KERKDIENSTEN Meer dan 3 miljard! binn: Provinciaal nieuws Het verbond Rode Pimpernel Er is een nieuw soort (enthousiaste) automobilisten: 'Mix-rijders'! Morgen... gastvrijheid tanken en.„.BP Super Mix! HANDBOOGSPORT DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 18 augustus iQflj Zaterdag IS n> Voor de zondag TERNEUZEN Zondagdiensten AXEL Coöp. Boerenleenbank «Terneuzen» RAIFFEISENBANK BRESKENS. vau de ZAAMSLAG MET NENNI GAAT HET BETER EDITH PIAF Geslaagde kermisschieting te Sluiskil ^agina 2 TOEN PUNTJE BIJ PAALTJE KWAM „We hadden namelijk tot de koning gezegd." Ezra 8 22. Ezra en zijn vrienden hadden voor de koning hun geloot in Gods hulp en bijstand beleden. Hun tocht was een geloofstocht. Een tocht op last en onder de hoede des Heren. En dat hadden ze daar in Babel, in 's konings raadkamer, niet onder stoelen ot banken ge stoken. In het boek Ezra komt opval lend vaak de uitdrukking: „De goede hand van onze God" voor. Zie, daar geloofde deze man in. Die hield hi) in het geloof om klemd. Daarin lagen z{jn rust en zijn kracht. Endaar sprak hij ook over. Daar gaven ze hoog van op tegenover de heidenen. Ezra had zich tegenover de heidenen helemaal op „die goede hand van onze God" vastgelegd, alles op die ene kaart gezet. En nu is het heel mooi en ook heel gemakkelijk om dat te zeggen als men achter de veilige muren van Babel zit. Het is heel goed koop ont in de kerk te zingen: „Beveel gerust uw wegen, Al wat u 't harte deert. Der trouwe hoede en zegen Van Hem die het al re geert." Maarzeggen en doen zijn twee. Dat zullen ze in Babel ook wel gedacht hebben, toen Ezra mot zijn weerloze mensen bij de Ahava stond. „We zullen eens zien wat hij nu zegt. We willen wei eens zien wat cr van die „goede hand van onze God" overblijft, als puntje bij paaltje komt, als het zover is." Nudaar bij de rivier de Ahava kwam dan „puntje by paal tje". Daar zal die drie dagen en die drie nachten wel heel wat door Ezra's ziel zijn gegaan. Maar toen was hij er dan ook klaar mee. Toenschaamde hy zich. Te genover die „goede hand Gods", die hen altyd zo trouw geleid en geholpgn had. en waar hy tegen over de koning zo hoog van opge geven had, schaamde hy zich. Moest, hy nu zyn beiydenis door strepen? Moest hy zyn woorden opeten? Hy doet het niet. Hy biyft by wat hij tot de koning ge zegd had. Hy houdt het op: de goede hand van onze God. (Uit: „De Stem achter U.") ENGELS MOTORJACHT VOOR DE WESTERSCHELDE GEZONKEN Opvarenden gered Gistermorgen vroeg is in het ruwe water van de Noordzee voor de monding van de Wester- schelde een Engels motorjacht genaamd „Cornelia" gezonken. De vissersboot ..Breskens 22" van schipper A. de Rooy, die toevallig in de nabijheid was, snelde toe toen het rooksigna len waarnam. Na een vergeefse poging het jacht op sleeptouw te nemen nam het de uit twee vrouwen en vijf mannen be staande bemanning over. Hel jacht zonk spoedig daarna. De noodsignalen zijn niet opgemerkt door de kustwacht die anders een reddingsboot uitgezonden zou hebben. De vissersboot bracht de Engelsen naar Breskens, waar de schipbreukelingen aan boord van één der twee in de haven liggende marineschepen van droge kleding en warme dranken werden voorzien. (De marineschepen liggen in Breskens ter opluistering van de visserijdag die daar gehouden wordt.) De Engelsen zijn daar na per auto naar het Engelse consulaat in Rotterdam overge bracht. Goed afgelopen. Donderdagmiddag te kwart