Provinciaal nieuws ASPRO llzerl E Generaal Nors tad dient ontslag in De toestand in Peru De toestand in Algerië Pagina 4 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 21 juli l!)| Kennedv aanvaard ontslagaanvrage OE THANT WIL VEILIGHEIDSRAAD BIJEENROEPEN VOOR NIEUW MANDAAT VOOR KONGO TERRORISTISCHE ORGANISATIE IN ARGENTINIË MINISTER EN KAMERLEDEN BEZOCHTEN DE DELTAWERKEN BEROEP OP STRAUSS OM AAN TE BLIJVEN TERNEUZEN BRESKENS. SLUIS Ministers in Genève IJZENDIJKE AGENDA ECONOMISCHE TERUGGANG IN DE VERENIGDE STATEN VOORSPELD „Mijn onderzoek is nog in volle gang' Chinese bijdrage aan bevrijding van Nw.-Guinea Bijdrage tot de V.N.-operaties in Kongo en Midden-Oosten verplicht neem Bollenteelt in Noordelijk Noord-Holland liep ernstige schade op Frankrijk en Tunesië zullen diplomatieke betrekkingen hervatten Reacties op de uitspraak van het internationale gerechtshof Bij alle V. N. versperringen Katangaanse politie in Katanga I VULPEN STAKINGEN IN IT AU LEZERS die schrijve EVEN LEZEN Een n een jo j Generaal Lauris Norstad, de opperbevelhebber van de geal lieerde strijdkrachten in Europa, heeft bij president Kennedy zijn ontslag anageboden, zo is uit be trouwbare diplomatieke kringen in Washington vernomen. Vol gens dezelfde bron zou generaal Lyman Lemnitzer als zijn opvol ger zijn aangewezen. De Franse krant „Le Monde" schreef vrijdag dat generaal Nor- stad maandag zijn ontslag heeft ingediend. Hij zou dit alleen om persoonlijke redenen gedaan heb ben, namelijk zijn lange dienst tijd als opperbevelhebber en we gens zijn gezondheid. De krant schreef echter dat niemand blind was voor het groeiende conflict tussen Norstad en de leiders in het Pentagon, waardoor hij onder meer weigerde in april deel te nemen aan de conferentie van NAVO-ministers in Athene. Een lang verblijf in Europa brengt onvermijdelijk mee dat het inzicht van de verdedigings vraagstukken gaat afwijken van dat van de mensen aan de ande re kant van de Atlantische Oce aan. Generaal Norstad achtte het dringend noodzakelijk de Euro pese bondgenoten van de NAVO bewust te maken van hun daad werkelijke deelneming aan hun eigen verdediging, en had op atoomstrijdkrachten voor Euro pa aangedrongen. Hij zou bitter teleurgesteld zijn omdat presi dent Kennedy het plan-Norstad voer een Atlantischhe atoom strijdkracht, dat door de rege- ring-Eisenhower was goedge keurd, in de ijskast heeft gezet, aldus „Le Monde". Uit Washnigton wordt gemeld ciat president Kennedy het ont slag van generaal Lauris Nor stad als opperbevelhebber van de NAVO in Europa heeft aanvaard. Generaal Norstad heeft ver zocht zich op 1 november 1962 te mogen terugtrekken, wat door president Kennedy is ingewilligd. President Kennedy heeft tevens het ontslag van Norstad als op perbevelhebber van de Ameri kaanse strijdkrachten in Europa aanvaard, zo heeft het Witte Huis in Washtington aangekondigd. De perschef van het Witte Huis, Pierre Salinger, maakte de brief wisseling over deze zaak bekend en zei niet te weten wie als op volger van Norstad zal worden benoemd. In Westduitse regeringskringen heeft men vrijdag gezegd het ontslag van generaal Norstad te betreuren. Men wist te Bonn nog niet precies wat de redenen zijn die generaal Norstad tot deze stap hebbeen gebracht. De generaal had pas enkele da gen geleden nog besprekingen gevoerd met president Lübke en de ministers van Buitenlandse Zaken en van Defensie, Schroder en Slrauss. In genoemde Westduitse krin- De Secretaris-generaal van de V, N., Oe Thant, heeft vrijdag in Helsinki gezegd de Veiligheids raad te zullen bijeenroepen om een nieuw mandaat voor Kongo te vragen, of minstens vernieu wing van Het oude mandaat. Op een persconferentie zei hij dat de V. N. niet het recht heb ben gekregen militaire operaties uit te voeren en dit ook niet zul len doen. De V. N. verblijven in Kongo om recht en orde en de eenheid van het land te bewa ren. De V. N.