Eb en vloed als leveranciers van energie P De Amerikaanse economie Het verbond Rode Pimpernel RADIO EN TELEVISIE Soepel fiscaal beleid is geboden Demonstratie in Hollandia W; 1962 I Woensdag 15 augustus 1962 DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 Hot is belangrijk uit een con- van belastinginspecteurs Huge opvattingen te vernemen lover de stand van zaken bij de ilastingheffing. In Schevenin- tn verklaarde de voorzitter van jde vereniging van belastingin specteurs dat de doorsnee-Ne- Clander een fatsoenlijk be- Jstingbetaler is. Hij meende dat Ht te danken is aan de natuur lijke neigingen van ons volk en larnaast aan het optreden van ie belastingdienst. Wij mogen dankbaar zijn voor ïetgeen op dit congres is be sproken. Daar is de goedwillen- ie belastingbetaler lof toege waaid en het beleid van de in specteur-scherpslijper in feite [gekeurd. In de derde plaats lis daar een stil protest geklon ken tegen de bestaande belas tingwetgeving. De heer Lan- schot Ilubrecht, voorzitter van 3e Vereniging van inspecteurs, ïeelt geen enkele juichtoon la- Iten horen over de bestaande fis- ;ale regels noch over de tarie ven. Wel constateerde hij dat de tarieven zeer zwaar zijn en dat piscaal-technische en juridische lonstructies voorts de oorzaak sijn van moeilijkheden met de elastingplichtigen. BETREURENSWAARDIG Er is geen enkele reden waar om de inspecteurs zich afkeu rend moeten uitlaten over de be staande tarieven. Wanneer zij dit toch doen betekent dit, dat de heffing in de praktijk in wezen een onhoudbare toestand illus treert. Dit is betreurenswaardig en opnieuw een grond waarop de verlaging van de bestaande tarieven mag worden bepleit. Vervolgens heeft genoemde spreker zich de vraag gesteld op welke wijze een inspecteur moet staan tegenover fiscaal- technische en juridische con structies. Hij vond daarbij drie soorten. In de eerste plaats zijn er we gen voor belastingbesparing, die met opzet door de wetgever zijn aangelegd. Daarmee (verwant zijn degene, die in het kader van de wet moeten worden aan vaard. Hier kan zonder meer aan de wensen van de belasting plichtigen worden tegemoet ge komen. Er moet dan niet ge zocht worden naar middelen om toch nog maar een heffing over bepaalde bedragen te komen met name voor contribuanten, die minder goed op de hoogte zijn en toch zelf hun eigen zaak verdedigen. De tweede soort regels zijn die, welke onbedoeld iemand te zwaar treffen maar waarbij een uitweg mogelijk is. Wanneer daar sprake is van te zwaar treffen waarom zal er dan geen poging gedaan worden om de helpende hand te bieden? Het ligt o.i. dan ook op de weg van de inspecteur om deze weg te helpen vinden. Het gaat om juis te heffing en niet om het bin. nen halen van de grootst moge. De wetenschappelijke over- einzing dat men de energie, die Kor de vloed en ebstroom wordt opgewekt, bruikbaar zou kunnen aken, zijn al veel ouder dan en over bet algemeen zal ver- ioeden. In de middeleeuwen ■eeds werden er aan de kusten ■an Engeland en Spanje kleine Inwater- en zeemolens gebouwd. Het ging hier weliswaar om leer primitieve constructies, die sen onder de tegenwoordige 'Ooruitgang op dit gebied niet aar de huidige maatstaven kan «oordelen, maar die ontegen zeggelijk toch de eerste voor lopers waren van de ontelbare uitvindingen die sedertdien op het gebied van energieopwek king uit waterkracht werden