ort 1500 Papoea's demonstreerden voor zelfbeschikking Soblen naar New-York Straus over Berlijn Incident in Zuid-AIgerië Radio Australië en de berichtgeving over Nieuw-Guinea Fan De ontwapeningsconferentie V 0 E T B A RAD Pagina 4 DE VRIJE ZEEUW ZStèrHag 11 augustus 196*2 AMERIKAANSE NAZILEIDER IN DE VERENIGDE STATEN TERUG TYFOON TROF PHILIPPIJNEN EUROPAZEGELS VOORTGEZETTE ECONOMISCHE EXPANSIE IN FRANKRIJK Tekor on Amerikaanse betalingsbalans verminderd Oostenrijkse douane en politie krijgen hogere salarissen SPEELT «ateröag i De gehele ochtend van vrijdag is Hollandia in de ban geweest van een grootscheepse demon stratie, waaraan ruim 1500 Pa poea's hebben deelgenomen. Het doel dezer demonstratie was, kracht bij te zetten aan het onder de Papoea-bevolking van Nieuw- Guinea levende verlangen om zelf te kunnen bepalen> wat de toekomstige status van het land zal zijn. Op de kantoren van het gou vernement en in verschillende particuliere bedrijven waren vele Papoea's gistermorgen niet op hun werk verschenen. Het gou vernement had hen in de gele genheid gesteld een vrije dag te nemen. Öp het vliegveld van Hol landia te Sentani werden de vliegtuigen gelost en geladen dooi Nederlandse militairen. Vele bewoners van de dorpjes in de omgeving van Hollandia waren met speciale autobussen naar de stad gekomen. Nadat grote groepen Papoea's vanaf de vroege ochtend optochten hadden gehouden door de stad, verenig den deze groepen zich in het cen trum van Hollandia en had de demonstratie haar hoogtepunt vóór het gebouw van de Nieuw- Guinea-raad. Eén der leiders van het comité „Front Nationaal Pa poea", de heer D. Sarwon, kon digde daar aan, dat het vrijdag de dag was warop de Papoea's aan de gehele wereld kenbaar zouden maken, dat over hun rechten niet mag worden beslist door anderen, doch slechts door de Papoea's zelf. Onder een doodse stilte luis terde de menigte daarna naar toespraken van de leden van de Nieuw-Guinea-raad Kaisiepo, Bo- nay en Arfan. Zij allen eisten voor de Papoea's het recht op zelfbeschikking. De demonstranten droegen een ontelbaar aantal spandoeken met leuzen als „Wij willen de com munist Soekarno niet", maar ook met anti-Nederlandse leuzen zo als „De Nederlandse regering is kort gezegd een leugenaar" en ook anti-Amerikaanse leuzen als „Hoeveel dollars voor een Papoea, Yankee?". Vele Papoea's zongen op de wijze van „Lang zullen ze leven" een door hen ge maakte tekst waarin werd ge zegd. „dat Soekarno geen cent waard is". De Amerikaanse staatsburger dr. Robert Soblen, die wegens spionage voor de Sowjet-Unie in de Verenigde Staten tot levens lange gevangenisstraf is ver oordeeld, zal, naar op het vlieg veld van Londen wordt verno men, heden met een lijnvliegtuig van de Israëlische luchtvaart maatschappij „El Al", dat dienst doet op de luchtlijn Tel Aviv New York, uit Londen naar New York worden meegenomen. Nader wordt vernomen dat functionarissen van het Londen- se vliegveld hebben verklaard dat Soblen met geweld aan boord van het vliegtuig van „El Al" kan worden gezet, ook zon der dat het Britse ministerie van Binnenlandse Zaken tevoren een plaats voor hem heeft gereser veerd. Van de zijde van „El Al" is vrij dagochtend verzekerd dat er géén plaats in het betrokken toestel voor Soblen is gereser veerd. Indien dr. Soblen te Londen inderdaad met geweld aan boord van het toestel van de lijn Tel AvivNew York wordt gezet, is het zeer goed mogelijk dat dit toestel naar Tel Aviv terug zal vliegen, hetgeen dan in opdracht De Amerikaanse nazileider Rockwell, die door Groot-Brittan- nië was uitgewezen, is donder