de MUL Voor 165,- de BUCK De Ronde van Frankrijk Volkswagen 1959 De Ronde van de Toekomst HARKTBERICHTE8 BEURSO VERZICHT BEZORGER of BEZORGSTER Woensdag 11 juli 1962 Woensdag 11 juli 1962 IJZENDIJKE ZAAMSLAG HONDENSPORT VOETBAL de financiering van sidemar belgische reactor wacht op lading de algerijnse verkiezingen schoolvrije zaterdag in amsterdam algerie J. J, J. VAN DE GRIEK is en blijft DE VRIJE ZEEUW Pag. 3 ur :el an it- 'ij- an ik, ur ge de :ht ig- sens, C. J. Luteijn en A. J. Provo, allen te Groede; A. S. Jacobse,, E. M. Pielaat en J. M. Duine, en J. A. v. d. Weel, allen te Oost burg; M. L. v. d. Luijster en J. C. Vercouteren. beiden te Re- tranchement; J. C. Geelhoed, C. de Koeijer, S. S. Moelaart, M. J. Moggré en M. P. Tellier, allen te Schoondijke; J. J. Oubrie en M. S. de Ruijter. beiden te Sluis; M. v. d. Hal en T. Westerweele, beiden te St. Anna ter Muiden; allen te Hoofdplaat; A. E. Bou- wens en S. Quaars, beiden te Nieuwvliet; M. E. Babijn, E. L. de Kok, H. Luk, E. M. Meesen M. A Verherbrugge te Water landkerkje: M. S. Verplanke ie IJzendijke; J. de Zwart te Zuid- zande. De dames P. M. Verplanke te Biervliet, A. de Bliek te Groede, J. M. Duine te Hoofdplaat, A. E. Bouwens te Nieuwvliet, E. L. de Kok en J. A. v. d. Weel, bei den te Oostburg kregen een boek, C. J. Luteijn te Groede een Marijke bekertje. Ernstig verkeersongeval. Op de provinciale weg Schoon, dijke—IJzendijke is gistermor gen omstreeks 10 uur een ern stig verkeersongeluk gebeurd. Een Belgische auto, bestuurd door de heer A. V. uit Meche- len, reed met een snelheid van 90 km per uur in de richting Schoondijke, toen ter hoogte van de hofstede „Welgelegen" de rechterachterband van de auto klapte. Na een honderdtal meters over de weg te hebben geslingerd, sloeg de auto een paar maal over de kop en be landde daarop in de naast de weg liggende sloot. De echtgenote van de bestuur der en de naast haar zittende mevr. De V. ziin in zorgwek kende toestand naar het zieken huis te Oostburg vervoerd. De heer V. en een vierde inzittende, vermoedelijk de echtgenoot van mevr. De V., bekwamen slechts lichte verwondingen. De auto is totaal vernield. Opbrengst Kmmabloem- coollecte. In een bijeenkomst van het be stuur van het Groene Kruis met de collectrices en collectanten van de Emmabloemcollecte werd de opbrengst van deze collecte be kend gemaakt. De aanwezigen werden in de ge legenheid gesteld naar de op brengst der collecte te raden. Na opening der enveloppe, waarin de opbrengst was vermeld, bleek deze te zijn 1139,10. De heren J. C. de Vos en C. A. de Kraker en mevr. Mangold Kolijn bleken bedragen te heb ben. die het dichtst in de buurt lagen, waarvoor zij een kleine at tentie ontvingen. De voorzitter van het Groene Kruis, de heer J. W. Kusee, sprak zijn vreugde er over uit. dat er weer een voldoend aantal dames en heren bereid was gevonden om. samen met de wijkverpleeg ster, zr. Beukelman, deze collec te te houden. Hij uitte zijn bij zondere dank voor het behaalde resultaat. Een speciaal woord van dank werd gericht tot zr Beukelman, die ieder jaar weer de stuwende kracht is voor deze collecte. Het bestuur is haar, en allen die heb ben meegewerkt, daar zeer