ge- Sedert ruim een jaar heeft de maatschappij Electricité de France de bouw van haar eerste grote waterkrachtstation in be werking. Het zal in totaal een bouwtijd van 6 jaar vergen ter- wijl de kosten 98 miljoen dollar zullen bedragen. In Duitsland be staat ook het plan tot de bouw van zo n waterkrachtstation. Rusland wil natuurlijk weer niet achter blijven en ook daar is men van plan om waterkracht stations te bouwen, gebruikma lend van de reusaihtige *££- kracht. Men denkt in 1963 met de bouw van het eerste proef station in de Kislaya-baai te be ginnen. Deze baai zal zodra zii wordt afgedamd door het water krachtstation worden veranderd in 'n hogedrukbassin. Tijdens de vloeduren wordt het zeewater door de turbine heen in het bas sin gestuwd, en bij eb, als het water in tegenovergestelde rich- ting stroomt, komt de turbine «opnieuw in bedrijf. De kracht ■van dit eerste station zal nog ^niet groot zijn. maar de ervaring die men hierbij zal opdoen, zal «de mogelijkheid bieden de voor- naams te problemen tot een op- ■lossing te brengen, die verband ■houden met de bouw van een ■groot krachtstation van dit type. "et Witte Zee krachtstation I CHROESJTSJOV IN DE HERFST NAAR DE VER. NATIES? Amerikaanse tijdschrift Eiil» Ngws and World Re- m®'dde maandag van „zeer min tUWhauu HritSe zlide" verno- mier rm ?n.dat de Sowjetpre- herfst ff°uJtsief in de komende •J^zne - 1? Verenigde Naties wil enelnde de volkeren- met hw ft ei' toe ,e hewegen zich «aar ink^ vraaSstuk te We t!'rtnS tlet b'ad verwachten rh, „L .e diplomaten dat tier 7 ,1 S?ef de Verenigde Na- kw ,rtf V00rstellen haar hoofd- Ii1n ,L ,.naar Ren „vrijstad Ber- ®AerPlaatsen. Indien hier- eofn,^Varen zouden bestaan Kk&^f de V.N. het daan de hand willen in T„n neutrale commissie vn ®teben, die een oplossing e' Berlijnse vraagstuk l|« hand zou moeten doen. zal het grootste van Rusland worden. De capaciteit hiervan zal 114 miljoen kW bedragen. Er zullen in de centrale van de Witte Zee niet minder dan 2.000 agregaten worden geplaatst.De dam zal 45 kilometer lang wor den. Geleerden hebben bere kend, dat alleen al in de Golf van de Witte Zee met behulp van de als boven omschreven cen trales, ongeveer 40 miljard kWu elektrische stroom per jaar kan worden opgewekt. Trofeeën in Hollandia In het wachtlokaal van de marinekazerne in Hollandia hangt een tableau aan de muur, dat er uit ziet als een prijzen- kast. Aan de lange rijen spijker tjes hangen evenwel geen tro feeën, die Nederlandse militairen bij sportwedstrijden hebben be haald, maar de meest vreemd soortige voorwerpen, die van de Indonesische infiltranten werden afgenomen. Naast een in het Maleis gesteld pamflet, waarin de Papoea's er op gewezen wordt, dat de Nieuw- Guinearaadsleden Sollewijn, Gelp- ke, Van Zeeland en Gosewiseh niet tot hun volk behoren, hangt een Leenfield geweer. Naast een Rode-Kruisband hangt een jacht hoorn. Men ziet er ook de groene baret, helm en gifpen, alsmede bankbiljetten en kralen, die ken nelijk als ruilobject zijn bedoeld. Ook een dolk met de inscriptie Para". Tussen de vele onder scheidingstekens en mouwop schriften, zoals „Irian Compag nie", hangen ook vele identiteits papieren, waaronder een kaart, die toebehoorde aan luitenant A mat ra Nana wel de meeste aandacht trekt. Deze comman dant van een groep parachutis- ten, die reeds geruime tijd in Hol landia gevangen zit, droeg een