Toetreding van Engeland tot de E. E. G. in impasse Troepen van Willaja Vier bezetten Algiers Regering licht Kamercommissies in over Nieuw-Guinea A.O.W. en bijsteun Weero verzicht HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT MAANDAG 30 JULI 1962 18e Jaargang Nr 5662 GEHEIME NEDERLANDS- INDONESISCHE BESPREKINGEN HERVAT VERTREK ZUIDERKRUIS UIT HOLLANDIA NA WEEK VAN ZWAAR ONDERHANDELEN Vastgelopen op een verschil Hard spel van de SYRIË BESCHULDIGT EGYPTE VAN HULP AAN PRO-EGYPTISCH KOMPLOT IN SYRIË Pas gezonden Amerikaanse troepen worden weer teruggetrokken uit Thailand ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN DE VER. STATEN Frankering bij abonnement; Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswaï Telefoon 01150 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs; ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v'/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 16 ct; minimum per advertentie 2,40. Rubriek: Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,10. Iedere regel meer 22 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Nederlandse en Indonesische afgevaardigden hebben zondag op het landgoed „Huntland" in Middlcburg, by Washington, hun geheime besprekingen over de kwestie-Nieuw-Guinea hervat. De vorige week waren de be sprekingen bijna in het slop ge raakt, maar voor zondag kon weer een bijeenkomst worden belegd, nadat de afgelopen twee dagen achter de schermen grote diplomatieke activiteit was ont plooid. Functionarissen van de Indo nesische ambassade in Washing ton hebben zondag meegedeeld dat dr. Soebandrio, de Indonesi sche minister van Buitenlandse Zaken, zijn vertrek naar Dja karta heeft uitgesteld en nog enige dagen in de Verenigde Sta ten zal blijven. Waarnemers zien dit als een aanwijzing dat Soe bandrio rekening houdt met de mogelijkheid, dat bij het over leg verdere vooruitgang zal wor den geboekt. Zaterdag had president Soe- karno besloten minister Soeban drio naar Djakarta terug te roe pen om verslag uit te brengen van de besprekingen in Washing ton. Volgens de oorspronkelijke plannen zou minister Soebandrio heden in Djakarta terugkeren. De Indonesische vice-premier Leimena heeft zondagavond in Djakarta medegedeeld, dat dr Soebandrio „enkele dagen" in Washington zal blijven in ver band met nieuwe ontwikkelin gen in de kwestie Westelijk Nieuw-Guinea. Luitenant-generaal Hidajat, vice-minister van Defensie, die dr Soebandrio op zijn reis naar de Verenigde Staten heeft ver gezeld, zou zondagavond in Dja karta terugkeren. 240 personen, voor het meren deel bestaande uit vrouwen en kinderen vertrokken zaterdag middag met de Zuiderkruis uit Hollandia naar Nederland, als eersten van de uittocht van de Nederlanders uit Nieuw-Guinea, die met het vertrek van dit schip is begonnen. Allen hebben binnen twee da gen tot dit vertrek moeten be sluiten en hun huishouden in die zelfde korte spanne tijds opgebro ken. Er waren op de Zuiderkruis reeds 340 repatrianten aan boord, afkomstig van geheel Nieuw- Guinea. Het vertrek zaterdagmiddag heeft reminiscenties opgeroepen aan de exodus uit Indonesië des tijds. Het was even triest en mis troostig. Ook even rommelig om dat de Zuiderkruis slechts met een skeletbemanning naar Neder land is vertrokken en Hollandia geen kruiers kent. Iedereen zeul de zelf zijn bagage aan boord, koffers, dozen, paketten en man den, maar ook zware hutkoffers en kisten. Het afscheid van achterblijven de echtgenoten droeg een ingeto gen karakter. Er werd weinig ge roepen en weinig gelachen, alhoe wel er grote belangstelling be stond voor het vertrek. De alge meen gehoorde afscheidsgroeten waren „Tot over een paar maan den" of „Tot spoedig ziens in Hol land". Inmiddels zijn ook alle andere schepen voor de komende weken volgeboekt. De Dakota's van de Kroonduif zijn voor deze week, als drie extra vliegtuigen worden ingelegd, eveneens volgeboekt. In totaal vertrekken deze week met deze vliegtuigen 240 vrouwen en kinderen