Provinciaal nieuws BINNENLANDS NIEUWS Geen Het verbond Rode Pimpernel Pagina 1 DE VKlJti ZEEUW ZATERDAp 4 AUGUSTUS 1962 TERNEUZEN RETRANCHEMENT SLUIS IJZENDIJKE Gevonden voorwerpen 20 MILJOEN GULDEN VOOR AANSLAG OP NASSER GEEN AKKOORD TUSSEN BELGIE EN ROEANDA Zondagdien sten PAPOEA-STUDENTEN TERUG NAAR INDONESIË van de Voor de zondag LEVENSLANG VOOR BACH-ZELEWSKI LUGUBERE VONDST Menselijke oren, vingers en hersenen op sterk water in potten en blikken bussen ZAlïRD/i PC VI SP Er is gee sommige bi rijke kwest volkomen e landse mini collega Pat Polio in Ai Vertrouwei Diefstal va Sporteven HET OESTER- EN MOSSELSEIZOEN De koude voorzomer heeft de groei van de oesters vertraagd. Met 't oog op de gewenste kwa liteit werd besloten de manifesta tie ter gelegenheid van de ope ning van het oester- en mossel seizoen te houden op 14 septem ber. Dit in tegenstelling met een vorig besluit van 31 augustus. Na rijp beraad besloot het comité „Zeeland presenteert" met al gemene stemmen de geplande oester- en mosselrit op het eiland Tholen te houden en de overige feestelijkheden, o.a. de vloot- schouw, te Yerseke. Brand in machinekamer Tijdens het opschutten ontstond gistermiddag te kwart over drie brand in de machinekamer van het motorschip „Benjamin" van de heer P. K. de Quelery, liggen de "in de Oostkolk. De brandweer, die, na het geven van „klein alarm" door de politie, vlug ter plaatse was, had de brand spoedig geblust. De ..Benjamin", welke na schut ting ligplaats genomen heeft aan de Herengracht, is geladen met zand op weg van Leeuwen met bestemming Kortrijk. Concert van „Veronica' De Koninklijke muziekvereni ging „Veronica" uit Zuidzande geeft zondagavond een concert op de Markt te Retranchement. Bij die gelegenheid zal het be stuur van de Bond van Muziek verenigingen in Zeeuwsch-Vlaan- deren aan dit corps de wisselbe ker overhandigen die „Veronica" met Hemelvaartsdag op het con cours te Retranchement voor de derde maal behaalde. De beker komt derhalve definitief in het bezit van het uitmuntende corps Nadat de fleurige stoet een rondgang door de gemeente had gemaakt werd van elke groep een deputatie op het gemeente huis ontvangen, waar zij door burgemeester Ficq werden toege sproken. Deze wees er op dat door ver broedering der jongeren uit vele landen zeker zou worden bijge dragen tot behoud van de wereld vrede. Nadat door alle groepen aan burgemeester Ficq geschenken waren aangeboden werd een heildronk uitgebracht op dit bij zondere gebeuren. Des avonds was het markt plein in een zee van licht her schapen waardoor de fraaie kos tuums bijzonder tot hun recht kwamen. Ruim 1700 bezoekers hebben drie uren genoten van de diver se groepen, waarbij vooral de Spaanse volksdansgroep door hun temperament en vaart de aandacht trokken, maar ook de andere landen mochten iedere keer een daverend applaus in ontvangst nemen. Ook het optreden van de Schotse Pipe Band had aller be wondering. Nadat jbij de taptoe alle groe pen zich" nogmaals aan het pu bliek hadden gepresenteerd, was burgemeester zeker de tolk van alle aanwezigen toen hij alle groepen alsook de gymnastiek club „Kasporgo" uit Goes dank bracht voor het gebodene en in het bijzonder diens voorzitter, de heer Chr. Vervest, voor de prachtige organisatie. Het geheel werd opgeluisterd door het bekende accordeon orkest „Flandria" onder leiding van Jasper Anthonisse, t erwijl de drumband van Jeugdbelang een shownummer liet zien dat ieders bewondering had. OPNIEUW JEUGDBENDE