PROVINCIAAL NIEUWS Ernstig scheepsongeluk vóór haven van Terneuzen de Voorbereidingen voor tweede T.V.-progamma Lopik in Het verbond Rode Pimpernel RADIO EN TELEVISIE BEURSO VERZICHT AGENDA Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1962 HET NEDERLANDS- INDONESISCH OVERLEG Volgens diplomatieke kringen zullen de formele onderhandelin gen tussen Nederland en Indone sië naar verwacht wordt begin volgende week op het hoofd kwartier van de Verenigde Na ties in New York een aanvang nemen. Intussen zetten vertegenwoor digers van beide landen het in formele overleg in Washington tot het oplossen van enkele res terende financiële en militaire kwesties, die verbonden zijn aan de bestuursoverdracht, voort. In genoemde kringen zei men dat gehoopt werd dat dit over leg voldoende zou vorderen, zo dat de formele onderhandelingen aanstaande maandag of dinsdag onder auspiciën van Oe Thant zouden kunnen beginnen. vrijetijdsverf kwaliteitsverf Drs. A. C. J. ROTTIER president-directeur der Staatsmijnen Donderdagmorgen omstreeks kwart voor vier deed zich ter hoogte van de Oost-Buitenhaven te Terneuzen, tussen het Ame rikaanse stoomschip „Hurrica ne" en de Nederlandse kustvaar der „Vrede" uit Groningen, kapi tein-eigenaar de heer A. Vast, een aanvaring voor. Tengevolge hier van is de machinist van de „Vre de", de 28-jarige B. J. Schlosser, om het leven gekomen. De oorzaak van de aanvaring kon tot nu toe nog niet officieel worden vastgesteld. Het zicht was behoorlijk, terwijl het vaar water ter plaatse van behoorlijke breedte is. De „Vrede" was in ballast ledig onderweg van Rotterdam naar Antwerpen, terwijl de „Hurrica ne" met een lading stukgoederen van Antwerpen vertrokken was met bestemming Southampton in Engeland. Dadelijk na de aanvaring voe ren de sleepboten „Jean Claude Gerling" van de Union de Re- morquage et de Sauvetage te Antwerpen (ligplaats Terneu zen) en de „Willem" van de rederij Muller uit Terneuzen ter assistentie uit. Aangezien de „Vrede" groot gevaar liep te zin ken, werd de coaster in eerste in stantie op de middelplaat aan de grond gezet, terwijl de „Hurrica ne" op eigen kracht ligplaats koos in de z.g. Oesterput. De 6214 b.r.t. metende „Hurri cane" (10.488 ton laadvermogen) van de Watermann-lijn, welke een geregelde lijndienst op Ant werpen onderhoudt, heeft zich met grote kracht in het achter schip van de 398 b.r.t. (550 ton laadvermogen) metende „Vrede" geboord, waarbij o.a. een groot gedeelte van de slaapvertrekken VRAAG VOOR AANDELEN KON. OLIE EN DIE VAN ONROERENDE GOEDEREN MIJEN De beurs heeft zich gister middag gekenmerkt door een min of meer vaste stemming voor de aandelen Kon. Olie. Voor die van de onroerende goederen-maatschappijen be stond wederom goede belang stelling. Van arbitragezijde was er bij de opening flinke vraag aanwezig voor de olie-aandelen op ƒ140. De openingsprijs kwam op 140,10, tegen een vorige slotprijs van 138,90. Vandaag zullen, aldus de beurs, de twee de kwartaalcijfers 1962 van de Kon./Shell-groep worden gepu bliceerd. Men aarzelde niet, in afwachting van deze cijfers, een stukje mee naar huis te nemen. Voor buitenlandse rekening wa ren er kooporders in de olie hoek aanwezig. De Amerikaanse beleggingsmaatschappijen heb ben dit jaar hun •portefeuilles aangedikt met aandelen Kon. Olie, zo deelt het Amerikaanse makelaarshuis Wiesenberger en Co mede. Gedurende de gehele middag bleef de koers voor bovengenoemde olie-aandelen rond de f 140 