DE „TALL SHIPS RACE" Macleans NIEUW-GUINEA Victor de Turenne II - De schrik der Saracenen BEURSBERICHTEN Urïjclag 17 augustus 1962 DE VRIJE ZEEUW Pag. S AMERIKAANSE VOLDOENING Kan uw gezin de Tong Test doorstaan bewijst: Macieans-witte tanden zijn tanden DE BELGISCHE TAALSTRIJD BELGISCHE PATER ONTVOERD? ZUIDKORE AAN SE OUD-PREMIER BESCHULDIGD STERKE DRANK IN ZUID-AFRIKA ZWEMMEN Sluis - Zwemdiploma's l- «0 eerste deelnemers de i„T»U ships race" voor oplei dingsschepen zijn na de storm- aciifi^e overtocht uit Torbay K aangekomen in de haven En Rotterdam, waar lig plaats hebben gekozen bij de Koninklijke Roei- en Zeilvereni- ein^ „De Maas Als eerste Kldde zich gisternacht om K?e uur in Hoek van Holland de Britse lilliputter „Merlyn een scheepje van nog geen 50 J ton, dat ingedeeld is m klasse 3 en derhalve als wedstrijdtraject Torbay-Hoek van Holland had Anderhalf uur later liep ook de Franse „Glenan eveneens lasse 3, de Nieuwe Waterweg «men. In de vroege ochtenduren arri veerde voorts de Italiaanse Yawl „Corsaro 2 (Rom.)", een *er 7 inschrijvingen voor klasse (langsscheeps getuigde sche- *en groter dan 50 ton), die het raject Torbay-Dieppe zeilde. De iCorsaro 2" is de Italiaanse te enhanger van de trotse „Ame- jgo Vespucci", die niet aan de -ce heeft deelgenomen. Het heepje kwam vorig jaar maart in de vaart en heeft nu al de re putatie de zwaarste stormen te kunnen doorstaan. Het heeft een accomodatie voor 10 leerlingen en 5 vaste bemanningsleden. De ..Corsaro 2'' en de Britse S „Merlin" hebben voortdurend vooraangelegen in de race, die overigens niet door aankomst tijden doch door toepassing van een handicap-formule wordt be- slisiDe 73-tons „Corsaro 2" nam onmiddellijk na de start bij Torbay de leiding, maar de fr „Merlin"' kwam als eerste bij het keerpunt, zuidelijker op de Atlantische Oceaan. Daarna pas- ll 'seerde de „Corsaro 2" de kleine Brit weer. Een verdere vergelij- I king was niet mogelijk, omdat de routes uiteen gingen. I De Franse kotter, „Glenan", K ingeschreven door de Centre Nautique des Glenans, was vrij- ■S wel voortdurend in de derde po sitie. „Praat me er niet meer over I" het was een afschuwelijk Héware tocht". Dat was gister- j morgen het commentaar van 3 commander Stephan Sampson a (44i van do Britse marine, toen I hij blij eindelijk weer vaste grond onder de benen te heb ben de als nummer één van de „Tall ships race" gearriveer de sloep ...Merlin" in de Rotter- damsc veerhaven liet afmeren. Het kleine groene scheepje ligt daar schuin tegenover de „Groene Draeck'' van Prinses Beatrix. „De race was erg zwaar, eigen lijk te zwaar voor de kleine sche pen", zei hij later nog eens nadrukkelijk. „Er was voortdu rend teveel wind, er stonden metershoge golven en de beman ning is zonder ophouden in touw geweest om het schip in bedwang te houden". I „Voor ons was er bovendien nog als probleem, dat de Merlin overal lekte waar maar water kwam. Alles is natkijk maar I En inderdaad: overal in de minuscule ruimte van het schip I hingen kleding, dekens en kus- sens, die nog klam waren van het. 7POWntpr r»o hornonnmo „n^ bij Dieppe. De „Corsaro 2", een der opleidingsschepen van de Italiaanse marine, heeft de storm gemakkelijker kunnen verwerken dan z'n kleinere col lega's en van de 12 officieren en 3 andere bemanningsleden is dan ook minder gevergd dan van de mannen aan boord van de Franse en Britse schepen. „We hebben af en toe zelfs wonder lijk kalm weer gehad", vertelde de commandant kapitein-ter-zee Aldo Macchiavelli (41) uit Rome, die zich al verheugde in de winst van twee bekers: beide toege kend voor het als eerste finishen bij Dieppe. Maar helemaal zon der schade is toch ook de „Cor saro 2" er niet afgekomen. Enke le minuten nu het passeren van het zuidelijke keerpunt op de Atlantische Oceaan brak name lijk de hoogste zaling en toen moest luitenant-ter-zee