IN ROTTERDAM OPGEROLD Verkeersongeval Op de Draaibrugseweg vond een aanrijding plaats tussen een auto van de landbouwer De B. alhier, en een auto bestuurd door de toerist De M. uit Gorssel. Eerstgenoemde kwam uit de richting Draaibrug en werd op het moment dat hij de Westerede- weg wilde inrijden aangereden door de hem achterop rijdende heer De M„ die na de botsing enige bermpaaltjes en een rich tingsbord omver reed en ten slotte in de naast de weg liggen de sloot kantelde. Beide auto's werden zwaar be schadigd. Raad onderzoekt geloofsbrieven. Donderdagavond kwam de raad in openbare vergadering bijeen. De geloofsbrieven van de ge kozen leden van de gemeente raad werden door de raad in orde bevonden. Aan de heer J. Verstraaten zal 1000 m- grond worden verkocht ad. 3,50 per m2. Op 30 september zal het 350- jarig bestaan van de Nederl. Herv. Kerk worden gevierd. B. en W. stelden voor een be drag van 500 te schenken als bijdrage voor eventuele aankoop van een nieuw uurwerk. Wijziging begroting 1962. Van de reserve zal een bedrag van 14000 worden overgeheveld naar de gewone dienst voor de aanschaf van meubilair voor het gemeentehuis. Wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd werd aan de onderwijzer der o. 1. school, de heer A. Dikkenberg, eervol ont slag verleend per 1 september, onder dankzegging voor de be wezen diensten. Het spijt de voorzitter zeer dat deze leerkracht niet kan worden vervangen, daar het aantal leer lingen per 1 september tot 23 zal zijn gedaald. Aan opgelopen verwondingen bezweken Mevr. L. de HouckAdams, die op zondag 22 juli bij een gasont ploffing in haar woning zware brandwonden opliep en in zorg wekkende toestand naar het zie kenhuis te Oostburg moest wor den vervoerd, is gisternamiddag om 6 uur aan de bekomen brand wonden bezweken. Door het amputeren van een been heeft men getracht haar leven te redden, doch dit heeft niet meer mogen baten. Aanrijding Op de kruising Kerkstraat RozemarijnstraatSlachthuis straat kwam gisteren de brom fietsberijder de heer P. A. uit IJzendijke, doordat hii geen voor rang verleende, in botsing met een uit de Kerkstraat komende auto, bestuurd door de heer B. uit Brussel. De auto en bromfiets werden slechts licht beschadigd. Dokter Lockefeer constateerde bij de heer A. een gebroken sleu telbeen. Midzomeravond show Woensdagavond had alhier de V. V. V. het genoegen een inter nationaal gezelschap uit Schot land, Frankrijk, Spanje, Zweden. Duitsland, Oostenrijk. Roemenië en Nederland te ontvangen die op het Marktplein folklorische volksdansen zouden uitvoeren. Te ongeveer 5 uur werd het gezelschap aan de kom der ge meente opgewacht door de IJzendijkse jeugddrumband on der leiding van Jacob Anthonis- se, AXEL Aan het bureau van de rijks politie zijn de volgende voorwer pen als gevonden aangegeven en terug te bekomen aan de er achter vermelde adressen: Groen jongens windjack en grijs jongensjasje, A. Deij, Ban- kertstraat; huissleutel, Nieuwen- dijk 36; medaillon van Bazooka met kettinkje, Rijkspolitie, Axel; herenrijwiel, Haulez, Polen straat; aardappelriek, Rijkspol. Axel; cliché Bedum-melk), Ju- lianastraat 38; beige damespor- temonnaie, J. de Moorstraat 21; kleine verrekijker in bruin-lede ren tas, Julianastraat 20; bruin gladharig hondje, J. Lensen Singelweg; zilveren kettinkje met kruisje, Polenstraat 22; herdershond, Kanaalkade 84 sleutel, Rijkspol. Axel; doublé schakelarmband Rijkspol. Axel; stalen duimstok, F. Hamelink, Singelweg; blauwe