^^Deilicj zwemmen in zee Uw kinderen bezig houden de MUL <~ÏYlenu VAKANTIE Een modieuze zomermantel is niet zo lastig als U denkt Wat schrokken ze thuis van dat baardje Nozems met een smaakje Meelopers, labielen en aanstichters DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 OM DE DUIZEND WEKEN Tan de week U U ..NIET te ver in zee gaan hoor!" Hoeveel keren zullen heel veel moeders dat al niet tegen hun kinderen gezegd hebben. Maar zeggen is niet vol- doendeWe moeten steeds opletten en de kinde- ren goed in de gaten houden. D.e zee is heerlijk en er is geloof ik voor kinderen niets beters f| en gezonders te bedenken, maar de kleintjes ken- nen het gevaar niet en ons waarschuwen blijft voor hen alleen maar woorden. t Bz Soms lopen ze ongemerkt achter een bootje of een bal aan. En al hoeft er dan niet direct een !Sg| n een ongeluk te gebeuren, de schrik dat ze hun ie® moeder „kwijt" zijn, is ook al vaak wat te erg,, J|,,. voor ze. Geef ze, als u aan het strand zit, een vast punt om in de gaten te houden, zodat ze in de ~a drukte altijd uw plaatsje terug kunnen vinden. Bindt een apart gekleurd vlaggetje aan uw stoel wijs ze op uw plekje vlak bij het zonnebad, tegen- over de ijscotent, of naast het reddingsbootje. - De wat grotere kinderen, die graag wel eens stoer moeten doen en vooral de waaghalzen onder hen, moetan we goed op de gevaren van de zee wijzen. En dat kunnen we alleen maar, als we zelf op de hoogte zijn. Zit a ■I. 3t een mui voelen, hun evenwicht, proberen dan tegen de stroom op te zwemmen. Ze worden dan onherroepelijk meegesleept, zien het strand verdwijnen, begin nen te gillen en met hun armen te zwaaien. Ze worden vermoeid en als er niet tijdig hulp komt, verdrinken ze. Door de winden uit noorde lijke richting worden de zand banken aan de binnenkant afge slepen en ontstaan er telkens veranderende kuilen. Weest dus steeds op uw hoede. Wees vooral voorzichtig op het z.g. vrije of stille strand, waar geen toezicht is. Ga niet bij voorkeur zwemmen waar waarschuwings borden zijn aangebracht, zwem bij oostenwind geen afdrijvende gummidieren of bootjes achter na en laat u niet op een lucht matras voortkabbelen. Wilt, u veilig baden en zwemmen, ga dan alleen daar waar toezicht door ervaren badpersoneel wordt uitgeoefend. BETTY TEELING. (Nadruk verboden.) Veel dames verwaarlozen een deel van hun garde robe en wel de zomer mantel. Er zijn er onder ons, die menen dat ze met een goede regenman tel de zomer wel door kunnen komen, daarnaast hebben ze dan nog wel een kort jasje of zoiets en daar moet het dan mee. Deze opvatting is niet juist. De zomermantel heeft in onze garderobe wel degelijk een belang rijke taak. Het is de man tel die ons werkelijk cor rect kleedt. En wie durft beweren, dat het in het zomerseizoen niet nodig is om er eens werkelijk keurig correct gekleed bij te lopen Aan onze win termantel stellen we wel modieuze eisen, dus waar om dan aan onze zomer mantel niet De couturiers doen hun best en er zijn mantels te kust en te keur te krijgen. Wat denkt u bijvoorbeeld van de mantel op onze illustratie Het is werkelijk iets aparts. Deze klok- vormige zomermantel is vervaardigd uit een fel oranjekleurige stof en wel uit ..Orion", vermengd met wol. De stof is kreukvrt., dus lopen we er altijd correct bij. Interessant is bij dit model de afwerking van de knoopsgaten, die als het ware een tegenwicht vormen voor de eenvoud van het J-nodel dat verder kraagloos is en driekwart mouwen heeft. Het is een haute couture model van Fabiani te Rome. (Nadruk verboden) **"y Martins STERKER DAN WIJ DE zee is sterker dan de mens en...onberekenbaar. Wie niet goed kan zwemmen kan beter nooit dieper gaan dan zijn knie- en. Ook goede zwemmers moe ten zich niet te ver in zee wa gen. Wij kennen