Provinciaal nieuws DAMES MET VERGIF' ZIJN TERECHT Het verbond Rode Pimpernel Fagina 2 DE V K rJ E ZEEUW TERNEUZEN BOSCHKAPELLE. BRESKEN S. NIEUWVLIET SLUISKIL SLUIS TERHOLE VOGELWAARDE Vóór- en tegenstanders van Castro slaags op een jeugdfestival in Helsinki Ideaal-Persil verzorgt uw was ideaal SENTANI-STAM DREIGT MET GUERILLA-OORLOG TEGEN INDONESIËRS AUSTRALISCH NIEUW-GUINEA, NEDERLANDS NIEUW-GUINEA EN DE VER. NATIES KETTINGBOTSING IN ANTWERPSE TUNNEL van c Angstige spanning Een lepeltje „Dat kunnen wij niet zijn" Mosley weer in moeilijk heden Malaysa in wording Wöensctóg 1augjSSfes 1962 Verkeersongeval. Nadat de heer R. J. de R., wo nende alhier, aan het pompsta tion van de heer Dees in de Axel- sestraat met zijn Volkswagen had getankt, wilde hij de Jan van Rompustraat inrijden. Juist toen de auto midden op het rijwielpad in de Axelsestraat stond kwam uit de richting van de Tramstraat de heer F. L.. eveneens wonende te Terneuzen, op zijn brommer aanrijden met het gevolg dat de bromfiets tegen de rechterzijde van de auto terecht kwam en de berijder zo ongelukkig kwam te vallen dat hij een breuk van zijn linkerbovenarm opliep. Dokter Hoving, die de eerste hulp verleende, liet L. naar het Julianaziekenhuis overbrengen. Nijverheidsonderwijs De hoor Th. Dobbelaar behaal de in Den Haag de volledige ak te Nijverheidsonderwijs Nw. Geslaagd De heer H. Mangnus behaalde aan de R. K. Leergangen te Tilburg de akte Duits M. O.-a. Commissaris der Koningin bezoekt de Visserijdagen. Het ligt in het voornemen, dat de Commissaris der Koningin tijdens de vergadering van Zevi- bel, welke ter gelegenheid van de Visserijdagen zal worden gehou den, persoonlek de Visserijwim pel 1962 zal uitreiken aan de be manning van het schip, dat in dit seizoen de hoogste besom ming voor dc gevangen garnalen wist te maken. Raadsvergadering De gemeenteraad van Bres- kens kwam maandagavond in openbare zitting bijeen, onder voorzitterschap van burgemees ter J. A. Eekhout. Een commissie onderzocht na de opening de geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsle den. Alle stukken bleken in orde te zijn. Tegen de notulen werden geen bezwaren ingebracht. Het maken van riolerings- en verhardingswerken van de Bou levard werd opgedragen aan de firma Geldof te Souburg voor de som van 151.980. Mej. Lako, onderwijzeres aan de kleuterschool, vroeg per 1 sep tember ontslag als kleuteronder wijzeres. De verordening vismijnrechten werd door de raad verlengd. Er is, zo bleek uit een antwoord op een vraag van de heer M. de Boer geen aanleiding om deze verordening te wijzigen. Er zijn nimmer moeilijkheden geweest, aldus wethouder W. C. van der Hooft. Het bestuur van de School met den Bijbel verzocht ingevolge art. 72 van de l.o. wet medewer king voor het aanschaffen van luxaflex-verduisterings jaloezieën, het aanschaffen van een projec tiestandaard en van cijferboek jes voor de klassen 3 tot 6. De raad voteerde de hiervoor benodigde gelden totaal 1800 op vlotte wijze. Eveneens werd ten behoeve van het openbaar lager onderricht een bedrag van 1250 uitgetrokken voor de aan schaf van een stencelmachine, 'n typemachine en een naaimachine voor het handwerkonderwijs. De kinderbijslag verordening werd gewijzigd, terwijl ook de jaarwedden van het gemeente- personeel, volgens de richtlijnen van de minister opnieuw werden vastgesteld. Uitvoerig werd nog gesproken om de Breskense Bakkercentrale ter wille te zijn met de bouw plannen voor de bouw van een centrale broodbakkerij. B. en W. stelden de raad voor, om de nieuwe bakkerij