10PJES ting 4 rRUM Revue De Nederlands-Indonesische besprekingen Soebandrio naar Kennedy Motie van wantrouwen door Britse Lagerhuis verworpen nerts Gestolen schilderijen terug dag 27 juli 1962 49,75 5,95 9,95 3,95 2,95 1,95 minstens en schuld 'ERNEUZEN 5 iristocht ZATERDAG 28 JULI 1962 18e jaargang Nr 5661 ^^Ylaóóeró tweede luótrum Prestige herwonnen HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN OP DE GRENS Nasser of Kassem? Badio de Koek, BERICHT OVER NIEUW DENKBEELD VAN BUNKER TEGENGESPROKEN BEN-GOERION OVER EGYPTE (jootiwill ALGERIE NOODWEER VOORMALIGE INDONESISCHE MARINE-OFFICIEREN OPGEROEPEN Het onderzoek naar cle gebeurtenissen met het Amerikaanse passagiers vliegtuig Verbod van Kernproeven 1:111 ding ZOON 23-25 llllllllll llllllll! Zeestraat ang 6.30 en 9 uur Aanvang 3.45 uur lLTER WILZ ON in: n van het leven? gint, wie stelt de zich in elk gezin Toegang 14 jaar. AG 30 JULI ïr 'DDIE FISHER 'EY in: meest begeerlijke e veroveren was. ,eten.... vrouwen Waarom was zij ebben? )r. 1NDAG 30 JULI r cesfilm van de der Lach: UN est in een juweel kracht. De klei- m van 2 uur on- r Chaplin op zijn het ene avontuur e revue niet ont- tot het allerbeste «SDAG 1 AUG. erren van het A LOREN nden anderen tming van: The Gun" van n, een vrouw en Een Engels offi- jrmc kanon red- Een enorm avon- Toegang 14 jaar pi" 14 jaar Alle leeftijden PANNING Frtnkerlng bij abonnement; Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 53—57 Administratie-adres: Smidsvval Telefoon 01130 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand 2,—; per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 16 ct; minimum per advertentie ƒ2,40. Rubriek; Kleine Advertenties (géén handels- advertenties): 5 regels ƒ1,10. Iedere regel meer 22 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Gamal Abdel Nasser heeft de tiende verjaardag van de Egyp tische revolutie een viering gegeven die tot ver buiten de Arabische wereld indruk heeft gemaakt. Dat vooral door do raketten die hij met trots toonde aan zijn land, de Arabieren cn natuurlijk cle Israëli's. Die laatsten zullen niet bepaald op hun gemak gesteld zijn door de opmerking van de president dat de „Veroveraar"- en „Over- v\ innaar"-raketten een reikwijdte hadden tot even ten zuiden van Beiroet, d.w.z. over heel Israël. Voorlopig zijn die raketten tenzij ze in serie gemaakt gaan worden nog niet zo'n grote dreiging voor Tel Aviv, temeer omdat ze maar een geringe lading kunnen vervoeren. Wat dat betreft zijn de bommenwerpers uit de Sowjet- Unie, die Nasser al lang heeft, militair van groter belang. Het voornaamste was voor Nasser, dat hij kon uitroepen dat Egypte als eerste Arabische staat zich gevoegd had bij de élite- dub der rakettenbouwende naties. Het bezorgt hem heel wat pres tigewinst. Maar door de raketten is minder aandacht toegevallen aan een opmerking van Nasser, namelijk dat hij wei iets voelde om Syrië weer in de Verenigde Arabische Republiek binnen te halen, als de Syriërs daarom zouden vragen, dat wil zeggen: het volk. Het is nog geen tien maanden geleden dat Syrië zich losmaak te van de V. A. R. Dat was mo reel een pijnlijke nederlaag voor Nasser. Aan de andere kant was hij verlost van de zorgen voor een politiek broeinest en hij kon het als een zegen beschou wen dat hij de energie die daar voor nodig zou zijn geweest, nu kon wijden aan het sociale ex periment dat hij in Eggypte heeft ondernomen. En waarbij men hem succes niet mag ont zeggen. Prijzen en lonen zijn vrij aar dig in evenwicht gebleven en Egypte is nu het goedkoopste land van het nabije oosten. De industriealisering schrijdt sterk voort, do werkgelegenheid stijgt en er zijn grote projecten zo als de Aswan-dam onder han den die de welvaart