Voor 't zelfde geld: een fijnere thee! Ptrrrii VAN NELLE'S THEE Nova Zembla en Genève De schatten van het Gulden Vlies nu tentoongesteld in Brugge Bietenariaal negen pCt kleiner dan vorig jaar chineleiters Garantiebepalingen voor het bedrijfsleven in Nieuw-Guinea RADIO EN TELEVISIE lill I tré ttochten! Donderdag 9 augustus 1962 Donderdag 9 augustus 1962 DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 f. De Eftelinj. Dit ;s KANTOOR LEROUX niger \NDE Belofte der drie EISENHOWER OVER RUIMTEPLANNEN Geniet voor twee... met Van Nelle's thee! een dagelijks genot! STRAALJAGER NEERGESTORT, PILOOT IN VEILIGHEID STIJGING VAN ARBEIDSRESERVE Stichting van beroemde orde Ook Mem line als hofschilder Vrees voor berisping Een scheuring at het an het Want te dag nooiste ontspannin£spark 'an Nederland. 3e uitgestrekte bos-en duin- andelen is, bevatten kano ën zwembad, tennisbanen, ttractics. In het beroemd© Anton Pieck, zijn alle bc- geworden. Voorts zijn er. een poppentheater en een rondreis over "het enorm© t de Efteling per spoor naar Ier per bus. Van alle NS- tien w el het leukste uitstapj» net de jeugd eens kostelijk h weer jong op de Efteling! dagelijks (ook zondags) tot c) treinreis retour 2c kl. busrit van het station naar Dg tot de Efteling met vel© tic-Dagtochten" uitgeput, 'e dagtochten. erneuzen - Telefoon 2380 STENVERZEKERING irzekering 7 EVE S" D E L EUNEÜZEN Eerder dan verwacht hebben de Russen op Nova Zembla weer een begin gemaakt met een reeks kernproeven en wel een zeer zware van in de veertig megaton, de op één na grootste die ooit ontploft is. (De grootste van 58 megaton was ook een Ksische, vorig jaar eveneens op Nova Zembla). De twee grote ■rnmachten zijn dus weer druk bezig te doen wat in Genève al vier jaar onderwerp van ge- iprek is om er mee op te hou den. De acht neutralen, vijf com munistische en omdat Franh- Jtjk niet mee confereren wil niet Tjjf maar vier Westelijke lan- jen spreken hier pas sinds maart tEder auspiciën van de Ver. Na- Pes die trouwens ook nog een Irote commissie van 105 landen leeft om over ontwapening te rgumenteren. Wat in de kring bttn deze zeventien te berde wordt gebracht maakt hoe lan ter hoe meer een zinloze indruk Imdat de drie vertegenwoordi gers die namens naties met „ernwapens spreken steeds weer Ei een impasse raken. Zelfs in Ie Engels-Amerikaans-Russische kommissie die hun agenda be- lerkt houden tot een kernstop en controle daarop is men na Eer jaar nog geen stap gevor- leri!. H Het voornaamste struikelblok B dat Engeland en Amerika niet Wan zins zijn zonder meer weer pen overeenkomst aan te gaan teen kernproeven te houden. F>at hebben ze één keer gedaan en die overeenkomst werd vorig Jaar door de Sowjet-Unie, die pch kennelijk degelijk had voor- Jereid verbroken. Om een herha ling van een dergelijk contract breuk te voorkomen wensen ze Jontróle, maar omtrent het hoe 9 zelfs in het Westen geen daar idee. Trouwens, al had _nen dat wel, dan had het nog geen zin, want de Russen wijzen dere controle af. Van weers- anten maken de voorstellen al ang niet meer de indruk dat Jaarmec wordt gestreefd naar het verbreken van deze vicieuze pirkel, maar meer dat zo ge poogd wordt althans het gesprek gaande te houden. Al met al een jfrij futiele bezigheid. En als het J bij de drie al zo toegaat heeft nen over het beraad der zeven tien, laat staan der 105, niet veel hoop te koesteren. Als men hoop wil koesteren, dan is dat toch niet geheel en al absurd. Maar dan moet men ho pen dat bij de komende vergade ring van de Verenigde Naties achter de schermen een of ander soort overeenkomst tot stand komt. Bijvoorbeeld een belofte der drie de kernproeven te sta ken en een zeker minimum van controle uit te oefenen door neu tralen. Ook de Russen hebben daar wel enig belang bij, vooral nadat de Chinese minister Tsjen Yi in een Zwitsers radiointer view aankondigde dat de geleer den van Peking beslist niet bij die van welk land ook achter la gen wat de kernbom aangaat. Chroesjtsjov zal er zeker niet mee verblijd zijn met die bood schap; hij kan zien hoeveel poli tieke moeite men kan hebben met een kleine tegen de draad ingaande kernmogendheid zoals Kennedy's ervaringen met de Fransen. Het kan dan ook wel zijn dat de Russische premier reeds nu, inplaats van zoals vaaglijk aangekondigd in de herfst, de kernproeven heeft her vat, opdat hij bij bet begin van de V.N.