEL RICHT ZICH TOT BEVOLKING VAN NIEUW-GUINEA MAX TAILLEUR in LEXI-TIME ZUID-VIETNANt KENNEDY FELICITEERT SOEKARNO BEROEP OP SOEKARNO WEER POKKENGEVAL IN ENGELAND? NYLONS NOORDSTRAAT IS TERNEUZEN BEURSBERICHTEN Zaterdag 18 augustus lSgfl Zaterdag 18 augustus 1962 Pa^'5 Ja, automobilisten die de tine voor hun motor gevonden ank zij BP Super Mix! En waarom t? Omdat hun auto nu beter rt, prompter gehoorzaamt, meer geert. Kortom: omdat mix-rijders lutorijden! e individuele motorvoeding Dat was hoognodig. Want met snzine en super kwam men er 57% van de automotoren in kregen of te weinig met normals te veel met super. Nu is dat e motor kan de juiste voeding zijn nu 5 soorten BP benzine; ine r Mix 25 25% super) r Mix 50 50% super) r Mix 75 75% super) r w mix zelf uit. Reed u altijd op nzine? Probeer nu BP Super Mix red u altijd op super? Probeer nu i/lix 75 of 50. Zo kunt u zelf ier u omhoog of omlaag kunt i voelt: nu geef ik mijn motor thij nodig heeft-niet te veel, lig. oleum Handel Maafscnappij n.v. Amsterdam-C.; In een door negen dokters on dertekende bekendmaking van het ziekenhuis in Aosta, in de Italiaanse Alpen, waarin de 71- jarige links-socialistische leider Piëtro Nenni na een val in een bergstroom is opgenomen, wordt medegedeeld dat de toestand van de patiënt „aanzienlijk beter" schijnt te zijn. Een van de negen dokters, professor Dogliotti, ver klaarde vrijdag tegenover ver slaggevers dat er thans reden voor een „voorzichtig optimis me" bestaat. Honderden personen hebben Nenni boodschappen gezonden, waarin zij hem een voorspoedig herstel toewensen. Onder hen bevinden zich president Segni en eerste minister professor Fan- fani. De leider der Italiaanse com munistische partij, Togliatti, heeft Nenni in het ziekenhuis bezocht. De Franse zangeres Edlth Piaf is vrijdagmiddag met spoed in een ziekenhuis in Besangon opgenomen. Ter gelegenheid van de ker mis op woensdag j.l. (halfoogst) organiseerde de handboogmij. „De Herleving" alhier haar jaar lijkse schieting. Ondanks de' zeer slechte weersomstandigheden en de vele schietingen elders, was de deelname hieraan verheu gend. De uitslag luidde als volgt: Hoogvogel: O. Sa aft te Sas van Gent. Zij vogels: Ed. Kaas, Zandstraat en P. Schauwaart te Axel. Kallen: Jos. van Esbroek en Aug. Meert, beiden te'Sluis- kil. de weg over. Door de op dat mo ment neerkomende hevige re genbui heeft hij de naderende vrachtauto niet opgemerkt, met het gevolg dat de chauffeur, on danks onmiddellijk sterk uitwij ken en afremmen, niet kon voor komen dat V. in botsing kwam met de vrachtauto en een grote wonde aan het hoofd opliep. Na door dokter Elenbaas, die de eerste hulp verleende, verbon den te zijn, werd V. naar zijn woning te Zaamslag-Veer ge bracht. Het rijwiel van de heer V. werd vrijwel geheel vernield. tv heer G van den Neste, secretaris-penningmeester van de af- Jpiintr Zeeuws-Vlaanderen van de Vereniging tot bescherming van »Me en heeft niet alleen zoals uiteraard uit zijn functie blijkt he langstelling en gevoel voor het dier, doch bezit daarnaast ook ^Rseliny om :net deze om ■•e gaan. Di i: was onze conclusie r a een bezoek aan het Terneuzense die- Henasiel waarvan de heer Var. den Neste beheerder is. De hier ter verzor°in" opgenomen honden op dat ogenblik waren het er estien wedijveren met elkaar om hun aanhankelijkheid aan hem enbaar te maken. Zodra hij zich in hun midden begeeft, springen 'zij luid blaffend tegen hun 'tijdelijke baas op, wat deze handen vol werk geeft en luide vermaningen doet slaken