Provinciaal nieuws best Lekkere pittige zware shag Binnenlands nieuws ragina 2 JE V h IJ U ZEEUW Vrijdag 13 juli 1962 TERNEUZEN Afsluitdijk in het Zuidsloe gesloten AXEL BOSCHKAPELLE NIEUWVLIET SLUISKIL. VOGELWAARDE WANDELEN VOETBAL Bevordering leerlingen Petrus Hondius Lyceum te Terneuzen TSJOMBE OVER DE KATANGAANSE PARADE 6 maanden gevangenisstraf, voor Amerikaanse pacifisten Universitair examen Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam slaagde voor het kandidaatsexamen psychologie de heer J. F. Orlebeke, alhier. Sportcentrum voor zeilers en zeehengelaars. In een woensdagavond gehou den vergadering van liefhebbers van de watersport, werd gecon stateerd dat in een zulk gunstig gejegen plaats voor de beoefe ning van de watersport als Ter- neuzen een grote behoefte is aan een eigen sporthaven, welke voor een iedere liefhebber van de zo bij uitstek gezonde water sport geheel vrij toegankelijk is. De op deze vergadering aan wezige belangstellenden waren enthousiast voor dit streven en werd dan ook besloten tot de oprichting van een vereniging, wier doel zal zijn Terneuzen als watersportcentrum tot ontwik keling te brengen en de leden van deze vereniging, waaronder dan uiteraard ook buitenlanders, en speciaal Belgen, gerekend worden, alle medewerking en steun te verlenen. Het voorstel van het bestuur om aan deze vereniging de naam „Neusen" te verlenen, vond al gemene instemming en werd besloten tot een krachtige actie tot ledenwerving of donateurs winning over te gaan. •leugdverkeersexamen. Gisteren werd het Jeugdver- keersdiploma 1962 aan 246 leer lingen van 11 lagere scholen uit gereikt. Deze uitreiking had plaats door burgemeester mr. H. Rijpstra, in tegenwoordigheid van ir. J. F. Denie, voorzitter van de Vereni ging Voor Veilig Verkeer, de in specteur korpschef van gemeen tepolitie de heer D. van Ooyen en het lid van de beoordelings commissie de heer J. Smit. De leerlingen van de openbare school te Sluiskil behaalden het beste resultaat en het hoofd van deze schooi werd dan ook in het bezit gesteld van de jaarlijkse wisselprijs: de verkeerszuil. Frans G. J. van Campen, leer ling van de R. K. Jongensschool en Ko van Dixhoorn, leerling van de Hervormde school be haalden bij het theoretische en praktische examen een 10. Zij werden hiervoor beloond met een boekenbon. 10 deelnemers behaalden het cijfer 9% of hoger en ontvingen het Veiligverkeersinsigne. In totaal moesten er 51 deel nemers worden afgewezen. Uitgebreid Technische School Voor het eindexamen Uitge breid Technische School voor Zeeuws-Vlaanderen slaagden voor de afdeling Werktuigbouw kunde: A. L. Blaeke te Aardenburg; R. R. Boeting te Walsoorden; A. C. de Croock te Eede; J. W. de Feijter te Axel; W. J. I. Her man te Axel; W. A. Hommel te Zuiddorpe; A. H. Hoolhorst te Oostburg; P. L. Jansen te Lams- waarde; S. A. Masclee te Re- tranchement; J. Meertens te Hoek; A. J. Oosterling te Hoek; R. D. P. Rammeloo te Philippin- ne; W. L. P. de Rooze te Aarden burg; C. A. R. Seij te Axel; A. Simpelaar te Terneuzen; E. C. de Smet te Sluiskil; H. C. de Smit te Hoofdplaat;'j. S. Ver- couteren