Vacantie ASPRO' nieuws RADIO EN TELEVISIE Eric de Noorman Het Wolvenjong SPEURDER Kantongerecht te Terneuzen Waterpolo zonder hoofdpijn LAKVERF BEURSOVERZICHT IN SCHOONEBEEK GEEN Nieuws in 't kort MARKTBERICHTEN I selen zijn ook de namen en vijftal helers bekend den. Deze zijn eveneens isteerd. Overigens is zijn ooit groot geweest. ngen verongelukt negenjarige Martinus van velt uit Erp is dinsdagmid- de nabijheid van de ouder woning bij een aanrijding en vrachtauto dodelijk ge- Hij overleed in het zieken- e Veghel. ongeluk gebeurde toen de i, die op de fiets achter ndbouwtractor met aan reed, de weg overstak, toen een vrachtauto de wilde passeren. auto-ongeluk r dodelijke afloop Ie nacht van maandag op g omstreeks twee uur is buitenweg, die van Vught Deuteren voert, een per- uto van de weg geraakt r de kop in een langs deze >pende sloot terecht geko- 3e bestuurder van de auto, i-jarige W.' Jagtmans uit ogenbosch, is onder de erecht gekomen en moet 1 terstond zijn overleden, de beide andere inzitten de heer Clement uit Den met lichte verwondingen het groot ziekengasthuis overgebracht. i kersen flukkex vallen en gedood het kersenplukken in een aard in Eist (Gld.) is gis- le 74-jarige J. G. Hommer- n een ladder gevallen. De is aan de opgelopen ver- ïgen bezweken. ilageplunderaars aangehouden •echerche van het bureau 'in in Amsterdam heeft loord-Amsterdammers aan. ien. die zich in de afgelo- ïaanden hebben schuldig kt aan het plunderen van -s van enkele radiozaken, te transistorradiotoestellen daarbij gestolen. Een an de buit werd gevonden opslagplaats in de Jor- De overige toestellen wer- café's verkocht, e nacht van vrijdag op za- liepen de dieven, de ge- rs F. G. B. en G. Th. B. 21 jaar oud. resp. schoor- eger en los werkman) te- lamp. Ze roofden toen zes itorradio's uit de étalage ■n radiozaak aan het Gen- lei n, die 14 dagen tevoren1 ■eds bezoek van insluipers had. Evenals bij de andere 'diefstallen werd ook hier Ie werkwijze toegepast. ?n trottoirtegel werd de ingegooid. Omwonenden ■n de ruit sneuvelen en ■huwden de politie. De waren met hun buit op etsen gevlucht. Een 5x8 achterhaalde het tweetal. 1ste werd gegrepen, nadat ruit vanaf een zolderschuit IJ had gegooid. Zijn broer ie, maar kon de volgende irden aangehouden. Dolitie verdenkt het twee- i nog vier andere étalage- Hen, waarbij ongeveer 30 itorradio's werden gesto- de opslagplaats werden >g goederen van een dief- j een houthandel gevon- e broers, die twee diefstal len bekend, zullen aan de van justitie worden voor- ;lde i—luctor i b—i 1de heeft gisteravond kans om Luctor met een neder- laar Middelburg terug te waardoor het de derde op de ranglijst weer van overnam. spoedig na het begin kon opzwemmende Baert de spenen (10). Toen daar- Pooter het water uitmoest, ïctor pas gelijk maken na- helde zich lange tijd hard- had verdedigd (11). wist De Pooter te doel- i (21), waarna een Luc- ier het water uit moest. De wist nogmaals te scoren, het tijdsignaal had juist ken, zodat de ruststand leef. ust wist Schelde zijn meer- 1 te benutten, toen er een Luetor-speler uit moest Pooter er 31 van maak- 'elfde speler verhoogde de ïven later tot 41. Caste- oerde de stand op tot 61, invaller-doelman Weyland ehelde nog enkele goede i onschadelijk had ge- verdere uitslagen in deze luiden: 1de—Zeehond 33; Bruin- JV 3—0; LuctorGanze >ZVLuctor 70; Schelde 14; ZeehondGanze 3ruinvisLuctor 60 en Luctor 61. tand luidt