Provinciaal nieuws dc Algei Overleg Luns-Spaak Eric de Noorman Het Wolvenjong HANDBOOGSPORT VAK/ Boekhi DE VRIJE ZEEUW TERNEUZEN AARDENBURG RETRANCHEMENT DE ALGEMENE PREMIESPAAR- REGELING DE GESNEUVELDE MILITAIREN OP NIEUW-GUINEA De Nijmeegse Vierdaagse wandeltocht Dr. F. A. DE GRAAFF secretaris van Prins Bernhard OVERLEDEN W ATERP0L0 R. K. I. N. A. De Weer 50 ct Zom Pagina 2 Woensdag 25 juli 1962 Woensdag Middenstandsexamen. Bjj het gister alhier gehouden examen voor het Middenstands diploma slaagden; M. Potters, L. S. v. d. Sneppen, M. M. van de Velde en A. B. M. Weterings, allen te Terneuzen; A. M. V. Meert te Sluiskil; G. C. J. M. van Nieulande, A. C. Smies, A. F. M. Lion, E. C. Lippens en M. Th. van der LijkeMaas, al len te Axel; J. Walhout te Sluis kil; W. I. Riemens te Zaamslag; J. A. M. Schouten en P. A. Steij- aert te Hulst; W. J. Remeeus en L. de Zwarte te Hoek; Th. H. N. Priester, J. S. èchrier, C. A. Serier en G. Tazelaar, allen te Goes; W. C. Martens en D. G Verbrugge te Zuiddorpe; A. I. de Nijs te Cadzand; A. J. Scheele en C. A. Triou te Oostburg; J. E. van Opdorp en O. Ch. M. Varin te IJzendijke; D. E. M. Pluijm, H. J. M. de Smet en R. D. Verschel den te Westdorpe; M. J. Rottier, A. M. M. van Troost en A. J. L. de Maat te Lamswaarde; S. J. Scheerensvan Hoeve te Groe de; W. B. de Schipper en H. A. J. Verschoor te Breskens; J. M. Strobbe en R. P. A. Verassel te Stoppeldijk; F. C. A. v. d. Sijpt te Koewacht; M. E. Tas. R. J. M. Ultee, J. v. d. Velden. I. M. L. Wemaer, W. K. Witte, E. Lucieer en C. H. C. Maenhout, allen te Sluis; H. Titulaer en A. T. de Vos te Sas van Gent; D. G. Verher- brugge te Schoondijke; J. C. A. G. Vink te Boschkapelle; R. F. Voet te Kloosterzande; A. R. C. M. van de Vijver te Aarden burg; A. H. G. van Mil, J. Oude man en J. A. Schouwenaar te Wemeldinge; W. E. B. Tax en M. Ch. van Zalen te Vlissingen; A. Nieuwdorp te Kapelle-Biezelinge; H. C. van Oosten te Hoedekens- kerke; P. C. van Sprang te Kloe- tinge; A. Vleugel te Oudelande A. de Vos te St. Kruis; C. Wage naarAnthonisse te Wilhelmina- dorp; J. C. G. Zwartepoorte te 's-Graven polder. Bevorderingen Uitgebreid Technische School. Van de S. K. bevorderd naar de eerste klasse bouwkunde: A. P. M. v. d. Berghe te Koe wacht; C. J. van Driel en J. E. M. de Wolf te Axel; W. Philip- sen te Sluiskil; J. F. Piessens te Boschkapelle; W. A. van Puyvel de te Lamswaarde en P. M. J. Valke te St. Jansteen. Van de S. K. bevorderd naar de eerste klasse elektrotechniek; L. C. van Doeselaar te Zaam slag; Th. Ch. B. Geerinckx te Westdorpe; J. Loote te Aarden burg; T. Maas te Terneuzen; C. F. Peeters te St. Jansteen; A. D. van Sorgen te IJzendijke; F. W. Schutz te Axel; R. C. Troch te Sas van Gent en B. Vermandei te Koewacht. Van de S. K. bevorderd naar de eerste klasse werktuigbouw kunde: J. Th. Albicher te Philippine; A. E. M. Coenen te Nieuw- Namen; E. J. G. Dierickx te Aar denburg; C. A. Herrebout te Zaamslag; D. J. Jurry te Hoek; L. J. C. Kayser te Oostburg; R. P. van Opdorp te IJzendijke; J. J. G. de Roos te Sluiskil; J. Su- deyn te Biervliet; A. A. Verlinde te Zaamslag; E. C. R. de Blieck te Hulst; J. W. van Duyvenbode te Axel en H. de Greve te Bier vliet. 4 kandidaten van de S. K. wer den afgewezen. Van de M1 bevorderd naar de 2e klasse werktuigbouwkunde: E. L. M. Baert te Hulst; P. J. P. de Bakker en R. van Kerck- hoven te Kloosterzande; H. Die- leman, H. den Hamer en R. H. Stoelinga te Axel; W. Kolijn, J. W. P. van Straten en J. D. Wil- lemsen te Terneuzen; A. P. L. de Maat te Stoppeldijk; R. J. M. Noët te Sas van Gent; B. E. M. van Poecke te Koewacht; R. V. J. de Theye te Nieuw-Namen; C. L. Valent te Heikant; J. J. A. Ver schelden en A. A. L. Verwilligen te St. Jansteen; E. H. V. Voer man en R. W. v. d. Walle te West dorpe; W. M. I. A. de Winne te Sluiskil. 