dagavond per vliegtuig in Boston aangekomen. Nadat hij geruime tijd aan een inspectie door de douane was onderworpen kwam hij met een scheur in zijn panta lon te voorschijn. Hij wilde niet zeggen wat er was gebeurd. Hij vergeleek echter zijn behandeling met die van de Amerikaanse spion Soblen. Hij zei, dat hij aan de Britse koningin een brief had geschreven waarin hij had aan geboden Soblen geboeid en wel mee te nemen naar de Verenigde Staten. De Britse politie had de brief echter onderschept, zo zei hij. Bij zijn aankomst te Washing ton werd hij begroet door een twaalftal aanhangers in het uni form van Hitiers bruinhemden, compleet met het hakenkruisem bleem. De nazi's brachten de Hit- Ier-groet en riepen „Sieg heil". Rockwell heeft later in zijn hoofdkwartier te Arlington, niet ver van Washington, tot verslag gevers gezegd dat hij vanuit Ier land Groot-Brittannië heimelijk was binnengekomen en dat hij dat op elk ogenblik weer zou kunnen doen. Hij beweerde met de leider van de Britse nationaal- socialistische partij, Jordan, zeke re regelingen te hebben getrof fen, die de wereld over een half jaar een schok zullen geven. Hij zei niet met de Engelse fascisten leider Mosley te hebben gespro ken, die volgens hem met ex treem genoeg is. Achter Rock well was een hakenkruisvlag aangebracht met aan de ene kant een portret van Washington en aan de andere een van Hitier. Volgens in Manilla ontvangen Derichten zijn in het oosten van de Philippijnen minstens twaalf mensen omgekomen als gevolg van een tyfoon die dit gebied heeft getroffen. Voorts worden meer dan tweehonderd mensen vermist. Onofficiële berichten maken zelfs melding van 62 doden en honderden vermisten. Ook wordt gevreesd voor de ongeveer 150 opvarenden van tien vissersvaar tuigen, die vermist worden van de Israëlische regering zou geschieden. Het toestel zal hedenochtend acht uur vertrekken. Uit Tel Aviv wordt gemeld dat Israëlische ministers vrijdag een speciale besloten bespreking over het geval Soblen hebben gehad. Het is niet bekend gemaakt wat hierop besloten is, maar vermoed wordt dat er een oplossing ge vonden is waarbij Israël niet meewerkt aan de terugkeer van Soblen naar de Ver. Staten, zon der de Ver. Staten voor het hoofd te stoten. Een woordvoerder van het Brit se ministerie van Binnenlandse Zaken verklaarde vrijdagavond dat dr Soblen niet aan El Al zal worden overgedragen wanneer deze maatschappij niet de verze kering geeft dat hij naar de Ver enigde Staten zal worden ver voerd. De woordvoerder zei dat dr Soblen zich nog steeds in de gevangenis te Brixton bevindt. Totdat de demonstranten zich vóór het gebouw van de Nieuw- Guinea-raad hadden verzameld, had de demonstratie een enigs zins rommelig aanzien. Sommige groepen werden voorafgegaan door halfnaakte en in felle kleu ren beschilderde Papoea's, die wilde dansen uitvoerden. In eni ge stoeten reden ook „praalwa gens" mee. Op een daarvan had een geblinddoekte Papoea een weegschaal in de handen, waar op stond; Artikel 73 van het V.N.-handvest. Jonge Papoea's hieven leuzen aan, die door de an deren werden begroet met een donderend gejuich. Het werd echter doodstil, toen allen zich hadden verzameld vóór het gebouw van de raad en een koortje van verpleegsters het volkslied van West-Papoea ging zingen. Naar de toespraken van Kaisiepo, Bonay en Arfan werd eveneens in alle stilte geluisterd. De heer Kaisiepo verklaarde, dat alle Papoea's nog slechts één doel hebben, het handhaven van hun recht op zelfbeschikking. Hij zeide: „Wij hebben alles te dan ken aan de Nederlanders. Dat zij weggaan