-strijdkrachten heb ben het recht buitenlandse huur lingen te verwijderen. Het vraagstuk Kongo is een financieel vraagstuk, zo zei hij. De maatschappijen Union Miniè- re en „Tanganyika" hebben tij dens het Belgische bestuur aan de centrale regering in Leopold- stad hun geldelijke bedragen be taald, maar sinds de Belgen zijn vertrokken betalen zij deze aan president Tsjombe in Elisabeth- stad. Wanneer deze betalingen weer aan de centrale regering worden gedaan, zou het vraag stuk zijn opgelost. „De heer Tsjombe is een onstandvastig man, en hetzelfde kan van zijn twee collega's Moenongo, die be weert minister van Binnenlnadse Zaken van Katanga te zijn, en Kimba, die zegt minister van Buitenlandse Zaken te zijn, wor den gezegd. Ik heb getracht Tsjombe en de centrale regering met elkaar te laten onderhan delen, maar zonder resultaat. Ik weet niet wat ik met zo'n stelle tje clowns aan moet", aldus Oe Thant. De Argentijnse politie is op het spoor gekomen van een omvang rijke Peronistische en terroristi sche organisatie, die verbindin gen met Cuba onderhoudt. Men heeft vastgesteld, dat min stens honderdvijftig personen met behulp van deze organisatie via Montevideo en Mexico clan destien naar Cuba werden ge zonden, waar zij een opleiding kregen. Daarna keerden zij naar Argentinië terug. gen zei men dat de generaal in de NAVO altijd het grootste be grip voor de Duitse belangen l eeft getoond. Generaal Norstad was met 49 jaar de jongste generaal met vier sterren van de Amerikaanse luchtmacht toen hij in 1956 ge neraal Gruenther opvolgde als opperbevelhebber van de NAVO- strijdkrachten in Europa. Hij werkte tijdens de tweede wereldoorlog mee aan de orga nisatie van de luchtdckking van de landingen op Sicilië en in Italië. Hij nam deel aan vijf ge- vechtsvluchten en kreeg daar voor een reprimande van de Britse luchtmaarschalk sir Ar thur Tedder. „U bent veel te waardevol om dergelijke risico's te nemen", zei hij tot Norstad. Generaal Eisenhower heeft ge neraal Norstad eens beschreven als „één van de zeldzame man nen wier kunnen geen grenzen heeft". Veldmaarschalk Montgo- medy ncemde Norstad één van de beste luchtmachtmensen van de Westelijke wereld. De secretaris-generaal van de NAVO, mr. D. U. Stikker, heeft te Parijs gezegd dat het ontslag van Norstad als een schok is ge komen. Dit betekent 't einde van een tijdperk, zei hij op een pers conferentie. „Dit is een groot verlies. Norstad is een groat ge neraal. Hij is een staatsman. Hij is een man met een onafhanke lijke geest en een goede vriend". De heer Stikker zei voorts dat de NAVO-raad generaal Nor- stads ontslag heeft aanvaard, maar dat de raad de ontslagaan vrage zeer betreurde. De minister van Verkeer en Waterstaat, drs. H. A. Korthals, en de commissie voor Water staat van de Eerste Kamer, heb ben gisteren een bezoek ge bracht aan de Deltawerken. Het hoge gezelschap arriveerde per auto aan het veer te Anna Jaco- bapolder. Met de rondvaartboot „Lodewijk" werd naar de work- haven te Bruinisse gevaren. In de directiekeet aldaar hebben onder het genot van een kop koffie, de heren prof. Jansen, ir. Dibbits en ir. Biezeveld, die een leidend aandeel in de uitvoering der werken hebben, een toelich ting op de werken gegeven. Van Bruinisse is men naar de wer ken bij Flakkee gevaren, naar de zgn. Oostkop, waar men de toebereidselen voor het aanleg gen van de kabelbaan heeft be zichtigd. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de werken aan het Haringvliet. Het bestuur van de christelijk sociale unie, de Beierse vleugel van de Westduitse christendemo cratische partij, heeft vrijdag in de bondsdag op de ministetr van Defensie, Franz-Josef Strauss, unaniem een beroep gedaan aan te blijven als minister. Een woordvoerder van de par tij zei dat minister Strauss nog niet besloten heeft of hij zal af treden en of hij zich voor het premierschap van Beieren kan didaat zal stellen. Ook kanselier Adenauer zou de laatste dagen bij Strauss erop hebben aange drongen aan te blijven. Strauss zei verleden week zijn aftreden te overwegen. Geslaagd. Bij het te Amsterdam gehou den examen voor de akte M. O.-P (Lichamelijke opvoeding) slaag de onze stadgenoot de heer J. Franken. Geslaagd. Bij de te Goes gehouden Mulo examens slaagde voor het A- diploma en Middenstandsdiploma mej. J. de Hulster, alhier. Diploma's verkeersexamen. Waarnemend burgemeester Gevaert overhandigde in de raadszaal van het Sluisse stad huis aan 67 kinderen het Veilig V erkeersdiploma 1962 uit. Hij deed dit na een toespraak van de heer Ch. Bukkens. voorzitter van de plaatselijke commissie voor Veilig Verkeer. Deze kon o.m. welkom heten adjudant A. Punt uit Aardenburg en opper wachtmeester G. J. M. Ultee uit Sluis. Doordat de Chr. School voor de tweede achtereenvolgen de keer de wisselbeker in beslag sleepte blijft deze in haar han den. Aan het einde van deze bijeen komst bracht opperwachtmeester G. J. M. Ultee dank aan het ge meentebestuur en het onder wijzend personeel voor de ver leende medewerking. Een vrachtauto, die door de Oude Kerkstraat reed passeerde te dicht langs het trottoir. De buitenspiegel van de vrachtauto raakte hierdoor een wandelaar, die een flinke winkelhaak in zijn De Amerikaanse, de Britse en de Russische minister van Bui tenlandse Zaken, Rusk, lord Ho me en Gromyko, zijn vrijdag te Genève aangekomen voor de on dertekening van het verdrag waarbij Laos tot neutraal land wordt verklaard. Zowel Gromi- ko als Rusk noemde het verdrag dat op de veertien-landenconfe- rentie over Laos tot stand is ge komen, een voorbeeld voor sa menwerking tussen Oost en West. De ondertekening geschiedt maandag. Van gezaghebbende zijde te Genève is vernomen dat Gromi- ko, Rusk en lord Home bespre kingen zullen voeren, naar men aanneemt, over Berlijn en be ëindiging van proeven met kern wapens. De Franse en de Westduitse minister van Buitenlandse Za ken, Couve de Murville en Schroder, worden nog in Genève verwacht. Zij zullen naar men van bevoegde zijde heeft verno men, hedenmorgen te Genève besprekingen voeren met hun collega's uit de V. S. en Groot- Brittannië. DODELIJK ONGEVAL Vrijdagmiddag is in de ietwat hellende Raadhuisstraat in Hoo- ge Zwaluwe de 51-jarige expedi teur L. de Jongh uit Kruisland bij een ongeval om het leven ge komen. Hij wilde zijn volgeladen aanhangwagen koppelen aan zijn vrachtauto. Vermoedelijk er waren geen getuigen bij heeft hij met de trekstang de koppe ling van zijn vrachtauto gemist. Daardoor raakte de heer De Jongh tussen beide wagens be kneld. Het slachtoffer, gehuwd en vader van vier kinderen, is vermoedelijk op slag dood ge weest. kostuum bekwam, tengevolge van dit incident ontstond een kleine verkeersopstopping. Ouden van dagen op reis. Dat IJzendijke goed in zijn ouden van dagen zit bleek wel toen niet minder dan 138 oudjes zich hadden opgegeven voor het jaarlijkse uitstapje. Ditmaal was de reis naar België, waar Kort- rijk werd