AUTOKAARTEN van Westeuropese landen wm Binnenlands nieuws Politiek bureau in Algerië 1 Eric de Noorman Het Wol ven jong GUYANA MAG LENING VAN ACCEPTEREN ENSPORT ENGELAND EN DE E.E.G. WESTDUITSE KABINETSCOMMISSIE ONDERZOEKT OOSTDUITSE BESCHULDIGINGEN Originele en bijzondere Europa-wegengids GELDINZAMELING VOOR OVERBRENGING GESTORVEN MILITAIREN Loongrens sociale verzekering ALGERIJNSE MINISTER VAN BUITENLANDSE ZAKEN AFGETREDEN regering zal Brits ■t toestaan een door eboden lening van nd sterling te aan- Dit heeft premier an van Brits Guyana endgemaakt. verder, dat als reden ritse besluit de om- was aangevoerd dat e regering zelf met aanciële moeilijkhe- kampen. eeft een en ander voor zijn vertrek York, waar hij ehoord zal worden nmissie van de Ver- es die zich met het bezighoudt, premier Jagan wil 5 progressieve volks- mijnen. De premier Guyana zei ook, dat prompt heeft be de uit Brits Guyana rijst. Hij sprak de it de Britse regering haar besluit zal twee gewonden jto-ongeluk aiddag even na één Ie weg van Vaassen ter een auto-ongeluk aarbij de 48-jarige rouwer uit Hengelo leven is gekomen. 5t haar man in een op het kruispunt in teen voorrang ver een auto die van n. De heer Brouwer le bestuurder van de opgenomen in het e Deventer. De twee- im na de botsing-tot een lichtmast. uchtenveiling ;h-vlaanderen irneuzen stuks: Sla ƒ3,50 Bloemkool A 4159 59 ct, B II 11—31 ct, ct; Groene kom- 12—14 ct, C II 10— komkommers B 13 ct. Selderij 1 ct; Peen roten 815 ct; Uien Andijvie 1325 ct; sn II 53 ct; Saxa nbonen I 2730 ct, ode kool 1526 ct; -10 ct; Peulen 123 oye kool 2039 ct; ct; Rabarber 10—22 A 61—66 ct, A II 41 I 42—54 ct, C 42 ct, :t, CC 25 ct; Doppers ilb' -• ho-.- -v tlen ierstelingen, bonken -32 ct, II 10—17 ct. Bintjes bonken 34 -29 ct, II 8—14 ct. ct; Eigenheimers I Bauma bonken 25 21 ct, II 11 ct; Doré Aardbeien. Talisman II 23—31 ct, III 21 intlet I 34—39 ct, II en I 30 ct, 21—25 ct. :ode bessen I 8093 III 53—58 ct. I 170 ct, II 153— 9 ct. n II 47—55 ct. ssen 196200 ct. CHT UIT ARRAS ndracht - Terneuzen serste duif 1786 m; v. duif 1666,6 m. mw; 2, 3 en 5. Mey- 4 en 7. J. Willem- 0. L. J. Koch en Zn ms. i erste duif 1753 m; duif 1403,1 m. tijke; 2 en 6. Meijer 3. R. Vroegop; 4. C 5. J. F. v. d. Veen; lit; 8. G. Verbrugge; Akker; 10. J. Wil- IJCBAAR BIJt d. Sande*; ekhandcl vl meuren na ongeval overleden De achttienjarige H. Mols uit Munstergeleen, die zaterdagnacht met zijn bromfiets tegen een lichtmast in de Burgemeester Lemmenstraat in Geleen was ge reden, is maandagmorgen in het ziekenhuis te Sittard aan zijn verwondingen bezweken. verdachten van inbraak gevangengehouden De Amsterdamse politie heeft gisternacht vier jongelui aange houden, verdacht van het stelen van een hoeveelheid goederen (horloges, aanstekers, fototoe stellen enz.met een totale waar de van 1.130 uit een warenhuis aan de Burg. De Vlugtlaan in Amsterdam. Gealarmeerd door de beheerder van het warenhuis wist de politie het viertal een half uur na de inbraak aan te houden in een eerder op de avond in Amsterdam gestolen auto. Alle gestolen goederen konden wor den achterhaald. De verdachten verklaarden, dat ze het voornemen hadden gehad naar Zandvoort te rijden om te proberen ergens in te breken. Omdat het echter al licht was ge worden, voerden ze hun plan niet uit. serie inbraken opgelost De 20-jarige tuinderknecht F. J. A. V. N. uit een plaatsje in het Westland heeft bij de politie te Hoek van Holland bekend sehu!