Gian- carlo Basile, de plv. comman dant van het schip, midden in de nacht de mast inklimmen om het euvel te verhelpen. Dat is hem op het zwaar rollende schip wonderlijk goed afgegaan. In Rotterdam is gisterenmor gen bekend geworden dat ver schillende schepen inmiddels de race hebben gestaakt. Vast staat dat de „Halcyon" van de School of Navigation van Southampton University niet naar Rotterdam komt. Het schip is naar Dieppe gegaan. Volgens een melding van het Britse marineschip „Keppel", dat bij Dieppe als finishschip was gestationeerd en nu op weg is naar Rotterdam, hebben de Engelse jachten „Pinta" en „Duet" de race gestaakt. De „Gryphus", eveneens een Brits zeilschip, is ook bij Hoek van Holland gearriveerd. Inmiddels zijn nog twee Brit se schepen binnen de pieren van Hoek van Holland gekomen: Om even over half drie de 22 tons sloep „Sint Barbara", eigen dom van de Royal Artillery Yacht Club in Southampton, en de „Martlet", 13 ton, die inge schreven werd door de B. R. N. C„ Dartmouth. De kleurrijke vloot van 30 zeilschepen, deelnemers aan de „Tall Ships race", heeft nu bij na haar doel bereikt. Nadat gisterenmiddag om drie uur al zeven schepen binnen de pieren van Hoek van Holland waren gekomen, meldden zich kort daarna weer enkele. De verwachting was dat het meren deel van de jachten gisteren avond in Rotterdam zou af- meren. De twee grootste schepen van de nieuwe groep zijn het Neder landse opleidingsschip „Urania" met een bemanning van 16 kop pen en de Noorse „Wyvern", die 14 man aan boord heeft. Beide zijn ingedeeld in klasse 2 en hadden dus Dieppe tot finish. Verder arriveerden de kleine Britse jachten „Rona" en „Leo pard". Ook is intussen de Engelse „Wish Stream" binnengekomen. Het grote Duitse opleidings schip „Gorch Fock" is voor Hoek van Holland voor anker gegaan. Deze bark gaat pas vandaag naar de Rotterdamse Parkkade. Zijn rivaal, de Noorse „Sorlandet", heeft inmiddels ook zijn komst aangekondigd. „Allemaal zijn ze zeeziek ge weest, maar z^ hebben zich prachtig gehouden." Die lof gold de jongste bemanning van de ge hele vloot: de acht zeepadvinders, afkomstig uit Hampshire en het eiland Wight, knapen van 15 en 16 jaar die onder leiding van drie landmacht-officieren en een vroegere marineman kans hebben gezien de 22-tons sloep „Sint Barbara" ongeschonden naar Rotterdam te brengen. Het was voor alle jongens de eerste zeereis en toen ze Tor bay verlieten hebben de meesten wel even pips gekeken als het schip een onverwachte „schui ver" maakte, zo vertelde de 30- jarige kapitein van het Britse leger Jones. Maar de knapen hadden het de hele dag te druk om aan hun narigheid te kunnen denken: de „Sint Barbara" ge bruikte tijdens de race alle zei len, die zij aan boord had. Elke dag weer werd het tuig twee a drie keer neergehaald en vervan gen en dat hield de jongens voortdurend bezig. Zij hadden bovendien de stimulans dat zij vier dagen gelijkop voeren met de Franse „Glenan" en de „Mer lin". Dinsdagmiddag pas verloor de „Sint Barbara" het contact met haar rivalen. Grote moeilijkheden zijn er op de trip niet geweest als de zeeziekte buiten beschouwing blijftalleen met de elec- trische installatie was het mis. De batterijen voor de navigatie- lichten vielen halverwege de race uit en toen werd het behelpen met een nood-verlichting. De „Sint Barbara" is het eigen dom van de „Royal Artillery Yacht Club" in Southampton, die het schip speciaal voor deze tocht afstond aan de Britse Seascouts Association. Veel schepen hadden donder dagavond omstreeks half zeven al een ligplaats gevonden in de Rotterdamse veerhaven. Bij deze groep waren vier van de vijf zus terschepen. die de Brittannia Royal Naval College vertegen woordigen: de „Wyvern", de „Leopard", de „Martlet" en de „Gryphis". alle 13-tons sloepen. Alleen nummer vijf, de „Pega sus", was op dat moment nog