Provinciaal nieuws Binnenlands nieuws Weldra maatregelen tegen Veronica? Voetstappen op óe trap RADIO EN TELEVISIE Kana RECHTSZAKEN AGENDA Gespre ■srn TERNEUZEN ZAAMSLAG AXEL BIERVLIET. OOSTBURG. Chroesjtsjov over het ne men van kernoapenproeven DUITS LEGERKAMP IN BUDEL ONZE JONGENS NAAR LA COURTINE WEINIG ZON MET HEEL VEEL SCHADUW WONDERKINDEREN Duits legerkamp in Budel Onze jongens weer naar La Courtine Er leven nog wonderkinderen Zon en schaduw Financ „Bloenienbuurt" op reis. Onder leiding van de voorzit ter der buurtvereniging, de heer A. IJsebaert, maakten zaterdag 1.1. een 80-tal kinderen in de leef tijd van 7 tot en met 14 jaar hun jaarlijks uitstapje, ditmaal naar de „Waranda'' bij Oosterhout). Gedurende de gehele dag heeft de jeugd zich daar kostelijk kun nen amuseren. In tegenstelling tot bij ons, vras het weer aldaar uitstekend. Eerst toen zij rond zeven uur 's avonds in de bussen stapten om de thuisreis te aan vaarden vielen de eerste regen droppels. Om ongeveer acht uur kwamen zij weer behouden in Terneuzen aan. Drumbandshow Voor 1.1. zaterdagavond organi seerde de „Harmonie Terneuzen", tezamen met de plaatselijke V.V.V. en de Middenstandsvereni. ging „Klimop", een muziek- en drumbandshow op de Markt. Be halve de plaatselijke vereniging werd medewerking verleend door „De Scheldegalm'1 uit Hansweert en „Euphonia" uit Goes. Ondanks het slechte weer van zaterdag kon deze show toch ge durende de schaarse perioden dat het niet regende, doorgang vin den. Voor deze muzikale show was van de zijde van het publiek een vrij goede belangstelling. Verkeersongeval Zondagavond te kwart vóór acht had op de Axelsestraat nabij het kruispunt Van Steenbergen laan een verkeersongeval plaats. De heer W. P. J. Dh„ wonende te Biervliet, Geertruidapolder, had. rijdende in zijn auto in de Axelsestraat, de linker richting aanwijzer reeds uitstaan, met de bedoeiing de Van Steenbergen laan in te rijden, toen hij bemerk te dat een tegenligger naderde, rijdende in de richting van de brug. Teneinde deze auto voor rang te verlenen, bracht de heer Dh. zijn auto tot stilstand. De bestuurder van een Belgi sche auto, de heer P. J. N. uit Evere, die achter de auto van de heer Dh. reed. bracht daarop eveneens zijn auto tot stilstand, doch de bestuurder van de daar op volgende auto, de heer W. G. de M. uit Terneuzen, had zulks te laat bemerkt en reed de Bel gische auto aan de achterzijde aan. Gevolg was, dat de auto van de heer M. aan de vóórzijde en die van de heer N. aan de achterzijde materiële schade opliepen. Benoeming onderwijzer Tot onderwijzer aan de „St Wik librordusschool" alhier werd be noemd de heer P. J. J. Everaert, thans als zodanig werkzaam te Vlissingen. Geslaagd Voor het praktijkdiploma boek houden „St Genesius" slaagden de heren A. van Paemel te Ter neuzen en O. de Vree te Terhole. waar rond zich destijds het fami lieleven afspeelde. Door het luiden van een bel, die eens de eerste locomotief van het stoomtrammetje dat in West Zeeuws-Vlaanderen reed sierde, werd de tentoonstelling ingeluid. De expositie, die zeer aardig en deze maal overzichtelijk is inge richt, omvat ruim 200 gebruiks voorwerpen. Burgemeester Van Leeuwen bracht ten slotte nog dank aan de inrichter van de tentoonstel ling de heer J- Dierkx, alsmede aan mevr. De Mul, die haar ge waardeerde adviezen gaf bij de inrichting van het geheel. I.iefdadigheidskorfbalwedstrijd voor het Groene Kruis Zaterdagavond werd op het ge meentelijk sportterrein ten bate van de afdeling Zaamslag van het „Groene Kruis" een korfbal wedstrijd gespeeld tussen twee twaalftallen die zich uit de jeugd- bevolking hadden geformeerd en nu als de twaalftallen „Oranje" en „Rood-Geel" in vriendschappe lijke kamp tegenover elkaar ston den voor een sympathiek doel, n.l. steunverlening aan het plaat selijk „Groene Kruis". Het was dan ook geenszins te verwonde ren dat voor deze uitzonderlijke wedstrijd als scheidsrechter in 't veld