Geen breuk in Benelux Gooi maar vol met Super Mix 25 Morgen... RADIO EN TELEVISIE gastvrijheid tanken en...BP Super Mix! KERKDIENSTEN BEURSO VERZICHT ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1962 OF, V R IJ E Z E E U W Pag. 3 POLIO IN AMSTERDAM VERTROUWEN IN K. L. M. HALF MILJOEN GESTOLEN SPORTEVENEMENTEN Er is geen sprake van een breuk in de Benelux, zoals sommige bronnen suggereren. Men is het over de belang rijke kwesties met betrekking tot de politieke eenheid volkomen eens. Dit bleek uit verklaringen van de Neder landse minister van Buitenlandse Zaken mr. Luns en zijn collega Paul Henri Spaak. Polio in Amsterdam Vertrouwen in de K.L.M. Diefstal van half miljoen Sportevenementen Utrecht bouwt wijk voor 19.000 mensen Twee politiemannen door •300 jeugdige badgasten aangevallen INCIDENT IN HELSINKI 35 mensen vermist na aanvaring tussen tankboot en passagierschip Mr. Luns bevestigde dat de kleine landen het Europa der vader landen, zoals dat door president De Gaulle wordt voorgestaan, niet wensen te aanvaarden. Hij heeft minister Spaak verteld wat hij in Rome met de Italianen besprak en de Belgische bewindsman bracht zijn Nederlandse collega op de hoogte van zijn ideeën voor een vernieuwing van de plannen' voor een politieke samenwerking in Europa. Het staat vast, dat de lage landen niets zullen doen, waardoor Engeland onverwacht voor een geheel nieuw politiek verdrag komt te staan. Minister Spaak zal dit ook duidelijk laten blijken bij zijn bezoek aan Bonn. In Amsterdam heeft zich ver leden week kinderverlamming voorgedaan. Nadat drie van hun medeleerlingen als poliopatiën tjes waren opgenomen in het VVilhelmina Gasthuis werden de overige 126 kinderen uit het R. K. kindertehuis „Amstelstad" te Amsterdam voorlopig geïso leerd. evenals een groep leerlin gen van een ander R. K. kinder tehuis „De Voorzienigheid", die veel contact hadden met de kin deren van „Amstelstad". Eén van de poliopatiëntjes is inmiddels overleden. De geïsoleerde groepen wei-den gevaccineerd op een voor Ne derland geheel nieuwe wijze: na melijk door toedienen van het vaccin in een suikerklontje. Ook de ouders en verzorgers van de kinderen en zij die eventueel met besmette kinderen in aanraking zijn gekomen, worden op deze nieuwe wijze gevaccineerd. Met het nemen van de bescher mende maatregelen en het con troleren zullen enkele weken gemoeid zijn, zodat de kinderen voor een belangrijk deel hun vakantie er bij inschieten. Na dp tot standkoming van de rijksgarantie is men van parti culiere zijde bereid tot het ver strekken van geldleningen aan de K. L. M. Dit hebben de minis ter van Verkeer en Waterstaat en zijn ambtgenoot van Finan ciën aan de Eerste Kamer me degedeeld. De bewindslieden geven toe, dat zij wel verwachten, maar niet met stelligheid kunnen ver klaren, dat de K. L. M. weer in 3 jaar tijds een rendabele exploi tatie zal kunnen opleveren. De zogenaamde supersonische vliegtuigen zullen stellig niet binnen 3 jaar in de lucht ver schijnen. Bovendien is dit soort vliegtuigen commercieel alleen bruikbaar op zeer lange afstan den. De vrees van vele senatoren, dat door het in gebruik rifemen van deze vliegtuigen een alge hele vernieuwing der luchtvlo ten wederom noodzakelijk zal worden, delen de ministers niet. De bestaande straalvliegtuigen zullen hun plaats in de interna tionale luchtvaart