over één werd aan de grossierdery van de firma Van Strien in de Kerk' hoflaan een vrachtauto gelost, toen vanaf de Axelsestraat een vrachtauto van de P. Z. E. M. de Kerkhoflaan kwam ingereden. Bij het passeren van de stil staande vrachtauto kwam het 3- jarig zoontje van de familie J. B. van achter de gelost wordende auto gelopen en kwam met zijn hoofdje tegen de rechterzijde van de vrachtauto van de P. Z. E. M. terecht. Dokter Bos verleende de eerste, hulp en liet de kleine overbren-' gen naar het Juliana-zlekenhuis, waar de hoofdwonde van de klei ne werd gehecht. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 19 AUGUSTUS NED. HERV. KERK. Axel: 10 uur en 2.30 uur Vicaris S. den Blaauwen, Hoek; 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen; 2.30 uur Ds. J. G. N. Cupédo, van Sluiskil, Hontenisse: 9.30 uur Ds. E. Grams- bergen. Hulst: 10 uur Ds. D. A. ten Haaft, van Tubbergen. Philippine: 11 uur Wika W. de Haan. Sas van Gent: 9.30 uur Wika W. de Haan. Sluiskil: 9 uur en 10.30 uur Ds. J. G. N. Cupédo. Terneuzen: 'Kerk Noordstr.): 10 uur Ds. J. A. Poelman; 3 uur Ds. J. Lalleman, van Maasdam; (Gebouw „De Schakel"): 9.30 uur Ds. J. Lalleman, van Maas dam; („Scheldeoord")6 uur Ds. J. A. Poelman. Zaamslag: 10 uur Ds. Ph. M. Becht. GEREFORMEERDE KERK. Axel: 10 uur en 3 uur Ds. v. Leeu wen. Hoek: Geen opgave. Sas van Gent (zaaltje van de Ned. Herv. Kerk)7 uur Ds. W. J. v. Otterlo, van Amsterdam. Terneuzen: 10 uur en 4.30 uur Ds. W. J. v. Otterlo, van Amsterdam. Zaamslag: 10 uur en 3 uur Ds. J. W. Slingenberg, van Oosterbeek. GEREF. KERK Vrggemaakt.) Hoek: 10 uur leesdienst; 4.30 uur Ds. M. Brandes van Daarlerveen. Terneuzen: 9 uur Ds. M. Brandes, van Daarlerveen: 4.30 uur Ds. J. F. Sollie, van Nyega-Opeinde. CHR. GEREF. KERK. o Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. Hoek: 9.30 uur en 2 uur leesdienst. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE <Syn.). Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees dienst. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. A. de Reuver. LEGER DES HEILS. Terneuzen: 10 uur Heiligingssa menkomst: 7.30 uur Verlossings samenkomst. Leidster: kaplteine H. Bierman. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 7.00 uur en 8.30 uur Gele zen H. Mis; 10.00 uur Gezongen H. Mis; 14.00 Lof en 19.00 uur Gelezen H. Mis. TERNEUZEN Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter Th. Bos, Markt 25, tel. 2303. Apotheek geopend: Klaassen, Noordstraat 54, tel. 2090. Zondagdienst Kruisverenigin gen Groene en Wit-Gele Kruis: zuster E. A. H. de Vries, Van Steenbergenlaan 65, tel. 3360. AXEL Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur wordt de praktijk der artsen waargeno men door dokter Schiltman, Nieuwstraat 36, tel. 777. DIERENARTSEN Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts J. F. de Haas, Zaamslag, tel. 366. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur: H. H Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur: H.H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur H.H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.30 uur en 5 uur H.H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur: H.H. Missen; 17.00 uur Avondmis. WEST ZEEUWS-VL.AANDEREN NED. HERV. KERK. ZONDAG 19 AUGUSTUS Aardenburg: 10.30 uur Ds. L. S. Blom. Biervliet 9.30 uur Ds. W. S. Even huis. Breskens: 9.30 uur Eerw. Heer I. Verduyn: 11 uur Pf. Dr. Bunte. (Duitse dienst.) Cadzand: 9.30 uur Ds. A. Bonge- naar, van Groningen. Groede: 9.30 uur Ds. H. W. Door- nink. Hoofdplaat: 10 uur Eerw. Heer H. J. Begeer. Nieuwvliet: 9.30 uur Ds. Joh. Bre- zet. Oostburg: 11 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. Rctranchcment: 9.30 uur Eerw. Heer Gust. M. C. de Vries. Schoondyke: 9.30 uur Ds. M. J. van Wyck, van Edam. Sluis: 9.3Ó uur Ds. C. Balk. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 9 uur Ds. L. S. Blom. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendyke: 9.30 uur Ds. F. G. H. Nicolaï, van Vleuten. Zuidzande: 9.30 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen, van Oostburg. Lucifer-actie Juliana- ziekenhuis. De opbrengst van de verkoop van 20.000 pakken lucifers ten bate van het Steunfonds Juliana- ziekenhuis bedroeg 5000, ter wijl aan giften is binnengekomen een bedrag van 1231,26. Deze bedragen zijn aan het be stuur van het Juliana-ziekenhuis overhandigd als begin-kapitaal voor een te zijner tijd aan te schaffen Röntgen-apparaat. Agenda Gemeenteraad Op de agenda van de op dins dag 21 augustus 1962, des nam. om 7.00 uur te houden vergade ring van de gemeenteraad ko men de volgende punten voor; Opening. Notulen. Ingekomen stukken en mede delingen. Voorstel tot het aankopen van een perceel grond van de fam. Van Hermon, Buitenweg 33 te Axel. Voorstel tot het verbeteren van de verkeerssituatie op de Markt en het voteren van de daarvoor benodigde gelden. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Van Middelhovenstraat, aan de heer M. J. Rouw, Dennen- laan 49 te Hoogerheide. Voorstel tot verkoop van in dustrieterrein aan de Axelse Sassing aan de heer H. J. E. de Moor te Hulst. Voorstel tot het aankopen van het pand Buitenweg 92 te Axel van de heer G. Naessens, wo nende aldaar. Voorstel tot aanvulling van de gastarieven voor groot verbrui kers. Voorstel tot hel aankopen van de bungalow Zuidsingel 32 te Axel van de firma F. J. Steel en Zoon te Axel en tot het be stemmen van dit pand tot ambts woning voor de burgemeester. Rondvraag en sluiting. Het ligt in het voornemen na afloop van de raadsvergadering afscheid te nemen van wethou der C. de Putter en het raads lid de heer L. Hamelink. MEDEDELINGEN B. en W. delen in antwoord op de in de raadsvergadering van 31 juli 1962 gestelde vragen mede: a. Vraag van de heer Maas om de verlichting in het oostelijk deel van de gemeente te ver beteren en er voor te zorgen, dat de 2 bijgeplaatste licht masten in de De RuQterstraat vóór de a.s. winter branden: De straatverlichting in de uit breidingsplannen „Oost" en „West" dateert van de jaren 1949 1951. Naar de thans geldende opvattingen voldoet deze verlich ting niet meer aan de daaraan te stellen eisen. In beide wijken staan de masten 60 tot 70 metjer uit elkaar en is de toegepaste verlichting (gloeilampen van 100 watt) verouderd. Reeds eerder werd een begro ting gemaakt van de kosten, ver bonden aan het vervangen van deze verlichting door T. L.-lam pen en het bijplaatsen van de nodige lichtmasten. De finan ciële toestand der gemeente be lette de uitvoering van dit plan. Teneinde een inzicht te krijgen in de huidige kosten, is aan de N. V. P. Z. E. M. te Middelburg verzocht voor de uitbreidings plannen „Oost" en „West" een nieuw verlichtingsplan met be groting te maken. Aan voor noemde N. V. is tevens gevraagd de nog niet functionerende licht masten in de Do Ruijterstraat en de Evertsenstraat in bedrijf te stellen. Toegezegd is dat dit een dezer dagen zal gebeuren. b. Vraag van de heer L. Hame link om enkele lichtmasten, die tengevolge van de recon structie van de Kanaalkade vrijkomen, te plaatsen in de buurtschappen Magrette en Sassing: Aan de Kanaalkade komen 20 lichtmasten vrij, bestaande uit H. P. L.