SPORTNIEUWS Binnenlands nieuws Tank met Zeist kraakgas in ontploft Victor de Turenne II De schrik der Saracenen VOETBAL WIELRENNEN ZWEMMEN DUIVENSPORT Een dode auto onder trein Dode en zwaargewonde Op de door knipperlichten be veiligde spoorwegovergang in het baanvak Zwolle-Almelo te Raai- m is zaterdagmiddag om half vijf een personenauto met twee inzit tenden gegrepen door de trein die om 16 20 uur uit Raalte naar Hei- no vertrekt. De bestuurder, de heer* A. H. M. Jansen uit Velp werd zwaar gewond en is naar het R K. zie kenhuis te Raalte gebracht. Ziin medepassagiers. de heer vf p j Rockx uit Nijmegen, was op slak dood. Pe aut0 werd zwaar beschadigd. dode en gewonde BIJ verkeersongeval Zaterdag aan het einde van de midda* is op de Stadionweg in Rotterdam een ernstig verkeers ongeval gebeurd. Een personen auto, bestuurd door de 22-jarige messbediende A. J. de Visser, vloog uit de bocht en ramde een boom. De bestuurder werd hierbij zeer ernstig gewond. Hij kreeg een bekkenfractuur en been- en armbreuken, alsmede een zware hoofdwond. Zijn passagier, de 17- jarige varensgezel D. J. Boon, werd op slag gedood. Beiden zijn uit Rotterdam afkomstig. jongetje onder tram Een 11-jarige scholier uit Rot terdam Dirk Boon, is zaterdag middag' toen hij plotseling voor zijn woonhuis de straat overstak, aangereden door een tramwagen van lijn negen. Hij is in ernstige toestand naar het Zuiderzieken huis gebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. poes ZAT in... stofzuiger Waar is poes...?, vroeg de fa milie Van der Burg uit Bolsward zich dezer dagen af. Men zocht overal, maar het dier bleef on vindbaar. Wel hoorde men zacht miauwen en het scheen of het ge luid uit de kast afkomstig was. In de kast zat echter geen poes. Pas een dag later werd het raad sel opgelost. Omdat het gemiauw aanhield, werd de kast en alles wat erin zat nauwkeurig onderzocht. Toen kwam poes voor de dag, uit de... stofzuiger. Het dier moet erin ge kropen zijn toen de stofzak werd geleegd en door een ander ver vangen. Een volle dag heeft poes tussen stofzak en motor doorge bracht... JONGEN overreden Te Westwoud is vrijdag de 5-1 jarige Sjaak Braas bij het plotse ling oversteken van de rijweg door een passerende auto, be stuurd door de heer T. uit Ven huizen, gegrepen. Het jongetje! kwam op het trottoir terecht en| overleed ter plaatse. bromfietser verongelukt Vrijdagavond is de 63-jarige C. I in het dak verschafte zij zich na korte tijd toegang tot de zol der. die toen reeds door het vuur was aangetast. Het kind bleek toen reeds in de vlammen te zijn omgekomen. winkeldiefstallen gepleegd De 53-jarige mevrouw j. P. S.-P. en de 30-jarige me"rouw A. W.-B. beiden uit Den Haag zijn vrijdag aangehouden we gens winkeldiefstallen. Zij werden in een Haags wa renhuis betrapt. Het bleek dat zij voor een waarde van 200, in hun auto hadden opgeborgen. Huiszoeking wees uit dat de dames de afgelopen maanden voor vele duizenden guldens aan goederen hebben gestolen in warenhuizen en winkels. Zij zijn er zelfs in geslaagd ongemerkt met bontmantels uit winkels te verdwijnen. Voorts hebben ze nog schrijfmachines, bandrecor ders en dergelijke buit ge maakt. grote brand in zwagerveen In Zwagerveen bij Kollum is vrijdagavond een loods van de heer W. van der Ploeg met vier personenauto's die erin stonden, door brand volledig verwoest. De vlammen sloegen spoedig over naar de achter de loods staande woning, bewoond door de heer J. van der Meer, ook deze woning werd volledig in de as gelegd. Van de inboedel van de woning kon niets worden gered. Voorts verbrandden enige grote kippen hokken van het