in het Uitbreidingsplan West te laten bouwen. De heer J- Vergouwe vroeg B. en W. nog er voor te zorgen, dat deze toekomstige woonwijk niet te veel bedrijven zal gaan her bergen. Burgemeester Eekhout nam hierna afscheid van de heer F. Goethals, die niet meer in de raad zal terugkeren, en gaf een kort overzicht van de belangrijk ste besluiten die de raad gedu rende deze zittingsperiode heeft genomen. Zomerprogramtna V. V. V. Het bestuur van de V. V. V. te Nieuwvliet heeft dit jaar een vrij goed zomerprogramma georgani seerd hetwelk reeds begon op 22 juli met een uitvoering van de voor de Zeeuws-Vlamingen zo bekende Koninklijke Muziekver eniging „Veronica" uit Zuidzande onder leiding van de dirigent Meijers uit Terneuzen. Hierop volgde op zaterdag 28 juli de eerste Ronde voor Adspiranten te Nieuwvliet met na afloop een concert door de plaatselijke mu ziekvereniging „Nut en Genoe gen" en een lampionoptocht, terwijl er op 12 augustus nog een concert op het strand zal wor den gegeven. Twee getrouwde inwoners van een dorp in het ten zuid oosten van Belgrado gelegen district Smederevo zijn tot de doodstraf, door de kogel te vol trekken. veroordeeld wegens het vermoorden van hun kinderen. Zij hadden hiermede willen be reiken dat zij konden gaan sa menwonen in een onwettige ver houding. De dertigjarige vrouw heeft haar dochtertje van twee jaar in juni 1961 in een poel in de omgéving van haar huis ver dronken. Haar minnaar bracht acht maanden later zijn driejarig zoontje op dezelfde wijze om het leven. Internationale zee- hengehvedstrijd Zondag 26 augustus a-s. orga niseert de zeehengelclub „Sluis kil" haar 3e internationale zee- hengelconcours, meetellend voor het Scheldekampioenschap 1962. Aanvang der wedstrijd 11 uur; einde 14 uur. Gezien de prijzenregen aan dit soort concoursen verbonden, zul len ook nu weer vele sportvis sers een kansje wagen om de gelukkige bezitter te worden van een der vele waardevolle prijzen, waarvan de eerste 10 een geza menlijke waarde hebben van 800. De prijzen bestaande uit hen- geluitrusting voor de winnaar, zeemolens en werphengels en 100 waardevolle huishoudelijke artikelen, zullen eveneens het winnen waard zijn, evenals de fraaie bekers en ereprijzen. Het prachtig gelegen parcours langs de dijken nabij de water toren Terneuzen zal bij mooi weer niet alleen vissersdomijn zijn, maar tevens trekpleister voor de vele kijklustigen. Gezien de resultaten van de voorafgaande wedstrijden en de belangstelling die er nu reeds bestaat, mag men verwachten dat het aantal deelnemers dit jaar, de eerste twee concoursen ver zal overtreffen. Hoewel de echte sportvissers zich aan regen of wind niet storen hoopt men op een zonnige dag om het toch reeds aantrekkelijke van deze tournooien te vervolmaken. Tentoonstelling Oosterse Kunst In het seminarie van de Augus tijner Koorheren te Sluis werd door burgemeester Van Hoote- gem een tentoonstelling geopend van Oosterse Kunst uit China, Japan, Afghanistan en Nieuw- Guinea. Een grote verzameling was hiertoe bijeengebracht door de broeders van de Augustijnen en die der Franciscanen. Gebruiksvoorwerpen, fraai por- eelein, wapens, sieraden, een gro te verscheidenheid van buitenge woon fraaie artikelen zijn bijeen gebracht. Burgemeester Van Hootegem verklaarde in zijn openingswoord zeer ingenomen te zijn met deze expositie in zijn gemeente. Hij sprak de hoop uit, dat het finan ciële doel, dat hiermee wordt be oogd. het inzamelen van gelden voor een ziekenhuis in Pakistan, zou slagen. Gezien de grote ma teriële welvaart, die