overall, Bern- hardstraat 41; rode plastic bal, Marijkestraat 22; blauw dames- vest en een blauw kindervest, Splenter, Noordstraat; groen etui met vulpen en twee ball points, Oudeweg 52; hoofddoek je, Rijkspol. Axel; grijze vulpen, Magrette N 40; ring met 4 sleu tels en gehaakte linker dames handschoen, Rijkspol. Axel; bruine kinderportemonnaie, Pie- ter Paulusstraat 19; lips-sleutel no. 11917. Rijkspol. Axel; bosje autosleutels, Molenstraat 2; bruin zeildoeken voorschoot, Rijkspol. Axel; muntbiljet van ƒ2,50, Evertsenstraat 3; zware regenbroek. De Ruijterstraat 9; bankbiljet van 10,—, Bankert- straat 31; blauwe zijden shawl, Singelweg 71; zakmes, Pr. Hen drikstraat 83; kinderportemon naie, Beatrixstraat 8; bankbiljet van 25,Postkantoorzwart en blauw gestreept jongensjasje, Rijkspol. Axel; goudkleurige halsketting, Drieschouwen 13 geel-bruine plastic bal, Wilhel minastraat 51; ijzeren steun van vrachtauto, Bylocqueplein 6 twee contactsleuteltjes van Fiat auto, Noordstraat 31; bankbiljet van ƒ25,J. de Moorstraat 23; bankbiljet van 100,—. P. Die- leman, Koudepolder 243, Hoek; paar grijze herensokken en rood-plastic damesportemonnaie Rijkspol. Axel; groen bril-etui, Singelweg 31blauwe overall van de C. N. A., Sassing P 54. Nadat de Rotterdamse recher che het onderzoek naar een golf van misdadigheid onder jeugdige personen, in de leeftijd van 15 tot 19 jaar, waarbij een twintig tal arrestaties werd verricht, be gin deze week heeft afgesloten, is thans met de arrestatie van de 18-jarige Schiedamse havenarbei der B. v. d. S. een einde geko men aan het criminele optreden van een nieuwe bende. Voordat men kon overgaan tot de arres tatie van de Schiedamse haven arbeider, werden reeds zeven jon gens die geen van allen de leef tijd van achttien jaar hadden be reikt, ingerekend. Het is gebleken dat het acht tal in de laatste maanden 30 in braken heeft gepleegd, waarvan 15 te Rotterdam in kantines, kantoren en clubhuizen, 7 te Schiedam in clubhuizen en voet balvelden, 7 te Vlaardingen in fabrieken en één te Pijnacker. Het misdrijf te Pijnacker, ge volgd door de arrestatie van v. d. S. toont het brutale optreden van de bendeleden. De 18-jarige Schiedammer pleegde samen met de gebroeders R. en een 17-jari- ge timmerman een inbraak in een fabriek van weg- en trans portmiddelen te Pijnacker. De eigenaar die midden in de nacht glasgerinkel in zijn kantoor had gehoord, vermoedde een inbraak. Toen hii poolshoogte ging nemen werd hij met een ijzeren staaf aangevallen, waarbij hij ernstige verwondingen opliep. „Sla hem maar dood, dan kan hij ook niets vertellen," stelde een van de in brekers voor, maar een belofte van de eigenaar niets van de in braak aan de politie te zullen vertellen voorkwam erger. Noch tans werd het viertal gearres teerd, v. d. S. was de laatste die achter slot en grendel werd ge zet. De eerste arrestatie vond het afgelopen weekend plaats, toen een 17-jarige timmerman uit Rotterdam onder de invloed op een brommer door de stad reed. De bromfiets bleek gestolen te zijn en op het bureau van de kinderpolitie vernamen twee re chercheurs uit zijn mond het verhaal over een serie inbraken die hij samen met enige anderen had gepleegd. Het leidde tot de arrestatie van de 18-jarige maga zijnbediende G. H. M. en nog drie 17-jarigen, die als beroep los-werkman opgaven. Het waren alle vier Rotterdammers. De na men van de 18-jarige opperman W. de R. en diens 16-jarige broer kwamen eveneens in het verhaal voor. Hun arrestatie