buitengaats. het zeewater. De bemanning van tien personen drie officieren van de Britse marine, twee on derofficieren en vijf leerlingen had nog als voorzorg de la kens, dekens en kussens in plas tic-zakken gewikkeld, maar dat was niet afdoende geweest. Het eerste wat commander Sampson dan ook deed in Rotterdam was een wasserij bellen De „Merlin" is waarschijnlijk liet oudste schip, dat aan de ra- ce heeft deelgenomen Het werd namelijk in 1938 voor de Duitse marine gebouwd het droeg toen de naam „Wall" de Britse marine nam de sloep na de oorlog over. De grootste problemen heeft het schip gehad op het stuk van het keerpunt op de Atlantische Oceaan naar Rotterdam. De Merlin"' had toen de zeer'ster ke wind pal achter, wat voort durend het risico inhield te moe ten gijpen en de zeilen waren tegen dat geweld niet bestand: Vijf man hebben de gehele reis dan ook niets anders gedaan dan repareren. Eerst scheurde de spinakker in, later het grootzeil dat een half uur naar bene den is geweest en tenslotte nog een kleiner zeil. „De han den van de jongens staan er nog krom vanmeesmuilde commander Sampson. „Maar het leed is nu geleden...". De beloning voor alle ontberingen: De „Merlin'' heeft een goede kans winnaar te worden van klasse 3 (de categorie van klein ste schepen), al maakt men zich zorgen over de kansen van de Franse „Glenan", die met een iets grotere handicap nauwelijks veerde F in Rottei'dam arri- Ook de „Glenan" van de Cen tre Nautique des Glenans een f"&S,Chip flus heeft z'n moeilijkheden gehad, vertelde de ^hnisch adviseur Herbulot (53), die zijn twee collega-lera ren en zes scholieren op de trip vergezelde. Dinsdagnacht werd de spinakker volkomen vernield. In een van de schaarse perio den van windstilte hebben de Fransen echter kans gezien om een ander zeil op te zetten, waar door zij hun kansen op een der ere-plaatsen behielden. Kort na de twee „kleintjes" liep gisterenmorgen tenslotte ook de grotere Italiaanse Yawl „Corsaro 2" de veerhaven binnen welk schip de feitelijke In Aide-Memoires aan Neder land en Indonesië, waarin de modaliteiten van de overdracht van Westelijk Nieuw-Guinea worden uiteengezet, zegt de wnd. secretaris-generaal van de Ver. Naties, Oe Thant, dat de Neder landse vlag in dat gebied op 31 december a.s. zal worden neer gehaald. Dan zal de Indonesi sche vlag naast die van de Ver. Naties worden gehesen. In de aide-memoires, die zijn gezonden aan dr. Van Roijen en aan dr. Subandrio, wordt voorts gezegd dat de overdracht van de souvereiniteit aan Indonesië „zo spoedig mogelijk na 1 mei 1963" zal geschieden. Verder wordt gezegd dat, zo dra de speciale vertegenwoordi ger van de Ver. Naties in func tie is getreden, begonnen zal worden met de terugtrekking en repatriëring van de Nederlandse troepen, onder supervisie van de vertegenwoordiger. Ze moeten zo spoedig mogelijk tot een eind worden gebracht. In de aide memoires wordt gestipuleerd dat op de dag van de bestuursover- dracht aan de Ver. Naties de Nederlandse vlag naast die van de Ver. Naties zal worden gehe sen en dat ze zal blijven wappe ren tot 31 december 1962. olgens Nederlandse bronnen woidt niet verwacht dat de be sprekingen met de Ver. Naties en Indonesië over verschillende nog uitstaande kwesties die met voor race si woensdag was geëndigd laten ^.e' ministerie van Buiten landse Zaken verklaarde don derdag dat de oplossing van het geschil inzake Nieuw-Guinea door middel van vreedzame on derhandelingen de Ver Staten „grote voldoening" heeft ge schonken. Voorts zei het minis terie dat de ondertekening van het akkoord in het hoofdkwar tier van de Ver. Naties een eerbewijs voor de kundigheid het geduld en de goede wil" van de Nederlandse en de Indonesi sche onderhandelaars. De woordvoerder van het mi nisterie, Joseph Reap, bracht, behalve aan de Nederlandse en de Indonesische onderhandelaars ook