nog verder DROOG WEER. Een hogedrukgebied boven de Britse eilanden breidt zich lang zaam naar het oosten uit. Een regengebied dat vrijdagochtend nog boven het oosten en zuidoos ten van ons land lag, verplaatste zich daardoor naar Duitsland. - Het ziet er naar uit dat de in vloed van het hogedrukgebied vandaag verder zal toenemen. Er moet daarom droog weer met zonnige perioden worden ver wacht, maar er zullen ook nog enkele wolkenvelden voorkomen. Dc temperaturen kunnen daarbij plaatselijk iets hoger worden dan vrijdag, vooral in het zuiden van het land. De wind zal zwak tot matig zijn uit noordelijke rich tingen. medegedeeld door het IC. N. M. I., geldig tot hedenavond. Droog weer. Droog weer met zonnige perio den en dezelfde middagtempera- turen als gisteren of iets hogere. Matige tot zwakke wind uit noor delijke richtingen. ZATERDAG 28 JULI v.m. n.m. Breskens 11.25 11.42 Terneuzen 12.17 I-Iansweert 0.40 12.57 Walsoorden 0.50 1.07 ZONDAG 29 JULI v.m. n.m. Breskens 0.05 2.36 Terneuzen 0.40 1.11 Hanswoert 1.20 1.51 Walsoorden 1.30 2.01 MAANDAG 30 JULI v.m. n.m. Breskens 0.56 1.21 Terneuzen 1.31 1.56 Hansweert 2.11 2.36 Walsoorden 2.21 2.46 ZON MAAN OP onder op onder Juli 28 4.54 20.38 2.05 18.19 29 4.56 20.36 2.52 19.13 20 4.57 20.35 3.46 19.5S 31 4.59 20.33 4.46 20.36 Op dc 38c breedtegraad in Korea, daar waar de scheiding tussen Noord en Zuid loopt, kan men vaak hetzelfde beeld zien, dat ook aan de Duitse zonegrenzen te zien is: bezoekers van de grensplaatsen, die aan „hun" kant van de scheidslijn in de verte staren. Hier een beeld van Panmoenjon, bet kleine plaatsje, dat eens dagelijks op alle voor pagina's van de kranten kunnen doen stijgen onder het etiket van Nassers Arabisch socialisme, dat overigens een politieke tint is die op zijn hoogst lijkt op het communis me van Tito en dan nog niet eens veel. Maar hoe vaag de theorie, de resultaten mogen er zijn. Vooral de laatste tien maan den. Die zelfde tijd heeft Syrië geen moment -rust gekend in zijn herwonnen vrijheid. De monstraties en relletjes, ge vechten met de politie en vele, vele arrestaties waren aan de orde van de dag. Bij de revolte werd gezegd dat Nasser Syrië plunderde om er Egypte mee te verrijken, maar die leus ver klonk al gauw. Economisch ging' het evenmin als politiek op rolletjes. Na een goed half jaar van niets dan politieke crises is men in Damascus tot het besef ge komen dat de Syriërs kennelijk niet in staat zijn zichzelf te regeren. Premier Azmeh heeft zelfs al eens officieel gerept over een herstel van de federale band met Egypte. Daarop heeft Nas ser niet geantwoord, hij wenst zo heet het nu de stem te horen van het volk, niet van politici. Het kan ook zijn dat Nasser niet helemaal tevreden is over zijn zwijgend afwijzen van Az- mehs toenaderingspogingen. Want na de koele bejegening in Cairo is deze zijn heil elders gaan zoekenbij de andere ster ke man van de Arabische we reld, Abdel Karim Kassem, pre sident van Irak. Met hem is een reeks verdragen afgeslloten, waardoor bij onderlinge handel invoerrechten vervallen en we derzijds de visa voor burgers zijn afgeschaft. Kassem heelt al te kennen gegeven dat hij de grens tussen Irak en Syrië eer lang geheel zag verdwijnen. Zo zou een strategisch machtig en door ligging,.en bodemrijkdom ook cconoifiisch ontslaan. De suggestie is geuit dat de Syriërs alleen met Kassem aan papten om Nasser te ergeren en hem vrees aan te jagen dat een ander machtblok hem toch nog zou overvleugelen in de Arabische wereld. Een tikkeltje chantage dus. Als dat zo is, dan hebben ze er succes mee gehad. Het lijkt niet waarschijnlijk dat Nasser er bepaald naar verlangt het roerige Syrië weer onder zijn hoede te nemen; econo misch heeft hij het niet nodig en politiek plezier heeft hij er niet van te verwachten. Een ge volg zou het echter wel hebben: Israël zou dan zowel in het noorden als het zuiden aan zijn grens met Nasser te maken krijgen, de ferventste hater van de staat der Joden. Voor de Israëli's is dat eigenlijk onaan genamer dan de raketten. (Nadruk verboden.) Neorditrait 102 - Telefoon 3LU Terneuzen belangrijk blok Van gezaghebbende V-N.