is niet hun schuld. Zij vertrekken met tranen in hun harten. Deze tranen zijn oprecht en wij aanvaarden ze", aldus Kai siepo. De heer Bonay wiens partij, de „Parna", ook aan de demonstra tie deelnam, drong aan op een heid onder de Papoea's. „Pa poea's, ontwaakt", ro riep hij uit. „De Papoea's, zei hij verder, heb ben gedurende 12 jaar de politiek van de Nederlandse regering ge steund. Nu is de tijd gekomen dat Nederland de politiek van de Papoea's gaat steunen". Onder gejuich van de toehoorders be ëindigde hij zijn rede met de woorden „My home is my castle". De voorzitter van het comité „Front Nationaal Papoea", de heer Ajamseba, legde er ten slot te de nadruk op, dat de demon stratie geheel tot stand is geko men op initiatief van de Papoea's zelf. Langs de 40 km lange weg van Hollandia naar het vliegveld Sen tani hadden overal groepjes Pa poea's met spandoeken kleinere demonstraties georganiseerd. Tegen het middaguur, toen iedereen zich ging gereedmaken voor het middagslaapje, ver spreidden de demonstranten zich en was het in Hollandia weer bij zonder rustig. Voor de derde maal zal, zoals reeds eerder werd medegedeeld, in het kader van de „Conférence Européënne des administra tions des postes en des télécom- munications" (C. E. P. T.) een Europa-zegel worden uitgegeven, waarvoor tijdens een in Bonn ge houden vergadering uit 25 inzen dingen het ontwerp van de Lu xemburgse kunstenaar Lex Weyer werd gekozen. Het ontwerp symboliseert in de vorm van een jonge boom met 19 bladeren de gemeen schappelijke inspanningen en de groeiende samenwerking van de 19 Europese landen, waarvan de P. T. T.-administraties deel uit maken van de C. E. P. T. Behalve door Nederland zullen voor zover thans bekend is, zegels naar dit ontwerp worden uitgegeven door de P. T. T.-admi- straties van België. Duitsland, Frankrijk, Griekenland, Ierland, Italië, Luxemburg, Noorwegen, Turkije, IJsland en Zwitserland, terwijl Portugal een eigen motief voor de Europazegel zal bezigen. Evenals in de vorige jaren wordt de Europa-zegel van Nederland in twee waarden uit gegeven, t.w. 12 ct. en 30 ct. De achtergrond van de zegel van 12 ct. is goudachtig geel; van de zegel van 30 ct. blauw; de bla deren zijn op beide zegels citroen geel; de stam van het boompje, de tekst en de waarde-aanduiding zijn zwart. De zegels zullen voor het pu bliek verkrijgbaar zijn van 17 september t/m 13 oktober 1962, of zoveel langer als de voorraad strekt. De geldigheid voor de frankering eindigt op 31 decem ber 1963. De overige gegevens zijn; Drukkerij: Joh. Enschedé en Zn, grafische inrichting N.V. te Haarlem; druktechniek: raster- diepdruk; zegelgrootte: 36 x 25 cm; beeldgrootte 33 x 22 mm; kamtanding 14 12-'i vellen van 10 x 10 100 zegels; papier: zonder watermerk; gomming: normaal. Bij een grote brand in een nieuw koelhuis van een ijs fabriek in de Stuttgarter in dustriewijk Feurbach, is don derdag een arbeider om het leven gekomen terwijl een andere werd vermist. De brand, die bij het vloeibaar maken van teerachtig ma teriaal op een open vuur ont stond, sloeg door alle verdie pingen heen en deed een blauw-zwarte rookwolk ont staan. Volgens een speciale corres pondent in Bonn van het Tu- rijnse blad „La Stampa" heeft de Westduitse minister van De fensie, Strauss, in een interview met hem verklaard, dat er over de kwestie Berlijn „een storm in aantocht is". „Wij kunnen in geen enkel opzicht optimisten blijven en blijven geloven, dat er niets zal gebeuren", aldus volgens de correspondent minister Strauss. Hij verklaarde van oordeel te zijn dat, hoewel de Sowjet-Unie