school 75 ct 25 ct 50 ct 90 ct 60 ct 35 ct 55 ct LEVER 59 ct 29 ct Taptoe het sein voor herbergiers M 70 Het verbond Nederland gaat straalvliegtuigen bouwen Rode Pimpernel RADIO EN TELEVISIE rijdag 17 augustus 1962 Vrijdag 1 augustus 1962 1, ANANAS in groot blik 49 ct CIIELVIS- ;root blik JMONADE 'ONIC :ola 79 Ct 5 fles DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 Met tromgeroffel en trom petgeschal riep prins Mau rits zijn soldaten naar de kwartieren. VELE DODEN BIJ BUSONGELUK IN COLUMBIA ZENUWPATIËNT VERMOORDT ZIJN BROER De modelactie bij de Duitse spoorwegen Volgens de vakbonden is de modelactie, die woensdag door personeel van de Westduitse spoorwegen is ingezet, op grote schaal nageleefd. Talrijke goe derentreinen, vooral in het Ruhrgebied, kregen hierdoor aanzienlijke vertragingen, die soms drie uur bedroegen. De reizigerstreinen, aldus vakbonds kringen kwamen gemiddeld met een klein half uur vertraging binnen. De spoorwegdirectie wijt deze vertragingen echter aan de grote drukte in het vakantie seizoen. TURKS-IRAAKS GRENSINCIDENT LOVELL OVER RUSSISCHE RUIMTEVAART THAILAND EN CAMBODJA Fokker F-28 44-60 passagiers GEEN POOLS VISUM VOOR AARTSBISSCHOP VAN WENEN SALARISVERPIOGING VOOR WESTDUITSE AMBTENAREN I Peilt brengt eerbewijs aan Bjfroiui legger van ons leger. jn de werkplaatsen worden nu ijverig de harnassen gemaakt voor de soldaten van de prins... Prins Maurits zit erom verlegen voor de dagen in de laatste week var augustus, wanneer hij met zy. gevolg over de Markt zal rflden in Delft. Misschien zal de Mns dan ook een oogje wagen aan het standbeeld van de grote Bchtsgeleerde Hugo Grotius, dat! daar naast de kerk staat. Misschien ook zal hij hem een ^•akkeling vinden omdat De Groot alleen met woorden het recht van de vrije zee verdedigd heeft. Maurits immers vocht op zijtk manier niet minder voor de vyijde vrijheid van ons land tegenover vreemde bezet ters. Hij verspilde daar echter geen woorden aan. Hij liet zijn mannen liever een robbertje vechten. Hij organiseerde ze in een geregelde krijgsmacht. Daar mee werd deze aanvoerder van de Staatse troepen ook de grond legger voor ons latere Neder landse leger. MAURITS KIJKT ZIJN OGEN UIT ■Zoals Maurits nu op de Markt in [Delft terloops een oogje wa gen kan aan bronzen Huig de Groot, zo zal hij grote ogen kun nen opzetten om de moderne ge- vechtskleding en de wat minder omslachtige bewapening waar mee de verre achterkleinkinde ren van zijn militaire schepping hem ruim drie en een halve eeuw later tegemoet treden. ■De prins zal dan eens met weemoed naar de metalen har nassen staren van zijn eigen manschappen; degelijk maat- Jfrerk. precies naar het figuur .j/tan de drager en allerminst «infectie omdat een metalen plaat nu eenmaal geen zoompje of oprijgje verdraagt dat kan worden uitgelegd als het harnas eens naar een stoerder figuur moet verhuizen. Die harnassen voor zijn op treden in Delft geven de prins daarom zijn zorgen. Zoals hij zich ongetwijfeld ook al eens zal hebben afgevraagd hoe dat Vanaf 24 augustus als de grote première wordt gegeven [nu met die primitieve taptoe van hem moet gaan. TIJDSEIN Voor de prins immers was die taptoe niet meer dan een tijd sein. De ronde die de trompet ter of de tamboer door de ves tingsteden maakte om een uur of drie vóór middernacht de her bergiers er aan te herinneren dat het nu „de hoogste tijd, he ren!" was voor het krijgsvolk om naar zijn kwartieren te gaan. Tap (kraan) van het vat toé (dicht) heette het dan. En daarmee werd de prins be halve de grondlegger van het leger ook de man die het begrip „taptoe" tot een stuk levende werkelijkheid heeft gemaakt, dat in de vertaling van de „hoog ste tijd!" een