pluimveebedrijf van de heer Van der Ploeg. De brand is ontstaan doordat men in de loods tijdens het uit deuken van een auto een elec- trische looplamp gebruikte, die in een olievat viel. De olie vatte onmiddellijk vlam en zette de loods in lichterlaaie. Bij aan komst van de brandweer uit Kollum, waren zowel de loods als de woning reeds niet meer te redden. Een tegenover de brandende percelen staande woning van de heer H. Kempenaar moest lang durig nat worden gehouden om overslaan van de brand te voor komen. Er ontstond in deze wo ning veel waterschade. Van een ander huis, bewoond door de heer Y. Kootstra sprongen en kele ruiten tengevolge van de hitte. Loods en woning waren niet verzekerd. relletjes tijdens feest in woerden Tijdens de feestelijkheden, die vorige week in Woerden plaats vonden, is het tijdens een ama teurshow tot ernstige onge regeldheden gekomen tussen Ambonese en Woerdense jonge ren, tussen wie al geruime tijd een vete bestaat. De politie wist de twee groepen die elkaar met allerlei wapens, variërend van fietskettingen, boksbeugels en dolken tot een pistool te lijf wil den, te scheiden waarbij rake klappen vielen. Op het meest kritieke ogenblik kreeg de po litie onverwachts steun van een hevige regenbui. Een Woerde naar, die in het bezit was van een pistool, is aangehouden. Nader vernemen wij dat het pistool dat een der jongens in zijn bezit had een zeer oud exem plaar was uit 1915 en dat er geen munitie bij aanwezig was. Deze zou ook moeilijk nog te krijgen zijn. De jongen had het wapen op een hoop afval gevonden. uitvoerder bij lauwerszeewerken verdronken Vrijdagmorgen omstreeks tien uur is in de haven van Oostma- horn het stoffelijk overschot ge vonden van de 61-jarige uitvoer der bij de Lauwerszeewerken de heer A. Raadsveld. Hij is waarschijnlijk in de nacht van donderdag op vrijdag verdronken bij 't aan boord gaan van een motorschip, dat naast de reddingboot Insulinde gemeerd lag. Het was laag water en de heer Raadsveld moest een trap afdalen om het schip te berei ken. Het slachtoffer was ge trouwd. Een tank met kraakgas op het emplacement van het centraal distributiebedrijf voor gas in Zeist is zondagmiddag om twin tig vóór twee ontploft. De ma chinist, de heer Butselaar, kwam bij deze explosie, gevolgd door Kaandorp uit Assendelft op de een felle brand in de gebouwen Geesterweg te Akersloot bij een van jle( gasbedrijf om het leven. verkeersongeval om het leven ge- T komen. Hij kwam met zijn vrouw In de wijde omgeving sneuvel- op de bromfiets van een verjaar- den honderden ruiten van woon- dagsvisite in Alkmaar en reed huizen en winkels. De brandwe- om onverklaarbare redenen links ren van Zeist en De Bilt, gesteund van de weg. Daarbij botste hij door wagens met schuimblussers tegen een jongeman, die er met van de vliegbasis Soesterberg, zijn meisje liep. De bromfietser waren uren later nog met het kwam te vallen en kreeg een bestrijden van de brand bezig, sehedelbasisfractuur. Tien minu- Ofschoon aanvankelijk het ge- ten later overleed hij ter plaatse, vaar van exploderen van een Zijn vrouw werd met een hersen- tweede tank met kraakgas niet schudding en een beenbreuk naar denkbeeldig was, bleek ontrui- een ziekenhuis te Alkmaar ver- ming van de naaste omgeving voerd. De jongelui liepen geen I later niet nodig. Om vier uur noemenswaardig letsel op. jeeR het gevaar geweken te zijn. I De gasdistributie moest worden NTÊUWF WATERWFCK gestaakt" De burgemeester van WATFRWFG i Zeist heeft aan alle inwoners Het 2.051 ton metende Neder-1 van Zeist, Huis ter Heide, Bosch landse tankschip „Caltex Gorin-1 en Duin, Den Dolder, De