Vit de Provincie Het Geneefse ontwapeningsoverleg Nationaal Thuisfront wil meer paketten naar Nieuw-Guinea sturen Het verbond Rode Pimpernel Pagina 2 DE VRIJE 'ZEEUw DCHÖfrdfg 16 au§|pfus INDONESISCHE MUSTANGS VERDREVEN AUSTRALISCH PROTEST TEGEN INDONESISCHE LANDINGEN DE GARANTIES VOOR DE ZELFBESCHIKKING DER PAPOEA'S NEDERLANDSE MILITAIR IN FRANKRIJK VERONGELUKT SCHOTEN IN OOST-BERLIJN HET IONGSTE INCIDENT AAN DE OOSTDUITSE GRENS INDIA STAKING BIJ AMERIKAANSE RUIMTEVAART PROJECTEN Nederlandse Shell-tanker redde opvarenden Frans jacht AXEL persen van Uw STR00 Droomwens van bloemenverkoopster - reis naar Israël - in vervulling EISENHOWER OVER RUIMTE-ONDERZOEK Ver. Staten zullen eerder op de maan zijn dan de Sowjet-Unie. vau de AUSTRALISCHE STRAALJAGER FORMATIE VERONGELUKT VASTGEBONDEN KINDEREN DOOR RATTEN GEBETEN Het Nationaal Thuisfront streeft er naar binnen 10 dagen een tweede zending paketten voor de militairen naar Nieuw- Guinea te zenden, maar dan, wegens de haast die daarmee ge maakt dient te worden, door de lucht. De eerste zending, ten be- Patrouilles van de Nederland se strijdkrachten die dag en nacht de gebieden verkennen waar in de nacht van maandag op dinsdag Indonesische trans portvliegtuigen doordrongen, hebben tot nu toe nog steeds geen contact met de gelande pa rachutisten gemeld. In het ge bied rond Merauke heeft men vanuit de lucht enkele tiental len parachutes op de grond waargenomen. In de omgeving van Kaimana, Teminabuan en Sorong hebben patrouilles nog helemaal geen spoor van para chutisten gevonden. Volgens een in Hollandia uit gegeven communiqué heeft een formatie Indonesische vliegtui gen van het type „Mustang" in de vroege ochtenduren van dinsdag getracht het luchtge- de zuidkust binnen te dringen. De Nederlandse strijdkrachten, naar alle waarschijnlijkheid een jager van de koninklijke mari ne, hebben de Mustangs onder vuur genomen en verdreven. Daarbij werd waargenomen dat één van de Mustangs dalende was terwijl het toestel rookslier ten achterliet. De formatie, die waarschijnlijk uit drie toestel len bestond, vloog in de rich ting van de Nieuw-Guinese zuid kust nadat de Hercules-toestel len die dezelfde nacht enkele honderden part chutisten had den neergelaten, reeds uit het luchtgebied van Nieuw-Guinea waren verdwenen. Inmiddels hebben Nederland se mariniers nabij de kampong Wey op het eiland Misool, waar vorige week infiltranten met boten aan land kwamen, een vuurcontact gehad. Bij deze ac tie werd, zoals gemeld, de dienstplichtig marinier der twee de klasse P. M. G. C. Mannie gedood en de eerste luitenant der mariniers J. A. Woortman aan een arm gewond. De dag tevoren hadden Ne derlandse mariniers een speed boot en een hoeveelheid muni tie en voedsel op Misool buitge maakt. Nederlandse vliegtuigen verlenen de mariniers op Misool vanuit de lucht steun bij de be strijding van Indonesische in filtranten. De Australische minister van Buitenlandse Zaken, sir Garfield Barwick, heeft woensdag in het huis van afgevaardigden gezegd bij Indonesië sterk geprotesteerd te hebben tegen de jongste lan dingen van parachutisten in Wes telijk Nieuw-Guinea. Sir Garfield zei een protcstnota aan de Indo nesische ambassadeur in Austra lië. brigade-generaal Suadi. te hebben gestuurd. „Ik kan niet begrijpen waarom in dit stadium van onderhande lingen met de Nederlanders nog parachutisten landen", zo zei hij. Naar van betrouwbare zijde te New York werd vernomen, wordt in het akkoord over Nieuw- Guinea de langste paragraaf ge vormd door de garanties voor het zelfbeschikkingsrecht voor de Papoea's. Volgens deze zegs lieden zijn deze garanties voor een volksstemming onder toe zicht van de Verenigde Naties met