trad dokter Elenbaas, ter wijl zijn collega dokter Verboom en de wijkverpleegster zr Beukei- man als grensarbiters fungeer den. Jammer was het dat de weers omstandigheden velen hebben weerhouden om deze uitzonderlij ke wedstrijd bij te wonen. Zelfs de scheidsrechter had er blijk baar geen goed oog op, want hij had, gezien zijn hoofddeksel, wel een buitje verwacht. Hoewel het droog bleef gedu rende de wedstrijd was het veld toch glibberig en menige tuime ling werd gemaakt. Het werd ditmaal niet „Oranje boven", want de Rood-Geel-ploeg won met 52. De opbrengst van deze liefda digheidswedstrijd bedroeg ruim ƒ118. Nog eens overdoen en dan op een mooie zomeravond? „Oran je" dan boven en de kas van het Groene Kruis nog eens extra be dacht! Waarom niet? Uitstapje „De Volharding" Op uitnodiging van het bestuur van de Dendermondse Steenweg in Gent bracht j.l. zaterdag de muziekvereniging „De Volhar ding" van Zaamslag een hezoek aan dit stadsgedeelte van Gent, ter opluistering van de feesten aldaar. Na opgesteld te zijn werd met de officiële personen afgemar cheerd naar het monument voor de gevallenen in de oorlogen van 19141918 en 1940—1944. Onder het spelen van het Belgische volkslied werden aan de voet van het monument bloemen gelegd. Na afloop hiervan werd de avond verder doorgebracht met een mars door de feestelijk ver lichte straten. Deze mars werd enkele malen onderbroken door hevige regenbuien. Om half twaalf arriveerde „De Volharding" weer te Zaamslag. Aanrijding op kruising Kerk- dreefWeststraat Weer had op de kruising Kerk- dreefWeststraat een aanrijding plaats, omdat een Belgische automobilist het toch goed zicht bare stopbord in de Weststraat niet had gezien en zodoende geen voorrang gaf aan de bromfietser M, K. uit Axel. De personenauto werd be stuurd door de heer M. L. uit Gent. De aanrijding bleef beperkt tot lichte materiële schade aan auto en brommer. Universitair examen Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht Slaagde voor het semi- arts examen de heer C. Kostense, aljiier. Tentoonstelling van oude gebruiksvoorwerpen In de burgerzaal van het raad huis werd vrijdagavond door bur gemeester J. L. van Leeuwen een expositie geopend van ge bruiksvoorwerpen uit de 17e, 18e en 19e eeuw. In een toespraak tot een aantal genodigden, die getuige waren van deze openingsplechtigheid, zeide de burgemeester dat deze tentoonstelling van eenvoudige gebruiksvoorwerpen uit de vori ge eeuwen, de belangstelling voor de vroegere ambachtskunst weer doet herleven. De haard, op de tentoonstelling in verschillende soorten uitge beeld, was een belangrijk middel punt, aldus de burgemeester, JONGETJE VERMIST In Amsterdam wordt sinds zon dagmiddag omstreeks half vijf de 5-jarige Paul Sierman vermist. Het jongetje was 's middags met vriendjes in de buurt van de ouderlijke woning op de Prinsen gracht aan het spelen. Paul had zijn autoped meegenomen. De autoped heeft men langs de wa terkant van de Keizersgracht te ruggevonden, maar van het jon getje ontbreekt sindsdien elk spoor. Hij had op een gegeven mo ment zijn vriendjes in de steek gelaten, nadat ze door een man waren weggejaagd toen ze op een muur zaten. De politie acht het niet onwaarschijnlijk, dat het ventje in het water is gevallen. De waterpolitie heeft zondag avond in de Keizersgracht ge dregd, maar omstreeks het mid dernachtelijk uur had men nog niets gevonden. TWEEJARIG KIND OMGEKOMEN Het tweejarig zoontje van 'de familie Lsomp uit 'Zaandam is vrijdag gegrepen door 'n vracht auto toen het kind vanachter een geparkeerde auto plotseling de P. J. Troelstralaan overstak. Tij dens het vervoer naar het St. Janziekenhuis is het kind aan zijn verwondingen overleden. MET SCOOTER GESLIPT De 33-jarige banketbakker P- Louwerse uit Den Dolder is zon dagavond om kwart over tien met zijn scooter op de Slotlaan in Zeist geslipt. De man werd zó ernstig gewond, dat hij kort na aankomst in het Zeisterzieken- huis