-zijde is een Nederlands krantenbericht tegengesproken dat een nieuw denkbeeld aan tie hand zou zijn gedaan om de overdracht van de soevereiniteit over Westelijk Nieuw-Guinea van Nederland aan Indonesië te bespoedigen. De zegsman, die in de naaste omgeving van secretaris-generaal Oe Thant verkeert, zei, dat er geen grond is voor het bericht dat het zogenaamde nieuwe plan ook inhield, dat de Indonesische vlag op 1 januari in Westelijk Nieuw-Guinea wordt gehesen. Volgens het desbetreffende Ne- derlandse krantebericht zou het nieuwe plan door Ellsworth Bun ker, Oe Thants persoonlijke ver tegenwoordiger bij de geheime onderhandelingen tussen Neder landse en Indonesische diploma tieke vertegenwoordigers ergens in de buurt van Washington, ge opperd zijn. In welingelichte diplomatieke kringen in Washington meent men te weten, dat de Indonesiërs de voorwaarden van het plan- Bunker aanzienlijk zouden willen wijzigen. De Indonesiërs, zo meent men. zouden in het bijzon der verlangen dat. de Nederland se strijdkrachten op I januari 1963 beginnen met de Ontruiming van Nieuw-Guinea en dat de aan wezigheid van de Verenigde Na ties in Nieuw-Guinea slechts symbolisch is. David Ben-Goerion, premier van Israël, heeft donderdagavond op een bijeenkomst van zijn par tij, de Mapai, gewaarschuwd dat Israël „een gevecht op leven of dood" met Egypte kan verwach ten. Israël zou alleen kunnen voortbestaan door handhaving van dc „afschrikkende macht" der strijdkrachten en door gro tere intellectuele, morele en geestelijke kracht. „Indien wij in een oorlog met Egypte worden betrokken is dit een fundamenteel gevaar. Wij kunnen Egypte vijf of tien maal verslaan en Egypte zal blijven bestaan. Maar als Egypte ons maar eenmaal verslaat zou het een definitieve nederlaag zijn omdat zij met Israëls twee mil joen kunnen doen wat Hitler met zes miljoen deed", aldus de pre mier. De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken dr. Soeban- drio is gisteren naar New York gevlogen voor een onderhoud, laat in de middag, met de secre taris-generaal der Ver. Naties, Oe Thant, over de jongste ont wikkelingen in het geschil over Westelijk Nieuw-Guinea. De plannen voor dit onderhoud wer den aangekondigd toen dr. Soe- bandrio functionarissen van de Indonesische ambassade raad pleegde na het bezoek dat hij donderdagavond op het Witte Huis aan president Kennedy ge bracht heeft. De huidige fase van grote di plomatieke activiteit volgde op berichten dat de geheime Ne derlands-Indonesische bespre kingen bijna waren vastgelopen. Dr. Soebandrio zeide donderdag avond, na zijn bezoek aan het Witte Huis, dat hij van plan was heden naar Djakarta terug te keren, maar vrijdag waren er aanduidingen dat zijn vertrek wellicht zou worden uitgesteld. Dr. Soebandrio heeft verleden week zaterdag met Oe Thant ge confereerd. Tijdens zijn verblijf van meer dan een week in Wash ington heeft hij driemaal een onderhoud gehad met dr. Van Roijen. De Nederlands-Indonesische besprekingen over Nieuw-Guinea zullen worden voortgezet zelfs als dr. Soebandrio heden naar Djakarta zou vertrekken, zo ver neemt het persbureau AFP uit officiële Amerikaanse kringen. Een regeling is getroffen opdat een andere Indonesische functio naris dr. Soebandrio eventueel zal vervangen. De woordvoerder van het Ame rikaanse departement