*l' dig te zijn aan een serie inbra ken. De politie had hem reeds enige dagen geleden gearres teerd, maar tot vóór kort weiger de hij een bekentenis af te leg gen. In het laatste half jaar heeft hij vier inbraakj es te Hoek van Holland, acht in Loosduinen en één in Poeldijk gepleegd. In totaal maakte hij een bedrag van ƒ2500,buit uit verschillende winkelkassa's, die hij 's nachts forceerde. veel verkeersongelukken in amsterdam In het eerste halfjaar zijn in Amsterdam 13.264 verkeersonge lukken ter kennis van de politie gekomen, een toeneming van 4,5 procent ten opzichte van dezelf de periode in 1961. Bij deze onge lukken werden 37 (v.j. 31) per sonen gedood, 1170 (959) perso nen werden ernstig gewond en 1262 (1599) personen liepen lich te verwondingen op. meentelijk bureau van statistiek Dit blijkt uit een door het ge in de hoofdstad samengesteld overzicht van de verkeersonge vallen in Amsterdam. dodelijk ongeval aan boord van tankboot Aan boord van de 499 brt. metende tanker „John M" van de rederij Muller en Reitsema in Rottei'dam, heeft zich een dodelijk ongeval voorgedaan. Het schip lag in Felixtown, na bij Ipswich, waar het een lading benzine van hoog octaan-gehalte had gelost. Het zou leeg naar Fraukrijk gaan. maar besloten werd water als ballast in te nemen in verband met het vrij ruwe weer. Tijdens het pompen van de ballast schijnen er ben zinedampen in de pompkamer binnengedrongen te zijn. In ieder geval troffen leden van de bemanning in de pompkamer de 31-jarige stuurman Teunis Haasnood uit Katwijk en de 33- jarige Spaanse matoos Celsro Barreira bewusteloos aan, toen men ging kijken waarom zij zo lang weg bleven. Voor stuurman Haasnood kwam de hulp te laat. Hij bleek reeds te zijn overleden. De Spaanse matroos werd naar een hospitaal in Ipswich gebracht. Hij is er slecht aan toe. De juiste toedracht van het ongeluk kon men van de zijde van de rederij, ook na een tele foongesprek met de kapitein, niet vertellen. De Engelse politie zal een on derzoek instellen en hoopt men vast te stellen hoe het mogelijk was dat giftige dampen de pompkamer ongemerkt zijn bin nengedrongen. dode bij autobotsing Zondagmorgen omstreeks half elf is de 73-jarige mevrouw J. Gerards uit Culemborg bij een aanrijding op de Boxtelseweg te Vught zodanig gewond, dat zij kort daarna in het Groot Zie ken- en Gasthuis te 's-Hertogen- bosch is overleden. De aanrijding ontstond doordat de bestuurder van deze auto de Boxtelseweg opreed zonder voorrang te ver lenen aan een naderende Duit se auto. Van de inzittenden van beide auto's liepen er vier niet- ernstige verwondingen op. diefstallen uit geparkeerde auto's De Haagse politie heeft een waarschuwing laten uitgaan te gen het achterlaten van voor werpen in geparkeerde auto's. De diefstallen uit geparkeerde auto's nemen namelijk in Den Haag hand over hand toe. Zo zeer zelfs dat er tussen februari en medio juni niet minder dan 15o aangiften bij de politie kwa men. In het afgelopen weekein de zijn zeven gevallen van dief- tal uit auto's gemeld. Voor het merendeel verdwijnen uit autot's, radio's, fototoestellen, kleding, tassen, autopapieren e.d. De po litie heeft nu nogmaals verzocht de wagens toch vooral af te slui ten en in geen geval goederen van enige waarde i nde auto ach ter te laten. kind verdronken Ilet 5-jarig zoontje van de post- commandant van de rijkspolitie te Weesperkarspel, opperwacht meester J. H. Beijer, speelde zon dagmiddag in de nabijheid van de oudrelijke woning aan de wa-( terkant van de Gaasp in Drie mond (een woonwijk van Wees perkarspel). Het knaapje geraak te te water waarna de andere kinderen naar de brugwachter van de sluisbrug aldaar holden. De brugwachter wist het kind meteen uit het water te halen, maar de levensgeesten waren reeds geweken. inbraak in studenten sociëteit Zondagnacht is ingebroken in de studentensociëteit „Unitas"' in de Johannes Vermeerstraat te Amsterdam. Al het kasgeld, enkele honderden guldens, werd gestolen. Aan het interieur van de sociëteit is grote schade toe gebracht, doordat de daders al les waarin zich mogelijk geld zou kunnen