te Retranchement en T. S. B. de Zoete te Sluiskil. Voor de afdeling Elektrotech niek: L. J. de Bil te Nieuwerkerk; Th. V. H. Colsen te Sluiskil; A. Croes te Terneuzen (Aruba); J. L. van Driel te Terneuzen; J. L. P. Geensen te Terneuzen; A. Ivens te Graauw en Langendam M. de Jonge te Biervliet; R. G. P. de Mul te Terneuzen; F. Th. W. de Rijk te Hulst; H. Saaman Gistermorgen om kwarf voor tien is de afsluitdijk in het Zuidsloe definitief gesloten. Een 160 hectare grote polder is thans van de zee afgesloten. Gisternacht om twaalf uur werd begonnen met de aanvoer van mijnsteen, die in het twintig meter brede sluitgat zou worden gedeponeerd. Tussen twee en drie uur begonnen de definitieve sluitingswerkzaamheden. Er werd een mijnsteenkade opge worpen en daarachter werd zand gespoten, zodat men het op komende water voorbleef. Lang zaam aan kwam het dijklichaam boven water totdat om kwart voor tien het sein gegeven kon worden dat de zaak veilig was gesteld en het water niet meer in de nog jonge poldgr kon bin nenkomen. Het is slechts een klein ge deelte van de afsluitdijk, die gis ternacht tot stand kwam en wel aan de uiterste buitenrand over een breedte van twintig meter en een lengte van twintig meter. In de loop van deze dag zal het plateau achter dit kleine stukje dijk verder worden opgespoten. Bij deze sluiting was de gehele staf van Rijkswaterstaat in Zee land onder leiding van de hoofd ingenieur-directeur Van den Burg aanwezig. Evenals inge nieur Verschave uit Oostende, namens de directie Bruggen en Wegen uit België, die bijzonder veel belangstelling toonde voor deze sluitingswerkzaamheden. te Lewedorp; G. Tanis te Brou wershaven; A. G. Vennix te Hulst en H. F. P. v. d. Voorde te Hulst. Voor het toelatingsexamen voor de Schakelklasse slaagden; W. v. d. Abeele te Westdorpe; W. Allonsius te Westdorpe; E. Bauwens te St. Jansteen; W. Blankers te Terneuzen; A. Bokx te Terneuzen; Th. Bclsens te Clinge; G. de Buck te Westdor pe; W. v. d. Bunder te IJzen- dijke; J. Calbo ite Terneuzen; W. van Campen te Hulst; M. Cerpentier te Koewacht; P. DeiJ te Oostburg; W. van Gemst te Walsoorden; W. Heijdens te Breskens; J. Kools te Terneu zen; Ji Kraak te Terneuzen; A. de Kraker te Axel; J. van Lan- gevelde te Axel; C. de Pooter te Axel; J. Romeijnsen te Terneu zen; A. Strijdonck te Sluiskil; M. Verdouw te Terneuzen; R. Vervaet tc Westdorpe; E. Ver- wulst te IJzendUke; P. van Wa terschoot te Philippine; A. Wie- land te Terneuzen; A. Willems te St. Kruis; A. Wisse te Ter neuzen; J. Wijnacker te Hengst dijk; W. Wijnacker te Sas van Gent; H. IJsebaert te St. Jan steen. Voor de eerste klassen slaag den: J. van Acker te Nieuw-Na- men; P. van Alem te Sluiskil; J. de Block te Sas van Gent; P. Bleijenbergh te St. Jansteen; C. Brevet te Biervliet; A. v. d. Brink to Terneuzen;K. Colsen te Sluiskil; G. de Deckere te Clinge; J. Dubbeldam te Sluis kil; W. Duurinck te Graauw; P. van Es te Terneuzen; K. Fraanje te Axel; W. Hamelinck te Ter neuzen; O. van Hove te Koe wacht; H. Laurens te Terneu zen: E. Maas te Hansweert; B. Neijt te Sas van Gent; B. Pieters te