In Den Haag staat een Moskee i-këjkers PRANG Binnenlands nieuws VULPENNEN in lederen étui DE VRIJE ZEEUW Tagina 5 'M m //W-wzm-Z-ÏM: :¥M ff mÊËMÊÊï ROTTERDAMSE KINDERPOLITIE MAAKTE BELGISCHE, PADVINDERS GELUKKIG DE ACTIES OP NIEUW-GUINEA Persoonlijke Lening CENTRALE VERWARMING Vraagt gratis toezending van de folder CV-PL NEDERLANDSCHE HANDELMAATSCHAPPIJ, N.Vi 6 X 30 ƒ71,— 7 x 35 80,— 7 x 50 ƒ99,— noordstraat 16 y.Hi vv,v/.v,v.v,v/,-.v,'/,' wkfózMmwMX'. '■v/iï/y/y-"--' W:- //ssss/s/. y/z ys/yy.*y**ysSssssyy'yy-~~ jeugdbende opgerold De Eindhovense recherche is er in geslaagd een jeugdbende, die diefstallen pleegde aan de lopen- I de band op te rollen. De leeftijd van de jongens varieert van 16 I tot 18 jaar. Gedurende het afge- I lopen half jaar hebben zij circa I 35 strafbare feiten gepleegd. Zij begonnen hun praktijken I met het wegnemen van een auto, I die zij nabij Eindhoven na een I aanrijding achterlieten. Daarna I volgde de ene diefstal op de an- I dere, afgewisseld door joyriding I met bromfietsen. Een aantal van de ontvreemde I goederen kon worden opgespoord. I Tegen drie- meerderjarigen uit I Eindhoven werd proces-verbaal opgemaakt terzake heling van I door de uit acht jongens bestaan- r de ploeg gestolen goederen. De drie hoofddaders van de jeugd bende zijn voor de officier van justitie geleid. vrachtwagentje door trein geraakt. Bestuurder gewond. In Steenwijk is woensdagmid dag op de Kallenkoterallee op de met knipperlichten beveiligde overweg de 36-jarige gehuwde schilder A. Drent, die met een vrachtwagentje op weg was naar huis, door de trein Steenwijk Meppel gegrepen. Het voertuig was de rails bijna gepasseerd, maar werd aan de achterzijde nog geraakt. De heer Drent is met een bekkenfractuur en en kele gekneusde ribben naar het ziekenhuis in Meppel overge bracht. De trein die om 12.09 uur uit Steenwijk was vertrokken, had door het ongeluk 25 minuten f vertraging. inbreker aangehouden De Rotterdamse politie heeft een 22-jarige vertegenwoordiger uit de Maasstad, F. W. J. C. J., aangehouden, die er van ver dacht wordt in de nacht van 29 op 30 juni j.l. te hebbben ingebroken in een damesmodezaak in het stadsdeel Hillegersberg. Daar werd toen voor 5000 gulden aan japonnen en mantels ontvreemd. De man heeft inmiddels een be kentenis afgelegd. De politie kwam de dader op het spoor, doordat deze net iets te openlijk probeerde de japon nen en mantels te verkopen. Voor een gedeelte van de buit was hem dat al gelukt. In ver band daarmee werd later de 22- jarige huidensorteerder J. F. K. gearresteerd wegens heling. Aangenomen wordt dat de ver tegenwoordiger nog meer inbra ken heeft gepleegd. Daar wordt nu een onderzoek naar ingesteld. FABRIEK afgebrand Woensdagmiddag omstreeks 12 uur is brand uitgebroken in de carrosseriefabriek van de firma J. van Eek en Zonen in Lexmond. Hoewel de brandweer snel ter plaatse was, kon niet worden voorkomen, dat de fabriek ge heel uitbrandde en de gebouwen grotendeels verloren gingen. Het vuur is ontstaan in een auto, waaraan laswerkzaamheden wer den verricht. Het bedrijf is tegen brandschade verzekerd. britse zeeman na aanrijding overleden De 36-jarige Schotse zeeman James Steele uit Edinburgh, mo tordrijver van het m.s. „Cumber land", is woensdagmorgen in het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam overleden aan de gevolgen van 'n verkeersongeval, dat 's nachts op de Wolphaertsbocht had plaats - gehad. De zeeman werd daar, toen hij plotseling de weg over