bevinden, met bei tels hebben opengebroken. Om dat de studenten, die de kas be heren, niet te bereiken waren, is nog niet precies te zeggen hoeveel geld is gestolen. Dit is een uit de reeks inbra ken die het afgelopen weekein de in de hoofdstad werden ge pleegd. Onder andere werd uit oen op de Ookmeerstraat gepar keerde auto voor 450,aan ge reedschap gestolen. Uit een tex tielzaak aan de Lieven de Keij- straat verdween het kasgeld: ƒ400,—. vrouw beroofd in kerkportaal In het portaal van de Rooms Katholieke kerk aan de Stad houderslaan in Den Haag is gisterenmiddag de 60-jarige me vrouw Maer-V. uit Den Haag door een man neergeslagen en beroofd van haar handtas, waar in zich enkele papieren en een bedrag van 65 gulden bevonden. De tas is zaterdagavond terug gevonden in de Spuistraat in Den Haag, maar de 65 gulden waren verdwenen. De vrouw werd bij het ver laten van de kerk door de man op het achterhoofd geslagen. Zij viel en hield zich buwsteloos tot de man, met haar tas, was weggegaan. tienjarige jongen verdronken Maandagmiddag is de tien jarige Arie Stam uit Rotterdam van de hoge Lombardkade in de Rotte gevallen en verdronken. Een vijftienjarige jongen, die in de buurt was, heeft nog gepro beerd de drenkeling te redden door een boei in het water te werpen, maar dit mocht niet baten. Een kwartier later brach ten twee duikers van de Rotter damse brandweer het lichaam boven water. dominee brengt gestolen tekeningen terug De Gereformeerde predikant ds. H. D. Bruggeman uit Amster dam heeft gisterenmorgen zes kleine en drie grote tekeningen, die de afgelopen week uit het atelier van de kunstenaar Jac ques Jutte in de hoofdstad wer den gestolen, teruggebracht bij de bestolene. De dief heeft de tekeningen in handen gespeeld van de geestelijke, die zich tegenover de politie op zijn be roepsgeheim beriep. Jutte mist nu nog zeven tekeningen van naakten en een beeldje. Volgens de kunstenaar moet een kenner de diefstal hebben gepleegd, omdat uitge rekend de tekeningen die on langs bij een expositie de beste beoordling kregen, uit een grote stapel werden meegenomen. zeeman wegens mishandeling aangehouden In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft do 24jarige Noor se zeeman Haakon Alvaer uit Bergen in Noorwegen in de Atjehstraat op Katendrecht- Rotterdam een publieke vrouw ernstig mishandeld. De man was bij de vrouw op bezoek ge weest en de buurvrouw werd gewaarschuwd door geschreeuw. Toen ze de kamer van de vrouw binnenkwam, vluchtte de Noor. Het bleek, dat hij de vrouw bij de keel had gegrepen en haar ernstig had mishandeld. Ze moest in het Zuiderzieken huis worden opgenomen. In de loop van zondag heeft de politie met medwerking van de mare chaussee de Noor van het Noorse schip „Nordholm",dat in het Botlekgebied gemeerd lag, ge haald. De man is voorlopig dooi de Rotterdamse politie opgeslo ten. Een nader onderzoek naar de toedracht van het gebeurde wordt ingesteld. WHITE: DE EERSTE VLIEGTU1G-COSMON AUT m In Tlcmcen, liet hoofdkwartiei van de Algerijnse nationalist Ben Bella die in verzet is tegen de regering van Ben Chedda, is zondagavond de samenstelling bekend gemaakt van een politiek bureau van het Nationale bevrij dingsfront (F.L.N.) dat zeven leden zal omvatten en de be voegdheid heeft de leiding van het land op zich te nemen, het bevrijdingsfront en het bevrij dingsleger te reorganiseren, de staat in te richten en een con gres voor te bereiden vóór het einde van 1962. De zeven leden zijn degenen die reeds door de nationale raad (parlement) in Tripoli (Libiël, in juni j.l. waren gekozen, maai er was toen geen definitief be sluit genomen omdat Ben Ched da met zijn aanhang wegens on enigheid voortijdig was vertrok ken. Het politieke bureau bestaat uit Ben Bella, Ben Chider. Bitat, Boedjaf en