Terneuzen; L. Pieters te Philippine; A. Pollet te St. Jan steen; L. de Putter te Zaamslag; J. van Remoortere te St. Jan steen; R. Verhaegen te St. Jan steen; W. Vernooy te Sluiskil; M. Vervaet te Biervliet; E. Vis te Terneuzen. Muzikaal bezoek. Dinsdag a.s. zal de Christelijke Fanfare „Hosanna" een bezoek brengen aan de buurtschappen Zoute Spui, en Magrette. Missie. De missie, die momenteel in deze parochie gehouden wordt, is op een heel andere leest ge schoeid dsn vroeger het geval was. De dagelijkse conferenties van voorheen zijn vervangen door huisbezoek van de paters. De moeilijkheden en problemen in de gezinnen kunnen zodoende in een openhartig gesprek naar voren worden gebracht. De ver wachting is dat een missie in een dergelijke vorm meer vruch ten zal afwerpen dan de oude methode, waarbij de parochianen deze geestelijke hernieuwing veel meer passief moesten on dergaan. Verwarming parochiekerk. Bij al de verbeteringen en ver nieuwingen, die in de laatste jaren aan en in de parochiekerk zijn aangebracht, ontbrak het tot nu toe aan een doelmatige ver warming. Ook dit probleem zal de komende winter tot het ver leden behoren, want momenteel wordt de kerk van een centrale verwarming voorzien. Samenwerking kustgemeenten Tijdens de raadsvergadering van woensdag j.l., welke onder voorzitterschap van burgemees ter J. C. Everaars werd gehou den, besloot de raad van de ge meente Nieuwvliet de gemeen schappelijke regeling „Samen werkende Kustgemeenten" zon der voorbehoud te aanvaarden. B. en W. herinnerden de raad er aan, dat de dagelijkse bestu ren van Breskens, Groede, Nieuwvliet. Cadzand en Retran chement verschillende malen bij een zijn geweest om de mogelijk heden tot een vergrote samen- wet king te bespreken. Deze bij eenkomsten hebben tot het ver heugende resultaat geleid, dat een ontwerp „Structuurschets" voor de kust tot stand is geko men en een gemeenschappelijke regeling is ontworpen, welke de gewenste samenwerking op het gebied van de recreatie regelt. De geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden wer den goedgekeurd. De subsidie-aanvrage van de zijde van de Centrale van Katho lieke Militaire Tehuizen, van de Stichting Katholiek Militair Vormingscentrum en van de Fe deratie van Verpleeginrichtingen voor langdurige zieken, alsmede van de Stichting tot steun van de Protestants geestelijke verzor ging van het Ned. Leger werden afgewezen. De R. K. Stichting voor Gees telijke Volksgezondheid van het Zeeuwse Wit-Gele Kruis ver kreeg een subsidie van 3 cent per inwoner. De Nederlandse Federatie voor Bejaardenzorg te 's-Gravenhagc kreeg een subsidie van 5,—. De raad verklaarde zich ak koord met de ontwerpen tot her ziening van de salarissen van de gemeente-ontvangers, sekretaris- sen en ambtenaren van de bur gerlijke stand, welke door G. S. aan de raad waren toegezonden teneinde de gevoelens van de raad hierover te vernemen. Er Is thans een derde school arts aangesteld in de persoon van mevr. W. E. van den Enden Huijgens. Er is echter meer nodig om de dienst goed te doen marcheren, daarom is er een regeling ontworpen, welke ten