allemaal het ver schijnsel van eb en vloed. De vloedgolf ontstaat door de aan trekkingskracht, die de zon en de maan. maar hoofdzakelijk de maan op het water uitoefe nen. Daar de aarde zich in 24 uur om haar as wentelt, wor den steeds andere plaatsen naar de maan toegekeerd en van de maan afgewend. Ook de ver anderlijke wind heeft invloed op de beweging van het water en de gesteldheid van de bodem onder water. Tweemaal per etmaal hebben we opkomend en afgaand wa ter, ddw.z. in de tijd van 24 Sur en 50 minuten bereikt het wa ter tweemaal een hoogste en tweemaal een laagste stand. Elke dag treedt de vloed 50 mi nuten later op. Wanneer het dus b.v. 's maandagmiddags om 3 uur hoog water is, zal dit op dinsdag om 3 uur 50 min. zijn, enz. De hoogste stand van het water heet „hoog water", de laagste „laag water". Vloed is de benaming voor het stijgen en eb die voor het dalen van het water, terwijl de overgang van de ene beweging in de andere „stil water" wordt genoemd. GUNSTIGE EN ONGUNSTIGE TIJDEN WANNEER, de maan en de zon beide hoog water veroor zaken, ontstaat de hoogst mo gelijke waterstand, het zoge naamde „springtij", dat altijd 1 of 2 dagen na de nieuwe of volle maan-ifrvalt. Als de zon eb veroorzaakt op de tijd, waar op door de maan vloed ontstaat, dan heeft men de laagst moge lijke waterstand, het z.g. „dode tij", dat altijd na kwartiers- maan plaats heeft. De vloedstroom gaat op onze kust altijd van zuid naar noord, de ebstroom in omgekeerde richting. Het is logisch^ dat de vloedstroom bij ons uit het zui. den komt, want ten zuiden van ons land liggen de grote oceanen Het water wordt van daaruit naar het Kanaal langs onze kust gestuwd, dat is de gunstig ste tijd om te baden of te zwem men. De stroming van het bo venwater is landwaarts gericht. Ongeveer 2 uur na de hoogste waterstand ontstaat een stro ming in omgekeerde richting, dus van het noorden naar het zuiden en zeewaarts. Als de wind dan een handje meehelpt, trekt het water nog meer zee waarts. Dan is het dus de ge vaarlijkste periode. Zelfs goede zwemmers doen er goed aan tij dens afgaand water niet verder dan hun middel in zee te gaan. Bij deze situatie zegt men, dat de zee „trekt" en ook bij krach tige oostenwind (landwind) zal een sterke trek zeewaarts ont staan. Bij krachtige zuidwesten-, westen- en noordwesten- of noordenwind, wanneer dus een ze.ewind waait, zal er' steeds een flinke branding op de kust slaan. Het is dan een ideale zee voor de bader. De krachtige golfslag werkt als een opwek kende massage, maar ga vooral niet te ver in zee. VERLOREN EVENWICHT water zeewaarts getrokken en vóór hij weer op de ocen is, hetgeen door de krachtige golfslag niet zo gemakkelijk gaat, is het slachtoffer spoe dig ontstellend diep in zee. Voor een goede zwemmer is de zee bij genoemde winden vrij ongevaarlijk, tenmin ste... voor zover, zwemmen bij sterke golfslag nog moge lijk is. De stroom brengt hem steeds naar de kust 'terug. De invloed van de landwinden is juist tegenovergesteld. Over het algemeen is de zee bij land winden spiegelglad. Het opper vlaktewater wordt door de land wind zeewaarts gestuwd en de onderwaterstroom is naar het strand gericht. Door deze on derstroom wordt bijna alles wat op de bodem van de zee lig-t, zoals slib, algen, kwallen etc. naar de kust gevoerd. Daardoor is het water juist gedurende een zonnige periode, dat wil zeggen bij langdurige landwind, vaak erg vies. De breedte van strand kan zeer verschillend zijn en hangt af van het aantal zandbanken, da't zich voor de kust in zee be vindt. Deze banken zijn als. het ware door de natuur gevormde zeebrekers. Zandvoort heeft, met 4 rijen banken, het mooi ste en breedste strand van Nederland. In Noordwijk, Kat wijk, Wijk aan Zee, IJmuiden. Ëgmond en Bergen