wfljt kêipm 1 (u ftouw on en u ihoensn u die souvenirs? Kunnen vrouwen met geld omgaan? Voor hen die groenten willen inmaken en vruchten Meisjes trek er eens een avond voor uit! Foto-albums ie ons land momenteel uken zijn, want in elke 'andige deuren. vrijblijvend inlichtingen elef. 01155-565 Axel DE VRIJE ZEEUW Ie charme van de eenvoud VAN DE SANDE TEKORT VAN 6,3 MILJARD DOLLAR IN DE VER. STATEN ONGEREGELDHEDEN IN MADRAS aint niet alles weten ge. in Oran van de week Zaterdag 21 juli goedkoper. iteidag 21 juli 1962 Pagina 9 Velen van ons hebben de ntri- ging opvallende kleding te kopen oi te maken in de veronderstel ling er dan leuk en charmant uit te zien. Natuurlijk kan een op vallend kledingstuk interessant zijn en het goed doen, maar er schuilen ook grote gevaren in. Het is met opvallende kleding zo gesteld, dat ze persé bij de draagster moeten passen, want anders wordt juist het tegenover gestelde bereikt van wat men beoogt. Er is beslist goede smaak voor nodig om een juiste keuze te maken en men vergist zich snel. We moeten echter niet den ken, dat alleen een opvallende creatie ons goed kan kleden, want dan vergissen we ons deerlijk. Een bekend spreekwoord zegt niet voor niets „Eenvoud is het kenmerk van het ware 1" En dat gaat bij kleding zeker op. Hoe dikwijls zien we niet een simpel japonnetje, dat juist dooT zijn eenvoud de draagster persoonlijk heid geelt. Onze illustratie toont iets der gelijks. Het is een zeer eenvoudig zomerpakje, een gladde rok met daarop een mouwloos jasje van een grijs gemelleerde stol. Ellect wordt hier bereikt door de keuze van de bloese die onder het jasje wordt gedragen. Zou hier een el len bloese gedragen worden dan zou dat zeker niet misstaan, maar de bloese met de diagonale streep is beter. Het breekt het vlak en geelt bij alle eenvoud van de combinatie toch even dat kleine accent dat nodig is om er iets charmants van te maken. ELLY MARTINS (Nadruk verboden) te melden leerjaren e vele toe. voor lang- "rijzen. Je 7,bruto massing en onderwijs vijs wordt ig werken an praten iudekerke "pleeg- en iddelburg. x langer •daejven met de '5 t-EöZENvulling. hem bij ons i en proberen I Boekhandel Tcrncuzen OF VERZAMELT U ANDERE REISHERINNERINGENP Jf we nu in een badplaats als Scheveningen, Zand poort. of in Volendam of een ander vreemdelingen oordlopen, telkens zien we weer winkeltjes vol met de meest afschuwelijke souvenirs. Terwijl 't gewoon be schamend is wat de mensen voor deze prullen moeten betalen. >te de vast van in de as ge ;telde :tie bij in de doen irmale 'raktie igeerd. tegen- e-arts, iO jaar rolger, voor kon t ver- len zij r De regle- le be- neen- is op en de niet gende zich wen- in te an B. racht. werd De Amerikaanse regering heef: het begrotingsjaar 1962 afgeslo ten met een tekort van 6,3 mil jard dollar. Dit tekort is hel grootste dat ooit in vredestijd is voorgekomen met uitzonderins van 1953 en 1959, zo is gistereo officieel medegedeeld. In de Indische staat Madras zijn donderdag meer dan 200 mensen gewond geraakt bij be- togingen die door de oppositie-1 partij „Dravida Moennetra Kaz- hagam" op touw gezet waren tegen de regering, aan wie ver weten wordt, dat zij de prijzen van voor het levensonderhoud onontbeerlijke goederen niet kan ^ndhaven. Er werden bijna 5000 arrestaties verricht. ot de zitter in de ie de in de zijn er en e 13 ge- ge voor de het in- aan- uden e en heb van ixel de nge- nzen p te We [wagen ons af wie hier verantwoordelijk voor zijn. ^^lensen die ze maken, de nense die ze verkopen of de 'eie (buitenlanders die ons land ^cen en Delfts-blauw wil- ?n, wat geen Delfts-blauw is? Wij griezelen van de lelijke scheepjes-lampekappen, Bes en vazen, die liefst nog llderd zijn met de woorden: m uit lap beschermt uw kleding! Vél gemak hebben we bui ten van een „zitlap". Maak een vertrekje van bonte stof enschuif