is overleden. Hij was vader van vijf kinderen. Zijn echtgenote, die op de duo zat, liep een hersenschudding en enige schaafwonden op. VAL VAN DERTIG METER OVERLEEFD De 'dertienjarige Gerrit van der Meulen, die op 2 juni na het na tionaal orgelconcours in de Mar tinikerk te Bolsward, toen hij de koster had geholpen de stoelen op te ruimen, de toren beklom en hierbij zo ongelukkig kwam te vallen dat hij van een dertig meter hoogte uit één van de galmgaten naar beneden tuimel de. heeft deze val overleefd. Gerrit, die in het weeshuis te De Russische premier, Chroesj tsjov, hoopt, dat de Sowjet-Unie en de Verenigde Staten de wereld een „Kerstgeschenk" zullen ge ven in de vorm van een verbod op het nemen van kernwapen proeven. Dit heeft kanunnik John Collins, voorzitter van de Britse beweging voor kernontwapening, zaterdag in Londen gezegd. Kanunnik Collins heeft een on derhoud van een uur gehad met de Russische leider tijdens het wereldcongres voor ontwapening en vrede, dat zojuist in Moskou is besloten. Op een persconferentie zei de kanunnik nog. de indruk te heb ben gekregen, dat de Russen geen nieuwe proeven zullen doen en ook, dat in 1963 een verbod op kernwapenproeven - zal worden getekend.. Bolsward woont, heeft tijdens zijn ruim vijf weken durend ver blijf in het ziekenhuis veel mede leven ondervonden. Hij is thans zover hersteld dat hij dezer da gen het ziekenhuis mocht ver laten en weer halve dagen naai school mag gaan. EEN DODE EN EEN GEWONDE BIJ VERKEERSONGEVAL Vrijdagmiddag omstreeks kwart over vier is de 31-jarige heer F- de Lange uit Den Haag bij een verkeersongeval te Erme- lo om het leven gekomen; zijn vrouw is ernstig gewond opge nomen in het „Salemziekenhuis" te Ermelo. Het ongeluk gebeurde tijdens een inhaalmanoeuvre. De heer De Lange reed met zijn motor zijn vrouw zat op de duo achter een vrachtwagen. Plotse ling remde de vrachtwagen, het geen vermoedelijk te laat door de heer De Lange werd opge merkt. Op het laatste moment trachtte hij links de vracht wagen te passeren, waarbij hij op de rijbaan van het tegemoet komende verkeer terechtkwam. Hij werd gegrepen door een juist naderende vrachtwagen met aanhanger. KIND DOOR TREIN OVERREDEN Op een niet beveiligde overweg in de Dennenweg te Doetinchem is zaterdagmorgen een 2%-jarig jongetje, J. B„ door de trein aan gereden. Hij werd zwaar gewond naar het algemeen ziekenhuis in Doetinchem gebracht, waar hij in de loop van de ochtend overleed. Het jongetje was, zoals het dik wijls deed, van huis weggelopen. Het duwde een klein wandelwa gentje. De bestuurder van de trein had het jongetje op de over weg zien staan en signalen gege ven. Het kind ging echter niet weg en de trein kon niet vlug ge noeg tot staan worden gebracht om een aanrijding te vermijden. KLEUTER VERDRONKEN Te Maurik in de Betuwe is za terdagmiddag de anderhalf jaar oude Cobi Stuivenberg verdron ken. Het hind viel in een onbe waakt ogenblik in de sloot, die langs de boerderij loopt, waar zij woonde. RECHTBANK MIDDELBURG 1 JAAR GEVANGENISSTRAF GEËIST TEGEN BESTUURDER DIE SCHULD HEEFT AAN DODELIJK ONGELUK Een ongelukkige en wel zeer onverantwoordelijke inhaalma noeuvre heeft op 28 januari de dood van een motorrijder tot ge volg gehad. De man die hiervoor verantwoordelijk was stond vrij dag voor de rechter en had wei nig of niets in te brengen. De officier van justitie, mr A. W. Rosingh, achtte schuld over tuigend bewezen en eiste een zware straf. Het was de heer J- M. uit Sas van Gent, die enigszins indolent voor de rechter stond en die wei nig tot zijn verdediging had in te brengen. Hij had op onverant woordelijke wijze geprobeerd twee vóór hem rijdende auto's in te halen, waarbij hij niet gelet had op het tegemoetkomend ver keer. Een tegenliggende motor rijder is dit noodlottig geworden. M. remde nog, maar begon te slippen omdat zijn banden geen profiel meer hadden. Tenslotte kwam hij zelfs gedeeltelijk in de linker berm