opzichte van de oude regeling een grote verbetering betekent. Zo zal er een dagelijks bestuur zijn, bestaande uit zes gemeentelijke vertegenwoordigers en een alge meen bestuur, waarin alle aan gesloten gemeenten zitting heb ben. Z.h.s. aanvaardde de raad de nieuwe gemeenschappelijke regeling. Op grond van de tijdens deze vergadering genomen besluiten, waarmee uitgaven gemoeid zijn, werd de begroting 1962 gewij zigd. Tijdens de rondvraag stelde de heer J. Quaars het woningvraag stuk aan de orde. Er zijn jonge mensen, die een gezin willen stichten en dit niet kunnen doen wegens het gemis van een wo ning. die ook niet in de gemeen te te krijgen is. De voorzitter zei -graag bouw volume voor een antal woning wetwoningen te hebben gehad uit de provinciale bouwvolume- pot, wat echter niet is geschied. Enige jaren geleden stonden een aantal woningen in Nieuw vliet leeg, die men aan niemand kon verhuren. Is het wonder, dat verschillende mensen deze lege huizen dienstbaar zijn gaan ma ken voor verhuur aan vakantie gangers. Er moet iets tegen deze tendens gedaan worden, omdat het zuur is voor de trouwlustigen te zien dat een groot deel van het jaar een 20-tal woningen leeg staan en zij er geen kunnen hu ren. De' woningwet is voor Nieuwvliet nog steeds van kracht on men zal desnoods op advies van de woningcommissie tot vor- dering over moeten gaan om de eigen bevolking niet het kind van de rekening te laten worden. Veiling woonhuizen. Door notaris Hoving werd in hotel „De Kroon" alhier ten ver zoeke van de familie Van Kerk- voorde—-Romein in het openbaar geveild het woonhuis met erf aan de Pierssenspolderstraat 7b, groot 1,90 are. Dit werd niet gegund. Daarna werd geveild het woon huis met erf, aan de Bovenweg 69 groot 1,26 are. Koper werd de heer A. A. Goethals, alhier, voor 1300. EHBO-oefening. Op zaterdag 14 juli organi seert de plaatselijke EHBO- afdeling een gecombineerde oefe ning met de afdeling St. Jan steen. Deze oefennig zal zoveel mogelijk de werkelijkheid bena deren en zodoende zal ook gees telijke en medische hulp alsmede de assistentie van de politie wor den ingeroepen. Het ongeval zal in scène worden gezet te Stop peldijk. De oefening vangt aan om vier uur. DODE EN VIER GEWONDEN BIJ BOTSING MET GESTOLEN AUTO De 19-jarige Duitser B. uit Würselen is om het leven geko men, toen de auto, waarin hij zat, op de rijksweg zuid te Sit- tard tegen een boom botste. De bestuurder van de auto, de 20- jarige W. uit Maastricht en de 21-jarige Duitser B. uit Siedlung werden levensgevaarlijk gewond. De twee overige inzittenden, de 20-jarige B. uit Aken en de 21- jarige M. uit Baseweihler, wer den licht gewond. De auto was gestolen. 