Provinciaal nieuws SAMEN IN HET MODERNSTE WASMIDDEL De Ronde Eén wasmiddel geeft alles wat U verlangt. Radion Rekord wast helder-wit èn veilig-zacht. En bovendien... 't werkt vlot. modern! Kies voortaan Radion Rekord! Burgemeester Hendrikse nam afscheid van Vogelwaarde TERNEUZEN ZAAMSLAG HELDER-WIT Geen zinkzeèpvlekken, geen kalkzeepvlekken. Alles helder, helder-wit. Ideaal voor modern wassen in de wasmachine! VEILIG-ZACHT Rijk, welig schuim; lekker vol, zacht sop. U herkent meteen de veilige zachtheid van Radion. VLOT-MODERN Poeder, dat niet stuift lekker geurt en metéén oplost. Geen papje meer maken. Spoelen in warm óf koud water, 't Is de moderne manier van wassen. SLUIS AXEL TWEEHONDERD INDONESISCHE PARA IN GEHEEL NIEUW-GUINEA SEKOE TOERE DAN F DE GAULLE RIK VAN LOOY - NA VALPARTIJ - U TOUR IN HE7 ZIEKENHUIS Douane-ambtenaren o spoor van smokkel organisatie AANBESTEDING A ERRUIMiNG KANAAL TEKNEUZEN—GENT In Middelburg op het kantoor van de hoofd-ingenieur-direc- teur van de Rijkswaterstaat in Zeeland is gistermorgen de openbare aanbesteding gehou den van een groot werk en wel het verruimen van een deel van het Kanaal van Gent naar Terneuzen. Bij dit werk komen verschillende aanvullende wer ken zoals het leggen van een weg naar zes dorpen. Voor deze aanbesteding bestond overgrote belangstelling, voor al van de zijde van onderaan nemers. Er waren acht in schrijvingen. De hoogste was het aannemingsbedrijf R. Boel tje en Zn. N. V. uit Zwolle voor ƒ39.300.000,de laagste was het Hollandse Aannemingsbe drijf Zaanen Verstoep N. V. uit Den Haag met 30.550.000, Aktiviteiten van de Afd. Terneuzen Nederl. Kode Kruis. Tien dag of tien geleden werd in de Axelsestraat, nabij „de Leeuwtjes" één van de bekende Rode Kruis „bussen" neergezet met het doel boeken en tijd schriften te verzamelen die wor den doorgestuurd naar zieken huizen, sanatoria, enz. en nu ook naar onze soldaten op Nieuw- Guinea. Het succes met deze boeken- en tijdschriftenbus bleek bij de eerste inspectie overwel digend. Toen de pas benoemde secretaris van de afdeling Ter- neuzen, de heer J. Standaert, ■burgemeester mr. H. Rijpstra v.olgde oud-burgemeester mr. P. H. W. F. Tellegen als voorzitter op», voor de eerste maal op in spectie ging bleek er minstens honderd kilogram lectuur, dat •wil zeggen 3 a 400 boeken en tijd schriften aanwezig te zijn. Het plaatselijk bestuur hoopt nu al leen maar dat de bewoners van Terneuzen zullen voortgaan met het afstaan van lectuur die an ders toch maar in het oud papier verdwijnt. Over het algemeen wordt te weinig beseft met welk ■een verlangen zieken die soms in geen jaren het bed kunnen ver laten uitzien naar nieuwe lec tuur, gezelschapsspelen enz. Dat er soms boeken bij zijn over het inrichten van een aquarium, een herbarium of wat dan ook is geen bezwaar, integendeel. Er is niet veel wat het Nederlandse Rode Kruis niet kan gebruiken. .Er zal voor de colonne Terneu zen ook nieuw materieel worden aangeschaft om in tijd van nood goed uitgerust op de plaats van ongeval of ramp te kunnen ver schijnen. Terneuzen heeft op het Ogenblik wel een ernstig te kort aan mannelijke helpers. Wie er jets voor voelt kan zich altijd bij de heer J. Standaert, hotel „Rot- terdam", opgeven. Tot Voöi kort vormden Ter neuzen en Sluiskil een éénheid. Ook hierin is verandering ge- Skomen. Er is nu een colonne Terneuzen met het detachement Sluiskil. De