van Bui tenlandse Zaken heeft in dit ver band gezegd: „Wij menen te we ten dat de besprekingen die een .'reedzame oplossing van het conflict beogen, voortduren en zullen voortduren". In New York heeft de secreta ris-generaal der Ver. Naties Oe Thant gisteren een regeling ge troffen voor afzonderlijke ge sprekken met dr. Soebandrio en de heer Bunker. In het hoofd kwartier van de Ver. Naties vroeg men zich af of Oe Thant besprekingen zou voeren over mogelijke wijzigingen in de door de heer Bunker voorgestelde formule voor de bestuursover- BINNENVERINGBED Act beste bed ooit gemaakt V SCHUIMRUBBERBED met versterkte mlddenscctor 1 f Jiaict fibritkin Ztvwberjtn dracht van Westelijke Nieuw- Guinea. Volgens vroegere berich ten heeft dr. Soebandrio naar een verkorting van de periode van twee jaar die in het plan-Bun ker wordt genoemd. Tegenstanders van Ben Bella hebben vrijdag in Algiers bekend gemaakt, dat er te Tizi Ouzou in Kabylie een „comité voor verbin dingen en de verdediging van de revolutie" is opgericht. De ver klaring, waarin melding werd ge maakt van de oprichting van dit comité, was ondermeer onderte kend door de vice-premiers Mo hammed Boudiaf en Belkacim Krim. beiden heftige tegenstan ders van Ben Bella. Doel van het comité is „de eenheid van Alge- rië te bewerkstelligen, een ver enigd bevel van alle zes willaja's in het leven te roepen, de verkie zingen voor een nationale verga dering voor te bereiden en te strijden tegen ontvoeringen en misstanden". Belkacim Krim heeft vrijdag tegen verslaggevers gezegd, dat het door Ben Bella opgerichte politieke bureau „onwettig" is. Ben Bella's naaste medewerker Mohamed Chider is vrijdag in Al-j giers aangekomen. Hij heeft daai; overleg gepleegd met een aantal ministers van de voorlopige Al gerijnse regering. Ait Achmed, minister van Staat van de voorlopige Algerijn se regering, die op het ogenblik in Parijs vertoeft, heeft daar be kendgemaakt, dat hij zijn functie heeft neergelegd. Dr. Soebandrio, de Indonesi sche minister van Buitenlandse Zaken, bracht donderdagavond een in allerijl gearrangeerd be zoek aan president Kennedy in het Witte Huis. Dr. Soebandrio is al een week in Washington in verband met de geheime Nederlands-Indone sische besprekingen over Weste lijk Nieuw-Guinea. Alvorens naar het Witte Huis te gaan had hij in dc namiddag een onder houd gehad met dr. J. H. van Roijen. Hierbij was de Ameri kaanse diplomaat Ellsworth Bunker aanwezig. In kringen, die nauw contact houden met de besprekingen, was eerder gezegd, dat de Indo nesische delegatie er op gezin speeld had, dat dr. Soebandrio binnenkort naar Djakarta zou terugkeren, tenzij grotere voor uitgang was gemaakt in de rich ting van een tegemoetkomen aan het standpunt van zijn rege ring. Het gesprek heeft 35 minuten geduurd. Toen men Soebandrio na afloop vroeg of de onderhan delingen met dc Nederlanders op het punt staan vast te lopen, antwoordde hij: „Neen, voor zo ver ik weet niet." De Indonesische minister zei een onderhoud met de president te hebben gehad over de manier waarop een vreedzame oplossing kan worden gevonden voor het geschil over Westelijk Nieuw- Guinea. Hij wilde verder geen bijzonderheden meedelen. Wel zei minister Soebandrio dat hij van plan is vandaag naar Djakarta terug te keren. Er is nog altijd contact tussen de twee partijen. Op de vraag of het overleg na zijn vertrek zou worden voortgezet, antwoordde hij: ,.Ja, in zekere zin. Er zijn nog een paar kleine dingen." Van Indonesische zijde is voorts vernomen dat er geen plannen zijn voor een vertrek van de Indonesische ambassa deur Adam Malik met Soeban drio. Een diplomaat die nauw in velband staat met liet overleg gaf echter als zijn persoonlijke mening dat er thans