stak. door een personenwagen aangereden en ernstig aan het hoofd gewond. ernstig gewond door springstof De 15-jarige H.B.S.'er L. A. Hennen uit Beverwijk is dins dagavond ernstig gewond, toen lij zelf gefabriceerde springstof tot ontploffing wilde brengen. Op een open terrein tegenover zijn woning had de jongen de spring stof in een ijzeren buis gedaan. Toen hij de buis in de linkerhand hield om het uiteinde ervan plat te slaan, explodeerde de spring stof. Daarbij werd zijn linker hand zeer zwaar gewond. IJlings is de jongen naar het Rode Kruis ziekenhuis te Beverwijk overge bracht, waar de hand tot aan de pols geamputeerd moest worden De toestand van de jongen is re delijk. dode BIJ AUTOBOTSING Een botsing tussen twee auto's op de Leemslagenweg in Almelo I is dinsdagavond oorzaak gewor den van de dood van de 19-jarige mevrouw Y. BoschBrouwer, moeder van twee kinderen. Zes personen werden min of meer i ernstig gewond. Het ongeluk gebeurde omstreeks zeven uur toen een door J. H. uit Westkappeln (Did.) bestuurde auto, waarin met de bestuurder i een vriend en drie meisjes uit Almelo zaten, met grote vaart I 'tegen een tegemoet komende auto botste, bestuurd door D. J. Eshuis uit Wierden. De wagens werden in een wei land geslingerd waarbij de wa gen van Eshuis bovenop mevrouw Bosch, die uit deze auto was ge worpen, terecht kwam. Zij werd zó ernstig gewond dat zij korte tijd later overleed. De beide be stuurders en de vier andere per sonen werden allen min of meer ernstig gewond. Zij werden naar het Prinses Irene Ziekenhuis te Almelo overgebracht, door vallende muur gedood Omstreeks drie uur dinsdag middag werd in Heerenveen, tij dens de afbraak-werkzaamheden aan de boerderij van de heer H. Pijlman de 65-jarige gehuwde arbeider A. van der Heiden uit Heerenveen onder een vallende muur bedolven. De man werd naar het ziekenhuis te Heeren veen vervoerd, waar hij in de loop van de middag is overleden. leraar verongelukt Op de Burgemeester de Vlugt- laan ter hoogte van de Burge meester Fockstraat in Amsterdam West is dinsdagavond omstreeks elf uur de 57-jarige ongehuwde leraar E. H. J. Fourasche door een 19-jarige bromfietser aange reden en daarbij zó ernstig aan zijn hoofd gewond, dat hij bij aankomst in het Wilhelminagast- huis bleek te zijn overleden. Met een collega en in diens auto reed de heer Fourasche langs de adressen van een aantal leerlingen, om daar de brieven te bezorgen waarin de ouders werd medegedeeld, dat hun kind voor het gedaan examen was ge zakt. Op de Burgemeester de Vlugtlaan was hij even uitgestapt om aan enkele wandelaars naar de ligging van een bepaalde straat te vragen. Bij het over steken van het fietspad werd hij door de matig snel rijdende bromfietser gegrepen. 29-jarige blinde leerling behaalde h.b.s.-diploma c Woensdagmiddag is op het Men- delcollege te Haarlem aan de 29- jarige blinde Paul Kneppers het einddiploma H.B.S.-B uitgereikt. Hij is tijdens de militaire dienst blind geworden. 'In 1950 behaalde hij het M.U.L.O.-diploma, daarna was hij werkzaam op een effec tenkantoor te Amsterdam. Nadat hij blind was geworden ging hij eerst naar het ooglei- dersinstituut te Grave, waar hij braille leerde. Twee jaar geleden werd hij leerling van de H.B.S.