voortzetting heeft gevonden in de politieverorde ningen... GEEN „SAINTS" De militaire taptoes hebben in tussen de laatste jaren een an dere ontwikkeling doorgemaakt Zij zijn uitgegroeid tot groots opgezette en rijk gemonteerde militair-muzikale shows. En in- plaats van 'n sluitingssein voor de kroegbazen betekenen zij veel meer een gewaardeerde bij drage als stimulans voor het Vreemdelingenverkeer. Ais gevolg van een ontplof fing in een autobus in de pro vincie Boyaca, 170 kilometer van Bogota, zijn woensdag om streeks 28 mensen gedood en verscheidene anderen zwaar ge wond. Er zaten 36 reizigers in de bus. De oorzaak van de ontploffing is nog niet vastgesteld, doch volgens in Bogota lopende ge ruchten zou in de autobus een bom zijn ontploft. In Delft gebeurt dat nu al voor de negende keer. In die jaar lijkse toerbeurt waarbij tel kens het accent wordt gelegd op een ander onderdeel van onze strijdmacht zullen het dit jaar vooral de verschillende ele menten van de landmacht zijn, die de hoofdschotel van het pro gram komen verzorgen. Infan terie, cavalerie, artillerie en ge nie werken daaraan mee, samen met de Johan Willem Friso Ka pel uit Assen, het fanfarekorps van de Limburgse Jagers (dat voor het grootste deel uit dienst plichtigen bestaat), de Konink lijke Militaire Kapel en verder nog een aantal jachthoorn-, trompetter- en tamboerkorpsen. De Luchtmachtkapel, die vo rig jaar door zijn spectaculaire presentatie van de „Saints" zo sterk in de belangstelling kwam, zal nu met minder barbaars- moderne klanken het oor van de prins trachten te bekoren. Maar ongetwijfeld zal de grote belang stelling van zijne koninklijke hoogheid toch wei uitgaan naar de Marinierskapel die de muzi kale traditie hooghoudt van het oudste korps van onze Neder landse strijdkrachten dat reeds in 1655 als „Regiment de Mari ne" door Johan de Witt werd opgericht. PAUL VLAANDEREN „Dat heeft die De Witt braaf gedaan", zal de prins ook ach teraf nog eens goedkeurend over zijn puntbaard heen mompelen. Hij luistert dan intussen al met weer ander welgevallen naar de muziek van Philidor, De Mon- donville en Jean Baptiste Lully (uit de hofhouding van de Fran se koning Lodewijk de Veertien de) waarop zijn eigen Staatse leger zich in harnassen ,(die nu nog bij de „kleermaker" zijn) zich aan hem zal presenteren. En niet minder zal daarna zijn prinselijk hart opengaan wan neer de Koninklijke Militaire Ka pel samen met enkele jacht hoorn- en tamboerkorpsen de Fanfare van Chartres voor hem blaast, waarin Koos van de Griend in 1048 de oude melodie van het Wilhelmus verwerkte. Die melodie was van oorsprong een militair signaal, en dat doet het soldatenhart van de prins ongetwijfeld deugd. Maar wel zal hij vreemd opkijken wanneer iemand uit zijn gevolg, laten wij het houden op de in sober zwart geklede wiskundige Simon Stevin, hem influistert dat die zelfde Koos van de Griend de zelfde is die in deze tijd het mu ziekje schrijft dat het radio optreden van Paul Vlaanderen begeleidt. „Vlaanderen", kan dan alleen de prins nog denken, „dat was Nieuwpoort..." Maar inspecteur Paul heeft hij daar in zestien honderd op zijn slagveldje zeker nooit ontmoet. En Hilversum was hoog uit een vergeten dorp! (Nadruk verboden.) Gistermorgen heeft de 33- jarige K. B. wonende in West- friesedijk Krabbendam (gem. Warmenhuizen) vermoedelijk in een vlaag van verstandsver bijstering, zijn 27-jarige broer, terwijl deze sliep, van het leven beroofd. De dader, die als zenuwpatiënt herhaalde malen in een gesticht te Zeist werd verpleegd, was sinds enkele maanden weer thuis. De politie en Justitie stellen ter piaatse een onderzoek in. Het „ongeluk" dat in het ge zin van de kleine