NG! Sowjet-Unie verwerpt Westelijk voorstel over Berlijn Toch Papoea-delegatie naar Indonesië? Nieuwe kabinetswijziging in Engeland IIEKANTOOR LEROUX Electro-Monfeur E JONGE ZONEN DINSDAG 17 JULI 1962 18e Jaargang Nr 5651 ONTWAPENINGS CONFERENTIE TE CENEVE HEROPEND mijnontploffing in japan Churchilïs herstel verloopt bevredigend GROTE ROSBRAND BIJ LA CIOTAT Villa' s aan Rivièra werden bedreigd GEHEIME VOORBESPREKINGEN OVER KWESTIE- NIEUW-GUINEA WEER HERVAT SOEKARNO ZAL EEN VERKLARING AFLEGGEN OVER DE KWESTIE-NW, GUINEA Op Nieuw-Guinea wonende Indonesiërs helpen para s HET ONTDEKKEN VAN KERNPROEVEN FRACTIELEIDER C. H. U. STELT ZICH NIET HERKIESBAAR Bezoek Prinsessen aan Suriname Een berg en een waterval genoemd naar de Prinsessen Weeroverzicht ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT HOOGWATER Terneuzen Telefoon 2380 OMFIETS VERZEKERING EKERING (particulier) DIRECT GEVRAAGD: bezit van rijbewijs A en B. TELEVISIE-ELECTRO r 2 - AXEL - TEL. 01155-565 -ri rrf /mmTïTUTl'/n ,ry- Fiankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswaï Telefoon 01150 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRUE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v"/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 16 ct; minimum pei advertentie ƒ2,40. Rubriek: Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,10. Iedere regel meer 22 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Gisteren zijn de ontwapenings besprekingen in Genève hervat. Dc Sowjetrussische afgevaardig de Zorin zei dat de Sowjet-Unie bereid is zich te bewegen in de richting van de Amerikaanse, voorstellen tot vermindering van de conventionele bewapening en het verminderen van het oor logsgevaar. De Sowjet-Unie lis ook bereid snelle en betrouwbare verbindingen tussen de rege ringshoofden en de secretaris generaal van de Verenigde Na- tics te leggen en het uitwisselen van militaire missies met de Verenigde Staten toe te staan. De Amerikaanse afgevaardig- de Dean had voordat Zorin sprak aan Rusland verzocht enig „drin- gend noodzakelijk realisme te tonen, waarmee het al veel eer- t der had moeten komen". Zorin zei dat de Sowjet-Unie „de positie van de Westelijke mogendheden op een aantal be langrijke vraagstukken ten halve I tegemoet zou komen" en voegde een nieuw artikel aan het Sow- jetrussische ontwerpverdrag toe. Hierin wordt voorgesteld vanaf het eerste begin van het eerste i stadium gezamenlijke troepen bewegingen en manoeuvres van I hvee of meer staten te verbie- den. De verdragspartners moeten voorat mededeling doen van grote militaire bewegingen en oefeningen van hun nationale legers op nationaal grondgebied. Tussen de verdragspartners moe ten militaire missies worden uit gewisseld en tussen regerings hoofden en met de secretaris generaal van dc Verenigde Na- I ties moeten snelle en betrouw bare verbindingen worden ge legd. Deze maatregelen blijven van kracht na het eerste stadium totdat algehele en algemene ontwapening wordt uitgevoerd, aldus het artikel. I Op een persconferentie zei I Zorin later dat de enige basis waarop de Sowjet-Unie bereid is een kernstopovereenkomst te sluiten het compromisplan van de acht neutrale landen is. Op de vraag of de Sowjet- Unie inspectie ter plaatse zal toe staan wanneer het Westen wil I afzien van de eis tot het instellen i van internationale controlepos ten in de Sowjet-Unie, zei Zorin jdat Rusland door het aannemen Svan het neutralistische plan al een compromis gedaan heeft. In plan wordt voorzien in inter- tationale inspectie op uitnodiging van het land waarin een ver lacht voorval is gebeurd. Een Amerikaanse woordvoer der zei later dat het nieuwe ar- ^■ïkel niet als een grote verande ring in de Sowjetrussische hou- ding kan worden opgevat. In een steenkolenmijn op Hokkaido, het noordelijkste