lof aan de wnd. secretaris generaal van de Ver. Naties, Oe Thant, en aan ambassadeur Bunker, die als Oe Thants be middelaar was opgetreden. Hij wilde geen commentaar geven op wat een verslaggever zei over Nederlandse beschuldi gingen dat „Nederland de over eenkomst had moeten onderte kenen omdat het door zijn bond genoten in de steek was ge het akkoord verband houden, onmiddellijk zullen worden her vat. Dr. Van Roijen is donder dag naar Washington terugge keerd en naar verluidt gaat mr. Schürmann zaterdag a.s. met verlof. De plannen van dr. Soe- bandrio voor de naaste toe komst zijn niet bekend, maar vernomen wordt dat hij voorne mens is over een paar dagen naar Djakarta terug te keren Als mogelijke, leveranciers voor de 1000 man politietroepen van de Ver. Naties, die de plaatse lijke politie zullen bijstaan bij de handhaving van de orde in de interim-periode, worden Pakis tan en Malakka genoemd. Nederland en Indonesië zul len, zoals bekend, gezamenlijk een resolutie indienen bij de al gemene vergadering van de Ver. Naties ter goedkeuring van het akkoord en wel in de 17de zit ting, die op 18 september begint. President Tito van Zuidslavië heeft met „grote voldoening" kennis genomen van de overeen komst inzake Nieuw-Guinea. In een telegram aan president Su karno brengt Tito de hartelijke groeten over het van het Zuid- slavische volk, dat getuige is ge weest van de Indonesische strijd om de volledige territoriale eenheid van het land te verwe zenlijken en de laatste overblijf selen van het kolonialisme uit de weg te ruimen". Tarwijl u dit leest vormt zich een laagje aanslagop uw tanden. U kunt het me uW'tong voelen. Deze aanslag'is gevaarlijk, vooral tuisen de tanden waar*de borstel riet komen kan: daar nestelen zich de tandbedervende bacteria! Borstel met Macleans en ga dan opnieuw met de tong langs uw tanden. De aanslag is weg! Opgelost door dé unieke bestand delen van Macleans - zelfs tussen de landen waar de borstel niet komt. Macleans biedt u zo meer bescherming tegen tandbederf! Ook uw kinderen moeten regelmatig.mel Macleans poetsen. Gezonde melktanden: dc beste basis voor een gezond gebit voor later. Deze wereldberoemde Engelse tandpasta hoort ook in uw gezin thuis. Als kerngezonde hagelwitte tanden u. een paar stuivers meer waard zijn, neem dan MacleansT'eroxide Tandpasta. PEROXIDE TOOTH PASTE Beecham (Nederland) N.V. Voor engros: Motam, enderafd. daco. Mot N.V. Amsterdam Ongeveer 150 Vlamingen, die blijkens hun auto's afkomstig waren uit Maaseik en Hasselt, hebben in de nacht van dinsdag op woensdag in de Voerstreek, ten noorden van Luik in de Bel gische provincie Limburg, wan ordelijkheden gepleegd. Zij trok ken door de dorpen 's Graven voeren en St. Maartensvoeren, waar zij geparkeerde auto's omver wierpen en woningen van Franstaligen met kalk be smeurden en de ruiten ingooi den. Toen de politie verscheen waren de jongelui reeds via de Nederlandse grens verdwenen. In de betrokken streek wordt een mengsel van Frans, Vlaams en Duits gesproken. De streek maakt nog deel uit van het Franstalige gebied, maar zal bij Vlaanderen getrokken worden wanneer de daartoe ingediende ontwerpen zijn aangenomen. De bewoners zouden hier sterk tegen gekant zijn. onder meer omdat hun gebied hierbij beschouwd wordt als compensatie voor het overgaan van enige gemeenten bij de Frans-Belgische grens ten noorden van Rijssel naar het Waalse deel van België. Naar men aanneemt is pater Jean Kornieswky van de Rus- risch-Katholieke missie in Brus sel van het in Helsinki gehouden internationale jeugdfestival naar de Sowjet-Unie ontvoerd, aldus heeft de leider van genoemde missie, pater Antoine Ilc, donder dag meegedeeld. Korniewsky had een korte mededeling achtergela ten waarin hij om gebed ver zocht. Hij zou op 4 augustus onder dwang aanoboord van een toestel van de Russische luchtvaart