hierin een laag plastic, 't Optrekken van kou uit de grond en 't afgeven va'| Sras en mos aan kleding ^•rkorneri we hiermee. Klein behuisd? Zet een kist met leksel op wieltjes voor opbergen van speelgoed of ndere kleme zaken. Kan ge- lakkelijk ergens onder ge reden 6 dit el is het Jent zou lent en- md- ■ke- kjes vin- het )ge- het de de kan •ea- ilan een de te on- 1 er dood veroordeeld en terechtgesteld wegens diefstal van griesmeel Zeven Mohammedanen, die zondag op heterdaad betrap' werden bij het stelen van zakken met griesmeel in de haven van Oran, zijn ter dood veroordeeld en terecht gesteld. Deze terechtstellingen zijn een j uitvloeisel van de wens van hctl Algerijnse bevrijdingsleger oir. met kracht op te treden tegen de plunderingen en zwarte mark: f nog m Oran voorkomen Oran een maand geleden' nog en dode stad, geraakt langza merhand weer uit de chaos en f het leven herneemt zijn loop, on danks het feit dat een groot aan- 'al winkels nog gesloten is. den welke tot nu toe bouwrijp gemaakt. Dit kan voor afpi- lantbouwers makkelijk zijn, om zich te orienteren. ,„„Yer.,der dro."g h'J er op aan, dat met de vernieuwing van de Sta tionsstraat haast zou worden ge maakt, aangezien momenteel de toestand verre van rooskleurig is. Hij vroeg in verband hiermede de mogelijkheid te onderzoeken, om rond de Wilhelminaboom be ter te beschermen, aangezien hier reeds meerdere malen een soort vuilnisbelt is ontstaan. .Bij zfjn afscheid uit de raad deed hij tenslotte een aanval op de Katholieke fraktie en de fraktie der P. v. d. A„ aangezien deze tij dens de verkiezingsperiode tegen zijn fraktie waren opgetreden. Hiertegen werd uiteraard van de zyde van deze beide frakties resp- door de heren De Groff en Bock- stael geprotesteerd. De heer De Groff tenslotte drong or.op aan, dat bij de woningtoe wijzing ook rekening zou worden gehouden met de jongehuwden. Hierna werd de vergadering door de Voorzitter gesloten. Uw ring gaat niet nteer af* Houdt uw vinger vijf minuteA in een bakje koud water ter hoogte van uw hoofd. Zonder moeite schuift u daarna de ïlrg eraf. de'' vingers of handen? de bloedsomloop te sti muleren, houdt u de handen [|igo ogenblikken boven uw pofd en laat ze dan met een Vaai zakken. i Meer kastruimte! In vele kas- i zitten de planken ver van kaar. Een handige huisva- maakt gemakkelijk een ssenplankje" op ongeveer i halve hoogte en van hal- je breedte. In de keukenkast Taal voor kruidenpotjes e.d. k, de servieskast juist ge nikt voor kopjes en scho- fötjes. ut de kastdeur. Aan de henkant van een kastdeur k plaats voor een lin- tasje met vakjes, waar kousen, enveloppen, cor- (es of ceintuurs in kunnen ffgen. Wieren geheugen. Maak in agenda of zakboekje een ruje van de hartewensen ®h uw huisgenoten en u fh' Gemakkelijk met ver- gardagen en tegen Sinter- laas, Jjusende deksels? Danst een sKsel op een te volle pan hdijvie? Doe een elastiekje *1 oor van de pan, haal onder 't handvat van de fksel door en sla dit om het weede oor. Idruk verboden.) Een eerlijk aandenken Wat is een souvenir? Dat hangt er maar vanaf hoe men een souvenir ziet. Wij vinden het een stuk volkskunst dat de aard van het land toont, een hand werkstuk van een kunstenaar van het land waarin het gemaakt is. Daarom willen wij zoeken naar een eerlijk aandenken. La ten we naar de aardige kunst winkels gaan. Daar zouden we willen wijzen op de broodplan ken, die afkomstig uit Friesland, door boerenarbeiders met de hand gesneden worden. Er zijn stoffen uit Marken, al of niet verwerkt tot rokken of schortjes, handbedrukte kleedjes en vele vormen van pottenbakkerskunst. En in de boekwinkels vinden we boekjes met goed fotomateriaal. Er is genoeg. Heus, we kunnen de buitenlanders laten zien, dat er naast 't vele kitsch ook iets goeds gemaakt wordt. Andere herinneringen 't Is misschien ook een aardig idee