identiteitsbewijs van het K.N.I. V' n'i zjch. De kaart is in het Ne therlands geschreven en onder de Eaa'n ..soldaat der tweede klasse h n 'nata Nana" stond de Westerling"8 V3" kapitein R' P' DE AMERIKAANSE GEHEIME DIENST i:Jw.]bureau VOor nationale vei linge^n zeer geheime afde- h"®,iSï1 do Amerikaanse inlich tingendienst, heeft nadat in 1960 twee wiskundigen van dit bureau achter het ijzeren gordijn waren verdwenen strenge maatregelen getioffen. Zo werden leugenont dekkers aangeschaft, twee chefs ontslagen en psychische door lichting" van het personeel" inge voerd. Als gevolg van hierbü le- bleken sexuele afwijkingen wer den zes-en-twintig 'personeelsle den van het bureau voor natio nale veiligheid de laan uitge stuurd. Deze bijzonderheden werden maandag bekend toen de com missie voor on-Amerikaanse acti viteiten van het Huis van Afge vaardigden verslag deed over vei ligheidsmaatregelen, die het bu reau, dat naar men aanneemt zich voornamelijk bezig houdt met het oplossen van buitenland se codes, waren getroffen. lijke oogst, die misschien bij eenzijdige redenering bereik baar is. De derde soort regels zijn die welke opgezet zijn om de wet te ontkrachten en waartegen de be lastingdienst ten strijde moet trekken. Gaarne zal ieder wel denkend burger het laatste be amen, maar daarnaast zal hij zich verheugen over de houding, die in het grensgebied van de toelaatbare operaties 'dient te worden aangenomen. Elke be lastinginspecteur kan zien hoe ver hij kan gaan om de staat zo veel mogelijk te bevoordelen en daarnaast hoever hij kan gaan om de belastingplichtige te hel pen. In het laatste geval zal hij een goede relatie tussen inspec tie en contribuanten bevorderen en dat is veel waard, ook om de altijd dreigende fraude te be strijden. DE INSPECTEUR Een goed inspecteur zal bij in doorsnee fatsoenlijke Nederland se belastingplichtigen altijd maar weinig zeer moeilijke ge vallen ontmoeten om tot een voor beide partijen goede en aanvaardbare aanslag te ko. men. De voorzitter van de ver- eniging van inspecteurs heeft nog verder gedacht. Hij wil de inspecteurs wel zien als consu lenten van de belastingplichti gen. Er zijn talloze en een steeds toenemend aantal economische stappen in het leven, waarbij de fiscus ongezieri ook als partij meespeelt. In veel van die ge vallen wenst men eerst te weten hoe de fiscus zal reageren als men een bepaalde stap doet. Welnu, in dat geval moet er een advies kunnen worden gegeven. De inspecteur treedt dan als consulent op. In dat geval zou den de belastingplichtigen meer verantwoordelijkheid moeten dragen bij de vaststelling en af dracht van de verschuldigde in komsten- en vermogensbelas ting alsmede van de vennoot schapsbelasting. NOG JAREN WACHTEN? Het zal nog lang duren voor dat de belastingdienst enerzijds en de belastingplichtigen ander zijds elkaar omhelzen. Die vro me wens zullen wij dan ook niet uiten. Wel mag er hoop worden gekoesterd op een ontwikkeling in een zodanige richting. Die hoop mag toenemen wanneer er een soepele wetsinterpretatie komt en vooral wanneer er door snelle wetswijzigingen een einde wordt gemaakt aan ongustige uitspraken van de belastingrech ter. Ongunstige uitspraken voor de staat maar ook wel eens voor de contribuanten. Nu wordt elke bestaande onhoudbare si tuatie maar gehandhaafd tot het moment van een algemene belastingherziening, dat mis schien