Uit de Provincie Mevrouw, u krijgt het beste! DÉl De hulp die niet helpt BINNENLANDS NIEUWS RADIO MERCUR Tagina 2 DE VRIJE ZEEÜVJ Vrijdag 17 augustus 1962 OE THANT IN ZIJN WONING TERNEUZEN ZAAMSLAG BIJ ADENAUER NORSTAD CHURCHILL EN MONTGOMERY NE NNI BIJ VAL IN DE BERGEN GEWOND VERLAGING VAN DE BENZINEPRIJS IN ENGELAND MIDDEL TEGEN NACHTBLINDHEID ALGERIE LID ARABISCHE LIGA Portugees die K.L.M.- bemanning bedreigde gaat in hoger beroep Amerikaanse correspondent uit Sowjet-Unie uitgewezen KENIA Eèn Duitser blijft onschuld aan schilderijendiefstal Aerdenhout volhouden tfrtjdag 17 aufl Met steeds groter bedragen wordt financiële hulp geboden aan de minder ontwikkelde lan den. De rijken helpen de armen om morele redenen en boven dien gesterkt door de gedachte dat het moeilijk zal zijn vrede te bewaren in een wereld waa zeer weinigen bijna alles bezit ten en zeer velen zo goed als niets. Maar ondanks alle hulp wordt de kloof die gaapt tussen de rij ke en arme naties steeds wijder. De Braziliaanse ambassadeur in de V. S. heeft het de politici van Latijns-Amerika voorgerekend toen deze onlangs in Brazilië bij een waren. Een actueel onder werp aan de vooravond van de eerste verjaardag van Kenne dy's Verbond voor de Vooruit gang, die deze week valt. De gemiddelde prijs van La tijns-Amerikaanse exporten naar de V, S. is sinds 1953 met twin tig procent gedaald; de prijs van wat de V. S. naar Latijns-Ame rika uitvoerden steeg daaren tegen in dezelfde periode met tien procent. Als de Zuid-Ame rikanen vorig jaar voor hun wa ren dezelfde prijzen hadden kun nen bedingen als in 1953 zouden ze veertienhonderd miljoen dol lar meer hebben verdiend. En zoveel beliep alles bij elkaar ge teld alle hulp uit alle landen aan Zuid-Amerika bij lange niet. Men kan er niemand de schuld van geven, maar het feit blijft dat deze leveranciers van vlees, koffie, tin, aluminium, koper, vruchten, olie, huiden enz. achteruit zijn geboerd. Het is een algemene tendens dat de prijzen van deze reeks produkten en vrijwel alle ande re grondstoffen dalen, terwijl die van de industrie-produkten die ervan worden vervaardigd de neiging hebben steeds maar te stijgen. Het is een euvel waar onder ook de jonge staten van Azië en Afrika gebukt gaan. Geen wonder dat het hun be gerig maakt industriestaten te worden, maar dat lukt niet al tijd een, twee, drie. GEEN VERJAARDAG Onder deze omstandigheden is er al geen reden de eerste ver jaardag van het Verbond voor Vooruitgang uitbundig te vieren. Er is trouwens nog een teleur stellend aspect aan deze groot scheepse hulpactie om Zuid-Ame rika economisch steviger op de been te helpen. Aan de bijstand in het kader van deze alliantie is de voorwaarde verbonden dat dc ontvangende landen bepaalde so ciale hervormingen moeten in voeren waardoor het effect van de bijdragen wordt versterkt en wel zo dat ze niet een kliek in de zak glijden maar het hele volk ten goede komen. De poli tieke stabiliteit die daarvoor no dig is blijft echter in Latijns- Amerika nog net zover te zoeken als voorheen met als frappante voorbeelden Argentinië, Brazilië en Peru. Die politieke stabiliteit was zeker een der bij-oogmerken van Kennedy's plan. dat kenne lijk geïnspireerd was door Cas tro's activiteiten en wilde mee helpen dergelijke revoluties op het vasteland te voorkomen. Maar het ongeluk is juist dat de hulp die de sociale structuur van