bezocht en de Kluis- berg, terwijl men bij de terug tocht Gent aandeed. Aan de rand der gemeente stond de drumband opgesteld om de oudjes naar de Markt te be- gëftaden, waar zij door de plaat- selükci fanfare werden onthaald óp" enkele marsen. De reis werd ook meegemaakt door burge- meester Fcq, ds. Van Evert en I kapelaan Vervaet. Klas der kleuterschool gesloten Wegens het groot aantal ge vallen van geelzucht onder de kinderen der kleutrschool werd men genoodzaakt een klas nog voor de vakantie te sluiten. HEDEN TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Wie geeft de bruid weg". Concertgebouw, 8 u.: „De danseres en de vampier". AXEL: Het Centrum. 6.30 en 9 uur: „De stoutmoedige mus ketier". ZAAMSLAG: Sportterrein, 4 uur: Zaamslag ISpui I. MORGEN TERNEUZENLuxor-Theater, 2 uur. ,.De danseres en de vampier"; 4.30 en 8 uur: „Wie geeft de bruid weg". Concertgebouw, 8 uur: ,.E>e danseres en de vampier". AXEL: Het Centrum, 3.45 u.: „De stoutmoedige musketier"; 8 uur: „De drie waarheden". Zaterdag 21 Binnen de komende twee tot vier jaar zal de Amerikaanse economie in een recessieperiode geraken, hoewel deze maand ver wachting niet ernstig of langdu rig zal zijn, zo verklaart de vice- president van de American Na tional Bank and Trust Company in een rapport, dat hij donderdag heeft ingediend op de halfjaar lijkse vergadering van het be stuur der bank. Vice-president Trenholm zei: „invloeden op de economie zoals de koersdalin gen op de effectenbeurs van de laatste tijd. die de normale tus sentijd voor de beslissingen van het bedrijfsleven over investe ringen zullen verlengen, de ni vellering van de staatsuitgaven, de verzwakking van de maat schappijwinsten en het feit dat het herstel van 1961/62 niet aan de verwachtingen heeft voldaan leggen tezamen meer gewicht in de schaal dan de gunstiger aspecten van de tegenwoordige economische vooruitzichten, de stimulerende werking van het herziene afschrijvingenstelsel, de grote beschikbaarheid van gel den voor particuliere en bedrijfs- financeringen en de mogelijk heid van tijdige en veelbeteke nende belastingverlagingen zul len evenwel waarschijnlijk voor komen dat de verwachte reces sie te ernstig wordt.'l/ WONINGWET WONINGEN VOOR INDUSTRIËLE ONTWIKKELING De minister van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid heeft 1250 woningen len behoeve van de industriële ontwikkeling over acht provincies verdeeld. Van de in 1962 te subsidiëren woningwetwoningen werden 2000 woningen bestemd voor de in dustriële ontwikkeling in de pro bleemgebieden. Hiervan zijn in februari van dit jaar reeds 750 woningen toegewezen. De minis ter van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft thans de resterende 1250 woningen ver deeld. De verdeling is als volgt: Groningen 260, Friesland 220, Drenthe 210, Overijsel 160, Noord- Holland 50, Zeeland 100, Noord- Brabant 150 en Limburg 100. Prof. Rogier: „Mijn onderzoek is nog in volle gang," aldus verklaarde donderdag prof. L. J. Rogier naar aanleiding van de berich ten volgens welke de verschij ning van het boek, dat hij op uit nodiging van het gemeentebe stuur zou schrijven over „Nijme gen in oorlogstijd", zou zijn uit gesteld, omdat hij bij het bestu deren van de dossiers verschei dene feiten zou hebben aange troffen, die een aantal Nijmeegse burgers in opspraak zouden kun nen brengen. Op de vraag, wanneer het boek zal verschijnen antwoordde de hoogleraar, dat dit de pers niet aangaat. Hij gaf echter toe dat het boek in een of twee jaar gereed zal kunnen zijn. Professor Rogier verklaarde voorts, dat de berichten over deze zaak volkomen