om met uw vakantie niet alleen dergelijke souvenirs te kopen en foto's te maken, maar ook wat andere herinneringen te verzamelen. We bedoelen hier mee de suikerzakjes en papieren servetjes van de restaurants, waar u wat gegeten of gedron ken hebt, tramkaartjes en de kaartjes van uw bezoek aan musea en kerken. Verzuim niet ansichtkaarten van mooie plek jes te kopen. Ze zijn vaak beter dan uw landschapkiekjes. En vergeet vooral niet elke dag een paar aantekeningen te maken. Maakt u een trektocht, noteer even de plaatsen die u bezoekt, beschrijf 't weer en uw eventuele ontmoetingen. Blijft u op één punt, maak aantekenin gen van uw tochtjes. Later thuis kunt u van dit alles in een plak boek of een fotoalbum een waardevol geheel maken. Per dag een korte beschrijving, kiekjes, kaartjes of wat gedroog de bloemen er bij plakken. Een landkaartje, waarop u duidelijk aangeeft welke trip u maakte, kunt u misschien nog in uw reisfolder vinden. En wilt u het nog aardiger maken, probeer er zelf iets bij te tekenen, 't Is wel een werkje waar u niet zo gauw mee klaar bent, maar uw reisherinneringen blijven wel langer en beter be waard. (Nadruk verboden.) BOEKIÏANDEI VAN DE SANDE Noordstraat Terneuzen Laatst beweerde iemand, dat voor vrouwen het leven pas begint op de leeftijd van 50 jaar en hij baseer de zijn uitspraak op een historisch voorval. Een schatrijke hoer, ergens in Engeland, had hij zijn dood zijn enorm vermogen aan zijn enige dochter nagelaten. Het meisje ivas op dat ogenblik 25 jaar oud. Maar de oude heer had in zijn testament de bepaling laten opnemen, dat zij pas op haar 50ste jaar de beschikking over het kapitaal zou krijgen, omdat volgens de wijze vader een vrouw niet voor haar 50ste jaar in staat is om geld te beheren. Nu kunt u er over denken, zoals u wilt en er desnoods ge vleid mee zijn, dat een vrouw niet vóórdat ze 50 is, als volwas sen en mondig wordt beschouwd, maar de geste van de vader is toch wel bijzonder kras. En het valt ernstig te betwijfelen of zijn dochter die maatregel wel ge waardeerd zal hebben. Laten we eerlijk zijn. Stel u voor, dat onze mannen de zaken ook door die bril bekeken, wat bleef er dan van ons levensgeluk en prestige over? Er zouden nog meer haken en ogen in de huwe lijken zijn, dan er nu al voorko men. En toch zou alles heel eenvou dig op te lossen zijn, als er meer begrip tussen de echtelieden be stond en als de mensen over het algemeen geld maar niet zo vaak beschouwden als iets, waarop ze moeten gaan zitten, uit pure angst, dat een ander erop uit is om het hun afhandig te maken. Waarschijnlijk heeft die bewuste heer hier aan gedacht, toen hij die bepaling in zijn testament liet zetten. Hij was natuurlijk bang, dat er teveel kapers op de kust zouden komen, zolang zijn dochter nog jong en daarbij for midabel rijk was. Bruidschat jagers zijn er voor alle leeftijden. En in dat opzicht kan men gerust zeggen dat de leeftijd geen rol speelt. Kijk er de huwelijksadvertenties maar op na. Maar laten we niet af dwalen. Laten we nog eens te rugkeren naar die haken en ogen in het huwelijk, die door het probleem van het beheren van het geld teweeggebracht kunnen worden. Bij enkele mannen schijnt nog altijd het waanidee te bestaan, dat zij die het geld verdienen, de rechtmatige beheerders ervan behoren te zijn. Zij zijn dan wel zo goedgunstig een gedeelte ervan aan hun vrouw in beheer te geven, om de dagelijkse din gen voor het eten en het huis houden te kunnen kopen. Maar daar houdt het dan ook mee op. Zijn er grote rekeningen te be talen, dan doet manlief dat wel, want hij is de bezitter en de eigenlijke beheerder. En daar moet iedereen goed van door drongen zijn. Nog vernederender is het, als een vrouw, wanneer zij iets voor zichzelf nodig heeft van kleren of zo, dit moet „vragen". Het lijkt er op, dat mannen, die deze methode instelden