om deze ongebreidel de uitingen van levenslust enigszins in rustiger banen te leiden. Het dierenasiel, gelegen an de Industrieweg, is oor velen nog een onbe- kende instelling. Het is s> I eigendom van de gemeen- te. doch in bruikleen afge- staai aan de Vereniging tot bescherming van Die- xen. onder voorwaarde, dat indien er zich gevallen «van hondsdolheid voordoen deze zonder vergoeding S in het asiel dienen te wor- sg| den opgenomen en zo aio- ■gelijk door de voorzitter, de teer C. Cysou, dieren arts te Sas van Gent, wor den behandeld. Het asiel is in de eerste plaats bestemd voor zwerf- Bieren die in Zeeuws- Vlaanderen dus niet al leen in Terneuzen wor den aangetroffen. Indien nodig, worden deze dieren onder behandeling van een ^Kerenarts gesteld. I Als er plaats is worden Él er ook pensionhonden op- g| genomen, waarbij dan in ||f de eerste plaats honden 'j- van leden der vereniging, «i Echter worden bij vol- doende plaatsruimte ook dieren van niet-leden opge- dieren naar het asiel gebracht. Door middel van de pers wordt dan ook getracht de aandacht van de rechtmatige eigenaren hierop te vestigen. Toen wij een kijkje in hel asiel namen zat in een der hokken een prachtige hond, vermoedelijk een kruising tussen een revier en een langharige bouvier. Het dier zwierf in de omgeving van het asiel rond. doch maakte, volgens de heer Van den Nese, niet de nomen. L De pensionpnjs voor -i leden bedraagt een gulden per hond per dag, onge- B acht de grootte van het dier. Voor niet-leden is de ■prijs een gulden vijf en ■twintig per dag. In de nabije toekomst zullen ook zwerfkatten kunnen wor- I den opgenomen, evenals pen- siongasten. De prijs voor leden is vijf en twintig cent en voor niet-leden vijf en dertig cent. Het asiel beschikt over zeven nachthokken en drie speelweiden. I Het voedsel der dieren bestaat hoofdzakelijk uit vlees en oud tarwebrood, doch indien men bij- voeding wenst komt dit voor .extra rekening van de eigenaar van het dier. De nachthokken worden dage- jf lijks gereinigd en gedesinfecteerd met noricid. Ook de speelweiden worden dagelijks gereinigd. Als het koud begint te worden I wordt het asiel verwarmd en krijgen de dieren een met dik H stro belegde slaapplaats. De I cokes, waarmee de kachel wordt gestookt, wordt de vereniging gratis ter beschikking gesteld door de Cokesfabriek te Sluiskil, een geste, waar het bestuur de directie zeer erkentelijk voor is. Als een dier zich naar het oor deel van de beheerder niet wel gevoelt, woxdt in overleg met de beheerderscommissie; die bestaat uit de heren R. Hol, G.'Will en C. de Blaaij, overleg gepleegd om de hulp van een dierenarts in te roepen. Als aardige attentie kan nog worden vermeld, dat kortelings een gift voor het asiel werd ont vangen uit New York, iets, wat door het bestuur ter navolging wordt aanbevolen. Jammer is, dat vele gemeentebesturen nog geen lid zijn van do vereniging. Door de politie uit de omliggen de gemeenten wprden wel zwerf - indruk een zwerver te zijn. Op roepen in de pers om de eigenaar op te sporen bleven tot nu toe zonder resultaat. De heer Van den Neste noemt dierenverzorgen zijn hobby; ech ter is hij geen onbekende op dit terrein en zeker geen leek. Hij is een aantal jaren aan een poli tieschool verbonden geweest en werkte in Indonesië in een ken nel. Eigenaars kunnen dus met een gerust hart hun honden aan zijn zorgen toevertrouwen. De Vereniging tot bescherming van Dieren en het asiel doen veel goeds voor het zwervende dier. Men kan dit werk steunen