Bilt, chem en de 10.820 ton metende I Bilthoven Austerlitz, Drieber- Libenaanse ertstanker ..Electra" I gen-Rijsenburg en Doorn de hebben omstreeks 12 uur in de dringende raad gegeven alle n3i? mooinnon v' °p zondag hoofdkranen van gasmeters en schade opgelopen bij een aanva- toestellen nnmiddelliik af te ring voor de Nieuwe Waterwee. ?hfit al te Persoonlijke ongelukken deden rlu-- zich niet voor De blJ de ontploffing om het De „Caltex Gorinchem", die leV<;n gekomen. machinist was midscheeps aan bakboord een gat heer Stijn Wilhelm Butselaar. in de scheepswand opliep, is met Mtn vond het stoffel9k over" assistentie van de sleepboot „Ge l van deze 52-jarige vader le Zee" naar de Eemhaven ge-|van vÖf kinderen met verbrande varen. k^eren naast de ontplofte tank. De „Caltex Gorinchem" was|Hot vermoeden bestaat, dat deze onderweg van Odense naar Rot- !ank van 2.400 kubieke meter terdam. De „Electra" heeft sleep mhoud onder te hoge druk heett bootassistentie van de hand ge- gestaan. Drie andere, even grote wezen. Het is aan de boeg bescha I tanks werden ontzet en scheur- digd en ging buiten de Nieuwe I den. Het gas liep er urenlang Waterweg voor anker. sissend uit, doch gelukkig vloog I het niet in brand. kind bij brand omgekomen machinist was omgekomen rein^vln wTF,°P, iciii van het bedrijf. Indien de In een woning aan de Dui- ontploffing op een weeR(jag zou zenddraadsteeg in Leiden, waar zlJn gebeurd, dan zouden onge- zes jeugdige kinderen alleen thuis waren, heeft vrijdagmid- dag een korte felle brand ge woed, welke het leven heeft ge kost aan een bijna anderhalf jarige jongen, Arie van Tonge ren Kort voor het uitbreken van de brand had de moeder van het acht kinderen tellende ge zin het huis verlaten om met haar zuster en haar zoontje van elf jaar boodschappen te doen. Eén kind van de familie speel de buiten, de heer Van Tonge ren was elders in de stad aan het werk. Vermoedelijk is de brand ontstaan doordat de kinderen op de eerste verdieping ge lijkvloers bevindt zich een pak huis met vuur speelden. Toen zij de vlammen zagen, zijn zij onmiddellijk naar beneden ge gaan. De baby van 6 maanden, die in de wieg lag, namen zij mee. Buiten vertelden de kinde ren tegen omstanders dat hun broertje Arie nog op de zolder lag te slapen. De brandweer, die spoedig ter plaatse was slaagde er niet in via de inmiddels fel brandende trap de zolder te be reiken. ZUIDWEST-AFRIKA De Zuidafrikaanse regering heeft er vrijdag tegen geprotes teerd dat de speciale V. N. com missie voor Zuidwest-Afrika het gemeenschappelijke communqué als onecht heeft bestempeld dat in mei na het bezoek van de voorzitter en de vice-voorzitter van de commissie, Carpio (de Philippijnenen Martinez de Alva (Mexico), aan Zuidwest- Afrika te Pretoria werd opgege ven. Als de commissie zegt dat dit communiqué niet echt is, houdt dat in dat de minister president en de minister van Buitenlandse Zaken van Zuid- Afrika een rol hebben gespeeld bij een opzettelijk onjuiste voorstelling van zaken wat Car- pio's verantwoordelijkheid be treft. In de nota wordt ermee gedreigd Carpio's verantwoorde lijkheid aan te tonen. Carpio thans ambassadeur te Cairon heeft er vrijdagavond bij de commissie op aangedron gen de nota naast zich neer te leggen. De vergadering eindig de in verwarring toen Carpio de kamer verliet zander Martinez de Alva en andere leden in staat te stellen het woord te voeren, zoals deze hadden verzocht. Zoals bekend, zegt Carpio niet verantwoordelijk te zijn voor het communiqué. twijfeld velen om het leven zijn gekomen, zo verklaarden deskun digen. Een vierde tank, die boordevol kraakgas