aan Zee zijn er twee. Schevénin^en heeft er slechts één. HET OOG VAN DE KENNER BIJ hoog water kan men het aantal banken wel tellen. We zien dan n.l. in zee >ange, schui mende strepen, dit is de bran ding, die op de zandbanken staat. Het water komt over de banken heen, maar bij iedere bank wordt de kracht minder. Het gevolg hiervan is, dat bij stormvloeden het water niet zo snel tot aan het zeeduin zal komen en de duinen op plaat sen waar veel banken zijn. slechts zelden daarvan te lijden hebben. Een duidelijk voorbeeld hiervan is dus Scheveningen, waar men genoodzaakt was het zeeduin door een muur voor verder afspoelen te beveiligen. Bij laag water valt er in de regel één van de zandbanken droog. De uithollingen tus sen de banken worden „zwin- ten" genoemd, de geulen tussen de banken in de rich ting van het strand naar de open zee heten „muien". Bij eb trekt het water door de muien van het strand weg. Daar ontbreekt even in de golfslag een plek schuim. Pas op, het is daar diep en er staat een sterke stroom. Een zwemmer, die in zo'n mui terecht komt, wordt zeewaarts getrokken. Nu zijn er honderden zee zwemmers, die het kunstje ken nen en die weten, dat die trek na enkele tientallen meters zijn kracht verliest en die dus met de stroming meezwemmen tot ze, in de stroomrichting, kun nen afbuigen en in een boog via banken en zwinnen naar het strand kunnen komen. Van tijd tot tijd laten ze hun benen zak ken om, als ze grond voelen, even uit te rusten. Hoy, Jolanda. Bedankt voor je lange en gezellige epistel. Wat meer dan bespottelijk dat je 'savonds van je ouders niet meer in een lange broek de deur uit mag! Waar bemoeien ze zich eigenlijk mee? Daar zit je vader zeker achter! Wat een idee dat wij erbij zouden moeten lopen volgens de mode van twintig jaar geleden. Maar ja, we zijn nog steeds tamelijk minderjarig en we zullen ons tot die tijd helaas moeten schikken naar de inzichten van personen die alles veel en veel beter weten. Toen wij jong warenMaar onder tussen zitten we er dan toch maar mee. De brandingsgolven duwen in de richting van de kust en het terugvloeiende onderwa ter zuigt en trekt als het ware zeewaarts. Wie zijn evenwicht verliest, wordt di rekt door het terugvloeiende WAT TE DOEN? HET voornaamste voor zea- zwemmers is dus, om onder alle omstandigheden hun kalmte te bewaren. Maar niet alle zee zwemmers kennen de zee zo goed. De moesten verliezen, als ze het trekken -an het water in IN EEN NACHTCLUB HIER bij ons is niet zo gek veel opwindends gebeurd, of het zou moeten zijn, dat ik op mams d'r schrijfbureautje een boekje vond: „Onze Nozems", geschreven door een zekere heer G. Mik. Ik breng dat in direkt verband met het feit dat ik de vorige week door Jules achterop de brommer naar huis ben gebracht. Nou vinden ze brommers gelukkig al niet gek meer (al had je die vroeger niet), maar m'n hemeltje, wat zijn ze van dat onnozele baardje van Jules geschrokken! Voor het gevoel van paps en mams werkte ik al in een nachtclub in Noord- Afrika, daarheen verhandeld als blanke slavin door een on gunstig individu met een ring baardje. In ieder geval ben ik dat boekje maar eens gauw gaan lezen om te zien of het voor ma wel geschikt was. Die lieve mams is zo gevoelig en ze haait zich toch al zoveel mui zenissen in haar domme hoofd Ze is in staat om Gerrit-Jan en Julia te gaan verwaarlozen door al de zorgen die ze zich over mij maakt. Maar gelukkig bleek 't nogal onschuldige literatuur te zijn. Tussen ons gezegd: d'r stond eigenlijk geen klap in. Die me neer Mik bleek niet eens zo'n erg ongeschikte peer, wel een beetje paedagogerig natuurlijk, maar over de gewone „huis, tuin en koeken"-tiener (zoals Jules er een is) liet ie zich echt niet zo ongunstig uit. HET MILIEU VAN JULES WEL had die Mik