Ait Achmed, die allen vijf jaar in Franse gevangen schap hebben doorgebracht, en voorts de oud-Willaja-bevelheb- bers Ben Alia en Mohammedi Said, die als aanhangers van Ben Chedda worden beschouwd. Met uitzondering van Ben Alia maakten allen als minister deel uit van de regering van Ben Chedda Ben Bella in de kwa liteit van vice-premier. De bekendmaking werd ge daan op een persconferentie van de officiële woordvoerder van de groep van Ben Bella, in tegen woordigheid van Ben Bella zelf, oud-premier Ferhat Abbas, Ben Chider en de leiders van vier Willaja's (militaire districten). De leiders der twee andere dis tricten waren niet aanwezig. In de verklaring van de woord voerder, Boumendsjel, werd niet gerept over de conferentie van leiders der Willaja's die een compromis moesten uitwerken tussen de groeperingen van Ben Chedda en Ben Bella. Deze con ferentie is er blijkbaar dus niet in geslaagd tot een compromis te komen, gezien ook de afwe zigheid der twee Willajaleiders op de persconferentie. De raad der Willaja's was overigens te voren al onderling verdeeld. In de aankondiging van het politieke bureau wordt ook niet gesproken over de verkiezingen die op 12 augustus zouden wor den gehouden. De ministers van de voorlopige regering in Algiers hebben de berichten uit Tlemcen laconiek opgenomen en zich van alle commentaar onthouden. Vice- premier Belkacem Krim zei de bekendmaking in Tlemcen niet De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, dr. Schroder, heeft zondag aan zijn Franse ambtgenoot Couve de Murville de Westduitse denkbeelden uit eengezet over de beste manier om Engeland in een Europese politieke unie te brengen. Dr. Schroder, die ook zaterdag met Couve de Murville heeft ge sproken, zou gezegd hebben dat de zes E.E.G.-landen zo spoedig mogelijk tot overeenstemming moeten komen over het ontwerp van het verdrag voor een poli- De Amerikaanse vlieger Robert White, de piloot van de „X-lö", die met dit vliegtuig een hoogte bereikte van 93.300 meter, heeft hiermede het insigne „Astro naut" verworven. Zijn trotse vrouw mocht het exclusieve on derscheidingsteken op de tuniek van zijn uniform bevestigen. White is hiermede de eerste cos monaut met een vliegmachine geworden. ernstig te nemen. In elk geval was deze onwettig. Belkacem Krim, vice-premier van de voorlopige Algerijnse re gering van Ben Chedda, heeft maandagochtend verklaard dat de vorming van een politiek bu reau te Tlemcen een zuivere staatsgreep is omdat alleen de nationale raad (parlement) be voegd is met een meerderheid van tweederden te beslissen over de samenstelling van een poli tiek bureau. Bovendien .waren de leiders van drie van de zes Willaja's (militaire districten) niet bij het besluit tot vorming van een politiek bureau betrok ken. De vice-premier zei het besluit in Tlemcen ernstig te achten omdat het komt op een ogenblik dat een nationale verzoening on der aanmoediging van de open bare mening mogelijk scheen. Er scheiden ons nog slechts dri$ weken van de verkiezing van de eerste Algerijnse nationale ver gadering, dat wil zeggen van het ogenblik waarop het Algerijnse volk eindelijk, op democratische wijze, onze vertegenwoordigers zal kiezen, aldus Belkacem Krim. (Zoals bekend, zijn de verkiezin gen vastgesteld voor 12 augus tus). Ik geloof, zo vervolgde hij, dat Ben Bella een zware verantwoor ding op zich neemt door zich te verlaten op onverantwoordelijke elementen van de voormalige generale staf van het grensleger. (Het ontslag van leden van deze staf was de aanleiding tot het conflict met Ben Bella). De vice-premier deed een be roep op de bevolking zich te verzetten tegen de „staatsgreep", die de bedoeling heeft een „dic tatuur en persoonlijke macht" te vestigen, en pogingen die de een heid bedreigen te verijdelen. De