zoveel waarborgen omgeven als op dit moment maar moge lijk is. Hierbij dient in aanmerking te worden genomen, dat de over eenkomst voorziet in een volks stemming die mogelijk eerst in 1969 zou worden gehouden. Deze waarborgen zouden, aldus ge noemde zegslieden, zeer veel aan waarde winnen, indien de Alge mene Vergadering der V. N. haar instemming zou betuigen met de gehele overeenkomst, waarin die waarborgen zijn ver vat. Bij een verkeersongeval in Frankrijk is gisternacht de re serve wachtmeester J. C. Dieters 122uit Groningen verongelukt. De dpi. soldaat A. Hoogland uit Oldebroek werd bij dit zelfde on geval gewond. Beide militairen, die met hun onderdeel van La Courtine op de terugweg naar Nederland waren, stonden 5 km voorbij Chalons-sur-Marne naast hun jeep om aan burgers de weg te vragen. Een tegemoetkomende burger auto heeft beiden aangereden. Wachtmeester Dieters werd ge dood. Soldaat Hoogland liep een lichte hersenschudding op. Hij werd naar het hospitaal van de vaste kampstaf in Mourmelon overgebracht. drage van ƒ50.000 is naar be kend reeds per schip onderweg, doch kan pas 18 september in Nieuw-Guinea worden verwacht. Dit deelde de voormalige NIWIN-directeur F. F. van Rhijn, die als adviseur van het bestuur van de Stichting Natio naal Thuisfront een lÖ-daagse oriëntatiereis door Nieuw-Gui nea heeft gemaakt, gisterenmor gen bij zijn terugkomst op Schiphol mede. „Met schout-bij nacht Reeser heb ik afgespro ken, dat wij ons voorlopig op een periode van 6 maanden zul len baseren", zo zei hij. „Nie mand weet tenslotte op het mo ment hoelang onze militairen daar nog blijven, maar speciaal in de overgangsperiode zullen zij mogelijk weinig te doen hebben en dus grote behoefte hebben aan middelen tot verstrooiing". Met de K. L. M. worden thans besprekingen gevoerd om voor een redelijk verlaagd tarief de paketten en eventueel andere goederen mee te sturen in de charter-machines, waarin repa trianten naar Nederland worden gebracht-en die telkens leeg van Schiphol naar Biak vliegen. De heer Van Rhijn had met behulp van enkele hoge officie ren een prioriteitslijst opge steld, waarop behalve de paket ten met allerlei kleine artikelen voorkomen filmjournaals (en dus projectors met geluidsinstal latie), lectuur, artiesten, mu- ziekbandjes, cantinevoorraden en indien mogelijk het overne men van botenmateriaal van naar Nederland vertrekkende burgers. In de paketten. die thans moe ten worden verzonden, zullen zich o.a. bevinden briefkaarten, luchtpostpapier, sigaretten, ball points, zeepdozen, zonnebrillen en naar de heer Van Rhijn me dedeelde op speciaal nadrukke lijk verzoekpin-ups, alsmede Donald Duckweekblaadjes. Voorts is men van plan kleine re paketten gereed te maken, die geschikt zijn voor bevoorrading uit de lucht van over land slecht te bereiken groepen militairen. Deze zg. dropping paketten zullen vooral bestaan uit snoep goed en sigaretten. De uitvoering van deze plan nen voor de komende 6 maan den zal de Stichting naar schat ting circa ƒ800.000 kosten. Tot nu toe heeft zij daarvan nog geen kwart bijeen gebracht. De heer Van Rhijn deed een beroep op het Nederlandse volk het ont brekende geld op het gironum mer van de Stichting te storten (321). Do Italiaanse afvaardiging naar het Geneefse ontwape ningsoverleg heeft woensdag voorgesteld een afzonderlijk ver drag te sluiten inzake het ver bieden van kernwapenproeven in de dampkring en onder wa ter. Het vraagstuk van de on dergrondse proefnemingen zou dan in een afzonderlijk overleg moeten worden behandeld. Delegatieleider Cavaletti stelde ook voor de politieke en techni sche vraagstukken die samen hangen met het probleem van de ondergrondse kernwapenproeven