veehouder de heer B. is gebeurd want van moord kan men eigenlijk niet spreken heeft in het simpele dorpje Krabbendam veel op schudding verwekt. Het kwam ook geheel onverwacht. De 33- jarige K. B„ monteur-lasser van beroep, stond ais zenuwpatiënt bekend. Kort geleden, in april, was hij voor de tweede maal thuisgekomen na een verblijf in een inrichting in Zeist. Hij was wel eens lastig en deed „vreemd", maar stond niet als gevaarlijk bekend. Het onheil dat de kleine boer derij op de Westfriesedijk had getroffen werd 's morgens door de vader ontdekt, toen hij naar de kamer van de heide broers ging om de oudste zoon en „be drijfsleider" van de veehouderij, te wekken. Hij sloeg de dekens D®.27-3arige man lag dood in bed, zijn schedel was ingesla gen. Het bed van Klaas was leeg, en het raam stond open. Kort nadat het gruwelijke nieuws de politie bereikt had, werd Klaas ontdekt in de lande rijen, waarin hij enige uren rondgezworven moet heb ben. Hij liet zich gewillig aan houden. Op het bureau wlar hij verhoord werd, trachtte hij even gewillig te helpen de toedracht te reconstrueren. Hij was echter zo in de war, dat de politie uit de flarden die hij na lang ge peins uitbracht, de zaak nos slechts ten dele heeft kunnen afleiden. Waarom Klaas zijn broer met een windbuks op het hoofd sloeg is niet duidelijk geworden „Tja, 't is erg met m'n broer" stamelt hij alleen. Het gezin dat buiten de twee broers nog oen jongere zoon en twee dochters telt, had de avond tevoren ge woon zitten praten. Om onge veer half elf ging men naar bed. In de daarop volgende uren beging Klaas zijn onbegrijpelijke daad. De buks werd later in een sloot gevonden op aanwijzing van de dader. RECHTSE PREMIER IS LINKS Een foto van premier Harold MacMillan tijdens een jachtpartij in Swindon Moors. Zoals hier blijkt, schiet de rechtse staats man links. van de Te Instanbul is van officiële zijde meegedeeld dat twee uit Noord-Irak afkomstige Mig straaljagers woensdag een Turk se grenspost hebben beschoten, hetgeen aan een Turkse grens wacht het leven heeft gekost, terwijl er twee werden gewond. De aanval op de gendarmerie- post van Zubaruk bij Semdimli in het zuidoosten van Turkije zou een halfuur geduurd heb ben. Genoemde post ligt onge veer zes kilometer van de grens. De gendarmes zouden het vuur beantwoord hebben, maar zon der succes. Het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Iraakse ambassadeur ontboden, terwijl de Turkse ambassadeur in Irak opdracht heeft gekre gen het incident op te nemen met het Iraakse ministerie van Buitenlandse Zaken. In juli hebben twee Iraakse Mig-straaljagers een Turkse politiepost in het oosten van het land gebombardeerd, kennelijk bij vergissing. Daarbij vielen toen geen slachtoffers. Later is één der twee gewon den aan zijn verwondingen over leden, waardoor het aantal doden twee bedraagt. Tijdens een aanval op nabij de betrokken gendarmeriepost gele gen dorpjes zouden nog vijftig schapen zijn gedood, persoonlijke slachtoffers vielen daar echter niet. De directeur van het radio-ob servatorium te Jodrell Bank, sir Bernard Lovell, heeft woensdag gezegd dat de Sowjet-Unie nu meester van de ruimte is en iede re Amerikaanse spionage-kunst- maan kan neerhalen. „De Rus sen hebben in de ruimte een dui delijk militair overwicht", zo zei hij. Hij zei niet verrast te zullen zijn wanneer binnen een jaar een Russische ruimtevaarder vlak langs de maan zal reizen en naar de aarde zal terugkeren met foto's van de achterkant van de maan. Van praktisch en van mense lijk standpunt bezien bestaat de mogelijkheid dit te overleven, en wat het stralingsgevaar betreft, wanneer zij deze episode hebben overleefd zullen zij een