-vergadering het pro gramma heeft afgewerkt net als de Amerikanen tegen die tijd. Dan hebben beiden voorlopig geen behoefte meer aan nieuwe experimenten en kan er voor beiden enige aanleiding zijn de proeven weer eens stop te zetten. Maar of dat dan voorgoed zal zijn? Dat lijkt teveel gehoopt. (Nadruk verboden.) De voormalige Amerikaanse president Eisenhower heeft het Amerikaanse spoedprogramma om een mens op de maan te krij gen een „dwaze poging om een stunt-wedstrijd te winnen" ge noemd. In een artikel over het Amerikaanse ruimteprogramma in de „Saturday Evening Post" zegt Eisenhower: „lk zie werke lijk niet de noodzaak in van voortzetting van deze pogingen tegen dergelijke fantastisch hoge kosten. Ik ben even trots als iedere andere Amerikaan op John Glenn en Scott Carpentier en onze andere ruimtevaarders. Maar waarom zo'n geweldige haast om op de maan en de pla neten te komen?" Waarom zoudt U Uzelf en Uw gasten niet verwennen 't kost heus niets méér! Neem Van Nelle's thee. Extra- geurig, extra-krachtig. Omdat Van Nelle (theekenners bevestigen het U) de delicate kunst van het melangeren verstaat. En hoe GOLDEN CUP een verrukkelijke Ceylon-melange. Superieure kwaliteit! 1.08 per 100 gram extra geurige Engelse melange (met topblaadjes!) 90 ct. per 100 gram. krach tig-aroma- tisch, met fijne „noot-achtige" smaak! 90 ct. per 100 gram. Een F-84-F Thunderstreak- straaljager van de Koninklijke luchtmacht is gistermiddag ten oosten van Mook in moeilijk heden gekomen en neergestort. De piloot heeft het toestel tijdig kunnen verlaten en bevindt zich in goede welstand. Kort vóór één uur gistermid dag deelde de piloot aan de be manningen van de drie vliegtui gen, die met hem in een formatie vlogen, mee, dat er rook in de cockpit was en dat hij het toestel ging verlaten. De piloot is de eerste luitenant S. A. Netto. Hij is gehuwd, 25 jaar oud en woont in Eindhoven. Het vliegtuig is afkomstig van de basis te Volkel. Het vliegtuig is op Duits ge bied terechtgekomen, juist over de grens bij het Limburgse plaatsje Milsbeek in de gemeen te Ottersum. De piloot kwam bij Gennep aan de grond. ll Dinsdag heeft de Nieuw-Gui- lnearaad met 19 tegen 2 stemmen ■een motie aangenomen, die was ingediend door het lid mr. J. O. de Rijke. Deze motie betrof de garantieregeling voor het be- drijf.sle ven in Nieuw-Guinea. Er is op het ogenblik in Neder land een wetsontwerp in de maak, waarbij het eigen risico voor de voorraden van het han dels- en bedrijfsleven in Nieuw- Guinea wordt gesteld op 25 pro- n cent en voor andere bedrijfs eigendommen op 50 procent. De Nieuw-Guinearaad is vol gens de aangenomen motie ech ter van oordeel, dat het percen tage voor dit laatste risico te hoog is en eveneens dient te wor den gesteld op 25 procent. Voorts moeten volgens de motie de ga ranties gelden voor het gehele v bedrijfsleven in Nieuw-Guinea en zal het wetsontwerp voor advies De stijging in juli van de ge registreerde arbeidsreserve houdt verband met het verschijnen op de arbeidsmarkt van jeugdigen, die hun schoolopleiding hebben beëindigd. In de totale stijging van de mannelijke arbeidsreser ve met 4353 waren 3164 perso nen beneden de 19 jaar. Deze toename is thans ongeveer 350 groter dan in 1961. Dit is een gevolg