op een lijst te vermelden. Wan neer hiervoor oplossingen zouden zijn gevonden, zouden deze in de tekst van het hiervoor genoemde afzonderlijke verdrag moeten worden opgenomen, zodat er dan een akkoord tot stand zou zijn gekomen waarin het nemen van Naar de politie van West- Berlijn meldde, is gisterenmor gen op Oost-Berlijns gebied na bij de Britse sector Spandau enkele malen geschoten met een zwaar machinegeweer. Later zag men dat iemand op een brancard van de plaats van het incident werd weggevoerd. Voorts liet men aan touwen een lid van de Oost-Duitse grens politie uit een wachttoren zak ken. Een collega van deze man liep hinkend naar een zieken auto. In West-Berlijn vermoedde men, dat de schietpartij ten doel had een poging om naar het Westen uit te wijken, te ver ijdelen. Men kon niet vaststellen of het incident aan iemand het leven heeft gekost. In het zuiden van Berlijn is het woensdag' gekomen tot een traangasbomduel tussen po litiemannen van liet Oostelijke en het Westelijke stadsdeel. De Oostberlijners wierpen twintig traangasgranaten naar een luidsprekerauto van de Westberlijnse overheid, die nieuwsberichten omriep. De Westberlijners gooiden acht gra naten terug. Het Oostduitse persbureau A. D. N. geeft thans zijn lezing van het incident dat zich dins dag j.l. in de omgeving van de Westduitse stad Kassei aan de grens tussen Oost- en West- Duitsland heeft voorgedaan. Dit incident heeft geleid tot een vuurwisseling, waarbij een Oost- Duitse officier dodelijk werd gewond. Volgens A. D. N. bevonden de betrokken drie Westduitse mili tairen zich op Oostduits en niet op Westduits gebied, zoals van Westduitse zijde is verklaard. Oostduitse grenswachten zou den de Westduitsers hebben toe geroepen dat zij moesten blijven staan. Zij hadden hieraan kracht bijgezet door het geven van een waarschuwingsschot in de lucht. Dit had, volgens de Oostduitse lezing, geleid tot het vuurge vecht, waarbij de Oostduitse officier werd gewond. Premier Nehroe heeft woens dag een oproep gericht tot de bevolking van India waakzaam te zijn omdai, naar hij zei. de grens van India niet veilig is. Verscheidene van onze buren zien met kwade bedoelingen naar ons. Wij dienen daarom sterk te zijn, want dan zal geen land ons durven aanvallen, zo zei hij. alle kernwapenproeven wordt verboden. Volgens diplomatieke waarne mers te Genève oefenen de ver tegenwoordigers van de acht neutrale landen die bij het Ge neefse ontwapeningsoverleg zijn betrokken druk uit opdat er, bij de aanhoudende impasse in de besprekingen tussen de kernwa pens bezittende mogendheden, althans een gedeeltelijk akkoord tot stand komt. Van Westerse zijde wordt er echter op gewezen dat de Ver enigde Staten blijven streven naar een overeenkomst waarin alle proefnemingen met kern wapens worden verboden. Men wijst er dan ook van deze zijde op dat het Italiaanse voorstel geenszins als een Westerse proefballon is te beschouwen. De Britse delegatieleider God- ber verklaarde dat de Sowjet- Unie poogt door de acht neutrale landen ingediende memorandum als een wig te gebruiken, ten einde te voorkomen, dat over eenstemming wordt bereikt. De Westerse en de communis tische staven hebben ermede in gestemd het plan, dat de acht neutralen in april j.l. hebben in gediend. als basis voor onder handelingen te aanvaarden. De Sowjet-Unie geeft er even wel de uitleg aan dat het slechts voorziet in inspectie, wanneer het „verdachte" land erom vraagt, terwijl het Westen van mening is dat controle verplicht dient te worden gesteld. De Sowjetrussische delegatie leider Koeznetsov verklaarde, in een klaarblijkelijke zinspeling op de aanwezigheid van Britse en Amerikaanse geleerden in Ge nève, dat