maatschappij Aeroflot, die van Helsinki naar Leningrad vertrok, zijn gegaan. Volgens de verklaring van pater Ilc was Korniewsky reeds in 1958 door Sowjetrussische functionarissen in Brussel onder druk gezet en sedertdien zou hij ex- meermalen over geklaagd hebben dat hij achtervolgd werd. Einde juli j.l. was hij met andere leden van de missie-centrale naar Helsinki gereisd. De Zuidkoreaanse oud-premier John Chang is beschuldigd van deelneming aan een samenzwe ring tegen de huidige militaire regering, zo heeft het Koreaanse leger donderdag bekendgemaakt. Chang is niet gearresteerd. Er werd niet bekendgemaakt wan neer het proces tegen hem zal beginnen. Chang zou tevens een groep jongere samenzweerders geldelijke steun verleend hebben. De huidige Zuidkoreaanse pre sident. generaal Joeng Hoei Park, was in mei vorig jaar lei der van de staatsgreep waarbij de regering-Chang ten val werd gebracht. Zuidafrikaanse kleurlingen, negers en Aziaten, kunnen van af woensdag „witte man's ster ke drank" kopen. Buiten de spi- ritualiënwinkels in het centrum van Johannesburg stonden gis teren opgewonden groepjes Afri kanen, maar er werd niet veel verkocht. „Ze zijn schuw, ze staan maar te kijken", zei een winkelier. Autoriteiten en pers hebben de Afrikanen gewaarschuwd niet te veel te drinken. In een door de regering uitgegeven pamflet wordt er op gewezen dat dit slecht is voor nieren en lever en „het oog verduistert en het denken verwart". Afgezien van enkele speciale vergunningen waren de Afrika nen tot nu toe aangewezen op kafferbier en onwettige brouw sels uit de kroegen. De eige naars van deze kroegen en de blanken, die hun sterke drank tegen hoge prijzen vei-kochten worden door de nieuwe wet, die vorig jaar al aangenomen was maar pas woensdag van kracht werd, danig getroffen. De Rand Daily Mail schreef in een handleiding voor drinkers dat er „geen snelle genezing is voor een kater". PHILIPS EN CERTIFICATEN DELl GEVRAAGD De stemming voor de interna tionale waarden is gisterenmid dag. bij de opening licht verdeeld geweest. Van de leidende cultu res lagen certificaten Deli en aandelen H. V. A. gevraagd in de markt. De handel droeg in het algemeen een kalm karakter. De ondertekening van hel akkoord tussen Indonesië en Nederland ten aanzien van Nieuw-Guinea heeft tot gevolg gehad, dat er gisteren vraag was losgekomen voor de leidende cultures. Certi ficaten Deli werden direct bij de opening in een open hoek ver handeld op een prijs van 137,00. Aanhoudende kooporders in een zeex- dunne markt droegen er toe bij dat binnen zeer korte tijd de prijs opliep tot 139,50. Gedurende het laatste beurs- halfuur werd zelfs gehandeld op 140,00. Deze prijs betekende een koerswinst van vier gulden ten opzichte van de vorige slot- prijs. H. V. A.'s liepen op van 122 tot 124 (120 Amsterdam Rubbers bleven praktisch on veranderd op 107. De scheep vaartaandelen lagen verdeeld in de markt. De handel in deze sek- tor was gering. Van de internationale waarden lagen de Philipsaandelen op 162,00 circa 1,70 hoger ten opzichte van het vorige slotni- veau. Hiermede is dan ook voor de hoofdfondsen vrijwel alles gezegd. AKU ruim drie punten lager op 370. Unilever, waarvan de eerste halfjaarcijfers 1962 nabeurs werden verwacht, daal den van 140,40 tot 139,00. om daarna weer iets aan te trekken. De slotkoers van woensdag was 140,70. De beurs houdt er rekening mee dat de te verwach ten eerste halfjaarcijfers lager zullen zijn. Aandelen Kon. Olie schommelden rond de 140,70 (ƒ140.50). Hoogovens bijna vijf punten lager op 577. Dit concern gaat de produktie van de buizen gieterij beperken. Wall Street was woensdag aanvankelijk zeer vast doch te gen het slot liepen de koersen sterk terug. De Nederlandse hoofdfondsen ontmoetten er goe de vraag, vooral voor Philips. Amsterdam reageerde hierop woensdagavond met een scherpe