nog jaren op, zich laat wachten. Opmerkelijk is een toenemend streven naar een meer zuivere heffing op een lager tariefsni veau. Dit streven is merkbaar bij financiële deskundigen maar ook bij de inspecties. Laten over heid en volksvertegenwoordi ging alle krachten inspannen om dit doel spoedig te bereiken. In de tijd die nog overbrugd moet worden zal een zo soepel mogelijk fiscaal beleid geboden zijn. (Nadruk verboden.) Drs. MIERLO. Een overzicht van de in Hollan dia gehouden demonstratie, waar aan door ruim 1500 Papoea's werd deelgenomen. Het hoogtepunt van de demon stratie werd gehouden vóór het gebouw van de Nieuw-Gulnearaad, waar deze foto werd gemaakt. ;«"V ML- - -i -f. SP L'-t" President Kennedy heeft maan dagavond in een radiotoespraak gezegd dat Amerika de beste pe riode van prijsstabiliteit beleeft sinds het einde van de oorlog. Uit de indexcijfers voor juli bleek niet, dat het land zich in een DE MAAN De Nobelprijswinnaar voor chemie 1934, dr. Harold Urey, heeft maandag in Blacksburg gezegd dat veel geleerden er nu van overtuigd zijn dat de maan onafhankelijk van de aarde is gevormd. Dr. Urey, die aan de Universiteit van Californië te San Diego is verbonden, zei te gen ruimtevaartdeskundigen op een conferentie over het onder zoek van de maan, die in Blacks burg gehouden wordt, dat vol gens de nieuwste opvattingen de theorie van Darwin, dat de maan tijdens een getijdebewe ging uit de aarde is losge scheurd, onjuist is. Ook de ver onderstelling dat beide hemel lichamen als een dubbelplaneet in een gaswolk zijn ontstaan, is niet juist. Tegenwoordig helt men over naar de mening dat de aarde de maan in het begin van de ge schiedenis van het zonnestelsel heeft „gevangen", en wel enige tijd nadat de beide hemellicha men hun vorm hadden gekre gen en zo groot en zwaar waren als nu. Dr. Urey voerde verscheidene nieuwe punten aan, onder meer dat de samenstelling van de maan meer gelijkt op die van de zon dan van de aarde, dat het inwendige van de maan niet vloeibaar is, zoals door de hoge bergen aan de oppervlakte wordt getoond, en dat zij niet vloei baar is sinds deze bergen wer den gevormd, en dat de grote maanvlakten waarschijnlijk min stens gedeeltelijk uit lava be staan. van de door BARONESSE ORCZY 20) Nadruk verboden. De mannen van de Süreté die de toestand niet begrepen, on dervroegen de Leridans. De man bevestigde het verhaal van zijn vrouw. Hun angst was op het hoogtepunt gekomen; nadat de burger-vertegenwoordiger hen verlaten had, vroeger in de avond, hadden zij nogmaals een geheimzinnige booschap ge kregen welke zij niet hadden kunnen lezen, maar die hun angst sterk vergroot had. Daarna, toen de mannen van de Süreté kwamen... O!,, zij hadden geen redenen om te twijfelen of het mannen van de Süreté waren!... Hun kleren, hun spraak, hun .uiterlijk... stel u voor, zelfs hun uniform! Zij spraken zo vriendelijk en zo ge ruststellend. De Leridans wa ren blij hen te zienDaarna maakten zij zich het gemakke lijk in de beide vertrekken be neden, en voor alle zekerheid hadden ze het kind Lannoy be neden gebracht van de zolder af, om het bij de mannen van de Süreté te laten slapen! Daarna gingen de Leridans naar bed. Voor de drommel! Waren zij te laken? Die man nen en het kind waren verdwe nen, maar zij, de Leridans, zou den naar de guillotine gaan, zwerend dat zij niet te laken waren. Of Chauvelin