door lidmaatschap, dan wel door over making van een bedrag op giro rekening nummer 516886 ten name van de Vereniging. Gouverneur Platteel heeft zich vrijdagavond via de radio tot de bevolking van Nieuw-Guinea gericht. Hij riep de bevolking op haar taak te blijven verrich ten „opdat wij elkander in rust en orde tot steun kunnen zijn bij de voorbereiding van de nieuwe situatie die voor velen zo diep ingrijpend is". Hij gaf de verzekering dat de Neder landse overheid zo lang zij het gezag' nog zal uitoefenen met kracht zal waken voor de veilig heid van lijf en goed van een ieder die in Nieuw-Guinea ver blijf;. Uit de woorden waarmee prof. De Quay de overeenkomst heeft ingeleid is het volgens de gou verneur duidelijk gebleken hoe zwaar het besluit de Nederland se regering gevallen is. „Wij hadden in de overeenkomst gaarne zoveel sterkere, meer houvast biedende punten voor de toekomst gezien. De Neder landse regering heeft echter met kracht oprecht gedaan wat tot de mogelijkheden behoorde. De internationale wereld is tekort geschoten doordat zij de beginselen van vrede en recht, waarop de volkerenorganisatie dient te steunen, niet in alle op zichten heeft kunnen waarma ken ten opzichte van Nieuw- Guinea. Met weemoedige vol doening kunnen we vaststellen dat Nieuw-Guinea in geen enkel opzicht heeft gefaald. DiPlatteel höopte dat bij de uitvoering van de overeenkomst grote schokken, waarbij niemand wordt gebaat doch iedereen wordt geschaad, kunnen worden vermeden. Hij deed een beroep op de bevolking thans geen over haaste beslissingen te nemen maar diepgaand te overwegen wat van belang is voor ieders persoonlijke toekomst en voor de toekomst van Nieuw-Guinea. nalen, gebroken mais en tarwe korrels. In het gastvrije Oot- marsum zal hij echter niet verkommeren. De flamingo laat zich tot ongeveer drie meter benaderen zodat men hem mak kelijk kan voederen. Men heeft zich overigens natuurlijk reeds afgevraagd waar deze vreemde vogel vandaan komt. Informa ties hebben nog geen resultaat opgeleverd. Wie mist een fla mingo? BEJAARDE MAN OVERREDEN In Ureterp is gistermorgen de 83-jarige wielrijder de heer F. Postma bij een aanrijding met een auto vrijwel op slag ge dood. De bejaarde man kwam °P zijn fiets vanaf een zijweg getje de hoofdweg oprijden en heeft daarbij onvoldoende het naderende verkeer gelet. zebra geboren- IJ Donderdagmiddag is midden In de weide van diergaarde Blij- dorp in Rotterdam, onder be langstelling van honderden mensen, een zebra geboren. Het betrof een Grevy-zebra. het grootste bekende soort zebra. Deze dieren zijn afkomstig uit Etiopië en Sumaliland. Het ont leend zijn naam aan het feit dat het eerste exemplaar indertijd door de toenmalige keizer van Etiopië aan de Franse president Grevy werd geschonken. De pas geboren zebra een meisje heeft de naam Long- way" gekregen, in verband met do enorm lange draagtijd, name lijk 401 dagen. De publieke belangstelling was zó groot dat de mensen op de hekken en zelfs in de bomen klommen, waarbij uiteraard enige planten in de verdrukking kwamen. Maar dat had Blijdorp er graag voor over. Moeder Tine maakt het goed: Vader Seago begreep niet veel van al die drukte, maar toonde zich een waardig kraamvader. verkeersongeval i Vrijdagmorgen omstreeks te I kwart voor twaalf is de 22-jari- ge chauffeur G. van Ooijen uit Rijsoord op de Oudelandseweg nabij de buurtschap Oostvendam met zijn vrachtauto in de sloot terechtgekomen en verongelukt. Door nog onbekende oorzaak raakte de vrachtwagen van de weg, sloeg