schommelen. Hoogovens kwamen goed voor de dag met een koersstijging van circa 6 punten tot 578. Ver der verbeterde Unilever circa 70 cent tot 138,80, terwijl AKU's werden afgenomen op 367, plus Boeroendi verbreekt televerbindingen met Katanga Het pas onafhankelijk gewor den en aan Kongo grenzende voormalige Belgische mandaat gebied Boeroendi (het vroegere Oeroendi) heeft de telefonische en telegrafische verbindingen met de Katangaanse hoofdstad Elisabethstad verbroken. Boeroendi is het eerste land dat gehoor heeft gegeven aan de order van de centrale Kon golese regering, dat alle verbin dingen tussen Elisabethstad en de buitenwereld via Leopoldstad moeten lopen. Alle andere verbindingen van de Katangaanse hoofdstad met andere staten en plaatsen, die voor Europa via Brussel lopen, waren donderdag geheel nor maal. Argentijnse minister van liet leger afgetreden De Argentijnse minister van het leger en opperbevelhebber van dit onderdeel van de strijd krachten, generaal Juan Batista Loza, is woensdagavond afgetre den. Eerder was gemeld dat een tkantal legerleiders, onder leiding van generaal Montero, de bevel hebber van het vierde leger korps, tegen de minister in op stand was gekomen. Generaal Montero had zich daarbij opge- ruim 2 punten. Philips viel aan vankelijk wat uit de toon met een prijsdaling van 40 cent op 157,50. Later werd echter 157,80 gedaan. Behoudens wat animo in de oliehoek was de af faire voor de overige hoofd fondsen van geringe omvang. Wall Street sloot woensdag hoger, na een zwak begin. Phi lips en Kon. Olies lagen er ge vraagd in de markt. De West- duitse beurzen vertoonden ho gere koersen, hetgeen voor Amsterdam zeker niet ongun stig was. In de scheepvaartsector was de handel zeer stil met koersen die geringe afwijkingen te zien gaven t.o.v. het vorige slotni- veau. Van de leidende cultures werd HVA wat hoger geadvi seerd. De staatsfondsen lagen doorelkaar vast in de markt. Het bod op de preferente en gewone aandelen „Woon- en Winkelhuizen" heeft de specu latie in aandelen van onroeren de goederen-maatschappijen weer wakker gemaakt. Woens dag vielen er voor genoemde aandelen reeds flinke koersstij gingen waar te nemen. Deze vaste tendentie werd gisteren verder voortgezet. Aandelen Hellingman kregen een 5 pun ten hogere adviesprijs op 360, Stadhouderslaan 15 punten ho ger bieden op 565, Ahog 160 bie den 1521terwijl Nederlandse Bankinstelling hoger werd ge adviseerd. Ook de beleggings maatschappij „Mijbeb" gaf wederom een hogere biedkoers van 535 (530) te zien. Deze maatschappij bezit onroerend goed. Overigens viel er in de lokale sector bitter weinig te beleven omdat de n-ders er zeer dun waren gezaaid. Beursindices 7/8 8/8 9/8 Int. conc. 459.6 458.4 459.8 Industrie 324.1 320.8 322.8 Scheepvaart 142.3 143.0 143.6 Banken 235.3 235.2 234.1 Handel, etc. 140.7 140.7 140.8 Algemeen 342.3 341.0 342.1 Nabeurskoersen AKU: (366 Kon. Olie: 139.80—140.30 gl (139.90) Philips: 158.00—158.50 (157.70) Unilever: 138.50—139.50 (138.70) Hoogovens: (573) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engelse pond 10.06—10.16, Ca nadese dollar 3.303.35, Ameri kaanse dollar 3.57'23.612, Franse frank (100) 73.2073.70, Belgische frank (100) 7.217.26, Duitse mark (100) 89.85—90.35, Zweedse kroon (100) 69.50 70.50, Zwitserse frank (100) 83.3083.80, Deense kroon (100) 51.9052.90, Noorse kroon (100) 50.2051.20. Oostenrijkse schil ling (100) 13.9514.05, Italiaanse lire (10.000) 57.25—59.25. Portu gese escudo (100) 12.6012.75. worpen als opperbevelhebber Spaanse peseta (100, gr coup.) van het leger. 