Nieuw-Guinea en de ondertekening van het akkoord De muur van Moskou Politiek niet mislukt WEERBERICHT VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1962 18e Jaargang Nr 5678 Schout-bij-nacht Reeser over het akkoord Moskou heeft gelijk DE BETREKKINGEN TUSSEN NEDERLAND EN INDONESIË Minister Luns: Onverantwoord DE RUSSISCHE RUIMTEVAARDERS LIJFGARDE VOOR PRESIDENT. SOEKARNO GAGARIN VON BRAUN INDONESISCHE COMMANDOPOST IN NIEUW-GUINEA BEZET Weer overzicht TSJOMBE HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN rrankering bfl abonnement; Terneuzer eireeteur-Höofdreaacfeuf I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswa] Telefoon 01150 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand f2,—; per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRUE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v'/h Firma P, J. van de sanae te Terneuzen Advertentieprijs per mm 16 et; minimum per advertentie ƒ2,40. Rubriek: Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,10. Iedere regel meer 22 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Omstreeks acht uur plaatse lijke tijd hebben donderdagmor gen vele radioluisteraars in een extra-uitzending van de Wereld omroep-Nederland vernomen, dat in New York de delegaties de voor dc toekomst van Nieuw- Guinca beslissende handtekenin gen hebben gezet. Het land heeft nauwelijks op het nieuws ge reageerd. In Hollandia zette iedereen zijn normale werk- zaamheden spoedig voort en ais men aan Papoea's de vraag stelde of zij iets afwisten van dit voor hen zo historische ogen blik, moesten zij het antwoord meestal schuldig blijve". „Wij hebben ons slechts bij dc feiten neer te leggen", zo zei een lid van dc Nieuw-Guinea- I raad. Het overgrote deel van do inwoners van Hollandia heeft dat met gelatenheid ook gedaan. i- De eerste, die zich in Nicuw- Guinea heeft uitgelaten over do gevolgen van het akkoord, was de commandant der strijdkrach ten, schout-bij-nacht Reeser. Ruim een uur na het onderteke nen deelde hij op een persbijeen komst mede, dat hij het nieuws zo spoedig mogelijk zal doorge- ven aan dc militaire ondercom mandanten. Een officiële op dracht om het vuren te staken had 'c lieer Reeser nog niet uit gevaardigd. daar hij deze nog niet van de regering had ont vangen. Woensdagavond heeft een Ne derlandse politievaartuig nabij do noordpunt van het eiland Waigeo nog vuurcontact gehad met een prauw, die, bemand met drie gewapende infiltranten, de kust naderde. Nadat de politie mannen de prauw hadden be- schoten, wisten dc inzittenden het land te bereiken en het bos in te vluchten. Deze actie was i het laatste treffen tussen Ne derlanders en Indonesiërs voor dat de beslissende handtekenin gen werden gezet. Kort tevoren hadden Nedcr- f landso mariniers op het eiland Was een commandopost van in filtranten overvallen. Uit daar bij buitgemaakte documenten is gebleken dat de Indonesiërs op dracht hadden, contact te maken met dc bevolking, daarna de of ficiële overdracht af te wachten en vervolgens te zorgen voor handhaving van de rust in de streek van Fak-Fak. „Deze infiitranten aldus de lieer Reeser „waren dus kennelijk op de hoogte van het komende akkoord". Hij deelde voorts mede dat zodra Nieuw-Guinea dc order tot het staken van het vuren wordt gegeven, de infiltranten niet meer agressief zullen wor den bestreden. Dc heer Reeser is voornemens de Indonesiërs, die voornamelijk ver van de gro te steden, verspreid in het oer woud rondzwerven, voorlopig te laten zitten. „Vervolgens" I zeide hij, „zullen wij trachten de infiltranten door het uit strooien van pamfletten op dc hoogte te stellen van het ak koord. Overigens zal deze kwes tie, die eigenlijk meer in het be lang van Indonesië is, wel van zelf worden geregeld". Voorzover hem bekend is, zul len de infiltranten