van het effect van do na oorlogse geboortegolf. De in 1946 geborenen zijn nu 16 jaar en doen thans hun intrede op de arbeidsmarkt. Het aanbod van landarbeiders en losse arbeiders is in juli met rond 400 meer ge stegen dan vorig jaar. Dit hangt samen met een verschuiving van de oogstwerkzaamheden ten ge volge van het koude voorjaar. Ook vond in de afgelopen maand een onverwachte stijging van rond 200 in het aanbod van het scheepvaartpersoineel plaats. Dit laatste is een gevolg van de inschrijving van Spaanse en Por tugese zeelieden, die zich in juli op het arbeidsbureau te Rotter dam hebben gemeld. De geregistreerde arbeidsre serve van mannen steeg gedu rende juli van 19.368 tot 23.721. De bezetting op aanvullende werkgelegenheden, werkgelegen- heidsobjecten daalde met ruim 300 tot 1494, zodat het aantal Werkloze mannen met 4677 steeg tot 22.227. De stijging had hoofd zakelijk betrekking op bouwvak arbeiders, metaalarbeiders e* Kantoorpersoneel. moeten worden voorgelegd aan de Nieuw-Guinearaad. Tijdens de beraadslagingen over de motie ontstond er een fel debat tussen mr. De Rijke en pater dr. L, J. van de Berg. De heer De Rijke had betoogd dat het bedrijfsleven in de garanties, zoals deze zullen worden vervat in het wetsontwerp, een onvol doende prikkel zal vinden om in Nieuw-Guinea te blijven. „Wordt zeide hij de regeling spoe dig bijgeschaafd, dan zal het grootste deel van de particuliere ondernemers zijn werk in Nieuw- voorgestelde regeling wordt ge- Guinea voortzetten. Maar als de handhaafd dan zal men spoedig besluiten de zaken te liquideren". Volgens mr. De Rijke beoogt zijn voorstel niet slechts een be scherming van het bezit der par ticuliere zakenlieden, maar tevens de zekerheid, dat de be volking van Nieuw-Guinea blij vend in haar behoeften zal kun nen worden voorzien. De heer De Rijke zeide, ervan overtuigd te zijn dat verschillende bedrijven, ook na de verandering van de status van Nieuw-Guinea, daar zullen blijven als maar wordt vol daan aan minimum-eisen. „Zon der het bedrijfsleven zou West- Papoea een chaos tegemoet gaan," zeide hij. Pater Van den Berg was daar entegen van mening „dat in deze tijd van algemene zorgen te veel aandacht wordt gevraagd voor het bedrijfsleven". Hij zeide, er van overtuigd te zijn dat de meeste buitenlandse bedrijven Nieuw-Guinea toch zullen verla ten, onder welke garanties dan ook. „Als de voorgestelde garan ties niet voldoende zijn, laat de ondernemers dan maar vertrek ken", riep hij uit. Nadat de "Tegeringsgemachtig- de, de directeur van Economi sche Zaken J- G. Rozenboom had verklaard, dat de Nederlandse regering een risicodekking van 50 procent voor de bedrijfs-eigen- dommen juist acht, en dat door de motie het tot stand komen van de desbetreffende wet wel eens zou kunnen worden ver traagd, heeft de Nieuw-Guinea raad. de motie aangenomen. Katholieken met elkaar te verzoenen zou, toen de schilder eens een pen seel had laten vallen, dit hebben op geraapt en het hem hebben overhan digd met de opmerking: „Een Titiaan verdient door een keizer te worden bediend." Deze anecdote getuigt niet alleen van Titiaans grote roem, doch ook van de waardering, welke de kunstenaar van zijn vorst genoot; een waardering, waarmee de keizer een traditie van zijn geslacht voortzette. Uit het leven van de grote Italiaan se schilder Titiaan Tiziano Vecellio) die gedurende drie generaties de leidende Meester is geweest van de Venetiaanse schilderschool der zes tiende eeuw, is een anecdote bewaard gebleven, die wel kenmerkend is voor de roem die hij genoot. Keizer Karei V, die hem zeer genegen was de schilder bevond zich in het gevolg van de keizer, toen deze zich in 1548 naar Augsburg begaf, waar hij het z.g. Interim uitvaardigde, waarmee hij een poging deed Hervormden en Rooms- Aan het Bourgondische hof