behouden. De supersonische vliegtuigen zullen zeer kostbaar zijn en daardoor voor een commercieel verant woorde exploitatie dwingen tot de ook door de regering gewen ste samenwerking tussen lucht vaartmaatschappijen. Uit de villa van jhr. mr. J. H. Loudon (president-directeur van de Shell) te Aerdenhout is een aantal schilderijen gestolen ter waarde van een half miljoen gul den. Onder de schilderijen be vond zich een zelfportret van Rembrandt, dat alleen reeds een waarde van 400.000 vertegen woordigt. De politie noemt dit een ama teuristische inbraak met een on verhandelbare buit. Over het amateuristische van de inbraak kunnen we uiteraard moeilijk een oordeel vellen, doch met het feit dat de buit onverhandelbaar zou zijn, kunnen we het eens zijn. De dieven zullen er weinig aan hebben, aangezien deze opzien barende inbraak snel wereldkun dig werd en dergelijke schilde rijen van zo hoge waarde moei lijk onderhands kunnen worden verkocht. De gehele kunsthandel in de wereld is reeds bekend met het feit, dus behoeven de dieven zich nergens te laten zien. De 46ste vierdaagse behoort weer tot het verleden. Vrijdag vond de finale plaats met een glorieuze intocht der duizenden in Nijmegen. Het was weer een groots spektakel. Een soortgelijk evenement speelde zich af in Apeldoorn, waar gelijktijdig de vierdaagse werd gehouden van de Nederlandse Wandelsport bond. Ongetwijfeld zijn nog nooit zo veel wandelaars aan de tippel geweest in ons land als dit jaar op die vier dagen in juli. De jaarlijkse wandelevenementen in ons land hebben een internatio nale all.ure en we mogen zeiter zeggen, dat N'ederland wel een der grootste propagandisten is van de wandelsport in de'wëfeld. Een tweede belangrijke sport gebeurtenis in deze week was wel het feit, dat het Nederlands honkbalteam voor de 5de maal de Europese titel veroverde en wel in een grandioos eindduel tegen de Italianen. De bekende wegrenner Ab Gel dermans presteerde het om het Nederlands kampioenschap voor profs op de weg te veroveren. Voorwaar een belangrijke sport week. (Nadruk verboden.) B. en W. van Utrecht hebben de raad voorgesteld een uitbrei dingsplan vast te stellen voor de wijk „Lunetten". Het plan voorziet in de bouw van onge veer 5.500 huizen, bestemd voor circa 19.000 inwoners. Het ge bied heeft een oppervlakte van 260 ha en is gelegen ten oosten van Rijksweg 22 en ten westen van de spoorlijn UtrechtDen Bosch. BADGASTEN-OPROER OP TEXEL Gisternacht heeft in De Koog op Texel een bende van ruim 300 jeugdige badgasten, waarbij ook Duitsers, de uit twee man be staande politie van deze plaats aangevallen. Er werd in het dorp met aller lei projectielen geworpen, ste nen en stokken vlogen door de lucht en de politiemannen, die hun leven bedreigd zagen, waren genoodzaakt zich strategisch te rug te trekken naar het gebouw van de Stichting „Sociaal Toeris me Texel" vanwaar zij verster king vroegen. Eer zij zich in dit gebouw konden verschansen kwamen zij echter in zulk een gevaarlijke positie te verkeren, dat er waarschuwingsschoten ge lost moesten worden. De uit eeven man bestaande versterking uit Den Burg wist de agressieve jongelui te verspreiden waarbij herhaaldelijk van de gummistok ken gebruik moest worden ge maakt. Een der belhamels werd gewond, maar wist toch in het duister te ontvluchten. De justi tiële autoriteiten te Alkmaar zijn van dit