geen rol gaan spelen in de in de toekomst op Nieuw-Guinea gelegerde strijd krachten. Naar de heer Reeser veronderstelde, zullen de gevan gen genomen infiltranten naar Indonesië worden teruggestuurd. Over de uitvoering van het militaire gedeelte der overeen komst zeide schout-bij-nacht Reeser op zijn persbijeenkomst dat de wijze, waarop dit zal ge schieden, afhankelijk zal zijn van de houding van alle betrokken partijen. „Dc Nederlandse strijd krachten zullen door de rege ring gesloten overeenkomst uiteraard loyaal en naar beste hunnen uitvoeren en zullen er voor zorgen, dat de afwikkeling een rustig verloop heeft. Als ook Indonesië en de Verenigde Naties van goeden wille zijn, vrees ik in militaire-technisch oogpunt geen moeilijkheden", aldus de heer Reeser. I an plannen tot een snelle af- yoer der Nederlandse troepen is volgens de heer Reeser voor lopig nog geen sprake. De terug keer van militairen naar Neder land gaat normaal door en aan gezien de aanvoer van militai ren uit Nederland is stopgezet, zal de afvloeiing in de eerste tijd zeer geleidelijk gaan. De commandant der strijdkrachten opperde wel de mogelijkheid, dat de uit Nederland gezonden versterkingen binnen enige tijd zouden terugkeren. taar te leveren op het bereikte akkoord. Gouverneur Platteel is van plan een korte verklaring af te leggen, zodra hij op de hoogte is van de officiële tekst van het akkoord.. Alie telefoon- en tele graafverbindingen tussen Ne derland en Nieuw-Guinea waren echter in verband met atmosfe rische storingen verbroken. Gou verneur Platteel was daardoor AKKOORD IN NEW YORK ONDERTEKEND Na (le ondertekening van het Nederlands-Indonesisch akkoord in New York: Links dr. Soeban- drio, de Indonesische minister van Buitenlandse Zalien, die dr. J. H. van Roijen, de Nederlandse onderhandelaar, rechts, de hand drukt. In het midden links, Elsworth Bunker en rechts de heer Oe Thant. De eerste verjaardag van de muur der schande" dwars door Berlijn is achter de rug. En wel zonder al te veel relletjes. West- Berlijners hebben gedemon streerd, geroepen „Die Mauer muss weg" en met claxons ge loeid; de Vopo heeft een water kanon gebruikt, Westberlijnse jeugd smeet stenen over de muur, en over en weer zijn wat traan gasbommetjes gegooid. Dan wa ren er wat redevoeringen en een paar minuten stilstand van het Westberlijnse verkeer. Alles bij elkaar minder dan men had ver wacht. De Sowjets hadden zich eigen lijk met meer nadruk dan ooit tevoren achter de muur en zijn bouwmeester Ulbricht gesteld door hun troepenbewegingen en verwijtende nota's aan de drie Westelijken om deze te manen van de muur af te blijven. Ul bricht zelf was bij Chroesjtsjov op visite geweest, er was weer wat getreiterd in de luchtcorri- dors en men mocht haast aanne men dat voor de verjaardag een spectaculair besluit uit Moskou op handen was. Tenslotte hebben de Russen er een handje van ge denkdagen dramatisch op te luis teren. Maar ziet, zelfs het be faamde vredesverdrag is niet ge tekend. Het enige wat gebeurde was dat Sowjet-ambassadeur Dobrynin in Washington weer eens met minister Rusk ging praten over de kwestie-Berlijn. Moskou heeft in één opzicht gelijk. Het is een abnormale toe stand dat midden in een Sowjet- satllietstaat een stad ligt die on der Brits-Frans-Amerikaans bestuur staat, nauw geliëerd met het Westen en vooral met West-Duitsland waarmee corri dors liet verbinden. Dat Ret his torisch zo gegroeid is kan als verklaring dienen, maar niet als reden het toch maar normaal te Op een vraag of hij een Ver- Naties-strijdmacht van duizend man voldoende acht voor de handhaving van de orde, ant woordde schout-bij-nacht Ree ser, dat dit zeker het geval zal zijn, als de gemoederen in Nieuw-Guinea niet worden opge zweept en als de bevolking zich bij de feiten zou neerleggen. Het