en hanteren, dit nodig hebben voor hun ijdelheid en machtswellust. Hun vrouw moet zich goed van haar afhankelijke positie bewust zijn, maar moet tegelijk besef fen, hoé heerlijk het bezit van een man is, die voor haar zorgt. Uiteraard leidt dit bij veel vrou wen tot de comedie, flikflooie- rijtjes en bedrog om manlief het nodige geld afhandig te maken. We kennen dit allemaal, want er zijn reeds zoveel moppen over gemaakt. Maar minderwaardig is het. De man die zijn vrouw het volle pond geeft, zal als tegen prestatie in haar een ware ka meraad vinden, die zich niet van dergelijke minderwaardige mid delen behoeft te bedienen. Het is met de vrouwen precies als met de mannen, er zijn er die voortreffelijke financiers en economen zijn en er zijn er die het nooit zullen leren en hun bestedingen verkeerd indelen of het geld over de balk gooien. Maar laten we ons niet laten wijsmaken, dat dit een kwestie van leeftijd of sexe zou zijn. Wanneer een man de koorden van de beurs te strak houdt, zo dat zijn vrouw nooit iets voor zichzelf heeft, dan zal ze wel middelen te baat moeten nemen om daarin te voorzien. Wanneer, zoals dikwijls in der gelijke gevallen voorkomt, de vrouw niet eens weet wat de man eigenlijk verdient en hij door zijn machtspositie die hij zo graag inneemt, zwaarder lijkt te wegen dan hij in werkelijkheid is, dan kan men het een vrouw ook niet kwalijk nemen, dat zij in zo'n omstandigheid misschien meer geld van de man verlangt dan hij eigenlijk kan geven. Wanneer zij weet wat ze aan haar partner heeft, dan kan elke man gerust haar zijn volle ver trouwen geven op financieel ge bied, want de vrouw weet dan heel goed, dat er met het be schikbare geld geleefd moet worden en dat er nu eenmaal niet meer is. Trouwens hoeveel vrouwen, jong en oud, bewijzen elke dag weer, dat ze uitstekende finan ciers en economen zijn, door er voor te zorgen dat het huishou den draait, de kinderen er goed verzorgd bij lopen en dat alles dikwijls van een bescheiden huis houdgeld. De volwassenheid en het mondig zijn van de vrouw hangt dus niet samen met het bereiken van een zekere leeftijd, doch is een kwestie van inner lijke rijpheid die bij de een mis schien iets vroeger, bij de ander wat later aan de dag treedt, maar die men eigenlijk van iedere huwbare vrouw mag verwachten. En de meesten bezitten deze rijpheid. ELLY MARTINS. (Nadruk verboden.) VOOR ALS HET TOCH NOG ZOMER WORDT Nu de groenten dit voor jaar ongewoon duur zijn ge weest, zullen de huisvrouwen die nog „weck", zoute in maak of diepvries achter de hand hadden zich zeker be voorrecht gevoeld hebben. Misschien hebben zij zich meteen voorgenomen weer een flinke voorraad groente en fruit in te maken. Natuur lijk is het niet te voorzien hoe de prijzen van land- en tuinbouwprodukten volgend jaar zullen zijn niemand weet dus of we volgend jaar blij zullen zijn, met een grote voorraad eigen inmaak. Wie weet zullen en kunnen we dan veel eerder aan het verse groen beginnen. Ook nu geldt: maak een inmaakbegroting. Bereken hoeveel ingemaakte groente u nodig zult hebben als u in de winter- en vroege voor jaarsmaanden bij voorbeeld twee maai per week „weck" of diepvries eet; hoeveel fruit wanneer u geregeld voor de zondag een glas of pak zomerfruit wilt open maken. Houdt er rekening mee dat diepvries 1 jaar goed te bewaren is, „weck" langer. Zorg zo mogelijk voor ver schillende soorten inmaak zodat u niet alleen maar een boontjes- of alleen maar een andijvie-voorraad hebtmaak daarvoor van te voren een lijstje, hoeveel u van diverse groenten en/of vruchten wilt inmaken. U komt dan niet voor het feit te staan, dat al uw kleine glazen met kersen gevuld zijn, terwijl u eigen lijk ook nog peren en appel moes wilt wecken. U zit niet vast aan zo'n begroting. Als u van een voordelige aanbieding gebruik wilt maken kijk dan wel goed uit of