aktieve Sluiskilse af deling mist nu alleen nog maar een kapitein, maar het ziet er naar uit dat deze spoedig be noemd zal kunnen worden. In de loop van de maand sep tember komt de „J. Henry Du- nant", het prachtige vakantie schip weer naar Terneuzen om ook dit jaar een aantal Zeeuws- Vlaamse zieken van een heerlijke vakantie te doen genieten. Met „De Steltkluut" naar de schorren. Het voorjaar was te koud om in de allervroegste morgenuren er op uit te trexken om naar de organiseerde cursus „Adembe- scnerming". De disirictsinspecteur voor het Brandweerwezen Noord-brabant en Zeeland, de heer G. Kortus, openüe deze avond. Spr. heette in liei bijzonder weikorn de heer C. ae Puilei, wethouder van Axel, cüe samen met de heer P. G. van den Bosse, gemeentesecretaris van Axel, de gemeente vertegen woordigde. bit de gemeenten rerneuzen en Hulst waren helaas geen gemeentelijke vertegen woordigers aanwezig. uit liet openingswoord van de heer Kortus bleek, dat 19 brand weerleden aan deze vrij zware cursus hadden deelgenomen, t.w. 5 uit Terneuzen, 8 uit Hulst en 6 uit Axel. Spr. wees op het nut van deze cursus. Met de moderne adembeschermende apparatuur is het mogelijk de medemens uit netelige situaties te redden. Bo vendien wordt de brandweerman zeil beschermd. De heer De Putter feliciteerde de brandweerinspectie met het behaalde resultaat. De docent, de heer F, de Leeuw, bijgestaan door de heer C. van den Berge, beiden technici van de Brandweerinspectie, gaf een uit eenzetting van de behandelde stof, waarbjj een demonstratie werd gegeven van de ontwikke ling van de beschermende appa ratuur in de afgelopen decennia. Na de pauze vertrok het gezel schap, dat o.m. bestond uit ver schillende brandweercommandan ten uit de omliggende gemeen ten, naar de brandweerkazerne aan de Buitenweg. Daar werd een spectaculaire demonstratie gegeven van het redden van men- sen. In de brandweerkazerne was kwistig gestrooid met rookbom men en dergelijk soort dingen. De opdracht luidde een drietal levensgrote poppen uit de kazer ne te halen met behulp van pers- luchtapparatuur. Binnen enkele minuten slaagde een ploeg van 5 man er in de 3 poppen te vinden en naar buiten te brengen. In de kazerne was het practïsch don ker, terwijl er een verstikkende lucht hing. Zonder genoemde ap paratuur was de redding onmo gelijk geweest. Na afloop vertrok het gezel schap wederom naar de „Stads herberg", waar door de aanwezi gen een aantal vragen werd ge steld, die vanwege de brandweer- inspectie werden beantwoord. Hieruit bleek, dat men per blus- eenheid de voorkeur geeft aan 3 persluchtapparaten en 6 mas kers. De kosten bedragen circa 2.000. De bedoeling is elke ge meente van een dergelijke uitrus ting te voorzien. Inspecteur Kortus wees er in zijn slotwoord op, dat een derge lijke investering alleszins verant woord is. Duidelijk kwam tot uiting, dat brandweerbestrijding steeds meer een specialistisch as pect krijgt. Niet iedere brand weerman kan dan ook deze cur sus volgen. Er gaat een vrij zwa re medische keuring aan vooraf. Spreker deed een beroep op de manschappen elke 14 dagen met de apparatuur te oefenen, anders sorteert de cursus geen voldoen de effect. Periodieke medische keuring is ten zeerste gewenst. In de toekomst zullen de cur sussen ook in Zeeuws-Vlaanderen worden voortgezet, doch de ge meente moet eerst zorgen voor de uitrustingsstukken. De heer C. de Putter