een land poogt te veranderen ook tot onrust leiden moet, meer althans dan in een samenleving waar alles bij het oude blijft. De praktijk is voor beide zijden dus nogal teleurstellend geweest. Wat niet wegneemt dat het van groot belang is dat het experi ment wordt voortgezet. Een economisch ziek en armoe dig Zuid-Amerika blijft een ge vaar. Maar naast de giften zal ook iets anders moeten komen: een regeling waardoor de grond stoffen voortbrengende landen een redelijke prijs krijgen voor hun produkten. Iets op interna tionale schaal als nu binnen vrij wel alle westelijke landen ge beurt bijvoorbeeld ten opzichte van hun boeren wie door allerlei maatregelen een behoorlijk be staan wordt gegarandeerd. Tenslotte heeft in de loop van de laatste decennia een nieuwe internationale moraal erkenning gekregen op grond waarvan de minder goed bedeelde naties kun nen eisen dat hun recht wordt gedaan, niet weldadigheid bewc zen. (Nadruk verboden.) De huisbaas van de waarne mend secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant, heeft woensdag een beschuldi ging tegen Oe Thant ingediend wegens bet toebrengen van ern stige schade aan de meubilering van zijn uit elf kamers bestaan de woning in New York. De huisbaas, William Wholey, zegt dat Oe Thant „grote aantal len gasten" ontvangt en „grote hoeveelheden sterke drank, voedsel en tabak" morst. Soms geeft hij twintig mensen onder dak voor de nacht, die op de vloer en elders slapen. Het eten „wordt neergesmeten" en „on welriekende geuren" dringen tot de andere woningen door. Boven dien worden de meubelbekleding en vloerbedekking door dieren beschadigd, aldus Wholey, Wholey diende zijn klacht in nadat tegen hemzelf een klacht was ingediend wegens het bere kenen van een te hoge huur. Vol gens de staatshuurcommissie mag hij slechts 402 '/j dollar per maand rekenen, terwijl hij bij Oe Thant een rekening van 12.600 dollar per jaar heeft ingediend en met ingang van 22 juni 1961 deze rekening heeft verhoogd tot 14.400 dollar. Wholey zegt meer huur gevraagd te hebben wegens de beschadigingen die aan de kamers worden toegebracht. Hij heeft een eis ingediend tot uit zetting van de familie Thant uit zijn woning. „Ik neem niets meer. We willen dat ze er uit gaan. Deze hele zaak is belache lijk," aldus Wholey. Wholey Verklaarde nog dat aan het door Oe Thant bewoonde huis voor 6447 dollar schade is aangericht. Oe Thant had 1074 dollar van dit bedrag betaald. Hij had ermee ingestemd de rest te voldoen door maandelijks 150 dollar meer te betalen dan de door hem ver schuldigde huur, totdal het be drag geheel zou zijn afbetaald. „OOSTERSCHELDEBRUG" MAATSCHAPPIJ OPGERICHT De provincie Zeeland en de ge meente Middelburg hebben teza men opgericht de N. V. „Provin ciale Zeeuwse Brug Maatschap pij" P. Z. B. M., gevestigd te Mid delburg. In het maatschappelijk kapitaal ad- 1 miljoen, verdeeld in 1000 aandelen van 1000 neemt Zeeland deel voor 999 aan delen en Middelburg voor één aandeel welke a pari zijn ge plaatst en in contanten volge stort. De nieuwe N. V. beoogt o.m. het bouwen, instandhouden en exploiteren van een brug over de Oosterschelde. Zolang de ex ploitatie van de brug zulks vor dert zal van de gebruikers van de brug tol worden geheven. De meerderheid van de Raad van Commissarissen, -welke uit ten hoogste elf leden zal bestaan, zal bij voorkeur worden gevormd door leden van de