18.127 INSCHRIJVINGEN VOOR 46ste VIERDAAGSE Voor de 46ste vierdaagse van Nijmegen, die van dinsdag 24 juli t/m vrijdag 27 juli a.s. wordt gehouden, hebben zich in totaal i3.127 wandelaars aangemeld. In vergelijking met vorig jaar betekent dat een vermindering van het deelnemers aantal met 424. Dit wordt veroorzaakt door het kleinere contingent militai ren, dat dit jaar meeloopt, n.l. 7037 tegen vorig jaar 7955. De belangstelling van de burger wandelaars is gestegen van 5596 tot 6090. Ook het aantal vrou welijke wandelaars ging omhoog, n.l. van 1712 tot 1950, terwijl daarentegen de buitenlandse in schrijvingen verminderden van 2859 tot 2528. Behalve uit Nederland nemen wandelaars uit de volgende 15 landen deel: Australië, België, Canada, Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Israël, Italië, Libye, Luxemburg, Nieuw-Zee- land, Noorwegen, Oostenrijk, Ver. Staten en Zwitserland. Het aantal inschrijvingen per afstand luidt: 55 km 1304 deelnemers; 50 km 1522 deelnemers; 40 km 9504 deelnemers; 30 km 797 deelnemers. DENIS LAW NAAR MANCHESTER UNITED. Voor een bedrag van 1.015.000 gulden, de hoogste som ooit door een Engelse voetbalclub betaald, is de Schot Denis Law van de Italiaanse club Torino overge gaan naar Manchester United. De onderhandelingen tusscA beide clubs, die reeds in april be gonnen waren, zijn donderdag afgesloten met de transfer An het Petrus Hondius Lyceum zijn de volgende leerlingen be vorderd: Van VKA naar le, klas HBS: A. W. D. v. d. Berge, P. Ch. Boland, Se. Ma. Eh. de Bruyn, Pa. Ga. de Bruijne, Ca. de Doel- der, J. C. Dooms. J. v. d. Griek, C. J. Haak, Ja. Ja. v. d. Hagen, Ae. van Kerkhoven, M. van Kerkvoort, M. Maat, A. Moel- ker, Ga. Muinen. Ae. Che. Pan- nevls, Ja. Je. Me. Taillie, P. Ta- zeiaar en M. L. de Vries. Van VKB naar le klas HBS: W. J. de Buck, P. Dieleman, Th. van Esbroek, Eh. Ae. de Feijter, H. C.' Haak, C. N. den Hamer, Eh. Wa. van Hoeve, Ja. Aa. Kooman, Ja. Ma. Kuzee, Ca. Fa. Lantsheer, P. Launspach, D. L. v. d. Meer, J. Ramondt, J. van Rooyen en Aa. Ja. Vinke. Van le naar 2e klas: L. de Blaey, A. J. D. Brink man, Ca. Dekker, M. L. I. Knuijt, Ma. Ja. Kruysse, Me. Ga. van Krimpen, J. S. Laurens, J. M. Rouw, Ae. de Ruyter, Da. Schee- Ie, A. J. Tholens, G. J. Verburg, Wa. Verhelst, Ca. Verschelling, Gij. Ma. de Vos, P. S. Wakker, M. van Willigenburg, ld. van Akkeren, R. C. Augustijn, J. D. Benjaminsz, N. C. Beuzenborg, Je. Dieleman, A. Dieleman, J. G. A. Dijk, Da. den Doelder, C. P. Fluyt, J. F. Haak, F. Hanny. J. H. van Harn, M. Hollebek, Ja. Ma. de Jonge, A. A. C. A. Kaan, C. van Kerkhoven. Cha. Kunst, J. W. Kunst, He. van Lieshout, Ga. Luitwieler, Ja. Cha. Moelker, D. Riemens, A: C. v. d. Veire, J. C. Wieles, Aa. Zonneheld, Ja. Barentsen, H. Beun, Ha.' Blok, J. de Bruyne. Ja. Dees, H. Doorne bal, Oa. Jansen, R. de Koning, Ja. Koster, J. Krijtenburg, R. F. Lammens, De. v. d. Lee, Re. Lodewijk, J. Murre, A. Nieuwen- huijze Kruseman, F. van Os, P. Pennings, Eb. van Pienbroek, A. J. Schippers, R. Visser, Ja. de Vlieger, A. J. van Asperen, J. v. d. Braak, J. Dieleman, W. van Driel, Ma. de Feijter, Be. Hame link, C. Hamelink, R. de Houck, G. W. Jansen, Er. Koster, Pa. v. d. Klooster, A. van Langevel- de, P. Neve, Fa. Nijsten, B. Thomaes, W. Uytterhoeven, W. Verplanke en J. Verstraaten. Van 2 A naar 3 A: J. C. Bakker, Ca. Bareman, W. v. d. Bospoort, Ma. de Bruyne, C. van Cadsand, Ta. Dijk, J. Jansen, L. Jansen, E. Kalfsvel, Eh. Kostense. Ma. Maat, P. Meijer, M. Michielsen. Ma. Pad mos, M. de Pooter, J. Schieman, P. Stevens, J. Verberkmoes, J. W. Visser, J. de