6.00—6.15. werd vernield, en de machine kamer dadelijk onder water liep. De machinist van de kustvaar der kon zich niet meer in veilig heid stellen. Aanvankelijk werd hjrj als vermist opgegeven, doch in de loop van de dag is komen vast te staan, dat hij tussen olie tanks en luchtketel bekneld is ge raakt en verdronken. De over ledene laat een vrouw en kind achter, die deze reis toevallig aan boord waren. De stuurman van de „Vrede", de 62-jarige J. Hitskes uit Rotter dam, werd dermate gewond, dat hij zich onder behandeling van dokter Van Breda Vriesman moest stellen. Met een gebroken arm, gekneusde ribben en een lichte hersenschudding werd hij in het Juliana-ziekenhuis opgeno men. Ook het zoontje van de ka pitein en de rivierloods werden bij deze aanvaring licht gewond. Na een eerste onderzoek door de havenautoriteiten kon de „Hurricane" haar reis naar Southampton voortzetten. Door sleepboten van de rederij Muller en een bergingsvaartuig van Van der Tak uit Vlissingen werd de „Vrede" te Terneuzen binnengesleept en opgeschut, waarna ligplaats werd gekozen bij de N. V. Terneuzensche Scheeps bouw Maatschappij. Hier werd door een duiker van het bergingsvaartuig een eerste onderzoek ingesteld, waarbij de omgekomen machinist werd ge vonden. Het lichaam kon echter nog niet geborgen worden, aan gezien dit bekneld zat. Te half tien gisteravond is de „Vrede'' in het sluisdeurendokje van de Rijkswaterstaat gesleept dat zal worden drooggepompt door een pompt van de Rijkswa terstaat en een pomp van het bergingsvaartuig „Bruinvis" van Van der Tak, terwijl een pomp van de gemeentelijke brandweer als reserve aanwezig is. Verwacht werd dat het sluis deurendok hedennacht te onge veer 4 uur droog zou zijn, waarop onmiddellijk begonnen wordt het ontzielde iichaam van de machi nist te bergen Het Amerikaanse „Hurrica ne" liep slechts lichte materiële schade boven de waterlijn op. Naar wij vernemen zijn de ouders van' de machinist te Ter neuzen aangekomen, terwijl de auto van de schoonouders, die naar Terneuzen onderweg waren, in de omgeving van Smilde over de kop is geslagen. Persoonlijke ongelukken deden zich daarbij niet voor. In de plaats van de scheidende president-directeur van de Staatsmijnen in Heerlen, de heer 47 kleurstalen 10ct in de Winkel H. H. Wemmers is, zoals wij gis teren reeds meldden, benoemd drs. A. C. J. Rottier. In de televisietoren van Lopik wordt op het ogenblik geëxperi menteerd met een zender van het soort, zoals dat voor een eventueel tweede programma ge bruikt zou kunnen worden. Het is een 10 kilowatt-zender van een nieuw type, speciaal afge stemd op de zeer korte golf lengte, waarmee gewerkt, zal moeten worden. Uitzendingen zijn er op dit moment nog niet, want er is nog geen antenne aanwezig. Hiertoe zal een an tennemast van 20 meter boven op de aanwezige, 350 meter hoge antenne van de toren in Lopik moeten worden gemonteerd. Dit verlengstuk zal geplaatst wor den op een bijzonder mooie, windstille dag, waarschijnlijk in de tweede helft, van augustus. Dank zij een speciale con structie, zal het gestraalde ef fectief vermogen van deze nieu we zender ongeveer 250 kilowatt bedragen. Het signaal dat wordt uitgezonden zal öf een testbeeld zijn, öf het gewone Nederlandse t.v.