thans: is 5 5 0 0 10 27— 5 6 5 0 1 10 24— 6 7 3 1 3 7 22—24 5 3 0 2 6 13—14 jd 6 114 3 13—21 7 0 0 7 0 5—34 avis gaat na haar overwin- j SZV nog ongeslagen aan van de ranglijst. SZV er echter wel voor niet achter te raken. Geen der ploegen vormt nog een ;ing, zodat de returnmatch Iruinvis zeer belangrijk voor de bezetting van de plaats. Zitting van 17 juli 1962 De eerste, die voor de tafel I knoest verschijnen in de nood- zaal van het Terneuzense Kan tongerecht in „Pro Rege", was de ■bromfietser P. J. Th. uit St. Jan- ifeteen. Deze bromfietser bleek bij I controle de maximum snelheid I binnen de bebouwde kom te heb ben overschreden. Zijn snelheid vas 42 km. Daar het hier nogal een grote overschrijding van de toegelaten snelheid was. eiste de officier f 95 of 4 dagen. Uitspraak 20 of 4 dagen. A T te Terneuzen had vorig liaar op de Koedijk (bekend we gens zijn slecht wegdek) in juni Ken aanrijding met een ander notorvoertuig. Bij deze aan rijding is enige materiële schade Ibntstaan, die aanvankelijk tus- sen partijen geregeld zou wor- [den. Nu de partij in mei 1962 J merkte dat de schade niet ver- I rekend was, maakte deze een zaak aanhangig bij de gemeente- I politie te Terneuzen. Het getuigenverhoor nam nog al wat tijd in beslag omdat van wege de tijd, die tussen het ge beurde en deze behandeling ligt. de aanrijding moeilk te recon strueren was. De officier was van mening, Idat het wel vast staat dat T. schuldig is aan de aanrijding en hij eiste een boete van 30 of 6 I dagen. Uitspraak ƒ25 of 5 dagen. Th. de R. te Westdorpe had I met zijn brommer door de be- I bouwde kom te Sluiskil de ma- I ximum snelheid overschreden. J Zijn snelheid was n.l. 39 km per luur. Eis en uitspraak ƒ20 of 4 d. J, C. W. te Goes had eveneens de maximum snelheid overschre- I den; ditmaal gebeurde zulks met I een auto in het buurtschap Ma- I grette te Axel. De snelheid was 165 km. Eis 30 of 6 dagen. Uitspraak 20 of 4 dagen. M. P. F. te Zaamslag moest I zich verantwoorden omdat hij in de nacht van 9 maart twee per sonen in zijn inrichting (café) heeft gehad na sluitingsuur, zulks zijnde in strijd met de po- I litieverordening te Zaamslag. F. voerde aan, dat de bedoelde personen 's avonds bij hem zijn gekomen en frites met een haan tje hebben gegeten. Zij hadden een kamer besteld om de nacht I bij hem door te brengen. De be zoekers waren echter niet gaan I slapen, maar zijn om 3 uur in de j morgen vertrokken. Daar met dit verhoor geen I klaarheid werd verkregen werd de zaak aangehouden tot 7 aug. L. W. te St. Jansteen werd ten laste gelegd, dat hij op 2 juni 1.1. te Terneuzen toen hij uit de Ju- I lianastraat, waar voor het op- I rijden van de Axelsestraat een stopbord is geplaatst, verzuimd heeft doorgang te verlenen aan het op die voorrangsweg aanko mend verkeer. Er is een aanrijding ontstaan met oen scooter. Dit zou niet ge beurd zijn als W. de doorgang volledig had vrijgelaten. Eis 50 of 10 dagen. Uitspraak ƒ40 of 8 dagen. C. M. G. te Koewacht (niet verschenen) heeft op 10 maart des nachts te Terhole met een auto gereden zonder noodzaak naar links is uitgeweken en daar- Idoor in een sloot terecht geko- 1 men. Hierbij werd een boom be- schadigd. G. had tegen de verbalisant gezegd, dat oververmoeidheid de oorzaak was van het ongeval. Deze verklaring werd met een korreltje zout genomen omdat enkele café's waren bezocht, waaruit echter niet bleek dat er gedronken was. maar wel dat de