Storm veroorzaakt uittocht van badgasten Het overleg tussen Nederland en Indonesië Chaos aan de Oostenrijkse grenzen Algerië Amerikaanse Nazileider in Engeland Regering licht parlementsleden in WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN en HET WEER Landingen van Indonesische parachutisten op 31 juli WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1962 18e Jaargang Nr 5670 Radio de Koek NEDERLANDS MEISJE ERNSTIG GEWOND IN FRANKRIJK NA DE ONDERHANDELINGEN IN BRUSSEL ONLUSTEN IN DE SOWJET-UNIE? NEDERLANDSE TANK UITGEBRAND Fnnkertng: W.1 abonnement; Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 01150 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs; ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE ZEE Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v"/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 16 ct; minimum per advertentie ƒ2,40. Rubriek: Kleine Advertenties (géén handels- advertenties): 5 regels ƒ1.10. Iedere regel meer 22 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding; Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. De storm en de regen hebben vele badgasten van de Neder landse kust verjaagd en vooral uit verscheidene tentenkampen aan de kust heeft dinsdag een ware uittocht plaats gevonden. Uit liet kamp op Ockenburgh, waar ongeveer zesduizend vakan tiegangers logeerden, zijn er gis teren naar schatting enige dui zenden vertrokken en gister avond was de uittocht hier nog in volle gang. In het kamp op Duinrell in Wassenaar, dat door zijn ligging vlak achter de duinen en tussen de bossen meer beschut voor de wind ligt, was de toestand gun stiger, maar toch is hier gisteren nog ongeveer tien k vijftien pro cent van de gasten vertrokken. Ook in de Westhoek van Schou wen, waar de storm de tenten de lucht in blies en de slagregens ook al niet tot de pret bijdroe gen. heeft gisteren een groot aan tal kampeerders haastig hun bie zen gepakt. De uittocht omvatte hier enige duizenden vakantie gangers en het veer Anna Jaco- bapolder—Zijpe kon de stroom zelfs niet verwerken. Er moesten twee veerboten worden ingelegd, maar ook hierdoor kon stagnatie niet worden voorkomen. Men schat dat tussen de 70 en 80 pro cent van de kampeerders uit de westhoek van Schouwen-Duive- land is gevlucht. In sommige ge vallen was de aan de tenten toe gebrachte schade vrij aanzien lijk. Uit andere tentenkampen, bijvoorbeeld dat in Hoek van Hol land, wordt aan de andere kant gemeld, dat de schade erg mee valt. Op Texel, waar men gewoon lijk voor langere tijd gaat loge ren, heerste dinsdag eveneens een grotere drukte van vertrek kende gasten dan gewoonlijk. Er was hier echter geen sprake van een uittocht. De storm heeft overal de ge bruikelijke schade aangericht van omgewaaide bomen en tele- visiemasten, afgerukte dakpan nen enz. In Scheveningen werd een strandpaviljoen door de Nederlandse en Indonesische onderhandelaars kwamen dins dag te Washington bijeen om financiële kwesties te bespreken die samenhangen met de over dracht van het bestuur over Wes telijk Nieuw-Guinea. Het was de eerste bijeenkomst tussen vertegenwoordigers van de beide landen sinds verleden week overeenstemming was be reikt „op alle essentiële punten" wat betreft de overdracht in fasen van het Nederlandse be stuur aan Indonesië tegen 1 mei van het volgend jaar. In diplomatieke kringen werd gezegd dat men nog steeds dc hoop koestert dat een formele overeenkomst, die alle regelin gen voor de overdracht omvat, en die waarborgen inhoudt voor een volksstemming tot zelfbe schikking van de Papoea's in Westelijk Nieuw-Guinea, in de loop van de volgende week in het hoofdkwartier van de Ver enigde Naties te New York on dertekend zal worden. Indonesische onderhandelaars hebben de 17e augustus als streefdatum voor de onderteke