-programma zijn, zoals dat ook door de andere Nederlandse zenders wordt uitgezonden. Er zullen metingen worden ver richt, die duidelijk moeten ma ken wat de ontvangstmogelijk heden zijn. De proefuitzendingen zullen geschieden via kanaal 27 in band 4. Er wordt dan uitgezon den met een frequentie van 522 megaherz, hetgeen overeenkomt met een golflengte van 58 cm. De huidige, normale uitzendin gen via Lopik geschieden met een frequentie van 65 megaherz, ofwel op een golflengte van 4.6 meter. Voor hte tweede programma wanneer dat er zou komen moest wel teruggegrepen wor den op deze ultrahoge frequen ties, omdat in de tot nu toe gebruikelijke frequentiebanden geen plaats meer was. Tot op heden kende men voor televisie band 1 en band 3 met de kana len 2 tot en met 13. Straks zul- van de 16) Nadruk verboden. De leugen kwam vloeiend over Chauvelin's lippen. Was niet ieder middel goed, ider devies toegestaan, dat tot zulk een schitterend einddoel voerde? „Waarom vertelde je me dat niet eerder?" vroeg Fouquier- Tinville met een plotselinge glimp van achterdocht in zijn diepliggende ogen. „Gij hadt mij niet eerder om een tastbaar bewijs gevraagd", hernam Chauvelin vriendelijk. „Ik zelve was er zo zeker van overtuigd, dat ik nagenoeg het bestaan van dit vervloekte stuk je papier vergeten had". Inderdaad vervloektFouqui- er-Tinville had al eerder zulke vodjes papier gezien. Hij had het kreupelrijm van buiten ge leerd. ondanks dat de Engelse tongval hem niet makkelijk af ging. Hij haatte Engeland de hele natie met die dodelijke haat, welke een uiteenloping van politieke doeleinden in tij den van acute crists k-n op wekken. Hij haatte de Engelse door BARONESSE ORCZY regering. Pitt en Burke en zelfs Fox. do luk-raak verdediger van de jonge revolutie. Maar boven alles haatte hij dat verbond van Engelse spionnen zoals hij het beliefde te noemen waar van de moed. vindingrijkheid en roekeloze durf meer dan eens zijn eigen wanstaltige moord-, roof- en onteringsplannen had den verijdeld. Dank zij Beëlze bub en zijn bende kwade geesten was burger Chauvelin helder ziend genoeg geweest om onder de vermomming van Paul Molé die uitverkoren Pimpernel te herkennen. „Je hebt je land een dienst bewezen", zei Tinville met min zame goedkeuring, en gaf Chau velin een geweldige slag op de schouder. „Zonder jou zou ik die verschrikkelijke spion toe gestaan hebben ons door do vingers te glippen". „Ben ik erin geslaagd u t.o overtuigen, burger?" antwoord de Chauvelin droog. „Absoluut!" gaf de ander ten antwoord. „Go kunt het zaakje nu aan mij overlaten, en vriend Molé zal aardig verras; zijn mor- len in Nederland zenders in band 4 en 5 met de kanalen 21 tot en met 60 in gebruik worden genomen, zoals nu in Duitsland reeds het geval is. Vorig jaar is op een internationale conferen tie in Stockholm bepaald, over welke kanalen Nederland gaat beschikken en er zijn daarbij ook plaatsen vastgelegd, waar indien dat nodig mocht blij ken steunzenders gebouwd kunnen worden. Voor de televisiekijkers in de huiskamer betekenen de nieu wigheden, die misschien op komst zijn, dat de banden 4 en 5. die wellicht op hun toestel zitten, interessant worden. Voor kijkers in het oosten van het land is dit zoals bekend al het geval. Men kan daar op ver scheidene kanalen Duitse zen ders ontvangen. Oostduitser baant zich een weg naar de vrijheid Een 20-jarige Oostduitse sol daat heeft zich donderdag met eenn zware militaire trekker door de grensverstorkingen bij Fulda een weg naar West-Duitsiand ge baand. De militair was bezig