Provinciale Staten van Zeeland, waaronder ten minste twee leden van Gede puteerde Staten. Tot voorzitter van de Raad van Commissarissen is benoemd jonkheer mi'. A. F. C. de Casembroot, Commissaris der Koningin in Zeeland. De di rectie zal worden gevoerd door de heer J. van Tuinen te Middel burg. De 10.000ste bezoekster van de Watertoren. Het bezoek aan de Watertoren neemt elk jaar toe en kan terecht als een bezienswaardigheid van Terneuzen worden genoemd, daar iedere bezoeker of bezoekster ver rukt is over het prachtig uitzicht op de Schelde en de omgeving. Een tourist zeide ons nadat hij de Watertoren had bezocht, ..Ter- neuzen behoeft geen miniatuur te bouwen, zij heeft er een van nature Mevrouw S. Warnet—Buijse uit Moerbeke-Waes werd woensdag middag verrast, toen zij om pl.m. 5 uur een kaartje kocht voor een bezoek aan de Watertoren, daar zij de 10.000 was. die in dit sei zoen een bezoek aan de Water toren bracht. Als herinnering aan dit bezoek werd haar een ingelijs te foto van de Watertooren aan geboden. In vergelijking met vorig jaar is het aantal bezoekers dit sei zoen reeds met ruim 600 over schreden. „De Volharding" gaf concer ten te Antwerpen. Vorige week heeft de muziek vereniging „De Volharding" een uitstapje gemaakt naar Antwer pen. 's Morgens om 10 uur start te het gezelschap, vergezeld door donateurs, met 3 bussen en enige auto's. Te half twaalf arriveerde men te Antwerpen nabij de die rentuin,, waarna de werkende leden naar de Groenplaats reden, alwaar van 2 tot 3 uur „De Vol harding een concert gaf, dat door een talrijk publiek werd bijge woond. N elk nummer werden directeur en muzikanten beloond met een hartelijk applaus. Na afloop van dit concert werd naar de dierentuin gereden, al waar „De Volharding" van 57 uur een concert zou geven. Toen het gezelschap de dieren tuin binnenmarcheerde werd het met 'n hartelijk applaus begroet. Het was jammer, dat juist op dit moment een korte regenbui aan intrede afbreuk deed. Dat deze concerten worden ge- j waardeerd bleek wel na afloop van het concert, toen de directeur van „De Volharding", de heer Meijers, door de directie van de dierentuin en verschillende mu ziekkenners werd gecomplimen teerd over de uitvoering van het concert. Na afloop van dit concert werd 'n maaltijd gebruikt, waarrftt nog een uurtje in de stad werd ver toefd. Precies om 9 uur werd de terugreis aanvaard en een goed uurttje later arriveerde men weer te Zaamslag. Het was weder om een geslaagd uitstapje. t De opperbevelhebber van de N. A. V. O., generaal Lauris Nor- stad, heeft donderdagmorgen een onderhoud gehad met kan selier Adenauer, zo heeft een woordvoerder van de Westduitse regering meegedeeld. Generaal Norstad is op uitnodiging van Adenauer donderdagochtend per vliegtuig uit Parijs naar Bonn gevlogen om de N. A. V. O.-stra- tegie op lange termijn te bespre ken. Bij een hierna gegeven lunch zaten mede aan de West- Duitse minister van Defensie, Strauss, de Westduitse ambas sadeur bij de N. A. V. O., Ger- hardt von Walther, en de Amerikaanse zaakgelastigde jn Bonn, Brewster Morris. Na een onderhoud met minis ter Strauss zou generaal Norstad donderdagmiddag naar Parijs terugkeren. Bondskanselier Adenauer ver leende generaal Norstad in op dracht van president Lübke het grootkruis voor verdiensten van de West-Duitse Bondsrepubliek, uit erkentelijkheid voor diens werk bij de opbouw