ning van de formele overeen komst. Volgens van beide zijden ver kregen inlichtingen was de bij eenkomst van dinsdag belegd om financiële zaken te regelen, daar bij inbegrepen de bezoldiging van door de Ver. Naties te benoemen administrateurs in de interim periode, en nog enkele andere technische aangelegenheden. Aan de Nederlandse kant wer den de besprekingen geleid dooi de permanente vertegenwoordi ger bij de Verenigde Naties mr. C. W. A. Schürmann; aan Indo nesische zijde door de heer Soed- jarwo van het Indonesische mini sterie van Buitenlandse Zaken. Voor Nederland namen nog drie financiële adviseurs en een hoge functionaris van het directoraat- generaal Nieuw-Guinea van het ministerie van Binnenlandse Za ken, aan de besprekingen deel. De besprekingen werden te Washington gehouden. Het vroe gere overleg had in het geheim plaats op een buiten bij Middle- burg in Virginia. storrp grotendeels vernield en waaiden krantenkiosken van de boulevard. De loodsdiensten langs de kust waren voor alle schepen ge staakt, maar er zijn gistermid dag van twee tot acht uur toch nog vijf schepen de Nieuwe Wa terweg binnengelopen. Hierbij was de Harwich-boot van de maatschappij „Zeeland", de, „Prinses Beatrix", die zich aan de traditie de boten van Har wichHoek van Holland varen op de klok hield, maar toch nog wat moeilijkheden had met het binnenlopen en vlak voor de wal assistentie van een sleepboot nodig had. Ongeveer tien sche pen, waarbij de „Rotterdam" van de „H.A.L." voeren de Water weg uit. Be storm, die gisteren vele toe risten uit Zeeland heeft verdre ven doordat hun tenten waren vernield, heeft ook het aantal Duitse nozems, die vooral dc laat ste weken grote overlast veroor zaakten op Walcheren, niet alleen op de campings, doch ook overal in de Walcherse plaatsen, sterk gereduceerd. Met hun brommers negeerden zij de maximum snelheidsbepa ling en bij voorkeur in groepen van 20 man reden zij door de smalle straatjes, waaraan Mid delburg en Vlissingen en andere plaatsen rijk zijn. Zes van deze nozems zijn door de Vlissingse politie van een kampeerterrein gehaald, waar zij grote overlast veroorzaakten. De knapen zijn in middels over de grens gezet. Voordien waren zij reeds van kampeerterreinen in Westkapelle verjaagd. Tijdens hun verblijf in Vlissingen waren zij ook al in aanraking gekomen met de poli tie, die tegen elk van de zes kna pen tot driemaal toe en achter elkaar proces-verbaai moest op maken in verband met overtre ding van de maximum snelheids bepaling, Om tegen de knapen, die vaak harder dan 70 km met hun bromfietsen reden, te kun nen optreden moest men zelfs de motorpolitie inschakelen. Het aantal toeristen, dat tenge volge van de storm huiswaarts moest keren, wordt geschat op 50 procent van allen die hun vakan tie op de kampeerterreinen in Zeeland doorbrengen. Dinsdag avond stonden er op de Walcher se campings vrijwel geen tenten meer, tenzij uiterst besehut. Zelfs de caravans moesten het ontgel den. Er werden er enkele, o.a. bij Westkapelle, door de storm om ver geworpen. In Zandvoort vertonen de bad gasten geen neiging het veld te ruimen voor het slechte weer. De ze badplaats zit nog vol. Op het strand is van enige strandtenten het dak weggewaaid. „NAJAAR" GESELT ROTTERDAM In Rotterdam heeft de brand weer dinsdagmorgen urenlang werk gehad om de schade, ver oorzaakt door de stormachtige wind, enigermate te verhelpen. Op de centrale post aan het Kleinpolderplein kwamen rond het middaguur tientallen meldin gen binnen over weggezwiepte televisiemasten, ingewaaide rui ten, loshangende zonnescher- men(!) en afgerukte boomtak ken. Er was veel ongerief, maar de schade viel heel erg mee. De frequentie in het rijschema van lijn 5 werd enige tijd verbro ken, doordat om even over twaal ven de restanten van een dak en enkele