- en T. L.-verlichting. Deze masten lenen zich niet voor plaatsing te Sassing, omdat daar normale gloeilampen en natrium- lampen zijn. Te Magrette zijn eveneens gloeilampen en bovendien drie T. L.-lampen, welke op één na bevestigd zijn aan liet boven grondse net van de P. Z. E. M. Het tussenplaatsen van T. L.- masten is niët mogelijk. B. en W. handhaven derhalve hun antwoord, gegeven onder punt d van dc rubriek „Medede lingen" in de raadsvergadering van 31 juli 1962. c. Voorstel van de G. P. V.-frac- tie, luidende: Gezien het feit, dat we waar schijnlijk binnen afzienbare tijd uit de gemeenschappelijke dienst voor bouw- en woningtoezicht kunnen treden, is het nodig ons tijdig te bezinnen op de toestand die dan ontstaat. Daar we dan zullen moeten komen tot een eigen dienst, stellen we voor een commissie ad hoe te benoe men. die deze zaak kan voorbe reiden en de raad kan adviseren tot de instelling van een eigen dienst voor bouw- en woningtoe zicht gemeentewerken en toe zicht op de bedrijven, waarbij ons inziens alle gemeentebedrijven behoren. Wat de grondexploitatie be treft, stellen we voor, indien mo gelijk, te komen tot een afzon derlijke dienst hiervoor; indien dit onmogelijk is, dan bovenge noemde commissie of een andere commisie op te dragen advies uit te brengen over een exploitatie plan. dat alle bouwgrond van de gemeente omvat. De materie, vervat in boven staand voorstel, aldus B. en W„ is bij ons college in,.studie. Het spreekt vanzelf, dat een en an der een diepgaand onderzoek vergt, waarrtiede een zekere tijd gemoeid zal zijn. Het door ons op grond van artikel 28 van het (Adv.) 3.000.000.000,—) Dat is het totaal spaartegoed bij de boerenleen banken, aangesloten bij de Coöp. Centrale Raif- feisenbank te Utrecht. Ruim drie miljard gul den. Ook U kunt profiteren van de gunstige voorwaarden. Er ligt een spaarboekje voor U klaar bij de Walstraat 7 TERNEUZEN Noordstraat 6 AXEL „Reglement van Orde voor de vergadering van de Raad der gemeente Axel" uit te brengen advies moet derhalve opgeschort worden tot één der volgende raadsvergaderingen. Overige mededelingen van B. en W.: a. bij ons besluit, van 31 juli 1962 is tot onderhoudsvak- man, met name voor het ge meentelijk woningbedrijf, be noemd de heer P. C. Eek- hardt te Lemmer, ingaande 1 september 1962; b. bij besluit van gelijke datum is tot straatmaker benoemd de heer Th. G. Lambert te Boschkapelle. ingaande 19 augustus 1962; e. bij hetzelfde besluit is de heer A. P. Jansen eveneens be noemd tot straatmakcr, in gaande 19 augustus 1962; d. op ons verzoek hebben Ged. Staten uit het contingent in dustriewoningen aan de ge meente Axel alsnog een aan tal woningwetwoningen be schikbaar gesteld; de toewij zing beliep 5 woningen, met name bedoeld voor de huis vesting van personeel van de „Nederlandse Stikstof Mij. N.V."; e. het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft onder dagtekening van 9 augustus 1962 een urgen tieverklaring afgegeven voor de bouw van een gymnastiek lokaal bij de „Prinses Marij- keschool"; met de bouw mag eerst worden begonnen nadat de rijksgoedkeuring is ver