6 kandidaten werden afgewezen. Van de E1 bevorderd naar de 2e klasse elektrotechniek: W. Asselman en R. A. J. Boon te Hulst; D. Boon, Th. P. Gee rinckx en H. Oggel te Axel; B. J. M. v. d. Branden, A. Korstanje, J. Verwilghen en C. Hamerlinck te Terneuzen; R. Daelman te Westdorpe; J. M. Jongepier te Sluiskil; L. Platteschorre te Brou wershaven; C. S. de Pooter te Hoek; P. de Putter te Zaamslag; R. A. Versaevel te Hoofdplaat; J. R. L. M. Verschuren te St. Jan steen; A. F. de Vos te Renesse; M. Lucieer te Nieuwvliet. 3 kandidaten werden afgewezen. VERDRONKEN IN ZEE. Dinsdagmiddag tegen halfvijf is in zee bij het Noorderstrand te Scheveningen de 33-jarige R. Koch uit Steenbergen verdron ken. Het slachtoffer maakte deel uit van een groep van zes baders, die om een golfbreker heen wil de waden. Het zestal werd ge grepen door de stroom. Vijf van hen werden gered door de red dingsbrigade. Het lichaam van de heer Koch spoelde later op het strand aan. Eerder op de dag moest de red dingsbrigade nog driemaal in ac tie komen om in totaal 5 mensen te hulp te komen. Daaronder wa ren 2 Duitse badgasten. EanUbouwsehuur en hangar uitgebrand. Gistermiddag is in St. Kruis (gemeente Aardenburg i brand uitgebroken in een hangar van landbouwer F. J. van Hal. Zowel de hangar als de daarbij staande landbouwschuur brandden tot d" grond toe af. Een voorraad hooi en stro ging daarbij verlóren, alsmede een „combine" met transporteur, een wagen op luchtbanden en verscheidene an dere landbouwwerktuigen. Hot vee kon nog juist op tijd in vei ligheid worden gebracht. Of schoon de wind juist in de rich ting van het woonhuis stond, kon dit door de Aardenburgse brandweer, die spoedig arriveer de, behouden worden. De oorzaak van de brand is niet bekend, doch men denkt aan kinderen die met vuur hebben gespeeld. De schade wordt ge raamd op ruim honderdduizend gulden. De gebouwen en de land bouwwerktuigen waren tegen brandschade verzekerd. De l>ejaarden op reis. De bejaarden van Retranche- ment zijn zaterdag met een bus op reis geweest. Om half acht vertrok men van de Markt naar Oost Zeeuws-Vlaanderen. Te Ter neuzen trokken de werkzaam heden voor de kanaalverbreding de aandacht, alsmede de water toren, het ziekenhuis en de fraaie nieuwe wijken. Bij Perkpolder werd de pont genomen naar Kruiningen. In Bergen op Zoom werd op de Markt de koffie gebruikt waarna een korte rondrit door de stad volgde. Daarna werd de Wouw- se Plantage opgezocht. Vandaar ging het in de richting Antwer pen langs een route vol afwisse ling. Na een rondrit langs de be zienswaardigheden van deze havenstad werd de inwendige mens versterkt, waarna de reis werd voortgezet naar Lokeren. Hier werd de dierentuin bezocht. Tegen de avond volgde een be zoek aan Gent, waar een wande ling werd gemaakt door een dei- parken. Omstreeks kwart vóór negen kwam het gezelschap weer in de woonplaats aan, waar het mu ziekgezelschap ..Ons Genoegen" voor een muzikale ontvangst zorgde, hetwelk door de bejaar den zeer op prijs werd gesteld. Namens het comité voor het organiseren van de jaarlijkse be- jaardenreis dankte de heer J. A. Hennekeit de muzikanten voor de feestelijke ontvangst en de burgerij voor de financiële mede werking. Ook dankte hij burge meester Leenhouts en diens echt genote voor hun bereidheid de tocht mee te maken. Geslaagd. Onze dorpsgenoot de heer J. D. van Grol slaagde te 's-Graven- hage voor het examen motor machinist K.H.V. Staatssecretaris Schmelzer