in Sluis is, legt dat ook zekere verplichtin gen ten opzichte van dc liefdadig heid op- Pater Smits O. F. M., leidde de aanwezigen rond en gaf bii de diverse stands de nodige toelich ting. De tentoonstelling blijft tot 15 augustus geopend. Geslaagd en benoeming. Te Den Haag is geslaagd voor de akte Nj. (leraar N. O. machi- ne-bankwerken) de heer J. de Bot te Terhole. Tevens slaagde de heer De Bot te 's-Hertogen- bosch voor het Pedagogisch ge tuigschrift en te Rotterdam voor het examen E. H. B. O. De heer De Bot werd benoemd tot leraar machine-bankwerken aan de 2e R. K. Technische School „Don Bosco" te Rotter dam. Brandweer maakte een uitstapje. De plaatselijke vrijwillige brandweer maakte per bus een uitstapje naar de Ardennen. Na oen bezoek aan de citadel van Namen ging de reis via het Maasdal naar Huy. Door één van de mooiste delen van de Ardennen bereikte men vervol gens La Roche, een zeer schil derachtig gelegen plaatsje aan de Ourthe. Met een prachtige wandeling in de omgeving van de Hérou en een bezoek aan de kermis te Namen werd het ver blijf in de Ardennen afgesloten. Op de terugreis werden de laatste reserves aangesproken in een ontspanningslokaal nabij Mechelen. In Helsinki, waar een jeugd festival wordt gehouden, zijn zondag voor- en tegenstanders van Castro met elkaar slaags geraakt. Het blad „Nieuws voor de jeugd in Helsinki", dat niets moet hebben van dit festival, meldt, dat drie jonge Cubanen, die Castro vijandig gezind zijn, op het dak van een auto spron gen en een spandoek ontvouw den toen de Cubaanse delegatie zondag op weg was naar de ope ningsceremonie in het Olympisch stadion. De drie Cubanen ont vouwden het spandoek, waarop in drie talen stond: „Bevrijdt de 15.000 gevangen jongemensen op Cuba" op het ogenblik dat de Cubaanse afvaardiging langs het Finse parlementsgebouw trok. Er brak een vechtpartij uit, die pas eindigde toen de politie in greep. En bovendien .-. waardevolle verrassin gen Wat denkt U van een paar prachtige Phillips rolschaatsen? Zó goedkoop krijgt U ze nooit! Vraag een Persil-spaarkaart bij Uw winkelier of vereniging en ga kostbare spaaremniertjes sparen. Koop direkt zo'n voordelig pak! Als bestuur van Nederland icordt overgenomen Een der toekomstige leiders van het Sentani-volk in Neder lands Nieuw-Guinea, Alfeus Jo- koe heeft verklaard dat de Sen- t-anistam een guerilla-oorlog tegen de Indonesiërs zal begin nen indien de Indonesiërs het bestuur van de Nederlanders overnemen. Een eventuele komst van de Indonesiërs wordt door deze stam als onaanvaardbaar gezien. De Sentani-woordvoerder, zoon en opvolger van een der huidige Sentani-leiders, zei dit in een vraaggesprek met Jan Gerritsen, verslaggever van het NTS-journaal in Nieuw-Guinea. Het vraaggesprek werd gister avond uitgezonden. De vertegenwoordiger van de Sentani-stam zeide ook dat bij eventuele Indonesische luchtlan dingen in de Sentanivlakte bij Hollandia, zijn volk de wapens zal opnemen tegen de Indone siërs. Het plan-Bunker wordt door zijn stam volledig van de hand gewezen. Men wenst de onafhan kelijkheid niet te ontvangen van de Indonesiërs, noch van de Ver enigde Naties doch uitsluitend van de Nederlanders. De Sentaniërs wonen op twee kilometer afstand van Hollan dia. Zij behoren tot de meest ontwikkelde stammen in Nw.