het Westen thans poogt het ontwapeningsoverleg „op een zijspoor te leiden", door het in technische besprekingen te laten verzanden. Van Westerse zijde wordt ver nomen. dat Koeznetsov woensdag heeft gezegd dat de Sowjet-Unie „oprecht streeft naar totstandko ming van een overeenkomst be treffende algemene en volledige ontwapening." Dinsdag is gemeld dat hij toen had gezegd; „Hoe kan men van de Sowjet-Unie verwachten, dat zij gaat ontwapenen, terwijl er in de Verenigde Staten wordt ge sproken over een preventieve oorlog?" Het Amerikaanse programma voor onderzoek van de maan is woensdag aangetast door een staking van electriciëns op het Marshall ruimtevluchtcentrum in Huntsville. Een woordvoerder zei dat zes grote projecten er na deel van ondervinden, waaronder de bouw van een proefbank voor de Saturnus C-5, die het ruim teschip „Apollo" naar de maan moet brengen. Door de staking zijn alle 1500 arbeiders in het centrum tot werkloosheid gedoemd. De sta king is dinsdag door de vakbond van electriciëns uitgeroepen uit protest tegen het aannemen van enige arbeiders die niet bij een vakbond zijn aangesloten. De Nederlandse Shell-tanker „Acila" heeft dinsdagmiddag op 8 mijl van Quessant in dikke mist de opvarenden een echt paar gered van het Franse jacht „Aloha", dat eilende van de thuishaven Cherbourg naar Arcachon in een hevige storm in moeilijkheden was geraakt. De tanker ontdekte de „Aloha" om halfvier. Twee uur later waren de op varenden aan boord en was ook het jacht in veiligheid gebracht. Schip en echtpaar zullen wor den afgeleverd in Dungeness of Dover. DODELIJK ONGELUK MET LANDBOUWTREKKER. Te Kapelle op Schouwen-Duive- land is woensdagmiddag een on geluk gebeurd met een landbouw trekker, dat aan de 43-jarige J. F. het leven heeft gekost. De heer F. was gistermiddag om I uur van huis gegaan met een landbouwtrekker om te gaan ploegen. Voorzover men kan na gaan is de trekker in een bocht gekanteld en in een vaart terecht gekomen. De heer F., die alleen was, is onder de trekker bekneld geraakt en verdronken. Toen hij gisteravond niet thuis kwam is men gaan zoeken, waar bij men om ongeveer 7 uur de heer F. levenloos aantrof. Het stoffelijk overschot is naar het Roode Kruisziekenhuis te Zie- rikzee overgebracht. Dodelijke aanrijding. Gistermiddag om ongeveer 4 uur had op de rijksweg Axel- Hulst. even voorbij de Kanaal kade, een zeer ernstig verkeers ongeval plaats, waarbij het 10-ja- rig zoontje van de familie F. uit Stekene het leven verloor. Enkele jongelui uit Stekene re den na een bezoek aan het zwem bad alhier huiswaarts in de rich ting Hulst. Het slachtoffertje, dat per rijwiel was, werd geduwd door de duo-passagier van een bromfiets. Het ventje kwam te vallen op het moment dat uit de richting Hulst een auto. bestuurd door A. B. M. Ch. uit Belzele, na derde. Deze kon het knaapje niet meer ontwijken. Het jongetje werd zwaar verminkt aan het hoofd. Doktor Schiltman, die snel ter plaatse was, kon slechts de dood constateren. H.H. Landbouwers Ondergetekende houdt zich beleefd aanbevolen voor het A. P. DEIJ-DIELEMAN Lovenpolder B11, Hoek tel 01154—314 Vijftig jaar heeft de bloemen verkoopster van het Rembrandt- plein, tante Saar, minder be kend als mevrouw S. Bacharach, genoegen genomen met een klein hoekje van het plein om haar bloemen, die zij iedere mor gen zelf bij de Aalsmeerse vei ling ging halen, aan de man te brengen. Gisterenmiddag was het gehele Thorbeckeplein voor haar gereserveerd, zodat honder den Amsterdammers er getuigen van konden zijn hoe, tijdens sen vorstelijke huldiging, de droom- Ex-president Eisenhower heeft tijdens een in Londen gehouden persconferentie verklaard, dat de Sowjet-Unie bij de verken