zat, dreigde tijdens de brand eveneens te exploderen. De brandweren van Zeist, DeBilt en Driebergen alsook de mili- tarie brandweerlieden van Soes terberg hebben dit echter met groot gevaar voor eigen leven weten te voorkomen. Zij werden geholpen door een twintigtal met verlof zijnde mi litairen, 20 man B. B. en 25 le den van het Roode Kruiskorps. Aangezien in een cirkel van 200 meter rond het gasbedrijf vrij wel alle ruiten vernield waren, hadden de hulpen van het Roo de Kruis de handen vol werk met het verbinden van schaaf- en snijwondjes, die omwonenden hadden opgelopen. De gasvoorziening in de reeds genoemde plaatsen kon zondag niet worden hervat. Met behulp van luidsprekerwagens werd be kend gemaakt, dat de bakkers in de getroffen gasloze plaatsen ont heven zijn van de beperkingen van de Arbeidswet en direct mo gen gaan bakken om degenen, die door gebrek aan brandstof geen warme maaltijden kunnen bereiden, van voedsel te voor zien. De oorzaak van de ontploffing van de kraakgastank is niet, zo als men aanvankelijk vermoedde, een te hoge druk van de tank. De tank heeft, zo wees de ma nometer uit, onder lage druk ge staan. „Het Stoomwezen", dat 6 jaar geleden de tanks plaatste, zal vandaag het materiaal onderzoe ken. De schade bedraagt 6 tot 7 ton. De officier van Justitie te Utrecht heeft het logboek van de machinist in beslag genomen. heden weer gas in en om zeist Hedenochtend om 7 uur zal de gasvoorziening via noodleidingen worden hervat in de gemeenten Zeist, De Bilt, Bilthoven, Den Dol der, Bosch en Duin, Huis ter Hei de, Austerlitz, Driebergen en Doorn. Rechtbank Middelburg opticien-specialist" voor de rechter Vrijdag stond voor de recht bank te Middelburg terecht P. H. R. uit Sas van Gent. Zich uit gevende voor opticien-specialist had de man vooral bij oudere en eenvoudige mensen brillen ver kocht tegen een abnormaal hoge prijs. Zijn specialisme had echter meer betrekking op het montuur dan op de glazen waar het om ging. Herhaaldelijk constateerde hij dat het ene oog slechter was dan het andere, maar deze con statering was overbodig omdat in zijn hele brillenvoorraad geen exemplaren voorkwamen die verschillende glazen hadden. R. was welbespraakt, wist niet zelden het vertrouwen te winnen en drong aan met opmerkingen die de slachtoffers aan het den ken zetten. Hij zei b.v. tegen zijn „klanten" dat ze blind zou den worden als ze met hun be staande bril zouden voortgaan. Vaak trachtte hij meer dan één bril tegelijk kwijt te raken, zo als in het geval van mevrouw M. R. uit Borssele, die als één van de getuigen optrad. Hij had tegen deze dame ge zegd: Uw ogen zijn zó slecht als een dame van 75 jaar. Vervol gens had hij haar een leesbril, een loopbril en een t.v.-bril ge sleten voor de gezamenlijke prijs van 219 gulden. De officier, mr. T. Lebret, liet van de goede intenties van de koopman weinig heel. R. had met een optisch instrument de al- wijkingen van de ogen zijner cliënten gemeten, maar de offi cier bewees aan de hand van een deskundigen-verklaring dat het betreffende apparaat van nul en generlei waarde was. De dreige menten dat de mensen blind zou den worden noemde hij een zeer kwalijke zaak. De officier sprak van oplichting. Vele honderden bejaarde en eenvoudige mensen heeft deze man geplukt en uit geschud. Zulk een figuur hoort niet thuis in deze tijd van prima medische verzorging". Hij eiste anderhalf jaar on voorwaardelijke gevangenisstraf met aftrek en verbeurdverkla ring van de goederen. Geen oplichter. De verdediger, mr. P. Adriaan- se, betoogde dat het niet straf baar is zich uit te geven voor specialist in de zin van