werkdag tamelijk is verlengd. Eis samen voor 2 overtredin gen: zodanig rijden dat verkeer in gevaar wordt gebracht en rij den terwijl hij door overver moeidheid daartoe niet in staat was 150 of 30 dagen. Uitspraak ƒ100 of 20 dagen. J. de R. de Zaamslag heeft op 4 april te Terneuzen in de Axel sestraat bij het van richting ver anderen naar de Jacob Cats- straat geen doorgang verleend aan achteropkomend verkeer. Eis en uitspraak 35 of 7 d. W. de G. te Hoek heeft op 5 juni op een fiets over de Kerkhof- laan te Terneuzen gereden. Bij het afslaan naar links, naar de Van der Peijlstraat heeft hij geen doorgang verleend aan een tegemoet komende brommer. Eis 25 of 5 dagen. Uitspraak 15 of 3 dagen. M. Th. te Terneuzen heeft op 21 maart te Terneuzen in de Walstraat achteruit gereden an ders dan is toegestaan. Hierbij is hij tegen een auto aangereden welke van de Scheldekade kwam. Eis en uitspraak 20 of 4 d. P. J. F. de C. te Hulst heeft op 30 maart in de Veerstraat te Nieuw-Namen zijn autobus doen keren. Hierbij is hij even tegen een aldaar geparkeerde auto te recht gekomen. Eis en uitspraak ƒ25 of 5 d. neem 'ASPRO' mee. VERF HAMELSONOftNEMHtf JF<* tkolks trut Ut TmNVUBN Zéér voordelig! Grote bus 3,55 Toename transatlantisch scheepvaartverkeer Meer passagiers dan vorig jaar maken op het ogenblik de reis van de Verenigde Staten naar Europa v.v. per schip. In de eerste vijf maanden van 1962 vervoerden de gezamenlijke transatlantische rederijen na melijk 240.000 passagiers re- tourreizen), dat is ca drie pro cent meer dan in dezelfde peri ode van 1961, zo deelde gisteren middag mr. H. N. Dutilh. een der directeuren van de Holland- Amerika Lijn, mede. De H. A. L. heeft in. deze ontwikkeling een gelijk aandeel gehad. In de laatste jaren liep het transatlantische passagiersver voer per schip steeds Iets terug. Men is nu met minder af vaarten het dieptepunt ken nelijk dus gepasseerd. Maar de toename bij de scheepvaart blijft percentueel nog ten achter bij de totale stijging in het trans atlantische verkeer (per vlieg tuig en schip), die op ruim ne gen procent wordt geschat. MOBILITEITSTOELAGE Op voordracht van de minister van Binnenlandse Zaken is bij Koninklijk Besluit van 16 juli geschorst een besluit dat de ge meenteraad van Schoonebeek op 10 juni heeft genomen. In dat besluit bepaalde de raad dat aan het personeel, in dienst van de gemeente, een zogenaamde mobi liteitstoelage zou worden ver leend. De schorsing van het raadsbesluit is geschied op grond van het feit dat die mobi liteitstoelage wordt aangemerkt als een bijzondere voorziening, die valt buiten het kader van het algemene loonbeleid voor het overheidspersoneel. De toelage wordt beschouwd als een ver kapte salarisverhoging. Zoals bekend, gaf de raad van Schoonebeek vorige week .dins dag zijn fiat aan een voorstel van B. en W. dat behelsde, het gemeentepersoneel een toelage te verstrekken voor te maken vervoerskosten. Onder vervoers- kosten werden verstaan, de niet hoofde van dienstbetrekking ge maakte kosten van vervoer door middel van een publiek vervoer middel dan wel een eigen of ge huurd vervoermiddel. Deze ver ordening werd vastgesteld met terugwerkende kracht tot de eerste van deze maand. De ver goedingen kwamen neer op 350 Per jaar voor gehuwde werkne mers en 200 per jaar voor ge huwden. In een pré-advies hadden B. en W- van Schoonebeek gewezen op het verschijnsel dat men thans meer vrije tijd heeft dan in