al die klaaglie deren hoorde zou hij later niet hebben kunnen zeggen. Maar het was niet nodig dat hem ver teld werd, hoe alles in zijn werk was gegaan. Het was alles zo eenvoudig, zo onnozelweg, zo geheel volgens de gebruiken van die handige Rode Pimper nel! Hij zag alles zo duidelijk voor zich. Niemand was inder daad te laken dan hij, hij zelf die alleen begreep met welke tegenstander hij te doen had. Maar deze iieden hier zouden niet het gratis schouwspel ge nieten van iemand die alle kwellingen der teleurstelling en van mislukte wraak onderging. Al wat Chauvelin op dit ogen blik leed zou voor eeuwig het geheim blijven zijner eigen ziel. Pas toen de schelle stemmen der Leridans in een ver verwij- nieuwe recessie bevindt. Inflatie was niet langer een ernstig ge vaar. De president bracht hulde aan de Sowjet-Unie wegens haar jongste prestaties in de ruimte vaart. Van Amerika „zou men ook nog horen". Al was het op het ogenblik ten achter in de ruimtewedloop. „Ons land is laat begonnen. Wij liggen achter en zullen nog een tijd lang achter blijven, maar wij doen ons best en men zal de komende maan den en jaren van ons horen op ruimtegebied." President Kennedy zei dat de belastingen niet dadelijk zullen worden verlaagd. De juiste tijd daarvoor was 1 januari a.s., zo als hij ai had voorgesteld. Hij noemde wel het huidige be- lastingpeil te hoog en een belem mering voor het economische her stel. Ook verlaagde het de koop kracht van de burgers aanzien lijk. Maar, zo zei hij, de juiste maatregelen dienen op het juiste ogenblik te worden genomen. Hij zei dat de bruto nationale produktie met 10 procent of meer dan 50 miljard dollar is gestegen sinds hii anderhalf jaar geleden zijn ambt aanvaardde. De indus triële produktie was met meer dan 16 procent gestegen. Het aantal werklozen, dat hij nog te hoog noemde, was met 23 pro cent gedaald. Lonen en salaris sen waren omhoog gegaan, even als de winsten. Tot dusver was de toestand echter „niet zo goed als wij al len zouden willen." Maar er was steeds vooruitgang en er heerste lang geen „crisisstemming." Het Amerikaanse volk had „alle re den tot vertrouwen in het Ameri kaanse stelstel." President Kennedy gaf toe dat de daling op de effectenbeurs vele gezinnen getroffen heeft. De effectenbeurs rustte nu echter op een gezonder verhouding tussen koersen en winstmogelijkheid dan aan het einde van vorig jaar. Hij had verscheidene voorstel len aan het Congres gedaan om de economie te stimuleren en hij deed een beroep op de afgevaar- derd deel van het huis weg stierven en de mannen van de Süreté bezig waren verversin gen en dank te oogsten van de beide verschrikte wezens, had hij de kandelaar neergezet met vaste hand en liep daarna met flinke stap het huis uit. Weldra was de magere figuur door de duisternis opgezogen, terwijl hij zich snel naar de stad terugspoedde. XII. Burger Fouquier-Tinville was diezelfde avond van het Palais thuisgekomen. Zijn huisgezin in zijn eenvoudige woning op de place Dauphine was reeds ter ruste: zijn vrouw en kinderen sliepen. Hijzelf had enige minu ten in de huiskamer gezeten, in négligé met muilen aan, en met de laatste aflevering van de Moniteur in zijn hand, te moe om te lezen. Het was half elf toen er aan de voordeur gebeld werd. Fouquier-Tinville, die half en half Chauvelin voor een laatste onderhoud verwachtte, slofte naar de deur en opende