boomtakken op de tram draden in de Scheepstimmer manslaan vielen. De R.E.T. ging er op af met een takelwagen en kreeg daarbij de assistentie van de brandweer. In de havens geraakten enkele schepen op drift. De zware Libe riaanse tanker „Areturus", 18.743 brt., sloeg op de Nieuwe Maas los van de trossen, waaraan zij was gemeerd, en in de Waal haven gebeurde hetzelfde met de ruim 7000 brt. metende vracht schepen „Rumija" (Zuid-Slavië) en „Persian Cyrus'' (Iran). Ha vensleepboten voorkwamen on gelukken. De schepen liggen nu weer stevig vast aan hun anker plaatsen. •fc Een Amerikaanse toerist in een hotel in de Zweedse stad Haelsingborg belde op zijn ka mer om de dienster maar zag in haar plaats de brandweer ver schijnen. Hij had op het verkeer de knopje gedrukt. Noords traaf 102 - Telefoon 31U Xernenzea medegedeeld door het K N.M.I. te De Bilt, geldig tot hedenavond. Afnemend buiig Wisselende bewolking met en kele buien. Overwegend matige, langs de kust krachtige wind tus sen west en noordwest. Hogere middagtemperaturen. WOENSDAG S AUGUSTUS Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 6.38 7.13 7.53 8.03 n.m. 6.54 7.29 8.09 S.19 DONDERDAG 9 AUGUSTUS Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 7.28 8.03 8.43 8.53 n.m. 7.50 8.25 9.05 9.15 ZON op onder Op Aug. 8 5.11 20.19 13.25 9 5.13 20.17 14.31 10 5.14 20.15 16.11 MAAN onder 23.38 WATERREU VOOR STRAALJAGERS De Britse koninklijke marine heeft een nieuw systeem ontwik keld voor het afremmen van straaljagers. Op het moment dat het vliegtuig de grond raakt, trekt een aan het vliegtuig be vestigde haak een afsluiter open, waardoor uit langs de landings baan aangebrachte straaipijpen water niet grote kracht tegen het vliegtuig spuit, en aldus als rem werkt. De bijgaande foto geeft hiervan een beeld. 0.06 OPKLARINGEN Het K.N.M.I. deelt mede: Een actieve depressie die over zuidoost-Engeland naar de Duitse Bocht trok. deed langs de kust de wind tijdelijk tot stormkracht toenemen. Om de depressie heen drong koude polaire lucht het vasteland van Europa binnen. Het front dat de voorste begren zing van deze lucht vormt is ge heel Frankrijk gepasseerd en strekt zich nu uit van de Alpen naar Oost-Duitsland waar het aanleiding gaf tot onweders op uitgebreide schaal. De wind neemt geleidelijk tot matig at terwijl zich opklaringen over ons land zullen uitbreiden. In ver band. hiermee kunnen hogere temperaturen worden verwacht, Het wegverkeer aan de gren zen van Oostenrijk met Italië en niet West-Duitsland is dinsdag tengevolge van de langzaam-aan- actie van het Oostenrijkse doua ne- en politiepersoneel, ter onder steuning van eisen om hogere toelagen, volkomen in de ivar ge lopen evenals de dienstregeling van de Oostenrijkse spoorwegen. Voor sommige grensposten vorm den zich auto-files die wel tot vijftien kilonieter lengte aan groeiden. Claxonconcerten, scheldpartijen aan het adres van de douane en handgemeen tussen de tot wach ten gedwongen toeristen onder ling tekenden de gespannen sfeer, die aan de Italiaanse grens door de in die streek heersende hittegolf nog extra ongunstig werd beïnvloed. De maandag door de Oostenrijkse minister van Financiën gegeven richtlijn om slechts steekproeven te nemen negerend, controleerden politie en douane papieren en bagage der toeristen zo omslachtig mo gelijk. Terwijl anders wel zes auto's per minuut worden afge werkt deed men nu bij sommige grensposten wel tien minuten over een auto. De industrie- en handelskamer van Lindau heeft de provinciale regering van Voralsberg telegra fisch verzocht bij de bondsrege ring in Wenen tussenbeide te komen. Politie en douane dreigen don derdag a.s. tot een volledige sta king over te gaan. Het Eeierse ministerie van Bin- nenlandse Zaken heeft de reizi gers aangeraden meer van de kleinere