was niet meer nodig, want zij zaten al in het Huis van Bewaring te Rid derkerk in verband met een in braak in een timmermanswerk plaats aldaar. De coalitie van het achttal kwam begin van dit jaar op hoe ken van straten in de Rotter damse binnenstad tot stand en spoedig werden de boze plannen gesmeed. Hun misdrijven munten uit in brutaliteit. Een kantoor waar zij bij een inbraak succes hadden, bezochten zij daarna nog meerdere malen. Eén keer had den zij daarbij weinig succes. Toen zij bij een zuidvruchten handelaar in Rotterdam, waar zij ongeveer drie weken geleden 500 buit maakten, een week daarna nog eens een kijkje gin gen nemen vonden zij een briefje met de volgende mededeling: De heren inbrekers worden na mens de firma bedankt. De poen ligt bij de bank. Haal het daar maar." Het Egyptische blad „Al Ah- ram" weet te melden dat koning Saoed van Saoedi-Arabië 20 mil joen gulden ter beschikking heeft gesteld ter financiering van een samenzwering om presi dent Nasser te vermoorden. Nas ser had vermoord moeten wor den tijdens de viering van de tiende jaardag van de Egyptische revolutie. VERDRONKEN Te Eernewoude is de 60-jarige betonarbeider W. Kobus uit Leer dam in de nacht van donderdag op vrijdag in een bermsloot ge raakt en verdronken. De man. die bij zijn broer te Eernewoude logeerde, was 's avonds naar de kermis te Eernewoude geweesl. VADER VERDRINKT ZOONTJE De 24-jarige M. S. uit het bij Eindhoven gelegen plaatsje Son, heeft in een vlaag van verstands verbijstering zijn vierjarige zoon in de rivier De Dommel verdronken. De man, die intussen is voor geleid bij de officier van Justi tie in Den Bosch, was onder be handeling van een zenuw-arts. ARRESTANT LOOPT IN CEL PROCES VERBAAL OP Do 24-jarige Amsterdammer P. L. R. is er in de nacht van donderdag op vrijdag in ge slaagd zelfs in de cel van het bureau Leidseplein te Amster dam een proces-verbaal op te lopen wegens vernieling. Enkele dagen geleden werd R. aange houden nadat hij bij het Leger des Heils het over hem uitge brachte reclasseringsrapport had gestolen en vernietigd. Gisterennacht -ontdekte de wachtcommandant van het bu reau Leidseplein dat de man bezig was ernstige vernielingen in zijn cel aan te brengen. Hij had o.a, reeds een groot gat in het plafond gemaakt, naar hij verklaarde uit verveling. De politie neemt echter aan dat R. wilde proberen te vluchten. In middels is er tegen de arrestant een proces-verbaal wegens ver nieling opgemaakt. VROUW DOOR EX-BESCHERMER MISHANDELD In de nacht van donderdag op vrijdag omstreeks drie uur is de 28-jange prostituee M. W. P. in de Leidsestraat in Amsterdam ernstig mishandeld door naar vroegere beschermer, die sinds korte tijd op vrije voeten is na een veroordeling wegens soute neurschap. De vrouw gaf des tijds de man bij de justitie aan. Deze zelfde vrouw was de in zet van de schietpartij tussen enkele onderwereldfiguren in do Albert Cuypstraat in Amster dam. Volgens de politie heeft de man na zijn invrijheidsstelling direct wraak willen nemen op de vrouw die hem aangaf. Do politic heeft kunnen vaststellen dat de mishandelde, dip opge nomen is in het Wilhelmina- gasthuis, enkele malen tegen het hcofd is getrapt. Zij kon nog niet worden gehoord. Do politie trof de verdachte niet op zijn adres aan. BIJ AUTOBOTSING GEDOOD Gisterenmorgen omstreeks zeven uur is de 53-jarige heer W. H. Leusink uit Enschede met zijn personenauto in de Goorsestraat in Delden in bot sing gekomen met een vracht auto. De