- afdeling van het Mendelcollege in Haarlem. Dit college accep teerde hem met een half jaar proeftijd. Na dat half jaar kon hij in de vierde klas worden ge plaatst. De heer Kneppers heeft eindexamen gedaan met een zeer goede cijferlijst. Hij wil rechten gaan studeren aan de R.K. universiteit te Nij megen. DODELIJK ONGELUK Gistermiddag is bij Wekerom (gemeente Ede), op enkele kilo meters van Harskamp, de 15- jarige scholier G. Pieters uit Harskamp door een noodlottige samenloop van omstandigheden om het leven gekomen. Bij het kruispunt in Wekerom was een werkman van de P.T.T. juist bezig een dienstauto van de P.T.T. even te verplaatsen naar de andere kant van de weg toen de jongen op een bromfiets dit kruispunt naderde. De werkman merkte dit en wilde remmen, maar vergiste zich en drukte op de gaspedaal. De auto botste op de bromfiets en de jongen werd tegen het wegdek geslingerd. Hij was onmiddellijk dood. De P.T.T. man was niet in het bezit van een rijbewijs. Een duo-passagier kwam er zonder letsel af. Bij de botsing kwamen auto en bromfiets tegen een lichtmast terecht, die daar door afknapte. VOORTVLUCHTIGE AANGEHOUDEN Maandag heeft de Amsterdam se politie de voortvluchtige 39- jarige H. L., afkomstig uit Am sterdam, aangehouden, die met twee andere verpleegden enige tijd geleden is ontvlucht uit de psychopaten-inrichting te Aver eest. De man heeft bekend dat hij in Brummen vijf inbraken in scholen heeft gepleegd, waarbij de buit ongeveer 500 bedroeg. Voorts heeft hij nog een aantal inbraken in andere plaatsen toe gegeven. KINDEREN SPEELDEN MET GRANATEN Weer hebben in Rotterdam- Zuid kinderen met granaten ge speeld, ditmaal gelukkig zonder noodlottige gevolgen. De beide knapen waren acht jaar oud. Zij hebben geprobeerd de dop van een der projectielen los te draaien. Toen dat niet lukte wierpen zij de granaten waarvan de herkomst nog on bekend is, in het water van een singel. De politie kon, met de assis tentie van personeel van de wa terverversing, na enige tijd dreggen één mortiergranaat uit het water ophalen. BUSSUMSE BOLLEBOOS Bij de eindexamens aan het „Nieuwe Lyceum" in Hilversum heeft de 18-jarige leerling Ch Norde uit Bussum vermoedelijk wel een record behaald wal de cijfers op zijn cijferlijst betreft. Hij behaalde bij 16 examenvak ken niet minder dan 8 tienen en 5 negens. Voor de andere vak ken behaalde hij „minder goede cijfers". Daarvoor behaalde hij namelijk achten. Norde deed examen voor de afdeling H.B.S. B. Zijn lieve lingsvak is echter de muziek Op het onlangs gehouden lan delijk interscholair muziekcon cours, waarvan de finale in La ren (N. H.) was, wist hij voor zijn school de tweede prijs al cellist te behalen. KIND DOOR TREIN OVERREDEN Gistermorgen omstreeks kwart over negen is de anderhalf jaar oude Anton van Leeuwen op de spoorlijn Barneveld—Voorthui- zen onder een trein geraakt en gedood. Het ongeluk gebeurde vlakbij de ouderlijke woning. Het ven tje was met andere kinderen naar de spoorlijn gegaan. Naast het zogenaamde spoorweghek fvas de omheining kapot, zodat ze er door konden. De machi nist van de trein zag de andere kinderen langs de lijn en hield die in het oog. Toen hij op korte afstand Anton, die ge bogen met de keien tussen de rails cat te spelen, zag opkijken, was een ongeluk niet meer te voorkomen. De trein, die ongeveer twintig minuten vertraging had, was een extra trein met schoolkin deren uit Nijmegen en om geving. De kinderen zijn van het ongeval weg gehouden. MAROKKAAN EN TUNESIEP WEGENS ZAKKENROLLERIJ GEARRESTEERD In een nachtclub aan het Lqid- seplein te Amsterdam heeft de politie maandagavond een 24- jarige Marokkaan en een 22- jarige Tunesiër aangehouden, die kort tevoren van een Neder lands zakenman met wie zij op stap