erken, telijk voor. De voorzitter sprak de hoop uit dat ook volgend jaar weer een beroep op de dames en heren zal mogen worden gedaan voor deze collecte. Aan zr Borsten, die reeds enkele malen voor het Groene Kruis heeft vervangen en die ook in an dere jaren aan de collecte heeft meegewerkt en nu op deze samen komst aanwezig was, werden hartelijke gelukwensen aangebo den met het door haar pas be haalde diploma wijkverpleging. Na enige tijd gezellig bijeen ge weest te zijn onder het genot van een kopje koffie, werd de samen komst door de voorzitter gesloten. Zaterdagmiddag werd de 83- jarige J. H. Schiphorst in zijn woning aan de Westerkade te zoon buiten bewustzijn op de vloer liggend aangetroffen. Er hing een sterke gaslucht. Twee gaskraantjes bleken totaal ver sleten te zijn. Do man werd naar het Wilhelminagasthuis overgebracht en is daar in de loop van zondagavond over leden. de aak Tot eft aat et ijst and Op een te Brussel gehouden tentoonstelling van Cocker Spa niels-waar 65 exemplaren aan wezig waren, werd in de ,,open klasse teven" aan Peptalk of Pelynt van de heer J. C. van Dixhoorn te Terneuzen, de eer ste prijs toegekend. Deze hond werd bovendien als kampioene der tentoonstelling aangewezen. OOST ZEEUWS-VLAAMSE SCHEIDSRECHTERS NAAR MIDDELBURG. De O. Zeeuws-Vlaamse scheids rechters togen 1.1. zondag naar Middelburg om de wisselbeker, waar zij vorig jaar, in het jaar lijks tournooi, beslag op hadden gelegd, opnieuw in hun bezit te krijgen. Dit laatste gelukte echter niet, daar zij in de finale werden ge klopt door de groep Walcheren en dus genoegen moesten nemen met dp tweede prijs. In Brussel zijn maandag bijzon derheden bekendgemaakt over de financiering van het staalbe drijf Sidemar. dat de Belgische Société Génerale, de Franse =chneider-groep en de Luxem burgse Arbed bij Gent zullen oouwen. Het beginkapitaal van Sidemar zal 90 miljoen dollar bedragen en produktiecapaciteit zal aan vankelijk meer dan 1 miljoen ton staal in ingots per jaar groot zijn. Van het gezamenlijke kapitaal zal 40 miljoen dollar worden ver strekt door Arbed en haar doch teronderneming Salen. Twee stealmaatschappijen van de So- ciété Génerale Cockeril-Oug- ree en de Forges de la Providen ce zullen resp. 20 miljoen en 14 miljoen dollar fourneren, ter wijl de Société Génerale zelf 2,8 miljoen dollar zal bijdragen. Van de Schneider-groep zal Schneider et Cie 1,6 miljoen dollar ver strekken, de Société Metallur- gique de Knutange 2 miljoen dol lar en de Société de Droitaumont- Bruville 1,4 miljoen dollar. De bijdrage van de overige deelne mers in het project zal voor de Compagnie Beige der Participa tions Faribas (Copeba) 6,8 mil joen dollar bedragen en voor de Compagnie Financière et Indus- trielle (Cofinindus) 1,4 miljoen dollar. Uit de mededeling bleek verder dat naar verwachting over onge veer 3% jaar met de produktie in de nieuwe fabriek zal kunnen worden begonnen. Voor die tijd zal het kapitaal van Sidemar worden vergroot tot 130 miljoen dollar. Uit de mededeling bleek verder dat naar verwachting over onge veer 3% jaar met de produktie in de nieuwe fabriek zal kunnen worden begonnen. Voor die tijd zal het kapitaal van Sidemar worden