als de begrote produkten in prijs en kwali teit tegenvallen kunt u hem best wijzigen. Een zeker hou vast is echter wel prettig. Neem voor het inmaken, volgens welke methode ook, produkten van goede kwali teit. Ga niet op koopjes in, wanneer de kwaliteit van de groente of vruchten u niet aanstaat. Overrijpe vruchten, groente die al enige dagen onderweg is of produkten waarvan veel lelijke plekken weggesneden moeten worden, zijn voor het inmaken wei nig geschikt. Ga zorgvuldig te werk, maar verwerk de produkten vlug achter elkaar. Maak ze goed schoon en was ze zo nodig een paar maal. DIEPVRIEZEN. Kook of stoom groente be halve tomaten en komkom mers enkele minuten voor, laat ze vlug afkoelen. Ver werk vruchten rauw met suiker of een suikerstroop. Neem een doelmatige ver pakking. Volg de gebruiks aanwijzingen op die te vinden zijn in het boekje „Zelf diep vriezen" 0,60 te bestellen bij het Voorlichtingsbureau voor de Voeding, Koninginne gracht 42, 's Gravenhage). „WECKEN" Gebruik voor het inmaken van groenten (resten en vlees) geen inmaakpompje. Zorg goed voor gaaf in- maakmateriaal. Kook groente enkele minuten voor. Doe ze met zoveel vers gekookt water in de glazen, dat er en kele cm kopruimte is. Reken zeker 1 !/a uur „wecktijd", te bepalen vanaf het ogenblik dat het water in de ketel inderdaad kookt. Zorg dat het water steeds zachtjes blijft koken. Neem de glazen meteen na dat deze tijd verstreken is uit de ketel en laat ze vlug afkoelen. Overgiet stevige vruchten met een suikerstroop, meng zachte vruchten met suiker. Of verwerk het fruit tot moes. Reken als „wecktijd" van zacht fruit 20 k 30 minu ten, van stevig fruit 30 a 45 minuten. Bederf van „weck" is niet al tijd te voorkomen. Hygiënisch werken is wel zeer belangrijk. Controleer de inmaak gere geld. Gooi „weck" die niet fris ruikt meteen weg. Dateer alle inmaak, zodat u het eerst ingemaakte het eerst kunt gebruiken. Bewaar de inmaak op een koele droge plaats. GISTEREN had ik een dagje vrij en ben toen gezellig de stad ingegaan om Wat inkopen te doen. Ik had de tijd en ben op m'n gemak een paar kleinigheden gaan Inslaan voor het fuifje dat ik mor gen heb. Toen ik zo'n uur gewinkeld had begon ik toch echt moe te worden en dacht: weet je wat, ik ga gezellig op zo'n terrasje zitten genieten van een kopje koffie met een slagroomgebakje. Wat een slechte daad, hé? Maar het was toevallig zo'n zeldzame heerlijke dag met zelfs wat zon en het kon me allemaal niets schelen. Toen ik dan eindelijk neerplofte en enkele stoelen nodig had om al m'n pakjes op te deponeren, heb ik de tieners op straat eens bestudeerd. Nou, af en toe moest ik toch echt even proesten van het lachen hoor. De andere terrasbezoekers dachten beslist dat de kellner wat lach- peper in m'n koffie had gegooid. Nee, onze tienermeisjes op straat stellen zich echt wat aan. Eerst zag ik er één voor een étalage staan draaien, niet om naar al dat mooie uitgestalde goed te kij ken, o nee, ze prakkizeerde zeker „Zou m'n haar nog goed zitten, o wacht daar zit nog een plukje, die akelige wind ook. Dan maar weer het hoofddoekje om." Toen nog eens vijf minuten aandachtig spiegelen of het hoofddoekje wel koket en mooi recht zat. Daarna kwam een zwarte Sonja voor de étalageruit staan: o nee, dat bloesje zat niet geraffineerd genoeg, hm, nog maar een knoopje los. Na Sonja kreeg ik het gedraai van een bleke Betty te zien: „O, wat vreselijk, mijn rok hangt veel te lang, even bij het middel wat oprollen, zo nou hangt ie ten minste jofel!" Eh zo zag je telkens weer een ster verschijnen. Ze hadden zelf na tuurlijk niets in de gaten. Maar meisjes, kijk uit voor die terrasbezoekers. Dat zijn je ware privé-detectives! Als je toch zo graag in de spiegel wilt kijken, dan moet je het goed doen. Trek er eens een avondje voor uit en ga dan met je kapgarnituur voor de spiegel zit