gebeuren op de hoogte gesteld. Er was volgens de politie geen aanleiding voor dit optreden van de jongelui. Volgens inwoners van De Koog gaan de jongelui die hier veelal drie of vier weken logeren, zich op den duur vervelen en dan gaan ze lastig worden, zo ver klaart men deze gebeurtenis. INTERCONTINENTALE TELEVISIE De Amerikaanse regering heeft opdracht gegeven een systeem voor intercontinentale televisie te vervaardigen waarbij niet meer dan drie aardsatellieten nodig zullen zijn. Dit heeft een woordvoerder van een Ameri kaanse vliegtuigbouwmaatschap pij (Hughes Aircraft Company) donderdag bekendgemaakt. Technici van deze fabriek wer ken aan een ontwerp, volgens hetwelk de kunstmanen op 35.900 km van de aarde in voort durende verbinding met onze planeet zullen blijven. Er waren ook plannen om dergelijke kunstmanen in een baan op kleinere afstand van de aarde te brengen. De raketten, die deze satellieten in de ruimte brengen, zouden in dit geval ook kleiner kunnen zijn, doch men zou een veel groter, aantal kunstmanen nodig hebben. De Westduitse handelsver tegenwoordiging in Helsinki heeft donderdag bij het Finse ministerie van Buitenlandse Za ken geprotesteerd tegen „beper king van de bewegingsvrijheid van deelnemers aan het wereld- jeugdfestival". Er bestaan geen officiële diplomatieke betrek kingen tussen beide landen. Aanleiding tot het protest was een incident betreffende een jonge Duitser die een jaar ge leden uit Oost-Duitsland naar de Bondsrepubliek uitweek en in Helsinki zijn verloofde ont moette die nog in Oost-Duits land woont en lid van een zang koor is. Toen beide jonge men sen in een taxi wilden vertrek ken werd het meisje door an dere koorleden uit de auto ge trokken en met geweld naar het koor-tehuis teruggebracht. De jongeman eist dat zijn verloofde in tegenwoordigheid van Finse autoriteiten en een officiële ver tegenwoordiger van de Bonds republiek gelegenheid krijgt tot een vrije verklaring of zij ai dan niet meer naar West-Duitsland wil. 't'Wordt a! gewoonte. Goede gewoonte. Duizenden automobilisten hebben bepaald op welke BP Super Mix hun motor de beste prestaties levert. En sinds ze het weten bestellen ze bij de pomp 'hun mix'. De nieuwe manier van tanken betekent voor hen al telkens terugkerend rij-plezier! En u? Heeft u de voeding van uw motor al gemoderniseerd? Aangepast aan zijn eisen? Bedenk: elke motor is een individu - zo gevormd doorzijn eigen verkeerstaak en de rij-stijl van zijn bestuurder. Daarom heeft hij behoefte aan individuele voeding. Jawel: al heel lang zijn er 2 soorten benzine - normaal en super. Maar 57% van de automotoren vroeg om een voeding daartussen. Die is er nu! Dank zij BP Super Mix. Er zijn nu 5 soorten BP Benzine: 1 BP Benzine 2 BP Super Mix 25 (25% super) 3 BP Super Mix 50 50% super) 4 BP Super Mix75 (.75%super) 5 EP Super. Probeer uw mix zelf uit. Reed u altijd op gewone benzine? Probeer nu BP Super Mix 25 of 50. Reed u altijd op super?. Proheer nu BP Super Mix 75 of 50. Zo kunt u zelftesten hoever u omhoog of omlaag kunt gaan. Tot u voelt: nu geef ik mijn motor precies wat hij vraagt - niet te veel - niet te weinig. BeiuTna er» Péïrölêum Handel Maatschappij n.v.' Frederiksplein 42, Ams!erdam*C.. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 5 AUGUSTUS. NED. HERV. KERK. Axel: 10 uur Ds. P. J. Pennings; 2.30 uur Ds. P. J, Pennings, bed. H. Doop. Hoek: 10 uur Wika R. Wasterval, van Hedenesse; 2.30 uur Ds. J. Scholten, van Terneuzen. Hontenisse: 9 uur Ds. E. Grams- bergen. Hulst: 1(3.30 uur Ds. E. Gramsber- gen van Hontenisse. Philippine: 11 uur Ds. A. Bonge- naar. SAS VAN GENT: 9.30 uur Ds. A. Bongenaar. Sluiskil: 9 uur en 10.30 uur Ds. J, G. N. Cupédo. Terneuzen: (Noordstraat) 10 uur Ds. J. A. Poelman, bed. H. Doop; 3 uur Ds. Joh. Brezet, van Nieuwvliet: Gebouw „De Scha kel": 9.30 uur Ds. J. Scholten, Zaamslag: 10 en 2.30 uur Eerw. Heer C. H. Heijboer. Othene: 2.30 uur Ds. E. Gramsber- gen. GEREFORMEERDE KERK. Axel: 10 uur en 3 uur Ds. W. Blok land, van Roosendaal. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Ver beek. Sas van Gent (zaaltje van de Ned. Herv. kerk)7 u. Ds. D. Scheele, van Holl. Rading. Terneuzen: 10 uur en 4.30 uur Ds. D. Scheele. van Holl. Rading. Zaamslag: 1U uur en 3 uur ds. M. den Boer. GEREF. KERK (Vrijgemaakt.) Hoek: Geen opgave. Terneuzen: 10.30 uur en 3 uur Ds. A. Kooy, van Older.zaal. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag- 9.30 uur en 2.30 uur Ds. F. Bakker, van Driebergen. GEREF. GEMEENTE. Hoek: 9.30 uur en 2 uur leesdienst. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.). Axel: 10 en 2.30 uur de heer J. C. Weststrate, van Borssele. Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees dienst, 7 uur student West strate, van Borssele. OUO-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. A. de Reuver. LEGER DES HEILS. Terneuzen: 10 uur Heiligingssa menkomst: 7.30 uur Verlossingst- samenkomst. Leidster: kapiteine H. Bierman. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 7.00 uur en 8.30 uur Gele zen H. Mis; 10.00 uur Gezongen H. Mis: 14.00 Lof en 19.00 uur Gelezen H. Mis. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur: H.H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur. 10.30 uur en 5 uur H.H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur: H.H. Missen; 17.00 uur Avondmis. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK. ZONDAG 5 AUGUSTUS. Aardenburg: 10.30 uur Ds. L. S Blom. Gemeenschappelijke dienst in de Doopsgezinde kerk. Biervliet: 9.30 uur Vic. H. J. de Vos, van Arnhem. Breskens: 9.30 uur Ds. C. C. Ad- dink, van Holten. Cadzand: 9.30 uur ds. W. C. Luu- ring. Groede: 9.30 uur Ds. J. Folkerts- ma. van Wanneperveen; 11 uur Pf. Dr. Bunte, van Remscheid (D.) (Duitse dienst). Hoofdplaat: 10 uur Eerw. heer H. J. Begeer. Nieuwvliet: 9.30 uur Ds. Joh. Bre- ZGt Oostburg: 10 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. Retranchement: 9.30 uur Ds. C. Balk, van Sluis. Bed. H. Doop en H. Avondmaal. Schoondijke: 9.30 uur Wika P. M. Riemens, van Amsterdam-W. Sluis: 9.30 uur Eerw. Heer G, M. C. de Vries, van Retranchement. St. Anna ter Muiden: 11 uur Eerw. Heer G. M. C. de Vries, van Retranchement. Sint-Kruis: 9 uur Ds. L. S. Blom. Waterlandkerkje: 10 uur Eerw. Heer A. J. Vcrduijn, van Bres kens. IJzendfjke: 9.30 uur ds. C. van Evert. Zuidzande: 9.30 uur ds. J. Efjgen- daal. DINSDAG 7 AUGUSUTS. Oostburg: 7 uur Lit. Avondgebed. Ds. W. S. Hugo van Dalen (Kerkcentrum.) DONDERDAG 9 AUGUSTUS Aardenburg: 20 uur Muzikale Zo meravondwijding. BROEK IN WATERLAND WIL MEER NEDERLANDSE TOERISTEN „Van de 100.000 toeristen die jaarlijks onze gemeente bezoe ken is slechts een zeer klein percentage Nederlands. Dat is