kregen. Visserij-koningin werd fees telijk ingehaald. Woensdagmiddag heerste er rond de havens van Breskens een feestelijke drukte. Ondanks het straffe zeewindje, dat bijna roet in het eten gooide, omdat de vissersvloot gedwongen was bin nen te blijven, arriveerde staan de op de voorpleeht van de gloed nieuwe Breskens 47 de visserij koningin, vergezeld van de beide hofdames aan de kade te Bres kens. Op een vrij gehouden gedeelte van de Vissershaven werd de visserij-koningin begroet door burgemeester J. A. Eekhout van Breskens, wethouder P. Zegers en het dagelijks bestuur van de Stichting Visserijdagen. Kort na de visserij-koningin kwam Breskens muziekgezel schap. „Uit het volk Voor het volk", eveneens per vissersboot aan de kade, met feestelijke tonen er direct de stemming on der het zeer talrijke publiek in brengend. De heer R. van Quekelberge sprak namens de Stichting Visse rijdagen Breskens een kort be groetingswoord tot de visserij koningin. Na het inleidend woord van de voorzitter der Visserijdagen sprak burgemeester J. A. Eek hout van Breskens. Deze be groette eveneens de visserij- koningin en haar gevolg en zeide, dat de Vjsserijdagen te Breskens, die nu voor de 10de maal in successie gehouden wor den, een tweeledig doel hebben. Het eerste doel is, de dank van de bevolking van Breskens aan de visserij over te brengen, voor alles wat de visserij voor Bres kens betekent. Het tweede doel van de Visse rijdag is o.m. de bevordering van het toerisme, en daarmede de toeristen die te Breskens verblij ven (thans ruim 200) uitgezon derd de vele logé's die de bevol king nog huisvest, enkele genoe- gelijke dagen te bezorgen. 'De Visserijdagen zelve beloven weer veel. Dankzij de enorme medewerking, die men uit alle lagen van de bevolking, georga niseerd in de buurtverenigingen ondervindt. Werd 10 jaar geleden met 'n op getuigde wagen, versierd met bloemen gemaakt van papier rondgetrokken, thans is het bloe mencorso geheel gemoderniseerd - door BARONESSE ORCZY 23) Nadruk verboden. Bibot's ijver en volharding werden rijkelijk beloond, en nu was hem het commando aange wezen over de wacht aan de Porte Montmartre. Een post van buitengewoon groot gewicht, zoals reeds ge zegd is; zó zelfs dat niemand minder dan burger Jean Paul Marat Bibot persoonlijk kwam spreken op de derde dag van Nivose in het jaar I der Repu bliek, om hem nogmaals de noodzakelijkheid op het hart te drukken toch vooral de ogen goed open te houden en iedere man, vrouw en kind te verden ken, totdat ze bewezen hadden goede patriotten te zijn. „Laat niemand je door de vingers glippen, burger Bibot", zei Marat met strenge ernst. „Die verwenste Engelsman is glad en zelfs onuitputtelijk, en zijn onbeschaamdheid gaat die van de duivel zelfs te boven". „Hij moest maar eens zijn onbeschaamdheid op mij pro beren!", beweerde Bibot met oen sneer, „dan zal hij gauw merken dat hij niet meer met een Ferney te doen heeft. Neem dit van me aan. burger Marat, dat, als er een bende aristocra ten uit Parijs zal ontsnappen onder geleide van die Engels man, dat ze dan toch een an dere uitgang zullen moeten zoeken dan de Porte Montmar tre...'' „Goed gezegd, burger!" sprak Marat. „Maar wees op je hoede vannacht... vooral vannacht. De Rode Pimpernel staat juist nu in Parijs op zijn achterste poten". „Hoezo?"' „De vroegere Hertog en Her togin de Montreur en hun ge hele gebroedsel - zusters, broers, twee of drie