Vriend, Me. de Vriend, J. de Vries en J. Hame link. Van 2B naar 3B: A. Blok, C. Butler, M. Drabbe, Sa. Geensen, C. van Gelder. A. van Hoeve, J. Jansens, A. H. de Jonge, L. F. Kayser, D. Kroes, P. de Later, R. Leroux, P. Moe- liker, J. P. Oggel, A. Oostdijk. Ca. de Putter, Aa. Rijnberg, A. Ruytenburg, Pa. Ruytenburg, A. F. Snoeren, G. v. d. Straaten, I. Taillie, Ma. Verberkmoes. C. Walraven, F. Wolfert en K. de Zeeuw. Van 3 A naar 4 A: D. van Alten, N, du Bois, F. Dekker, A. Dorrepaal, P. E. de Groot, Mn. v. d. Hagen, J. Lip pens, J. Martens, J. Meertens, P. Meijer, P. de Regt, J. Renique, M. Scheele, We. Scholten, Pa. Steenbakker, E. Tieleman. B. Verpoorte, J. v. d. Velde en C. van Waterschoot. Van 3B naar 4B: J. G. van Bendegem, Ja. de Blaey, M. de Bokx, F. Burger, Ca. Dekker, A. Dieleman, A. van Dixhoorn, C. Goossen, P. van Harn, C. v. d. Hooft, M. Huis man, Se. Jansen, W. Koster, G. Lodewijk, Ja. Muller, J. Muller, H. van Os, J. Prinse, Eh. de Putter, J. de Regt, P. Simons, Ga. v. d. Steen en P. Verpoorte. Van A 4 naar A 5: W. de Feijter, R. Haak, Aa. v. d. Klooster, E. Meertens, La. van Pienbroek, C. Provoost. W. Scheele, J. Scholten, L. West- veer en L. Deij. Van B4 naar B5: J. Beuzenberg, A. van Cad sand, G. Dijselinck, P. Geene, P. Jansen, R. Jurriens, P. Lokerse, S. Nijssen, A. Smit, J. Stolk, J. Verplanke, J. Wieles, F. Spaas en J. Tholens. Van MMS 2 naar MMS 3: Me. Adriaansens, Sa. Hol, Ne. de Ligny,1 Ma. Muinen, Ja. van Minnen, Da. Neve, Ea. de Put ter, Ma. Rammeloo, Pa. de Regt, Ne. van Strien, Ka. Verlinde, Cha. de Vries en Tha. Wechge- laar. Van MMS 3 naar MMS 4; Eh. de Blaey, Sa. Brakman, Aa. Hol. Ga. Hommers, Fa. van Lith, Ma. Luitwieler, Ha. Rib- bens, Ja. Starrenburg, Ja. Ver- jaal en Ma. v. d. Winkel. Van MMS 4 naar MMS 5: Ma. Casteels, Ae. Dieleman, Ja. van Driel. Ca. van Hecke, Ja. de Jonge, Ga. Oggel, Aa. van Reijen, Ca. Terlouw en Aa. Tol lenaar. Van Gymnasium 2 naar G3: A. v. d. Berge, La. Blok. A. Blomme, Ga. Buter, Aa. Door nebal, Ja. Esselbrugge, Pa. Goe- dings, K. F. Haak, J. C. Haak, A. Hamelink, Se. den Hartog, Ye. Jansen, Ne. Koster, J. Over- dulve, Ma. van Os, Ja. de Put ter Je. Spronk en G. Stolk (met lof). Gymnasium 3 naar G 4: Ae. Baart, Aa. Boland, M. van Fraassen, J. de Man, R. Neete- son, Hr. Nieuwenhuijze Kruse man, Le. Rijnberg, Ae. Rijpstra, Dn. Thomaes en J. E. Visser. Van Gymnasium 4 naar G 5: D. Boland, D. van Bloois, Ja. du Bois, Aa. van Damme, J. Haak. J. Hoving (met lof), J. Simons (met lof), Sa. Tollenaar, A. Verschelling en A. v. d. Vlugt. Van Gymnasium 5A naar 6A: L. Oggel, Ca. Wabeke en F. v. d. Wege. tan Gymnasium 5B naar 6B: A. v. d. Griek en C. van Waart. President Tsjombe van Katan ga heeft gisteren op een pers conferentie naar aanleiding van het protest der Verenigde Naties tegen een parade van 2.000 man Katangaanse troepen gezegd, dat hij 6.000 man aan de parade had kunnen laten deelnemen, maar dat hij zich beperkt heeft tot een „symbolische strijdmacht" van 2.000 man. In de desbetreffende nota van de Verenigde Naties is de Ka tangaanse leider beschuldigd