geen wereldoorlog wil, zij voor Berlijn een aantal politieke en technische maatregelen heeft voorbereid. Misschien hebben de Russen nog niet besloten of zij deze tegelijkertijd zullen uit voeren, dan wel over een be paalde periode te verdelen, het zij vóór. tegelijk met of na de ondertekening van een afzon derlijk vredesverdrag met Oost- Duitsland, doch „in elk geval hangt er storm in de lucht", al dus minister Strauss. De minister zou voorts heb ben verklaard, dat er tussen West-Duitsland en de Verenigde Staten over de twee voornaam ste doelstellingen van het Navo- bondgenootschap: voorkoming van oorlog in elke vorm, resp. het beperken van een oorlog in duur en omvang totdat de „sta geen meningsverschil bestaat, geen meningsverschil besaat, doch wel over de wijze waarop deze doelstellingen zouden kun nen worden bereikt. De minis ter voegde er echter aan toe, dat dit meningsverschil geringer is dan dat tussen de Verenigde Staten en Frankrijk. A. N. W. B. TELT THANS HALF MILJOEN LEDEN Sinds deze week telt de Ko ninklijke Nederlandse Toeris ten-Bond 500.000 leden. De mijlpaal van een half mil joen leden verwachtte de Bond eerst begin november, doch juist in de afgelopen maanden steeg de ledenaanwas zeer sterk. In vier jaar tijd groeide deze toe- risten- en verkeersorganisatie met honderdduizend leden. De A.N.W.B. meent zijn hui dige zeer snelle groei te kunnen danken aan de voortdurende toeneming van zijn diensten, vooral die ten behoeve van de weekend-recreatie in eigen land, waarvan vele niet-gemotoriseer- den gebruik maken. Ook de hulp die de Bond verleent aan leden die in het buitenland in moeilijkheden komen te ver keren, de onderhouds- en aan koopkeuringen van auto's voor leden en de hulp die men ver wachten kan van de Wegen wacht. brengen velen ertoe een lidmaatschap aan te gaan. Minister Strauss zei dat West- Duitsland zich op het standpunt blijft stellen, dat een aanval tegen Europa moet worden op gevat als een aanval tegen Amerika, d.w.z. hij moet on middellijk beantwoord worden met kernwapens van de zijde der Verenigde Staten. Volgens minister Strauss zal degene die oorlogsplannen koestert, daar van alleen maar kunnen worden weerhouden als hij overtuigd is een enorm, onberekenbaar en vreselijk gevaar te lopen, aldus de correspondent van „La Stam- Po»» O Minister Strauss heeft de laatste weken herhaaldelijk ver klaard dat de Bondsrepubliek er om financiële, economische en politieke overwegingen niet toe kan overgaan de sterkte van haar strijdkrachten op 750.000 man te brengen. In een voor lichtingsblad van de Westduitse regering is deze week gezegd dat „bepaalde Amerikaanse kringen" voorstanders van een dergelijke uitbreiding van de mankracht van de „Bundes- wehr" zijn. De voorzitter van de vrije democratische partij, dr. Erich Mende, heeft op een ledenver gadering van de partij in Berlijn er bij het Westen op aange drongen initiatieven te nemen ter voorkoming van de toepit- sing van de Berlijnse kwestie. De Franse autoriteiten heb ben vrijdag in Algiers bekend gemaakt, dat bij een incident met het Algerijnse nationale bevrijdingsleger (A.L.N.) vier leden van het vreemdelingen legioen, onder wie een officier, zijn gesneuveld. Het incident deed zich voor bij de plaats Laghouat in Zuid-Algerië. Het Franse legerhoofdkwar tier in Algiers verklaarde, dat het gebeurde „met opzet dooi de A.L.N. schijnt te zijn uitge lokt". Men sprak dan ook van een schending van de overeen komsten van Evian, waarbij Algerië onafhankelijkheid ver kreeg. De gemeenschappelijke bestandscommissie is van het gebeurde in kennis