naar Biak. Men vreest dat als de evacuatie van vrouwen en kinderen een maal is voltooid een zekere ont wrichting niet kan uitblijven. Te Hollandia geschiedt de bediening in de winkels vrijwel geheel door gehuwde vrouwen, terwijl op de kantoren in landsdienst eveneens veel werk door deze vrouwen wordt opgevangen. De tendens is dat ook particu lieren hun vrouwen in de komen de weken zullen wegzenden. De conferentie o.ver toetreding van Engeland tot de E. E. G. is vrijdagnacht vastgelopen. De mi nisters hebben ondanks uren lange discussies geen wederzijds aanvaardbare oplossingen kun nen vinden voor het probleem van de landbouwprodukten van de blanke gemenebestlanden (Canada, Australië en Nieuw- Zeeland), waarvoor Engeland zekere afzetgaranties verlangt. Men schijnt in Brussel de mis lukking echter niet al te tragisch op te vatten. De moeilijkheden komen niet geheel onverwachts. De volgende week woensdag zullen de besprekingen worden voortgezet en men hoopt, al was het maar op de punten die voor het gemenebest van belang zijn, aan het einde van de volgende week voldoende vorderingen te hebben gemaakt om de confe rentie tot na de vakantie tc kun nen opschorten. Het dode punt werd bereikt toen de zes E. E. G.-ministers op de derde dag van het tiende mi nisteriële gesprek over de Brit se toetreding niet aan de door de Britten minimaal geachte eisen konden voldoen voor het toezeggen van een zodanige han delspolitiek dat de blanke ge menebestlanden op een blijven de toegang tot dr Euromarkt zouden kunnen rekenen. Men is vastgelopen op een verschil in accent tussen de opvattingen van de zes die onderling steeds over elk punt van hun positie aan do con ferentietafel unaniem moeten beslissen en die van de Britten. De zes leggen, voor namelijk als gevolg van een stroeve Franse houding op dit punt, de nadruk op 't E. E. G.- belang en de Britten in laatste instantie op de belangen van het gemenebest. De Britse delegatie eist welis waar geen kwantitatieve garan ties voor haar gemenebestpart ners, maar zij meent dat de E. E. G. zich moet verplichten tot maatregelen ingeval de afzet van deze landen op de Britse markt zou teruglopen. Hierbij weegt bij de Britse delegatie uiteraard zeer zwaar de over weging dat de formulering aan vaardbaar gemaakt moet kunnen worden voor het parlement en het gemenebest. Fransen De Franse minister van Bui tenlandse Zaken, Couve de Mur- ville, heeft vrijdag duidelijk laten blijken dat de importen uit ge menebest- en andere derde lan den voor de E. E. G. van secon dair belang zijn. De Franse uit- voermogelijkheden naar de Britse markt gaan in E. E. G.-verband volgens hem voor. Daarbij merk te men vrijdag in conferentie kringen op. dat de Fransen het onderhandelingsspel wel bijzon der hard spelen. Al zullen zij de Britse toetreding niet willen ver hinderen, zij zijn toch niet en thousiast en vrijwe; niet tot con cessies van enige betekenis be reid. Volgens de jongste gegevens kunnen de zes E. E. G.-landen als gevolg van de Franse hou ding niet verder gaan dan een aangeven in algemene termen van de volgende doelstellingen van hun toekomstige prijsbeleid als instrument van de handels politiek: ten eerste de positie van de eigen boeren, ten tweede de rationele ontwikkeling van de eigen landbouw en pas in de derde plaats de belangen van het internationale handelsverkeer. De zware onderhandelingen van deze week hebben overigens ook de zwakke punten van de onderhandelingstechniek aan het licht gebracht. De zes moeten vele uren van onderling overleg uittrekken voor elke nieuwe formulering die zij aan de Brit ten als gemeenschappelijk stand punt voorleggen. Voorts mist men als gevolg van het wisse lende voorzitterschap een krach tige leiding. HEATH OVER DE ONDER HANDELINGEN De Britse onderhandelaar bij de besprekingen over de gemeen schappelijke markt in Brussel, Edward Heath, is zaterdagmid dag uit Brussel in Londen aange komen. Op de vraag, of de onder handelingen op dood spoor