van schending van een toezegging om slechts een „symbolische strijdmacht" van 300 man aan de parade te laten deelnemen. Tsjombe ontkent echter ooit een dergelijke toezegging gedaan te hebben JONGEN ONTDEKTE SMEULEND VUUR IN MAGAZIJN. Door het omvallen van een schijnwerper is woensdagavond bij de firma Koneman in Brummen een partij matrassen, ledikanten en dekens en derge lijke aan het smeulen gegaan. Dit heeft de gehele nacht ge duurd. Er ontstond in het grote ma gazijn een enorme rookontwik keling waardoor de dertienjarige zoon Hans om zes uur gisteren morgen wakker werd. Hij waar schuwde zijn ouders en de drie andere kinderen en met man en macht sjouwde men emmers water aan naar de bedreigde hoek van het magazijn. Binnen tien minuten was de brandweer ter plaatse en werd het gevaar bezworen. De brandschade is vrij aanzienlijk; een grote partij goederen is door waterschade of door schroeien onverkoopbaar. KIND OMGEKOMEN. Op het erf van de boerderij van het gezin Z. onder Achelm is gis termiddag het vierjarig dochter tje om het leven gekomen. Het kind was op het erf aan het spe len. Tegen de muur stonden een paar grote wielen. Deze stonden nogal recht tegen de muur aan. Het meisje is hier op geklommen met het gevolg dat één wiel kan telde en boven op 't kind terecht kwam. KLEUTER OVERLEDEN- NA VAL UIT RAAM In de nacht van woensdag op donderdag is in de Ursulakliniek te Wassenaar de bijna 2-jarige Martha Zoutenbier uit Den Haag overleden ten gevolge van een schedelbreuk, die zij woensdag middag bij een val uit het raam van haar ouderlijk huis had op gelopen. I ONGELUKKEN OP OVERWEGEN Op een met automatische knip perlichten beveiligde overweg tussen Zevenbergen en Lage Zwaluwe is gistermorgen een personenauto door de trein van Roosendaal naar Dordrecht aan gereden. Niemand liep letsel op, maar de auto werd zwaar bescha digd. De trein kreeg een vertra ging van een half uur. Gistermiddag is op de particu liere overweg in de Boslaan te Barneveld een personenauto aan gereden door de trein van Amers foort naar Ede/Wageningen, ook hier deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. DODELIJK ONGELUK Op de kruising van de Edese weg en de Lagevalkseweg te Wekerom is dinsdagmiddag een jeugdige bromfietser, de vijftien jarige G. Pieters uit Harskamp, bij een verkeersongeval gedood. Zijn vriendje, de dertienjarige B. G. Verhoef, eveneens uit Harskamp, dat zich op de duo bevond werd lichtgewond. De knaap (die gelet op zijn leeftijd nog geen bromfiets mocht besturen i reed op de Ede- seweg. Vlak bij de kruising zwenkte plotseling een bestel auto uit de rechterberm van de Edeseweg naar links de Lage valkseweg in. De bromfietser werd gesneden en schoof onder de wagen. P. werd zo zwaar ge wond, dat hij tijdens het vervoer naar het èdense ziekenhuis over leed. De bestuurder van de bestel auto, de achttienjarige F. J. M. uit Petten bezat geen rijbewijs; hij fungeerde als hulp van een aannemer, die werkzaamheden voor de P. T. T. verrichtte. Zon der diens toestemming wilde M. de auto een eindje verder op zet ten. Hij reed echter zo onver hoeds van