het ook over „nozems met een smaak je" (hij bedoelde natuurlijk „met een luchtje"). Dat zijn lui met een kriminele inslag die vroeg of laat met de straf rechter in aanraking komen. Maar „a qui la faute" zegt Vriend Mik heel royaal: de ge zinnen en de hele samenleving zijn daar verantwoordelijk voor! Nu zit dat gezin van Jules gelukkig nog goed in elkaar, althans voor 't oog, want je moet die volwassenen in de gaten houden! De gezinsleden van Jules zijn bovendien nogal oppassende mensen, zoals dat heet. Geen ouders van liegen en bedriegen, van roven en ru zies, enz. Z'n moeder zit wel in bestu ren van verenigingen voor mensen die in maatschappe lijke nood zijn (verkapte schuldgevoelensz'n vader zit wel in het bankwezen (be roepen met een smaakje!), z'n broer is wel middenvoor in een voetbalelftal (verkapte agressie!), maar al met al heeft Jules toch niet zo'n ver keerd voorbeeld gehad thuis. Of hij als kleuter op z'n na gels heeft gebeten, of hij zich als schoolkind verwaarloosd voelde, of hij tot z'n tiende jaar in bed heeft geplast, of z'n intelligentiequotiënt al te laag is bevonden? Ik zal 't hem allemaal wel eens vragen. Maar dat baardje staat 'm toch zó énig, meid! Nou ja, daar gaat 't toch om. Veel groetjes, Ankie. GEEN BOEKJES OVER ONS! BESTE Ankie, o kind, dat boekje over die nozems, waar je over schreef, ken ik. Ten minste van naam. Het is uit de serieHet abc der opvoeding Nu heb ik het helemaal niet op zulk soort publikaties, zeker niet als het over onze leeftijd gaat Wat te denken over: „Bakvis en brasem", door Wilhelmina J Bladergroen. Dat is in dezelfde serie verschenen. Overigens zullen het wel nette boeken zijn, want ze zijn uitge geven bij Callenbach in Nijkerk. Ja, mag ik daar soms ook ver stand van hebbenAls ik hier op de bank ieis lig te lezen, moeten ze altijd zien wat het is, waar het over gaat, kortom het naadje van de kous. Behalve als het van Callenbach is, dan kan 't geen kwaad doen, dan kraait er geen haan naar en dan mag Jool ongestoord verder lezen. VAN HU-IS WEGGELOPEN ZULLEN we nu maar aan nemen dat de ouders ook geen kwaad zullen leren van boeken van Callenbach? Daar zullen ze wel geen sadistische litteratuur op de markt brengen. Toch heb ik 't er niet op dat er men en over ons diepste zieleleven menen te moeten schrijven. Wat weten zij ervan? Laat die geleerde personen Ziph nu maar bemoeien met An- nemarie, die in haar bed blijft liggen omdat ze niet weet wat ze aan zal trekken, of met Claartje, die gisteren van huis is weggelopen (schemertoe stand, zegt Linda), maar alsje blieft niet met ons. Het dreigt allemaal ec-n heel verkeerde kant op te gaan. Dat kan ik opmaken uit de wetens waardigheden, die Linda hier thuis meent te moeten spuien. Sinds zij naar de school gaat van maatschappelijk werk (spreek uit Academie van Soci ale Wetenschappen) is zij vol komen onuitstaanbaar gewor den. Ze heeft het over mijn ge dragspatroon en over haar voedselpakket. Ik kan die wijs neuzen niet uitstaan. VOLKOMEN VERZIEKT VOLGENS Linda lijd ik aan autisme, ben ik een neurotische persoonlijkheid en heb ik last met de intermenselijke relaties. Volgens Preud ben ik dit, vol gens Jung meer dat en volgens Adler weer wat anders. Ik word er doodziek van. Dat komt nu van al -die psychologie, psycho pathologie, sociologie en paeda- gogie. Dat is nu juist wat ik ook op al die ellendige opvoed kundige boekjes tegen heb. De mensen kunnen je op het laatste niet meer gewoon bekij ken. Als ik me verspreek is de boot aan, dat betekent iets! Als ik aan het ontbijt vertel dat ik dit of dat gedroomd heb, wordt er een waanzinnige uitleg aan gegeven. Als ik iets niet doe is daar een mooie verklaring voor; als ik datzelfde wèl doe, is 't ook niet zo best. Moeten onze ouders zich daar nu ook in