- Guinea. Zij hebben een eigen politieke mening, welke tot uit drukking wordt gebracht in een eigen streekraad. De stam telt ongeveer 10.000 leden. De verzoekschriftencommissie van de koloniale commissie der Verenigde Naties heeft dinsdag geweigerd, officieel kennis te nemen van een klacht van een aantal Papoea's uit Australisch Nieuw Guinea. Deze hadden in een brief aan de V. N., deze or ganisatie ervan beschuldigd, dat zij in strijd met haar handvest, in de kwestie over West Nieuw Guinea Indonesië zijn zin zou geven. De commissie besloot, dat de brief wel informeel aan de le den der koloniale commissie ter lezing zou worden gezonden. Do groep, bestaande uit tien vooraanstaande Papoea's te Port Moresby, had in de brief ook aangedrongen op een federatie tussen West en Oost Nieuw Guinea. De afgevaardigde van Polen in de commissie wilde de brief in het geheel niet in behandeling zien genomen omdat naar zijn mening West Nieuw Guinea deel uitmaakt van het grondge bied van een der leden-staten der V. N.. Indonesië, en derhal ve een behandeling buiten de competentie der commissie zou vallen. India liet zich op soort gelijke wijze uit. De afgevaar digde van Australië voerde hier tegen aan, dat de Nederlandse soevereiniteit over West Nieuw Guinea op het ogenblik „een bestaand feit" is. De commissie besloot de af zenders van de brief te berich ten, dat West- en Oost Nieuw Guinea thans niet voorkomen op de lijst van gebieden die thans op de agenda van de commissie staan. TRIEST EINDE VAN EEN VAKANTIE IN HOLLAND Door een onverwachte manoeu vre is op «Ie rijksweg Den Haag Utrecht een Duitse personen auto ter hoogte van De Meern van de weg geraakt en in een sloot beland. Het Duitse echtpaar en hun zoontje raakten hierbij gewond. Foto: een triest einde van een vakantie in Holland. Op de voor grond liggen enige souvenirs in het gras. EERSTE KAMER OP RECES TOT 25 SEPTEMBER De Eerste Kamer ging giste ren na de vijftigste vergadering in dit zittingsjaar op reces tot 25 september. Kort voordien werd nog de „invoeringswet douanewetgeving" zonder hoot- delijke stemming goedgekeurd. Dit geschiedde na een kort debat tussen de heer Vos (Arb) en staatssecretaris Van den Berge (financiën) op een aantal techni sche punten. Voordat de voorzitter mr. J. Jonkman de vergadering sloot ging hij de gang van zaken in het afgelopen jaar na. Hij be klemtoonde het eigen karakter van het tweekamerstelsel, dat ook in het statuut van het ko ninkrijk een rol speelt. Dit statuut veroorzaakte een aardverschuiving in ons staat kundig leven en beïnvloedt het werk van de Eerste Kamer. Dit zal ook het geval zijn wanneer de Tweede Kamer tot een gewij zigde begrotingsbehandeling overgaat. Mr. Jonkman wenste ieder der aanwezigen aangename verga- derloze weken toe. Het was ove rigens minder moeilijk, dan voor heen, zich voor te stellen, dat de Kamer tussentijds bijeen zal wor den geroepen, zo zeide hij. „Onze gedachten gaan in deze tijd meer dan ooit uit naar onze landgenoten op en om Nieuw- Guinea. burgers en militairen, naar dé Papoea's met wie wij sa menwerken en voor wie wij mede-verantwoordelijkheid dra gen en voor de Indonesiërs met wie wij in 'n vroegere periode zo lang verbonden zijn geweest," al dus besloot de heer Jonkman zijn toespraak. ELEKTRICITEIT IN BRUSSEL TEGEN VOOROORLOGSE PRIJS Het elektriciteitsbedrijf van Brussel heeft niet zonder trots bekendgemaakt, dat de elektrici teit in Brussel gemiddeld weer tegen dezelfde prijs als voor de oorlog wordt geleverd, nl. 2,19 frank (d.i. ruim 15 cent) per kilowatt tegen 2.019 frank per kilowatt in 1940. De prijs, die na de oorlog was gestegen tot 3.54 frank, kon vrijwel op het oude peil worden teruggebracht dank zij een enorme stijging van het verbruik (van bijna 17,5 mil joen kilowatt in 1940 tot ruim 66 miljoen in 