kinderen, een pries ter, en een stuk of wat bedien den - een rond dozijntje bij elkaar, zijn ter dood veroor deeld. Morgen bij 't aanbreken van de dag wacht hen de guil lotine 1 Had het vannacht nog maar gekund", voegde Marat eraan toe, terwijl een demoni sche grijns zijn gelaat misvorm de waarvan iedere porie reeds bloeddorst ademde. „Had het vannacht maar gekund. Maai de guillotine heeft het druk ge had; over de vijfhonderd exe cuties vandaag... en de zon daarskarren zijn vol de plaat sen van te vo.ren besproken... Maar morgenochtend bij het aanbreken van de dageraad zal Madama la Guillotine 'n woord je spreken met die hele troep der Montreux!"' „Maar ze zijn in de Concierge- gevangenis veilig, burger! Bui ten het hereik van die ondra gelijke Engelsman". „Zij zijn onderweg, en ik twij fel niet of ze zijn op dit ogen blik bij de gevangenis. Ik kwam dadelijk na de veroordeling, waarnaar ik met plezier geluis terd heb, regelrecht hierheen. O, burger Bibot! Het bloed van deze gehate aristo's is zo heer lijk om aan te denken, als het druipt van het mes der guillo tine. Wees op je hoede, burger Bibot, laat die bende Montreux niet ontsnappen „Wees niet bang, burger Ma rat! Maar er is beslist geen ge vaar! Zij zijn voor geweest en veroordeeld. Zij zijn, zoals ge zegt, nu onderweg goed be waakt, naar de Concierge-ge- vangenisen morgen bij het krieken van de dag de guillo tine! Waarvoor dan gevreesd?" „Jawel! Jawel!", zei Marat enigszins aarzelend, „het is toch het beste, burger Bibot, om ditmaal overvoorzichtig te zijn". Terwijl Marat sprak, toog over zijn meestal zo slim en wraakzuchtig gezicht, waarvan plotseling de duivelachtige wreedheid en bovennatuurlijke onbeschaamdheid terugweken, een loodgrijs waas dat de inge vallen wangen overdekte. Hij greep Bibot's armen terwijl hij zich over de tafel boog, fluis terde hij hem in 't oor; „De officier van justitie had nauwelijks uitgesproken van daag, de veroordeling was vast gesteld, de toehoorders waren muisstil, alleen de vrouwen en kinderen der Montreux-bende zuchtten en snikten, toen plot seling, het scheen nergens van daan te komen, een klein strook je papier neerdwarrelde en te recht kwam op de lessenaar, juist vlak voor de officier van justitie. Hij nam het papiertje op en keek naar de inhoud. Ik zag hem verbleken en zijn hand beefde toen hij het papier aan mij overreikte". „En wat behelsde het papier, burger Marat?", vroeg Bibot, eveneens fluisterend, want een aanval van bijgelovige schrik snoerde zijn keel haast dicht. „Alleen het welbekende ver wenste devies, burger, de kleine rode bloem, met rode inkt ge tekend, en de weinige woorden: „Vannacht zullen de onschul dige mannen en vrouwen die nu door dit schandelijk gerecht veroordeeld zijn, buiten uw be reik zijn!" „En geen spoor van de bood schapper?" „Niets". „En wanneer..." „Stilzei Marat bevelend, „nu niet verder daarover. Op je post, burger, en denk eraan iedereen is verdachtLaat nie mand door!" (Wordt vervolgd.» <3? Mix-rijders? Ja, automobilisten die de ideale benzine voor hun motor gevonden hebben - dank zij BP Super Mix! En waarom enthousiast? Omdat hun auto nu beter functioneert, prompter gehoorzaamt, meer ad rem reageert. Kortom: omdat mix-rijders verfijnder autorijden! BP heeft de individuele motorvoeding ontworpen. Dat was hoognodig. Want niet normale benzine en super kwam meiver niet meer. 57% van de automotoren in 1 Nederland kregen of te weinig