vergroot tot 130 miljoen dollar. In Gent werd gisteren ten over staan van drie notarissen de naamloze vennootschap „Side mar" opgericht die aan de rech teroever van het knaal Gent Terneuzen, bij Zelzate, een staal fabriek gaat bouwen. Aan de oprichting is een studie van twee jaar en overleg met de hoge autoriteit van de E.G.K.S. vooraf gegaan. Het beginkapi taal van de onderneming, waarin Belgische. Luxemburgse en Fran se maatschappijen samenwerken, bedraagt 4,5 miljard Belgische frank. Hier zal nog twee miljard frank bijkomen als de fabriek, naar men hoopt in 1966 met de produktie gaat beginnen. De produktie zal zich concen treren op platte produkten en meer speciaal op het koudwalsen van staalplaat van grote breedte en hoge kwaliteit. WEDEROM SPRINTZEGE VAN RUDI ALTIG PLANCKAERT NOG STEEDS IN DE GELE TRUI De Duitser Rudi Altig heeft aan het eind van een lange Vlucht zijn derde ritzege in de Ronde van Frakrijk 1962 be haald. Hij won in de eindsprint van ae 17de étappe met groot gemak van Hoevenaers, Del- berghe en Bihouee, die samen met hem een voorsprong van ruim zes minuten hadden ge nomen op het peloton, waarin alie favorieten zich bevonden. Reeds kort na de eerste ravi- tailleringscontróle op ongeveer 60 km van de start, ontstond er onrust in hot veld. Handig be nutte de Fransman Delberghe de gebruikelijke chaos bij het in ontvangst nemen van de etenszakjes om er vandoor te gaan. Ondanks de gloeiende hitte (30 graden in de schaduw) sprongen Altig. de Belg Hoeve naers en de Fransman Bihouee hem na en bereikten de vluch teling na ongeveer 20 km. Ge vieren zetten zij alles op alles om de voorsprong zo groot mo gelijk te maken. Het lukte, het vermoeide peloton ontketende geen enkele tegen-actie, zodat op een gegeven ogenblik het verschil ruim 8' '3 minuut be droeg. De sprint op de sintel- baan van het stadion in Antibes was voor Rudi Altig, die met een voorsprong van zeker vijf lengten als eerste door de finish ging. Ondanks de drukkende hitte bedroeg het gemiddelde van de kopgroep nog 36,8 km/u. De uitslag van de 17e étappe van Aix naar Antibes (201 km) luidt: 1. Altig (Did) 5.27.36 niet bon. 5.26.36 2. Hoevenaers (B.) 5.27.36 met bon. 5.27.06 3. Bihouee (Fr.) 5.27.36 4. Delberghe (Fr.) z.t. 5. Darrigade Fr.) 5.33.47 6. Wolfshohl (Did) z.t. 7. Benedetti (It.) z.t. 8. Cazala (Fr.) "z.t. 9. Viot (Fr.) z.t. 10. Gilb. Desmet (B.) z.t. 11. Gestari (It.) 12. Groussard (Fr.) 13. Van Schil (B.) 14. Milesi (Fr.) 15. Picot (Fr.) 16. Stolker (N.) 17. Doom (B.) 18. Alomar <Sp.) 19. Dante (It.) 20. Puschel (Did) 28. Planckaert (B. 38. Anquetil (Fr.) 40. Gelderman» (N.) 42. Gaul (Lux.) ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Planckaert (B.) 83.50.28 2. Gilb. Desmet (B.) op 50 sec. 3. Anquetil (Fr.) op 1.08 4. Geldermans (N.) 1.35 5. Simpson (Gr. Br.) 6. Suarez (Sp.) 7. Massignan (Xt.) 8. Lebaube (Fr.! 9. Carlesi (It.) 10. Gaul (Lux.) 11. Darrigade (Fr.) 12. Anglade (Fr.) 13. Poulidor (Fr.) 14. Pauwels (B.) 15. Wolfshohl (Did) 16. Hoevenaers (B. 17. Baldini (It.) 18. v. d. Berghen (B.) 19. Cazala (Fr.) 20. Daems (B.) Otano (Sp.) 22. Altig (Did) 28. Stolker (N.) 29. Van Est (N.) 31. Maliepaard (N.) STRMDLUSTIGSTE