haar. Een bezoeker, slank, keurig gekleed, uiterst beleefd en be schaafd, vroeg een onderhoud van enige minuten met burger Fouquier-Tinville. Aleer de of ficier van justitie uitgemaakt had of hij de late bezoeker al of niet in zijn kamers zou laten, had deze zich al langs hem heen in de voorkamer begeven en met een beweging even vlug als onverwacht, wierp hij een doek om Fouquier-Tinville's hals en bond die voor zijn mond, zodat de kreet om hulp in de keel van de ongelukkige man bleef steken. digden ze nog vóór het reces goed te keuren. Eén der wetsontwer pen betreft uitbreiding van de handel „opdat wij in de grote (Europese) gemeenschappelijke markt kunnen treden die nu op gebouwd wordt." De president zei dat hij even tueel niet zal aarzelen hét Con gres in spoedzitting bijeen te roe pen, later in het jaar, teneinde de belastingwetgeving te behan delen. Bij afwezigheid echter van „een duidelijk en onmiddelijk gevaar voor de economie" zou het Ame rikaanse volk naar zijn mening bereid zijn de kosten van vrijheid en vooruitgang te dragen en zijn mening te delen, dat een onmid dellijke belastingverlaging onno dig het vertrouwen in binnen- en buitenland zou ondermijnen. Een belastingverlaging volgend jaar zou miljarden dollars aan de economie ten goede doen komen en van blijvend voordeel zijn, nieuwe werkgelegenheid schep pen en nieuwe afnemers. De con- currentiemogelijkheid zou beter worden, belegging in het eigen land inplaats van in het buiten land zou worden aangemoedigd en de betalingsbalans zou verbe teren. De betalingsbalans besprekend, zei president Kennedy, dat liet land in 1958, 1959 en 1960 bijna 12 miljard dollar aan goud en dol lars heeft verloren. In 1961 zijn de verliezen veel kleiner gewor den. Deze neiging zette zich voort in 1962 en men hoopt de balans in 1963 in evenwicht te krijgen. Dan, aldus de Ameri kaanse president, zal het vertrou wen in de dollar hersteld zijn. „De dollar is zo goed als goud", voegde hij hieraan toe. DONDERDAG 16 AUGUSTUS HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Och- tendvaria (gr.); 7.50 Dagope ning; 8.00 Nws; 8.15 Lichte gr.; 9.00 Gymn. voor de vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Moderne kamermuziek (gr.); 9.35 Water standen; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Arbeidsvitaminen; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Lezing; 11.15 Moderne muziek; 12.00 Zang en orgel; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Lichte gram.; 13.00 Nws; 13.15 Meded., act. of gram.; 13.25 Beursberichten; 13.30 Prome- nade-ork.; 14.00 Cello en piano; 14.30 Trombone-kwartet (gr.); 14.40 Voor de vrouw; 15-.00 Klas sieke pianomuziek; 15.30 Extra vitaminen (gr.); 16.00 Cultureel programma; 17.00 Lichte gram.; 17.10 Voor de jeugd; 17.40 Gr. voor de jeugd; 18.00 Nws; 18.15 Actualiteiten; 18.20 Het Cocktail Trio; 18.40 Lichte muziek; 18.55 Gesproken brief; 19.00 Licht programma; 19.55 Sportpraatje Zó handig en snel had de on verlaat inderdaad gehandeld, dat zijn slachtoffer zich nauwe lijks de overval gerealiseerd had, toen hij zich al stevig ge bonden op een stoel voelde vast genageld, in zijn eigen voor kamer, terwijl de durfal voor hem stond, volmaakt op zijn ge mak met de handen diep in de grote zakken van zijn hoogge- kraagde jas, en enige gebruike lijke woorden ter verontschul diging sprak. „Ik verzoek u, burger", zei