gesteld. De Franse ambassade in Algiers zou een protest indienen bij het Algerijnse voorlopige uitvoeren de bewind. Volgens de Franse verklaring dwongen Algerijnse troepen vrij dagavond een kleine groep on gewapende legioenmilitairen on der gewapende bedreiging uit een auto te stappen. De Algerij nen boeiden de legionairs en deden hen in hun auto stappen. Toen de legioenmilitairen tracht ten te ontsnappen, werd het vuur op hen geopend. Deson danks wisten twee van hen te ontkomen en alarm te slaan. De Fransen noemden het in cident „bijzonder ernstig". Eer der hadden zich al talrijke min der ernstige incidenten tussen Algerijnse en Franse militairen voorgedaan in de noordelijke Sahara. De Russische afgevaardigde op de ontwapeningsconferentie in Genève, Zorin, heeft vrijdag ver klaard dat het Amerikaanse voorstel voor progressieve ont wapeningsinspectie per zóne „niet alleen onaanvaardbaar, maar zelfs gevaarlijk is". Van Amerikaanse zijde was voor het eerst een uiteenzeting tot in bij- De Franse minister van Finan ciën, Valery Giscard d'Estaing, heeft donderdag op een perscon ferentie medegedeeld, dat de economische expansie in Frank rijk zich voortzet en dat uit de jongste statistieken is gebleken dat de gestelde doelen voor het vierde moderniseringsplan in 1962 overtroffen zullen worden. De regering zal er volgens de minister echter voor zorgen dat een al te grote overtreffing van het in het plan gestelde expansie- doel 5.5 pet voorkomen zal worden, opdat het evenwicht in de economie niet verstoord wordt. Van juni vorig jaar tot juni 1962 is de industriële produktie met meer dan 7.5 procent toege nomen tegen met 5.5 procent in de voorafgaande twaalf maan den. De industrieprijzen bleven stabiel en de groothandelsprjizen dalen gestadig. Het totale index cijfer voor de prijzen is iets ge stegen door de halfjaarlijkse aanpassing van de huren en de hogere prijzen voor voedsel. Over juli, zo deelde de minis ter verder mede, had Frankrijk op zijn buitenlandse handel een voordelig saldo van 140 miljoen N.F. De exportopbrengst dekte op 2.51 miljard N.F. voor 106 pet. De kosten van de invoer ten be- lope van 2.37 miljard N.F. De ex portwaarde in de eerste zeven maanden van dit jaar was 12 procent groter dan die in de overeenkomstige periode van het vorige jaar en de invoerwaarde 10 procent. Het tekort op de Amerikaanse betalingsbalans is in het tweede kwartaal van dit jaar op jaarba sis tot ongeveer 1 miliard dollar gedaald, zo heeft het Amerikaan se ministerie van Handel bekend gemaakt. In het eerste kwartaal van dit jaar lag het tekort op jaarbasis van 1,9 miljard dollar. In de eerste helft van 1962 be droeg het tekort op jaarbasis iets minder dan 1,5 miljard dollar in 1961. Volgens het ministerie was de verbetering in het tweede kwar taal het gevolg van de gestegen uitvoer en een geringere af vloeiing van kapitaal naar Cana da na de betalingsbalansmoeilijk heden van dit land. zonderheden van het voorstel ge geven. Zorin zei dat inspectie per zóne geen volledige waarborg voor doeltreffende inspectie zou geven, maar alleen de gelegen heid zou scheppen voor het spio neren naar het verdedigingssy steem van een ander land. De Amerikaan Dean had twee mogelijkheden aan de hand ge daan: verdeling van een land in een klein aantal zones van ge lijke grootte bijv. negen die naar gelang van de voortgang der ontwapening onder inspectie zouden vallen, of verdeling van elk land in een overeengekomen aantal kleine zones, waarbij dan een aantal zónes tegelijk voor in spectie kon worden uitgekozen. Afgezien van het vraagstuk