Westduitse regering heeft een kabinetscommissie ingesteld, die een onderzoek zal instellen naar de juistheid van door Oost- duitse autoriteiten tegen leden van de Westduitse rechterlijke macht geuite beschuldigingen. In deze commissie hebben zitting de staatssecretarissen van Buiten landse Zaken, Justitie en zaken betreffende geheel Duitsland. Bij het onderzoek zal ook uit Oost-Duitsland afkomstig belas tend materiaal worden betrok ken, waaronder een brief van de Oostduitse procureur-generaal Josef Streit, die zich tegenover de Westduitse minister van Ju stitie bereid had verklaard ver tegenwoordigers van diens mini sterie in Oost-Berlijn te ontvan gen om inzage te nemen van ori- nele documenten betreffende voormalige nazi-rechters, die thans aan de Westduitse rechter lijke macht verbonden zijn. v.. "'?L :..Lv Ws a'ê 'introductie van de autokaart van Nederland, komt Esso met nog meer interessant nieuws: er zijn nu ook Esso autokaarten van andere Westeuropese landen bij vele Esso dealers verkrijgbaar. Op dezelfde overzichtelijke wijze uitgevoerd, met een schat van gegevens en voor slechts 1,25. WEGENGIDS VOOR EUROPA s.v li Ssu- liv. 1 L Deze 72 pagina's grote gids geeft praktische inlichtingen over de ruim 7000 km van de belangrijkste routes door Europa. Compléét met wegen kaart van Europa en stift om de routes met transparante inkt op de kaart te tekenen: 2,50. In Amsterdam is een comité op gericht dat geld wil inzamelen teneinde de in Nieuw-Guinea om het leven gekomen militairen tieke Unie. Daarna zouden zij En-Jnaar het vaderland te laten over- geland moeten uitnodigen om toe te treden en Britse suggesties voor eventuele wijzigingen van het ontwerp vernemen. De zes E.E.G.-landen zouden dan moe ten pogen de Britse opvattingen in het ontwerp tot hun recht te laten komen. Alleen wanneer de Engelsen met het ontwerp zou den instemmen zouden de zés van de E.E.G. het verdrag teke nen. Engeland zou dan tot de politieke Unie kunnen toetreden zodra het lid zou zijn van de E.E.G. Schroder heeft ook met de Britse minister van Buitenlandse Zaken, lord Home, gesproken, o.a. over de kwesties-Berlijn en Duitsland en het vraagstuk En geland en de E.E.G De bij deze gids behorende Europa-kaart die een duidelijk overzicht geeft van het hoofdwegen net - is ook apart verkrijgbaar a 1,25. Dit is de kaart voor het makën van een reisplan. Vele Esso stations hebben gids en kaarten in voorraad. Esso autokaarten zijn er van: -België én Luxemburg, Duitsland, Frankrijk, Noord-ltalië, Oostenrijk, Zwitserland, Denemarken, Noorwegen, Zweden en Finland. Kaarten van Groot Brittannië en Spanje/Portugal worden later aan de collectie toegevoegd. De unieke* Esso autokaart van Nederland heeft een Speciale prijs; SO Ct Een onmisbaar bezit in eigen land- -* IBSIÈI brengen om op Nederlandse bodem te worden begraven. Het comité bestaat uit mevrouw W. M. S. Pitlo—van Rooyen (voor zitster), mr. J. M. Brölmann (se cretaris-penningmeester), prof. mr. P. Borst, hoogleraar aan de vrije universiteit, en prof. dr. J. p. Kruijt, hoogleraar aan de uni versiteit van Utrecht. Het comité heeft bekend ge maakt bewogen te zijn door de droevige omstandigheden van families en nabestaanden van de in Nieuw-Guinea gestorven mili tairen. Bijdragen kunnen worden ge stort op postrekening 24459 van de Nederlandse Overzee Bank te Amsterdam onder vermelding „gestorven militairen". De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp, heeft het oordeel van de Sociaal-Economische Raad ge vraagd over een verhoging van de loongrens van de ziektewet, het ziekenfondsbesluit, de werk loosheidswet en de invaliditeits wet per 1 januari 1963 tot 8600, In zijn brief aan de raad bere kent minister Veldkamp, dat vol gens het systeem van deze wet ten, dat de verhoging