met normals benzine of te vee! met super. Nu is dat anders. Elke motor kan de juiste voeding krijgen. Er zijn nu 5 soorten BP benzine: 1 BP Benzine 2 BP Super Mix 25 25% super) 3 BP Super Mix 50 50% super) 4 BP Super Mix 75 75% super) 5 BP Super Probeer uw mix zelf uit. Reed u altijd op gewene benzine? Probeer nu BP Super Mix 25 of 50. Reed u altijd op super? Probeer nu BP Super Mix 75 of 50. Zo kunt u zelf testen hoever u omhoog of omlaag kunt gaan. Tot u voelt: nu geef ik mijn motor precies wat hij nodig heeft - niet te veef, niet te weinig. Bemin» en Petroleum Handel Maatscnappij n.v. Frederikspleiil 42, Amsterdam-C.; rn zullen er ruim 300.000 levende dahlia's nodig zijn, om de praal wagens op te sieren. Het schenkt dan ook grote voldoening, zo ver volgde de burgemeester zijn toe spraak dat H. M. de Koningin een mooie medaille beschikbaar heeft gesteld, Voor de mooist op getuigde wagen van het corso. De Commissaris van de Konin gen zal de bijeenkomst van Ze- vibel, welke in de „Uitkomst" zal worden gehouden, bijwonen, en de visserijwimpel 1962 persoon lijk overhandigen, aan die schip per die het afgelopen jaar de hoogste besomming maakte voor de gevangen garnalen. De visserij-koningin hees daar na de gemeentevlag van Bres kens, waarna de muziekvereni ging „Uit het volk Voor het volk" 't Wilhelmus ten gehore bracht. Hiermede was het Visserijfeest te Breskens officieel geopend. In de vismijn werd door het gemeentebestuur van Breskens een verversing aangeboden aan de genodigden. Inmiddels waren in de haven van Breskens twee marinesche pen gearriveerd, n.l. het duik- werkschip de „Cerberes" en de patrouilleboot dé „Bulgia". In de namiddag ontvingen de beide commandanten op de „Cerberes" de visserij-koningin en haar beide hofdames, alsmede het dagelijks bestuur van het Visserij-comité en de voorzitter van de visserij vereniging „Ons Belang", de heer C. Kosten. Voor de jaarmarkt was enorm veel belangstelling, zowel van de zijde van de kooplieden, als van het publiek. Op het standwer kersconcours weerde de deelne mers zich danig, en er werden, wat vooral het doel van dit con cours was, door de marktkoop lieden goede zaken gedaan. Breskens is voor de visserij dagen, die deze gehele week du ren, in een feestkleed gestoken. Overal gaven de vlaggen aan de gemeente een bijzonder feestelijk accent, terwijl er een aardige straatversiering was aange bracht, die 's avonds nog geac centueerd werd door een overal aangebrachte feestelijke verlich ting. Verkeersongeval. Vrijdagmorgen om ongeveer 7 uur wilde de heer Arie Verpoor- te, wonende te Zaamslag-Veer, op zijn rijwiel in de Veerstraat do kom der gemeente binnen rijden, toen hem een vrachtauto achterop kwam. bestuurd dooi de heer J. van L. uit Goes, ter wijl in de cabine zich een mede- inzittende bevond. Aan het eind van het rijwiel pad gekomen stak V. naar rechts de weg over. Door de op dat mo ment neerkomende hevige re genbui heeft hij de naderende vrachtauto niet opgemerkt, met het gevolg dat de chauffeur, on danks onmiddellijk sterk uitwij ken en afremmen, niet kon voor komen dat V. in botsing kwam met de vrachtauto en een grote wonde aan het hoofd opliep. Na door dokter Elenbaas, die de eerste hulp verleende, verbon den te zijn. werd V. naar zijn woning te Zaamslag-Veer ge bracht. Het rijwiel van de heer V. werd vrijwel geheel vernield. In een door negen dokters on dertekende bekendmaking van het ziekenhuis