is voornemens omstreeks de jaar wisseling bij de Staten-Generaal een wetsontwerp in te dienen, dat voorziet in een algemene premiespaarregeling. De heer Schmelzer heeft dit meegedeeld in een brief aan de Sociaal Eco nomische Raad. Deze brief is een antwoord op een schrijven van de S.E.R. aan de staatssecretaris, naar aanlei ding van diens adviesaanvraag over een eventueel vast te stel len inkomensgrens van 15.000 en over de verhouding tussen de algemene spaarregeling en de eerste tot stand gekomen be- drijfsspaarregelingen en de pre miespaarregeling rijksambtena ren. De S.E.R. is namelijk tot de conclusie gekomen dat het hem niet mogelijk is zich uit te spreken over deze concrete vraagstelling, zonder ook de meer algemene aspecten van de premiespaarregeling in zijn oor deel te hebben betrokken. Hij verwees het ontwerp terug naar de commissie van voorbereiding en verzocht haar een onderzoek op breder terrein in te stellen, teneinde de raad de gelegenheid te geven om eventueel uit eigen beweging een advies van bredere strekking uit te brengen. In de brief aan de staatssecre taris heeft de raad opgemerkt, dat hij zich ervan bewust is, dat de genomen beslissing mogelijk een vertraging in het beleid van de staatssecretaris zal brengen. Hij stelde daarom voorop in te zien dat de verantwoordelijkheid welke de staatssecretaris draagt in deze aangelegenheid, hem er toe kan brengen de parlemen taire behandeling van het ont werp van wet in gang te zetten. Aan zijn positie van college van advies rooi' de regering meent de raad anderzijds ver plicht te zijn niets na te laten om zo gedegen mogelijk advies over dit onderwerp uit te bren gen. In antwoord op deze brief her innert de bewindsman eraan, dat de algemene premiespaarrege ling een integrerend deel uit maakt van de maatregelen, die zijn aangekondigd in de bezits vormingsnota. Naar het inzicht van de regering was de tijd rijp om de in die nota aangeduide maatregelen te verwezenlijken. Zij zou aldus de staatssecre taris het niet juist achten daarmede te wachten totdat een alomvattend statistisch beeld met betrekking tot inkomens en vermogen zou zijn verkregen. De bewindsman wijst erop, dat aan de vormgeving van het in de bezitsvormingsnota uiteenge zette beleid intussen reeds brede studie was voorafgegaan. Hij vermeldt in dit verband de kern vragen die daarbij de aandacht hadden. Ten aanzien van zijn advies aanvraag deelt de staatssecreta ris nog mede dat hij gezien de ontwikkeling van het bezits- vormingsbeleid en de daarmede verband houdende parlementaire gedachtenwisseling meende, niet het oordeel van de Sociaal Economische Raad over de al gemene problematiek te moeten vragen. De bewindsman stelt verder dat het uiteraard aan de raad blijft te beoordelen of hij zich over de kernvragen een eigen oordeel wil vormen. De staatssecretaris verklaart zich gaarne bereid daartoe desge wenst de nodige gegevens aan de raad ter beschikking te stel len. Minister Luns en zijn Belgische collega Paul-Henri Spaak hebben dinsdag in Brussel verklaard dat de zes landen der Europese Ge meenschappen Engeland niet voor een voldongen feit mogen plaatsen met een onderling over eengekomen plan voor een Euro pese politieke unie. Voorts wa ren zjj van mening dat men geen definitief plan voor zo'n unie kan maken zolang niet zeker is of Engeland al dan niet tot de Euro pese gemeenschappen zal toetre den. Er is nu eenmaal een groot verschil tussen een unie met of zonder Engeland, zo zeiden zij. De ministers verklaarden dit na een lunch op het Belgische ministerie van Buitenlandse Za ken, waarop minister Luns Spaak heeft ingelicht over de be