van de Wes telijke verdediging. Een Westduitse regerings woordvoerder heeft later meege deeld dat generaal Norstad en bondskanselier Adenauer in een onderhoud van twee uur „vraag stukken van gemeenschappelijk belang" hebben besproken. Sir Winston Churchill heeft dinsdagavond ontkend dat hij „volkomen tegen" het Britse lid maatschap van de Europese ge meenschappelijke markt zou zijn. Dit was beweerd door veldmaar schalk Montgomery toen deze een bezoek had gebracht aan de 87- jarige Britse staatsman. Sir Win ston liet onmiddellijk een brief bekendmaken, die hij vorig jaar aan de plaatselijke voorzitter van de conservatieve partij in Wood ford zond en waarin hij zijn standpunt over de gemeenschap pelijke markt uiteenzette. Chur chill verklaarde in deze brief on der andere, dat naar zijn mening de regering er goed aan deed het lidmaatschap van de E.E.G. aan te vragen. De secretaris van de voormali ge Britse premier deelde aan persvertegenwoordigers mee, dat sir Winstons mening inmiddels niet is gewijzigd. De 71-jarige Pietro Nenni, lei der der Italiaanse links-socialis tische partij is donderdag in een dal ten zuiden van Aosta, in het noord-westen van de Italiaanse Alpen, waar hij met vakantie verblijf hield, in een bergstroom gevallen, waarbij hij een kneu zing aan het hoofd opliep. Zijn toestand wordt niet al te bevre digend geacht en men acht het niet uitgesloten dat hij geope reerd zal moeten worden. Het is ook mogelijk dat Nen ni, die bewusteloos aan de oever van de bergstroom, waarin hij was gevallen, werd gevonden, één of meer ribben heeft gebroken. Het voorbeeld volgende van een concurrerende maatschappij hebben vier oliemaatschappijen woensdag in Engeland hun ben zineprijs met een penny per gal lon verlaagd. Dinsdagavond kon digde de Esso Company haar prijsverlaging aan, waarbij zij de prijs van de twee minste kwali teiten bracht op 4 shilling 7 pence en 4 shilling 4 pence per gallon. Woensdag gingen de Êri tish Petroleum, de Shell Mex., de National Benzole en de Cleve land Petroleum, een dochter maatschappij van de Esso, tot verlaging over, welk voorbeeld donderdag door de Power Petro leum Company gevolgd is. Naar men meent zijn de prijs verlagingen het gevolg van het succes dat de Britse maatschappij Jet Petroleum en de Franse groep Total hebben. Deze treden in Engeland baanbrekend op het gebied van de verlaging van de benzine-prijs op. Een grote Westduitse verffa- briek heeft een middel tegen verblinding en nachtblindheid ontwikkeld dat automobilisten bij het rijden in het donker meer veiligheid kan verschaffen. De stof. helenium genaamd, wordt uit de „gehele studentenbloem" gewonnen. Deze stof komt ook voor in bepaalde cellenlagen van het menselijke oog. Zij regelt dc waarnemingskracht van het oog in het donker en het herstel van de gevoeligheid van het netvlies na bestraling door hel licht. U krijgt beslist het beste, als u Knorr bouillontabletten vraagt. Nieuwen modern, samengesteld van 't fijnste vlees en voor zien van heerlijke kruiden. Neem Knorr bouillontabletten voor uw eigengemaakte soep, voor uw drinkbouillon ■of als smaakverfijner voor uw gerechten! JZhcVl Dubbeltablet Vleesbouillon 35 ct Dubbeltablet Kippenbouillon 40 ct De raad van de Arabische Liga heeft dinsdag eenstemmig Alge- rië als lid van de Arabische Liga aanvaard, zo heeft het persbu reau voor het Midden-Oosten be kendgemaakt. Algerië is de der tiende staat van de Arabische Liga. Rechtszaken De 31-jarige in Lissabon gebo ren Portugees E. da S. F„ die veertien dagen geleden door de rechtbank in Haarlem wegens bedreiging in het K. L. M.