maar weinig overleg van werkelijk belang zal volgen. In kringen rond de geheime Nederlands-Indonesische bespre kingen is gezegd, dat zij zijn blij ven steken in het kernpunt van Vrijdagavond heeft het Britse Lagerhuis een oppositiemotie van „geen vertrouwen" in de re gering met 351 tegen 253 stem men verworpen. Dit resultaat wordt door poli tici gezien als een groot succes voor premier MacMillan, die zich gesteld zag voor een crisis in zijn eigen partij sinds de drastische reorganisatie van het Britse ka binet. Toen MacMillan de vergader zaal van het Lagerhuis verliet brachten de conservatieve La gerhuisleden hem een ovatie. Buigend en lachend verwijderde de premier zich, waarbij hij me nig klopje op zijn schouder kreeg. Politici zijn voorts van oor deel. dat de uitslag van de stem ming over de Labourmotie, die gepaard ging met een eis tot al gemene verkiezingen, betekent, dat de conservatieven de gelede ren gesloten hebben om de aan val van de oppositie krachtig af te weren. Want indien dit niet op overtuigende wijze gebeurd was, zou het gezag van de pre mier ernstig aangetast zijn, aldus meent men. In het debat vóór de stemming had Labourleider Gaitskell de veranderingen in het Britse ka- De orkaan die donderdagavond aan de noordelijke rand van de Harz in West-Duitsland heeft ge woed, heeft tienduizenden bomen ontworteld. Alleen in het district Langelsheim sneuvelden in een kwartier al 20 000 beuken. Vrijdagochtend trok een or kaan over Neurenberg. Hij ging gepaard met een kort. hevig on weer. Er vielen hagelstenen als kippeëieren, die vele ruiten ver nielden. Ook hier gingen veel bomen tegen de grond. In centraal Polen is het don derdagavond oo]< noodweer ge weest. Er vielen vijf doden en vele gewonden. De materiële schade is groot. Ook hier vielen zeer grote hagelstenen. Op liet Philippijnse eiland Lu- zon, ten noorden van Manilla, zijn bij overstromingen 60 men sen verdronken. Honderden ge zinnen hebben gebrek aan voed sel. De materiële schade is enorm. binet gekenschetst als „de over tuigendste bekentenis" van de regering dat zij had gefaald. De nieuwe Britse minister van Financiën, Maudling, zei naar aanleiding van de onderhandelin gen over Engelands toetreding tot do E.E.G.: „Als wij hierbij geen succes hebben, zullen wij toch nog blijven leven. Wij kun nen dan in de rest van de we reld terecht." Maar Maudling zei ook, nrprke.iij.ir te hopen dat En geland erin zal slagen lid te wor den van de E.E.G. het tijdschema voor de over dracht van het gezag aan Indo nesië. Volgens het plan-Bunker zou de overdracht geleidelijk moeten geschieden in een periode van een tot twee jaar. Uit genoemde kringen verluidt, dat de Indonesiërs deze periode willen bekorten, terwijl de Ne derlanders aan liet oorspronke lijke plan vasthouden. Hoewel men somber gestemd is over de vooruitzichten op verdere be sprekingen van belang, wijst men erop dat nieuwe initiatieven van een der partijen de onderhande lingen weer op gang zouden kunnen brengen. Alle voormalige Indonesische marine-officieren zijn onder de wapenen geroepen „in het kader van toepassing van het bevel van het volk" voor de „bevrijding" van West Nieuw-Guinea. Dit heeft het hoofdkwartier van de marine te Djakarta medegedeeld. lAdv.i De 35 schilderijen met een totale waarde van meer dan 3.500.000 gulden die in de nacht van 10 op 11 juli uit de kunst handel O'Hana in Londen wer den gestolen, zijn vrijdagochtend vroeg in een woning in het Lon- Het onderzoek naar het ge beurde met het Amerikaanse Boeing verkeersvliegtuig, dat ge zamenlijk door de militaire en burgerlijke autoriteiten wordt verricht, is nog niet beëndigd. Voor zover reeds kan worden vastgesteld hebben beide vlieg tuigen onder zodanige weersom