terecht. Een frontale aanrijding met de motorrijder volgde, waarbij deze laatste do delijk werd gewond. De getuigen bevestigden deze toedracht onomwonden. Bovendien stond M. terecht in verband met een ernstige over treding die hij gepleegd had in de gemeente Terneuzen. Op 1 april had hij stomdronken een wagen bestuurd en daarmee brokken gemaakt zonder dat zich even wel persoonlijke ongevallen voordeden. Dit laatste had trou wens maar een haartje ge scheeld. De president, mr P. van Empel, releveerde dat M. al diverse malen met de justitie in aanraking was geweest wegens dronkenschap of smokkel. Kort en bondig bracht de offi cier de feiten naar voren. Hij wees er nog eens op, dat de naar verhouding meest ernstige onge lukken het gevolg zijn van in haalmanoeuvres. Hij eiste een jaar gevangenisstraf en ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor de duur van vijf jaren. Uitspraak 25 juli. Brand Minder duidelijk was de zaak tegen mevr. R. uit Philippine. Bij haar was op 19 januari brand uitgebroken in een achter het huis gelegen washok. Het eigen aardige was evenwel dat 't was hok kennelijk op vijf plaatsen te gelijk was gaan branden. Dit wees uiteraard in de richting van opzet. Het zou dan de bedoeling geweest zijn verzekeringsgeld te incasseren. De vrouw had in to taal vier onderling strijdige ver klaringen afgelegd, waarvan de laatste het karakter had van een bekentenis en ook ondertekend was. Mevr. R. verklaarde vrijdag, dat die bekentenis niet deugde, dat er zelfs niets van waar was en dat zij de verklaringen min of meer onder dwang had afgelegd. Haar raadsman, mr G. Tichel man uit Terneuzen, hield een uit voerig pleidooi, waarin hij stipu leerde in geen geval te willen twijfelen aan de bekwaamheden van het politiepersoneel dat de verklaringen had opgenomen, maar waarin hij om zeer bepaal de redenen toch de mogelijkheid van beïnvloeding niet wilde .uit sluiten. Mijn cliënte heeft een zeer zwak zenuwgestel zo zei hij en is vrij sterk suggestibel. Wan neer men lang genoeg volhoudt, kan men haar de gekste dingen laten verklaren. Voorts poogde hij aan te tonen dat de toedracht bepaald anders moet zijn geweest dan in de bekentenis stond. De officier, mr T. Lebret, con cludeerde dat er niet minder dan vijf brandhaarden waren gecon stateerd. Bovendien had men half verbrande kleding aangetroffen, die kennelijk in petroleum ge drenkt waren geweest. Dat er dus van brandstichting sprake is geweest, is buiten alle twijfel verheven. Hij eiste drie maanden onvoorwaardelijke gevangenis straf. De president zal op 25 juli in deze zaak uitspraak doen. (Zeeuws Dagblad) Het commerciële radiostation Veronica, dat in Nederland grote populariteit geniet, zal waar schijnlijk moeten verdwijnen. Niet alleen oefenen de radio- omroepen en P. T. T. grote druk uit op de Nederlandse regering en wensen zij maatregelen waar door deze reclamezender on mogelijk zal worden gemaakt te blijven uitzenden, ook het Euro pese parlement heeft op actie aangedrongen. Een interdepartementale com missie, waarin vertegenwoor digers van het departement van Justitie en Verkeer en Water staat zitting hebben, werkt op het ogenblik aan een wetsont werp dat piratenzenders zal iso leren van de vaste wal. Een dergelijk wetsontwerp is reeds in Denemarken, Noor wegen en Zweden aangenomen. Daar zullen drie piratenzenders reeds per 1 augustus a.s. moeten verdwijnen. Het belangrijkste onderdeel van dit wetsontwerp is, dat alle medewerkers aan zenders buiten onze territoriale wateren straf baar zullen zijn, waardoor het opnemen van radioprogramma's en het gehele organisatie-appa raat, dat zich thans in Hilver sum bevindt, op losse schroeven komen te staan. De uitzendingen moeten dan worden gestaakt, tenzij Veronioa een (tijdelijk) uitstel bewerkstelligt door het contact via België of Engeland te gaan onderhouden en bijv. een adres en een studio in Antwer pen te gebruiken. Aangezien de schepen waarop de