dankte de manschappen, ook mede namens de gemeenten Terneuzen en Hulst, voor de inspanningen, die zij gedurende 14 cursusavonden van elk 3 uur. zich hebben moe ten getroosten. Hij was verheugd dat allen de cursus met goed re sultaat hadden volbracht en hoop te, dat de cursisten in geval van nood hun mannetje goed zouden staan. De investering achtte spr. ten volle verantwoord. Daarom hoopte hij, dat elke gemeente zo snel mogelijk haar brandweerlie den in de gelegenheid zal stellen een cursus te volgen. Commandant Hoebé van de Axelse brandweer overhandigde de docenten namens de cursisten Landbouwschuur afgebrand Hedennacht te ongeveer twee uur ontstond brand in de kapitale landbouwschuur van de heer J- de Kraker, wonende in de Zaam- slagpolder, nabii Zaamslag-Veer. De brand had direct zulk een uitbreiding genomen, dat, toen de gealarmeerue brandweer, hoewel snel tei plaatse, op de hotstede arriveerde, zij tegenover zulk «en vuurzee machteloos stond en zij zich even beperkte tot het nat houden van ae voorgevel van de op enige afstand staande woning, die overigens, dank zij de gunsti ge windrichting, geen gevaar op liep. De rosse gloed van de telkens oplaaiende vlammen tekende zich tot op zeer grote afstand aan de nachtelijke hemel af. In de schuur waren o.m. gebor gen drie combines, een zaaima- chine, een landbouwtrekker, een stropers, een of meer landbouw- wagens en tal van kleine land bouwwerktuigen. Een hond, die tijdens de nacht in de schuur verblijft, is in de vlammen omgekomen. De oor zaak van de brand is niet bekend. De heer De Kraker is tegen brandschade verzekerd. Op het terrein van de brand Wa ren o.m. aanwezig burgemeester H. D. Trimpe en de gemeente secretaris de heer J. W. Kusee. De Rijkspolitie zorgde voor de afzetting van het terrein, terwijl zij tevens het verkeer op de weg regelde. Concert „De Volharding". Het is de laatste jaren gebrui- lijke dat ons plaatselijk muziek korps „De Volharding" ook in de verschillende buurtschappen concertreert, hetgeen steeds ten zeerste wordt gewaardeerd. Het ligt in de bedoeling van ons muziekgezelschap bij gun stig weer een muzikaal bezoek te brengen aan de buurtschap „Spui". Schoolreisje leerlingen Openb. Lagere School. De leerlingen van de Open bare Lagere School alhier heb ben hun jaarlijks uitstapje weer achter de rug. Vorige week vrijdag maakten ze met een bus een tocht naar België. Gelukkig was het vrij goed weer, zodat de kinderen volop konden genieten van de tocht, het verblijf aan het strand te Blankenberge, en van het be zoek aan Oostende en Brugge. In Brugge bekeken ze al wandelend en al varend de vele schoonheden van deze stad. Na nog een uurtje gespeeld te hebben in de bossen nabij de grens, werd de terugtocht weer aanvaard- Moe, maar uiterst voldaan over deze fijne schoolreis, keer den de kinderen 's avonds weer in Zaamslag terug. vogelzang toeluisteren. Dit was een persoonlijk aandenken. een programmapunt van de Oost Zeeuws-Vlaamse vogelwacht „De Steltkluut", die daarmede zeker een aantal van haar leden een groot plezier zou hebben gedaan. Onlangs trokken er een stiik ol drie 's morgens om vier uui de Braakman in om het Schoolreisje leerlingen Openb. Lagere School. -Onder leiding van het onder- rhke"vogelleven te observeren, wijzend personeel maakten de Iemand die nooit op een vroege leerlingen van de eerste 4 klas voorjaarsmorgen de natuur in* sen van de