maanreis eveneens overleven. „Deze de monstratie verandert de tijd schaal van de komende maan- periode totaal", aldus Lovell. De geleerden in Jodrell Bank ver wachten „binnen enige dagen of weken" een Russische reis naar Venus. Thailand heeft Cambodja ge waarschuwd, dat het „zekere maatregelen" zal moeten nemen, als Cambodja voortgaat met zijn „rechtstreekse aanvalsda- den". „In dat geval zal het Cam bodja spijten en dit land zal al leen verantwoordelijk zijn voor alle eventuele gevolgen", aldus een communiqué dat door radoi- Bangkok werd omgeroepen. Inmiddels zijn de politiepa trouilles aan de Thailandse kant van de grens versterkt nabij de omstreden tempel van Preah Vihear, die volgens een onlangse uitspraak van het internationaal gerechtshof in Den Haag aan Cambodja behoort. De aanlei ding hiertoe zijn twee grensin cidenten nabij het tempelgebied, waarhij aan Thailandse zijde één man zou zijn gedood en twee gewond. door BARONESSE ORCZY 22) Nadruk verboden. EEN GEVAL OVER PASPOORTEN Bibot was erg zeker van zich zelf. Een beter patriottisch bur ger van de Republiek dan bur ger Bibot van de Stadswacht, was er nooit geweest en zou er nooit zijn. En daar zijn patriottisme zo welbekend was bij de leden van het Comité van Openbare Veilig heid en zijn afkeer en haat tegen de aristo's hoog gewaardeerd werden, was aan burger Bibot de meest belangrijke post in de stad Parijs toegewezen. Hij had het commando bij de Port Montmartre, wat wel in staat is te bewijzen hoe zeer hij in aanzien was, want inderdaad ging meer verraad in en uit de Porte Montmartre dan in enige andere huurt van Parijs ge schiedde. De laatste comman dant daar, burger Ferney, was geguillotineerd, omdat hij een hele bende aristocraten allen verraders van de Republiek door de Porte Montmartre had laten glippen om zich in veilig heid te brengen buiten de mu ren van Parijs. Ferney pleitte ter zijner ver dediging dat deze verraders vlak onder zijn ogen zich als 't ware als geesten opgelost hadden door tussenkomst van de duivel, want natuurlijk moest het die bemoei zieke Engelsman, die zijn tijd zoek bracht met aristocratische verraders uit de armen van Madame la Guillotine te verlos sen, of de duivel zelf zijn of een van zijn machtigste trawanten. „Verdraaid"denk alleen eens aan zijn naam! De Rode Pim pernel noemen ze hem! Nie mand kent hem bij een andere naam En hij is onnatuurlijk lang en sterk en onmenselijk handigEn de macht die hij be zit om de persoonlijkheid van een ander aan te nemen om zich zelfs voor de ogen van de meest scherpzinnige patriot van Frankrijk totaal onherkenbaar te maken, moet beslist een gave (door Hugo Hooft man) Nu er van de met twee turbo-props uitgeruste Fokker F-27 Friendship 221 zijn verkocht waarvan 129 door Fokker en 92 door Fairchild in Amerika, die de machine in licentie bouwde gaat de Nederlandse Fokkerfabriek opnieuw een gooi doen naar een succesvol verkeersvliegtuig: de met twee straalmotoren uitge ruste Fokker F-28. Op het ogenblik is men op Schiphol bezig aan de ontwikkeling van dit nieuwe Nederlandse verkeersvliegtuig, dat speciaal bedoeld is voor de korte afstanden, van 300 tot 1600 kilo meter. Verwacht wordt, dat de Nederlandse regering een subsidie zal geven van 40 miljoen gulden voor de bouw van het proto-type en voor de ontwikkeling van het toestel. Deze subsidie wordt nog voor het eind van dit jaar verwacht. Deze subsidie wordt later te rugbetaald, wanneer de F-28 een succes blijkt en verkocht wordt. Eenzelfde regeling werd destijds getroffen, bij de ontwikkeling van de F-27 Friendship, waarvoor de regering een „lening" van 27 mil joen gulden ter beschikking stelde, die later werd terugbetaald. STRAALMOTOREN