zonde, want, ook de landgenoten hebben wij genoeg te bieden. Ons typische oud-Hollandse dorp, waarvan men zegt dat het zelfs belangrijker is geweest dan het naburige Amsterdam, kan vooral de individuele toe rist veel interessants bieden", aldus de burgemeester van de 1850 zielen tellende gemeente Broek in Waterland, de heer H. te Boekhorst, donderdagmid dag' op een persconfertenie in het raadhuis van zijn gemeente. Om de aandacht op Broek te vestigen wil dc burgemeester de vanouds befaamde Broeker ker mis nieuw leven inblazen. De kermis valt samen met een feestweek die de Broeker ge meenschap van 4 tot'en met 11 augustus organiseert. De burgemeester hoopt dat de traditie dat vele stedelingen voor de kermis (en dus ook voor het feest) naar het karak teristieke dorpje komen, zal herleven. Het programma voor de feestweek vermeldt o.a. het optreden van de uit 70 leden bestaande Canadese High School Band en het z.g. katknuppelen. Met stijgende verbazing luister den de aanwezige journalisten naar de uiteenzetting van bur gemeester Te Boekhorst over het „katknuppelen", dat eindigt in het doden van de kat. „Maar wij hebben de kat maar vervan gen door een stukje hout", voegde hij er tot hun gerust stelling aan toe. De heer Te Boekhorst zei dat de publiciteit over het ecuwen- oude dorpje met zijn houten huizen, altijd op het verleden gericht is, wat z.i. het gevaar met zich brengt dat men Broek, als een museum gaat beschou wen, terwijl de functie van „woonplaats" toch niet mag worden verwaarloosd. Hij deelde nog mede dat de 3 km lange weg (kosten Va mil joen) ter ontsluiting van de vaarlanderijen tussen Uitdam en Zuiderwoude, eind augustus gereed zal zijn. Als het uitbrei dingsplan van Broek in Water land, dat het karakter van het dorp niet aantast, wordt ge realiseerd, stijgt het aantal hui zen van 500 tot 700. Volgens de burgemeester zijn vele van de historische panden aan restauratie toe. Men over weegt voorts het eeuwenoude pand. waarin een klompen makerij is gevestigd, af tc breken omdat het in dc weg staat. Hierover is echter nog geen beslissing genomen. ZONDAG 5 AUGUSTUS HILVERSUM I 8.00 Nvv.s, postduivenber. en soc. strijdlied; S.1S Voor het platteland; 3.30 Weer of geen weer, gevar. pro- gr.; 9.45 Geestelijk leven, voe- spraak; 10.00 Kamerorkest en solist: klass. en mod. muz.; 10.10 Brieven van terdoodveroordeel den 11.00 Lichte gram.; 12.00 Licht orkest met zangsol.; 12.30 Sportber.. 12.33 Orgelspel: lichte muz.; 13.00 Nws; 13.07 De toe stand in de wereld, lezing; 13.17 Meded. of gram.: 13.20 Op de plaat... rust!, verzockprogr. voor de soldaten; 14.00 Boekbespr.; 14.10 Radjophilh. orkest: klass. en mod. muz.; 15.10 Reünie der tijdgenoten van Frans Hals, een beschouwing over de Frans Hals-tentoonstelling; 15.20 Mez zosopraan en piano: klass. on mod. liederen; 16.00 Dansorkesi en zangsol.; 16.30 Sportrevuo; 17.00 Promenade-orkestZigeu- nerklanken; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Nws, sportuitslagen en sportjournaal; 18.30 Korte Re monstrantse kerkdienst; 19.00 Voor de jeugd; 19.30 De Open Deur, brievenbeantwoording: 20.00 Nws; 20.05 Licht ensemble en lichte gram.; 20.45 De Speel doos, hoorspel; 21.20 Lichte gr.; 22.00 Rijkdom der welluidendheid (gr.): klass. en mod. muz.; 22.30 Nws; 22.40 Act.; 23.00 Dixieland orkest; 23.15 Mod. muz. (gr.); 23.55 Nws. HILVERSUM II 