Openbare Lagere trok, kan niet beseffen wat hij School te Sluis hun jaarlijkse daardoor gemist heeft. Eerst dan schoolreis. komt men tot het werkelijke be-j Met de bus reden de kinderen sef dat de mens, zeker als het naar Brugge waar o.m. een voorjaar is, de mooiste uren van boottocht door de grachten werd de dag verslaapt. I gemaakt. Vandaar werd de tocht Om' dit te compenseren heeft per trein voortgezet naar Knok- het bestuur van „De Steltkluut" ke waar de wafels werden ge- een excursie georganiseerd naar bruikt en in een speeltuin ver de Braakman. Deze excursie toefd wordt a.s. zaterdag gehouden en als er liefhebbers zijn die vroeg op kunnen staan dan kunnen zij ook deze keer om vier uur 's morgens al terecht. Nu de meeste vogels het bij zonder druk hebben met het grootbrengen van hun jongen valt er heel wat te beleven. Voor al op de schorren is het een enorme bedrijvigheid van de honderden kapmeeuwenparen, de visdiefjes enz. Maar ook in de Braakman zelf is er nog heel veel te zien. Vast en zeker zijn er fazanten en de kemphanen die nu hun prachtig zomerkleed dragen, terwijl er verder nog tien tallen andere soorten vogels te bewonderen zijn. Bijeenkomst brandweren Dinsdagavond vond in de „Stadsherberg" de sluitingsbij eenkomst plaats van de door de Brandweerinspectie te Breda ge- WILHELMINATOP Nieuw-Guinea) BEKLOMMEN Naar eerst thans bekend is- ge worden, hebben drie bewoners van de Baliëmvallei in het voet spoor van de ontdekkingsreizi gers Lorenz en Cremers be kend uit militaire onderzoekings expedities in het begin van deze eeuw in Nieuw-Guinea een succesvolle aanval gedaan op de met eeuwige sneeuw bedekte Wilhelminatop. Het zijn de paters Arie Blokdijk en Herman Verheyen en onderwijzer W. Westerink, die tezamen met twee Danijongens, Winnetou Dabbi en Wareken Aloa er op 7 juni in slaagden de 4540 meter hoge top via de uiterst steile noord wand te beklimmen. Tijdens voorverkenningen werden onder meer rijstbllkken en flessen ge vonden op een hoogte van 4100 meter. Vermoedelijk zijn dit restanten van de expeditie van de Amerikaanse miljonair Arch- bold in 1938. Tot grote verbazing van de bergbeklimmers werden ook drie uitheemse verwilderde honden aangetroffen, vermoede lijk eveneens tot vooroorlogse expedities behorend. De eigenlijke beklimming nam een volledige dag in beslag, waarbii de klimmers werden ge plaagd door een striemende ha gel en natte-sneeuwbuien. Bij de verdere verkenningen naar de Prins Hendriktop werd een nim mer op enige kaart aangetekend prachtig bergmeer van flinke grootte aangetroffen. SORAYA OP DE RACEBAAN Ex-keizerin Soraya toont haar bekwaamheid als bestuurster van eert skelter op een skelter-race baan in München, haar woonplaats. RR 111.5K.275.65 „De kookkunst, die mij tijdens mijn gijzelaarschap in de Duitse kampen is bijgebracht, is mij de laatste zes maanden bijzonder goed van pas gekomen. Mijn éénpersoons-huishoudinkje liep dan misschien niet op rolletjes, maar ik heb me toch dapper door mijn kluizenaarsbestaan weten heen te slaan." Met dergelijke „huishoudelijke mededelingen" gaf de scheidende burgemeester F. A. Hendrikse van Vogelwaarde een komische noot aan zijn laatste woorden, die hij in een buitengewone raads vergadering richtte tot de leden van de raad en het gemeente- personeel. Het was, zo zei de burgemees ter, voor hem geen droevig af scheid, want het alleen zijn op de wereld (zijn echtgenote is al sinds januari in Doorn woonach tig was hem toch wel zwaar ge vallen. Dat het hem innerlijk niet zo gemakkelijk viel om van het strijdtoneel te verdwijnen, bleek wel toen burgemeester Hendrik se na zijn speech al zijn getrou wen persoonlijk nog eens de hand drukte, waarbij hij zijn ont roering nauwelijks meester bleef. Deze sfeer van weemoed ebde overigens onder het genieten van een goed glas weer spoedig weg. Deze afsc-heidsplechtigheid vond plaats in intieme kring. De burgemeester, die pas vorig jaar in september bij gelegenheid van zijn zilveren ambtsjubileum als burgemeester van Vogelwaarde op grootse wijze is gehuldigd, had het niet anders gewild. In deze kleine kring van zijn naas te medewerkers verzekerde de scheidende functionaris dat hij als burgemeester I2l/2 jaar te Westdorpe en 26 jaar te Vogel waarde zijn best heeft gedaan, maar nu het „hora est" voor hem heeft geklonken, was hij er zich evenzeer van bewust, dat hem niet op ieder punt van zijn beleid de hoogste punten konden worden toegekend. Zo noemde hij zijn streven om de vier voor malige gemeenten van Vogel waarde tot een hechte eenheid te smeden slechts ten dele ge slaagd, want na 26 jaar consta teerde hij nog te veel na-ijver en jaloezie tussen deze vier kerkdor pen. Tevreden was burgemeester Hendrikse over de bereikte re sultaten op het gebied van ver betering van wegen, aanleg van electriciteit en waterleiding en het ontwerpen van uitbreidings plannen. maar betreuren deed hij het grote verlies aan inwo ners, dat ongeveer 15 bedraagt in deze betrekkelijk korte peri ode. De burgemeester toonde zich in dit verband bijzonder dank baar tegenover de N. V. Meije- rmk uit Winterswijk, die een be langrijk nevenbednjf in deze ge meente heeft gevestigd. In zijn dank werd aaarbij betrokken pastoor Vermeulen van Bosch- kapelle, in wiens parochiehuis het bedrijf een provisorische start kon vinden. Dat hij actief aan deze industrie-vestiging, waarin hij een zegen voor de ge meente zag, heeft mogen mee werken, stemde hem blij en een beetje trats. Dankbaar maakte de burge meester ook gewag van de steun op dit terrein van de provinciale overheid, in het bijzonder van de Commissaris van de Koningin, die hij overigens ook in breder verband dankte voor de prettige samenwerking en ondervonden steun. De wethouders, raadsleden, politiepersoneel, brandweer en gemeentepersoneel kregen ver volgens alle dank en waardering van de scheidende burgemeester, die al deze instanties en perso nen roemde om hun grote trouw, eerlijkheid en plichtsbetrachting. Burgemeester Hendrikse toon de zich in grote lijnen tevreden over zijn werk, maar hij meende dat er met een jonge en iniatief- rijke burgemeester aan het roer nog meer te bereiken zal zijn en hij wees aan het slot van zijn toespraak nog op verschillende mogelijkheden, die voor de rus tige en landelijke gemeente Vo gelwaarde, met zijn prachtige kreken één van de mooiste ge meenten van Z. Vlaanderen, zijn weggelegd. De burgemeester dankte ten slotte alle ingezetenen voor de grote hartelijkheid, die hij en zijn echtgenote hebben mogen ondervinden. Wethouder F. A. de Bakker, die tien jaar als zodanig nauw heeft samengewerkt met de scheidende burgemeester, was van mening dat de opvolger van burgemeester Hendrikse als het ware zijn bed gespreid zal vin den. De jonge gemeente Vogel waarde is over de kinderziekten heen