ACHTER AAN DE STAART In tegenstelling tot alle vorige verkeersvliegtuigen van Fokker, die als „hoogdekkers" waren uitgerust, is de F-28 een „laag- dekker", met de vleugel dus on der de romp bevestigd. Typisch kenmerk van de vleugel: géén pijlstelling, zoals bij alle andere straalvei'keersvliegtuigen. Dank zij deze rechte vleugel, zal de start- en landingssnelheid gering zijn. zodat van kleine vliegvelden af kan worden geopereerd. De twee straalmotoren wor den, als bij de Franse Caravelle, ter weerszijden van de romp ge plaatst. De staart is van het zo genaamde T-type, dat wil zeg gen, dat stabilo en hoogteroer bovenaan het kielvlak zijn beves tigd. Het was geruime tijd nog niet bekend, welke type motor Fok ker voor de F-28 zou gaan ge bruiken. Op 6 juli j.l. werd ech ter bekend, dat de keus is geval len op Rolls-Royce Spey Junior dubbelstroom straalmotoren, die een maximum stuwkracht zullen leveren vanvg924 kilogram elk. Met dez--goeJoren zal de volbe- laden F-28 palJa.at zijn te starten binnen minder dan 1520 meter en wel op zeehoogte en bij tempe raturen tot 30 graden Celsius. De F-28 zal een kruissnelheid halen van 800 kilometer per uur. Het prototype moet in 1965 vlie gen en tegen het einde van 1966 zullen de eerste F-28's aan de luchtvaartmaatschappijen gele verd kunnen worden. Volgens persberichten móet de Indian Airlines Corporation al belangstelling hebben getoond voor de F-28, evenals tal van an dere luchtvaartmaatschappijen. Met buitenlandse vliegtuigfabrie ken, onder andere Sud-Aviation, Hawker Siddeley en Hamburger Flugzeugbau wordt onderhandeld over mogelijke samenwerking. Of ook Fairchild in de Verenig de Staten belangstelling voor eventuele licentiebouw zal heb ben, zoals destijds het geval was met de F-27, is nog niet bekend. VERVANGER VOOR DE VISCOUNT? Op het ogenblik wordt op Schiphol een houten „mock up" van de F-28 gebouwd, een schaalmodel op ware grootte. Als de regeringssteun er komt, kan full-speed aan de bouw van het proto-type worden begonnen. Dan kan in 1965 het eerste straalverkeersvliegtuig van Ne derlands ontwerp starten voor zijn eerste vlucht. Dan kan in 1967 op de luchtroutes een nieuw verkeersvliegtuig verschijnen, dat de naam van de Nederlandse vliegtuigbouwers opnieuw zal van Satan zijn! Maar het Comité van Open bare Veiligheid weigerde op Ferney's verklaringen acht te geven. De Rode Pimpernel was slechts een gewoon sterveling zij het dan ook een uiterst han dig en slim personage, en be giftigd met overvloedige rijk dom, welke hem in staat stel de door het dunne laagje van patriottisme heen te breken, dat de natuurlijke laaghartigheid van menig kapitein van de Stads wacht bedekte, maar ondanks dit alles was hij toch een gewoon mensEn niemand die de Repu bliek werkelijk liefhad zou toe staan dat bijgelovige angst of hebzucht hem zou beletten om zijn plichten na te komen, wel ke aan de Porte Montmartre bestonden in iedereen gevangen te nemen, aristocraat, vreemde ling, of andere verraders van de Republiek, allen die geen vol doende redenen konden opgeven, waarom zij Parijs willen verla ten. Als hij zulke personen ge vangen genomen had, dan was het volgend werkje van de pa triot ze aan het Comité van Openbare veiligheid over te geven, dat dan besliste of Ma dame la Guillotine al of niet het laatste woord zou hebben over hen. En de Guillotine had bijna altijd het laatste woord te zeg gen, als niet de Rode Pimpernel tussenbeide kwam. Het ellendige was, dat diezelf de Engelsman van tijd tot tijd tussenbeide kwam op een manier die bepaald angstaanjagend was. Zijn onbeschaamdheid ging alle grenzen te buiten. Er waren verhalen van zijn durf en koel- weten hoog te houden. We ho