van de loongrens koppelt aan het index cijfer van de lonen per 31 juli en Saad Dahlab, minister van Buitenlandse Zaken in de voor lopige Algerijnse regering, heeft besloten zijn ambt neer te leggen. Dit is maandag door kringen, die in nauwe betrekking staan met de Algerijnse regering, ge zegd. Minister Dahlab had vorige week reeds verklaard, dat hij zou aftreden als er niet spoedig een oplossing in de Algerijnse crisis werd gevonden. Zijn ont slag moet echter worden goed gekeurd door de nationale raad, het voorlopige parlement, dat zolang als de crisis duurt nog njet heeft vergaderd. In koortsachtige haas! bewerkt Egil de touwen om Erwins polsen. Met een laatste ruk trekt Erwin de koorden uit elkaar en op het zelfde moment steekt de man bui ten z(jn hoofd om de deur. Het is Agor zglf. Het donker belet hem veel te zien, maar dat er zich daar twee gestalten bevinden, ontgaat hem niet. „Ben jij dat Gorm?", roept hij, kennelijk in de mening, dat de schildwacht daar binnen is. „Hé, Gorm. antwoord, ik zeg!.." Op dat moment treft hem Er wins vuist en reutelend zakt Agor in elkaar. „Help eens vlug", fluistert Er- win de knaap die nog een beet je bleek om de neus ziet toe. Ze slepen Agor naar binnen, sluiten de deur, glijden als spooksels weg in de duisternis achter de hut. „Snel nu", bijt Erwin zijn met gezel toe, „zo dadelijk is iedereen klaar wakker hier". Achter hen begint Agor als een dolle beer te brullen en op de deur van zpn kerker te bonken. En gejaagd zoeken de 2 vluchte lingen een weg naar de palissade. „Hier! Hierheen mannen!" klinkt opeens schril een stem van vlakbij en met geheven speer springt een van Agors mannen hen in de weg. aan het prijsindexcijfer van het levensonderhoud per 15 augus tus, de loongrens per 1 januari 1963 volgens de thans bekende gegevens 8450,zou gaan be dragen. De compensatie voor de huurverhoging per 1 september zou dan echter nog niet in de loongrens per 1 januari 1963 tot uitdrukking komen. Als gevolg hiervan zou een aantal personen uitsluitend door de huurcompen- satie gedurende het jaar 1963_bui- ten de sociale verzekeringswet ten komen te vallen. De loon grensbepalingen bieden echter de mogelijkheid om in geval van bijzondere omstandigheden na ad vies van de S.E.R. bij de bepaling van de nieuwe loongrens uit te gaan van het te verwachten in dexcijfer van de lonen per 31 december en van het te verwach ten gemiddelde van de prijsindex cijfers van het levensonderhoud over de periode van twaalf maan den, eindigende op 15 december. Op grond van deze te verwach ten cijfers zou de nieuwe loon grens 8600,— gaan bedragen. Voorts heeft minister Veld kamp de Sociaal-Economische Raad advies gevraagd over een verhoging van het maximum dag loon, dat sedert 1 januari 1961 ƒ22,per dag bedraagt. In dt brief aan de S.E.R. schrijft mi nister Veldkamp, dat er aanlel ding is een verhoging van het maximum dagloon onder ogen te zien, mede als gevolg van de loonontwikkeling sedert 1 janua ri 1961 en de in verband hier mede ontstane afstand tussen de premieheffings- en uitkerings- grens enerzijds en de loongrens anderzijds. Het maximum dag loon is het bedrag, waarnaar voor de sociale arbeidsverzeke- ringswetten ten hoogste per dag de premie en de uitkeringen wor den berekend. Rotterdam, 23 juli. veemarkt rotterdam Op de veemarkt te Rotterdam werden 1161 vette koeien en ossen aangevoerd. De noteringen liepen van 2,40 tot 3,30 per kg. De aanvoer was ruimer, de handel zeer rustig en de prijzen iets dalend, enkele prima's bo ven notering, met kalme afloop. graanbeurs rotterdam Peulvruchten, franco Rotter dam: Groene erwten (op mon ster) 3042, prima kwalitei ten daarboven; Schokkers (op monster) 3045, prima kwa liteiten daarboven.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3