vroe ger jaren; reden waarom de mens ook meer behoefte heeft °m zich te verplaatsen. De jaarlijkse kosten voor de gemeente tengevolge van het in werking treden van een verorde ning werden geschat op 14.000. AARZELENDE MARKT, HOOGOVENS FLAUW, AKU LAGER De grootste belangstelling ging gisteren uit naar AKU in verband met de publikatie van de cijfers over het tweede kwar taal, waarnaar de beurs zo lang heeft uitgezien. Men had op goede resultaten gerekend, waar door AKU de laatste dagen al behoorlijk vast gestemd was. De cijfers kwamen gisteren echter terecht in een aarzelende en ongeanimeerde markt, waar de stemming merendeels omlaag was gericht. Daar kwam bij dat de stijgende kosten van het AKU-concern sterk de aandacht trokken. De cijfers bleken dan ook reeds volledig in de koers te zijn verdisconteerd, zodat AKU gisterenmiddag zich niet aan de algemene tendens kon onttrekken en een reactie ver toonde. Deze kwam neer op een koersverlies an vijf punten. Zeer flauw was de stemming voor Hoogovens. Ook van dit concern verwacht men de half- jaar-cijfers, maar deze verwach tingen zijn bepaald niet hoog gespannen. Dientengevolge liep Hoogoven; verder achteruit en werd gisteren een koersverlies geboekt van 20 punten. Na de opening op 571 werd 575 geno teerd, De overige internationale concerns konden zich moeilijk handhaven en ook hier trad de aarzelende gereserveerde hou ding van de markt sterk naar voren. Philips bewoog zich rond om 165, Unilever opende op 149, daarna 148 terwijl Kon. Olie een halve gulden lager was op 132. Een en ander ging gepaard met zeer kalme affaire, evenals eergisteren toen in aandelen nog niet voor 2 miljoen werd om gezet. Voorts trok do aandacht de open hoek in aandelen Walvis vaart, die opliepen naar 107 :k Deze vaste stemming werd wederom in verband gebracht met geruchten inzake overne ming, waaromtrent evenwel niets definitief beke: -1 is. In de cul- tuurnoek werd Amsterdam Rub ber ex dividend verhandeld, eerst op 1022, daarna op 104. Ook Deli en HVA waren aan de vaste kant. Scheepvaartfondsen merendeels kalm en prijshou dend maar Scheepvaart-Unie moest de maandag behaalde winst weer prijsgeven. De Amsterdamse beurs ver schilde niet veel van die in het buitenland want Londen rappor teerde een lusteloze en West- Duitsland een onzekere stem ming. Aandelen Zeeuwsche Con fectie werden tien punten lager geadviseerd in verband met het tussentijdse bericht dat de re sultaten van het eerste halfjaar 1962 iets ten achter zijn gebleven bij dezelfde periode van 1961. Oorzaken: stijgende kosten en ongunstige weersgesteldheid. N'abeurskoersen AKU 365—368 slot 365 369 Kon. Olie 130.30—131.50 slot 130.40 (131.60) Philips 160 gb—164 gl slot 160.20 (163.60) Unilever 145.50148.00 gl slot 145.50 (148.10) Hoogovens 570575 slot 570 (574) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier heden geldend in Amsterdam luiden: Engelse pond 10.0710.17 Amer. dollar 3.57361 Canad. dollar 3.28 ''a3.33 Vi Franse frank (100) 73.2073.70 Belg. frank (1001 7.19 1 7.24 1 '2 Duitse mark (100 90.0090.50 Zweedse kroon (100 69.5070.50 Zwit. frank (100) 83.25—83.75 Ital. lire (10.000) 57.25—59.25 Deense kroon (100) 51.8552.85 Noorse kroon (100) 50.2051.20 Oosten, schil. (100) 13.9514.05 Port. escudo (100) 12.6012.75 Spaanse peseta (100 gr. coup) 6.00—6.15 SPAAROVERSCHOT IN JUNI In juni 1962 is bij de plaatse lijke spaarbanken in totaal 148,3 miljoen gulden gestort en 