sprekingen die hij vorige week in Rome heeft gevoerd. Spaak, De beslissing dat de stoffelijke overschotten van in Nederlands Nieuw-Guinea gesneuvelde mili tairen niet van rijkswege naar Nederland zullen worden overge bracht is door de ministerraad genomen. Bij het overleg en bij het nemen van deze beslissing hebben financiële overwegingen geen rol gespeeld. De omstandig heden en de mogelijkheden ter plaatse hebben de doorslag ge geven. Dit heeft de minister van De fensie, ir. S. H. Visser, meege deeld in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamer lid de heer J. H. Couzy (V.V.D.). De klimatologische omstandig heden in de tropen brengen met zich, zo verklaart de minister verder, dat teraardebestelling op zeer korte termijn moet plaats vinden. Het is in de tropen en in het bijzonder in afgelegen stre ken niet uitvoerbaar stoffe lijke resten binnen die termijn te omhullen overeenkomstig de voorschriften voor internationaal vervoer. Teraardebestelling op of nabil de plaats van overlijden is dan ook onontkoombaar. Gezien deze omstandigheden en het feit, dat het na korte tijd opgraven van stoffelijke resten op ernstige hygiënische bezwa ren stuit, moest derhalve ook nu liet besluit worden genomen de in het verleden gevolgde ge dragslijn te continuëren. Ter nadere toelichting deelt de minister verder mee: Na de tweede wereldoorlog kwam het vraagstuk van het al dan niet overbrengen van de stoffelijke overschotten van in het buiten land overleden militairen ver schillende malen in de opeenvol gende kabinetten aan de orde. Het was van oudsher gebrui kelijk Nederlanders, die in het buitenland en in het bijzonder overzee, waren overleden ter plaatse ter aarde te bestellen. Bij ieder beraad hierover in de mi nisterraad bestond bij de be windslieden een volledig begrip voor de pesoonlijke gevoelens van de nabestaanden, die over brenging der stoffelijke over schotten naar Nederland wen sten. Desondanks moest steeds na afweging van alle facetten van het vraagstuk besloten worden niet van het tot dan gevoerde beleid af te wijken. Ook voor het huidige kabinet wegen, evenzeer als voor de ambtsvoorgangers, de persoon lijke gevoelens van de nabestaan den zwaar. Men diene zich echter te realiseren, dat de omstandig heden en mogelijkheden ter plaatse hier de doorslag geven. die morgen voor een soortgelijk overleg naar Bonn gaat, heeft zijn Nederlandse ambtgenoot op de hoogte gebracht van ideeën die hij in de afgelopen week heeft ontwikkeld ten aanzien van een politieke unie. Deze denk beelden, zo zei hij, zijn meer dan alleen maar amendementen op het Franse plan-Fouchet. Welke deze denkbeelden van Spaak, die kennelijk de instem ming van minister Luns hadden, waren is niet duidelijk. Wel be streed de Belgische minister de opvatting dat de Franse formule van een „Europa der vaderlan den" voor de Britten de enig aan vaardbare zou zijn. Minister Luns verklaarde dat hij in Rome alleen over proce dure-kwesties had gesproken en niet over de filosofie van de poli tieke unie als zodanig. Voorts ont kende hij dat tot een nieuwe top conferentie van de zes, eind sep tember in Rome, was besloten. Spaak zei in dit verband dat er in het geheel geen uitnodiging voor zo'n topconferentie bestond. Voor het ogenblik waren et- volgens hen geen verdere tech nische onderhandelingen over de politieke unie mogelijk. Eerst zou bekend moeten zijn of de Britse toetreding op korte termijn kon worden verwacht. Het ging im mers niet aan de Britten, nog tijdens de onderhandelingen over de toetreding tot de E.E.G., voor een nieuw feit te zetten. Men hoopt deze week of de volgende week zover met de