Ja- ■panse eiland, zijn zondag door I een gasontploffing acht mijn- werkers om net. leven gekomen en acht gewond. Sowjet-Unie heelt op een nota gestuurd aan Westelijke mogendheden „provocaties" in West- Berlijn, zo heeft radio Moskou maandag omgeroepen. Volgens de nota duren „de provocaties van fascistische en revanchis tische elementen uit West-Ber- lijn" aan de Oostduitse grens voort. Hierdoor wordt een toe stand geschapen die „onvermij delijk de bezorgdheid van de landen opwekt die belang stellen in het handhaven van orde en vrede in dit gebied". De Sowjet-Unie heeft de Wes telijke voorstellen tot het hou den van besprekingen tussen de Engelse-Franse en Amerikaan se en de Sowjetrussische ver tegenwoordigers in Berlijn om incidenten aan de muur te voor komen, verworpen, zo is maan dag in welingelichte kringen in Londen vernomen. Zaterdag werd aan de Westelijke mogend heden in Moskou een nota met deze inhoud overhandigd, in antwoord op een Westelijke nota van 25 juni, waarin deze besprekingen werden voorge steld. In de Russische nota worden de door het Westen opgegeven redenen voor de spanning en het schieten aan de Berlijnse muur verworpen en wordt het Westen de schuld van de hui dige toestand gegeven. Tevens werden de bekende Russische eisen voor het terugtrekken van de Westelijke troepen uit Berlijn in de nota herhaald, aldus de zegslieden. In de nota beschuldigt de Sowjet-Unie de Verenigde Sta ten cn West-Duitsland van het aanmoedigen van uitdagende daden in Berlijn. Volgens Tass zegt de nota dat deze uitdagin- een „de toestand in dit gebied sterk verergeren". „De gewapen de overvallen, moorden, het op blazen van grensinstallaties en andere misdaden zijn geen af zonderlijke incidenten, maar agressieve daden tegen de Duit se Democratische Republiek en haar bondgenoten, de socialis tische staten, claden die van te voren zijn beraamd, met aan moediging van Westduitse zijde", aldus de nota volgens Tass. De Engelse regering is „teleur gesteld" door het verwerpen van besprekingen in Berlijn door de Sowjet-Unie. In officiële Britse kringen had men dit echter al verwacht, na de rede die Chroesjtsjov dinsdag op de „wereidvredesconferentie" in Moskou had gehouden en t> de „gezaghebbende verklaring" van Tass, die daarna verscheen. De woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, Lincoln White, zei het te betreuren dat de Sowjet-Unie „geen antwoord geeft" op het voorstel van 25 juni, dat was gedaan „om een Premier MacMillan heeft gis- I teren wederom wijzigingen in zijn kabinet aangebracht. Huygh Fraser. 44 j., is benoemd |tol minister voor de Lucht- ncicht. Hij volgt Julian Amc- 1 op. die minister van Burger luchtvaart wordt. Amery's voor- ganger. Peter Thorneycroft, is turnster van Defensie geworden. Niall MacPherson, 53 jaar, is penoemd tot minister voor Pen- B oenen en Nationale Verzeke ring Hii volgt John Boyd—Car penter op, die vorige week vrij- plag is bevorderd tot eerste se- ti e ans van het ministerie van llunancien ral". Geoffrey on „paymaster gene- i R'Pon, 38 jaar is benoemd tot minister van Open- UWen en Werken als vfn ]0I'd John Hope. Loid Jellicoe, 44 jaar, wordt turnster van Staat bij het minis- I ene van Binnenlandse Zaken Ws opvolger van David Renton. m,w" GrCen' 50 1aar. wrdt ■teri C1 Van bij bet minis- ene van Handel als opvolger Slr Kmth Joseph, die vorige imin ,v ag werd bevorderd tot Plaatselijk C" practische oplossing van de toe stand die ontstaan is door het oprichten van de muur in Ber lijn" te vinden. De Westelijke mogendheden hadden voorgesteld dat hun ver tegenwoordigers in Berlijn zich met de Sowjetrussische func tionarissen zouden verstaan om verdere schietpartijen te ver mijden, „in het bijzonder door het zoeken van middelen om het zich verplaatsen van per sonen en het vervoer van goede ren in Berlijn te vergemak kelijken". Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buiten landse Zaken zei het te betreu ren dat de opbouwende voor stellen, die de Westelijke mogendheden hebben gedaan, door de regering van de Sowjet- Unie zijn verworpen. Churchilïs herstel heeft een bevredigend verloop, zo hebben zijn artsen maandag meegedeeld. In de bossen bij La Ciotat, aan de Middellandse Zee tussen Mar seille en Toulon, is maandagmor gen een grote brand uitgebro ken, die door een sterke wind wordt aangewakkerd. Acht brandweerkorpsen van omlig gende plaatsen en 150 militai ren uit Marseille bestrijden het vuur. Villa's bij Cannes aan de Rivièra werden door de brand bedreigd. Tien villa's bij The- oule werden rechtstreeks be dreigd. waardoor bewoners en kampeerders moesten vluch ten. De brandweer heeft de brand hier in bedwang-. Een tweede brand is uitgebro ken tussen de dorpen Bedoule en Ceyreste bij Marselies, ongeveer 160 km ten westen van Cannes. Volgens welingelichte kringen zijn maandag in de buurt van Washington de geheime bespre kingen over de kwestie-Nieuw- Guinea tussen Nederlandse en Indonesische afgevaardigden weer hervat na een onderbre king tijdens het weekeinde. Men kon nog niet zeggen hoe lang deze voorbereidende be sprekingen zullen duren. De Nederlandse ambassadeur in Washington, dr. J. H. van Roijen, en de Indonesische am bassadeur in de Sowjet-Unie, Adam Malik, trachten zich naar verluidt een oordeel te vormen over de vraag, of officiële onderhandelingen tussen hun landen kunnen worden gehou den op basis van het plan-Bun ker. De heer Bunker neemt, zo als bekend, aan het vooroverleg deel. De woordvoerder van het Ame rikaanse ministerie van Buiten landse Zaken zei maandag op een persconferentie in antwoord op vragen over het verloop van de voorbesprekingen slechts dat deze „voortduren". Naar „Antara" meldde, zal president Soekarno heden een openbare verklaring afleggen over de volgende stap, die Indo nesië zal doen in verband met de kwestie Nieuw-Guinea. Minister Soebandrio van Bui tenlandse Zaken, die dit mede deelde, had tevoren met Soekar no een onderhoud van een uur gehad over de laatste ontwikke lingen In de besprekingen tussen de heren Malik, Bunker en Van Royen in de Verenigde Staten. Minister Soebandrio glim lachte en knikte bevestigend toen hem door verslaggevers werd gevraagd of hij van mening was dat de besprekingen met Neder land nabij Washington bevredi gend verlopen. Waarnemers in Djakarta ver wachten dat minister Soebandrio aan het hoofd van de Indonesi sche delegatie zal komen te staan, als het tot officiële onder handelingen komt. De meeste waarnemers in de Indonesische hoofdstad geloven dat deze for mele besprekingen niet ver af zijn. Sir John Hobson, 50 jaar, is benoemd tot procureur-generaal. Rij volgt sir Reginald Manning- ham—Bulier op, die vrijdag is bevorderd tot minister van Jus- litic. Lord Saint Oswald, 45 jaar, en James ScottHopkins, 40 jaar, zl.in benoemd tot parlementaire secretarissen aan het ministerie van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening. Hun voorgangers waren lord Waldegrave en Wil liam Vane. Voorts is nog een 15-tal secre tarissen, parlementaire secreta rissen en parlementaire onder secretarissen benoemd. Vorige week vrijdag werden al zeven topfiguren uit het ka binet ontslagen. Elf van de maandag bekendge maakte nieuwe benoemingen gelden merendeels jonge conser vatieven, voor wie het de eerste ministerspost is. De grootste ver rassingen zijn het ontslag van lord Hope als minister var. Open bare Werken en dat van David Renton als minister van Staat bij Binnenlandse Zaken. Premier MacMillan wil door de wijzigingen het prestige van zijn kabinet herstellen. Lange gras rondom Merauke voor de veiligheid afgebrand. Sommige Indonesiërs die op