135.2 miljoen gulden terugbetaald. Het spaaroverschot van deze maand bedraagt derhalve ƒ13,1 miljoen. De vermindering van het over schot in vergelijking met dat van mei, over welke maand de resul taten 40,6 miljoen beliepen, is een normaal seizoenverschijnsel, volgens de Nederlandse Spaar- bankbond. Over het eerste halfjaar 1962 is in totaal aan spaaroverschotten geboekt 'een bedrag van 191,2 miljoen, tegenover 198,6 mil joen in het eerste halfjaar van 1961. Het gezamenlijke inleggerste goed van de spaarbanken, gere gistreerd door de Nederlandse Spaarbankbond, bedroeg per ul timo juni .ƒ3410,2 miljoen. Washington Post over verminderd vertrouwen in de dollar De „Washington Post'" schreef dinsdag in een hoofdartikel, dat uit het verminderde vertrouwen in de dollar gebleken is, dat er een meer permanent apparaat nodig is om de internationale liquiditeit te vergroten. Het blad brengt dit vraagstuk naar voren naar aanleiding van de Franse aankoop in de afge lopen week van 112,5 miljoen dollar aan goud van het Ameri kaanse ministerie van Financiën, ter vermindering van het Franse dollarbezit. „Hoewel niet te ver wachten is. dat deze handeling van Frankrijk tot nieuwe aan koop van goud van de schatkist zal leiden, geschiedde de aan koop toch op een moment, dat geruchten over devaluatie de aollarprijs van goud op de vrije Londense markt tot op een zeer kleine afstand van het hoogte punt van 1962 hadden gebracht. Deze stijging ontstond ondanks een verbetering van de Ameri kaanse betalingsbalans en duur de voort, niettegenstaande de on der-minister van Financiën, Ro bert V. Roosa, met klem ver klaard had, dat de Ver. Staten vastbesloten zijn de huidige pa riteit van de dollar te handhaven. Er zijn geen eenvoudige oplos singen voor de vraagstukken, die voortvloeien uit het verminderde vertrouwen in de dollar. De Ver. Staten kunnen geen afstand doen van hun rol van leider der wereld. Elke poging tot een al gemene munt-devaluatie, hoe ge coördineerd ook. zou onherstel bare schade kunnen aanrichten en slechts aan de Sowjet-Unie en de Unie van Zuid-Afrika, de twee voornaamste goudprodu centen, ten goede komen. Samen werking tussen de autoriteiten der centrale banken heeft de laatste tijd veel gedaan tot ver mindering van de druk op de dollar, maar het is duidelijk dat er een meer permanent apparaat tot vergroting van de internatio nale liquiditeit nodig is", zo schreef de „Washington Post." Chinees protest bij India tegen de grensincidenten in de Galwan-vallei Communistisch China heeft maandag bij India geprotesteerd India geprotesteerd tegen de grensincidenten in de Galwan- vallei. Peking waarschuwt de In dische regering ervoor, dat er daar „elk ogenblik een ernstig incident kan ontstaan" en eist de onmiddellijke terugtrekking van de Indische troepen uit de ver sterkte stellingen in dit gebied. In Nieuw-Delhi is meegedeeld, dat er geen verandering is geko men in de militaire toestand in de Galwan-vallei. Het in Zuid-Vietnam neergeschoten hefschroefvliegtuig Officieel is bekendgemaakt, dat zeven militairen (5 Amerikanen en twee Vietnamezen), die zich in een Amerikaans hefschroef vliegtuig bevonden, dat zondag door communistische guerrilla troepen in de buurt van Kontoen in Midden-Vietnam werd neer geschoten, om het leven geko men zijn. Twee Amerikaanse of ficieren, die eveneens in het toe stel zaten, zijn teruggevonden. Eén van hen is gewond, de ander mankeert niets. 