hij met zachte, aan gename stem, „deze noodzake lijke hevigheid van mijn zijde tegenover u wel te willen excu seren. Maar mijn boodschap is dringend, en ik mocht niet toe staan dat uw buren of huisge noten die weinige ogenblikken van het onderhoud dat ik nood zakelijk met u moet hebben, zouden komen verstoren. Mijn vriend Paul Molé", ging hij na een korte pauze voort, „is in groot gevaar voor zijn leven; dit gevaar berust op een nacht merrie van onze gemeenschap pelijke vriend, burger Chauve lin; en ik ben er zeker van dat ge uw eigen hoofd veel te lief hebt om het willens en wetens in gevaar te brengen door een eerlijk patriot naar de guillo tine te sturen". Nogmaals hield hij even stil en zag neer op zijn tegenstrib belende gastheer, die zijn spie ren spande onder de koorden die hem vastgebonden hielden, en met ogen die in een aanval van vrees en woede bijna uit hun kassen puilden een erbar melijk schouwspel bood. (Wordt vervolgd.) 20.00 Nws; 20.05 Radio-Filhar monisch orkest; 21.10 Hoorspel; 22.05 Dansmuziek; 22.30 Nws; 22.40 Actualiteiten23 00 Sport- actualiteiten; 23.10 Nwe gram.; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.15 Gram.; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.15 Lichte gram.8.50 Verzoekpro gramma; 9.40 Voor de kinde ren; 10.00 Gram.; 10.05 Klass. muziek (gr.); 10.15 Morgen dienst; 10.45 Gewijde liederen (gr.); 11.00 Voor de zieken; 11.45 Geestelijke liederen; 12.00 Middagklok; 12.04 Lichte or kestmuziek (gr.); 12.25 Voor de boeren; 12.35 Meded. t.b.v. land en tuinbouw; 12.38 Operette muziek (gr.); 12.50 Actualitei ten; 13.00 Nws; 13.15 Impressies uit het Varribisch gebied; 13.20 Lichte orkestmuziek -en solis ten; 14.00 Theaterorkest, zang en orgel; 14.30 Klassieke muziek (gr.); 15.30 Amus. muz.16.00 Verkenningen in de Bijbel; 16.20 Pianorecital; 16.45 Voor de jeugd; 17.10 Lichte gram.; 17.40 Beursberichten; 17.45 Lichte gram.; 17.55 Ritmische klanken; 18.15 Sport; 18.20 Metropole orkest; 18.50 Lezing; 19.00 Nws en weerbericht; 19.10 Geeste lijke liederen; 19.30 Radiokrant; 19.50 Politieke lezing; 20.00 En semble Parade; 20.45 Wedstrijd; 21.00 Muziek in miniatuur; 21.30 Kerkorgelconcert; 22.20 Klass. muziek (gr.); 22.30 Nws; 22.40 Avondoverdenking; 22.55 Repor tage van het 5e plenaire con gres van de Intern. Raad van Christelijke Kerken te Amster dam; 23.05 Moderne muziek; 23.30 Boekbespreking23.55 24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Operette- en filmmuziek; 12.30 Weerberichten; 12.35 Oost- europese muziek; 12.50 Beurs berichten; 13.00 Nws; 13.15 Ka mermuziek; 14.00 Licht casino concert; 15.00 Klarinetrecital; 15.30 Mannenkoor en piano; 15.50 (Klass. muz.; 16.00 Beurs berichten; 16.06 Symfonieorkest en solist; 17.00 Nieuws en weer berichten; 17.15 Lichte gram.; 17.50 Tenor en piano; 18.20 Voor de soldaten; 18.50 Latijns-Ame- rikaanse muziek; 19.00 Nws; 19.40 Lichte gram.; 20.00 Lichte orkestmuziek; 21.00 Operetten- potpo-urri's22.00 Nws; 22.15 Lichte muz.; 22.55—23.00 Nws. Televisieprogramma's NED. T.V.20.00 Journaal; 20.20 Televizier; 20.30 Wereld muziekconcours Kerkrade 1962; 21.0022.40 Het mannetje uit de maan, T.V.-spel. BELGIË (VI.): 19.30 Film klucht; 19.50 Poppenfilm; 20.00 Nws; 20.30 Gefilmd documen tair programma over de water voorziening in Israël; 21.00 To- «eelstuk; 22.4S Nws.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 5