uit de lucht zijn gegrepen. „Er is nooit spra ke geweest van enig uitstel, laat staan van afstel en er heeft se dert de opdracht is verleend nooit enig gesprek daarover tussen de burgemeester en mij plaats ge vonden," aldus prof. Rogier. Het Indonesische fonds voor de bevrijding van Nieuw-Guinea (Djakarta-Raja) heeft donder dag, naar het nieuwsagentschap Antara weet te melden, een be drag van 500.000 roepias ont vangen van de Bank van China. De officiële koers van de roe- pia bedraagt 0,08. OPSTAND IN PERU De politie van Lima heeft van traangas gebruik gemaakt om demonstranten, die onder het uitroepen van „Vrijheid" en „Weg met de dictatuur" door het stadscentrum trokken, te ver spreiden. Foto Knks: Politie gooit traangasgranaten naar een binnenplaats om samengeschool de demonstranten tot capitulatie te dwingen. Foto rechts: Politie mannen bewerken een demon strant met de wapenstok. De politie van Lima heeft don derdagavond van traangas ge bruik gemaakt om een aantal demonstranten, die onder het uitroepen van „vrijheid" en „weg met de dictatuur" door het stads centrum trokken, te verspreiden. De betogers waren merendeels jongelieden. Belaude Terry, de kandidaat Het internationale gerechts hof in Den Haag heeft vrijdag middag als zijn oordeel uitge sproken dat de leden-staten van de Verenigde Naties verplicht zijn bij te dragen in de kosten van de speciale operaties van de volkerenorganisatie in Kon go en het Midden-Oosten. Het hof kwam tot deze uit spraak met negen tegen vijf stemmen. De algemene vergade ring van de Verenigde Naties had op 20 december van het vorig jaar besloten het hof te verzoeken om een adviserende uitspraak over deze kwestie, na dat een aantal landen had ver klaard zich niet verplicht te achten bij te dragen in de kos ten van de operaties waarmee zij het niet eens waren. Een van deze landen, de Sow- jet-Unie. was de Verenigde Na ties, blijkens een publikatie van de volkerenorganisatie, op 30 juni j.l. bijna 25,5 miljoen dollar schuldig voor de operaties in Kongo en bijna vier miljoen voor die in het Midden-Oosten. Frankrijk had toen een schuld van ruim elf miljoen dollar voor de operaties in Kongo. Dit land draagt wel bij in de kosten van de strijdmacht in het Midden- Oosten. De voorzitter van het Algerijn se voorlopige bestuur, Abdcr- rahman Fares, is vrijdag onver wacht uit Algiers in Tlemcen, het „hoofdkwartier" van Ben Bella, aangekomen voor een on derhoud met de opstandige vice- De schade, die bollenkwekers in het noordelijk deel van Noord- Holland, de streek rondom Breezand. in de laatste weken hebben geleden doordat zij de bollen hebben bespoten met de chemische stof reglone. wordt op enkele honderdduizenden gul dens geschat. De I.C.Ï., die de producent van reglone is, betreurt het dat de bollenkwekers het chemische middel zijn gaan gebruiken zon der medeweten van de fabriek. Reglone is bestemd voor het doodspuiten van plantenblad (loof van pootaardappelen) en daarvoor ook officieel goedge keurd door de Plantenziekten- kundige Dienst. Maar voor het bespuiten van bollen is het mid del ongeschikt. I. C. I. zegt tenslotte dat ook officiële proeven hebben aange toond dat de toepassing van reglone de kiemkracht en de bewaarbaarheid van het aard- appelpootgoed niet nadelig be- invloedt. premier van de Algerijnse voor lopige regering. Fares keerde 's avonds terug. Bij het onder houd was de voormalige premier Ferhat Abbas, die een man van verzoening wordt genoemd, aan wezig. Intussen verwacht men dat de militaire leiders van de zes be- stuursdistrciten hun geheime be sprekingen voor het vinden van een