opticiën- specialist. Deze laatste omschrij ving had ook steeds op de kaar tjes gestaan die de man afgaf. Voorts wees hij er op dat er ook vele mensen waren geweest die buitengewoon tevreden waren. En wat de prijzen betreft zijn er blijkbaar geen algemeen aan vaarde criteria. De prijzen voor brillen lopen sterk uiteen. Tenslotte verklaarde hij dat hier moeilijk van oplichting ge sproken kon worden omdat R. altijd een telefoonnummer ach terliet voor het geval de cliënten klachten hadden. Een echte oplichter pleegt dat niet te doen. Zo'n man verdwijnt met de noorderzon. De president mr. B. S. Sieperda bepaalde de uitspraak op 22 augustus. TerneuzenAxel 01 Gistermiddag heeft Terneuzen in het Zuidersportpark zijn eerste oefenwedstrijd gespeeld ter voor bereiding op het nieuwe seizoen. Dat deze partij met 01 in het voordeel der Axelaars werd be slist, is van geen groot belang, doch dat amper een derde klasse- peil werd bereikt, is niet erg hoopgevend. Hoewel het natuur lijk de eerste maal was, dat de roodzwarten weer binnen de lij nen kwamen en er nog volop ge legenheid is om zich in te spelen, viel het toch op, dat het opnieuw de voorhoede is die grote zorgen baart. In deze linie wordt er veel te veel afgeremd en men geeft te gauw de moed op als men de bal kwijtraakt. Het zou ook dien stig zijn om te proberen zich vrij te lopen en niet te veel een af wachtende houding aan te ne men. Overigens is aan dit alles ook de halflinie schuldig, daar deze veel te veel achter blijft en dan natuurlijk met lange trappen wil trachten de voorlijn aan het werk te zetten. Er moet dan van zelfsprekend veel te veel worden gesjouwd, wat door goed opstel len en plaatsen kan worden voor komen. Bovendien worden er dan ook kansen geschapen om eens een schot af te geven; iets wat we gisteren absoluut niet hebben gezien. Ook de Axelaars bleken voor aan niet te zijn opgewassen tegen de roodzwarte defensie, maar dat nam toch niet weg, dat Doorns verscheidene malen behoorlijk aan de tand werd gevoeld. In de tweede helft moest hij zwichten voor een schot van linksbuiten Steel, die hem van dichtbij pas seerde. De beste man van het veld was o.i. rechtshalf Bouchaut van Axel, die, ondanks dat hij vrij klein van postuur is, een uitstekend spelletje te zien gaf. Van Terneu- zense zijde vonden we doelman Doorns en linksachter Jos Koen de beste spelers. De wedstrijd tussen de reserves van beide ploegen eindigde in een 90 overwinning voor de rood zwarte Terneuzenaren. (Zws. Dgbld.lden guldens. Indonesische afgevaardigden te New Yor'- Een groep van acht Indonesi sche afgevaardigden naar de for mele onderhandelingen tussen Nederland en Indonesië is vrij dag te New York aangekomen. De leider van de groep is de directeur van de Bank van Indo nesië, dr. Khouw Bian Tie. Ver der maken onder anderen kolo- nej Djoehartono en de Papoea Pa pare er deel van uit. Nederland bezorgd over de jongste Indonesische landingen in Nw.-Guinea De Nederlandse gevolmachtigd minister te Washington, mr. E. L. C. Schiff. heeft vrijdagavond op het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken tegen over de per onderminister voor Europese aangelegenheden, Wil liam Tyler, uiting gegeven aan de Nederlandse bezorgdheid over de jongste Indonesische landin gen in Westelijk Nieuw-Guinea. Volgens een woordvoerder van de Nederlandse ambassade heelt de heer Schiff meegedeeld dat Nederland de Indonesische actie in hoge mate onbevredigend acht met het oog op de voorlopige overeenkomst, die inzake een overdracht in fasen van dit ge bied bereikt is. Buit van Argentijnse studenten opgespoord Via Interpol is de politie er in