1961), door verbe tering van de produktie en het transport en door een lagere winstmarge voor het bedrijf. In de Scheldetunnel te Antwer pen heeft zich dinsdag een ket tingbotsing voorgedaan toen van een zware vrachtauto bii het afrijden van de tunnelhelling de remmen weigerden. De met hout beladen vrachtwagen liep in op een drietal personenauto's en een vrachtwagen en drukte deze op elkaar en tegen de tun- nelwand. Takelwagens zijn an derhalf uur in de weer geweest om de wrakken uit de tunnel gang te slepen. Ir doof BARONESSE ORCZY 8) Nadruk verboden. „Laat me los", schreeuwde hij boven zijn aanvallers uit. „Ik heet Paul Molé, zeg ik jullie. Vraag burgeres Evrard. Ik ver zorgde burger Marat. Ik maak te zijn bad gereed. Ik was de enige vriend, die zich gedurende zijn ziekte en zijn armoede niet van hem afwendde. Laat me met rust, zeg ik jullie!" ,,'t Is waar", zei één van de genen. die het vurigst in actie waren geweest om Molé's ver vuilde kleren te doorsnuffelen. „Er is niets van hem te halen". Maar toen de achterdocht eenmaal was opgewekt, was deze niet zo gemakkelijk weg te nemen. Molé's tegenwerpin gen werden hoe langer hoe hef tiger en nadrukkelijker. Zijn papieren waren in orde, be zwoer hij. Hij had ze bij zich zijn eigen identiteitspapieren, iedereen kon ze inzien. Eén hunner had ze uit zijn zak ge trokken, ze waren smoezelig en overdekt met moddervlekken nauwelijks meer leesbaar. Zij werden overgereikt aan iemand, die stond vlak onder de licht cirkel welke de lamp uitwierp. Hij greep ze en onderzocht ze zorgvuldig. Deze man was kort en tenger en was gekleed in goed zittende kleren; zijn haar was op moderne wijze in de nek bijeengebonden met een zwart tafzijden strik. Zijn handen waren schoon en lenig en deden aan klauwen denken, en hij droeg de driekleurige dienst- sjerp om het middel, welke hem bestempelde tot een lid van één der talrijke comité's die het volk tyranniseerden. De papieren bleken in orde te zijn, en verklaarden de hou der te zijn Paul Molé, geboortig uit Besangon, van beroep tim merman. Het identiteitsboekje was het laatst getekend door Jeqn Paul Marat, 's mans laatste meester, en was mede onderte kend door de commissaris van de afdeling. De man met de driekleurige sjerp keerde zich met enige scherpte tot de menigte, die zich nog steeds om de gevangene ver drong. „Wie uwer", vroeg hij bars, „uitte de ongegronde beschuldi ging tegen een eerlijke burger?" Maar zoals steeds in dergelijke gevallen, antwoordde niemand direct op de vraag. Het was niet veilig in die dagen om in con flict te komen met mannen als Molé. De comités waren alle op hun hand, tegen de burgerij zo wel als tegen de aristo's. Dit was de heerschappij van het proletariaat, en de republikein overwon altijd glansrijk in elk conflict met de welgestelden. Evenmin was het wenselijk de gramschap van burger Chauve- lin, een der meest machtige en tevens meest genadeloze leden van het Comité van Openbare Veiligheid op te wekken. Kalm, eerder sarcastisch dan ruziema- kerig, met iets van dc aristo over zich, ook in schoon linnen en goedzittende kleren, behoef de hij niet onder te doen voor de dode Marat, noch in wreed heid, noch in onbarmhartige vervolging van de aristocraten. Het bleek duidelijk dat zijn sympathieën geheel naar Molé uitgingen, de paria, een ellendig bediende van een even ellendig meester. Zijn lichte, diepliggen de ogen waren gericht op de volksmenigte, die plaats voor hem maakte en terugschuifelde naar de verste hoeken, buiten het bereik dier koude verachte lijke blikken. Daardoor