RENNER. De Belg Willy van den Ber ghen kreeg de prijs voor de meest strijdlustige renner en ontving daarvoor een bedrag van 1494 nieuwe franken. DE SUIKERPRIJS. De Nederlander Dick Entho ven, die betrokken was bij een valpartij, kon de pechvogelprijs in ontvangst nemen. Er z/n nog 99 renners in de strijd. ITALIAAN POGGIALI NIJDAM BEHOUDT Voor de eerste maal in deze Ronde van de Toekomst dan nu eens een rit waarin de Nederlan ders geen rol van betekenis speelden. Toen de Belg Bracke op 2 km van Aix-en-Provence het sein gaf voor de naar later bleek beslissende vlucht, ging er geen enkele oranjeman mee Van hen vrijetijdsverf kwaliteitsverf^ °p ddf HOP* Nootdorper verkeerde in de stel lige overtuiging dat deze ont snappingspoging niets zou op leveren. Dat die veronderstelling fout was bleek al gauw. Bracke, de Oostenrijker Varga en de Ita liaan Poggiali, bij wie zich even later Petterson, Maino, Vyncke, 47 kleurstalen 10 ct in de winkei Holmes, Bolteezar. Monty, Go mez del Moral en Jaisli voegden, zouden de gehele verdere dag on zichtbaar blijven voor het pelo ton en een maximum voorsprong van 3 min. en 40 sec. (na 30 km) veroveren. Toen het eenmaal zo ver was ging Nederland alles op alles zetten om de achterstand in te halen, maar toen was het ook te laat. Wel kon de schade nog in zoverre beperkt blijven, dat Nijdarn zijn gele trui en Janssen de tweede plaats in het algemeen klassement behielden, maar dat was dan ook alles. Geen Neder lander eindigde in deze rit op één der ereplaatsen; Hugens was met De nieuwe Belgische reactor BR 3, de eerste nucleaire proef centrale in het atoomcentra te Mol. wacht reeds een half jaar op het inbrengen van de lading. De leveranceir van de kern brandstof, de Amerikaanse „Wes- tinghouse Electric", geeft hier voor geen toestemming voor bij de wet de verzekering volledig is geregeld. Door een juridisch misverstand Is het wetsontwerp dat deze ver zekering moest regelen in de be voegde Kamercommissie blijven hangen nadat het reeds door de senaat was goedgekeurd. Men hoopt echter dat de Kamer van volksvertegenwoordigers het ont werp nog voor de zomervakantie zal goedkeuren. Dan kan in augustus met het laden van de reactor worden begonnen en de centrale als verder geen nieu we vertragingen ontstaan n0g voor het eind van het jaar de eerste electriciteit, opgewekt door middel van kernenergie, aan het distributienet van de Belgische elektriciteitscentrales bijdragen. De verkiezingen voor een Alge. rijns parlement zullen op twaalf augustus worden gehouden, zo is uit goede bron in Rocher Noir vernomen. Later werd officieel bekendge maakt, dat de voorlopige re gering te Rocher Noir dinsdag middag de datum voor verkiezing van een grondwetgevende ver gadering op 12 augustus heeft vastgesteld. Burgemeester en Wethouders van Amsterdam hebben, in af wachting van een denifitieve n2> voor het cursusjaar 1962/1963 bepaald dat de open bare scholen voor kleuteronder wijs, gewoon lager onderwijs, voortgezet gewoon lager onder wijs. U.L.O. en buitengewoon lager onderwijs (met uitzonde ring van de scholen voor moei lijk lerende kinderen en de school voor schipperskindoren) worden gesloten op de zater dagen in de periode aansluiten de aan de zomervakantie en eindigende op 16 september 1962. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt tc Rotterdam werden in totaal aangevoerd 2958 dieren, zijnde 240 vette koeien en ossen; 694 gebruiksvee; 630 vette kalveren; 169 graskalve ren; 663 nuchtere kalveren; 51 paarden; 7 veulens; 459 schapen of lammeren; 45 bokken of gei ten. De noteringen waren als volgt Vette koeien ƒ2,40ƒ3,40; Vette kalveren 2—2,65; Nuch tere kalveren ƒ1,40ƒ1.70; Slachtpaarden 2,102,50, alles per kg. Graskalveren ƒ225ƒ425; Schapen 85ƒ105; Lamiheren 6080Kalf- en melkkoeien ƒ920ƒ1220- Vare koeien ƒ650 850Vaarzen 600—900 Pinken ƒ425—ƒ575, alles per stuk. Overzicht; Vette koeien: aan voer als vorige week, handel zeer traag, prijzen vooral niet hoger dan maandag; Vette kal veren; aanvoer even kleiner, handel zeer stroef, prijzen lager, afloop slecht, enkele prima's boven notering; Graskalveren; iets ruimer aanvoer, stille han del, prijzen gedrukt; Nuchtere kalveren: aanvoer wat korter, redelijke handel en ongewijzigde prijzen; Slachtpaarden: aanvoer even minder, trage handel en teruglopende prijzen; Schapen en lammereniets meer aanvoer, stille handel, schapen niet geheel prijshoudend, lammeren als vo rige week; Kalf- en melkkoeien: gewone aanvoer, handel flauw en niet geheel prijshoudend; Vare koeien: aanvoer als vorige week, handel lui en vooral niet hoger in prij.^i Vaarzen en pin ken: matige aanvoer, slepende handel, prijzen onveranderd. WINT DE 9de ETAPPE DE „GELE TRUI" zijn tiende nog de beste. De Lim burger was enkele kilometers vóór de finish in Antibes uit het peloton weggesprongen maar kwam toch nog met een achter stand van bijna twee minuten op de winnaar binnen. Finishfoto's moesten uitmaken dat die win naar Poggiali was. want vrijwel gelijk met de Spanjaard Gomez del Moral vloog de Italiaan over de eindstreep. De uitslag van de 9de étappe van Aix naar Antibes (201 km) luidt: 1. Poggiali (It.) 5.24.19 met bon. 5.23.19 2. Gomel del Moral (Sp.) 5.24.19 met bon. 5.23.49 3. Jaisli (Zwitserl.) 5.24.19 4. Monty (B.) z.t. 5. Maino (It.) z.t. 6. Vincke (B.) z.t. 7. Bracke B.) z.t. S. Varga (Oostenrijk) z.t. 9. Petterson (Int. pl.) z.t. 10. Hugens (N.) 5.26.1f 11. Heeb (Zwitserl.) z.t. 12. Skerl (Zuidsl.) z.l. 13. Maurer (Zwitserl.) 5.26.4: 14. El Gourch (Marokko) z.t. 15. Van Heel (B.) Z.t. 16. Willinger (Zwitserl.) z.t. 32. Nijdam (N.) z.t. 35. Janssen (N.) z.t. 30. De Jongh <N.) z.t. 42. v. Krenningen (N.) z.t. 46. Knops (N.) z.t. 59. Verstraete (N.) z.t. KRACHTIG HERSTEL VOOR INTERNATIONALS ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Nijdam (N.) 33.45.55 2. Janssen (N.) op 1.18 3. Carton Fr.) 2.58 4. Maino (lt.1 3.23 5. Vyncke (B.) 3.49 6. Hugens (N.) 5.14 7. Del Moral (Sp.) 5.16 8. Petterson (Int. pl.) 5.42 9. Ferretti (It.) 6.41 10. Crinnion (Gr. Br.) 7.37 11. Knops (N.) 8.03 12. Heeb (Zwits.) 8.09 13. Partesotti (It.) 8.32 14. Verstraete (N.) 8.16 15. Bracke (B.) 10.44 17. Momene (Sp.) 11.31 18. Jaisli (Zwits.) 