heer Leusink werd op slag gedood; een inzittende, du heer H. D. uit Enschede, liep een beenbreuk op; twee andere inzittenden kwamen met de schrik vrij. Het ongeluk gebeurde toen de met twintig ton stenen geladen vrachtauto met aanhangwagen, bestuurd door de heer L. J. M. van M. uit Ravesteyn. een niet verlichte paard en wagen in haalde, juist op het moment dat de heer Leusink met zijn auto naderde. De chauffeur van de vrachtwagen liep geen letsel op; de bijrijder, de heer J. W. uit Ellekom. kreeg een hersenschud ding. De materiële schade was zeer groot. SMELTKETEL BIJ BRAND BESCHADIGD In de nacht van donderdag op vrijdag omstreeks een uur heeft een smeltketel gevuld met asfalt bij de N. V. Key en Kramer te Maassluis vlam gevat. Door het snel ingrijpen van de fabrieks- brandweer, met assistentie van de gemeentebrandweer, welke met drie wagens uitrukte, werd de brand snel bedwongen. Oorzaak van de brand was het overlopen van een smeltketel met asfaltprodukten als gevolg van het defect raken van een pomp. Van de vier smeltketels, welke gebruikt worden voor het isoleren van stalen buizen, be stemd voor pijpleidingen in Libië, is de gehele electrische bedrading uitgebrand. Volgens schatting van de be drijfsleiding van Key en Kra mer N. V. zullen vermoedelijk maandag de vier smeltketels weer in gebruik kunnen worden genomen! Verzekering dekt de schade. ONGEVAL MET DODELIJKE AFLOOP Op de rijksstraatweg Leeuwar denGroningen, even voorbij de Grote Wielen, is gistermorgen de zeven-jarige F. J. W. van dei- Gang uit Leeuwarden bij het oversteken van de weg aangere den door een personenauto en ernstig gewond. Het slachtoffer tje werd met een schedelbasis- PLAATS VOOR ■- 285 AUTO'S In de Duitse stad Stuttgart heeft men parkeerruimte voor 285 auto's „bemachtigd" door ge bruik te maken van de ruimte welke onder een nieuw aange legde weg met circuits ontstond. TERNEUZEN Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter J. J. J. van de Griek, Scheldekade 27, tel. 2020. Apotheek geopend Klaassen, Noordstraat 54, tel. 2090. Zondagdienst Kruisverenigin gen Groene- en Wit-Gele Kruis: Zr. J. M. A Burger, Van Steen bergenlaan 65. tel. 3360. AXEL Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter Sehiltman Nieuw- straat 36, tel., 777. DIERENARTSEN Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts J. Jan sen te Axel, tel. 01155—488. Van het vliegveld Sentani na bij Hollandia zijn vrijdagochtend drie Papoea-studenten vertrok ken die behoren tot de groep die Indonesië bezoekt. Zij reizen via Manilla en Singapore naar Indonesië teneinde zich weer bij dc drie andere leden van de groep te voegen. De drie studen ten, A. Indey, E. Somisu en M. Jelman, hadden de reis naar In donesië onderbroken voor een bezoek aan Nieuw-Guinea. Na beëindiging van de reis naar Indonesië zullen de studenten naar Nederland terugkeren. Met hetzelfde vliegtuig ver trokken vrouwen en kinderen van Nederlandse ambtenaren uil Hollandia naar Nederland. Zij werden op Sentani uitgeleid door een grote schare kennissen en familieleden. fractuur overgebracht naar het diakonessenhuis in Leeuwarden, waar het in de loop van de mid dag is overleden. li) door BARONESSE ORCZY Nadruk verboden, meest verworpen, omgekochte De Belgische regering heeft met Roeanda, het onlangs on afhankelijk geworden voormali ge mandaatgebied in Midden- Afrika, geen akkoord kunnen bereiken over handhaving van de Belgische troepen, zo heeft het Belgische ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag be kendgemaakt. Het gevolg hiervan is dat de nog in Roeanda gestationeerde Belgische strijdkrachten volle dig zullen worden teruggetrok ken. Deze terugtrekking is reeds gaande, aldus de bekendmaking. „Daar gaat de gevaarlijkste vijand die onze roemrijke revo lutie gehad heeft", zei hij met een triomfantelijke klemtoon, welke hij niet trachtte te" ver bergen. Cuisinies haalde de schouders op. „Wel mogelijk", antwoordde hij kortaf. „Hij zag er mij an ders niet zo gevaarlijk uit en zijn papieren waren geheel in orde". Op deze opmerking antwoord de Chauvelin niet. Inderdaad, hoe zou hij zo-'n verstard beamb te de verfijnde slimheid van zo'n intrigant brein kunnen verkla ren? Had hij zelf niet vaak on dervonden hoe weinig moeite het de leden van dat vervloekte Verbond kostte om zich identi teitspapieren en paspoorten te verschaffen? Had hij niet de Rode Pimpernel, die hooggebo ren Sir Percy Blakeny, gezien onder vermommingen die zo vuil waren en zo diep-miserabel, dat ze de gedachten aan de spion nog uitsloten?" Inderdaad was al wat nu no dig was, de zekerheid dat Hè- bert, die zelf een dodelijke, per soonlijke wrok koesterde tegen de Rode Pimpernel, hem geen ogenblik uit het oog zou verlie zen. Gelukkig bestond er, wat dit betrof, geen vrees. Een wenk aan Hèbert en de man was even koelbloedig en vastbesloten als Chauvelin zelf. „Wees gerust, burgers", zei hij met een ruwe lach. „Ik raad de dadelijk, toen u mij het bevel gaf, hoe de zaken stonden. Ik wist dat u zich niet zoveel moei te zou geven voor een échte Paul Molé. Maar wees niet bang! Ik heb die vervloekte Engelsman geen seconde uit het oog verlo ren, van het ogenblik af dat ik hem gevangen genomen heb in de vertrekken van de overleden Marat; en voor de duivel! dat zal ik ook niet doen, alvorens ik zijn verwenste kop heb zien val len onder de guillotine". Hij zelf, voegde hij er b'j, had toegezien op het in gereedheid brengen van alles voor het ver voer van de gevangene naar de Abdijeen binnencel, afgeschei den van een van de wachtka mers, zonder aparte uitgang, en met alleen een klein van tralies voorzien luchtgat hoog in de muur, dat uitkwam in een gang, waar geen kat doorheen kon kruipen. O! de gevangene was goed opgeborgen. De burger be hoefde waarlijk niet bang te zijnDrie of vier mannen van de besten en betrouwbaar- sten hadden de wachtkamer sedert de morgen niet verlaten. Hij zelf, Hèbert, had die ver duivelde Engelsman de hele nacht in 't oog gehouden, had hem persoonlijk naar de Abdij overgebracht, en hij had pas een ogenblik geleden even de wacht kamer verlaten om met burger gevolmachtigde te spreken. Hij ging nu meteen terug en zou zich niet van zijn plaats bewe gen totdat het bevel kwam om de gevangene naar het hof van Justitie te vervoeren en dan naar de terechtstelling. Voorlopig, be sloot Hèbert met een verge noegd handenwrijven, zat de Engelsman in een hoek van de cel als een uitgeworpene, in el kaar gedoken, en er was weinig zichtbaar van hem dan de naak te schouder die door het ge scheurde hemd stak. en die bij het proces van overbrenging van de ene gevangenis naar de ande re nog een tintje vuiler was ge worden. Chauvelin knikte vol daan. Hij zette Hèbert nogmaals tot oplettendheid aan en ver heugde zich met hem in de on vermijdelijke triomf. Het zou een grote voldoening zijn voor die afsrhu». jl'jkc vernedering tc Calais in september. Hij kon de apathie door de pseudo-Molé voorgewend niet verklaren. Dat