bevond hij zich plotseling van aange zicht tot aangezicht met Molé. ietwat geïsoleerd van de anderen, vlak bij het zinken bad met griezelige inhoud. „Hier burgers", zei hij kortaf „Zij zijn alle in orde". Hij zag, terwijl hij dit z-i, naar Molé op, want deze was ofschoon hij gebukt ging. ongewoon lang, en Molé nam de papieren van hem aan. Toen zagen beide man nen elkander gedurende enkele seconden in het gelaat, oog in oog en plotseling voelde Chauvelin het koude zweet langs zijn slapen. De ogen waarin hij blikte hadden een vreemde spot tende glinstering, een soort goed aardige brutaliteit, terwijl tussen de krachtige welbesneden lip pen, die half verborgen waren onder een vieze, slecht gekamde baard, het geluid kwam o! een flauwe echo slechts van een ongemotiveerde lach. Alles 't leek wel een visioen was in een seconde geschied. Chauvelin, ziek en flauw van de plotselinge bloedsaandrang naar zijn hoofd, sloot gedurende een kort ogenblik zijn ogen. On middellijk hadden allen zich dicht om hem heen gedrongen: verontruste vragen bereikten hem. Maar hij uitte een korte, luid de kreet: „HébertA moiBen je daar?" „Present,, burger!" luidde het onmiddellijke antwoord. En een slanke gestalte in de besmeur de uniform die door de revolu tionairen gedragen werd, stapte bruusk uit de mensenmassa naar voren. Chauvelin's klauwachtige hand beefde zichtbaar. „Die man Molé" riep hij hees van opwinding. „Grijp hem da delijk En. voor de duivelSta geen levende ziel toe in of uit het huis te gaan (Wordt vervolgd.) Het mysterie van de „dames met vergif" is opgelost. Gister middag is de identiteit van de dametjes, die vorige week maan dag in een apothekerswinkel in de Binnen Bantammerstraat te Amsterdam giftig zinksulfaat meekregen inplaats van als laxeermiddel bedoeld Engels zout, bekend geworden. Een van de dames zit gezond en wel in haar woning aan de Hanekamperlaan 63 in Oude Pe- kela, haar oudere, in Amsterdam wonende zuster, ligt in het Bin nengasthuis. Ze maakt het goed, hoewel ze gistermiddag om twee uur een lepeltje zinksulfaat heeft ingenomen. Gevaar voor haar leven bestaat er evenwel niet meer. De apothekersassistente mej. J. de K„ die de vergissing in de apotheek maakte, kon gistermid dag weer verlicht adem halen, toen zij het nieuws over de ge vonden dames had vernomen. Een week lang heeft zij in ang stige spanning geleefd, want de kans was niet uitgesloten dat de dames al overleden waren. Ook de politie heeft daarmee een ogenblik rekening gehouden, te meer omdat de herhaalde in schakeling van alle communica tiemedia (zelfs Interpol was er bij betrokken), geen succes had opgeleverd. Wel kwamen er tien tallen tips uit het hele land bin nen, maar die leverden niets op. Ook niet de tip waarvoor hoofd inspecteur L. J- P- Hulskamp van het bureau Jonas Daniël Meijerplein gistermiddag een onderzoek instelde in de Wou- bruggestraat. Op de terugweg naar het politiebureau stapte de heer Hulskamp tegen drieën de apotheek aan de Binnen Bantam merstraat nog maar eens binnen om te informeren of daar wel licht nog iets bekend was gewor den. Dat had hij de laatste dagen al meer gedaan, óók om mej. De K. wat gerust te stellen. Gistermiddag kwam zij de po litieman juichend tegemoet. ,,Ze zijn gevonden", riep ze met overslaande stem, waarop de heer Hulskamp wat beduusd keek. want hij wist nog van niets. Wat was er gebeurd? Gister middag om twee uur nam mevr. G. Koers—van der Molen (bijna 63 jaar) in haar woning aan de Oude Waal in Amsterdam een lepeltje met een laxeermiddel in. Dat dacht ze