zijn gekomen, antwoordde hij dat in de laatste drie dagen over het al lermoeilijkste vraagstuk is ge sproken. Dit kan niet in drie da gen en een aantal avonden wor den opgelost en wij zullen de ko mende week opnieuw trachten tot een oplossing te geraken, zo' zei minister Heath. Troepen van het Algerijnse be vrijdingsleger in district vier, het district waarin de autonome zone Algiers ligt, zijn zondagochtend vroeg Algiers binnengerukt. Zij bezetten het radio- en televisie station en andere gebouwen. Tot dusver is geen melding ge maakt van incidenten. In een radio-uitzending is een beroep gedaan op de Algerijnen degenen te steunen die verant woordelijk, zijn voor de nationale leiding.' De poorten van de stad Algiers zouden openstaan voor alle Algerijnse revolutionairen, wier samenkomst een einde zou helpen maken aan de huidige cri sis. In de radio-uitzending is verder gezegd, dat, als Algiers zijn recht matige rol niet heeft kunnen spe len, dit te wijten is aan de om standigheid dat de op 4 april daar „onwettig" ingestelde zóne de verwarde situatie heeft ge schapen die thans heerst. De raad van district vier zegde in de uitzending ten slotte de Europeanen toe, dat hun veilig heid verzekerd is en dat de over- De autonome willaja, die tot dusver het gezag in Algiers uit oefende, is door willaja vier er van beschuldigd door haar „lijd zaamheid" de huidige „verwarde situatie" te hebben geschapen. Waarnemers zijn lange tijd van mening geweest dat de politieke en militaire leiders van willaja vier tegenstanders waren van sommige medestanders van pre mier Ben Chedda, in het bijzon der van vice-premier Belkacem Krim. Een woordvoerder van de groep-Ben Bella heeft onlangs willaja vier „neutraal" genoemd. Maar officieren die trouw waren aan Ben Chedda zijn benoemd om de leiding van de willaja op zich te nemen. Het is nog onzeker of zij in staat geweest zijn hun ge zag te laten gelden, aldus tekent Reuter aan. Waarnemers in Algiers zien de stap van willaja vier als een be langrijke ontwikkeling, waarbij de invloed van de zes Algerijnse willaja's (politiek-militaire dis tricten) in de algemene politieke constellatie is versterkt. Van de zes willaja's staan er 3 aan de zijde van Ben Bella. Eén eenkomsten van Evian zullen- -willaja (2 Constantine) is vo- worden nageleefd. De raad van „willaja vier" gaf de verzekering dat hij het beginsel van nationa le eenheid is toegedaan. De troepeneenheden van willa ja vier begonnen geleidelijk aan het gezag over te nemen. Per ra dio is aangekondigd dat de troe pen zijn gekomen om de orde te handhaven en de veiligheid te verzekeren. Zaterdagmorgen is in het ge bouw van de Tweede Kamer een bijeenkomst gehouden van leden van het kabinet met leden van de vaste Kamercommissies voor De fensie en Buitenlandse Zaken. De aanwezige 38 van de 57 leden en plaatsvervangende leden dezer commissie kregen vertrouwelijke inlichtingen omtrent de stand van zaken van het overleg in Washington over Nieuw-Guinea. Van de zijde van het kabinet waren aanwezig de ministerpre sident prof. dr J. E. de Quay, de minister van Buitenlandse Zaken mr J. Luns, de minister van Bin nenlandse Zaken mr E. H. Toxo- peus, de minister van Defensie ir S. H. Visser, alsmede de staats secretarissen van Defensie de he ren A. R. Calmeijer en P. S. J. de Jong. Na afloop van de vergadering, die van elf uur tot kwart over één heeft geduurd, is een com muniqué uitgegeven. Dit luidt: „De regering heeft hedenoch tend de vaste commissie voor Buitenlandse Zaken en de vaste commissie voor Defensie inge licht over de situatie t.a.v. Nieuw Guinea. Haar mededelingen wa ren van vertrouwelijke aard aan gezien ook de besprekingen te Washington vertrouwelijk en nog niet geëindigd zijn. Uiteraard blijft de mogelijkheid bestaan om de Kamer, ook tjjdens haar reces bijeen te roepen, hetzij op ver zoek van de regering hetzij op initiatief van de Kamer zelf", PAARDEMIDDELEN VOOR VERKEERSZONDAARS Een rechter in Santa