compromis tussen de rich ting van premier Ben Chedda en die van Ben Beala spoedig be ëindigen. De gehele situatie wordt ove rigens nog bemoeilijkt door een acuut gebrek aan geld. Volgens doorgaans welingelichte kringen in Tlemcen kan noch de voorlo pige regering noch de groep van Ben Bella gebruik maken van de grote sommen die het nationale bevrijdingsfront tijdens de Al gerijnse oorlog op Zwitserse en andere banken heeft gedepo neerd. Dit is namelijk zo geschied dat het geld alleen kan worden opgenomen wanneer de aanvrage is ondertekend door zes leiders die zich thans in verschillende kampen bevinden. Frankrijk en Tunesië hebben besloten de diplomatieke betrek kingen te hervatten, zo is offi cieel in Parijs meegedeeld. In de uitspraak die werd voor gelezen door de president, de Pool Winiarski, wordt gezegd dat de kosten waartoe machti ging is gegeven in een aantal resoluties van de algemene ver gadering ter uitvoering van an dere met name genoemde reso luties van de assemblee en de Veiligheidsraad, kosten zijn in de zin van artikel 17 lid 2 van het handvest. Daarin wordt ge zegd dat de kosten van de orga nisatie worden gedragen, zoals deze door de algemene vergade ring over de lid-staten worden omgeslagen. De vijf leden van het hof die het blijkens aan de uitspraak ge hechte verklaringen niet met de eindconclusies eens zijn, zijn de president en de raadsheren Basdevant (Frankrijk), Moreno Quintana (Argentinië), Koret- ski (Sowjet-Unie) en Bustamen- te Y Rivero (Peru). De andere negen zijn de vice-president, de Panamees Alfaro, en de rech ters Badawi (Egypte), Welling ton Koo (Nationalistisch China), Spiropoulos (Griekenland), Sir Percy Spender (Australië), Jes- sup (V. S.), Morelli (Italië), Ta- naka (Japan) en Sir Gerald Fitzmaurice Groot-Brittannia). Een twintigtal landen, waar onder Nederland, had bij het hof een schriftelijke verklaring met hun mening ingediend, terwijl van 14 tot 21 mei vertegenwoor digers van negen landen, waar onder ook weer Nederland, een mondelinge uiteenzetting heb ben gegeven. Voor Nederland sprak de juridische adviseur van het ministerie van Buitenlandse Zaken, prof. ir. W. Riphagen, zich uit voor een positief oor deel van het hof. In de uitspraak wordt gezegd dat het hof de stelling dat het hier om een politieke zet ging en dat het verzoek om een "ad viserende uitspraak daarom moest worden verworpen, van de hand wijst. Het hof zegt geen politiek karakter te kunnen zien in een request waarin het wordt uitgenodigd een juridische taak te verrichten, namelijk een oordeel te geven over de uitleg van een bepaling. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de uitspraak van het internationale gerechtshof van vrijdag „een his- torischhe beslissing van funda menteel belang voor het inter nationale recht" genoemd. De Ver. Naties worden daardoor ver sterkt bij hun streven naar hand having van de wereldvrede. Bij alle door de V. N. in Eli- sabethstad opgerichte wegver sperringen zal Katangaanse poli tie worden geplaatst, zo is vrij dag in een Katangaanse rege ringscommuniqué meegedeeld. Dit zou overeengekomen zijn tussen president Tsombe en de V. N.