waren diens portemonnee met 1.000 hadden gerold. Bij fouillering werden op een hun ner negen biljetten van ƒ100 in zijn sokken gevonden en bij de andere in een van zijn zakken een biljet van 10Ó. De twee mannen zijn inmiddels aan de vreemdelingendienst overgege ven. Het tweetal had zich min of meer aan de zakenman opge drongen. Toen deze bemerkte dat zijn portemonnee gerold was verdacht hij terstond de beide mannen. Onder bedreiging met politie eiste hij zijn portemonnee terug, waaraan de mannen schoorvoetend gevolg gaven. Het geld was echter verdwenen. Twee andere bezoekers hadden echter gezien dat een der man nen geld in zijn sokken verstop te. De politie verscheen, fouil leerde het tweetal en rekende het in. BOM BIJ SPOORLIJN Mannen van rijkspolitie en van de spoorwegrecherche heb ben tussen Winterswijk en Groenlo, een kilometer van Lich tenvoorde, een bom gevonden op 20 meter van de spoorlijn. De treinen rijden momenteel op dit traject met verminderde snel heid 50 kilometer per uur waardoor zij een geringe vertra ging oplopen. De rijkspolitie stelt een onder zoek in naar de herkomst van de bom. NEDERLANDSE VISSERS GEWOND Vijf Nederlandse vissers zijn in een ziekenhuis nabij Lerwick opgenomen wegens brandwon den die zij hadden opgelopen als gevolg van een explosie in de machinekamer die zich aan boord van hun treiler de ..Hele na" voordeed. Alle vijf kregen brandwonden aan gezicht en' arm. Vlammen schoten in de ka juit waar zij ontbeten. Door de Nederlandse treiler „Deining" werden zij naar Lerwick ge bracht. De gewonden zullen door het Nederlandse hospitaalschip De Hoop" aan boord worden genomen. WJFTfEN JAAR ISLAM IN NEDERLAND „Het Christendom mag de 'door ons toegestoken hand niet weigeren". Uitwisseling van gedachten kan veel bijdragen tot verbroedering der mensen. Den Haag (P. P.) - „In de loop der eeuwen zijn er onder de Christenen helaas veel misvattingen omtrent de Islam ontstaan en onze eerste taak is daarom hierin klaarheid te brengen". Voor ons zit de heer Qudratullah Hafiz H.A. afkomstig uit Pakistan en imam van de moskee van de Admadiyya Muslim Missie, aan de Oostduinlaan in Den Haag. Wij maken een praatje met deze sympathieke, bescheiden man, naar aanleiding van het feit, dat het op 2 juli j.l. vijftien jaar geleden was, dat Nederland met de Islam kennismaakte, door de komst van de heer Hafiz. Het b'escKërden, st*jH)óKe geöout» aan de Oostduinlaan in Den Haag de moskee van de Ahmadiyya Be-* weging Deze Pakistaner is één van de ve le missionarissen, die de Ahmadiy- ya beweging de enige die Isla mitisch zendingswerk verricht naar alle delen -an de wereld stuurde om elders een beter be-rip met betrekking tot de Islam te wek ken en deze godsdienst te verbrei den. Een wereldkaart in de hal van de moskee toont ons duidelijk waar door de Ahmadiyya Beweging wordt gewerkt. We inden ze op de Fidji-eilanden, Hongkong, Japan en de Filippijnen, maar ook in Argen tinië, Suriname, de Verenigde Sta ten, Canada, Scandinavië, Duits land, Engeland, Frankrijk, Spanje en in vele Afrikaanse staten, kort om vrijwel over de gehele wereld met uitzondering van de landen ach ter het ijzeren gordijn. De Ahmadiyya Beweging werd in 1889 in het toenmalige Brits-Indië gesticht door Hazrat Mirza Ghulam Ahmad, Hij stelde zichzelf en zijn beweging tot doel de Islamitische leerstellingen, die in de loop van veertien eeuwen waren vervormd en verminkt, niet alleen in de geest, maar ook in de praktijk te herstel len en deze herboren