uitzendingen plaats vinden, in internationaal water liggen, kunnen de betrokken landen slechts tot een soort isolering overgaan. Anderzijds vraagt men zich af in hoeverre hier inbreuk wordt gemaakt op de vrijheid van meningsuiting, die in de grondwet is gegarandeerd. In het herhalingskamp van de Koninklijke Landmacht in het Noordbrabantse plaatsje Budel zal binnen afzienbare tijd een permanente eenheid van het Westduitse leger ter grootte van 3000 tot 3500 manschappen, on derofficieren en officieren wor den gelegerd. De besprekingen hierover tus sen de ministeries van Defensie van Nederland en West-Duits- land zijn in het laatste stadium. 55) (Nadruk verboden) „Toen John stierf", vervolgt ze dan „.maakte ik me bittere verwijten omdat ik innerlijk zo van hem vervreemd was ge weest. Want sinds lang voelde ik me zonderling angstig voor hem, zonder dat ik er enige reden voor had. Ik. ben het ge weest, die de sleutel van de middendeur wegmaakte. Maar ik dacht..." ze slikt... „mijn arme moeder stierf krankzinnig. Ik ben sinds een jaar vervolgd door vrees, dat ik uitingen van vervolgingswaanzin bij mijzelf waarnam. Ik weet niet hoe ik u moet uitleggen wat ik voelde. Een deel van mijzelf was bang voor John, wantrouwde hem, dacht vreselijke dingen over de dood van zijn eerste vrouw en haar kind. Een ander deel deed zichzelf bittere verwijten en beefde van angst, dat het begin nende waanzin was, die sprak uit zulke gedachten". Ze houdt even een hand voor de ogen. „Niemand, die het niet ondervonden heeft, kan weten Door WILLY CORSAR1 wat het wil zeggen bang te zijn voor waanzinnig worden. Maar sinds Tjako alles verteld heeft ben ik bevrijd. Nu weet ik, dat ik intuïtief heb gevoeld wat John dacht en was". Ze huivert. „Het is vreselijk, maar ik ben dank baar dat ik me geen zelfverwij ten meer behoef te maken en ook niet meer hoef te denken dat ik de weg van mijn moeder opga. Ik ben er zeker van dat Tjako de waarheid spreekt. Het is verschrikkelijk dat men hem niet gelooft. Kon ik toch maar iets doen om hem te helpen". „U hebt nooit verdenking te gen iemand anders gekoesterd?" vraagt Dirkhof na een ogenblik. Ze schudt ontkennend het hoofd. „Neen. Hoe meer ik er over nadenk, hoe onbegrijpelij ker alles me wordt. Dat Tjako zo zeker ervan is, dat de deur op slot was, maakt het nog moeilijker". „Ja", zegt Lund, „en dat be wijst zijn eerlijkheid. Het zou veel beter voor hem zijn alg er onzekerheid bestond op dat punt en hij is veel te intelligent om dat niet te weten". Ze staat op. „Maar iemand moet John toch hebben dood geschoten! Wie kan het dan zijn geweest? Tjako niet ik ben er zeker van. Als hij het gedaan had zou hij het nu heb ben bekend. Als u mij nodig hebt, ik ga logeren bij mijn vriendin Joan. Ze is ook erg geschokt, arm kind. Ze had veel bewondering voor John". Als ze is weggegaan zegt Dirk hof zuchtend: „De vierde man uit haar dromen was Judge. Weer een hoop verijdeld! Dat leidt tot niets". „Dus daarmee schoten we ook al niets op eindigt Lund die avond zijn verhaal over Anja's mededelingen aan een met vruchtenbonbons verzoende Puck. „Het ellendigste is. dat je maar altijd in een cirkel rond draait. Je loopt telkens dood met je gedachten op de vergifti ging van mevrouw Canna. Waar schijnlijk verdacht ze inderdaad Killiaan. Hij lijkt dus de aange wezen persoon die haar uit de weg wilde hebben. Hij kan de gelegenheid hebben gehad ver gif in haar kamer te smokkelen. En toch... en toch... ik kan me van Killiaan indenken, dat hij in wanhoop die gevaarlijke gek neerschoot of op een andere manier onschadelijk maakte, maar niet, dat hij een arme, oude vrouw zo gemeen ver moordde". „Nu ja, maar van John Judge had toch ook niemand zulke dingen gedacht". „Dat zeg jij, die zo op Killiaan gesteld bent!" „Ik geloof ook niet dat hij het deed", zegt Puck. ..ik bedoel alleen dat je wel dodelijk verrast kunt zijn als je ontdekt wie het dan wél deed. Misschien is het wel