-vlieg tuig dat maandag 16 april op weg was naar Zurich, veroordeeld is tot een gevangenisstraf van twee jaar en acht maanden, heeft appèl aangetekend tegen het vonnis. De zaak zal dus binnen kort voor het gerechtshof te Amsterdam worden behandeld. De Portugees had op Schiphol gewerkt en was ontslagen. Op 16 april was hij in een vliegtuig ge stapt, dat via Zürich naar Lissa bon en Zuid-Amerika zou vlie gen. Toen het vliegtuig pas was opgestegen dreigde de man met een alarmpistool. Hij eiste dat de bemanning naar Oost-Berlijn zou vliegen. De gezagvoerder wist echter terug te keren en het vliegtuig landde veilig op Schip hol. INBRAAK IN LUXEMBURGSE .AMBASSADE Tussen elf en zestien augustus is, naar gisterenmorgen werd ontdekt, ingebroken in de am bassade van Luxemburg aan de Tolweg in Den Haag. De inbrekers zijn via een bal kon aan de achterzijde binnen gekomen en hebben enkele slaapkamers doorzocht. Voor zo ver thans valt na te gaan wordt er evenwel niets vermist. Een juist onderzoek zal echter pas door de ambassadeur kunnen worden ingesteld, maar hij ver toefd momenteel in Luxemburg. MEISJE OMGEKOMEN BIJ AUTO-ONGELUK Bij een auto-ongeluk op de voorrangsweg van Apeldoorn naar Zutphen is gisterochtend onder Klarenbeek een auto-onge luk gebeurd, waarbij de 14-jarige Jannetje de Graaf uit Bunscho ten om het leven is gekomen. Het meisje zat naast haar broer in een bestelwagen, die op weg was naar de markt in Zutphen. De auto werd gegrepen door een vrachtauto, die geen voorrang verleende op de kruising met de weg tussen Deventer en Arn hem. Het meisje De Graaf was op slag dood. Haar broer is met een hersenschudding opgenomen in het ziekenhuis te Apeldoorn BURGEMEESTER AALSMEER: VIJFTIGDUIZEND INWONERS BETEKENT DOODSTEEK" De meeste gemeenten snakken ernaar een inwonertal van 50.000 te bereiken. Het zou voor Aals meer echter een doodsteek bete kenen. Een grote uitbreiding van de bebouwing in onze gemeente zou de tuinbouwgronden en dus Aalsmeer ongekende schade toe brengen," aldus sprak 'gistermid dag de burgemeester van Aals meer, de heer G. G. Loggers, tijdens een persconferentie in het splinternieuwe stadhuis ter gelegenheid van het aanstaande bloemencorso. De burgemeester nam de ge legenheid te baat om te wijzen op het belang van het veilig stel len van de tuinbouwgronden voor de bloemencultuur in zijn gemeente. Aan deze in Nederland schaars te beluisteren woorden, voegde burgemeester Loggers toe dat het streven van het ge meentebestuur er op gericht is Aalsmeer veilig te stellen als „bloemencentrum van Europa". Aalsmeer dat thans ruim 15.000 inwoners telt, hoopt wel een in wonertal van 25.000 te bereiken. In het nieuwe stadhuis is reeds een kamer voor een derde wet houder gereserveerd, die kan worden gekozen als het inwoner tal van 25.000 is bereikt. DUITSER REED IN- GESTOLEN OEIETANK WA GEN De verkeerspolitie heeft gister middag op rijksweg 12 onder Driebergen een olietankwagen aangehouden, welke afkomstig was uit Rotterdam en die gister morgen ontvreemd was uit Am stelveen. De 22-jarige Duitser W. F. uit Wuppertal, die de wagen had ontvreemd en zonder een cent op zak ermee aan het rijden was, is gearresteerd