hadden de kunstenaars steeds in hoog aanzien gestaan. Eerlijkheidshalve moet hierbij worden opge merkt, dat de praalzucht van de Bourgondische vorsten hieraan niet vreemd zal zijn geweest. Maar goed, de kunst en kunste naars trokken profijt van deze bijzondere belangstelling, welke zij van het hof genoten. En een uitermate belangrijk deel van het kunstbezit, dat thans tot het rijkste behoort van de voornaamste musea in vele landen, hebben wij, behalve aan de kerken, zonder enige twijfel te danken aan het Bourgondische hof. De voorlopige gegevens van de mei-telling betreffende de uit zaai van suikerbieten zijn thans bekend. De gemaakte schatting, dat de oppervlakte circa 78.000 ha zou bedragen, bleek iets aan de hoge kant. In totaal is er 77.087 ha uitgezaaid. In i960 en 1961 was de oppervlakte respec tievelijk 92.697 ha en 84.792 ha. De daling van het bietenareaal tegenover 1961 bedraagt ruim negen percent. De achteruitgang vertoont echter van gebied tot gebied grote verschillen. Het valt op, dat vooral in het noord oosten van Nederland veel min der bieten zijn uitgezaaid. Ook in de zand- en rivierklei-gebie- den is de achteruitgang aanzien lijk. Vergeleken met 1961, is in Friesland 26,4 procent, in Over ijssel 24,9 procent, in Groningen 17,6 procent, in Drenthe 16,3 pro cent, in Gelderland 17,0 procent, in Noord-Brabant 10,6 procent en in Limburg 15,0 procent min- der uitgezaaid. In de kleigebie den is het percentage veel min- I der. In Zeeland is er een terug gang van 1,7 procent, in Zuid- Holland 3,2 procent en in Noord- Holland 6,3 procent. De Noord-Oostpolder geeft een teruggang te zien van 0,8 procent. Vooral in het noordoosten van ons land en in Gelderland, Noord-Brabant en Limburg zal de bieten vaart dit jaar aanmer kelijk minder zijn dan de twee voorgaande jaren. Met grote zekerheid kan nu reeds worden gezegd, dat de sui- kerproduktie in de aanstaande campagne de hoeveelheid, die valt onder de garantieprijsrege ling niet zal overschrijden. De binnenlandse suikerconsumptie kan voor het suikerjaar 1962-'63 worden geschat op ruim 480.000 ton. Deze hoeveelheid kan op de <üt jaar uitgezaaide 77.000 ha bereikt worden bij een suiker rendement van 13 procent en een bietenopbrengst van 48 ton per ha. Philips de Goede, hertog van Bourgondië, legde reeds een grote belangstelling voor de kunst aan de dag. Hij had de schilder Jan van Eyck tot zijn hofschilder benoemd en zond hem naar Portugal om er het portret te schilderen van Isabel la, de dochter van koning Johan I, naar wier hand hij dong. Deze belangstelling van Philips voor de kunst vond blijkbaar niet uit sluitend haar grond in het ver langen zich met pracht en praal te omgeven, doch ook in zijn be wondering voor het „kunstzinnig ambacht", dat de meesters be oefenden. Het is bekend, dat hij veelvuldig bezoeken bracht aan de werkplaats, waar Van Eyck en zijn leerlingen bezig waren. De hertog deed echter nog iets anders, waardoor hij de kunst gedurende enige genera ties een zeer belangrijke steun heeft gegeven. Op 10 januari 1430, toen hij met Isabella van Portugal in het huwelijk trad (het was zijn derde huwelijk), stichtte hij in Brugge de ridder orde van het Gulden Vlies. En nu tot 30 september in die Vlaamse stad een grote tentoon stelling wordt gehouden, die aan de schatten van het Gulden Vlies is gewijd, is dit een aan leiding eens iets meer over deze beroemde orde te vertellen. Philips stichtte de orde ter ere van Maria en van St. Andreas, de beschermheilige van het her togelijk Huis van Bourgondië. Bovendien wijdde hij haar aan de bevordering en verbreiding van het geloof. Minder zekerheid hebben wij echter met betrekking tot de vraag, waarom hij de orde de naam van het Gulden Vlies gaf. Koos hij de naam naar aanleiding van de Griekse mythe, die Phri- xos en zijn zuster