ning van de ruimte geen voor sprong op de Ver. Staten heeft. Beide landen bewegen zich wat dit betreft op een ander gebied, aldus de Amerikaanse ex-presi- dent. De Russen hebben zich met allerlei spectaculaire dingen be zig gehouden, terwijl de Ver. Staten allerlei soorten satellie ten in de ruimte heeft gebracht voor meteorologische waarne mingen e.d. „Ontegenzeggelijk zijn de Rus sen ons op bepaalde zaken voor uit, in het bijzonder wat betreft het maken van grote raketmo toren, doch er zal een dag ko men dat ook wij dat zullen doen. Ik geef niet toe. dat er een ach terstand bestaat. Ik ben dat woord een beetje beu". Naar de mening van Eisen hower zou een ruimteprogram ma in de allereerste plaats moe ten zijn gericht op het verkrij gen van wetenschappelijke ge gevens, die voor de gehele we reld van nut zullen zijn. James Webb, hét hoofd van het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart, heeft gis teren gezegd, de mening te zijn toegedaan, dat de Verenigde Staten erin zullen slagen eerder dan de Sowjet-Unie een ruimte vaarder op de maan te brengen en naar de aarde te laten terug keren. Webb zei dit op een perscon ferentie, die speciaal belegd was om vragen te beantwoorden over de jongste ruimtevaart prestaties van de Sowjet-Unie. wens van tante Saar in vervul ling ging. Een spejiaal huldi gingscomité kon de jubilerende bloemenverkoopster, in samen werking met de Centrale Aals- meerse Veiling, een retourvlucht Israël en een verblijf van een maand in dat land aanbieden. De huldiging van de 75-jarige bloemenverkoopster was giste renmorgen reeds begonnen toen Tom (Dorus) Manders tante Saar in zijn „hoestbui op vier wielen" naar het veilingsgebouw in Aalsmeer reed, waar de trouw ste bloemenafneemster een grootse ontvangst werd bereid. Wederom per „hoestbui'1 arri veerde de jubilaresse gisteren middag veilig op het Thorbecke plein, waar burgemeester mr. G. van Hall een van de eersten was die „tante Saar" geluk kwam wensen met haar unieke jubi leum. In een speciale feesttent werd onder leiding van conferencier Jan Blaaser vervolgens een feestprogramma afgewerkt waaraan o.a. meewerkten: Hein tje Davids. Bob Scholte, imitator Dick Engelbracht en een collega van „tante Saar". het bloemen meisje uit de musical „My fair lady", Dorien Mijksenaar. De koningin van het plein, zo als Jan Blaaser de jubilerende noemde, gezeten' naast burge meester Van Hall, gerioot zicht baar van het programma. In de pauze hoorde tante Saar. staande op het podium, de vele huldigingstoespraken aan. van o.a. Eli Frankley, Frits Schiller, de penningmeester van de Cen trale Aalsmeerse Veiling, de heer A. van der Zwaard, en de voor zitter van het huldigingscomité, de heer D. Vreeswijk, die de ont roerde bloemenverkoopster mee deelde dat haar wens eenmaal Israël te mogen zien, in vervul ling zal gaan. Hij voegde eraan toe dat men de regering van Israël tijdig van de komst van tante Saar op de hoogte zal stel len, in de hoop dat men haar „de ontvangst zal bereiden die zij verdient", aldus de heer Vreeswijk. De feestvreugde op het stamp- vólle Thorbeckeplein bereikte een hoogtepunt toen een Veluw- se kweker kwam vertellen dat hij een nieuwgekweekte roos de naam „tante Saar" heeft gege ven. De jubilaresse dankte daarna voor de spontane huldiging, de hoop uitsprekend dat zij nog vele jaren naar Aalsmeer zal kunnen gaan om fleur te kun nen brengen op het Rcmbrandt- plein. door BARONESSE ORCZY 21) Nadruk verboden."