en overgebracht naar het politiebureau te Drie bergen. De correspondent van het Amerikaanse tijdschrift „News week" heeft bevel gekregen de Sowjet-Unie te verlaten, aldus het Russische persbureau Tass. De correspondent, William Bas- sow, zou „de gedragsregels voor buitenlandse correspondenten in de Sowjet-Unie" hebben overtre den en „lasterlijke berichten" over de Sowjet-Unie hebben ver zonden. Donderdagmorgen is gewapen de Deense politie aan boord ge gaan van het kleine schip „Lucky Star", dat in de internationale wateren ter hoogte van Kopen hagen ligt en waarop de com merciële uitzendingen van de „piratenzender" radio Mercur werden verzorgd. Verscheidene politiemannen zijn aan boord ge bleven, zo heeft een zegsman van de marine bekendgemaakt. De „Lucky Star" is in Libanon geregistreerd. Het verzorgde, lig gend in de Oeresund tussen Kopenhagen en Zuid-Zweden, de commerciële programma's totdat dit met ingang van 1 aug. bij de wet verboden werd. Het station stopte toen zijn uitzendingen, maar hervatte deze maandag jongstleden. De Deense staatsadvocaat maakte later bekend dat het schip in beslag is genomen en naar een haven zal worden ge sleept. Het besluit hiertoe is woensdag gevallen na overleg tussen enkele ministers. De „Lucky Star" werd later op de morgen de haven van Kopen hagen binnengesleept. De Liba nese vlag werd neergehaald. Foto boven: De „Lucky Star" onder Libanese vlag'. Foto onder: Het stuurhuis niet een bord verboden toegang. Een gemaskerde man met een pis tooi zet deze woorden kracht bij. Politiefunctionarissen zeiden dat het schip in beslag was ge nomen omdat een bewijs van Li banese nationaliteit niet kon worden bewezen. Tegen de be manning zal geen aanklacht worden ingediend. Voorbijvarende schepen stre ken hun vlaggen halfmast toen de „Lucky Star", begeleid door een Deens douanevaartuig werd weggesleept. De „Lucky Star" is het eigen dom geweest van een Deense groep. Spoedig na het stopzetten van de uitzendingen op 1 augus tus werd bekendgemaakt dat het schip naar het buitenland was verkocht. De Deense landsadvocaat Hertz verklaarde later tegenover „Reuter" dat de Deense autori teiten de „Lucky Star" als sta- tenloos beschouwen, daar geen nationaliteitsbewijs van het schip is overlegd. „De bemanning kan of wij niet zeggen wie de eige naars zijn," aldus mr. Hertz. Hij zei ook dat een man, die vroeger bij radio Mercur had ge werkt, hem telefonisch had me degedeeld dat de „Lucky Star" in het scheepsregister van Gua temala staat ingeschreven. Deze man bleek later Benny Knudsen te zijn, die de leiding heeft ge had van de uitzendingen van radio Mercur, totdat deze onwet tig verklaard en onmogelijk ge maakt werden. Volgens Knudsen is de „Lucky Star" vijftien mei j.l. als handelsradioschip bij de consul-generaal van Guatemala in Barcelona ingeschreven. Knudsen verklaarde dat de stuk ken, waaruit blijkt dat de „Lucky Star" in Guatemala is ge registreerd, aan de Deense landsadvocaat zijn toegezonden. Hij zei ook dat de ..Lucky Star" vroeger in Libanon gere gistreerd is geweest. Hij wist niet hoe het kwam dat het schip -nog steeds de Libanese vlag voerde. Politiemannen hebben er woensdagavond j.l. voor gezorgd dat negentig negers, die vlees hadden gegeten van door milt vuur aangetast vee. in een zie kenhuis te Nyeri, dat op tachtig kilometer van Nairobi, de hoofd stad van Kenia ligt, werden