over de kop en kwam terecht in de langs de weg lopende sloot. De heer Van I Ooijen was op slag dood. flamingo neergestreken in ootmarslm Een volwassen flamingo is neergestreken bij de vijvers van de rioolzuiveringsinstallaties te Ootmarsum. De exotische, rood wit gevederde vogel valt een beetje uit de toon in het niet direct tropisch te noemen Oot- marsumse landschap, maar het dier zelf trekt zich hier niets van aan en zoekt ijverig naar voedsel. De natuur daar kan hem die echter niet bieden. want een flamingo wordt meest- al gevoerd met gedroogde gar- met braak, zes diefstallen op overleden na aanrijding De 26-jarige heer J. C. Riet veld uit, Diemen is tijdens zijn huwelijksreis op Texel veronge lukt. Hij is in de nacht van don derdag op vrijdag in het zieken huis te Den Helder overleden tengevolge van een aanrijding op woensdagmiddag. Het. ongeluk gebeurde op het Havenplein bii de Texelse veerboot, waarmee het echtpaar R. naar huis zou terugkeren. De man werd aan gereden door een achteruitrijd dende jeep. bestuurd door een politieadjudant. Het echtpaar was drie weken geleden ->e trouwd. weer een verdachte van serie inbraken- gepakt De Amsterdamse politie heeft donderdagavond do 31-jarige autohandelaar B. l. v. d. G. aan gehouden in verband met een grote serie inbraken die hij in samenwerking met acht kame raden in de afgelopen maanden in Amsterdam moet hebben ge pleegd. Deze vrienden zijn reeds eind juli voor de officier van Justitie geleid, verdacht van het plegen van veertien diefsiallen uit auto's, twee rijwieldiefstallen en een bromfietsdiefstal. V. d. G. wordt maandag voor de officier van Justitie geleid. halbstarken en nozems in den haag actief Duitse jongens misdragen zich in Den Haag nogal eens. Donderdag zijn weer zeven jon ge Duitsers aangehouden nadat zij probeerden in Scheveningen een sigarettenautomaat te for ceren. Eén van de jongens was in liet bezit van een mes. Ter plaatse werden er twee gegre pen, de andere vijf werden op gehaald in de kampeerplaats Ockenburg waar zij allen ver, bleven. Nederlandse jongens trachten soms profijt te trekken van „de slechte naam" die de Duitse jon gens langzamerhand krijgen Donderdag hebben twee jonge lieden van omstreeks twintig jaar een poging gedaan het geld te roven uit de kassa van een sigarenwinkel in Den Haag Mensen op straat hebben ge hoord en gezien dat de jongens heel goed Nederlands spraken, doch zij deden zich bij de win kelierster voor als Duitsers. Eén van hen kwam eerst binnen en vroeg de weg, nadat de vrouw hem deze gewezen had, kwam hij een half uur later terug in gezelschap van zijn vriend. Nauwelijks binnen stapten zij naar de winkelierster toe en zeiden „Sitzen bleiben". ..Wat is dat?", vroeg de winkelierster, mej. J. v. d. B., en zij kreeg de zelfde woorden opnieuw te ho ren. Bovendien had één van de jongens een blinkend voorwerp in handen. Dit alles intimideerde de vróuw echter niet. Zij vloog op de jongens af en sloeg hen de zaak uit. Zij hadden hier niet vah terug en verdwenen ijlings De politie heeft hen nog niet kunnen opsporen. elke zaterdagavond 18.15 op Radio Veronica Uit militaire kringen is ver nomen, dat Zuidvietnamese re geringstroepen in hel zuiden van de provincie An Xoejan 42 communistische gueril-iasl rijders hebben gedood en 60 gevangen genomen. Tien ton munitie werd in be slag genomen en 2 ton vernie tigd. President Soekarno heeft vrij dag een gelukwens ontvangen van president Kennedy in ver band met het bereikte akkoord inzake Nieuw-Guinea. De