van inspectie in zones hebben de Sowjetrussische en Ameri kaanse benadering van de con trole op ontwapening zeer veel met elkaar gemeen, aldus Zorin. Hij zei geen verschil te kunnen zien tussen het vernietigen van wapens en controle op en stop zetten van de wapenproduktie. Gezaghebbende lieden zeiden dat de acht neutrale landen van de conferentie maandag zullen beraadslagen over de stappen die genomen moeten worden om de impasse op het punt van stopzetten der kernproeven te doorbreken. De Russische en Amerikaanse voorzitters zeiden vrijdag besloten te hebben de bijeenkomst van de ontwape ningsconferentie, die maandag gehouden zou worden, af te ge lasten. Dinsdag zal het stopzet ten der kernproeven in een vol tallige bijeenkomst worden be handeld. TRISTANNERS GAAN OP VERKENNING Met de Stirling Castle van de Engelse Union Castle Lyn, het zelfde schip, waarmee Tristan da Cunha's bevolking na de ver nietigende vulkaanuitbarsting van november 1961 naar Enge land werd geëvacueerd, zijn don derdag twaalf voormalige bewo ners van het eiland van South ampton naar Kaapstad vertrok ken. Zes van de twaalf mannen, die hier in Southampton worden uitgewuifd door hun vrouwen en verloofdes, zullen doorreizen naar Tristan om te gaan zien of de bewoners weer naar hun eiland kunnen terugkeren. De andere zes gaan werken op vis sersboten in het zuiden van de Atlantische Oceaan. Bij. besprekingen tussen de Oostenrijkse regering en de vak organisaties van de politic en de douane is donderdag in Klagen- furt een voorlopig akkoord be reikt, waarbij voor de rest var het jaar 14 miljoen schilling (ruim 2 miljoen gulden) be schikbaar gesteld voor salaris verhogingen. Kanselier Gorbach Rad zich tot het houden van öe onder-' Handelingen bereid "verklaard, nadat de politie gedeeltelijk in staking was gegaan en de dou ane een modelactie was begon-, nen, die voor de toeristen veei ongerief veroorzaakte. Deze ac ties werden woensdag gestaakt met het oog op het overleg. De Australische minister van Posterijen. Charles Davidson, heeft vrijdag de aantijging, dat Radio-Australië in haar om- roepberichten over Ned. Nieuw- Guinea niet objectief zou zijn en daarin Indonesië zou begun stigen, met kracht van de hand gewezen. Hij verklaarde, dat uit een onderzoek op hoog niveau is gebleken, dat deze beschuldi- giging alle grond mist. Het on derzoek was ingesteld naar aan leiding van de bewering in de Nederlandse pers, dat Radio- Australië in haar omroepen partijdig zou zijn ten gunste van Indonesië en dat haar be richten ongunstig zouden zijn gekleurd voor Nederland. De beschuldiging tegen Ra- dio-Australië zou ook zijn ge uit in de Nederlandse radio, met name door de AVRO, n.l. dat Radio-Australië (de officiële overzeese radiostem van Austra- 11. Wanneer de Saracenen hun aanvoerder zien vallen, proberen ze hem eerst onder schelle en voor de kruisvaarders onbegrijpelijke kreten te ontzetten, maar Victor is met een snelle beweging van zijn paard gesprongen en maakt een dreigend gebaar om de geval len vijand eventueel te zullen doden. Hierdoor beginnen de aan vallers te aarzelen en nu schreeuwt Victor: „Ten aanval, Lotharingers!" Onder aanvoering van Robert ondernemen de bedreigde kruis vaarders nu een hevige aanval. Victor bljjft met enkele van zijn mannen bij de bewusteloos op de En dan begint de hulp aan de ge grond liggende Saraceen. Er zijn enige doden en gewonden in de gelederen van de kruisvaarders, maar vele doden en gewonde vij anden liggen op het slagveld en de strijd beslist ten gunste van de Lotharingers. Na enige Hid keert Robert's eroeo