standigheden gevlogen dat de wettelijke regels voor vliegen met zicht van kracht waren. Van enige overtreding van de vlieg- voorschriften is tot nu toe niets gebleken, zo is gisteravond me degedeeld door een woordvoerder van het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Het langzame militaire vlieg tuig van het type Haviland Bea ver onderweg van Ypenburg naar Twenthe vloog op 5000 voet volgens de zicht-vlieg-voorschrif- ten. De bestuurder van het mili taire vliegtuig zag ten oosten van Apeldoorn op iets grotere hoogte een groot viermotorig straalvliegtuig snel op zich af komen, en maakte onmiddellijk een uitwijk-manoeuvre. Het Amerikaanse verkeersvliegtuig maakte even later eveneens een uitwijkmanoeuvre. De vliegtui gen passeerden elkaar naar schatting van de bestuurders op een afstand van ongeveer drie meter. dense East End teruggevonden. Zij waren onbeschadigd. Dc poli tie, die een inval in de woning deed, nam twee mannen een groothandelaar en een werkloze in hechtenis. Onder de schilderijen voor het merendeel van Franse im pressionisten bevinden zich werken van Renoir, Monet. Pi casso, Toulouse-Lautrec, Bon- nard en Sisley. Het was de grootste diefstal in Engeland. Gebroken lijsten van twaalf der schilderijen werden onlangs in twee zakken in Hyde Park ge vonden. De politie nam toen vingerafdrukken. Havens en vliegvelden waren door de politie bewaakt. O'Hana was van me ning dat men de werken moge lijk naar de Sowjet-Unie of Zuid-Amerika zou willen smok kelen. De kunsthandel O'Hana ligt in de wijk Mayfair in het centrum van Londen. De dieven hadden sommige schilderijen met lijst en al meegenomen om beschadi ging te voorkomen in gevallen waarin het uitsnijden moeilijk heden had opgeleverd. Zij had den de kunsthandel vrijwel leeg gehaald. De schilderijen waren voor het merendeel door Franse en Amerikaanse verzamelaars voor een tentoonstelling afge staan. Een schilderij van Goya, voor stellende de hertog van Welling ton, dat in augustus vorig jaar uit de National Gallery werd ge stolen, wordt nog steeds vermist. De waarde wordt op ongeveer anderhalf miljoen gulden ge schat. Donderdag werden twee man nen die in mei schilderijen ter waarde van 300.000 gulden uit een Londense kunsthandel had den gestolen maar de politie later de plaats waar zij verbor gen waren opgaven, tot 18 maan den gevangenisstraf veroordeeld. President Kennedy heeft vrij dag een bijeenkomst gehad met zijn hoogste diplomatieke en mi litaire adviseurs, om na te gaan in hoeverre de Verenigde Staten hun eisen van internationale in spectie in een verdrag over het verbieden van kernproeven zou den kunnen verzachten. Na afloop van deze conferen tie werd door het Witte Huis be kend gemaakt, dat Arthur Dean, de leider der Amerikaanse dele gatie naar de ontwapeningscon ferentie in Genève, door presi dent Kennedy voor overleg naar Washington zal worden ontbo den. Tijdens de conferentie werd echter nog generlei beslissing omtrent een eventuele vyijziging van de Amerikaanse kernpolitiek genomen, aldus het Witte Huis. Tussen de Verenigde Staten en Engeland is de laatste tijd nauw overleg gepleegd over de resul taten van de jongste Amerikaan se proeven in de Nevadawoestijn voor het opsporen van onder grondse explosies. Officiële kringen in Washing ton verklaarden donderdag, dat er binnen de Amerikaanse rege ring nog steeds verschil van mening bestaat over de vraag in hoeverre de eisen van het Wes ten zouden kunnen wordén ver minderd. De perschef van het Witte Huis heeft evenwel tegengespro ken. als zoude er sprake zijn van meningsverschil tussen jfe advi seurs van de president. Arthur Dean wordt maandag in Washington verwacht.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 1