0 Een hevige storm in het mid den van Zuid-Slavië heeft zeven mensen gedood, acht huizen vernield, bomen geveld en de oogst vernield. In het noorden van dit land werden de oogst, bongerds en wijngaarden door hagel vernield. In twee plaatsen traden grondverschuivingen op, waardoor het spoorweg- en weg verkeer werd geblokkeerd. 0 De prefect van Oran heeft de inwoners van de stad gelast, binnen 48 uur eventuele wapens in hun bezit in te leveren. Onge oorloofde bezetting van wonin gen of gebouwen zal niet ge duld worden, aldus een bekend making. 0 Oostduitse grenswachten zijn begonnen rondom de kleine Britse enclave Eiskeller in Oost- Duitsland een derde prikkeldraad afzetting aan te brengen. Er be vinden zich vier huizen van Westberlijnse burgers in de en clave en een gebouwtje dat de twaalf Britse militairen die daar dienst doen als onderkomen dient. Het stuk grond is door een een 350 meter lang pad met W. Berlijn verbonden. 0 Zondagavond is de hoofd ingang van het stadhuis in Va' lencia. Spanje, beschadigd door het ontploffen van een kleine tijdbom. Een aantal ruiten sneu velde. Persoonlijke ongelukken hebben zich echter niet voorge daan. In Madrid en Barcelona zijn de laatste weken verschei dene kleine bommen ontploft. 0 Onder de ogen van talrijke toeristen heeft zondag een on derofficier Van de Oostduitse grenswacht de weg naar de vrij heid gevolgd door bij de grens tussen Oost- en West-Duitsland eenvoudig over de prikkeldraad versperring te springen. Even tevoren had hij een soldaat die hij bij zich had, gevraagd naar iets te zoeken dat uit zijn zak was gevallen. Bereidwillig hield hij zolang diens geweer vast. India dringt bij China aan op onmiddelijke stopzetting van dreigende en uitdagende daden van Chinese troepen India heeft er in een nota bij China op aangedrongen onmid dellijk stappen te nemen „Om een eind tè maken aan de onlangs gepleegde dreigende en uit dagende daden van de Chinese troepen tegen Indische grens posten" in het gebied Ladak in Kasjmier. De nota is zaterdag aan de Chinese ambassade in Nieuw Delhi overhandigd en dinsdag gepubliceerd. In de afgelopen maanden hebben de Chinezen dertien nieuwe posten in Ladak opgericht, aldus de nota. Het Chinese protest van 10 juli, waarin India wordt beschul digd van het vestigen van posten op Chinees gebied, wordt in de nota verworpen. BEROEP VAN NEDERLANDSE ZEEMAN in ENGELAND VERWORPEN Het Britse Hogerhuis, hande lend in zijn kwaliteit van opper ste gerechtshof, heeft dinsdag het hoger beroep van de Nederland se zeeman H. W. R. verworpen. De 29-jarige R., matroos van het Nederlandse m.s. „Wiema", was in Chester veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf we gens moord op een 21-jarig dienstmeisje. Margaret Hughes. Het meisje werd in het huis van de dokter, waar zij diende, ge wurgd aangetroffen. Het hoger beroep van R. was gebaseerd op de vraag of een brief, die als een bekentenis werd aangemerkt, en die kort voor zijn arrestatie door R. aan diens vrouw was verzonden, als bewijsstuk kon worden toegela ten. De brief werd door de kapi tein van het schip niet gepost maar aan de politie in handen gegeven. Het hooggerechtshof heeft gis teren besloten dat de brief als bewijsstuk geldt en het beroep van R. verworpen. PER KANO NAAR DE VIERDAAGSE I11 V'enlo kamperen 13 Engelse militairen op liet terrein van de Frederik Hendrik kazerne. Onder leiding van kapitein Johnson, zijn de militairen met zes