de apathie voorgewend was, zo slim was Chauvelin wel, dat hij dat doorzag. Maar dat de Engelsman een wanhopige poging zou doen om te ontsnap pen was natuurlijk iets dat voor de hand lag. Het was te voorzien dat zulk een poging met Hèbert en de wacht, die met om de tuin geleid kon worden, nóch tot enig verraad omgekocht kon worden, vruchteloos zou blijken te zijn. Wat echter burger Chauvelin voortdurend verwonderd had, was wel het motief dat Sir Per cy Blakeny ertoe gebracht kon hebben, om de rol van bedien de bij Jean Marat te spelen. Daar stak zonder twijfel een van die verfijnde intriges achter waardoor die onbeschaamde Rode Pimpernel berucht wasen daarmede ging nog gepaard die poging tot beroving van de ver moorde volksleider, een poging die mislukt was, aangezien de verdachte Paul Molé gefouil leerd was en niets bijzonders op zijn persoon gevonden werd Des niettegenstaande verstoorde de gedachte aan die poging tot roof Cnauvelins gelijkmoedig heid. De oude legende van het gekrenkte rozenblad was op zijn geval toepasselijk. Iets van zijn innige voldoening zou ver bleken indien deze laatste on derneming van de stoutmoedige avonturier ten slotte nog tot een goed einde was gebracht. Wordt vervolgd.) DERHALVE Laten wtj derhalve feest vieren I Corinthen 5 8 Derhalve Inderdaad „Derhalve Wij hebben een reden, een motief, een basis om feest te vieren. Er wordt veel „gefeest" in deze we reld. Maar alle feest in deze wereld gaat vroeg of laat wegens gebrek aan reden in een dode lijke kater ten onder. En in de laatste nacht schrijft God boven de verschrikte feestvierenden Zijn vlammend „mene, mene, tèkel, uvarsin" aan de wand. Maar wij hebben reden om feest te vieren. Het is een wonderlijk geluk, als een mens alles voor je is, zich helemaal aan je geeft met de volle inzet van zijn leven. Maar, hoe groot wordt het dan, als God alles voor ons is, als God Zijn laatste en liefste voor ons inzet? Nu, dat is God, dat dóét God. Want: „Het Lam is geslacht!" Wat waren we ontzaglijk blij toen de Duitsers wegtrokken. Maar wat is dót. vergeleken bij het feit dat de doodsengel van ons leven is weggetrokken! „Hel Lam is geslacht!" Het is Pascha! Het verderf trekt voorbij! Derhalve Daar wordt sen sterke druk op u uitgeoefend. In derdaad. „Feestvieren" is spon taan werk. Dat laat zich niet dwingen. Dat komt op uit het hart. Tenslotte moet het hart feestvieren. Maar zet „derhalve" uw hart open voor de grote ge nade van de ontzaglijke liefde Gods in de gave van Zijn Lam. Dan begint het feest vanzelf. Het echte feest! Dat alle binnen- en buitenbezwaren overwint. Het feest door alles heen! Het feest boven alles uit! Boven hel en oordeel, boven dood en onder gang uit! Het „derhalve" van het Lam is in elke situatie van kracht. Laat ons derhalve feestvieren (Uit:„De.Stem achter U'\) De voormalige SS-generaal Erich von dem Bach-Zelewski is door het gerechtshof te Neu renberg tot levenslange gevan genisstraf veroordeeld op be schuldiging van moord en po ging daartoe, conform de eis. De thans 63-jarige veroordeel de had in 1933 als SS-comman- dant in Frankfort aan de Oder in drie gevallen bevel gegeven zes communisten dood te schie ten. Twee mede-beschuldigden kregen vijf jaar, een drie jaar en twee vrijspraak. Zij waren destijds ondergeschikten van Von dem Bach- ZefowskX 'diéih 1961 reeds tot 4 1 jaèr '4eroóft deeld was omdat hij in 1934 be vel had gegeven de Oostpruis- sische riddergoedbezitter Anton von Hohberg und Buchwald dood te