onderzocht. Dertig negers moesten worden opgenomen. De politie heeft een onderzoek naar de herkomst van het besmette vlees ingesteld. De drie Duitsers die in verband met de schilderijendiefstal in Aerdenhout in Interlaken zijn gearresteerd, bevinden zich nog steeds in het Huis van Bewaring te Bern, waar zij de laatste dagen nog verscheidene malen zijn ver hoord. Stöhr houdt daarbij nog steeds zijn onschuld aan de schilderijendiefstal vol, terwijl, behalve hij, ook Nelde en Grafe hardnekkig ontkennen betrokken te zijn geweest bii de inbraak in een juwelierszaak in Heerlen en een poging tot inbraak in Freu- denstadt in het Zwarte Woud, aldus een bericht van het Zwit serse persbureau. MEISJE WAS HELER VAN JEUGDIGE DIEVEN De politie te Delft heeft vier jongens van vijftien en zestien jaar uit deze gemeente en een zestienjarig meisje gearresteerd. De knapen hadden zich sind enige maanden schuldig ge maakt aan inbraken, diefstal en joyriding. Het meisje wordt ver dacht van heling. De jongens, die alle vier nog scholieren zijn, hebben voor een waarde van 1500 ontvreemd. De opbrengst van de gestolen goederen is grotendeels in café's en cafetaria opgemaakt. GEHELE BEZIT VAN WEDUWE GESTOLEN Uit de woning van een Haagse weduwe is in de nacht van 14 op 15 augustus tijdens haar af wezigheid haar gehele bezit, groot 10.000 en 125 dollars ge stolen. De inbrekers verschaften zich toegang door forcering van haar keukendeur en vervolgens verbraken zij in de gang de deur naar de kelder. In deze kelder had deze weduwe haar geldelijk bezit verborgen. N.A AANRIJDING OVERLEDEN In een ziekenhuis te Almelo is gisterenmorgen de 76-jarige J. Mullink uit Vriezenveen over leden enige uren nadat hij bij zijn woning, op de Almelose- weg te Almelo, toen hij overstak om te gaan melken, door een auto was gegrepen. JOY-RIDING MET AUTOBUS De chauffeur van de autobus waarmee de Noord-, Zuid-Hol landse Vervoer-Mij een pendel dienst voor vissers onderhoudt tussen Katwijk en IJmuiden keek woensdagmiddag vreemd op loen hij zag dat zijn 's och tends bij de IJmuidense vis sershaven onbeheerd achterge laten bus was verdwenen, waar mee hij om twee uur de rit naar Katwijk moest maken. Aanvankelijk werd gedacht aan een grap. Doelt toen uren lang zoeken geen resultaat had opgeleverd werd, circa half vijf, aangifte gedaan. De IJmuiden se politie zond terstond een alarmbericht uit. Een Amster damse speurder vond de bus om streeks zes uur op de Hugo do Grootkade. Naar de man, die voor zijn joy-rit een wel ruim vervoer middel koos, wordt gezocht. TWEE WANDELAARS OVERREDEN De 34-jarige heer J. Duyf uit Velden en zijn 4-jarige nichtje, een dochtertje van de familie W. te Venlo, zijn woensdag bij een aanrijding om het leven ge komen. Het ongeval gebeurde toen de man en het kind langs de rijksweg te Velden aan het wandelen waren. Het meisje liep plotseling de weg op. De heer Duyf trachtte het kind terug te halen, doch beiden werden gegrepen door een toe ristenbus. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis te Venlo is de heer Duyf aan zijn verwon dingen bezweken. Het meisje overleed later in het ziekenhuis. NA ONTSNAPPING GEDETINEERDE SPOEDIG WEER GEGREPEN In Dordrecht is donderdag, voor de tweede maal in een week, een gedetineerde ont snapt, zij het dan. dat hij niet ver gekomen is. M. K. uit' Ruc- phen, die in het huis van bewa ring ingesloten is op verden king van een zedenmisdrijf te hebben gepleegd, zag kans om uit een wachtkamer in het ge rechtsgebouw naar buiten te ontsnappen. Zijn bewakers, wier aandacht even afgeleid was ge weest, holden hem achterna en konden hem spoedig weer in dz kraag pakken. De man was van het huis van bewaring naar het gerechtsgebouw overgebracht om voor de officier van justitie voorgeleid te worden. DODELIJK VERKEERSONGEVAL De 22-jarige S. Salden uit Uf- mond (L.) is woensdagavond om 10 uur om het leven geko men bij een verkeersongeluk ia Grevenbicht. Hij kwam op een bromfiets in botsing met een personenauto. De man was fiP slag dood. l De eerste deelne ILTbII shiPs r^ce dirigsschepen zijn achiige overtocht veilig aangekomen van Rotterdam, t plaats hebben g< Koninklijke Roei- Eng „De Maas meldde zich gis Jdrie uur in Hoek de Britse lilliput! i«en scheepje van ton, dat ingedeeld en derhalve als w T.irbay-Hoek van Andarhalf uur II L Franse ,,Glena lasse 3, de Nieu linnen. In de vroege ochj veerde voorts d K-awl „Corsaro 2| l'der 7 inschrijving^ (langsscheeps g Ken groter dan 50 traject Torbay-Die ■Corsaro 2" is de Kenhanger van de I rigo Vespucci" ce heeft deelgj Scheepje kwam vo 1 jn de vaart en hee I putatie de zwaars J kunnen doorstaan, ■accomodatie voor '4 en 5 vaste beman] I Do „Corsaro 2' I ■.Merlin" hebbenl vooraangelegen irj A overigens niet dd tijden doch doorj een handicap-ford ■Kjslis' De 73—t ons nam onmiddellijk Torbay de leidij I „Merlin" kwam J het keerpunt, zui] Atlantische Oceaa] ■seerde de „Corsai Brit weer. Een ve king was niet m de routes uiteen j De Franse kot] 9 ingeschreven do] Nautique des Gle] wel voortdurend i] sitie. „Praat me er r] het was cel ■Éwarc tocht". Da morgen het conl ■commander Step (44) van dc Brits hij blij eindel W grond onder de 1 hen de als nu de „Tall ships ra] de sloep ..Merlin'] damsc veerhaven Het kleine gr ligt daar schuin „Groene Draeck' Beatrix. „De race was er lijk te zwaar voor pen zei hij ia nadrukkelijk. „Er rend teveel win metershoge golve] ning is zonder touw geweest od bedwang te houd] I „Voor ons wad nog als probleem overal lekte wad fkwam. Alles is Jmaar En inderdaad: minuscule ruimte hingen kleding, sens, die nog kl] het zeewater. De tien personen van de Britse m] derofficieren en had nog als kens, dekens en tic-zakken gewik was niet afdoend eerste wat comm dan ook deed in een wasserij bell] De „Merlin" i] het oudste schip] ce heeft deelgenq namelijk in 1938] marine gebouwd toen de naam Britse marine na de oorlog over. De grootste p het schip gehad hel keerpunt op] Oceaan naar I „Merlin" had to el ke wind pal ach durend het risico] ten gijpen en d tegen dat gewei] Vijf man hebbe] dan ook niets an] repareren. Eers spinakker in, la] dat een half I den is geweest nog een kleiner den van de jong] krom van1 commander SÉ] het leed is nu beloning voor a De „Merlin" h kans winnaar F klasse 3 (de cat] ste schepen), al] I zorgen over de Franse „Glenan iets grotere han een uur later in 1 veerde. Ook de „Glenj j tre Nautique de] „Burges"-schip moeilijkheden g] I technisch adv (53), die zijn t] i ren en zes scho vergezelde. Din de spinakker vo In een van d] den van wind] Fransen echter een ander zeil o] door zij hun kal ere-plaatsen bel Kort na de liep gisterenrr] ook de grotere] „Corsaro 2" de vl voor welk sch race ai woensd]

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2