Monica, Californië, past paardemiddelen toe bij veroordelingen van ver- keerszondaars. Zo schreef hij de 21-jarige Lis Kielskov, die voor hem verscheen omdat zij te snel gereden had, voor, dat zij een avond in het ziekenhuis van San ta Monica moest kijken naar ver keersslachtoffers die daar wer den binnengedragen. Het middel heeft vermoedelijk geholpen, want het meisje zei de andere dag dat zij nooit meer hard zou rijden. rige week door Ben Bella's troe pen overgenomen. Tizi Oezoe is het hoofdkwartier van willaja drie. Daar hebben za terdag de vice-premiers Belka cem Krim en Mohammed Boe- diaf gezegd, dat troepen uit het grensgebied met Tunesië naar willaja drie oprukten en daarbij „stelselmatig" een „bewind van' terreur en dictatuur" instelden. Syrië heeft zondag bekendge maakt dat het een pro-Egyptisch komplot om het bewind omver te werpen heeft verijdeld. De mi nister van Binnenlandse Zaken, Abdoelkarim, zei op een perscon ferentie, dat Egyptische vracht schepen wapens en munitie naar Beiroet overbrengen voor onder mijnende acties in Syrië. Zoals bekend vormden Egypte en Syrië in 1958 de Verenigde Arabische Republiek. Vorig jaar maakte Syrië zich echter na een staatsgreep los van de V.A.R. Premier Basjir ei Azmah van Syrië had zaterdagavond in een radio- en televisierede president Nasser ervan beschuldigd dat hij er op uit was, „het Syrische volk te overheersen na het door mid del van sabotage en vernielingen op de knieën te hebben ge bracht". De laatste dagen heeft presi dent Nasser zich in redevoerin gen in krasse termen over Syrië uitgelaten. Donderdag verklaarde hij b.v. in Alexandrië: „Terwijl wij tot dusver zeiden, dat wij ons niet bezig hielden met hetgeen in Syrië voorvalt, zeg ik thans, dat wij onze ogen niet kunnen slui ten voor wat daar plaats vindt". toonaangevend voor mouêrïie coiffures. de betere toiletartikelen, par fumerie, cosmetica, blijvende verwijdering van overtollige haargroei. KONINKLIJKE VAKANTIE IN ITALIË Prins Bernhard en de Prinses sen Beatrix en Marijke zijn zater dagmiddag per vliegtuig in Gros- seto aan de Toscaanse kust op 150 km benoorden Home aange komen. Vandaar zijn ze per auto vertrokken naar het koninklijk vakantieverblijf in Porto Ercole. Zij zullen hier naar verwachting een maand blijven. Koningin Ju liana wordt in de loop van deze week verwacht, met de beide an dere Prinsessen, die thans nog op de Nederlandse Antillen "ver toeven. DE PRINSESSEN OP ARUBA De Prinsessen Irene en Mar griet hebben zaterdagochtend op Aruba een rondrit gemaakt, waarop zij onder meer de natuur lijke brug aan de Noordkust van het eiland hebben bezocht. Deze brug is ontstaan doordat de branding zich daar onder de rot sen door een weg heeft gebaand. De Prinsessen toonden veel be langstelling voor deze rotsforma tie. De dag was zaterdag voor de Prinsessen al vroeg begonnen daar zij vóór de rondrit over het eiland nog'in Oranjestad wilden winkelen. Aan het begin van de rit wer den de Prinsessen bij de school van Paradera toegezongen en kregen zij geschenken aangebo den. Zij bezochten de rotsforma ties van Ayo met de daarin aan gebrachte trap. De brandweer had de stoffige landweg naar de ze plaats natgespoten zodat geen stof kon opwaaien. Op de terugweg naar het hotel werd van de route afgeweken en bezocht men de ruines van een goudsmelterij uit de vorige eeuw die in 1913 werd gesloten omdat de goudaders daar waren uitge put. 's Middags gingen de Prinses sen waterskiën. Het Amerikanase ministerie van Defensie heeft vrijdag be kendgemaakt, dat cje 1800 Ame rikaanse infanteristen en mari niers, die in mei naar Thailand gezonden zijn om het land te helpen beschermen tegen het binnendringen van cummunisti- sche guerillatroepen uit Laos, zullen worden teruggetrokken. Als deze manschappen Thai land verlaten hebben, zullen er nog ongeveer 2200 man Ameri kaanse infanterie en 100 man van de Amerikaanse luchtmacht in Thailand zijn. Dc minister van Maatschappe lijk Werk, mej. dr. M. A. M'. Klompé heeft in een besprekin; met de vaste commissie voor maatschappelijk werk uit de Tweede Kamer over de positie van de bejaarden die naast d A.O.W.