iemand, waaraan niemand nog gedacht heeft, die Ie onbe langrijk leek". Ze zwijgen beiden even. Dan zegt Puck: „Zeg, weet je dat er solaine in aardappels zit? Zou je doodgaan als je er genoeg van at?" Lund lacht. „Geen idee! Hoe kom je daar zo op?" „O, ik sprak dokter Terlaet even en hij vertelde me dat. Ik vind het een griezelig idee. Ik eet vast geen aardappels meer, dat is ook beter voor de slanke lijn". Luno staat plotseling op, Et- is een vreemde uitdrukking in zijn ogen. „Schat, wees niet boos, maar ik moet uit, een eindje lopen. Ga maar naar bed". Hij staat even in gedachten. „Stel dat het zo was..." zegt hij. „Wat?" Maar Puck krijgt geen ant- weord. Ze slaapt allang, als Lund thuiskomt, natgeregend en vermoeid, maar vol innerlijke opwinding en bezield door nieuwe hoop. y' (Wordt vervold.) Een akkoord wordt binnenkort verwacht. Het ligt in de bedoeling, dat in de nabijheid van het leger kamp woningen voor de gezin nen van de kaderleden en officie ren van de Duitse legereenheid worden opgetrokken. De totale sterkte van het Duitse element in deze Brabantse gemeente zal vermoedelijk omstreeks 4.000 personen gaan bedragen. De legering in ons land vloeit voort uit de uitwisseling in NA- VO-verband. Een Nederlands onderdeel, de zogenaamde „lichte brigade", is reeds in Duitsland gelegerd en telt omstreeks een gelijk aantal manschappen en kaderleden. Het grootste deel van de onge veer 15.000 man tellende 5de di visie zal in drie étappes naar La Courtine vertrekken. De weg van omstreeks 1000 kilometer zal worden afgelegd in drie dagen met overnachtingen te Mourmelon en Bourges. De 51ste gevechtsgroep gaat als eerste, en de 28ste juli weer naar huis te gaan en La Cour tine over te laten aan de nieuw komers van de 53ste gevechts groep, die op haar beurt weer op 11 augustus vertrekt en plaats maakt voor de 52ste groep die tot 25 augustus zal blijven. Het zijn deze keer allemaal mannen die voor herhalings oefeningen opkomen na reeds een jaar in de burgermaatschap pij te zijn geweest. Het doel van de oefeningen te La Courtine is, de sehietkunst op te halen en vrije-veldoefeningen te houden, waardoor de mannen in onderlinge samenwerking en zovoort kunnen testen. In wezen kunnen deze her halingsoefeningen ook worden gezien als 'n mobilisatie-oefening. En Nederland is er wel een beetje trots op. als blijkt dat wij behoren tot de weinige landen, die uiterst snel kunnen mobili seren, ook al hopen we uiteraard allemaal, dat dit nooit nodig zal zijn. De paraatheid van onze verdediging kan ons echter ge rust stellen. Het is wel eens prettig te horen, dat er in Nederland ook nog wonderkinderen voorkomen. Wij horen hierover zoveel uit het buitenland, doch zelden iets uit eigen land. Nu de eindexamens afgenomen zijn, komen de re sultaten uit de bus en dan horen we, dat er in Zaltbommel een jongeman van 16 jaar is, die het. presteerde om voor het h.b.s.- examen te slagen met niet min der dan vier tienen, acht negens en vijf achten. Maar daar bleef het niet bij. Een meisje in Roosendaal die 17 jaar oud eindexamen lyceum deed, behaalde niet minder dan zeven tienen, vijf negens, drie achten en één zeven, waarmee het record van Zaltbommel ge slagen was. Ondertussen hebben het voor jaar en het begin van de zomer ten hemel geschreid. De hotels, pensions, zomerhuisjes en cam pings hebben tot nu toe een wel zeer slecht seizoen gehad. Eco nomisch betekent dit voor Ne derland een stevige klap, die nog nauwelijks goed gemaakt zou kunnen worden door aanmerke lijk beter weer in de rest van de zomer. Maar dat is het niet alleen. Alle landgenoten die tot nu toe vakantie hebben gehad en deze moesten doorbrengen met slecht weer, moeten helaas terugblikken op een minder geslaagde vakantie. Dit is heel erg, want ieder mens, die een heel jaar hard heeft gewerkt heeft een geslaagde vakantie nodig, waarin hij of zij tot rust is gekomen en voldoende ener gie heeft opgedaan om het komende jaar weer