geslaagd nog drie hutkoffers vol gestolen goederen te achterhalen, die twee in Den Haag aange houden Argentijnse studenten in Hamburg hebben gestolen. Deze hutkoffers waren door hen ter verscheping aangeboden in Hamburg en op een schip ge zet. Dankzij het feit dat het schip nog niet was vertrokken, heeft men de hutkoffers weer naar de wal kunnen brengen. De politie vermoedt, dat in et telijke bagagedepots in diverse landen in Europa de studenten nog gestolen goederen hebben gedeponeerd. Zij zouden hun rondreis door Europa tot oktober voortzetten. In totaal bedraagt de waarde van de buit, die tot nu toe is opgespoord vele duizen- ZOMERAVONDCOMPETITIE LOOPT NAAR HET EIND Eerste nederlaag van Advendo Het zomeravondvoetbal is voor wat het seizoen 1962 betreft op een oor na gevild. Alle tegensla gen ten spijt is de actieve be siuurscommissie, bestaande uit de heren School, Klouwers en verbrugge, erin geslaagd de com petitie tot een goed eind te bren gen. Dit heeft af en toe nog wel eens wat hooidDrekens gekost. De belangstelling van de zijae dei- bedrijven beweegt zich n.l. in stij gende lijn. Bedroeg het aantal te spelen wedstrijden enaele jaren geleden nog slechts 40, vorig jaar was dii aantal reeds opgeio pen tot 65 en dit seizoen moesten er niet minder dan 80 wedstrijden worden algewerkt. Intussen heen de competitie 1962, die men voor het eerst in twee groepen moest verdelen, niet zo n' spannend verloop ge kend als men vrij algemeen had verwacht. HKC en Advendo hebben zich duidelijk de sterkste ploegen ge toond. Tegen HSV is het voor HKC overigens maar een dubbel tje op z'n kant geworden, dank zij een gelijkmakend doelpunt in de laatste minuten (1li. Een keurige prestatie van de Hoeke- naars, die daarmee de tweede plaats op de ranglijst veilig stel- uen. Spadella heeft zich na een aar zelende start knap omhoogge werkt. De Mistrappers doen het ook lang niet kwaad. Dat men met deze stoere boys niet zomaar klaar is, heeft HSV ondervonden (2—1). Voor Advendo was het vrijdag j.l. een ware pechdag. Met slechts negen man leek het tegen de sterke PZEM-ploeg bij voorbaat een nederlaag te moeten worden. Het gehandicapte Adendo-negen- tal wierp zich echter moedig in de strijo en forceerde in de eer ste heift zowaar een 10 voor sprong. Na de rust maakte de PZEM gelijk. Met Heijnsdijk en Hamelink als uitblinkers stelde Advendo alles in het werk om de stand in evenwicht te houden. En kele kansrijke aanvallen werden door de scheidsrechter wegens buitenspel onderbroken, naar on ze mening niet altijd terecht. Men rekende in en om het veld al op een puntenverdeling, toen in de laatste minuut een FZEM- aanval een geheid buitenspeldoel- punt opleverde, waarbij de arbi ter tot veler verwondering niet ingreep. Zo kregen de 9 Adven- do-jongens bepaald onverdiend hun eerste nederlaag te incasse ren. De PTT behaalde een klinken de 50 zege op De Hoop en is daardoor zeker van de tweede plaats. De PZEM en de Scheepswerf lopen niet veel in kracht uiteen. De Hoop en de Rijkswaterstaat zijn dit jaar tamelijk ver achter gebleven. De Meterfabriek sluit de rij in groep B met slechts één overwinning en een doelgemid- delde van 4—50. Volgend jaar beter, jongens! De beslissing Op dinsdag 21 augustus a.s. zal de beslissing vallen, wie zich kampioen 1962 mag noemen. HKC, dat tweemaal achtereen de beker had gewonnen, moest deze trofee verleden jaar afstaan aan het opkomende Advendo. Wie zal thans met de hoogste prijs gaan strijken? HKC is er, zeker wat de achter- Jonge duiven Snelheid eerste duif ,1443.3 ,mC laatste prijsw. duif 1299:9 [meter: 1. 6. 