Nieuw-Guinea wonen trachten de bij Merauke gelande parachu tisten te helpen. Dit is de reden dat in dit gebied de uitzonde ringstoestand is afgekondigd. Dit verklaarde de resident van Zuid- Nieuw-Guinea, mr. Eibrink Jan sen, in een vraaggesprek dat gisteravond in het NTS-journaal werd uitgezonden. De uitzonderingstoestand geeft de resident onder andere de be voegdheid tot het doen aanhou den op straat van verdachte in dividuen, fouillering, huiszoeking en het bepalen van gebieden waar men wel of niet mag ver blijven. Dc heer Eibrink Jansen zei dat sommige Indonesiërs dc pa rachutisten trachten te helpen met huisvesting, voeding en me- had een De resultaten die door de ope ratie „Vela'' zijn verkregen be wijzen niet dat het mogelijk is afstand te doen van controle posten en van een systeem van inspectie ter plaatse, om de juiste aard van verdachte ver schijnselen vast te stellen, zo heeft een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken maandag ge zegd. „Het vraagstuk van het stopzetten der kernproeven be rust nog steeds op het sluiten van een akkoord waarbij wordt voorzien in de noodzakelijke con- tr '«maatregelen". irincoln White legde er de na druk op dat onlangs gepubliceer de berichten over het onder scheiden van ondergrondse kern explosies en natuurlijke aard bevingen voorbarig waren. Hij voegde er aan toe dat de Ver enigde Staten de laatste tech nische bevindingen nog onder zoeken „en in de nabije toekomst de wijzigingen zal aanbrengen in hun huidige standpunt die mogelijk lijken". KATANGA VIERDE ONAFHANKELIJK HEIDSDAG In Katanga heeft de viering van de onafhankelijksdag plaatsge vonden. Premier Moishc Tsjombe nam in Elisabethstad een parade- af, waaraan 2.000 man militairen en 1.000 man Katangeese politie hebben deelgenomen. Foto: Premier Tsjombe beant woordt de toejuichingen van de menigte. dicamenten. Een hunner men erop betrapt dat hij parachutist kaarten met onder andere de toegangswegen naar Merauke had verstrekt. Teneinde gemakkelijker te kun nen controleren wie de stad nadert heeft men het lange gras rondom de stad afgebrand. Som mige parachutisten zijn de stad dicht genaderd maar men heeft in Merauke de indruk dat het hier individuele para's betreft, die van de hoofdgroep zijn afge scheiden. In Merauke kan men af en toe het geluid van lichte wapens horen, wanneer Neder landse patrouilles vuurcontact maken. Redenen tot evacuatie zijn er volgens de resident nog niet. Mocht dit onverhoopt wel noodzakelijk zijn, aldus de resi dent, dan behoeft er bij wijze van spreken maar op een knop te worden gedrukt om het ge hele apparaat in werking te stel len. De fractieleider van de Chris- telijk-Historische Unie, dr. H. W. Tilanus, zal zich voor de ver kiezingen 1963 voor de Tweede Kamer niet meer beschikbaar stellen. De volgend jaar 78-jari- ge politicus zal dan 41 jaar lid van de Tweede Kamer zijn ge weest. Ofschoon in sommige kringen verwacht wordt, dat dr. Tilanus als lijsttrekker en frac tieleider zal worden opgevolgd door de voorzitter van de Chris- telijk-Historische Unie mr. H. K. J. Beernink. gemeentesecre taris van Rijswijk en lid van de Tweede Kamer, wordt dit van terzake gezaghebbende kringen in twijfel gesteld. In dit verband wordt ook de naam van de minister van Economische Zaken drs. De Pous genoemd, doch deze heeft te kennen gegeven zich voorshands niet beschik baar te willen stellen. De Chris- telijk-Historische Unie zit daar door met dezelfde moeilijkheden als vier jaar geleden, toen dr. Tilanus zich terug wenste te trekken en voor hem geen op volger kon worden gevonden. De Nicuvv-Guinea-raad heeft maandagavond met veertien te gen elf stemmen alsnog besloten tot het zenden van een delegatie naar Indonesië „om heet stand punt van het Papoea-volk aan dc Indonesische regering uiteen te zetten". Dit