schieten ten tijde van de actie tegen Röhm. Een inwoner van Nijlen, een dorpje bij Turnhout, heeft deze week een bijzonder lugubere vondst gedaan, toen hij 's mor gens vroeg in een zijriviertje van het Nethe-kanaal ging vissen. In een weiland aan de water kant vond hij glazen potten en blikken bussen met menselijke oren, vingers en hersens op sterk water. Een politie-onderzoek naar de herkomst van deze vreemde kol- lektie is gaande. Men neemt aan dat zij afkomstig is van een student in de medicijnen, die om de een of andere reden zijn voor raad heeft opgeruimd. COÖP. VRUCHTEN VEILING ,ZEEUWSC H VLAANDEREN" TERNEUZEN Veiling van 3 augustus GROENTEN Per 100 stuks: Sla 8,80— 11,30. Per stuk: Bloemkool A II 17 —41 ct, B II 11—21 ct, C II 11 ct, afw. 1126 ct; Groene kom kommers B 13—15 ct, C 1213 ct; Witte komkommers A II 1(S 18 et, B II 14—18 ct. C II 11— 13 ct; Meloenen 74131 ct. Per l»>s: Selderij 1—4 ct; Peen 1014 ct; Kroten 14 ct; Uien 5—24 ct. Per kg: Andijvie 1728 ct; Kassnijbonen ƒ1,70; Stamsnijbo- nen II 1,05; Princ. bonen I 1,24—1,40. II 1,10—1,20; Saxa I 74—75 ct. II 58—70 ct; Sabo 7585 ct; Tuinbonen II 8 ct; Rode kool 7—10 ct; Spitskool 911 ct; Peulen II 7690 ct; Sav. kool 79 ct; Waspeen 10— 15 ct; Rabarber II 2425 ct; Tomaten A 48 ct, A II 3745 ct, B 42—45 ct, C 26—30 ct; Uien II 1522 ct; Doppers 34 ct. AARDAPPELEN Per 100 kg: Barima bonken ƒ19—ƒ21, I ƒ15—ƒ16, II ƒ7— ƒ8; Eerstelingen bonken 26 ƒ28. I ƒ15—ƒ23, II ƒ8—ƒ12; kriel ƒ5; Bintjes bonken ƒ25 27. I ƒ15—ƒ22, II ƒ6—ƒ8; Eigenheimers 1622. ZACHT FRUIT Per doos: Aardbeien: Talisman I 5556 ;ct. II 39—50 ct; Red Cauntlet II 22 ct; Rode bessen f 33—36 ct, II 25—31 ct; Frambo- zen I 45 ct, II 35 ct. Per kg: Rode bessen I 90— 106 ct, II 6575 ct; Kruisbessen I 66—68 ct, II 37—48 ct, II 36 ct; Morellen I ƒ1,07—ƒ1.16; Early Laxton I 1,62; Druiven ^17— 2,81. Hf Mr. Luns b landen, zoals wensen te at ln Rome mei bracht zijn N een vernieuw in Europa. Het staat v Engeland onv te staan. Min bezoek aan B In Amsterc leden week voorgedaan. 1 medeleerlinge tjes waren VVilhelmina C overige 126 R. K. kindert te Amsterda leerd, evenals gen van een tehuis „De 1 veel contact 1 deren van „A de poliopatii overleden. Dc geïsolee gevaccineerd derland gehec melijk door vaccin in een de ouders en kinderen en z besmette kin zijn gekome nieuwe wijze Met het ner mende maatr troleren zuil gemoeid zijn, voor een b vakantie er 1 Na de tot rijksgarantie culiere zij^e strekken va de K.-L. M, D ter van Verl en zijn ambt ciën aan de degedeeld. De bewinc dat zij wel niet met stel! klaren, dat c 3 jaar tijds et tatie zal kur De zogenai vliegtuigen binnen 3 ja: schijnen. Bo\ vliegtuigen bruikbaar op den. De vrees dat door het van deze vli hele verniel ten wederoi worden, dele De bestaanc zullen hun p tionaie lucht supersonischi zeer kostbaa voor een c woorde expl de ook door ste samenwe vaartmaatsch Uit de vill: Loudon (pre: de Shell) te aantal schil waarde van t den. Onder vond zich Rembrandt, waarde var woordigt. De politie teuristische verhandelbai amateuristis kunnen we een oordeel feit dat de 1 zou zijn, kun De dieven z hebben, aa: barende inbi dig werd ei rijen van zo lijk onderh: verkocht. De in de wereld het feit, dus zich nergens De 46ste weer tot h vond de fit glorieuze in in Nijmeger groots spekt evenement Apeldoorn, vierdaagse de Nederl: bond. Ongetwijf veel wandt geweest in op die vit jaarlijkse w ons land he nale allure

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2