Islam zoveel mogelijk te verbreiden. Men mag Ahmad dus zien als een hervor mer, die heeft getracht de Islam in alle zuiverheid te herstellen, een hervormer, zoals de christelijke kerk deze ook 'leeft gekend. Een moeilijk begin UITERAARD waren de eerste jaren voor de heer Hafiz in Neder land zeer moeilijk. Hij was hier vol komen vreemd en moest met niets beginnen zoals dat trouwens veelal met zendelingen en missionarissen het geval is. Bovendien stond hij voor de bijzonder moeilijke taak om zijn werk voor de Islam te verrich ten in een land, dat vrijwel geheel christelijk is en waar vele ongun stige misvattingen rond de Islam reeds sinds honderden jaren ge meen goed zijn. Het was een dominee in Den Haag. die de lingen in praktij acht het feit, dat de heer Hafiz een Moslim was, hem het moge lijk heeft gemaakt zich in deze voor hem vreemde, wereld aan te passen. Aan deze dominee bewaart de imam een wel zeer prettige her innering. Aanvankelijk stonden de diverse christelijke stromingen in Neder land zeker niet sympathiek tegen over de komst van deze Pakistaan se missionaris in ons land, maar er is in de loop van de vijftien ver- christelijke .leerstel ktijk Éracfiten öngé- tl ;:i streken jaren wel bijzonder veel veranderd in deze houding en wel hoofdzakelijk doordat de heer Ha fiz kans heeft gezien een belangrijk deel van zijn missie te volbrengen en wel het wekken van een beter begrip. Hiertoe heeft de in 1955 ge reed gekomen moskee aan de ost- duinlaan in Den Haag veel bijge dragen. Deze moskee, die men niet mag vergelijken met de prachtige godshuizen die men in het oosten vindt, doch die hier in Den Haag een stijlvol bescheiden gebouw is, werd voor de heer Hafiz en zijn geloofsgenoten in Nederland een thuis, waar zij ook in staat waren anderen te ontvangen. Als gespreks- centrum was dit gebouw uiterst waardevol en vele prominenten brachten er reeds een bezoek. De uitgestoken hand ONZE GASTHEER vertelt ons uitgebreid over zijn werk. „Regel matig worden hier gespreksbijeen komsten gehouden, waarbij men komt tot een uitwisseling van ge dachten. Zo spraken hier bijvoor beeld prof. dr. G. W. J. Drewes uit Leiden, de Ned. Herv. predi kant dr. ds. P. J. A. Idenburg (on derwerp: „De plaats van Jezus Christus in ons leven"), de beken de Rooms-Katholieke pater Jelsma, drs. R. L. Mellema van het Konink lijk Instituut voor de Tropen in Am sterdam, de door de Ned. Herv. Kerk uit zijn emeritusrecht ontzette predikant prof. dr. ds. P. Smits die onder overweldigende belangstel ling sprak over „De Geboorte van Jezus" En zo zou men voort kun nen gaan. Wij zoeken in eerste instantie de dingen die ons verenigen en waar door begrip cn vriendschap kun nen ontstaan. Zaken waarover wij van opvatting verschillen, schuwen we niet. Ook deze worden bespro ken en we trachten dan tot een be ter begrip voor eikaars standpunt te komen. Door gesprekken en ge schriften proberen we de vele mis vattingen die rond de Islam be staan te elimineren. Zulke misvat tingen als over de polygamie (het mogen huwen met meer dan één vrouw) waarover in de christelijke wereld onder de naam van „veelwij verij" verkeerde gedachten be staan. Hetzelfde geldt voor „De Heilige Oorlog", die door de Is lam zou worden gepropageerd. In onze moderne opvattingen zien wij dat beslist niet als een oorlog te vuur en te zwaard, doch op de wij ze zoals die nu wordt bedreven en waarbij het woord oorlog onjuist- is en eerder dient vervangen te wor den door missie. Vrede, vriendschap