kano's uit Dover het Kanaal overge stoken naar Calais. Over de ver schillende binnenwateren in Frankrijk en België kwamen zij via de Maas in Venlo, waar zij enige dagen blijven. Volgende week gaat de kapitein met zijn mannen deelnemen aan dé vier daagse van Nijmegen. Zondagmiddag zijn de piloot! en twee vrouwelijke passagiers van een particulier vier-per- soonsvliegtuig om het leven ge komen, toen het toestel kort na het vertrek van het vliegveld Elstree, ten noorden van Londen, neerstortte en op een boerderij in Hertfordshire terecht kwam. DONDERDAG 19 JULI HILVERSUM I; 7.00 Nws.; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Och- tendvaria; 7.50 Dagopening; 8.00 Nws.; 8.15 Lichte gram.; 9.00 Ochtendgymn. voor de vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Oude clavecimbelmuz.; 9.35 Waterst.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Ar beidsvitaminen; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Kookkunst; 11.15 Kamerork.: Moderne muz.; 12.00 Lacht ensemble met zangsol.; 12.30 Med. t.b.v. land- en tuinb.; 12.33 Uit het bedrijfsleven, lez.; 12.43 Pianospel: lichte muz.; 13.00 Nws.; 13.15 Meded., event, act., of gram.; 13.25 Beursber.; 13.30 Lichte gram.; 14.00 Strijk kwartet: Moderne muz.; 14.40 Voor de vrouw; 15.00 Fianorec.: klas. en moderne muz.; 15.30 Ex tra vitaminen; 16.00 Voor oog en oor. cult, progr.; 17.00 Gram. voor de jeugd; 17.10 Voor de jeugd; 17.40 Gram. voor de jeugd; 18.00 Nws.; 18.15 Event, act.; 18.20 Promenade-ork. en sol.; 18.55 Gesproken brief; 19.00 Carrousel, gevar. progr.; 19.55 Sportpraatje; 20.00 Nws.; 20.05 Holland Festival 1962: Concert- gebouwork.: Klas. muz. In de pauze: 21.00—21.15 Kurt Tuchol sky, de man met de vijf namen, lez.22.00 Lichte muz.; 22.30 Nws.; 23.00 Sportact.; 23.10 Dis- cotaria, nieuwe gram.; 23.55 24.00 Nws. HILVERSUM H; 7.00 Nws.; 7.15 Gram.; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws.; 8.15 Mo derne muz.; 8.50 Voor de vrouw; 9.40 Voor de kind.; 10.00 Gram.; 10.03 Geestelijke liederen; 10-15 Morgendienst; 10.45 Gewijde muz.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Geestel. liederen; 12.00 Middag klok- 12.04 Lichte gram.; 12.25 Voor de boeren; 12.35 Meded. t.b.v. land- en tuinb.; 12.38 Lich te orkestmuz.; 12.50 Act.; 13.00 Nws.; 13.15 Promenade-ork. en zangsol.: amusementsmuz.; 14.00 Metropole-ork.: lichte muz.; 14.45 Balletmuz.15.30 Licht ensem ble; 16.00 Verkenningen in de Bijbel; 16.20 Pianorec.: moderne muz.; 16.45 Voor de jeugd; 17.10 Lichte gram.; 17.40 Beursber.; 17.45 Lichte orkestmuz.; 18.15 Sportagenda; 18.20 Licht ensem- 21. Op trage riemslagen gleed Agors kleine bootje voort naar het zuiden. Niet alleen Erwin is door de aanvoerder aan de riemen ge zet, ook Egil. Alleen is de knaap niet, zoals de Noorse prins, in de boeien geslagen. „Is die heer Agor nu eigenlijk wel een held," wendt Egil zich opeens tot zijn lotgenoot. „Ik dacht van niet, in ieder geval niet een held zoals de koning en jij en Svein en..." „Zwijg, klein mormel," snauwt Erwin, hem met van woede fonke lende ogen toe. „Hoe durf je het woord tot me te richten, nota- bene, terwijl jij de schuld van deze toestand bent." De knaap staart hem met knip perende ogen aan, slaakt een die pe zucht en kijkt dan beduusd- voor zich. Het is duidelijk dat hij zich diep ongelukkig voelt en hoewel Erwin razend is moet hij tot zijn ergernis bekennen dat hij in zijn hart nog medelijden met de jon gen