besluit is vervat in een nieuwe, motie van de Papoea bestuursambtenaar N. Tanggah- ma uit Fakiak waarin bij de Nederlandse regering er op aan gedrongen wordt aan de Indone sische regering voor te stellen, toe te staan dat een delegatie van West-Papoea's uit de Nieuw-Gui- nea-raad binnenkort Indonesië zal bezoeken en het zenden van Indonesische troepen naar West- Papoea stop te zetten. Een motie van hetzelfde raads lid voor het zenden van een delegatie naar Indonesië werd vorige week vrijdag verworpen. Bij de debatten over de nieu we motie verweet Tangahma de Nederlandse leden van de raad vier van de zes hadden tegen zijn eerste motie gestemd dat zij de troonrede van het vorig jaar zijn vergeten, waarin voor de Papoea's mogelijkheden werden geopend, zich vrij te oriënteren. „Zij moeten zich rea- lisren dat zij niet als Nederlan ders maar als vertegenwoordi gers van de bevolking optreden", zo zei Tanggahma over de Ne derlandse leden. Over het zenden van een dele gatie naar Indonesië zelf betoog de hij, dat tot dusver alle inlich tingen over Nieuw-Guinea die in Indonesië worden ontvangen uit Nederland afkomstig zijn. „Het is voor de Indonesiërs moeilijk daaraan geloof te hechten", zo zei hij. Over de taak van de dele gatie zei Tanggahma dat Indo nesië ervan overtuigd dient te worden dat dc Fapoea's „noch Nederlands noch Indonesisch willen worden doch op eigen be nen willen staan". „Het kan zijn dat Nederland als klein land de eigen weg van de Papoea's in de weg staat. Daarom moeten wij zelf in Djakarta gaan vertellen wat wij willen, ook al zou dat geen enkel resultaat opleveren. Wij moeten zelf een aandeel ne men. Het is niet waar dat wij gedwongen zijn een eventuele overeenkomst van een Neder lands-Indonesisch overleg te aan vaarden". De nieuwe motie werd heftig bestreden door de heer M. Kai- siepo die het doel daarvan ver geleek met „het slapen met een schone vrouw met de belofte haar niet lastig te vallen". Hij waarschuwde ernstig tegen „de sluwe Indonesische president" en verdedigde de mening dat dc re sultaten van het geheime over leg tussen Nederland en Indone sië moeten worden afgewacht. „Wij hebben twaalf jaar gewacht, twaalf dagen kunnen daar wel bij". Hij waarschuwde verder nog tegen „teveel moed die in sommige gevallen tot niets kan leiden". „Wij moeten geen be slissing nemen waarmee wij ons zelf een strop om de hals leg gen", zei hij. Het Nederlandse raadslid mr. J. O. de Rijke, die tegen de eer ste motie van Tanggahma had ge stemd, deelde mee, „na langdu rige aarzeling en met enige schroom" thans besloten te heb ben zijn stem uit te brengej? voor het zenden van een delegatie naar Indonesië. Hij merkte op dat men de vraag kan stellen of de nadelen van zo'n stap niet zwaarder wegen dan de voor delen doch dat de ontleding daarvan thans niet opportuun is aangezien er „geloof bestaat bij een aantal Papoaa's in een ont moeting met Indonesiërs". De Nederlandse raadsleden die tegen het zenden van een dele gatie gekant bleven waren pater L. J. van de Berg en H. P. W. Gosewisch. De eerstgenoemde vroeg zich onder meer af, of Dja karta wel de juiste plaats is voor een ontmoeting tussen Papoea's en Indonesiërs terwijl hij het ge ven van een duidelijke opdracht aan de delegatie als een eerste vereiste noemde. Voordat de raad de nieuwe motie aanvaardde herhaalde de regeringsgemachtigde de heer Veldkamp de principiële bereid heid tot medewerking aan de uitvoering van de motie. Hij voegde er echter aan toe, dat het aan de raad zelf is om de voor waarden te bepalen waaronder de delegatie naar Djakarta moet worden afgevaardigd „waarbij de regering er volledig begrip voor zou hebben dat een dergelijke delegatie niet onder alle omstan digheden zou worden afgevaar digd". Ter verduidelijking voeg de hij hieraan toe, dat bijvoor beeld