met werkzaamheden aan de grensver- sterkingen toen hij plotseling zijn voertuig op volle snelheid naar het westelijke deel van het grens gebied liet rijden. De bemanning van een Oostduitse mitrailleur post. die het grote voertuig recht op zich af zag komen, rende alle kanten heen. Zij zagen hoe de trekker door de prikkeldraadver sperringen brak en over de van diepe ploegvoren voorziene ge- vaarszöne naar West-Duitsland verdween. De bestuurder vroeg hier om politiek asiel. Kort daar na kwam een Oostduitse officier bij de Westduitse grensbewaking om teruggave van het voertuig verzoeken. Amerikaanse instan ties hadden echter inmiddels de trekker in beslag genomen. gen", voegde hij er met een ruwe ïach aan toe. „als hij zich van aangezicht tot aangezicht be vindt met mij voor het hof van Justitie". Hij was een en al vuur. Zulk een overwinning voor hem! De aanklacht tegen de alom bekende Rode Pimpernel, beschuldigd van spionage, zou zijn loopbaan met roem bekronen! Laat ande ren op zoveel roem wijzen. De genen die de gevaarlijkste vij and van de revolutie aan de guillotine zouden brengen, zou den voor altijd als de redder van Frankrijk qitgeroepen wor- den. „Een korte aanklacht", zei hij, toen Chauvelin na een lang ge sprek over verschillende punten eindelijk opstond om heen te gaan, „maar een vernietigende tevensIk zeg je, burger Chau velin, dat gij morgen de eerste zult zijn die zich met mij ver heugen zal in een triomf zonder weerga". Hij had gepleit voor een sen satie-verwekkende behandeling der zaak en voor een niet minder sensationele terechtstelling. Chauvelin, in zijn herinnering teruggaand naar zovele myste rieuze ontvoeringen vlak aan de voet der guillotine, zou liefst ge zien hebben dat zijn verklaarde vijand kalmpjes tussen een troep bandieten ter dood werd gebracht, die zouden helpen om zijn persoonlijkheid te verber gen tot na het vallen der guillo tine. waarna dan heel Parijs zou weergalmen van de triomf van deze eindelijke afstraffing van de gehate spion. Ten laatste kwamen de beide vrienden tot een overeenkomst. ?n scheidden tevreden met de tn? der gebeurtenissen, di- éen SAS VAN GENT Miljoeneninvestering in Braziliaanse glasindus trie. De N. V. Maatschappij tot vervaardiging van Spiegelglas, Glasvoorwerpen en Chemische produkten alhier zal in totaal 69 miljoen gulden investeren in een aantal glasfabrieken in Bra zilië. Genoemde onderneming, die in ons land naast glas o.a. ook meststoffen produceert en waar van het aandelenkapitaal voor het grootste deel in Franse han den is, heeft reeds in december van het vorige jaar 40 miljoen gulden in Braziliaanse onder nemingen geïnvesteerd. De overige 29 miljoen zullen in 4 jaarlijkse termijnen be schikbaar worden gesteld. Deze investeringen worden ge zien als een gevolg van de Franse fiscale politiek. Nadat in januari j.l. de chemische indus trie van de N. V. Spiegelglas aan Produits Chimiques Péchi- ney-Saint-Gobain werd overge dragen. heeft het karakter van de Nederlandse onderneming een algehele verandering onder gaan. De N.V. Spiegelglas wordt n.l. thans als een holding com pany beschouwd, die de belang rijke belangen in Brazilië buiten de sfeer van de Franse fiscale autoriteiten om voor de moederonderneming gaat be hartigen. Behalve in Brazilië is de N. V. Spiegelglas ook gaan deelnemen in het aandelenkapitaal van de N. V. Chemische Fabriek Coe- nen en Schoenmakers, produ centen van fosfaat en silicium te Veghel (N.