heeft. Het tweetal spreekt echter geen woord meer tot elkaar en pas als de tweede dag land in zicht komt, wordt Egil weer een beetje levendiger. Het is een barre kust waarheen Agor de steven richt. In een kleine baai landen zij en bedachtzaam neemt Egil het landschap in zich op. „Zoek je wat knaap," gromt Agor. „Ik zeg, zoek je wat?" „Uw burcht," antwoordt de knaap, „maar die ligt zeker verder weg. Gaat het daar nu heen?" Met een bulderende lach maakt Agor een kromme buiging. „Zeker, ik zeg zeker knaap, ha, ha, ha, ha. De burcht van Agor, ho, ho, ho. Ja, ja. ik zeg de burcht van Agor. Daar zul je van opkijken jongen, dat kan je geloven." ble; 18.40 Negro-Spirituals; 19.00 Nws. en weerber.; 19.10 Gewijde muz.; 19.30 Radiokrant; 19.50 Polit. iez.; 20.00 Koninklijke Mili taire Kapel; 20.45 De Zeven sprong, vakantiewedstr.21.10 Hammondorgelspel met ritmi sche begel.; 21.15 Gevelstenen en uithangborden, klankb.; 21.30 Holland Festival 1962: kerkorgel- conc.: klas. en moderne muz.; 22.00 Muz. voor miljoenen: klas. gram.; 22.30 Nws. en SOS-ber.; 22.40 Avondoverd.; 22.55 Report, zomerconferentie C. H. U.; 23.05 Cello en piano; 23.25 Boekbespr.; 23.50 Gram.; 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws.; 12.03 Lichte gram.; 12.30 Weer ber.; 12.35 Amusementsmuz.; 12.50 Beursber.; 13.00 Nws.; 13.15 Moderne en klas. kamermuz.; 14.00 Werther, opera; 15.00 Ka mermuz.; 15.30 Lichte piano- muz.; 16.00 Beursber.; 16.06 Koorzang; 16.20 Kamermuz.; 17.00 Nws.; 17.15 Lichte muz.; 17.50 Vioolrec.; 18.20 Voor de sold.; 18.50 Ork. en piano's; 19.00 Nws.; 19.40 Italiaanse muz.; 20.00 Casinoconc.; 21.15 Zang- ree.; 22.00 Nws.; 22.15 Lichte muz.; 22.55—23.00 Nws. Televisieprogramma's NED. TV; 20.00 Journ.; 20.20 Gesprek aan de schrijftafel, lez.; 20.30 Onder vuur, enkele studen ten stellen vragen aan een poli ticus; 21.00 Arturo Ui, toneelst. VLAAMS BELG. TV: 19.30 Voor de jongeren; 20.00 Nws.;; 20.30 Deense kunstambachten, filmreport.; 20.50 Korte film: 21.00 Arturo Ui, toneelstuk; 23.20 Nws. VEEMARKT ROTTERDAM Rotterdam, 17 julii Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal aangevoerd 2865 stuks vee, zijnde 210 vette koeien en ossen; 741 gebruiksvee; 633 vette kalveren; 233 graskalveren; 551 nuchtere kalveren; 48 paar den; 11 veulens; 411 schapen of lammeren en 27 bokken of gei ten. De noteringen waren als volgt Vette koeien ƒ2,40ƒ3,40; Vette kalveren ƒ2ƒ2,65. Alles per stuk. Graskalveren ƒ225ƒ425; Nuchtere kalveren 140170; Slachtpaarden ƒ210260; Schapen 80100; Lammeren ƒ70ƒ90; Kalf- en melkkoeien 920ƒ1220; Vare koeien ƒ650 ƒ850; Vaarzen ƒ600ƒ900 en pinken 425—575. Alles pet stuk. Overzicht; Vette koeien: aan voer iets minder dan vorige week, handel zeer rustig, prijzen niet hoger; Vette kalveren: prijs als vorige week, aanvoer vlotter, prijs niet hoger, enkele prima's boven notering; Graskalveren: aanvoer ruimer, handel redelijk, prijs stijver; Nuchtere kalveren: aanvoer minder, handel redelijk, prijs iets hoger; Slachtpaarden: aanvoer als vorige week, handel kalm. prijs iets hoger, afloop flauw; Schapen: aanvoer minder, handel stroef, niet geheel prijs houdend, lammeren iets hoger; Kalf- en melkkoeien; aanvoer iets ruimer, handel levendig, prijs als vorige week; Vare koeienaanvoer als vorige week. handel traag, prijs onveranderd: Vaarzen en pinken; aanvoer Jets ruimer, handel kalm.'PrijzenTon- gewijzigd.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3