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 8.25 Inleiding Hoog mis; 8.30 Hoogmis; 9.30 Nws en waterstanden; 9.45 Geestelijke liederen; 10.00 Chr. Geref. kerk dienst; 11.30 Geestelijke liederen; 12.00 Klass. muz. (gr.); 12.15 Buitenl. comm.; 12.25 Lichte gr.; 12.55 De kerk zijt Gij, lezing; 13.00 Nws; 13.05 Operette-melo dieën (gr.); 14.00 Holland Festi val 1962: Fanfare-orkest, mod. muz.; 14.25 Kamermuz.: gitaar spel en pianoduo; 15.10 Lichte gram.; 16.00 Nat. zwemkamp. te Soest; 16.30 Vespers; 17.00 De twaalfde Lutherse werkweek voor kerkmuziek, rep.; 17.20 Evangelisch Lutherse Vesper; 18.00 Het Geladen Schip, eritie- ken; 18.30 De kerk aan het werk, act.; 18.40 In gesprek met de wereld, lezing (II); 19.00 Nws uit de kerken; 19.05 Chr. knapen koor; 19.30 De Openbaring aan Johannes, lezing; 19.45 Nws; 20.00 Een avond in Italië; 21.30 Do-Re-Mi, licht progr.; 22.20 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws; 22.40 Avondgebed; 22.55 Strijk kwartet (gr.): klass. muz.; 23.20 Pop. gram.; 23.55 Nws. BRUSSEL (VI.) 12.00 Nws; 12.03 Lichte muz.; 12.30 Weer- ber.; 12.45 Balletmuz.; 13.00 Nws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 O.pera- en belcantoconcert 15.30 Gevar. progr. en sportber.; 17.00 INTERNATIONALS GOED PRIJSHOUDEND De laatste dag van deze beursweek heeft een goed prijs houdende stemming voor de internationale waarden te zien gegeven. Het Damrak werd hierin gesteund door de gunsti ge slotkoersen uit Wall Street, terwijl daarnaast de Westduitse beurzen gisteren bij de opening goed prijshoudend waren, na de flauwe stemming aldaar van de vorige beursdagen. Niettegen staande het naderende weekein de viel de stemming in Amster dam mee doch de gedane zaken waren minimaal. Meer had men trouwens niet verwacht. Het gladstellen van de posities lever de geen aanbod op, zodat de schaarse aan- en verkooporders elkaar goed in evenwicht hiel den. Dit was dan ook de reden waarom dc koersfluctuaties op deze dag binnen zeer nauwe grenzen bleven voor de interna tionale waarden. AKU boekte op 373 een koerswinst van 2 Va punt t.o.v. het slot van donder dag. Philips bijna een gulden hoger op 161. Unilevers deden het iets beter met een koers winst van 1.50 bij een notering op 140.80. Voor Kon. Olies be stond wat buitenlandse vraag waardoor de prijs opliep van ƒ136.90 tot ƒ137.20 (ƒ135.60). Hoogovens behaalden een koerswinst van circa zes punten op 576. Vergeleken met de slot- koers van de vorige week be haalde AKU deze beursweek een koerswinst van circa tien pun ten. Hoogovens twaalf punten hoger. Philips verbeterde een paar dubbeltjes. Unilever moest circa een gulden prijsgeven, ter wijl eenzelfde bedrag ten goede kwam aan Kon. Olie. Alles bij elkaar een zeer kalme week, waarvan de omzetten getuigen. Het bemoedigende bedrijfs nieuws uit Amerika, onder an deren record autoproductie leidde donderdag in Wall Street tot een betere stemming, ook voor de Nederlandse hoofdfond sen. Het Damrak deed het gisteren kalm aan en bleef daardoor be neden de hoogste koersen van het telefonische avondverkeer van donderdag. De scheepvaartsector gaf geen veranderingen van enige beteke nis te zien. Doorelkaar was de stemming hier nauwelijks prijs houdend in een zeer stille markt. Hetzelfde kan gezegd worden over de leidende cultures. De tien procent dividend (vorig jaar nihil) van de „Algemene