-Br.) (ECO.) VRIJDAG 10 AUG. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Sebastian Kneipp, de waterdokter". Zuidersportpark (terr. Ter neuzen), 7 uur: P.Z.E.M.Ad- vendo en P.T.T.De Hoop. ZATERDAG 11 AUG. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Sebastian Kneipp, de waterdokter". Concertgebouw, 8 uur: „Dwars door de hel". AXEL: Het Centrum. 6.30 en 9 uur: „Helden op sokken". VLISSINGEN Aankomst m.s. „Oranje" Onvoorziene omstandigheden voorbehouden zal het m.s. „Oranje" van de N. V. Stoom vaart Maatschappij „Nederland" onder commando van kapitein B. G. Donderdahl, zondag 12 augus tus in Vlissingen aankomen. De debarkatie begint om ongeveer acht uur via de douaneloods van N. V. Haven van Vlissingen in de buitenhaven. Omstreeks 12 uur dezelfde dag zal het m.s. „Oranje" Vlissingen weer verlaten voor het maken van een tweede cruise naar de Middellandse Zee. BOSBRAND AAN DE RIVIERA BEDREIGDE TWEE DORPEN Een zeer grote bosbrand bij Draguignan aan de Franse Ri- vièra heeft woensdagavond tot gevolg gehad dat een springstof fenfabriek in de lucht is gevlo gen. Een villa en verscheidene auto's gingen in vlammen op. Omstreeks middernacht was naar schatting al 8.000 hectare bos verloren gegaan. Een groot aantal kampeerders heeft in allerijl de wijk moeten nemen. Verscheidene van hen liepen verwondingen op. De brand nadert de dorpen Les Issambres en Roquebrune. Een kindertehuis, een bejaarden centrum en een klooster zijn ontruimd, evenals een 50-tal huizen. Nader wordt gemeld dat men het vuur meester schijnt te zijn. EVEN OVER DE OCEAAN „We zijn net de Atlantische Oceaan overgevlogen", aldus deelde de zeventigjarige me vrouw Marion Hart uit New York de functionarissen van het vliegveld Shannon in Ierland mee toen zij aldaar uit haar een- motorig Bonanza-vliegtuig je stapte. Zij was vergezeld van een 49-jarige vriendin, Louise Sacchi. Er stond geen comité van ont vangst gereed en er werd hele maal peen drukte van gemaakt, al stonden de vliegveld-mensen wel even ietwat verbaasd en niet zonder bewondering te kij ken. ZATERDAG 11 augustus 1962. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgym.; 7.20 Soc. strijdlied; 7.23 Lichte ochtendkl.; 7.30 Van de voorpagina; 8.00 Nws.; 8.19 Muz. ochtendpost; 8.30 Voorde kinderen; 8.50 Weg wijzer; 9.00 Ochtendgym.; 9.10 Klas. muz.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Tokkelorkest10.00 Samen thuis10.05 Bijbeloverdenking 10.20 Mel.-expres; 10.50 De wil de vaart; 11.20 Sportnieuws; 11.45 Jacht op geluid; 12.00 In strumentaal licht trio; 12.15 Van de wieg tot het graf; 12.30 Med. voor land- en tuinbouw; 12.34 Jazzband; 13.00 Nws.; 13.15 VARA-Varia; 13.20 Voor de jeugd; 14.10 Voor de jeugd; 14.45 De bonte wereld van Suriname; 15.00 Operaprogr.; 16.40 Boe kenwijsheid; 17.00 Radio Jazz club; 17.30 Actualiteiten; 18.00 Nws.; 18.20 Lichte gram.; 19.00 Artistieke Staalkaart; 19.30 Op de helling; 19.45 Gram. muz.; 19.55 Deze week; 20.00 Nws.; 20.05 Promenade-orkest en koor; vriendelijk lot tot hun eigen speciaal voordeel geregeld had. X Aldus voldaan keerde Chau velin naar de Abdij terug. Hè- bert was betrouwbaar en eerlijk, maar ook Hébert werd door de zelfde twijfel bezield die wel haast Chauvelin's triomf had doen schipbreuk lijden, en met zulke twijfelingen in zijn brein zou hij wel eens zijn waak zaamheid kunnen doen verslap pen. Voor de duivel! Iedere keer belast met die verduivelde Rode Pimpernel moest drie paar ogen