8 en 10. Ch. Tièleman;l2 en 7. D. Goossen; 3. J. v. Hoorn; J. de Visser; 5. E. van Gasseny 9. H. Peersman. Bond van zaterdagvliegers wedvlucht uit noyon Snelheid eerste duif 1625 m; laatste prijsw. duif 1446 meter. 1. W. van Hoeve; 2, 3 en L0. G. Hamelink; 4 en 5. J. Wisse: 6. J. Dhaeze; 7, 8 en 9. W. van de Linde. Nederlandse ploeg voor de wereldkampioenschappen op de weg De Nederlandse ploeg voor het wereldkampioenschap op de weg voor professionals te Salo is als volgt samengesteld: Martin van der Borgh, Piet Damen, .Jan Hugens, Bas Malie paard, Coen Niesten. Piet Rent meester en Huub Zilverberg. Reserves zijn Jaap Kersten, Cees van Amsterdam en Joop van der Futten. De ploeg werd vrijdagavond definitief samengesteld na een langdurige vergadering in het Olympisch Stadion te Amster dam. In toelichting op de selectie zei het lid van de sportcommissie van de K. N. W. U.. de heer Leen van der Ruit. dat drie renners voor eigen kosten naar Salo zul len gaan, te weten Maliepaard. Rentmeester en Zilverberg, die dus eventueel in aanmerking zullen komen voor de door de K. N. W. U. in het vooruitzicht gestelde premies van 3000. 1500 en 500 gulden, indien zij zich op een van de hoogste plaatsen klasseren. De vijf andere renners gaan voor rekening van de K. N. W. U. naar Italië. De renners hebben een con tract getekend, dat zij aan de strijd om de wereldtitel zullen deelnemen. Van de niet geselec teerden heeft alleen Ab Gelder»- mans deze week schriftelijk te kennen gegeven niet voor ver kiezing in aanmerking te willen komen. De Sportcommissie van de K. N. W. U. heeft tot vrijdag avond laat geprobeerd contact met de sterke Nederlandse cou reur te krijgen, die op weg was naar Parijs. Men heeft hem ech ter niet kunnen bereiken. Stolker, De Roo en Piet van Est kwamen niet in aanmerking, omdat zij niet bereid waren het contract te tekenen. Peter Post, die zich bereid had verklaard in het wegkampioen- schap uit te komen, werd niet verkozen aangezien men in het verleden geen al te beste ervarin gen heeft gehad met renners die zowel in de achtervolging als op de weg startten. de zeeuwse junioren- kampioenschappen te middelburg Zaterdag j.l. organiseerde de Middelburgse Z. en p.C. „Luctor" in het zwembad aldaar de Zeeuw se juniorenzwemkampioenschap- pen voor deelnemers t/m 17 jr). Bij de jongens was „Schelde" en bjj de meisjes „Luctor" opper machtig. Beide clubs namen 5 van de 6 titels voor hun reke ning. De beide overige titels, n.l. een bij de jongens en een bij de hoede aangaat, sterker op gewor—J-meisjes. waren voor „Schelde den. Advendo beschikt over nage noeg dezelfde ploeg, maar is ernstig gedupeerd, omdat enkele spelers geblesseerd zijn en omdat reservemateriaal ontbreekt. On der deze omstandigheden zijn wij geneigd, de HKC'ers de beste kansen toe te kennen. Op dins dagavond 21 augustus weten wij in elk geval meer. Zou de wed strijd in een gelijk spel eindigen, dan wordt hij op een latere da tum overgespeeld. Om te besluiten de stand van dit ogenblik: Groep A; HKC 11 HSV 10 Spadella 10 Mistrapp. 9 De Meijer 9 Atoomb. 11 Rijksw. II 6 9 2 0 35—4 20 6 1 3 29—9 13 5 1 4 20—17 11 4 2 3 22—21 10 3 1 5 16—26 7 1 3 7 15—27 5 0 0 6 2—29 0 Groep B Advendo PTT Scheepsw. 10 PZEM 10 De Hoop 10 Rijksw. I 12 Meterfabr. 10 11 10 11 8 5 5 3 3 1 1 59—9 20 2 33—16 17 3 17—19 12 4 33—19 11 7 15—22 6 9 18—32 6 9 4—50 2 stroom" uit Breskens. De andere verenigingen moesten zich met de mindere plaatsen tevreden stellen. Machiel de Footer van „Schel de" behaalde drie persoonlijke titels, n.l. op de rugslag, vrije slag en vlinderslag en bewees ook ditmaal weep, dat hij momenteel met kop en schouders boven de rest uitsteekt. Hij was dan ook de enige, die deze middag meer dan één overwinning behaalde. De uitslagen luiden 50 ni rugslag jongens: 1. M. de Pooter (Schelde) 36,7; 2. C. de Kam (SZV) 37,7; 3. A. v. d. Woestijne (Zeehond) 41,1. 