pen, dat het succes van de Friendship door de F-28 zal wor den geëvenaard. En dat de F-28 ook onder Nederlandse vlag zal kunnen vliegen. Terwijl de Friendship voor het luchtnet van de K. L. M. weinig geschikt bleek, zal zulks van de F-28 waarschijnlijk niet gezegd kun nen worden en het zou wel eens kunnen zijn, dat de F-28 hele maal niet zo'n gek figuur zal slaan als de vervanger voor de Viscount. De Rolls-Royce Dart motoren in de Friendships ble ken juweeltjes, waarmee maar heel weinig moeilijkheden zijn voorgekomen. Darts hebben nu een duur van 4000 vlieguren tussen de revisies door. De Spey- Junior is nog een nieuwe motor, met betrekkelijk weinig praktijk, al zullen de Spey-motoren 1.500.000 vlieguren gemaakt heb ben ten tijde dat de Spey-Juniors in dienst komen. Voorlopig zullen de Spey-Juniors om de 1500 vlieg uren uit elkaar moeten voor on derhoud. De lange samenwerking tussen Fokker en Rolls-Royce, die tot dusverre zeer gelukkig is geweest, zal dus blijven voortbe staan. Al met al redenen om de toekomst van de nieuwe Fokker F-28 met optimisme tegemoet te zien. TECHNISCHE GEGEVENS F-28. Spanwijdte 23,65 m; lengte 26,68 m; hoogte 7,05 m; vleugel oppervlak 76,4 m-; max. startge wicht 22.680 kg; max. landings gewicht 21.545 kg; max. brand stofcapaciteit 6530 kg. Vier Rolls- Royce Spey-Junior straalmoto ren van 3924 kg stuwkracht elk. Maximum snelheid 800 km per uur. In totaal 4460 passagiers. (Nadruk verboden.) De aartsbisschop van Wenen, kardinaal Franz König, heeft een plan om woensdag een bede vaart naar de Poolse stad Czes- tochowa te maken, moeten laten varen, omdat hij geen visum van de Poolse regering heeft gekre gen. De kardinaal zou op uitno diging van kardinaal Wyszinski een bezoek aan Czestochowa gaan brengen. Functionarissen van de Pöolse ambassade in Wenen deelden mede nog geen instructie van het ministerie van Buitenlandse Za ken in Warschau te hebben ge kregen om aan kardinaal König een visum te verstrekken. De Westduitse regering heeft in een woensdagmiddag gehou den kabinetsvergadering besloten tot een algemene salarisverho ging voor de ambtenaren. De grootte van de verhoging werd niet bekend gemaakt; zij zal in de vorm van een wetsontwerp aan de Bondsdag worden voor gelegd. Het Westduitse spoorwegper soneel heeft woensdag een mo delactie ingezet, om kracht bij te zetten aan zijn eisen tot een loonsverhoging van ze,s procent. Een regeringswoordvoerder deelde woensdag mede, dat mo gelijk een gerechtelijke vervol ging tegen de deelnemers aan deze actie zal worden overwogen. ZATERDAG, 18 AUGUSTUS HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgymn.7.20 Socia listisch strijdlied; 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.); 8.00 Nws, postduivenber. en social, strijd lied; 8.19 Muzikale ochtend post (gr.); 8.30 Voor de kinde ren; 8.50 Wegwijzer, tips voor vakantie en snipperdagen; 9.00 Gymn. voor de vrouw; 9.10 Pianoconcert (gr.); 9.35 Water standen; 9.40 Holland Festival 1962; 9.50 Gram.; 10.00 Lezing; 10.05 Bijbels verhaal; 10.20 Or gel en zang; 10.50 Cabaret; 11.20 Sportprogramma; 11.45 Lichte gram.; 12.15 Lez.12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.34 Nieuwe gram.; 13.00 Nws; 13.15 VARA-varia; 13.20 Tijd voor teenagers; 14.10 Streekuitzen- ding14.30 Holland Festival 1962; 15.00 Operette (gr.); 16.30 Lichte gram.; 16.40 Boeken wijsheid; 17.00 Radio Jazzclub; 17.30 Weekjournaal; 18.00 Nws en commentaar; 18.20 Piano spel (gr.); 18.25 Kinderkoor; 19.00 Artistieke staalkaart; 19.30 Klankbeeld; 19.45 Kamermuz- ziek (gr.); 19.55 Praatje; 20.00 Nws; 20.05 Promenade-orkest en zangsolisten; 20.40 Lichte bloedigheid in omloop, die het sluike haar van iedere patriot