12.53 19. Monty (B.) 13.36 20. Hentges (Lux.) 14.01 26. Timmerman B. 16.49 v. Kreuningen (N.) 16.49 39. De Jongh <N.) 21.16 Twee commandanten van het Algerijnse bevrijdingsleger, kolo nel Mohand Oeld Hadj van de sectie Kabilisch gebergte, en ma joor Hacene. commandant van de sectie Algiers, zijn dinsdag morgen vroeg met een speciaal vliegtuig naar Rabat vertrokken om aan de verzoeningsbesprekin gen tussen de Algerijnse minis ters deel te nemen, Ben Bella heeft dinsdag voor de derde maal met afgezanten van premier Ben Chedda gespro ken. Na afloop hiervan zei de minister van Voorlichting, Mo hammed Yazid. slechts dat het feit dat het in Algcrië kalm is en „het geschreeuw is uitgestor ven", een teken is dat de crisis niet verergert. De Algerijnse regering te Ro cher Noir heeft dinsdagmiddag amnestie afgekondigd voor alle overtredingen die vóór 3 juli 1962 zijn bedreven. De internationale waarden hebben gistermiddag duidelijk antwoord gegeven op de flauwe tendentie van maandag. Ge noemde waarden gaven n.l. een zeer krachtig koersherstel te zien. De stemming was bij de opening voor het merendeel van de hoofdfondsen bepaald „wil lig" met koerswinsten van 25 tot 32 punten. Hiermede werd het verlies van maandag niet alleen geheel ingehaald, doch er werd nog een schepje bovenop ge gooid. Philips bijv. kwam op j 167,50 circa 8,70 boven de voorgaande slotnotering uit. Maandag daalde dit fonds 8.20. Unilevers verbeterden bij de opening ruim vijf gulden tot 148.70. Hoogovens behaalden een koerswinst van 23 punten, terwijl Kon. Olies circa 2,40 omhoog gingen. AKU's ontmoet ten aanvankelijk grote weer stand op 360. doch gedurende de verdere beursduur werd toch 361% gedaan. De vorige slot- koers was 354%. De handel was zeker, voor wat het volume be treft, niet in overeenstemming met de forse koersstijgingen. Er viel op het Damrak bitter weinig te beleven, doordat het publiek zich afzijdig hield en de arbitrage internationaal bijna niets kon uitrichten. De hogere koersen werden dan ook bij de opening reeds vastgesteld, waar na er niet veel meer gebeurde. Unilever echter kon zich op werken tot 150,10. Kon. Olie steeg tot 132,90. De internatio nale waarden sloten op vrijwel het hoogste punt van de dag. De vaste stemming op het Damrak was een gevolg van de hogere slotkoersen uit Wall Street. Aldaar daalde maandag het pessimisme van het Dam rak niet. Het gevolg was dat Amsterdam maandagavond reeds snel kon aantrekken. Het percentage dat bij aankoop van effecten contant moet worden gestort, is in Amerika verlaagd van 70 tot 50 procent. Dit voor de beurs gunstige bericht werd in Wall Street pas na beurs be kend. De beurzen aan de west kust van Amerika reageerden op dit bericht met scherp ho gere koersen. Een grote uitzondering vorm de gisteren de handel In een open hoek van aandelen „Wal visvaart". Maandag is er na beurs nogal het een en ander over dit aandeel te doen ge weest. De koers liep toen op van 100 naar 118 op over nemingsgeruchten. Gistermid dag werden de aandelen ver handeld oplopend van 99 tot circa 105. In de scheepvaarthoek ging zeer weinig om. Merendeels werden hier geringe koerswin sten geregistreerd. Ook de lei dende cultures lagen iets beter in de markt. Staatsfondsen doorelkaar praktisch onveran derd met zeer weinig zaken. De eerste notering van aan delen „Varossieau" werd gead viseerd op 225, tegen maandag 214' 