-vertegenwoordiger in Kon go, Robert Gardiner, na de aan val van tienduizend vrouwen op een Indische wegversperring. De politie zal worden geplaatst „om de vernederingen en intimi datie van regeringsleden en van de burgerbevolking, vooral vrou wen en kinderen, te doen ophou den", aldus het communiqué. Bij iedere post. komt een Katangaan se verbindingsofficier, van dc volksactie-partij voor presidentschap, die tien dagen leden de Peruviaanse hoofd: had verlaten, is donderdag Lima teruggekeerd. Het wasdi partij die, bewerend dat de v kiezingsuitslagen waren verv; op de strijdmachten een beri had gedaan om In te grijpen j Terrp had, volgens de door commissie van toezicht op verkiezingen gepubliceerde slagen, 13.000 stemmen mini gekregen dan Haya de la Toi de leider van Apra-partij. De minister van Buitenlai Zaken van het nieuwe milita bewind heeft aan de diplomal ke vertegenwoordigingen in een toelichting op de staats;, gezonden en om erkenning de nieuwe regering gevra: Hij bevestigde evenwel, dat dusver geen enkel land de om betrekkingen met haar onderhouden, te kennen hi gegeven. President Prado wordt i .steeds gevangen gehouden boord van een oorlogsschip. Ondanks de bewering van militaire junta dat geen polil ke arrestaties zijn verricht, wi den ze's personen gevangen houden. Door een staking van het tel foonpersoneel in Lima, die ri vóór de staatsgreep gaande vr zijn de verbindingen tussen hoofdstad en het binnenl; verbroken. Ook San Salvador heeft de plomatieke betrekkingen Peru voorlopig opgeschort. Mexico heeft zijn ambassadi in Lima voor overleg teruggen pen. Waarnemers verwachten i deze maatregel zal worden d volgd door opschorting der cl plomatieke betrekkingen n Peru. D.V. hopen w met onze Ui ■iwd-. Groot- iotouders J. DE BRUI en DE BRUIJ VAN Dl herdenken d _ar geleden in Ijk zijn getreden Hun dankbare Behuwd-. Klein terkleinkindere elegenheid tot ran 4—5.30 uur .Visserstraat 99 'erneuzen, juli Op woensdag 2 hopen onze gelief A. HAMEL en G. HAMELINK Hun 50-jarige E ging te vieren. Dat zij nog Ktaard mogen bli; •yens \-an Hun dankbare Behuwd- en K I ren. Terneuzen, juli I Voor de vele Van deelneming. «Donri bil het ^■erlijden door ongeval eve Dochter, 2 leindochter PIETERNELLA KAAN, etuigen wij onze Uk. Inzonderb die haar en ons Fe val behulpzaan pyeos' Fam. DEK KEI DE lamslag, 21 juli C 112a. VAN DE SA -r De sociale onrust in Italië h« zich voor een groot deel ve| plaatst naar de landbouwsed Vrijdag staakten 2 miljoen pai ters voor een herziening van pacntcontract. De ziekenhuisartsen van Roi die zoals bekend donderdag staking zijn gegaan, zullen enkele dagen blijven staken. Wij krijgen zo dagelijks hf wat ongevraagd drukwerk tol gestuurd en nu met de zon nou ja zomer, met de vakan| dan, zwelt die stroom nog aat De nijvere middenstand raaj ons te sparen door te kopen. I reisbureaus beloven ons gel en wijsheid door te reizen: verder des te wijzer en geluk ger. Ze roepen het ons allen dej de brievenbus toe en dan hebt* wij wel eens neiging oog en te sluiten om niet blind en dij te worden. De prullemand stsj klaar. Toch zou het jammer wanneer u in deze laatste dag! niet even uw oog had laten gas over al dat drukwerk dat dal uw aandacht en klandizie vroi Het bestuur van de Stichtij Handelsavondschool „Zeeuwse! Vlaanderen" vroeg namelijk aandacht, niet met het oog uw vakantie, maar met het gericht op de toekomst daan op de toekomst van uw kinderf Leest dus toch nog maar wat er in die folder staat, onlangs werd rondgezonden, er vooral op voor hoe weid geld deze Handelsavondschool veel mogelijkheden biedt, dal zij de steun van het Rijk. Het is echt de moetie waai Mocht u er meer van Willi weten of mocht de folder de weg van alle ongevraa.:| drukwerk zijn gegaan, loop cT even aan bij de directeur van 1 Handelsavondschool in het bouw van het Openbaar Lycea aan de Burg. Geillstraat te Tal neuzen of bel op: (01150) 2562 De Voorzitter van het Stichtingsbestuur, P. TELLEGEN' WIJ HEBBE voor n rij be w voor o eens i: NOORDSTR Ni

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 6