on derhandelingen in Brussel over de Britse toetreding te komen, dat de Britse regering een alge meen overzicht van de te ver wachten toetredingsvoorwaarden heft en daarmee voor het Britse parlement en de Gemenebestcon ferentie van september kan ver schijnen. Dan zou kunnen blijken of op de Britse toetreding op kor te termijn kan worden gerekend. Spaak, die verklaarde dat de Britten op de hoogte moeten worden gehouden van de verdere ontwikkeling en dat zij hun mening over een eventueel unie plan kenbaar moeten kunnen maken, zinspeelde er kennelijk op dat in dat geval het gesprek van de zes over de politieke unie zou kunnen worden hervat, zij het in contact en overleg met En geland en op basis van een unie waartoe uiteindelijk de Britten zouden gaan behoren. De Bene lux zou dan met een gezamenlijk standpunt op basis van de ideeën Spaak aan de conferentietafel kunnen plaats nemen. De belangrijkste deelneemster op deze eerste dag van de 46ste vierdaagse van Nijmegen was de zon. Niemand had haar in deze tot dusverre barre zomer ver wacht, een ongenode gast was ze echter allerminst. De regen plunje werd meteen overbodige ballast en de stoet, die zingend de Betuwe door trok, was een kleurige en fleurige zomerse op tocht. Het werd een dag van op perste wandelvreugde, ..een dag uit duizenden", zoals majoor b.d. Breunese, de leider van de Vier daagse. het in het gemeentehuis te Eist uitdrukte. Maar deze milde zonneschijn mag dan de stemming op het par koers tot vrolijke hoogtepunten hebben gebracht, helemaal te vertrouwen was ze toch niet. De opgewektheid van de wandelpas werd er door gestimuleerd, maar voor de niet in de wandelsport doorknede marcheerden had die zelfde zon vaak lelijke gevolgen. Er waren op deze eerste wandel dag, die heerli,jk warm en droog was, 48 uitvallers. Vorig jaar waren het er, onder veel slech tere weersomstandigheden het regende toen bijna de gehele dag - 33. Het is een bewijs, dat er nog heel wat wandelars waren die de zonneschijn te optimistisch als een, weldaad aanvaardden. Ze hielden er geen rekening mee dat ze hadden getraind onder verre van zonnige omstandig heden. En vorts mag deze dag stellig niet worden geprezen vóór het ochtendkrieken van de woens dag. Dan zal blijken hoe groot het aantal deelnemers is dat de zon bij vergissing als een bond genoot beschouwd heeft en niet meer de moed kan opbrengen de geteisterde voeten voor de twee de dag aan het parkoers te wagen. Deze dinsdag is sinds 1946 de „dag van Eist". En in het ge meentehuis van dit Betuwse plaatsje werden de gebruikelijke Voor de Uindeieti lungs do route van de vierdaagse is het de ko mende vier dagen feest: allemaal blije mensen, die het leuk vinden als je een stukje meeloopt. Voor al met zo'n grote soldaat gaat het marcheren extra goed (Opname gemaakt in Lent.) hoffelijke toespraken gehouden. Deze keer met als uitgangspunt het parool van de week: „Nijme gen". Niet gebruikelijk was de aan wezigheid van een deputatie van wandelaars op het gemeentehuis. Dit naar aanleiding van de ont dekking dat er steeds maar vriendelijkheden worden gezegd' aan het adres van de wandelaars zonder dat deze die ooit ver nemen. Er was veel belangstelling langs het parkoers, meer dan in de vorige jaren. Dit is zeer wel ver klaarbaar, want toen placht de zon zich meestal te verschuilen juist op het moment dat de drommen Nijmegen vanuit de Betuwe naderden. GESLAAGDE -IUBILEUM-SCHIETING TE TERNEUZEN" TER ERE VAN R. BEGHEIJN. Hel feit dat de heer R. Be- gheijn 40 jaar lang op accurate en minutieuze wijze het secreta riaat van de handboogmij. „De Westerschelde" te Terneuzen heeft waargenomen, was