politie-apparaat zal daarbij ook een belangrijke functie hebben te vervullen. De uitwerking van de tot stand koming van het akkoord op de Nederlandse troepen acht te de heer Reeser tweeledig. Bij velen zal er volgens hem onge twijfeld een gevoel van opluch ting zijn, omdat het conflict zich niet verder toespitst. Anderzijds had hij ook alom teleurstelling bemerkt, daar de zaak anders gelopen is. dan de Nederlandse regering het had gewenst. Schout-bij-nacht Reeser be sloot met te zeggen, dat hij te vreden is over de verrichtingen van de Nederlandse strijdkrach ten „die hier jarenlang trouw en onder moeilijke omstandig heden hebben gediend". Gedu rende de laatste maanden heb ben de Nederlandse troepen te vens een behoorlijke dosis zelf beheersing getoond cn tal van moeilijkheden geïncasseerd, al dus de heer Reeser. Na de persconferentie vertrok hij snel naar huis om zijn echt genote, die donderdag naar Ne derland vertrok naar het vlieg veld te brengen. Meningen verschillend kij leden van de Nieuw-Guinearaad Voor de Papoea's vindt Kai siepo het een belangrijk punt, dat dc Nederlandse regering haar belofte heeft verbroken. Volgens hem had Nederland de onderhandelingen moeten ver breken, toen Indonesië opnieuw landingen uitvoerde tijdens het overleg. "Onder de bevolking is abso luut sprake van ontstemming", zel Kaïsiepo. „Hoe de Papoea's zullen reageren is ook voor mij nog een vraag". Overigens be grijpen de Papoea's volgens Kai- siepo wel dat Nederland onder de druk van Amerika heeft ge handeld. Kaisiepo vroeg zich tenslotte af, hoe Indonesië Nieuw-Guinea ooit zal kunnen leiden. ,,xr hoop dat wij een goede toekomst te gemoet gaan", zei hij. „Maar ik ben bang, dat het op een gran dioze mislukking zal uitdraaien". De waarnemend voorzitter van de Parna, de heer Eliser Bonay, die ook lid van de Nieuw-Gui pearaad is, weigerde commen- donderdagmiddag nog niet offi cieel op de hoogte van het ak koord. Het lid van de Nieuw-Guinea raad Marcus Kaisiepo heeft don derdagochtend kort nadat het akkoord werd ondertekend- te genover het A.N.P. verklaard, dat de Nederlandse regering zich volgens hem niet heeft ge houden aan de belofte, de Nieuw- Guinearaad te raadplegen in dien er beslissingen zouden ge nomen worden over de status van Nieuw-Guinea. Dat op het laatste moment drie raadsleden als adviseurs aan de Nederlandse delegatie zijn toegevoegd, kon hij niet an ders zien dan als een kleine ver gulding voor de „bittere pil", die de Papoea's volgens Kaisjepo hebben moeten slikken. Hij toonde zich erg verbitterd over het feit, dat de Nederlandse en Indonesische regering „de Pa poea's slechts gebruikt hebben". „Men heeft gewoon over onze ruggen heen beslissingen geno men", zo zei Kaisiepo. De ga rantieregeling voor het zelfbe schikkingsrecht, die werd over eengekomen, achtte hij slechts een voorwendsel om de Pa poea's „over de haren te strij ken". Kaisiepo voegde daaraan toe, „in feite vertrouw ik zelfs de V. N. niet meer". De Neder landse regering vergeleek hij met Pilatus, aangezien zij het zelfbeschikkingsrecht slechts ge bruikt zou hebben als een voor wendsel om haar eigen handen in onschuld te wassen. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Za ken heeft donderdag bevestigd dat Nederland en Indonesië overeengekomen zijn de diplo matieke betrekkingen, die door Indonesië op 17 augustus 1960 werden afgebroken, te hervat ten. Hij zeide dat de Indonesi sche minister van Buitenlandse Zaken dr. Soebandrio, die voor Indonesië onderhandeld heeft over het te New York bereikte akkoord inzake de overdracht van West Nieuw-Guinea aan In donesië, een nota waarin de her vatting was voorgesteld had ge zonden aan de Nederlandse on derhandelaars die het voorstel in een antwoordnota hadden aanvaard. De woordvoerder zei ook dat de Nederlandse