Com merciële Associatie", waarvan de aandelen in bezit zijn van de „Rubber Cultuurmaatschappij Amsterdam, was niet van invloed op de koers van de aandelen Amsterdam Rubber, die iets la ger op 105 1 2 werden verhandeld In dc staatsfondsenmarkt wer den weinig zaken tot stand ge bracht met doorelkaar onveran derde prijzen, doch met een vaste ondertoon. In de lokale afdelingen is de laatste dagen flink wat omgezet in aandelen „Aniem" tegen op lopende koersen. Dit in verband met het voorlopige akkoord met Indonesië. „Indola" verraste gisterenmiddag met zeer gun stige eerste halfjaar cijfers 1962 De winst van dit concern steeg over deze periode met 17 procent tot ƒ902.000 (ƒ772.000). De koers van de oude aandelen van dit concern werd op 470 (458) geadviseerd. Beursindices 1/8 2/8 Een tankboot en een Vietna mees passagierschip zijn donder dag op rond 144 km ten zuid westen van Saigon met elkaar in botsing gekomen. 35 mensen zouden vermist worden. Men heeft tot nu toe een slachtoffer geborgen Int. concern Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen 3/8 464.0 458.7 462.3 325.0 323.8 323.4 141.9 140.5 140.3 234.0 234.6 235.0 142.4 141.5 140.9 344.7 341.7 343.2 Nabeurskoersen AKU 373 (372 Kon. Olie 137.20—139.00 (136.90) Philips 160.40—160.80 (160.40) Unilever 140.80—141.00 (140.90) Hoogovens 575 1 2 Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten land bankpapier heden geldend in Amsterdam luiden; Engels pond 10.0810.18 Amer. dollar 3.57 Vi—3.611 '2 Canadese dollar 3.303.35 Franse frank (100) 73.7574.25 Belg. frank (100) 7.21—7.26 Duitse mark (100) 89.7090.20 Zweedse kroon (100) 69.60—70.60 Zwits. frank (100) 83.2583.75 Ital. lire (10.000 57.50—59.50 Deense kroon (100) 51.9052.90 Noorse kroon (100) 50.30—51.30 Oost. schil. (100) 13.95—14.05 Port. escudo (100) 12.60—12.75 Spaanse peseta 100 gr coup. 6.00—6.15 Nws; 17.10 Lichte muz.; 18.90 Pianorecital; 18.30 Godsdiensti ge uitz.; 19.00 Nws; 19.30 Lichte gram.; 20.00 Gevar. muz. progr.; 22.00 Nws; 22.13 Jazzmuz.; 23.00 Nws; 23.05 Int. Jazz-Festival te Comblain-la-Tour; 23.55 Nws. Televisieprogramma's NED. TV - 14.30 Directe rep. van de finales om de Ned. kamp. zwemmen en schoonspringen in Soest; 19.20 Week journaal; 20.00 Snort in beeld; 20.30 Doc.taire film over het Heilige Land; 20.45 De Speelgoeddoos, marionetten spel 21.20 Hartje zomer aan de waterkant, documentaire; 21.50 Speelfilm met inleiding; 22.20 Dagsluiting. BELGIË (VI.) 11.00 H. Mis: 16.00 De week in beeld; 16.30 Filmoverzicht Ronde van Frank rijk 1962; 1S.30 Film; 20.00 Nws; 20.25 Het manneke; 20.30 Het staat in de sterren. Ned. revue; 22.10 Int. Jazzfestival tc Com blain-la-Tour; 22.45 Sportweek end; 23.10 Nws. MAANDAG 6 AUGUSTUS HILVERSUM I 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgym.; 7.20 Soe. strijdlied: 7.23 Lichte ochtendkl. (gr.) (om 7.30 Van de voorpag., praatje]8.00 Nws en soc. strijd- d; 8.18 Muz. ochtendpost (gr.); 8.35 Klass. muz. (gr.); 9.00 Och tendgym. voor de vrouw; 9.10 Lichte gram. (9.35 Waterstan den); 10.00 Want ieder mens draagt een naam, overdenking; 10.20 Zestig minuten voor boven de zestig- 11.20 Voordracht; 11.35 Radiokoor; 12.00 Walsork.