Amerikaanse leider zei: ,Deze 17e augustus komt aan het einde van historische onder handelingen voor de vreedzame toekomst van West-Irian. „De Verenigde Staten stem men in met de hoop, dat deze overeenkomst zal leiden tot een voortdurende verbetering van de betrekkingen tussen allen, die erbij betrokken zijn", zo voegde Kennedy hier aan toe. De Internationale Commissie van Juristen heeft een beroep ge daan op president Soekarno om de zeven politieke leiders, van wie is bericht dat zij sinds ja nuari onder arrest staan, of voor het gerecht te brengen in vrij heid te stellen. De commissie verklaarde rede nen te hebben om aan te nemen dat deze groep, waartoe o.m. de ex-eerste minister Soetan Sjahrir behoort, zich bevindt in een voormalig Japans concentratie kamp. Voorzover de commissie bekend is zijn tegen hen geen be schuldigingen ingebracht. In Londen is vrijdag een drie jarige Indiase jongen in quaran taine gesteld, omdat vermoed wordt dat hij aan pokken lijdt. Er worden pogingen in het werk gesteld om de 1716 passa giers en bemanningsleden van het passagiersschip ..Ornsay" op te sporen, waarmee de jongen op 15 augustus in Engeland aankwam. Het schip kwam uit Japan en deed onderweg Bom bay en verscheidene havens in het Verre en Midden-Oosten aan. meisje bij ongeluk in fabriek om het leven gekomen Bij een ongeval in de papier- verwerkende fabriek,, Mopavi aan de Rotterdamse Waalhaven is vrijdagmiddag de 22-jarige fabrieksarbeidster Adriana C. Uilenhoed uit de Maasstad om het leven gekomen. Waarschijn lijk door eigen onoplettendheid kwam haar kleding in aanraking met de drijfas van een machine. Haar kleding werd doorbij zó strak om haar lichaam getrok ken dat zij werd gewurgd. Hengstdijk, een kerkdorp van de gemeente Vogelwaarde, met ongeveer 500 inwoners dwingt ieders bewondering af door de grote eendracht en samenwer king die daar tot stand is geko men. Een samenwerking die men zeer hoog aan moet slaan gezien het resultaat dat hierdoor werd bereikt. Voor de geschiedenis van dit alles moeten wij teruggrijpen tot 1960 toen op last van de inspec teur van de Volksgezondheid de kleuterschool werd gesloten. Ge zien er een lokaal leeg stond van de lagere school wercl hier een oplossing gevonden en konden de kleuters weer ter schole gaan. Van lange duur was dit echter niet want op 1 september I960 werd een derde leerkracht be noemd aan de lagere school en de kleuters stonden wederom op straat. Protesten van de ouders aan de diverse instanties hadden geen resultaat. Nu liet men zien wat Hengstdijk door samenwer king vermag. Er werd een actie comité opgericht met de heren J. Neve. E. Schelfhout, J. Collet, P. van Dijk en I. Kriekaert. Een plan werd opgemaakt en aan het schoolbestuur voorgelegd n.l. het bouwen van een kleuterschool, welke aan de minimum eisen voldoet en waarvoor de gelden beschikbaar worden gesteld door de gemeenschap mits de gemeen te het gebouw onderhoudt en het rijk voor een kleuteronderwijze res zorg draagt. B. en W. van Vogelwaarde keurden dit plan goed en de mi nister had geen bezwaar terwijl de bisschop goedkeuring ver leende aan het kerkbestuur 10.000 beschikbaar te stellen. Aan vele autoriteiten moest echter nog medewerking worden gevraagd. Ambtelijke molens draaien soms traag doch door de grote medewerking van de inspec- trice en het gemeentebestuur kon reeds in oktober 1961 de eerste spade in de grond worden gesto ken. Op 24 februari 1962 werd de school officieel geopend. Hengstdijk kan thans trots zijn op zijn