koersavance. De hoogste koers voor Philips was toen 163.20, Unilever 142,00, Kon. Olie 141,90, Hoogovens 587 en voor AKU 374 12. Vergeleken met de ze koersen viel de stemming gis terenmiddag tegen. Het aanbod in Wall Street woensdag tegen het slot hield de kopers op het Damrak gisteren uit de markt. De Westduitse beurzen waren iets vriendelijker. Staatsfondsen praktisch on veranderd met weinig zaken. In de lokale afdelingen was het in het algemeen vrij rustig. De preferente- en gewone aandelen „Woon- en Winkelhuizen" wer den onveranderd op respectie velijk 250 en 950 geadviseerd. De omzet van woensdag bedroeg nominaal 102.000 voor de pre ferente- en 20.400 voor de ge wone aandeien. Aandelen Hoo- genstraaten werden praktisch onveranderd op 208 geadviseerd. Met de dividendverlaging van 12 12 procent tot 10 procent had de beurs reeds eerdei- rekening gehouden. „Simplex," werd la ger geadviseerd op de lagere ver kopen gedurende de eerste ne gen maanden van het nieuwe boekjaar. Int. concern Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen Beursindices 14/8 15/8 16/8 458.0 465.8 464.1 322.9 325.5 326.5 143.0 144.5 142.1 232.7 233.1 235.3 140.5 141.6 141.9 341.1 345.7 345.1 Nabeurskoersen AKU (3701 Kon. Olie 139.50—141.00 gl (140.70) Philips 160.00—161.20 gl (161.80) Unilever 137.50—138.50 Adcieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier heden geldend in Amsterdam luiden Engelse pond 10.08—10.18 Amer. dollar 3.58—3.62 Canad. dollar 3.31—3.36 Franse frank (100) 73.25—73.75 Belg. frank (100) 7.211 2—7.26 2 Duitse mark (100) 89.9090.40 Zweedse kroon (100 69.60—70.60 Zwits. frank (100) 83.35—83.85 Ital. lire (10.000) 57.50—59.50 Deense kroon (100) 52.00—53.00 Noorse kroon (100) 50.3051.30 Oost. schilling (100) 13.96—14.06 Port. escudo (100) 12.60—12.75 Spaanse peseta (100 gr coup.) 6.00—6.15 16. „Indien gij ons wilt helpen, wil ik eerst de redenen voor uw aanbod weten," zegt Victor. „Hoe kunt gij, die weet van onze plan nen, willen medewerken aan ons Plan, dal toch tegen uw rasgeno ten gericht is!" „Waarschijnlijk zal U dit duide lijk worden, wanneer ik U mijn geschiedenis vertel. Ik woonde als Saraceens koopman in Smyrna, toen deze stad door mijn rasgeno ten veroverd werd. Eerst was ik verheugd, dat de stad in hun han den viel. Maar spoedig veranderde mijn vreugde in verdriet. Mjjn bruid, de schone Suleikah, werd op zekere dag door El Battaur opge merkt, Aangezien hij onbeperkt heerser in Smyrna was, liet hij haar door zijn lijfwacht naar zijn harem voeren en daar is zij nu op gesloten. Ge begrijpt mijn woede. Maar ik kon niets tegen de mach tige El Battaur doen. En de schurk ging nog verder. Hij dwong mij bij zijn troepen dienst, te nemen. Het lukte mij, om dus mijn kennis van het Grieks tot aanvoerder van een troep ruiterij te worden aange steld, temeer omdat ik niet bang voor het gevecht ben, zoals gij hebt bemerkt. Men zond mijn troep op gewaagde tochten in het By zantijnse land! Maar ik had maar één gedachte: Wraak te- nemen op El Battaur en mijn bruid te be vrijden. Gij kunt mij daarbij hel pen! Onze plannen kunnen paral lel lopen." „Wat denkt gij, Robert?" vraagt Victor, die met verbazing en deel neming Nouras heeft aangehoord. „Een zeldzaam geval!" meent Robert, „maar we kunnen het pro beren!" In het zwembad in de vaartjn werden de volgende diploma's- behaald: (IS, Diploma I: Ria Loete. ERet Loete, Irene Bogaard, Hanr van den Cingel, Demise Gue quière, Elisabeth Kapsenberna_ Maria Kapsenberg, Anneljggg Bosch, Janneke Kramer, Jt 20.30 Ultee, Hannie de Ruyter, Sa.0„r Verhage, Ria van Ameron jazz Jack de Clerck, Jaap va' Luijster, Johan Visser. Wi Krijnen, Rudy de Witte en ny van Kilsdonck. Diploma II (geoefend mer): Jan Quaak. Hans schap, Wim Francke, Hel Broek en Wim Rojh. Diploma IV: Adrie ve schot.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3