-uitkering ook bijsteun genieten van de gemeente, ver klaard, dat een gedeeltelijke wij ziging van de armenwet om te voorkomen dat deze bijsteun wordt gekort, niet goed mogelijk is. Een dergelijke wijziging zou het gehele systeem waarop deze wet is gebaseerd omver werpen Dc minister heeft in dit verband ook opgemerkt dat binnenkort 'n cntwerp-algemene bijstandwet wordt ingediend. Een groepsrege ling voor deze bejaarden achtte de minister niet opportuun, om dat deze op dit ogenblik niet het effect van een recht kan heb ben. Bij een groepsregeling wordt het aan de gemeenten overgela ten of zij al dun niet tot uitke ringen willen overgaan. Dit blijkt uit een verslag van werkzaamheden van de vaste commissie voor maatschappelijk werk. Op verzoek van de vaste commissie is er op 27 juni een bespreking geweest tussen de commissie en de minister. De commissie wilde de mogelijkhe den onderzoeken voor een nieu we regeling ten behoeve van deze bejaarden. Het grootste deel van de com missie zou het liefst een tijdelij ke groepsregeling voor bejaar den iot stand zien komen waar bij de gemeentelijke bijsteun minder zou kunnen worden, naarmate de A.O.W.-uitkering hoger wordt. Bij iedere volgen de verhoging van de A.O.W.- uitkering zou dan een steeds gro ter gedeelte op de bijsteun wor den gekort. Op deze wijze zou volgens deze leden, voorkomen worden dat men over het doel een verantwoord bestaan te verschaffen heenschiet. Verder werd ook de suggestie naar voren gebracht een wijzi ging a-.m-te brengen in de armen wet. Ook werd voorgesteld dat de minister zou zoeken naar een vorm van overleg met de ver eniging van Nederlandse ge meenten, die er toe zou kunnen leiden, dat de onlangs ingevoer de verhoging van de A.O.W. niet op de bijsteun wordt gekort. De minister heeft erop gewe zen dat een eventuele groeps regeling niet meer mag geven uit de overheidskas dan de nood zakelijke kosten van bestaan. Zij betreurde de tragiek van het feit dat een verhoging van de A.O.W.- uitkering juist niet ten goede komt aan degenen die deze het meest nodig hebben, maar meen de geen enkele toezegging voor het totstandkomen .van 'n groeps regeling te kunnen doen. Wel was de minister bereid het vraagstuk van de frustatie van het sociale verzekeringsbeleid te bespreken met haar ambtgenoot van Sociale Zaken en Volksge zondheid. De vaste commissie spreekt in het verslag het vertrouwen uit dat de gemeentebesturen gevoe lig zullen zijn voor de grote aan dacht die de commissie toont voor dit probleem. Zoals bekend gaat het hier om een groep ouden van dagen die geen andere inkomsten heeft dan de A.O.W.-uitkering en de bij steun. Het is bijzonder moeilijk voor de gemeentebesturen, die ver- WEINIG VERANDERING Een rug van hogedruk strekt zich uit van de Golf van Biscaje over Engeland en onze omgeving MAANDAG 30 JULI v.m. n.m. Breskens 0.56 1.21 Terneuzen 1.31 1.56 Hansweert 2.11 2.36 Walsoorden 2.21 2.46 DINSDAG 31 JULI v.m. n.m. Breskens 1.39 2.03 Terneuzen 2.14 2.38 Hansweert 2.54 3.18 Walsoorden 3.04 3.28 ZON op onder Juli 30 4.57 31 4.59 MAAN op onder 20.35 20.33 3.46 4.46 19.58 20.36 naar Scandinavië. De noordwest flank van dit hogedrukgebied wordt momenteel aangetast door een oceaanstoring, die zondag avond in Ierland luchtdrukdalin gen veroorzaakte en aldaar plaat selijk wat regen en motregen bracht. De storing breidt zich lang zaam naar het oosten uit, maar het laat zich aanzien, dat de ko mende 24 uur het weer in ons land er niet noemenswaard door beïnvloed zaï worden plicht zijn de armenwet toe te passen juist deze mensen die er de meeste behoefte aan hebben, van de verhoging van de A.O.W. te laten profiteren. De verhoog de A.O.W.