kleuterschool: deze staat er, maar aan het benodigde geld ontbrak nog 16.000. Acties wer den gevoerd, kaartwedstrijden, schietingen, loterijen, papierac ties enz. te veel om op te noe men. Vooral de actie van 4 x 25 cent, waarbij ieder gezin elke week 25 cent bijdroeg wat per jaar ruim -1000 gulden opbracht. Er werd een vijl-jarenpian opgemaakt. De inwoners van Hengstdijk waren echter zó enthousiast toen zij za gen dat alle acties slaagden, dat zij het 5-jarenplan wijzigden in een één-jarenplan. Ter gelegenheid van de a.s. kermis vindt nu de slotactie plaats en hoopt men het bedrag van ƒ16.000 binnen te hebben. Wederom werden de hooiden samengestoken om dit slot tot iets groots te bouwen. Men be sloot een zomeravondfeest te houden tijdens de kermisdagen. Een Belgische brouwerij, welke van deze actie hoorde besloot zijn medewerking te verlenen. Een grote tent van 240 m'- is beschik baar gesteld welke op het terrein naast de school wordt opgesteld en waarin diverse attracties zul len worden gehouden. Donderdagavond 23 augustus beginnen deze feesten. Op deze avond zullen om 7 uur optreden de bekende radio- en t.v.-artiesten Johnny Jordaan, tante Leen en Henriëtte Davids. Drie zeer po pulaire artisten van wier optre den niemand wat zal willen mis sen. Vrijdag gaat men verder met het optreden van de bekende band. ..The Swifters", onder lei ding van Alb. van de Kelen uit Clinge met de zangsolisten Irene Heynes, die binnen enkele dagen met Harry Mooten voor de radio zal optreden. De band zelf trad reeds diverse malen voor de Bel gische radio op. Voor het programma van zaterdag worden nog onderhan delingen gevoerd met Willy en Willeke Alberti waarbij tevens zal optreden 't orkest „The Bluse Brids". Zondag is het kermis en wordt er gedanst in de grote' tent en zijn er nog diverse attracties. Maandag, de laatste dag der feesten, wordt de finale betwist van het twistkampioenschap. waarbij aan de leiding staan het duo A. de Block te Den Haag en Lucy van Kruissen te Klooster- zande. Een programma, dat klinkt als een klok. Voor de jury van het twistkam pioenschap treden op de bekende letterkundige en schrijver God fried Boomans, Jo Heyens en Alb. v. d. Kelen. Het is voor het ondernemend comité te hopen dat de weersge steldheid geen spelbreker zal zijn. ZATERDAG 18 AUG. TERNEUZENConcertgebouw, 8 uur: „De molen der ver steende vrouwen". Luxor-Theater, 8 uur: „Een meisje met sex-appeal". TERNEUZENTerrein Zuider sportpark. 6.30" uur: Terneuzen AZW. Terneuzen 3—AZVV 2. AXEL: Het Centrum, 8 uur: „El Cid". ZAAMSLAG: 4.30 u. Sportter rein: ZaamslagSchoondijke. ZONDAG 19 AUG. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 2 uur: „De molen der versteen de vrouwen". 4.30 en 8 uur: „Een meisje met sex-appeal". Concertgebouw, 8 uur: „De molen der versteende vrouwen". AXEL: 8 uur: „El Cid". MAANDAG 20 AUG. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Een meisje met sex- appeal". AXEL: Het Centrum, 8 uur: „El Cid". Natuurlijk nieuw# Espresso kleuren. Maarextra slank, extra lang, voor jonge, ranke benen. Voor „twens" in nor male damesmaten. Sterke nylons; ideaal van pas vorm, met ingebt' de hiel voor prettige prijzen! CERTIFICATEN DELl WEDEROM GEVRAAGD Het Damrak heeft gisteren afscheid van deze beursweek ge nomen met een vaste stemming voor certificaten Deli. De inter nationale waarden bleven bij de opening over de gehele linie be-- neden het voorgaande slotniveau. De handel voor de hoofdfond sen was zeer rustig mede in ver band met het naderende week einde. In