voor het bestuur en de leden dier maatschappij aanleiding tot het organiseren van een grote jubi- leumschieting. Deze vond zondag j.l. plaats op het terrein aan het Zuidersportpark alhier. Door de stormachtige wind waren de weersomstandigheden helaas niet gunstig, doch niettemin gaven 71 schutters acte de présence. Vóór de aanvang van de schie ting werd de jubilaris toegespro ken door de voorzitter, de heer Jos. de Clerck, die de verdiensten van de heer Begheijn gedurende de afgelopen 40 jaren memo reerde. En dat waren er niet wei nige. Altijd heeft hij op de bres gestaan aldus de voorzitter als het de belangen van de hand boogsport betrof. Mede namens de leden feliciteerde hij hem met zijn 40-jarig jubileum onder aan bieding van een prachtige bloe menmand. Hierna feliciteerde de voorzit ter van de Zeeuws-Vlaamse bond, de heer J. Bruggeman, die tevens „De Westerschelde" in zijn ge lukwensen betrok, daarbij de hoop uitsprekende dat deze nog vele jaren van de werkzaamhe den van de jubilaris zouden mo gen profiteren. Namens de Zeeuws-Vlaamse bond. waarvan de heer Begheijn sinds de oprich ting in 1950 secretaris-penning meester is. sprak hij eveneens woorden van waardering voor het vele werk door de jubilaris verricht, waarbij hij met name aandacht schonk aan de Zeeuws- Vlaamse kampioenschappen, waarvoor de laatste jaren meer dan 2000 schoten stuk voor stuk moeten worden genoteerd en waarvan het leeuwendeel steeds voor rekening van de secretaris kwam. Omdat bij de kampioen schappen het tijdschema bijzon der in acht moet worden gehou den, en om dit in de toekomst In het stads- en academisch ziekenhuis in Utrecht is maan dagavond na een ziekbed van enkele maanden overleden dr. F. A. de Graaff, particulier secre taris van Prins Bernhard. Dr. F. A. de Graaff, die commandeur in de Huisorde van Oranje was, bereikte de leeftijd van 56 jaar. Enkele maanden geleden was dr. De Graaff betrokken bij een verkeersongeluk nabij Utrecht. Zijn auto vloog in de zoge naamde Tarzanbocht tussen rijksweg 12 en 22 over de kop, de verwondingen vielen nogal mee. dor"., na enige tijd moest dr. De Graaff opnieuw in het ziekenhuis worden opgenomen waar hij zich onder behandeling stelde van prof. J. F. Nuboer, omdat andere ziekteverschijnse len zich hadden geopenbaard. Frans A. de Graaff werd 18 oktober 1905 te Haarlem gebo ren. Hij studeerde na de H. B. S. te hebben bezocht, tot 1927 aan de Economische Hogeschool te Rotterdam, waar hij drie jaar later promoveerde op een proef schrift over de verhouding tus sen de regering en het parle ment. Ofschoon hij dus sterk in staatkunde was geïnteresseerd aanvaardde hij een betrekking bij een Amerikaans reclamebureau te Parijs. Vervolgens werd hij verkoopleider bij het Heinekens Concern, daarna directeur van Van Vollenhoven's Brouwerij en tenslotte gedurende een jaar secretaris van het college van curatoren van de Economische Hogeschool. Hierop volgde op 1 november 1950 zijn benoeming tot secretaris van Prins Bernhard. 26. „Terug," schreeuwt Erwin terwjjl hij aalvlug rechtsomkeer maakt. Hij denkt niet anders dan dat Egil dit voorbeeld wel volgen zal, want ongewapend valt er wei nig tegen de man met een speet te beginnen, maar de knaap blijkt uit bijzonder hout gesneden... Zonder een ogenblik te aarzelen bukt hij zich, grijpt een steen en slingert deze in de richting van de krijger. Het gaat alles zo razend sne] dat deze nauwelijks de lijd heeft gehad om de speer te rich ten en hij niet weet wat hem overkomt als de steen hem treft. Met een gesmoorde kreet zakt dr man ineen, maar dan zijn Erwin en Egil al hoog en breed bij de palissade en weinige