en nu a) profiteren de in woners dagelijks van de prachti ge verbeteringen, die onder 't be wind van burgemeester Hendrik se tot stand zijn gekomen. Ook wethouder De Bakker noemde de recente industrie-vestiging de kroon op het werk van de bur gemeester en ook maakte hij uankbaar gewag van diens zor gen op het terrein van het on- uerwijs en de volksgezondheid. Spreker gunde de burgemeester van harte de welverdiende rust, temeer nu zowel de burgemees ter als diens echtgenote deze rust mogen aanvangen ia een blakende gezondheid en met on gebroken vitaliteit, zodat d- noop gewettigd is dat zij beiden nog vele jaren van deze rust zul len kunnen genieten. Wethouder A. Serrarens greep deze gelegenheid graag aan om de burgemeester te bestempelen tot een eerlijk, oprecht en onpar tijdig functionaris, gemoedelijk in de omgang en altijd bereid tot net geven van advies op velerlei gebied. Hij begreep, dat hem de laatste dagen wel zoveel lof was toegezwaaid, dat hij daaraan niets meer had toe te voegen en bo vendien had hij daarvoor kort geleden ruimschoots de gelegen- neid gehad bij het 25-jarig ambts- jubileum^ toen hij de burgemees ter namens alle gemeentenaren had mogen toespreken. De heer Serrarens hoopte de burgemees ter nog dikwijls terug te mogen zien in het mooie Zeeuwse pol derland, waar hij steeds welkom zal zijn. Namens het gemeente-perso neel sprak de secretaris, de heer R. G. A. Hermans, een woord van afscheid. Als enige van het personeel, die ook de installatie van burgemeester Hendrikse heeft meegemaakt, kon de heer Hermans rijk putten uit de his torie en zijn gedachten verbleven onder meer in de bezettings periode, een tijd van spanning en grote verantwoordelijkheid. Een tijd ook, die de burgemees ter naar de Duitse kampen voer de met voor de achterblijvers alle onzekerheid omtrent zijn lot. Bij al het werk, dat werd ver richt, is er een prima verstand houding gebleven tussen burge meester en personeel en het was steeds prettig werken onder de supervisie van burgemeester Hendrikse. De secretaris bracht hiervoor graag de dank van dit personeel over. Al eerder had oud-burgemees ter Hendrikse afscheid genomen van de verenigingen en instellin gen waarin hij een bestuurs functie bekleedde. In de door zijn vertrek ont stane vacature is nog niet voor zien. Woensdag werd in een cor muniqué van het gouvernemen voorlichtingsbureau in Hollanc medegedeeld, dat „in geheel N derlands Nieuw-Guinea zich ni| meer dan tweehonderd Indone; sche parachutisten bevinden, c nog militair potentieel bezittf Het grootste gedeelte van h bestaat uit de nieuw gelan groep bij Merauke. Zij zijn all teruggedrongen in moeilijk gaanbare gebieden en hun effi tief neemt snel af". Het communiqué zegt voor „Alle in de pers en door gerui ten verspreide meldingen ov infiltraties in gebieden buiten welke door de commandant v de strijdkrachten genoemd zi zijn onwaar". De nóg resteren gebieden, waar infiltranten w< den bestreden zijn de actiegeb den bij Merauke, Kaimana, Oninschiereiland, Klamone en zeer geringe mate Teminaboea In het communiqué worden het bijzonder de Amerikaar persberichten tegengesproker over de Indonesische actie in 1 Wandammengebied. Het communiqué zegt tenslol dat bij de acties aan de zuidk van Nieuw-Guinea weder enige parachutisten door patrouille van de strijdkrach zijn gedood. Voor moedige houding de hulp aan de Algerijil President