de cultuursektor kon den certificaten Deli de vaste stemming van donderdag giste ren met kracht verder voortzet ten. Er was gedurende de gehele beursduur in deze hoek een vrij regelmatige handel. De vraag had verre de overhand boven het aanbod. Na een opening op 141,50 werd, spoedig 143,00 gedaan, tegen een vorige slot- prijs van ƒ139,70. De omzet van donderdag in dit fonds is nomi naal ƒ69.500 geweest. Het is vooral het publiek dat hier tot speculatieve aankopen overgaat. Amsterdam Rubbers bleven op 109 1 2 circa 2 1punt boven de vorige slotkoers. H. V. A. twee punten hoger op 124 1 De donderdag gepubliceerde eerste halfjaarcijfers 1962 van het Unilever concern stelden, zoals de beurs reeds had voor speld, teleur. Niettegenstaande genoemde cijfers eerder in de koers van de Unilever waarden werden verdisconteerd, moest dit fonds gisteren toch nog ge noegen nemen met een koers daling van circa twee gulden tot 137.50. De handel in deze hoek was kalm. Op het verlaag de niveau viel eerder wat vraag te bespeuren. Kon. Olie twee gulden lager op 138,70. Philips daalde van 160,40 tot 159,70, tegen een vorige slotprijs van 161,80. AKU schommelde rond het vorige slot op 370 terwijl Hoogovens vrijwel gelijk ble ven op 573. Vergeleken met de slotkoers van de vorige week, boekte AKU deze beursweek een koerswinst van circa drie pun ten. Hoogovens bleven goed prijshoudend. Philips steeg circa tw(ee gulden. Unilevers daalden twee gulden en Kon. Olies slechts een paar dubbeltjes. Alles bij elkaar een ongeanimeerde beursweek voor de internationale waarden. De koersstijgingen donderdag beglnbeurs in Wall Street wer den tegen het slot weer teniet gedaan als gevolg van winstne mingen. De Nederlandse hoofd fondsen lagen op de New Yorkse beurs flauw in de markt. De Westduitse beurzen waren gis teren lager. In de scheepvaartaldeling viel weinig te beleven en evenals donderdag was de stemming ook gisteren in deze sektor licht ver deeld. Staatsfondsen door elkaar eerder wat hoger. In de lokale afdelingen werd Kon. Ned. Zout/Ketjen hoger gewaardeerd op de bevredigen de resultaten over het eerste -halfjaar 1962. Deze resultaten zijn, aldus de directie, vrijwel gelijk aan die over de overeen komstige periode van 1961. Ge wone aandelen „Woon- en Win kelhuizen" werden onveranderd op 950 geadviseerd, terwijl de preferente aandelen tien pun ten lager op 240 werden geadvi- seerd. Aandelen „Simplex" we derom lager op 87 laten. Deli Atjeh en Aniem lagen goed ge disponeerd in de markt Beursindices 15/8 16 8 17/8 465.8 464.1 458.4 325.5 326.5 328.0 144.5 142.1 143.6 233.1 235.3 237.7 141.6 141.9 142.1 345.7 345.1 343.1 Nabeurskoersen 369 9* Int. concern Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen AKU Kon. Olie 138.80—139.50 gl (138.60) Philips 159.50—160.50 Unilever 137.70 Hoogovens 569 H.P.A. 128—131 Deli 147—152 Amsterdam Rubber 112- 159.50 137.70) (572) -115 Advieskoersen buitenla nds ban k pa pier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier heden geldend in Amsterdam luiden Engelse pond 10.07—10.17 Atner. dollar 3.57 Va3.61 1 2 Canad. dollar 3.303.35 Franse frank (lOOi 73.2073.70 Belg. frank (100) 7.21—7.26 Duitse mark (100) 89.80—90.30 Zweedse kroon (100) 69.6070.60 Zwits. frank (100) 83.3083.80 Ital. lire 10.000 1 57.25—59.25 Deense kroon (100) 51.90—52.90 Noorse kroon (100 50.3051.30 Oost. schilling (100) 13.96—14.06 Port. escudo (100) 12.60—12.75 Spaanse peseta (100 gr. cop.) 6:00—6.15

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3