grensovergangen naar Oostenrijk gebruik te maken om de overbelasting van de grote grensposten te verlichten. Zo ver wijst men in Allgaeu naar de grensposten Pfronten en Füssen; in Chiemgau naar Sachrang en Schleching en voor de richting Salzburg naar Marzoll en Bayer - ichsmain. De grenspolitie van Garmisch heeft het maken van korte rei zen naar Oostenrijk dringend af geraden. De politie probeert ver der de bij Mittenwaid wachtende auto's gedeeltelijk via Leutasch te leiden. Het verkeer bij de grensover gangen naar Bregenz is geheel vastgelopen. De douanebeambten vragen, in het kader van hun optreden-vol gens-voorschrift, van elke auto mobilist op wiens wagen het na tionaliteitsteken ontbreekt of die niet het voorgeschreven verband- trommeltje in de auto heeft, een boete van tien tot vijftig schillin gen. Op de autoweg naar Salzburg staan de auto's, op drie rijstro ken naast elkaar over een af stand van zes kilometer vast. Ook bij de kleinere grensover gangen wordt de toestand hache lijker nadat vele vrachtauto's daarheen zijn uitgeweken. Bij de Brenner gaven Duitse toeristen een toeterconcert van minuten lang omdat na de con trole in Oostenrijk ook de Ita- Een belangrijk hoofdstuk van de Algerijnse revolutie is dins dag afgesloten door de medede ling van de Algerijnse voorlopi ge regering, flat zij haar be voegdheden overdroeg aan liet politieke bureau' van het Natio nale bevrijdingsfront (F.L.N.) onder leiding van vice-premier Ben Bella. Hiermee is de over winning van Ben Bella op pre mier Ben Chedda een feit ge worden. Volgens de genoemde mede deling zal de voorlopige regering als het „instituut" van de revo lutie blijven bestaan, totdat de nationale raad van de F. L. N. in september bijeenkomt. Ge zaghebbende kringen in de P. L. N. waren van mening, dat de voorlopige regering het land op het gebied van dc buitenlandse zaken zal blijven vertegenwoor digen. Inmiddels heeft vice-premier Boudiaf, de enige aanhanger van Ben Chedda in het politieke bureau van Ben Bella, de func tie van minister van Buiten landse Zaken op zich genomen, als opvolger van Saad Dahlab die vorige maand aftrad en naar Zwitserland vertrok. Het kabinet van Ben Chedda volgde een jaar geleden de re gering onder Ferhat Abbas op, die in september 1958 was ge vormd. De vorming van een voorlopige regering door Ferhat Abbas en de zijnen betekende destijds een keerpunt in de strijd om onafhankelijkheid, die vier jaar tevoren was begonnen. De belangrijkste punten uit de regeringsperiode van Ben Chedda was diens verklaring in september 1961 in Belgrado, dat Algerië een neutrale politiek zou volgeiv.eji-cLe. succesvolle afslui ting van het vredesoverleg met de Fransen in Evian. Intussen keerde Abderrah- man Fares, het hoofd van de uitvoerende macht in Algerië, van een bezoek van een dag aan Parijs in Algiers terug. In de Franse hoofdstad besprak hij met minister Joxe, die de zorg voor Algerijnse zaken heeft, de financiële toestand in Algerië. Naar verluidt zou hij gevraagd hebben om een bedrag van 360 miljoen frank (ongeveer 270 miljoen gulden), dat de Alge rijnse schatkist nodig heeft voor de uitgaven in de komende maanden. liaanse douane langzaam contro leerde. De Italianen reageerden op deze claxon-demonstratie met boetes van duizend lire. Tengevolge van de precieze controle op de bagage der reizi- gers-door de Oostenrijkse doua ne-beambten aan de grens van Tyrol hadden de via de Brenner en Kufstein rijdende treinen ge middeld dertig a veertig minuten vertraging. De Beëindiging langzaamaan- actie. Oostenrijkse douane zou in de afgelopen nacht te 12 uur haar modelactic beëindigen .om komende onderhandelingen over haar eis voor hogere toelagen niet in gevaar te brengen. Dit geldt ook voor de andere con trole-organen in Oostenrijk, die donderdag a.s. een algehele