de berm de rijbaan op dat een botsing niet meer te ver mijden viel. De bestelauto raakte nadien een lichtmast, die af knapte DODE EN DRIE GEWONDEN BIJ AUTOBOTSING Een Amsterdamse agent van politie is gistermorgen bij een autobotsing op de grens van Aduard en Hoogkerk (Gron.) zó ernstig gewond, dat hij spoedig na aankomst in het academisch ziekenhuis in Groningen is over leden. De auto, waarin twee agen ten van de gemeentepolitie van Amsterdam zaten, slipte en bot ste tegen een tegemoetkomende Duitse' auto. De andere agent en de inzittenden van de Duitse auto, een man en een vrouw, werden ernstig gewond. De auto's werden vernield. TWEE DODEN BIJ VERKEERSONGEVAL. Bij een botsing op de weg Haarlem-Halfweg is in de nacht van woensdag op donderdag een echtpaar uit Amsterdam omge komen. Hun auto kwam fron taal in botsing met een tegen ligger, die door nog niet bekende oorzaak op de andere weghelft terecht was gekomen. De be stuurder van deze wagttL afkom stig uit Bennebroek. ris ernstig gewond in een ziekenhuis-'-te Haarlem opgenomen. Beide auto's werden vernield. De omgekomenen zijn de 47- jarige kraandrijver J. W. Dieke en zijn 44-jarige echtgenote J- DiekeLeurink. De andere auto werd bestuurd door de 31-jarige verkoper W. J. R. PAARD BIJ VERLATEN VAN VEERPONT TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN Bij het verlaten van de pont, die de verbinding tussen Olbur- gen en Dieren onderhoudt, is een met zancl beladen wagen, ge trokken door een paard, woens- dacmorgen te water geraakt. Het paard kon de zware last niet tegen de steile kant aan de Dierense zijde optrekken en de wagen ging, het paard met zich meetrekkend, achteruit de IJssel in. De rivierpolitie is al geruime tijd aan het dreggen, doch heeft tot nu toe niets kun nen ontdekken. De voorman van de wagen bleef ongedeerd. GECOMPLICEERD ONGELUK EIST EEN DODE. Woensdagavond is de 52-jarige D. Klein uit Amsterdam op de kruising Von Zesenstraat-Dap perstraat onder een kantelende vrachtauto terecht gekomen. De man is in het ziekenhuis aan de opgelopen verwondingen over leden. Volgens de politie verleende de vrachtauto geen voorrang aan een personenauto, met als ge volg dat de twee wagens met elkaar in aanraking kwamen. De inzittenden van de personen auto, een vader met zijn dochter, moesten in het ziekenhuis ver bonden worden. Vervolgens kwam de vrachtauto in botsing met een andere personenwagen en met een motor met zijspan. Daarbij deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Ten slotte kantelde het voertuig, hetgeen de heer Klein, die juist overstak noodlottig werd. Drie Amerikaanse tegenstan ders van de kernbewapening zijn woensdag in San Francisco ieder tot een half jaar gevangenisstraf veroordeeld. Zij hadden vorige week geprobeerd met een zeil boot naar het gebied in de Stille Oceaan te varen waar thans kernproeven worden genomen. De drie betogers keerden even wel spoedig met hun boot „Eve ryman 1" terug omdat zij zeeziek Waren geworden. Twee helpers van de drie man nen zijn eveneens tot zes maan den veroordeeld.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2