diplomatieke vertegenwoordigers in het bui tenland opdracht hadden gekre gen eventuele uitnodigingen voor Indonesische recepties ter gelegenheid van de Indonesische onafhankelijkheidsdag (heden) aan te nemen. De minister van Buitenlandse Zaken mr. H. Luns ontkende tij dens een interview voor de tele visie met mr. G. B. J. Hilterman, dat de Nederlandse politiek in zake Nieuw-Guinea is mislukt. „De Nederlandse regering is er volstrekt van overtuigd, dat meer bereikt is, dan Indonesië ooit heeft willen toestaan," zo zeide hij. Indonesië wilde m maart van dit jaar. zelfs na het bekend worden van het plan-Bunker, uit sluitend spreken over de wijze en datum van overdracht. Eerst na dat de heer Malik eind juli te rugkwam is bereikt, wat men nimmer wilde bespreken, name lijk een verzekering tot een op lossing van een bonafide garan tie voor het zelfbeschikkings recht van de Papoea's. Minister Luns bevestigde, dat enkele collega's en hijzelf in de laatste weken overwogen hebben om af te treden. Aftreden echter berust op gewetenskwesties of ten volle door de Ver. Staten on derschreven werden. Het plan- Luns (oktober 1961) gesteund door Amerika, kreeg geen abso lute meerderheid in de V. N. Daarna veranderde de politiek van de Ver. Staten. De Neder landse regering ging achter het plan-Bunker staan in de overtui ging. dat onder de gegeven om standigheden de Amerikanen be zorgd waren, dat Indonesië te veel in het Russische vaarwater zou komen. „Dat is, geloof ik wei wat de Amerikaanse politiek heeft beheerst," zo zeide minister Luns Hij verklaarde voorts, dat de verzwakking van het plan Bunker inzake Indonesische ad ministratieve van West-Papoea „geen bijzondere vreugde bij de Nederlandse regering heeft ge wekt". De minister van Buitenlandse Zaken zei, dat het voor de re gering een bijzonder zware be slissing is geweest. Zij is van oordeel, dat het akkoord, „zeer achten. En die verbindingen, die corridors, naar West-Duitsland kunnen Chroesjtsjov makkelijk doen huiveren: hij hoeft maar tot 1939 terug te gaan in de ge schiedenis om te weten hoe cor ridors een aanleiding konden vormen tot een oorlog. Van hem als realist kan men zeker zijn dat hij het het om de Berlijnse cor ridors nooit zo ver zal iaten ko men. Maar zomin als iemand an ders kan Chroesjtsjov op dat stuk veel vertrouwen koesteren in zijn nog van Stalin geërfde vazal Ulbricht. Immers deze man heeft als geen andere leider in het West- blok kans gezien zich gehaat te maken. Als geen ander faalde hij bij de opbouw van zijn land, ge tuige nog onlangs de noodzaak voor Russische bajonetten en tanks om in Leuna een honger- opstandje te beteugelen. De muur zelf is 'n treffend monument van Ulbrichts falen. De cijfers vijftig mensen zeker die door Vopo's vermoord zijn op hun vlucht naar het Westen, en meer dan twaalfduizend die ondanks gevaar en muur toch de wijk namen zijn de bitterste anti reclame die de communisten maar kunnen hebben. Aan geen grens van het IJze ren Gordijn komt het zo vaak tot onaangename incidenten als aan die van de D. D. R., het dikst bezaaid met wachttorens, prik keldraad en mijnenvelden. Deze Ulbricht door een vredesverdrag nog meer de vrije teugel geven moet voor Chroesjtsjov ook on verantwoord lijken, tenzij het punt waarop Ulbricht de groot ste brokken kan maken goed ge regeld is. En dat is Berlijn. Dat is voor de Russen ook de Duitse kwestie als geheel. In Moskou heeft men niet alleen door Ul bricht de idee opgedaan dat de Duitsers de laatsten zijn aan wie men het regelen van het Duitse probleem kan overlaten. Het is voor de Russen en vooral voor de Polen bepaald niet gerust stellend op deze dertiende augus-' tus de voorzitter van het groot ste Westduitse vakverbond te horen spreken tot zijn landge noten in Midden-Duitsland als hij die in Oost-Duitsland