["terugkreeg. Zeg hem, dat de onvindbare Pimpernel, die hij zo goed kent. nooit een gefingeerde vermomming aanneemt. Hij ontdekte de werkelijke Paul Molé eerst, bestudeerde hem, leerde zijn persoonlijkheid kennen totdat hij een volmaakt duplicaat werd van de elllendige verworpeling. Het was de pseu- do-Paul Molé die door Jeannet- tc Maréchal oorspronkelijk in de huishouding van burger Marat werd binnengevoerd. Hij was het die het vertrouwen van zijn meester wist te winnen; hij leende, tegen enige vergoeding, de identiteitspapieren van zijn oorspronkelijk voorbeeld. Hij weer was het die voor enige francs de werkelijke Paul Molé overhaalde hem in het huis van do vermoorde volkleider to vol gen en zich onder de anderen te mengen. Hij was hel ook die de identite'tspaplcren in de handen teruggaf van de rechtmatige eigenaar, terwijl hij zelf in de menigte verdween. Maar het was „Ik durf zeggen, burgers", ging de onverlaat onverstoorbaar voort, „dat ge nu wel zult raden, wie ik ben. Gij en ik hebben vaak eerder reeds onzichtbare zwaarden gekruist; maar dit is, geloof ik, de eerste keer dat we ons van aangezicht tot aange zicht bevinden. Ik verzoek u, vertel toch mijn vriend Chau- velin, dat ge mij gezien hebt. Ook dat er twee feiten waren die hij geheel buiten zijn be rekeningen liet, hoe volmaakt deze overigens ook waren. Het ene feit, dat er twee Paul Molé's waren een echte en een pseudo. Zeg hem dat, bid ik u. Het was de pseudo-Paul Molé die de ring stal en die gedurende een ogenblik staarde in de ogen van de verstandige burger Chauve- lin. Maar diezelfde pseudo-Paul Molé was in de menigte verdwe nen even voordat uw collega zijn tegenwoordigheid van geest de echte Paul Molé die tenslotte gearresteerd werd en die nu zucht in de gevangenis van de Abdij en waaruit gij, burger Fouquier-Tinville, hem ogen blikkelijk verlossen moet, op straffe anders zelf te boeten voor de nachtmerries van uw vriend". „Het tweede feit", ging hij met dezelfde goedgeluimde vro lijkheid verder, „dat onze vriend, burger Chauvelin, vergeten had, was, dat ofschoon ik het onge luk heb zijn onoverwinnelijke woede te hebben opgewekt, ik slechts één ben van een ver bond van ridderlijke Engelse gentlemen. Hun leider, ik ben trots erop dit te mogen zeggen; maar zonder hen zou ik machte loos zijn. Zonder een hunner naast mij, bij het lijk van de vermoorde Marat, zou ik mij niet tijdig van de ring hebben kunnen ontdoen, voordat ruwe handen mij tot op de huid on derzochten. Zonder hen zou ik het kind van Madeleine Lannoy niet vanuit die verschrikkelijke hel vandaan hebben kunnen ha len, waartoe de wellustige wraak van een boosdoener het arme onschuldige schepsel veroor deeld had. Maar terwijl burger Chauvelin, vervuld van triomf zowel als van angst, van het huis der Leridans naar het uwe snel de en daarna naar de Abdij gevangenis, om te genieten van dc aanblik van zijn gevangen vijand, leidde het verbond van de „Rode Pimpernel'' zorgvuldig zijn plannen en bracht die op rijn gemak ten uitvoer. Ver momd als mannen van de Süre- té deden wij ons voordeel met de vreesachtigheid van de Leridans om toegang tot het huis te krij gen. Ten dode beangst door onze waarschuwingen zowel als door de bedreigingen van burger Chauvelin, lieten zij ons niet al leen in huis maar stelden zij ook het kind onder onze hoede. Daar na gingen zij tevreden naar bed en wij waren voordat de echte mannen van de Süreté ten tone le verschenen, reeds veilig uit de weg. Mijn ridderlijke Engelse vrienden zijn al een eind buiten Parijs nu. om Madeleine Lan noy en haar' kind in veiligheid te brengen. Zij zullen naar Parijs terugkeren", vervolgde de stout-, moedige avonturier, met een lach vol vreugde en onoverwinnelij ke levensblijheid, „en zij zullen mijn medeplichtigen zijn als te voren, in menig avontuur dat u en burger Chauvelin zal doen knarsetanden. Maar ik zelf blijf in Parijs", besloot hij luchtig. „Ja, in