volop te kunnen werken. Die vele min der geslaagde vakanties zullen ongetwijfeld een stempel druk ken op de arbeidsprestaties in het komende jaar. Nu we eindelijk een wat beter week-end beleefden, steeg ook weer het aantal ongelukken op de weg. We zien dat iedere me daille z'n keerzijde heeft! Het werd extra druk op de weg, om dat vele mensen er nu op uit trekken, waaronder ook veel lie den die weinig of geen routine in het verkeer hebben. De ge volgen bleken in een zonnig weekend met niet minder dan dertien doden op de weg. Onze Prinsessen Irene en Mar griet verblijven momenteel in de West. De bevolking heeft deze gelegenheid aangegrepen, om evenals indertijd bij het trouw en aanhankelijkheid aan ons vor stenhuis. De Prinsessen moeten regelmatig zware dagprogram ma's maken om aan alle ver plichtingen te voldoen en dat valt onder tropische omstandig heden niet mee. Toch zijn we er van overtuigd dat onze konink lijke kinderen daar onvergete lijke indrukken opdoen en na thuiskomst nog lang prettige herinneringen zullen hebben aan hun schitterende reis door de West. (Nadruk verboden.) PRIJSVERLAGING MARGARINE De Bond van Nederlandse MaiH garinefabrikanten heeft bekend. I gemaakt, dat in verband met een I daling van de prijzen van bepaal. de grondstoffen de consumenten, prijs van de verpakte margarine I in de prijsklasse van 36 cent per pakje van 250 gram met ingang! van heden kan worden verlaagd met één cent per pakje. NA VAL VAN TRAP OVERLEDEN De 65-jarige J. W. de Groot isl zondagavond na een val van del trap in zijn woning aan de Eerste I Helmersstraat in Amsterdam I overleden. Hij was juist met zijn I vrouw thuisgekomen en was opl weg naar zijn woning op de twee. r de étage. VERDACHT VAN OPLICHTING AANGEHOUDEN In Zwolle is donderdag de 30.1 jarige Belgische chauffeur T. J.l A. V. aangehouden, die er vanl wordt verdacht in 30 plaatsen in I Nederland een poging tot oplich l ting te hebben gedaan, in zestien I gevallen met succes. V. bezocht I restaurants, waar hij voorgaf een I touringcarbedrijf te vertegen. woordigen, dat van plan was een reeks reizen naar Nederland te I ondernemen. Hij vroeg dan of het restaurant bereid was te zor gen voor de lunch of iets derge lijks voor de buspassagiers. Voorl zijn bemiddeling vroeg hij^ een I vergoeding en in enkele gevallen I verzocht hij om een bijdrage voor een chauffeursfonds. HEDEN TERNEUZEN: Luxor-Tüeater, 8 uur: „The Misfits". Zuidersportpark, terr. v.v. „Tern. Boys", 7 uur: Adven- doScheepswerf en P.Z.E.M.- Meterfabriek. AXEL: Het Centrum, 8 uur: „De held van Iwo Jima'. DINSDAG 17 JULI HILVERSUM I; 7.00 Nws.;| 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Och- tendvaria: 7.50 Dagopening; 8.0(11 Nws.; 8.15 Lichte gram.; 9.001 Ochtendgymn. voor de vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Klas. muz.; 9.35 Waterst.; 9.40 Mor genwijding; 10.00 Arbeidsvitami nen; 10.50 Voor de kleuters; 11.001 Voor de zieken; 12.00 Licht ork. I en zangsol.; 12.20 Regeringsuitz.I Uitz. voor de landbouw; 12.301 Meded. t.b.v. land- en tuinb.; 12.331 Dansork. en zangsol.; 13.00 Nws I 13.15 Meded., event, act- of gr.; 5 13.25 Beursber.; 13.3Ü' Métropole ork. en sol.; 14.00 Êlaa'strio, gi taar en contrabas; 14.40 Vlaamse boekenschouw; 15.00 Viool en piano; 15.30 De vrouw in het wit, hoorsp. (V); 16.05 Lichte gram.; 16.30 Voor de jeugd; 17.30 Lichte muz.; 17.55 New York calling; 18.00 Nws.; 18.15 Event, act.; 18.20 Pianospel; 18.30 Licht ensemble met zangsol.; 19.001 Paris vous parle; 19.05 Opera- muz.; 19.50 Pianorec.: klas. muz.; 20.00 Nws.; 20.05 Opkla ringen, gevar. progr.; 20.50 Het I ABC van het heelal, lez.; 21.101 Moderne muz.; 22.00 Zing zonder zorgen; 22.30 Nws.; 22.40 Act.; 23.00 Pizzicato, nieuwsflitsen en act. uit de lichte muziekwereld; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II; 7.00 Nws.; 7.15 Amusementsmuz.; 7.45 Mor gengebed en overweging; 8.00 Nws.; 8.15 Lichte gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.40 Gram.; 9.45 Voor de jeugd; 10.15 Lichtbaken, lez.; 10.25 Balletmuz.; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Lichte gram.; 11.50 Volaan... vooruit, praatje; 12.00 Middagklok; 12.04 Franse chansons; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Amuse mentsmuz.; 13.00 Nws.; 13.15 Platennws.; 13.30 Dansork. en zangsol.; 13.55 Operette-klanken; 14.35 Voor de plattelandsvr.: 14.45 Lichte gram.; 15.35 Nederl. hoornkwartet: klas. en moderne muz.; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.40 Beursber.; 17.45 Regerings uitz. Toeristische ontwikkeling op St. Maarten en Bonaire, door dr. J. Winsemius; 18.00 Voor de jeugd; 18.20 Polit. lez.; 18.30 Licht ensemble en zangsol.; 19.00 Nws.; 19.10 Act.; 19.25 Lichte gram.; 20.20 Omroepork., radio koor en sol.: Operamuz.; 21.10 Klas. en moderne kamermuz.; 21.55 Klas. orgelmuz.; 22.15 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws.; 22.40 Holland Festival 1962: Re- sidentie-órk. en zangsol.; 23-30 Moderne kamermuz.23.5524.00 Nws. BRUSSEL (VI.)12.00 Nws.: 12.03 Gram.; 12.30 Weerber.: 12.35 Lichte gram.; 12.50 Beurs ber.; 13.00 Nws.; 13.15 Kamer muz.; 14.00 Werther. opera; 15.20 Kamermuz.; 15.30 Orkes tenparade; 16.00 Beursber.; 16.06 Kamermuz.; 17.00 Nws.; 17.15 Lichte muz.; 17.40 Boekbespr.: 18.00 Koormuz.; 18.20 Voor de sold.; 18.50 Gram.; 19.00 Nws.; 19.40 Orkestconc.; 19.50 Syndi cale kroniek; 20.00 Dans- en amusementsmuz.21.00 Amuse mentsmuz.; 21.15 Jazzmuz.: 22.00 Nws.; 22.15 Dansmuz.; 22.55—23.00 Nws. Televisieprogramma's NED. TV: 20.00 Journ.; 20.20 I C. H. U„ polit. lez.; 20.30 Teken- film; 20.35 Document, film; 20.45 22.15 Speelfilm. VLAAMS BELG. TV; 19.30 Tekenfilm; 19.40 Wetenschappr lijke uitz.; 20.00 Nws.; 20.30 De Waaier (The fan), speelfilm: 21,50 Jazzprbgr.;ï22.T5»Nws. ,j Na afloop van eaerleg over de lc Wijdag JJ- heeft fcunp de pers te Hij werd bij de iwweezcld door dr [minister van Ecc Ken en door de vink. «taatssecreti >le Zaken en Vc Ook waren aar naren van dit mii het overleg de be nodig van advie diend. Voorts we 1 'aanwezig prof. lirecteur van VERDRO I Bij het spelevar op het Noordzeek: te van de oude 1 j te iJmuiden, zijn I opvarenden van d nianningsleden va se kustvaarder afgemeerd lag in van Hoogovens t water geraakt, wisten de oevei maar de 19-jarige Spijk (Delfzijl» is Het stoffelijk o niet gevonden. 70ALS beken van Axel, H en Westdorpe in pelijke regeling waterleiding Kan, Deze regeling keurd door Ged( uitvoering van dt lijkheid bezittend Krachtens de lichaam tot taak het afvalwater meenten bestaan en onderneminge gemeenten. Bovenvermeld een vrij ver vallek van Gent naar schelde. De raad van be ters van Westdor treden als voorzit de verschillende f toekomen van he Wit te veen en Bo de gemeenterade B. en W. van bijlagen aan de het oog op de a. vergadering. Een lege, waaraan wij lenen, maakt eer vergadering. De kosten van schrijven B. en V Aan bijdragen v kend worden op dat ten laste va blijft de somma In dit bedrag v de kosten van d telijk rioleringsn, einde een inzich in de eerste plaa atie is. Er zijn thans t a. Kom-lage ged senpozen wei van de midde b. Koni-hoge gc via de visser middenhaven c. Javae. o. (hie intermitteren: van de midde: het oude don d. Nieuwe gede< met een hoofc het onder c j N.B.: West en Oc lelijke Rjjk Als gevolg va r te voeren kana: denhaven gedee door de boveng te vervallen. Te\ leiding worden naar een andere moet worden ui In concreto vraagstukken vc 1. Wat te doen geul gedeelte 2. Wat te doen oostgeul ged 3. Hoe kan het op de afvalw; 1. Hoe wordt it zien, nu de o< gedempt? Ten aanzien W. op: ad. 1: Kom-lage heden oi en een de Roeie Na dei stand te maal Rc moeten Een i monding lengen, in een plaats Enige verwach ning noc In bes gebleker lossing voorkeui afvalwat Hetzel t deelte. Het dom het wat» Oost gel de vraag niet op kunnen In de

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2