tenminste, maar ze ging zich opeens zo naar voelen (ze moest zelfs braken), dat ze haar buurvrouw maar waar schuwde. Deze riep meteen de huisarts, die van de vergissing in de apotheek nog niets wist omdat hij net van vakantie was teruggekomen. Hij zag een doos je met Engels zout liggen en ging daarmee naar de op het étiket vermelde apotheek aan de Binnen Bantammerstraat. Een onderzoek van de inhoud was bijna niet meer nodig, want mej. De K ontdekte haar handschrift op hét étiket, de datum klopte en... de dokter liet mevr. Koers toen maar meteen naar het bin nengasthuis overbrengen. De vrouw werd daar door professor Borst onderzocht. Hij constateer de dat alleen de maag van mevr. Koers een beetje van streek was. Uit het verhaal van mevrouw Koers is gebleken dat ook haar in Oude Pekela wonende zuster, mevr. G. Dammersvan der Molen (59 jaar), die vorige week bij haar logeerde. „Engels zout-' heeft ingenomen. Dat was op 25 of 26 juli- Ze werd er erg naar van, viel prompt in slaap, maar voelde zich de volgende dag toch weer veel beter. Op 29 juli ging ze welgemoed naar Oude Pekela terug. Hoé het mogelijk is' geweest dat beide vrouwen niet hebben gereageerd op de herhaalde waarschuwingen via radio, tele visie, buurtbladen en politie-luid- sprekerwagens Dat is nog een raadsel, althans het is onbegrij pelijk dat de vrouwen niet zijn gaan nadenken, toen zii het waarschuwingsbericht via de ra dio hoorden. Dat ze het gehoord hebben, staat in ieder geval vast. Ze zeiden toen tegen elkaar: „Dat kunnen wij niet zijn." De vergissing is waarschijnlijk ont staan doordat in het politiebe richt werd gesproken van oude dametjes van 65 a 70 en 60 a 65 jaar. Hoofdinspecteur Hulskamp, die sinds vorige week maandag elke dag in touw is geweest om een spoor van de „dames met vergif" te vinden, heeft uit deze gelukkig goed afgelopen zaak dit geleerd; „Als het in een opspo ringsbericht over vrouwen gaat. moeten we ze niet te gauw oude dametjes noemen." De 65-jarige Britse fascistenlei der sir Oswald Mosley is dinsdag avond te Londen weer in moei lijkheden geraakt, toen hij op een in de Londense voorstad Hack ney belegde bijeenkomst het woord wilde voeren. Aanwezigen, die het volstrekt met Mosley oneens waren, vielen hem aan én sloegen hem neer; dit voor de tweede maal in drie dagen. Dit geschiedde toen sir Oswald op de vergadering ^aan- kvvam en 't woord wilde voeren. Politie bevrijdde hem uit de han den van zijn jouwende en opdrin gende belagers. Zijn aftocht, on der dekking van de politie, vol trok zich onder een regen van rotte tomaten, geldstukken van geringe waarde en andere voor werpen. Na het verdwijnen van de Brit se fascistenleider ontstonden wanordelijkheden, waaraan de politie een einde maakte. 48 per sonen werden gearresteerd. Toenkoe Abdoel Rahman, eer ste minister van de Maleise sta tenbond, heeft dinsdagavond, na een onderhoud met de Britse pre mier MacMillan. medegedeeld dat Engeland en de Maleise federatie overeenstemming hebben bereikt over de vorming van een nieuwe staat in zuid-oost-Azië. Malaysia, waarvan de federatie, Singapore, Broenei en Serawak 'Wjest-Bor neo) en Britse Noord-Borneo deel zullen uitmaken. Aan de bekendmaking van Ab doel Rahman zijn drie weken van ingespannen diplomatiek overleg te Londen voorafgegaan, waar aan in de laatste stadia ook werd deelgenomen door de eerste mi nister van Singapore, Lee Koean Jew. Abdoel Rahman verstrekte da verslaggevers geen bijzonderhe den over de bereikte overeen stemming. I

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2