bedoelt. Dit moet hen wel de overtuiging geven dat in verantwoordelijke en invloedrijke kringen in West- Duitsland hereniging niet alleen een kwestie is van bondsrepu bliek en D. D.R., maar ook van de nu Poolse en deels Russische gebieden. Er ligt een hele afstand tussen woorden en daden. Maar de eer ste hebben de onmiskenbare nei ging tot de tweede te voeren Daarin ligt voor Chroesjtsjov de noodzaak de hele zaak water dicht te regelen. Niet met Bonn in de eerste plaats, maar met de grote macht van het Westen: de Verenigde Staten. Daarom praat hij zo lang en zo veelvuldig in Washington. En daarom kan Ul bricht voorlopig nog wachten op zijn Separat-Frieden. Op zijn hoogst kan hij worden afge scheept met een surrogaat. (Nadruk verboden.) de overtuiging, dat dit een betere veel wissels op de toekomst en oplossing tot alternatief zou heb ben. Dit werd niet het geval ge acht. De Nederlandse regering heeft het belang van de Papoea's altijd centraal gesteld, dat wil zeggen het zekerstellen van he recht op zelfbeschikking. Daarop was de politiek afgestemd zonder angst voor gezichtsverlies. Wanneer het akkoord op pa pier naar letter en geest wordt uitgevoerd, dan zal liet doel be reikt zijn, zo meende mr. Luns. Hierbij worden dus zware wissels op partijen en met name ten aan zien van Indonesië getrokken. De minister verklaarde voorts, dat de alternatieven van de situ atie, namelijk in laatste instantie abandoneren van Nieuw-Guinea ol aftreden van de regering, het zij een beroep op de Veiligheids raad, de zaken bepaald erger zou den hebben gemaakt. Zulks juist, omdat het belang der Papoea's centraal werd gesteld. De alter natieven dienden hierop te wor den afgestemd, het belang der Papoea's dus. De minister van Buit^nlanase Zaken was niet van mening, dat het bereikte akkoord feitelijk een „premie op agressie" is, alhoewel die agressie tot nadenken stem de. Hij zeide voorts, dat de rege ring pas dit jaar maart de over tuiging had gekregen, dat niet meer op bijstand van bondgeno ten gerekend kon worden. Er waren voorheen gegronde rede nen om aan te nemen, dat de Ne derlandse politieke doeleinden de goede trouw" trekt. De Ne derlandse dekolonisatie-politiek die tot bonafide zelfbeschikking zou leiden, is zeker in de Ver. Naties en in de Ver. Staten on derschreven een toestand van oorlog echter zou geen steun van bondgenoten hebben ge bracht. Mr. Luns herinnerde er aan, dat de militaire dreiging pas aan het begin van dit jaar begonnen is en dat voordien de Indonesische regering het her haaldelijk heeft doen voorko men, dat voor de oplossing van dit conflict geen toevlucht tot geweld zou worden genomen. Donderdag is te Moskou van welingelichte zijde vernomen dat de Russische ruimtevaarders Nikolev en Popovitsj zaterdag a.s. te elf uur in Moskou zullen aankomen. De Sowjetrussische regering heeft een nieuwe onderscheiding ingesteld, welke zal worden uit gereikt aan Sowjet-burgcrs, die als ruimtevaarders meer dan een miljoen kilometer hebben afgelegd. Majoor Nikolajev, die met 2ijn „Wostok 3" 2.600.000 kilometer in de ruimte heeft afgelegd, heeft twee medailles van de nieuwe onderscheiding gekre gen, terwijl luitenant-kolonel Popovitsj, die bijna twee miljoen kilometer aflegde, één medaille heeft ontvangen. In Indonesië is een nieuw gar deregiment opgericht voor de bescherming van president Soe- karno. De militairen voor deze garde zijn gerecruteerd uit alle onderdelen van de gewapende macht. De verantwoordelijkheid voor de beveiliging van de president berustte tot nu toe bij de mili taire politie. Uit een artikel in de Prawda blijkt, dat de eerste Russische ruimtevaardei, Joeri Gagarin, is benoemd tot „chef van het detachement ruimtevaarders". Hij heeft in deze krant een ar tikel van zijn hand ondertekend met: „Joeri Gagarin, chef van het