ogenblikken later buiten bereik van hun woe- dendp achtervolgers. Wel snorren hen speren en pijlen om de oren. maar dat deert hen niet. Ze zijn vrij. tenminste, als ze vóór Agor en zijn mannen de woudrand we len te bereiken nog gemakkelijker te kunnen doen, bood hij de jubilaris als blijk van waardering een pols horloge aan. Achtereenvolgens voerden hier- den hierna nog het woord de heren Hendriks en Jul. de Rijke, resp. voorzitter van het West- dorpse en Aardenburgse „St. Sebastiaandie beiden eveneens hun waardering betuigden en hem als aandenken aanboden resp. een klein miniatuurwipje met miniatuurvogeltjes (vervaar, digd door het lid Alb. Goethals te Westdorpe) en een lepeltje met het wapen van St. Sebas tiaan. Hierna bedankte de jubilaris alle sprekers afzonderlijk en ook alle aanwezigen voor hun belang stelling, daarbij de hoop uitspre kend, dat door eendrachtige samenwerking de aloude hand boogsport blijvend in ere zal wor den gehouden. Nadat de voorwaarden voor de jubileumschieting door de secre taris bekend waren gemaakt werd onmiddellijk met de schie- ting begonnen. Ondanks de hevi ge wind werden alle hoogvogels, benevens alle extra prijzen, af geschoten. De uitslag luidde als volgt; Hoogvogel en lauwerkrans; L de Blok te Zuiddorpe. Zijvogels en beker: A. Bleijen berg te Nieuw-Namen en A Heijens te Graauw. Kallen: L. de Blok, vnd en P de Baar te Graauw. Medaille in het spel (aange boden door de Z.-Vl. Bond)C. Rijk te Ovezande. Fles cognac; J. dc Visser (e Axel. SCHELDE—GANZE 4— In zijn laatste thuiswedstrijd van dit seizoen heeft Schelde het niet kunnen bolwerken tegpn de Goese ploeg, die ze pas voor de eerste maal in dit seizoen ont moetten. Bij Schelde ontbrak Casteleijn en hierdoor was de voorhoede veel aan stootkracht kwijt. Jacobs scoorde vrijwel direkt voor Ganze (01). Toen daarna keeper Weijland met de bal ging goochelen maakte de zelfde speler er 02 van. Hierna wist De Pooter een strafworp te benutten (12). Bij een door braak van Goes werd Baert er uit gestuurd, even later gevolgd door Carels. Met zes tegen zes ging de rust in. Na rust was het weer Jacobs, die de Goese voorsprong ver grootte tot 13. Baert ging naar de middenvoorplaats en De Poo ter op de spilplaats. Dit gaf even een opleving in de Seheldeploeg te zien en De Pooter kon de achterstand verkleinen (23). Zelfs wist Camphens even later gelijk te maken (33), nadat hij reeds ettelijke kansen over, naast of op de lat geplaatst had. Bak ker gaf Ganze echter weer een voorsprong (34) en even late r maakte deze speler er zelfs 35 van. Het was jammer dat Baert in deze periode van zijn mede spelers niets dan slecht geplaat ste ballen kreeg. Eén kans. ein dan nog vanaf het middenveld en de bal lag achter de Game keeper (45). Verder bleven de achterhoedes de baas en zo itfiïn Ganze beide punten mee, wOair- door ze nu de beste kansen hrt»- ben om de derde plaats te reiken. Heden o verlet langdurig doe] gedragen lijde liefde Broede en Oom MARIN HAMEL in de ouderdo jaar en 6 ma Namens dc F. HAM Zaamslag, 24 Dc teraardebes D.V. plaats hel Algemene Beg te Zaamslag 27 juli des n.m Per 1 septem de voor meisjes m voor meisjes n M.M.S. of H.B.! Aanmelding t trice mej. A. Hl toberplein 6, te Bij geen gehc 01172—588. CEI Mat ongefce Gcdipl. VLO OS WIO elk pak RoyalQ Oxford Engelse Engelse •Ik» 2» I Vruchtenli Vruchtenli Limonades Limonades Limonades Liebfraumi Niersteine Puttentrun Mosel Kat AAI Sinantick: Rundvleec Boterham Eierbesi Knakwc Slasaus Slasaus Vruchte Zoete s Anonas Eierkoe voorhande: De ZC voor c waarii Trein- Prijs Verkr: - - -

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2