een voorwaarde zou kun nen zijn dat 'Indonesië inderdaad, zoals in de motie trouwens ge steld wordt, de vijandelijkheden vooraf dient te staken. Maandagmorgen hebben 'de Prinsessen Irene en Margriet een bezoek gebracht aan de weste lijke polders bij Paramaribo en aan enkele instellingen in de Surinaamse hoofdstad zelf. „Het is ontroerend en sprekend voor de hartelijkheid van de Suri naamse bevolking dat na veer tien dagen het enthousiasme en de spontane vriendelijkheid nog even groot zijn als tijdens de eer ste dagen van ons bezoek", zo merkte eén der leden van het ge volg van de prinsessen tijdens de rondrit op. Waar men ook kwam. in het district of in de stad, over al juichten de mensen de prin sessen toe en met vlaggetjes zwaaiende schoolkinderen ston den opgesteld. Tijdens de huldigingsplechtig heden van maandag waarbij de bevolkingsgroepen door zang en dans ieder op eigen wijze hun aanhankelijkheid betuigden kre gen de prinsessen geschenken aangeboden van een fraaie col lectie sieraden tot een eenvoudig vaasje met bloemen. .Van een tiental Hindostaanse vrouwen ontvingen de prinsessen fraai be werkte hoofddoeken. In Faramaribo werd maandag morgen eerst een bezoek ge bracht aan de synagoge van de Nederlands-Israëlische gemeen te. Na een korte bezichtiging van de synagoge volgden bezoeken aan de huishoudschool en het Hindostaanse weeshuis. De voor zitter van het weeshuis, dr. S. Rambaran Mishre, wees er in een toespraak op, dat de Hindo- stanen dankbaar zijn dat zij on der het Huis van Or.anje steeds vrijheid van godsdienst hebben genoten waardoor hun gods dienst en de Hindostaanse cul tuur niet verloren zijn gegaan. Geheel onverwachts werd nog een bezoek gebracht aan het weldadigheidsgesticht, waarmee de ouden van dagen bijzonder in hun schik waren. Daarna vertrok,men uit Para maribo voor een rondrit door het westelijk deel van het district Suriname. Maandagmiddag werd in het stadion in Paramaribo 'n jeugd- demonstratie bijgewoond,'; waar aan werd deelgenomen door 9000 schoolkinderen. In Suriname zijn een berg en een waterval genoemd naar de bezoekende Prinsessen. De berg heet Margriet-Francisca berg en ligt in het Saramacca district ten westen van de Suriname- rivier in midden-Suriname. Dc waterval die naar Prinses Irene genoemd is, bevindt zich bij de Brownsberg in liet nieuwe Bro- koponde district. OPKLARINGEN Boven Oost-Duitsland bevindt zich het restant van een lage drukgebied dat zondag over ons land trok. Het veroorzaakt daar onweers- buien, waarbij plaatselijk, op de grens met Oostenrijk, meer dan 20 mm neerslag werd afge tapt. Achter de depressie is noordelijke wind koelere lucht West-Europa binnengestroomd, waarin de middagtemperaturen niet hoger werden dan omstreeks 20 graden. In ons land is de buienactivi teit afgenomen onder invloed van een rug van hoge luchtdruk die over de Britse eilanden na dert. Dit luchtdruksysteem be weegt zich slechts langzaam naar het oosten. De wind blijft ZON MAAN op onder op onder Juli 17 4.39 20.52 20.53 4.33 18 4.40 20.51 21.36 5.42 19 4.42 20.50 22.11 6.58 20 4.43 20.49 22.41 8.18 21 4.44 20,17 23.07 9.39 dan ook hoofdzakelijk noorde lijk maar neemt wel af. Er worden meer opklaringen verwacht, maar in het tempe- ratuursyerloop komt maar wei nig verandering. medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot hedenavond. Opklaringen. Droog weer met aanvankelijk veel bewolking, maar" later ook opklaringen. Zwakke tot matige wind, in hoofdzaak uit noordelijke rich tingen. Weinig verandering 'in temperatuur, DINSDAG 17 JUJLI v.m. n.m. Breskens 1.26 1.46 Terneuzen 2.01 2.21 Hansweert 2.41 3.01 Walsoorden 2.51 3.11 WOENSDAG 18 JULI v.m. n.m. Breskens v 2.11 2.33 Terneuzen 2.46 3.08 Hansweert 3.26 3.48 Walsoorden 3.36 3.58

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 1