sta king wilden beginnen. Op die dag zal op initiatiefkvan de voorzitter van het Oostenrijk se vakverbond, Franz Olah.yn Klagenfurt worden onderhan deld. Aan dit overleg zal kanse lier Gorbach deelnemen. Een 23-jarig Nederlands, meis je, dat met vakantie aan'de'Ri- vièra vertoefde, is maandag avond ernstig gewond geraakt bij een aanrijding door een auto. Zij liep met haar. zuster in de buurt van het vliegveld van Nice op het trottoir van de weg langs de zee. Het meisje, van wie A.F.P. de naam geeft als Tanny Lottering uit Haaksbergen, liep ernstig letsel aan het hoofd op. Zij is bewusteloos naar een zieken huis gebracht. Het 23-jarige Nederlandse meisje Tanny Lottering, dat woensdag bij een verkeersonge luk in Nice ernstig werd gewond verkeert niet in levensgevaar. De Engelse onderhandelaar met de Europese gemeenschap pelijke markt, Edward Heath, heeft dinsdag aan de vertegen woordigers van de landen van de Europese Vrijhandels Asso ciatie in Londen verslag uitge bracht van de besprekingen in Brussel. Deze besprekingen, over toetreding van Engeland tot de Europese gemeenschap pelijke markt, werden zondag morgen verdaagd. Naaien sprak Heath met vertegenwoordigers van dc Britse gemencbestlan- den. Bij de bevoorrading van de In donesische parachutisten vanuit de lucht op 31 juli zijn in de na bijheid van Kaimana toch een aantal parachutisten afgeworpen. In Hollandia is dinsdagochtend officieel medegedeeld, dat nade re verkenningen dit hebben uit gewezen. Zowel de plaatselijke bevolking als een patrouille van Nederlandse strijdkrachten zijn erin geslaagd een aantal van deze parachutisten gevangen te nemen. Uit verhoren is gebleken, dat zij behoren tot 328 bataljon van de „Siliwangi divisie". Volgens een officiële medede ling luidde de opdracht van de parachutisten in Kaimana te in filtreren. De Siliwangi divisie bestaat reeds meer dan 15 jaar en is te vergelijken met de Ne derlandse commandotroepen. Op 31 juli hebben 's nachts vier In donesische vliegtuigen boven Nieuw-Guinea gevlogen. Zij heb ben toen voorraden uitgeworpen boven alle gebieden waar vroe ger landingen van parachutisten zijn geweest, namelijk bij So- rong, Fak-Fak. Merauke en Kai mana. Tot dinsdag heerste de veronderstelling, dat er bij deze actie geen parachutisten zouden zijn afgeworpen. Hoeveel parachutisten bij deze jongste landing, die geschiedde op dezelfde dag, waarop in Hol landia. de eerste berichten over het voorlopig akkoord tussen Nederland en Indonesië binnen kwamen, zijn neergelaten is niet officieel bekend. In de bewuste nacht zijn Hercules toestellen boven Nieuw-Guinea waargeno men, waarin ongeveer 80 mili tairen kunnen worden vervoerd. -fc Door de tyfoon, die maandag op Formosa heeft gewoed, zijn 62 mensen omgekomen en onge veer duizend gewond. De aan vankelijke berichten over 87 doden worden overdreven ge noemd. Het Britse blad „Daily Tele graph" meldt dat volgens maan dag te Londen ontvangen in lichtingen zich in de stad No- wotsjerkassk nabij Rostov aan de Don zes weken geleden ern stige onlusten hebben voorge daan, waarbij vele mensen zou den zijn omgekomen. De ongeregeldheden ontston den, aldus dit bericht, bij een betoging uit protest tegen de verhoging van de levensmidds- lenprijzen en de schaarste aan vlees en andere belangrijke levensmiddelen. De oproerige beweging zou door het leger zijn onderdrukt. Eerder had een ander Brits blad, de „Daily Express", mel ding gemaakt van te Helsinki ontvangen berichten volgens welke het oproer te Nowotsjer- kassk 500 mensenlevens zou hebben geëist. De leider van de Amerikaanse nazi-partij. Lincoln Rockwell, die zaterdag op een internatio nale bijeenkomst van nationaal- socialistische bewegingen in Gloucestershire in Engeland zou zijn gesignaleerd, wordt mo menteel door de Engelse politie