ten als je daar zo'n prijs op stelt, maar bekijk ja dan ook kritisch. Neem een blad voor je neus, bijv. een modeblad, probeer de kapsels van de mannequins eens. Er is wellicht een kapsel dat jou heel goed zal staan, zonder dat je het ooit te weten had kunnen komen Pro beer je haar eens op te steken, of een deel opgestoken en de rest los. Of alles in 'n grote rol. Probeer een Farah Diba- kapsel, een Paola-kapsel, een Grace Kel- ly-rol enz. Het kapsel van B.B. echter zou ik je niet aanbevelen. Bekijk ook je gezicht. Welke kleur poe der zou daar nou het beste bijpas sen? Neem een minder fel gekleurde lip penstift, dat staat veel beschaafder; wees vooral voorzichtig met de wenkbrauwen- stift, want te donkere of te brede strepen kunnen veel bederven. De beste opmaak is nog altijd die waarbij je de indruk maakt géén kunstmatige middelen ge bruikt te hebben. Met andere woorden: je moet afwijkende of onnatuurlijke kleuren wegwerken en er na de behan deling fris en natuurlijk uitzien! Dan je figuur, zou daar nou niets van te maken zijn? Heb je een slanke taille, dan een brede ceintuur. Mooie benen, dan is het geoorloofd korte rokken te dragen. Wat stevige benen kunnen hoge hakken hebben. Verzorg je nagels en poets je tanden elke avond, want wat te zeggen van een mode-popje dat koket doet maar onfris uit de mond ruikt? Je haar dient je zeker eenmaal om de tien dagen te wassen en elke avond voor het naar bed gaan flink uit te borstelen. 'Zo en nou maar spiegelen. Succes, hoor, meisjes! Voor een zomerse twist ontwierp de Britse couturier Faiman dit grappige jurkje van nylon, wit met blauwe of zwarte stippen. Het japonnetje is geheel gevoerd en heeft alle prettige, moderne was- en strjjkeigenschappen. Dit zijn werkelijk heerlijke weken voor de huisvrouw om een goed gevarieerd weekmenu te maken Er zijn op het ogen blik zoveel verschillende groen ten te krijgen dat het werkelijk geen kunst is om iedere dag iets anders op tafel te brengen. Groenten zijn van nature bij zonder rijk aan de zo nodige vitamines en zouten. Maar vitamines zijn gevoelige stoffen, die door een langdurige verhit ting gemakkelijk onwerkzaam kunnen worden. Lang koken en stoven is daarom beslist af te raden, even zeer als het weg gooien van het kooknat, waarin de vitamines en zouten gedeelte lijk zijn opgelost. Wanneer dus ook hieraan gedacht wordt dan is het nu de tijd om met de verse groenten volop gezondheid op te doen ZONDAG: gevulde paprika's, lamsbout, peulen, aardappe len, open vruchtentaart. MAANDAGkoud lamsvlees, spitskool, aardappelpurée, beschuitbollen gevuld met rabarbermoes. DINSDAG: gebakken lunch- worst, bloemkool, peterselie saus, aardappelen, hangop. WOENSDAG: bloemkoolsoep, speklappen, stamppot rauwe andijvie. DONDERDAG: tuinbonen met ham en kaassaus, aardappe len, bessenmuesli, VRIJDAG: zalmsla, drie in de pan of Duitse biefstuk, postelein, gebakken aardappelen, ker sen. ZATERDAG: volledige tomaten soep met kaas, fruit. Recept: GEVULDE PAPRIKA'S 4 paprika's worden in wat wa ter met zout 2 k 3 minuten ge kookt, het kapje er daarna af gesneden en het zaad er voor zichtig uitgehaald. Ze worden gevuld met een mengsel van 100 gram geraspte kaas, 1 fijn ge sneden ui, 1 losgeklopt ei, 5C gram paneermeel en zo nodig iets room. De kapjes worden er weer opgezet, een kluitje boter erop gelegd en in 20 minuten in de oven gegratineerd. Er kan een kaas- of tomatensaus bij worden gegeven. BESSENMUESLI 1 lepel havermout, sap van citroen, 1 lepel gesuikerde ge condenseerde melk, 150 gram aalbessen. De bessen wassen en de steel tjes verwijderen; de bessen fijn- drukken. De gecondenseerde melk vermengen met het ci troensap, de havermout en daar na het bessenmoes erdoor roe ren. Desgewenst de bovenkant van de bessenmuesli bestrooien met gemalen noten.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 9