en begrip zijn zaken, die wij in eerste instantie voorstaan. Het christendom mag de door de Islam Bij zijn bezoek an de MosI "e ont- ving prins F. El-Faisal een exem plaar uan de Koran in Nederlandse vertaling. toegestoken hand niet afslaan, omj dat dit van essentieel belang is voor de toekomst van de wereld, want een gesprek „IslamChristendom" kan tot een verbroedering van da mensen bijdragen. Geert vreemde godsdienst VOOR DE MOSLIMS is het chris tendom beslist geen vreemde gods dienst, want in onze Koran (die inmiddels ook in Nederlandse ver taling werd uitgegeven) neemt de figuur van Jezus Christus, zijn le ven en leer een zeer belangrijke plaats in. Daar staat echter tegen over, dat het grootste deel van de christenen nauwelijks iets weten van en over Mohammed en zijn leer. Het is onze taak hierin ver andering te brengen. En na vijf tien jaar werk in Nederland mo gen wij over de resultaten beslist niet ontevreden zijn." Wij kunnen ons grotendeels bij de woorden van imam Hafiz aanslui ten. In onze moderne tijd van tech nische en wetenschappelijke ontwik keling, die de wereld als het wa re steeds kleiner maakt, komen de volkeren nauwer met elkaar in con tact. Reeds honderden jaren heeft het grote onbegrip van de weste lijke "wereld geleid tot spanningen en zelfs bloedige oorlogen. Het is nu eenmaal onmogelijk de geeste lijke structuur van de Moslims te begrijpen, zonder hun godsdienst te. kennen, want in tegenstelling tot de praktijk van ons leven is het le ven van de Moslims onverbrekelijk vervlochten met hun godsdienst. Men behoeft nog geen Mohamme daan te worden, wanneer men de moeite neemt kennis te nemen van de Islam, maar het draagt wel zeer veel bij tot 'n beter begrip en daar mee tot een betere verstandhouding, met de zo uitgebreide islamistische wereld. i Men zou bijna denken, dat de aanvankelijk grote weerstand van de christelijke kerk in Nederland te gen de Moslim-missie in ons land voortkwam uit angst, omdat men zich bewust is van het feit, dat bii) velen God een vergeten factor is eni er een geestelijke leegte bestaat, waarin in weerwil van haar pogin gen de christelijke kerk geen veran dering kon brengen en welke leegte misschien door de Islam zou kun nen worden gevuld. De komst van de Moslim-missit! in Nederland kan slechts worden' toegejuicht, omdat de christelijke kerken er een stimulans in zullen1 vinden tot groter activiteit te ko men. MILITAIR BIJ ONGEVAL OMGEKOMEN De 20-jarige dienstplichtig sol daat van de luchtmacht, H. J. van Mil, gelegerd te Soesterberg is woensdagmiddag bij een aan rijding om het leven gekomen. De jonge militair, die in Den Haag woont, verleende met zijn bromfiets op liet kruispunt Her tenlaanDolderseweg (in de Zeisterbuurtschap Den Dolder) geen voorrang aan een perso nenauto, die bestuurd werd dooi de 36-jarige S. V. G. uit Utrecht. Soldaat Van Mil overleed ter plaatse ten gevolge van een schedelbasisfractuur. De Rotterdamse kinderpolitie heeft het hart gestolen van vier jonge Belgische padvinders, die door haar hulp zonder twijfel een ereprijs hebben verdiend. De jongens werden dinsdag middag zwervend aangetroffen op de Binnenweg, in het stads centrum, waar zij aan een agent vroegen hoe zij het gemakke lijkst een lift naar België konden krijgen. Het bleek dat zij afkomstig waren uit een padvinderskamp by het Belgische plaatsje Capel- len cn dat zij met hun kornuiten de opdracht hadden gekregen om op eigen gelegenheid zo ver mogelijk te komen. Het viertal had