gezocht. Rockwell zou dinsdag morgen in de omgeving van Londen zijn opgenierkl. Een man die aan zijn signalement beantwoordde, zou in het sta tion Ealing een spoorkaartje voor de boottrein via Harwich Bij de Duitse autoweg bij Dorf- mark is dinsdag een Nederland se „Centurion"-tank in brand geraakt. Omdat de tank munitie had geladen, werd het verkeer op de autoweg een uur lang omge leid. Dc tank werd zwaar bescha digd. Er waren geen persoonlijke ongelukken. De minister-president, de mi nisters van Buitenlandse Zaken en Defensie en de staatssecreta rissen van Defensie en Binnen landse Zaken zijn dinsdag enige uren in conferentie geweest met 37 van de 52 leden van de com missies voor Buitenlandse Zaken, Nieuw-Guinea en Defensie uit de Tweede Kamer. Na afloop bleken zowel de regering als de Kamercommis sies op het standpunt te blijven staan, dat het in Washington be reikte voorlopige akkoord over Nieuw-Guinea met Indonesië als geheim moet worden beschouwd. De commissieleden zijn uitvoerig ingelicht. Thans dient <-'cn defini tief akkoord afgewacht te wor den. De tekst daarvan zal zeer waarschijnlijk in New York we reldkundig worden gemaakt. Na dien moet de tekst van de over eenkomst in het Nederlands wor den vertaald om in de vorm van een ontwerp van wet aan dc Tweede Kamer gezonden te wor den. Eerst dan, zo is althans ae voorlopige verwachting van de voorzitter van de Tweede Kamer, dr. L. G. Kortenhorst, zal de Kamer in het openbaar een oor deel kunnen geven. Hij baseerde deze verwachting op de stand van zaken van dit ogenblik. Over het tijdstip van indiening van een Nederlands Indonesische resolutie bij de Ver. Naties is nog niets bekend. De algemene vergadering van de Ver. Naties begint op 18 september en zal ongeveer drie maanden duren. De voorzitter en de vice-voor- zitter van de K.V.P.-fraetie, de heren De Kort en Andriessen, namen dinsdag niet aan het be raad deel. Wel was de voorzitter van de A.R.-fractie, dc heer Bruins Slot, die geruime tijd we gens ziekte afwezig was, ter ver gadering verschenen. Hedenvoormiddag, om elf uur, zullen de commissies voor bui tenlandse politiek en voor Nieuw- Guinea uit dc Eerste Kamer dooi de regering worden ingelicht. naar Nederland hebben gekocht. De treinen naar Nederland wor den momenteel speciaal door zocht. Tot nu toe is Rockwell echter onvindbaar gebleven. De bijeenkomst van natio- naal-sociaiistische bewegingen was georganiseerd door Colin Jordan, de Engelse nationaal- socialistische partijleider, die onlangs uit zijn onderwijzers functie is geschorst. De Engelse minister van Binnenlandse Za ken, die aan buites-landse fas cisten verboden heeft Engeland binnen te komen om de demon stratie bij te wonen, bestudeerl welke maatregelen tegen Rock well genomen zullen worden. Vermoed wordt dat Rockwell via het viegveld Shannon in de Ierse republiek Engeland was binnengekomen. Het Britse ministerie van Bin nenlandse Zaken heeft dinsdag avond de uitwijzing van Rock well uit Engeland gelast. In een offipiële verklaring wordt ge zegd dat Rockwell bij zijn aan komst verleden week geen spe ciaal inreisverbod was opgelegd MARECHAUSSEE KEEK VERGEEFS UIT NAAR ROCKWELL. Naar aanleiding van de ge ruchten, dat een man die leek op George Lincoln Rockwell, de lei der van de Amerikaanse nazi partij, die in Engeland een inter nationale bijeenkomst van natio- naal-socialistische bewegingen heeft bijgewoond, een spoorkaar tje voor de boottrein via Harwich naar Hoek van Holland zou heb ben gekocht, is dinsdag de grens bewaking van de koninklijke maréchaussée in Hoek van Hol land verscherpt geweest. Aan boord van de dagboot Harwich Hoek van Holland, de „Prinses Beatrix" van de maatschappij „Zeeland", was echterTniernand. die op Rockwell leek. 7

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 1