50ni rugslag meisjes: 1. I. Stad houders (Luctor) 42,8; 2. C. Ho- gerheide (Starters) 43,2; 3. T. v. d. Heuvel (Scheldestr.) 43,5. 100 m schoolslag jongens: 1. B. Hooftman (Scheldestr.i 1.30,9; 2. C. Kaijser (Starters) 1.32,3; 3. M. Viergever (Zeehond) 1.32,7/. 100 ni schoolslag meisjes: 1. T. v. d. Heuvel (Scheldestr. i 1.37,2; 2. M. Pieters (Starters) 1.44,2; 3. D. Francke (Luctor) 1.44,4. 50 m vrije slag jongens: 1. M. de Pooter (Schelde) 30,5; 2. W. Dow het hakken van een gat 12. Na het inspannende gevecht zijn allen dodelijk vermoeid en de gewonden zullen eerst enige tijd moeten rusten voor de tocht zal kunnen worden voortgezet. Daar om besluit Victor om de bescher ming van de bossen te zoeken. Zo goed mogelijk worden de gewonde mannen te paard gezet en lang zaam trekt men nu de heuvels in. Na enig zoeken is een goede plek gevonden om de nacht door te brengen, een kleine, begroeide heuvel, die aan alle kanten een goed uitzicht biedt en die bij een eventuele aanval dicht genoeg bij het aangrenzende bos gelegen is, dat men erin zal kunnen ontwij ken, „Hier zullen we voorlopig blij ven, mannen," zegt Victor. Ver zorg de gewonden zo goed moge lijk. We zullen eerst proberen om water te zoeken. Met vier man zal ik het bos inrijden. Misschien vin den we een riviertje of een beek. Robert, gij neemt het bevel op U, zo lang ik weg ben! Pas op, dat onze gevangene niet ontsnapt. En zet wachtposten uil. Misschien kernen de Saracenen teru^ öm hun aanvoerder te ontzeggen' En dan rijdt Victor met vier man hei bos in. Zoals bekend heeft Rijkswater-}yan^Krijningen^(Luctor) 32,2; 3 staat II zich uit de competitie te ruggetrokken. NEDERLAAGTOURNOOI. Zaamslag—Krabbendijke 5—1 VLUCHTEN UIT ARRAS De Eendracht Terneuzen Oude duiven Snelheid eerste duif 1529,9 m; laatste prijsw. duif 1438,2 meter. 1 en 2. J. Willemsen; 3 en 4. J. A. van Houdt; 5 en 6. H. F. Koch en Zn; 7. W. Harte; 9. P. F. Harms. Jonge duiven Snelheid eerste duif 1444,7 m; laatste prijsw. duif 1246,3 meter. 1. W. de Kraker; 2. B. J. de Smit; 3, 7 en 10. H. F. Koch en Zn; 5. M. A. de Roo; 6. J. C. Rouw; 9. Moerman—v. Driessen. De Verwachting Axel Oude duiven Snelheid eerste duif 1519,9 m; laatste prijsw. duif 1376 meter. 1 en 5. Ch. Tieleman; 2. E. van Dorsselaer; 3. H. v. 't Hoff; 4. C. Verstraeten; 6 en 8. C. van Dron- gelen; 7. Gebr. Van Hese. H. Stellenaar (Bruinvis) 32,6. 50 m vrije slag meisjes: 1. M. Kingmans (Luctor) 35,-; 2. E. de Visser (Luctor) 35,8; 3. G. Ho- gerheide (Starters) 37.6. 50 m vlinderslag jongens: 1. M. de Pooter (Schelde) 39,-2. C. Kaijser (Starters) 40,1; 3. J. Ver burg (Ganze) 43,4. 50 m vlinderslag meisjes: 1. L. Jasperse (Luctor) 45,9; 2. E. de Visser (Luctor) 50,-; 3. D. Fran cke (Luctor) 51,6. 5 x 50 m wisselslag est. jon gens: 1. Schelde <M. de Pooter, P. Kraak, K. Weijland en D. van Bloois)'3.27,2; 2. SZV 3.30,8. 4 x 50 m wisselslag est. rjieis- jes: 1. Luctor I (I. Stadhouders, F. Ploegaert, E. de Visser en M. Kingmans) 2.57,-; 2 Starters 2.57,7; 3. Luctor II 3.14,2. 5 x 50 m vrije slag esl. jon gens; 1. Schelde K. -^/ijland, L. van Doorn, P. Kraak. D. van Bloois en M. de Pooter) 2.55,8; 2. Scheldestroom 3.08,5. 5 x 50 m vrije slag est. meis jes; 1. Luctor (E. de Visser,|M. Kingmans. D. Francke, Stad houders en A. Westerweele 3.22,3; 2. ScheldestropmV3)27?6;l3. Bruinvis 3.32.-.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3