Parijs, onder uw ogen, en geheel tot uw dienst" Het volgende ogenblik was hij heengegaan, en Fouquier-Tinvil le was alleen gelaten om zich af te vragen of de gehele ver schijning niej een afschuwelij ke droom geweest was. Alleen bestond er geen twijfel dat hij aan zijn stoel gebonden was met sterke koordenen daar vond hem zijn vrouw een uur later, toen zij ontwaakte uit haar eer ste slaapje, en ongerust werd omdat hij nog niet naar bed ge komen was. (Wordt vervolgd.) VERKEERSLABYR1NT Dit verkeersiabyrint is gelegen aan de Rijnbrug tussen Mann heim en Ludwigshafen'. Verwacht wordt, dat de brug in 1966 '67 de verkeersstroom niet meer kan verwerken. Zes piloien van de Australische luchtmacht zijn woensdag omge komen omdat zij met hun vier „Vampire"-straal.jagers, die in formatie vlogen, met eikaar in botsing kwamen. De vliegtuigen waren afkom stig van de luchtmachtbasis East Sale, op 80 km van Melbourne. De piloten oefenden zich in luchtaerobatiek in formatie, ter voorbereiding van een in septem ber te houden luchtmacht week.' Zij werden als de beste formatie vliegers van de Australische luchtmacht beschouwd. Vermoed wordt dat de vlieg tuigen de grond hebben geraakt bij het vliegen van een bepaalde figuur, en daarna zijn ontploft.' Zij hebben volgens luchtmacht functionarissen deze figuur, de „Barrel roll", reeds eerder gevlo gen en de figuur werd niet ge vaarlijk geacht. Alle piloten hadden grote ervaring. Twee kinderen, in een instel ling van de openbare onder stand St. Elisabethsgasthuis te Antwerpen, zijn, terwijl zij vast gebonden op bed lagen, door ratten gebeten, zo bericht het Brusselse dagblad „De Stan daard". Zij waren te slapen gelegd in een zaaltje, dat wegens de ver vallen staat waarin het zich be vindt, ongeschikt was verklaard als inrichting voor kinderge neeskunde. „In dat zaaltje zijn ratten. Er is 's nachts geen toezicht, en men bindt de kinderen vast", al dus het blad. Eén van de twee gebetgn kin deren lijdt aan een bloedziekte, waardoor de rattenbeet een ge vaarlijke wonde tengevolge had. Dat kind is thans opgenomen in het Stappaert Gasthuis te Ant werpen. COÖP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN Veiling; van 15 augustus. GROENTEN Per 106 stuks; Sla ƒ4,30— 20,40. Per stuk: Bloemkool A 45- 46 ct, A II 23—44 ct, B II 11—22 ct, afw. 1124 ct; Groene komkom mers B II 1015 ct, C 10 ct; Witte komkommers A 1016 ct, B II 11—15 ct. C II 10 ct. Per bos: Selderij 57 ct; Peen II 10—16 ct; Kroten 7—13 ct; Uien 4—12 ct. Per kg: Andijvie 3645 ct; Stamsnijbonen II 108; Princ. bonen I 6164 ct, II 33- 53 ct; Saxa II 25—29 ct; Sabo 11:28— 39 ct; Kroten 4 ct; Rode kool 14 22 ct; Spitskool I 1820 ct, II 7—15 ct; Sav. kool 13—22 ct; Waspeen A II 21 ct, B II 10 ct; Prei A II 5558 ct; Rabarber II 12—16 ct: Tomaten A 60—62 ct. A II 51—54 ct. B 63—64 ct. B II 56—57 ct, C 48 ct, C II 45 ct; Uien 513 ct. AARDAPPELEN Per 100 kg; Eerstelingen T ƒ14; Bintjes bonken ƒ,18; I ƒ13—ƒ15, II 5f'6; Eigen heimers I 14,20. ZACHT FRUIT Per doos: Rode bessen:II-32— 41 ct; Frambozen II 50\:t. Per kg: Pruimen: Laxton I ƒ1,56, III 77—117 ct; Czar grof ƒ1.51, I ƒ1,61. II ƒ1,08; Orange pruimen III 3349 ct; Druiven 1,82—3. FRUIT Appelen: Yellow I 75 90 ct. 70 90 ct, 65 62 ct, 60 49 ct, 55 39 ct, II 70 76 ct, 65 57 ct, 60 46,ct. 55 35 ct, II D 26—27 ct, III grof 40 —41 ct, III fijn 22—27 ct'JS'tavk Earliers I 75 1,26, 70 f 1.28, 65 ƒ1,30, 60 94 ct 55 65 ct, II 70 ƒ1,20, 65 ƒ1,14, GO 87 ct, 55 57 ct, II D 35 ct. III grof 76 ct. III fijn 41.ct; Close II 60 6873 ct, III grof 68 ct. III fijn 46 ct; Pe ren: Oomskinderpeer III grof 58 ct. III fijn 3132 ct; Kriekperen III grof 64 ct.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2