2 bij een claimprijs van 215. Dit fonds werd, via een claim-emissie, ter beurze ge ïntroduceerd. Beursindices 6/7 9/7 10/7 Int. conc. 472.0 458.4 477.5 Industrie 329.1 324.5 329.8 Scheepvaart 140.1 138.5 139.9 Banken 238.1 237.6 230 3 Handel, etc. 144.1 141.3 142.7 Algemeen 349.8 341.8 352.4 Nabeurskoersen AKUrél&H (360%) Kon. Olie: 131.50—132.80 gl slot 131.50 (132.90) Philips: 162.00—166.30 slot 162.00 (168.10) Unilever: 147.50149.00 slot 147.50 (150.50) Hoogovens; 615618 slot 615 (626%) BEJAARDE MAN ONDER TREIN Dinsdagmorgen omstreeks acht uur is de 76-jarige J. van Dun nabij de overweg Kreilen- molenstraat te Udenhout door een trein overreden en op slag gedood. De man was afkomstig uit liet bejaardentehuis „Sint Felix" tc Udenhout. Advieskoersen bufienlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engelse pond 10.07—10.17, Ca nadese dollar 3.28V33.33'/2, Amerikaanse dollar 3.573.61, Franse frank (100) 73.2073.70, Belgische frank (100) 7.19—7.24, Duitse mark (100) 89.9090.40, Zweedse kroon (100) 69.50— 70.50, Zwitserse frank (100) 83.2083.70, Deense kroon (100) 51.8552.85, Noorse kroon (100) 50.2051.20, Oostenrijkse schil ling (100) 13.9514.05, Italiaan se lire (10.000) 57.25—59.25, Por tugese escudo (100) 12.60—12.75, Spaanse peseta (100, gr. coup.) 6.00—6.15. NIJMEEGSE STUDENTEN AANGEHOUDEN De Nijmeegse politie is een uitvoerig onderzoek begonnen naar de wanordelijkheden, die vorige week in de nacht van zondag op maandag plaats von den bij een studentenfeest op de korenmarkt in Nijmegen. Bij die gelegenheid werd de politie bekogeld met stenen en bier flesjes en werden o.m. slangen van de brandweer doorge sneden. Er zijn thans twee Nijmeegse studenten, 19 en 21 jaar oud, aangehouden wegens het plegen van openlijk geweld tegen per sonen en goederen en het plegen van verzet tegen de politie. Er zijn nog meer aanhoudin gen te verwachten. HANS SCHOUTEN en MAATJE HERREBOUT hebben de eer, mede na mens wederzijdse Ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk op donderdag 19 juli a.s. des namiddags 14.30 uur te Terneuzen. Soest. Thorbeckestraat 10. Terneuzen, Westkolkstr. 54. JAN v. d. BERG en AD VAN STRIEN geven hierbij, mede na mens wederzijdse Ouders, kennis van hun voorgeno men huwelijk waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op vrijdag 2o juli 1962 in de Gereformeerde Kerk te Johannesburg, door Ds. A. P. C. Duvenage, Geref. predikant aldaar. Felicitaties aan toekomstig adres: 13 Balmoral Avenue Rossmore. Johannesburg, Transvaal, Zuid-Afrika. Terneuzen juli 1962. Scheldekade 61. ARTS TERNEUZEN van 13 t/m 29 juli AFWEZIG waarneming door de artsen Bos, Hoving en Nijsten. Wegens inruil voordelig te koop: in zeer goede staat met schuifdak. TERNEUZEN Axelsesiraal 16 en 19 Telefoon 2220 MSU Gedipl. Loodgieter Gas- en Waterfitter VIooswijkstraat 7-9 Terneuzen Telef. 3066 koopt U zo'n handige Philishave 800 met verende scheerhoofden in de zaak met service en kwaliteit Noordstr. 84-86 Tel. 2573 Terneuzen GEVRAAGD; van DAGBLAD DE VRIJE ZEEUW in de kom van de gemeente AXEL. Zich te vervoegen bij de heer C. van Bendegem, Beatrixstraat 29, Axel.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3