Helle op de gouden ramsvacht (het gulden vlies) deed vluchten naar Col chis om hun stiefmoeder Inox te ontkomen?We weten het niet. Het is heel goed moge lijk, drft de hertog zich door an dere beweegredenen heeft laten leiden. In januari 1431 werd te Réthel de acte der stichting opgesteld en op 27 november van datzelfde jaar werden in Rijssei de statu ten afgekondigd. Daarin werd bepaald, dat de leden van de orde edellieden van hoge afkomst en zonder smet of blaam moes ten zijn. Philips stelde hun aan tal op 31 „tot wie wij, als Hoofd en Souverein, zullen behoren en na ons onze opvolgers, hertogen van Bourgondië." Met zijn belangstelling voor kunstenaars nam Philips zijn af gunstige hovelingen tegen zich in, maar dit weerhield hem er niet van zijn artiviteiten op dit terrein voort te zetten. Hij trad niet slechts op als beschermer van de schilderkunst, doch ook als die van de tapijtkunst, de beeldhouwkunst en de zilver smeedkunst. Daarmee droeg hij bij tot de bloei van al deze kun sten. De zoon van Philips de Goede, Karei de Stoute, die zijn opvol ger was in de orde, bond een andere grote kunstenaar aan het hof: Hans Memlinc, de uit het Rijnland naar Brugge gekomen schilder. Na Karei de Stoute traden achtereenvolgens Maxi- miliaan van Oostenrijk en Phi lips de Schone als hoofden van de orde op, doch zij waren dit slechts kort en hun invloed met betrekking tot de kunst is niet groot geweest. De hoogste waardigheid in de orde werd van Philips de Schone overgenomen door Karei V, die bijna een halve eeuw lang aan het hoofd heeft gestaan. Hij leg de, zoals werd opgemerkt, veel belangstelling voor de kunst aan de dag. Het was in het bijzonder Titiaan, die hij zeer waardeerde, tot ridder verhief en een jaar geld deed uitkeren. Het aantal leden van de orde was, gelijk wij al schreven, door Philips de Goede bij de stichting ervan op 31, Karei V bracht dit aantal, met goedkeuring van Paus Leo X, op vijftig. De ver kiezing van nieuwe leden ge schiedde in de vergadering der ridders, die aanvankelijk elk jaar op 30 november (Sint Andreas- dag) werd gehouden. Tot 1531 hebben er in totaal twintig kapitteldagen plaats ge had in verschillende steden van Vlaanderen en Bourgondië, be nevens in Utrecht, 's-Graven- hage en 's-Hertogenbosch. Eén van de taken van het kapittel was het gedrag van de leden te onderzoeken en te beoordelen. En toen nu de zoon van Karei V, Philips II, een berisping van zijn medeleden vreesde na de vol trekking va nhet vonnis tegen de graven van Egmont en Hoor- ne in 1577, vroeg hij Paus Gre- gorius XIII machtiging de bij eenroeping van het kapittel op te schorten en de leden van de orde zelf te benoemen. De titel van grootmeester van de orde, die na de verovering van Bourgondië door Frankrijk, op Philips de Schone was overge gaan, kwam later door eerstge boorterecht aan de Spaanse tak van het Huis Habsburg Het uitsterven van deze tak en de opvolging van het Huis Bour bon in Spanje veroorzaakte een scheuring in de orde, die tot op de huidige dag nog niet is opge lost. Het embleem van de orde is het gouden vacht van een ram, bevestigd aan een keten van twee aan elkaar vastgemaakte vuurslagen, waaruit vonken spatten. De vonken en vuursla gen symboliseren de macht van het geloof en de vurige ijver, waarmee de ridders het christen dom moesten verdedigen. Ook brengen zij in beeld de wapen spreuk van de orde „Ante ferit quam flamma micet" (Men moet slaan om vuur te verkrijgen). Vele van de schatten van het Gulden Vlies (kostbare misge waden en altaarstukken, siera den enz.) benevens schilderijen van grote meesters, die nauwe banden met de orde hebben ge had, zijn thans in Brugge bijeen gebracht. Terecht daar. Want Brugge is de stad van het Gul den Vlies, de stad, waar Philips de Goede met Isabella van Por tugal huwde, waar Karei de