detachement ruimtevaarders, held van de Sowjet-Unie". Wan neer hij in deze functie is be noemd, is niet bekend. De Duits/Amerikaanse raket- deskundige Wernher von Braun heeft woensdag in Blaeksburg (Virginia) gezegd, niet te geloven dat de jongste Russische ruim tevaartexperimenten een grote technische vordering hebben aangetoond. Volgens Von Braun is er niets veranderd aan het vraagstuk van de terugkeer van een maanreiziger'naar de aarde, waarvoor een veel krachtiger raket nodig is dan de Amerika nen en de Russen tot dusver hebben gebruikt. De banen, die de ruimtevaar tuigen met de Amerikaanse kos monauten Glenn en Carpentei hebben beschreven, lagen net ze dicht bij elkander als die van dr Wostoks 3 en 4 en wanneer men ze ook zo kort na elkander bad gelanceerd ais dp Russen zou dezelfde precisie te constateren zijn geweest, aldus Von Braun. Een Nederlandse patrouille heeft een Indonesische comman dopost in Westelijk, Nieuw-Gui nea bezet en documenten in be slag genomen waarin parachu tisten wordt opgedragen stand te houden tot het gebied aan In donesië is overgedragen, zo heeft schout-bij-nacht Reeser gisteren op een persconferentie meege deeld. Het is nog niet duidelijk waar deze actie heeft plaats ge vonden. Volgens dp instructies zouden de parachutisten dan gebruikt worden voor politiedienst in het gebied waarin zij zich bevinden. Een Nederlandse patrouille boot heeft ook een klein Indone sisch vaartuig ter hoogte van de noordelijke punt van Waigeo tor zinken gebracht. Drie bewapen de bemanningsleden hadden de kust bereikt en waren in het oerwoud gevlucht. Schout-bij-nacht Reeser zei geen moeilijkheden tussen, de Nederlandse en Indonesische mi litairen te verwachten als het staakt-het-vuren van kracht wordt wanneer beide zijden de overeenkomst in acht nemen. De instructies voor het staken van het vuren waren nog niet ontvangen. Maar de comman dant zei deze later te verwach ten. premier gesprek De Katangaanse Tsjombe heeft in een met het onafhankelijke Belgi sche dagblad „Le Soir" o.m. ver klaard dat hij „zeer ingenomen" is met de voorstellen die de Kongolese eerste minister, Adoe- la, heeft gedaan om de grond wet van Kongo te wijzigen, het geen het mogelijk zou maken Kantanga tót een Kongolese sta tenbond te doen toetreden. „Ik ben bereid verkiezingen of een volksstemming in Ka- tanga te doen houden over de aanvaarding van een nieuwe Kongolese grondwet", aldus Tsjombe. De Katangaanse eerste minis ter oefende kritiek op de Ver enigde Staten, die onze vijan den steunen". PLAATSELIJK ENKELE BUIEN Het K.N.M.I. deelt mede: Rond een depressie bij de oost kust van Schotland, die maar weinig van plaats verandert, stroomt met matige tot vrij krachtige zuid-westelijke win den koele lucht naar ons land. Een randstoring van deze de pressie trekt over de Golf van Biscaje naar het noord-oosten. Ze veroozaakte donderdag avond in Zuidwest Engeland en VRIJDAG 17 AUGUSTUS v.m. n.m. Breskens 2.37 2.54 Temeuzen 3.12 3.29 Hansweert 3.52 4.09 Walsoorden 4.02 4.19 ZATERDAG 18 AUGUSTUS v.m. n.m. Breskens Terneuzen Hansweert .Walsoorden 3.25 4.00 4.40 4.50 3.44 ?.19 4.59 5.09 Bretagne plaatselijk regen. Bo vendien wordt in dc hogere niveaus iets koudere lucht aan gevoerd, waardoor de atmosfeer meer onstabiel wordt. De buien activiteit zal over het algemeen dan ook groter zijn dan donder dag. In het temperatuurverloop komt weinig verandering. medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot hedenavond. Weinig verandering Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele buien. Zwakke tot matige zuidwestelijke wind. Weinig verandering in tempera tuur. 17 18 19 20 op 5.26 5.27 5.29 5.30 ZON MAAN onder op onder 20.02 21.09 7.16 20.00 21.35 8.40 19.58 22.00 10.02 19.55 22.26 11.23

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 1