van verwondering deed krullen. Er werd zelfs gefluisterd niet te luid natuurlijk dat ze kere leden van het Comité van Openbare Veiligheid hun krach ten gemeten hadden met de Engelsman en uit dat conflict verslagen en vernederd te voor schijn waren gekomen, wraak zwerend, die evenwel heel lang op zich scheen te zullen laten wachten. Burger Chauvelin, een van de meest hardvochtige en halsstar rige leden van het Comité, was er bekend om, dat hij overwel digende vernederingen had on dergaan van de zijde van die ben de, waarvan de zogenaamde Rode Pimpernel de gevolmach tigde leider was. Sommigen be weerden, dat Chauvelin voor goed zijn prestige verloren had en zelfs gevaar voor zijn hoofd gelopen had door zijn alombe- kende geslepenheid te meten met die van dat geheimzinnige verbond van spionnen. Maar dan was Bibot anders! Hij vreesde noch duivel, noch enige Engelsman. Bezat de laatst genoemde ook de macht van ieder kwaad en de kracht van een reus, Bibot stond hem. En ofHij verlangde naar een klop partij, en verzocht de comité's hem een post te geven die hem in staat zou stellen de Rode Pimpernel en zijn bende te pak ken te krijgen. (Wordt vervolgd.) gram.; 21.10 Socialistisch com mentaar; 21.25 Licht ensemble; 21.50 Liedjes van vroeger; 22.20 Sportnieuws; 22.30 Nws; 22.40 Tango-Rumba-orkest en zang solisten; 23.10 Melodieën uit films en musicals; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.15 Geestelijke liederen; 7.30 Klass. muziek (gr.); 7.45 Mor gengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.15 Lichte gram.; 8.50 Voor de vrouw; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Klassieke muz. (gr.); 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.12.00 Middagklok; 12.04 Licht lunchconcert (gr.); 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Licht lunchconcert (gr.); 13.00 Nws; 13.15 Platennieuws; 13.25 Amateursprogramma; 13.50 Fragmenten uit musicals (gr.); 14.30 Voor de jeugd; 15.30 Klas sieke kamermuziek (gr.); 16.10 Klankbeeld; 16.40 Gram. voor de teenagers17.10 Lichte gr. 17.30 Boekbespr.; 17.40 Klass. en moderne muziek (gr.); 18.10 Jazzmuziek; 18.30 Amus. muz.; 19.00 Nws; 19.10 Actualiteiten; 19.21 Klass. koorwerken (gr.); 19.45 Lezing; 19.55 Populaire klass. muziek (gr.); 21.00 Lichte gram.; 21.55 Operettemuziek; 22.20 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws; 22.40 Wij luiden de zondag in, godsdienstig progr. 23.00 Klass. muz. (gr.); 23.55 24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Orkest, piano en gitaar; 12.30 Weerbericht; 12.35 Amus. muz.; 13.00 Nws; 13.15 Week end juke-box; 14.00 Filmmuz.; 14.30 Symfonisch concert; 15.30 Broer en zus en zo...16.00 Ge varieerde muziek; 17.00 Nws; 17.15 Dagklapper en liturgisch bericht; 17.20 Dansmuziek; 18.00 Orgelrecital; 18.30 Voor de sol daten; 19.00 Nws en weerber.; 19.30 Koorzang; 20.00 Gevar. muziek; 20.30 Operettemuziek; 21.00 Successenparade; 22.00 Nws; 22.15 Gevar. progr.; 23.00 Nws; 23.05 Jazzmuziek; 23.20 Dansmuziek; 23.5524.00 Nws. Televisiepro gramma's NED. T.V.15.00 Tips voor uw vakantie; 15.25 T.V.-film; 15.50 Avond na avond, Deense filmimpressie; 16.15 T.V.-film; 16.40 Documentair programma over de ontwikkeling van de luchtvaart; 17.0017.30 Voor de kinderen; 19.30 Top of Flop; 20.00 Journaal en weeroverzicht, 20.20 Zonnige perioden: luchtig vakantieprogramma; 21.20 Een vrouw met een verleden, politie film; 21.45 Willens en wetens, tweekamp; 22.35 Achter het nieuws. BELGIË (VI.): 19.00 Interna tionale landbouwkroniek19.30 Actualiteiten; 20.00 Nws; 20.30 Zomercapriolen, gevar. progr. 21.30 T.V.-feuilleton; 21.55 Jazz from '61; 22.20 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 5