dan ook weer terug. wonde makkers. Hoewel tegen zijn zin moet Victor bevel geven om de gewonde vijanden uil hun lijden te verlossen en do doden te begraven. De bewusteloze hoofdman wordt op een geïmproviseerd veldbed neergelegd, Hü kan als gijzelaar nog van waarde zijn. lië) aan de Indonesische vrij willigers „een gelukkige en suc cesvolle strijd" in Nieuw-Gui nea zou hebben toegewenst en Westelijk Nieuw-Guinea had aangeduid met de Indonesische benaming „West-Irian". Verder, dat de Indonesische iegercom- muniqué's volledig zouden wor den weergegeven en aan Neder landse verklaringen nauwelijks aandacht zou zijn besteed. In zijn mededeling van vrij dag zegt minister Davidson dat Radio-Australië, wel verre van „pro-Indonesische" uitzendin gen te geven, in de Indonesi sche pers scherpe critiek te ver duren heeft gehad wegens het omroepen van berichten die werden omschreven als „scha delijk voor onze natie" en „pro- Neoerlands". I HORN NU DEFINITIEF NAAR ZUID-AMERIKA De K. N. V. B. heeft de Zuid- amerikaanse voetbalfederatie meegedeeld, dat de uitnodiging om de Nederlandse arbiter Leo Horn de tweede ontmoeting tussen Santos (Brazilië) en Penaro) (Uruguay) om 't Zuid- amerikaanse bekerkampioen schap te laten leiden, aanvaard is. Zoals bekend werd deze ont moeting reeds op 3 augustus j.l. gespeeld, maar de wedstrijd werd door een dergelijk groot aantal incidenten ontsierd, dat de bond besloot de beide clubs voor een derde maal de eerste wedstrijd eindigde in een 2—1 zege voor Santos tegen elkaar te laten uitkomen. Deze derde ontmoeting zal vrijdag 17 augus tus a.s. in Buenos Aires worden gespeeld. ONTWEI BIJ Er bestaat iets van de iaat zich beziggehou waarvan zij ervan zou kom spelen, die er nt Een spel dus het wordt gesp regels van het dan ook uiterir Daartoe is men architectuur, we Art te New Yo duivelskunstena en hoe vijf architect Frank centrum voor P Zou er eigenl telijker speelteri tasie zijn te b< van de archite deze vraag hee men onwillekeu grenzend gebiei derkunst. En da dachten zich on grote altaarstul in de St. Bavo t In onze verb het middenpanc luik voor ons n fantasie van lar tectuur. De sterker uit het het eerste en veronderstelling chitectuur zo'n schikt terrein i tasie ongebond laten spelen. In de gesel schilderkunst beelde« te over Italië dan in Want van welk sie getuigt nie kende architect nese schiep als feestmaal bij Titaan in zijn stellende de Maria (beide in netië) ZONDAG 12 HILVERSUM 8.18 Weer of progr.; 9.45 10.00 Voor de Zondagsrust; kerkdienst; 11.: woord; 11.45 F1 te gram. muz.; 13.00 Nws.; 13.0 de wereld; 13.1' muz.13.20 Op 14.00 Omroepoi hoord, gezien, g Troubadours M da; 16.00 Licht zangsoliste; 16 17.00 Het com kerk; 17.15 Sta Voor de jeugd; Tango-Rumba moet er eens ui reacties; 20.00 ensemble met Wandelingen Grafin Maritz pianomuz.22. Actualiteiten; en zangsolisten; kestmuz.; 23.55- HILVERSUM 8.15 Orgelspel; ding; 9.15 Koor 9.45 Klassiek o Hoogmis; 10.00 Kamermuz.; 11 moderne kamei teni. comment: gram. muz.; 15 de ploeg; 13.00 pui. gram. m Radiokoor; 14 Hollander14.5 muz.; 15.10 Rat orkest; 16.00 S muz. uit de 1 17.00 Blijf zit radio-drive-in sen; 17.15 Oe< dienst; 17.45 I tenrijk18.0( Schip; 18.30 I werk; 18.40 Ir wereld; 19.00 N 1S.05 Verzoekp baring aan Nws.; 20.00 E< den, gev. proj Mi; 22.20 spreking22, Avondgebed; 2 delijk Orkest; 23.55-24.00 Nie BRUSSEL Weerbericht; 13.00 Nws.; 13 ten; 14.00 Op concert; 15.3 sportber. en ri 17.10 Lichte Pianorecital; uitzending; Lichte muziek 22.00 Nws.; 2 muz.; 23.00 1 muz.; 23.55-24

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 4