in Aosta. in de Italiaanse Alpen, waarin de 71- jarige links-socialistische leider Piëtro Nenni na een val in een bergstroom is opgenomen, wordt medegedeeld dat de toestand van de patiënt „aanzienlijk beter" schijnt te zijn. Een van de negen dokters, professor Dogliotti, ver klaarde vrijdag tegenover ver slaggevers dat er thans reden voor een „voorzichtig optimis me" bestaat. Honderden personen hebben Nenni boodschappen gezonden, waarin zij hem een voorspoedig herstel toewensen. Onder hen bevinden zich president Segni en eerste minister professor Fan- fani. De leider der Italiaanse com munistische partij, Togliatti, heeft Nenni in het ziekenhuis bezocht. De Franse zangeres Edith Piaf is vrijdagmiddag met spoed in een ziekenhuis in Besangon opgenomen. Ter gelegenheid van de ker mis op woensdag j.l. (halfoogst» organiseerde de handboogmi.i- „De Herleving" alhier haar jaar lijkse schieting. Ondanks de zeer slechte weersomstandigheden en de vele schietingen elders, was de deelname hieraan verheu gend. De uitslag luidde als volgt: Hoogvogel: O. Saaij te Sa» van Gent. Zijvogels: Ed. Kaas. Zandstraat en P. Schauwaart te Axq). Kallen: Jos. van Esbroek en Aug. Meert, beiden te'Sluis kil. pc heer G. va' •ling Zeeuws-V 1: leren heeft niet langstelling en jfling om met c Dit was onze nasiel waarvan a-zorging opger ^stien wedijvi :enbaar te make jj luid blaffend Berk geeft en lu de uitingen van F Hei dierenasU ■aan de Industi ■voor velen nog B kende instelling eigendom van d te, doch in bruik I staan aan de V 3 tot bescherming ren, onder voorw indien er ziel «van hondsdolhek 1deze zonder in het asiel dien den opgenomen gelijk door de de heer C. Cyst 5 arts te Sas van den behandeld. Het asiel is in plaats bestemd v dieren die in HfVlaanderen d leen in Terneuzi ff den aangetroffc nodig, worden d onder behandelir dierenarts geste: i Als er plaats er ook pensiont genomen, waari de eerste plaai van leden der 1 Echter worden doende plaatsri dieren van niet-1 nomen. t. Do pensionp •■j leden bedraagt A per hond per 1 acht de grootte dier. Voor niet-1 prijs een guide twintig per dag In de nabije ook zwerfkatte H den opgenomer 5 siongasten. Dc I is vijf en twint niet leden vijf e Het asiel best nachtholfken en I Het voedsel der hoofdzakelijk u I tarwebrood, doel voeding wenst B«cxtia rekening van het dier. i Dc nachthokk lijks gereinigd ei 7 met noricid. Oo] I worden dagelijk Als het koud I I wordt het asie I krijgen de diere I stro belegde B cokes, waarmee ZEBRA Donderdagmi ln de weide var dorp in Rotten langstelling mensen, een zei betrof een G grootste beken Deze dieren zij Etiopië en Sum leend zijn naam het eerste exer door de toenm Etiopië aan de Grevy werd ge: De pas geboi meisje heeft way" gekregen, do enorm lange lijk 401 dagen, i De publieke b I zó groot dat d hekken en ze klommen, wa enige planten i kwamen. Maar I er graag voor Moeder Tine I Vader Seago t I van al die dru zich een waar VERKEEI Vrijdagmorg kwart voor tw; ge chauffeur I l Rijsoord op d I nabij de buurts I met zijn vrach I terechtgekomei I Door nog o; I' raakte de vra F weg, sloeg ovei I terecht in d I lopende sloot, I Ooijen was op FLAMINGON IN OO Een volwas neergestreken de rioolzuiver |- Ootmarsum. D I wit gevederde i beetje uit de direct tropiscl marsumse lan dier zelf trek van aan en z voedsel. De hem die eet want een flam al gevoerd m

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2