hebben, waarmee hij ieder zij ner bewegingen bewaakte. Hij moest de wakkere brein vaneen Robespierre hebben, de lichame lijke sterkte van een Danton, de onbarmhartigheid van een Ma- rat. Hij moest een reus zijn in onverschrokken brute kracht, een tijger in voorzorgen, een olifant in gewicht en een kat in behoedzaamheid Verduiveld! maar 't was al leen haat die zulke machten aan enig man kon verlenen. Hébert in de wachtkamer gaf toe aan zijn twijfel. Zijn kame raden lieten, na vier en twintig uren op wacht geweest te zijn, eveneens de twijfel in hun brein binnensluipen. De burger com missaris was zo zeker geweest en eveneens de concierge van de Abdij; en de mannen van de Süreté!... Zij zelf hadden de werkelijke Paul Molé méér dan eens gezien... en deze man in de cel. Wel. wilde burger gevol machtigde hem ten slotte nog niet eens goed bekijken? (Wordt vervolgd.) 20.55 Ned. Cabaret-artiesten op de plaat; 21.00 Soc. com.; 21.15 Zomeravondcontrasten; 22.00 Muziekmémoires; 22.20 Sport nieuws; 22.30 Nws.; 22.40 Tango- Rumba-orkest en zangsol.; 23.10 Lichte gram. muz.; 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nws.; 7.15 Geest, liederen; 7.30 Gram. muz.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nws.; 8.15 Lichte gram. muz.; 8.50 Voor de huisvrouw; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Klas. muz.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Franse chansons; 12.00 Middag klok; 12.04 Licht lunchconc.; 12.30 Med. voor land- en tuin bouw; 12.33 Lichte gram. muz.; 13.00 Nws.; 13.15 Platennieuws; 13.25 Musicerende dilettanten; 13.50 Symfonische dansen; 14.30 Voor de jeugd; 15.30 Pianospel a quatre mains; 14.40 Sopr. en piano; 16.10 Als de dag van gis teren; 16.40 Lichte gram. muz.; 17.10 Instrumentaal octet; 17.30 Boekbespreking; 17.40 Zang en piano; 18.00 Lichte gram. muz.; 10.00 Nws.; 19.10 Actualiteiten; 19.25 Sopr. en piano; 19.45 Licht baken; 19.55 Popul. klass.; 21.00 De platenkoffer, gevar. progr.; 21.45 Lichte gram. muz.; 22.05 Pianospel; 22.20 22.25 Boekbespreking; 22.30 Nws.; 22.40 Wij luiden de zondag in; 23.00 Moderne muz.; 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL (VL.): 12.00 Nws.; 12.03 Lichte orkestmuz.12.30 Weerbericht; 12.35 Lichte gram. muz.; 13.00 Nws.; 13.15 Lichte gram. muz. voor de jeugd; 14.00 Lichte gram. muz.; 1430 Symf. conc.; 15.30 Broer en zus en zo16.00 Amusementsmuz. 17.00 Nws.; 17.15 Dagklapper; 17.20 Lichte muz.; 18.00 Orgel recital; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws.; 19.40 Lichte orkest muz.; 20.00 Gev. muz. progr.; 22.00 Nws.: 22.15 Popul. avond- conc.; 23.00 Nws.; 23.05 Dixie- landmuz.; 23.35 Dansmuz.;-23.55- 24.00 Nieuws. Televisieprogramma's. NED. T. V.: 15.00 Folkl. progr.; 15.15 Waddeneiland; 15.55 Muz. groeten uit Kopenhagen;16.15 T. V.-film; 16.35 Dier in 't vi zier; 17.00 Voor de kinderen; 19.30 T. V.-film; 19.55 Morgen is het zondag; 20.00 Journaal; 20.20 Memo; 20.30 Muziek voor u; 21.00 Report, van een intern, rolschaatsprogr. van de rol- schaatsclub Marathon te Den Haag; 21.25 Ha, die Paul!; 22,10 Doc. film over de Londense parken; 22.35 Dagsluiting. BELGIË (VL.): 14.30-15.30 Report, intern, tennistournooi te Oostende; 16.00-17.15 Rep. intern, tennistournooi ,te Oostende: 19.00 Kath. uitz.; 10.30 Nws.-uit eigen land; 20.00 Nws.; 20.30 Vatiété-progr.21.05 Eurovisie: Concert te Wiesbaden; 21.50 T. V.-politiefeuilleton; 22.40 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2