gaan ver diepen? Gaan ze ons daardoor nu ineens beter begrijpen? WIM VEEL TE KEURIG MOET je horen. Twee atoom bommen in één week. Met Wim is 't uit. Daar zijn ze hier thuis ook al zo kwaad om, want 't was zo'n „keurige jongen". Nou, al die keurigheid begon langzamerhand zó op m'n zenuwen te werken, dat ik hem de bons heb gegeven. Ik geloof dat we er goed aan doen jon gens die thuis in de smaak val len, met een gezonde dosis wan trouwen te bezien; dat is be slist het goede soort niet. Zeg, je wist dat ik een vakan tiebaantje zou krijgen, hè? Nou, ik heb 't er één dag uitgehou den. De volgende dag ben ik er al weggestuurd. Wist ik veel van arbeidsovereenkomstDat gaf ook een vreselijke opstand thuis. Als er nu tenminste nog iets gebeurd was, zou ik er vrede mee kunnen hebben, maar 't was gewoonweg om niets. Het was te kinderachtig om over te praten en thuis had niemand me gezegd hoe ik het allemaal moest aanpakken. Enfin, als ik je binnenkort zie, zal ik je het allemaal haarfijn vertellen. So long, JOLANDA. VADERS vakantie duurt meefetal niet zo lang ais die van de kinderen en dan komt de taak voor moeder om van de overige weekjes ook een prettige tijd te maken. Eigen lijk moet ze daar al veel eerder aan beginnen te denken. Ze kan bijvoorbeeld haar kinde ren, als ze al wat groter be ginnen te worden, met ver jaardag of Sinterklaas een eenvoudig fototoestelletje geven, zodat ze in de vakantie zelf kunnen fotograferen. Op regenachtige dagen kunnen ze dan zelf hun foto-album in orde maken. Stelt u van tevoren op de hoogte van de uren waarop musea open zijn en bezoek ook eens de bezienswaardigheden van uw eigen stad of dorp. Meestal zijn hiervoor wel gid sen verkrijgbaar. Het is ook belangrijk, dat moeder bij haar kinderen belangstelling kweekt voor dieren en plan ten. Zij kan er eens met ze op uittrekken per fiets, of een duinwandeling maken. ZIE MEER! DE V. V. V.-kantoren in de kuststreek organiseren vaak duinwandelingen onder lei ding van een boswachter. U zult verbaasd zijn hoeveel u nu ziet: verborgen nestjes met eitjes of jonge vogletjes, plan ten waar u nog nooit van ge hoord hebt. Soms haalt hij een jong konijntje uit z'n hol letje; u was het anders waar schijnlijk zó voorbij gelopen, 't Is leuk om te weten hoe die vliegende vogel daar heet. En de kinderen zullen proberen het allemaal te onthouden en krijgen eerbied voor de natuur. Staat u eens één keer 's mor gens heel vroeg op, wandel stil door de duinen en u zult met uw kinderen genieten van de rust en het aantal konijn tjes dat daar dan speelt en holt. Zijn de kinderen groter, dan trekken ze er zelf op uit, dat kunnen we ze op deze ma nier leren. c,Ik verveel me zo", is een zinnetje dat moeder haar kinderen in de vakantie liever niet hoort zeggen. Maar dan moet ze daar zelf voor waken. Met regenachtige dagen, als ze zich dus in huis moeten vermaken, is het vooral met jonge kinderen zaak, materiaal in huis te hebben, zodat ze zelf iets kunnen maken. Veel meisjes borduren graag of maken poppekleertjes. Jon gens timmeren graag of bou wen een hut van planken en gordijnen. Een hele stapel op gespaarde lege luciferdoosjes kunnen veel kinderen inspire ren tot 't maken van boten, auto's en karretjes. Ze kun nen er hun eigen fantasie op botvieren. Gelukkige kinderen, wier ouders een zolder heb ben. Maar misschien kunnen andere ouders toch ook nog wel een plekje vinden, waar ze kunnen spelen en waar niet alles direkt opgeruimd hoeft te worden. ORGANISEER EEN WEDSTRIJD! HEUS, het duurste speel goed houdt niet zo la"ng hun belangstelling vast als eenvou dig materiaal waar ze zelf wat mee kunnen doen. Veel moeders hebben een natuurlijke gave om hun kin deren te stimuleren actief te zijn. Maar het is ook te leren. Als moeder alleen maar zegt: „Toe jongen, ga nu toch eens even spelen, ik word zó moe van je!", dan is ze echt niet op de goede weg. Loof eens een prijs uit voor de beste foto, voor de mooiste schelp of steen, voor de beste verken ningstocht. Houdt een boet- seerwedstrijd In vele plaatsen geven de V. V. V.'s tegen een kleine ver goeding kaarten uit, waar een serie vragen opstaat. Boven dien krijgen de kinderen een vlaggetje voor hun fiets. Die vragen hebben betrekking op de bezienswaardigheden van de streek waar ze wonen. Zo hebben wij de volgende voor beelden gezien: le. Hoeveel gevelstenen zijn er in de gevel van de Oud heidkamer? De kinderen moeten er heen, weten nu voor hun leven wat gevelstenen zijn en vergeten nooit die Oud heidkamer meer.) 2e. Hoeveel bruggetjes zijn er in de Kerkstraat? 3e. Welk jaartal staat er op het havenkantoor? palen. Ook de volgorde van hun tochtjes bepalen ze zelf. Onderweg krijgen ze wel op bepaalde plaatsen een stempel om overschrijven van elkaar te voorkomen. En laat u ze ge rust op de fiets gaan. Veel beter dan ze met papa niet de auto weg te sturen. Na inlevering van de kaart horen ze de uitslag van hun prestaties en weten ze of ze in aanmerking zijn gekomen voor een prijs. Deze beloning is natuurlijk erg leuk, maar wij persoonlijk vinden wat ze zien en meemaken belangrij ker. De interesse van de Kin deren wordt gewekt en ze leren op'deze manier de din gen bewust te zien. BETTY TEELING (Nadruk verboden.) Gedipt. Loodgieter Gas- en .Waterfitter VLOOSWIJKSTRAAT 7-9 TELEFOON 3066 TERNEUZEN Dat soort wedstrijden kunt u zelf ook organiseren! De kaarten moeten vóór een be paalde datum ingevuld inge leverd worden. Wanneer ze er op uit willen gaan om ter plaatse de situatie te onder zoeken, kunnen ze zelf be- Nu de kinderen met vakantie thuis zijn, mogen we met onze maaltijden daar wel een beetje rekening mee houden. Vooral met slecht weer hebben we ze de hele dag binnen en onze dochters zullen het vast leuk vinden om een beetje in de keu ken te helpen. Misschien zelfs de zonen ook wel; een eenvou dig koekje of nagerecht kun nen ze met een klein beetje hulp izelf wel maken. ZONDAG: Verborgen eieren in rijstrand met dikke toma tensaus en gemengde sla; bessenroomvla. MAANDAGFranse uiensoep met stokbrood; aardbeien- beschuitjes. DINSDAG: Patates-frites, sau cijsjes, bloemkool'; twee- kleurenvla. WOENSDAG: Harlekijnsoep; stamppot rauwe andijvie met uitgebakken spek. DONDERDAGAardappelen, worteltjes, blinde vinken; drie in de pan met rozijnen. VRIJDAG: Cantharellenragoüt met puree en andijvie óf aardappelkaaskoekjes met andijvie; meloen. ZATERDAGHuzarenslaatjje gebraden appels met vanil- levla. BESSENROOMVLA 3 eierdooiers glad roeren met 100 gr. bruine basterdsuiker. Op de damp van kokend water on der voortdurend kloppen met de garde bessensap (gemaakt door 1 c pond rode bessen even te koken en te zeven) langzaam toe te voegen. 4 blaadjes gelatine (2 rode en 2 witte) in koud water weken, goed uitknijpen en in het war me mengsel oplossen. Na af koeling liter vanillevla door het bessenmengsel roeren. De vla in 1-persoons schaal tjes schenken en garneren met de zeer stijf geslagen eiwitten met 1 lepel suiker en wat achter gehouden bessen. FRANSE UIENSOEP 3 grote uien in ringen snijden en heel lichtgeel fruiten in drie lepels boter. Enkele ringen uit de pan halen en bewaren voor garnering. Voeg er vier lepels bloem bij en giet langzaam steeds goed roerend 1 liter gekruide bouillon (kan heel goed' gemaakt worden van een bouil lontablet) toe. De soep moet licht gebonden zijn. Leg in de soepborden een snede geroos terd brood, dik bestrooid met oude geraspte kaas. De hete soep erover schenken en gar neren met de achtergehouden ringen gebakken ui.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 7