het, al liftende, tot Rotter dam gebracht. De kinderpolitic vatte de zaak sportief op en voorzag de pad- vinderslegitimatics van een stempel als een bewijs van de Bij een treffen met een patrouil le van Indonesische infiltran ten heeft een groep Papoea's twee Indonesiërs gevangen we ten te nemen en automatische wapens buit weten te maken. Dit deelt het gouvernementsvoorllch tingsbureau mee in een commu niqué van woensdag. Thans is komen vast te staan, dat de zogenaamde dropping op 2S juni in het actiegebied van Kaimana een voedseldropping is geweest. Een patrouille van de strijdkrachten heeft een groot aantal parachutes gevonden met levensmiddelen en voorraden Deze lagen in een zeer onherberg zaam gebied. Uit de andere actiegebieden zijn geen activiteiten van enige bete kenis gemeld. De gevangenneming van de 2 infiltranten door de Papoea-be volking vond plaats op het schier eiland Onin. Bij besluit van de gouverneur is het 60-jarige volkshoofd Tobias Biek Krimandondo uit de kam pong Mamoer in de afdeling Fak- Fak posthuum onderscheiden met de grote gouden ster voor trouw en verdienste, voortvarendheid. Zij zorgde er Krimand0ndOj die grote invloed tevens voor dat de jongens weerhad de bevolking diende een behouden in hun kamp terug- gecombineerde patrouille van ko- kwamen. ninklijke landmacht en mariniers op 30 mei j.l. als gids. toen hij door vijandelijk vuur werd ge troffen. Het volkshoofd Is ook degene geweest, die de medewcr- HU Vwnrlrt lirt hpirlietfuk king van de bevolking weer wist thj Uiacllt llCt UCWljoSl (Cv 0 te voeren-toen de2e een inzin- met kin2 vertoonde. Bij besluit van de gouverneur I» Mfleli. «n pla.to 11°'LSI 'f%3T" SScSS km van Kingston gelegen. de kleine zjiVeren ster voor stapte dm„t_ag de 34-jaiige trouw en verdiPnste. Deze politie- aroeider Ronald Campbell het dje ,(1 sedm 1937 m dienst politiebureau binnen en liet onderscheidde zich in de pe- aan de agenten een ma: 1 zien ri^de maal t.apriI tijdens de op- die het afgehouwen hoofd be- sporinKsacties tegen Indonesische vatte van zijn 55-jarige buur- infjiu-ariten van de Songsibor-bri- man Walter Ham1!. ..ij ver- gade in het gebied van Kaimana telde de politie, dat hij met door moedig initiatief en door- ziin buurman ongenoegen had zettingsvermogen. gekregen omdat zijn varkens Woensdag is de laatste groep over het land van Harnil had- gevangenen uit Tanamerah naar den gelopen. De politie zei datcen andere centrale gevangenis het hoofd van Hamil was af- in Nieuw-Guinea overgebracht, gehouwen met een machete. De gevangenis van Tanamerah is Campbell is wegens moord in thans geheel ontruimd, hechtenis genomen. Zoals bekend is het besluit tot ontruiming enkele weken geleden genomen als gevolg van de moei lijkheden, die de geregelde be voorrading en Voedselvoorziening van circa 200 gevangenen in Ta namerah opleverden. Ook het be wakingspersoneel heeft een an dere bestemming gekregen. Ruime sortering Boekhandel VAN DE SANDK (Advertentie.). 'Jk n i -■ - t. Voor de aanschaffings- en installatiekosfen van een Centrale Ver» warming kunt u bij de N.H.M. een Persoonlijke Lening aangaan.' Aantrekkelijke voorwaarden: 5 rente over het bedrag dat aan het begin van elk jaar uitstaat duur van de lening en aflossingen in overleg te regelen in geval van overlijden vervalt de resterenda schuld; familieleden of erfgenamen worden hiervoor dus niet aan sprakelijk gesteld. Hoofdkantoor: Amsterdam, Vijzelstraat 32

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 7