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Orgelspel: lichte muz.; 13.00 Nws; 13.15 Voor de middenstand, praatje; 13.20 Licht ensemble; 13.45 De gebroken zuilen van Hercules, lezing over Spanje en Potugal (4); 14.00 Viool, cello en contrabas: klass. muz.; 14.30 Aan de oevers van de Plotinitza, hoor spel; 15.15 Lichte gram.; 15.25 Marinierskapel; 16.00 Oude lied jes; 16.15 Weerklank, muziek- revue; 17.00 Metropole orkest met solist; 17.50 Act.: 18.00 Nws en comm.; 18.20 Lichte gram.; 18.40 Instr. trio met zangsol: jazzmuz.; 19.00 Lichte gram.; 19.15 Bosvarkens. De betekenis de actie Opgeruimd Staat Netjes voor de recreatie, door B. M. van Griethuysen; 19.30 Licht orkest; 20.00 Nws; 20.05 Radio- philh. orkest en sol.: Russisch progr.; 21.25 Op de praatstoel: 21.50 Melodieën-expres; 22.20 Act.; 22.30 Nws: 22.40 Beroemde instrumentalisten (gr.): klass. <-ri mod. oi'gelmuz.; 23.05 Woorden met stilte er om heen, poëziepro- gram.; 23.25 Lichte gram.; 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws; 7.10 Gewijde muz. (gr.); 7.30 Lichte gram.; 7.50 Meditatie: 8.00 Nws; 8.15 Radiokrant; 8.35 Lich te gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Gram.; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Gram.; 10.20 Rondom het Woord, theologische etherleer gang;' 11.05 Sopraan en piano: klass. en mod. liederen; 11.35 Lichte gram.; 12.10 Pianospel met ritmische begeleiding; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Me ded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Licht instr. kwintet; 12.53 Gram., event, act.; 13.00 Nws; 13.15 Licht ens.; 13.45 Promena de-orkest; 14.30 De Zevensprong, vakantiewedstrijd: 15.15 Lichte gram.; 15.30 Liederencyclus (gr.); 16.00 Bijbeloverdenking; 16.30 Klass. muz. (gr.); 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Lichte gram.; 17.40 Beursber.; 17.45 Nieuwe .dorpen en nieuw leven op het Surinaam se platteland, door Ir. D. B. W. van Dusseldorp18.00 Kerkorgel concert; 18.30 Met band en plaat voor paraat; 19.00 Nws en weerpraatje; 19.10 Koorzang; 19.30 Radiokrant; 19.50 Militair orkest (opn.); 20.05 May-Day, hoorspel; 21.00 Klass. pianomuz. (gr.)21.15 Markiezin van Vee- re, kiankbeeld; 21.35 Concertge bouworkest en solist: klass. muz.; 22.15 Metropole orkest, koor en sol.: operettemuz.; 22.30 Nws en SOS-ber.22.40 Avond overdenking; 22.55 Boekbespr.; 23.05 Klass. strijkkwartet (gr.); 23.40 Het Evangelie in Esperan to; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.) 12.00 Nws: 12.03 Lichte gram.; 12.30 Weer- ber.; 12.35 Landbouwkroniek; 12.42 Lichte orkestmuz.12.50 Beursber.; 13.00 Nws; 13.15 Ka mermuz.;' 14.00 Lichte gram.; 15.00 Klass. en mod. kamermuz.; 15.30 Zangrecital: Vlaamse liede ren; 16.00 Beursber.; 16.06 Voor de zieken; 17.00 Nws; 17.15 Lich te muz.; 18.00 Balletmuz.; 18.20 Voor de soldaten; 18.50 Lichte orkestmuz.; 19.00 Nieuws; 19.40 Operamuz.20.00 Kamerorkest en sopraan: mod. en klass. muz.: 21.00 De zeven kunsten; 21.45 Amus.muz.; 22.00 Nws; 22.15 Dansmuz.; 22.35 Pop. volksmuz.; 22.55 Nws; Nws; 23.00 Voor de zeelieden. Televisieprogramma's NED. TV 20.00 Journaal en weeroverzicht; 20.20 Woord en beeld; 20.30 3-klank, een progr. rond een viool, een stem en een mondharmonica; 20.50 TV-film: 21.30 Voordracht; 22.00 TV-film; 22.30 Epiloog. BELGIË (VI.) 19.30 TV- feuilleton voor de jeugd; 20.00 Nws; 20.25 Het manneke; 20.30 Zoeklicht op de culturele actua liteit: 20.45 Ergens in de nacht (Somewhere in the night), speel film; 22.25 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3