-uitkering samen met een onverkorte bijsteun zou n.l. de noodzakelijke kosten van levensonderhoud te boven kun nen gaan. Dit is in de armenwet verboden, aldus het verslag. De situatie is nu zo dat de ge meentebesturen, indien zij voor deze mensen toch iets willen doen, op allerlei manieren moe ten trachten tussen de mazen van de wet door te glippen. De bedoeling van deze bespre king tussen de vaste commissie en de minister was te overwegen of er een regeling kan komen voor de bejaarden die in deze moeilijkheid voorziet. Bij een treinongeluk te Stee.I- ton. een voorstad van Harrisburg in de Amerikaanse staat Penn sylvania, zijn zaterdag minstens 19 mensen om het leven geko men en 120 gewond. De trein, die onder,meer. met 95 honkbalenthousiasten op' weg was naar Philadelphia, waar een honkbalwedstrijd gehouden zou worden, liep met 'n snelheid van ruim 100 km uit de rails en kwam in de rivier Susquehanna terecht. Drie wagons stortten in de ri vier en bleven in ondiep water liggen. Het reddingswerk kwam spoedig op gang. Hefschroefvlieg- tuigen van de Amerikaanse luchtmacht brachten gewonden naar ziekenhuizen. Kikvorsman nen hebben vele gewonden, die in het verwrongen ijzer en staal beklemd zaten, bevrijd. AUTORIJSCHOLEN VRAGEN WETTELIJKE REGELING RIJONDERR1CHT De Nederlandse bond voor Autorijschoolhouders dringt in een verzoekschrift aan de minis ter van Verkeer en Waterstaat, op een wettelijke regeling van het rijonderricht op motorvoer tuigen aan. De bonafide en erkende rij- instructeurs, die kosten noch moeite hebben gespaard om hun vakbekwaamheid op te voeren en te bewijzen, worden in hun werkzaamheden om op verant woorde wijze les te geven ern stig belemerd door personen, die op ondeskundige wijze rijonder richt geven", aldus het verzoek schrift. De bond pleit voor een ge zamenlijk standpunt van alle in de bedrijfstak werkende organi saties. Een dergelijke poging zal, zo meent de bond in het verzoekschrift, zeker aan kracht winnen indien de bewindsman daartoe de wens kenbaar maakt. De bond heeft zaterdag in Utrecht de algemene ledenver gadering gehouden. De voorzit ter, de heer W. E. Snijders, be toogde dat het langer uitblijven van een definitieve wettelijke regeling van het rijonderricht een grote belemmering van de verkeersveiligheid vormt, temeer daar het bij de huidige ver- keersintensiviteit nog mogelijk is zich, na zelf maar kort de kennis te hebben opgedaan een motorrijtuig te besturen, bij het publiek als rijinstructeur aan te dienen zonder dat hier voor enige vakbekwaamheid- eisen gelden. „Het stemt", aldus de heer Snijders, „tot voldoe ning dat ook andere organisa ties op dit terrein A. B. A. N„ B. B. N„ B. O. V. A. G. en F. N. O. P. zich beijveren voor een afdoende wettelijke regeling, ter wijl deze organisaties zich be reid verklaarden hiertoe op bredere basis samenwerking te zoeken". Om snel tot een afdoen de regeling van het rijonderricht Wel neemt in de loop van de t t dag de bewolking toe. maar het komen ach het bestuur het blijft naar alle waarschijnlijkheid op de meeste plaatsen droog weer. De middagtemperaturen zullen over het algemeen iets ho ger zijn dan zondag, terwijl de wind zwak tot matig uit zuidelij ke richtingen zal waaien. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt. geldig tot hedenavond. Toenemende bewolking In de loop van de dag toene mende bewolking, maar op de meeste plaatsen droog weer. Zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen. Iets hogere middagtemperaturen. noodzakelijk met genoemde or ganisaties te komen tot een „ge zamenlijk voorstel" van voor waarden, waaraan een rijin- Étructeur zou moeten voldoen, alvorens de bevoegdheid te krij gen zich als zodanig te presen teren, welke voorwaarden dooi de overheid dienen te worden bekrachtigd. „Opheffing van allerlei me ningsverschillen betreffende het rijonderricht is hiertoe vereist. In het besef dat de bonafide rijschoolhouder gediend is met samenwerking op korte termijn met de overige organisaties, zal het bestuur de nodige stappen hiertoe ondernemen", aldus-dc heer Snijders.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 1