Stoute zijn luisterrijke feesten gaf ter gelegenheid van zijn hu welijk met Margaretha van York en waar twee beroemd gewor den beschermelingen van de Bourgondische vorsten, de schil ders Jan van Eyck en Hans Memlinc, hebben geleefd en ge werkt. JAN H. OOSTERLOO. (Nadruk verboden.) VRIJDAG 10 AUGUSTUS HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgymn.7.20 Socia listisch strijdlied; 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.); 8.00Nws en socialistisch strijdlied; 8.18 Muzlk. ochtendpost (gr.); 8.30 Voor de jeugd; 9.00 Ochtend gymn. voor de vrouw; 9.10 Mo derne muziek; 10.00 Lezing; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Lich te gram.; 10.30 Licht ensemble; 11.00 Voor de kleuters; 11.15 Blaastrio; 11.40 Orgelspel; 12.00 Licht ensemble met zangsolis- ten; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Sport en prog nose; 12.50 Draaiorgelmuz. (gr.), 13.00 Nws; 13.15 Meded.; 13.25 Beursberichten; 13.30 Licht en semble met zangsolist; 14.00 Meisjeskoor; 14,25 Jeugdboe- kenschouw14.45 Pianoduo 15.15 Dieren in en rondom het huis; 16.00 Klass. muz. (gr.); 16.30 Voor de zieken; 17.00 Vra- genbeantwoording v. d. jeugd; 17.25 Instrumentaal kwintet 17.50 Actualiteiten; 18.00 Nws; 18.15 Politieke lez.; 18.25 Dans- orkest met zangsolisten; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Instru mentaal trio19.30 Klass. muz. (gr.); 19.50 Weekend agenda; 20.00 Nws; 20.05 Venetië 1962; 20.20 Klankbeeld; 20.40 Volks muziek in Vlaanderen; 21.00 Gevar. progr.21.45 Openbare zitting van ons bijzonder rechts college; 22.15 Buitenlands week overzicht; 22.30 Nieuws; 22.40 Meditatie; 23.00 Socialistisch nieuws in Esperanto; 23.10Lich te gram.; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Gewijde muziek (gr.); 7.30 Lichte gram.; 7.50 Meditatie; 8.00 Nws; 8.15 Radiokrant; 8.35 Lichte gram.; 9.00 Voor de zie ken; 9.35 Gram.; 9.40 Voor de huisvrouw; 10.10 Gram.; 10.15 Morgendienst; 10.45 Viool en piano; 11.15 Progr. voor oudere luisteraars; 12.00 Verpozings- muziek rond de dertiger jaren; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw; 12.33 Licht ensemble; 12.53 ,Gram.13.00 Nws; 13.15 Per plaat door Wenen; 13.45 Lichte gram.; 13.55 Zuidafri- kaanse volksmuziek; 14.15 Ra- diophilharmonisch orkest en solist; 15.15 Vocaal ensemble; 15.30 Licht ensemble; 16.00 Kin derkoor; 16.15 Wenken voor de tuin; 16.30 Viool en piano; 17.00 Voordracht; 17.20 Instrumentaal licht sextet; 17.40 Beursberich ten; 17.45 Lichte gram.; 18.00 Christelijke muziekvereniging; 18.20 Een progr. dat schommelt; 18.50 Regeringsuitz.19.00 Nws en weerpraatje; 19.10 Muzikale luisterwedstrijd; 19.30 Radio- krant; 19.50 Geestelijke Bede- ren; 20.20 Klassieke muziek; 21.40 Lichte gram.; 22.00 Mo derne muziek (gr.); 22.15 Viool en piano (gr.); 22.30 Nws; 22.40 Lezingen23.00 Strijkkwartet (gr.); 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Amerikaanse operettemu ziek; 12.30 Weerbericht; 12.35 Lichte gram.; 12.50 Beursber.; 13.00 Nws; 13.15 Orgelspel en vocaalensemble14.00 Zang recital; 14.30 Lichte orkestmuz. 16.00 Beursber.; 16.06 Klassieke kamermuziek; 17.00 Nws; 17.15 Lichte muziek18.00 Vlaamse liederen; 18.20 Voor de soldaten, 18.50 Lichte orkestmuziek; 19.00 Nws; 19.40 Amus. muz.; 20.00 Omroep symfonie-ork. en zang soliste; 21.15 Romantische mu ziek; 21.30 Negro-Splrituals 22.00 Nws; 22.15 Jazzmuziek; 22.55—23.00 Nws. Televisieprogramma's. NED. T.V.20.00 Journaal en weeroverzicht20.20 Maande lijkse T.V.-kroniek; 21.00 Volks dansen; 21.3022.20 Daar is maar één land, een liederenpro- gramma gewijd aan het Vlaam se land. BELGIË (VI.): 19.30 La Duse, werkelijkheid en legende; 20.00 Nws; 20.25 Het manneke; 20.30 Sylvie en de spoken, speelfilm; 22.00 Pilmnieuws en nieuwe films; 22.45 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 5