Sekoe Toere van C nea heeft president De Ga van Frankrijk dank gebracht v zijn „moedige houding" bij hulp aan de Algerijnen voor verovering van hun onafhati lijkheid. In een telegram aan de Fr; president zegt Toere teven: hopen, dat een nieuw tijdj van Frans-Afrikaanse vrk schap zal kunnen beginnen. Waarnemers in Conakry van oordeel, dat het schijnt, de Guinese leiders nu geen i stige hinderpalen zien voor herstel van de breuk met Fr: rijk. sinds Guinea in 1958 o hankelijk werd. Zij menen, het einde van de „koloniale log" in Algerië een gelegen: zal zijnom de vriendschap Frankrijk te hernieuwen. 3.! 3.: 3.; 2 het ge ^■DE| De valpartij van de we kampioen Rik van Looy, die nadelige gevolgen voor de zal hebben, is ongetwijfeld markantste feit geweest va elfde étappe van de Ronde Frankrijk van Bayonne naar In gezelschap van een twint renners kwam hij ten val een verkeerde manoeuvre een der vele motorrijders e meesten kwamen er zonder k scheuren af. Alleen Van bleef liggen, stond daarna maar moest een uur later of vies van dokter Dumas afs pen. Na een analyse in het pitaal is gebleken, dat hij drie weken rust zijn carrière hervatten. De étappe zelf, die door I Pauwels werd gewonnen na ontsnapping bij ede 24e km zamen met Rohrbach, heeft het overige niet veel om hei gehad. Ontsnapping in ec instanties van Wolfshohl er Belg S<|h roede rs en daarna de Nederlanders Enthoven Piet van Est liepen op niets Pauwels en Rohrbach waren iukkiger, temeer daar zij de concurrentie van weinig lang waren. De twee vluchti gen wisten via 4 min. 30 sec. oorsprong van 6.20 min. o bouwen. Pauwels ging dooi een strgk tempo, maar Rohrl viel 20; km voor de eindst terug zover zelfs dat hij ir achterste gelederen eindigde, vier minuten voorsprong z vierde Pauwels in een rit wa de groten zich kalm hielden de grote bergétappe van he 1. Pauwels (B.) 3.1 met bon. 3.! 2. De Cabooter (B.) 3.! met bon. 3.! 3. Mienieri (It.) 4. Van Schil (B.) 5. Daems (B.) 6. Graczyk (Fr.) Daarna volgde peloton met o.a. de Ne landers Piet van Est, Gel mans, Stolker, Maliepaarc de Fransman Anquetil, i in dezelfde tijd als Grac 116. Zilverberg (N.) 4.( 117. Enthoven (N.) z Rik van Looy (B.) en (Fr.) gaven de strijd op. ALGEMEEN KLASSEM1 1. Schroeders (B.) 55.1 2. Darrigade (Fr.) 55.1 op 45 BOTERSMOKKELAAi GEARRESTEERD De arrestatie van een B sche chauffeur met zijn bijri; die onder een lading turfstro vijf ton boter naar België wi smokkelen, heeft de douanea tenaren op het spoor gebr ven een smokkelorganisatie, zijn intussen nog twee arrest; gevolgd, terwijl in een vries in Lexmond nog eens 2000 kg ter kon worden achterhaald, beide andere arrestanten ziji eigenaar van het vrieshui; zijn 20on. De Belg die met zijn la turfstrooisel uit Duitsland on weg was naar België, heeft» i nacht van dinsdag op woen in het vrieshuis te Lexmont v:;f ton smokkelwaar gela De douanebeambten hadden ter al enige tijd geleden lucht kregen van dit smokkelkon en zodoende kon de wagen r in de ljuurt van Gorinchem den aangehouden. Nadat de bestuurder en de rijder in arrest waren gestel de auto overgebracht naar burg, waar de subinspectie invoerrechten en accijnzen de douane is gevestigd. Het onderzoek in deze duurt nog voort en er kur waarschijnlijk meer arrest: worden verwacht. De doi dankt het succes voor een g deel aan de medewerking var politie in Lexmond. Op het laatste momei nog mee Enkele uren voordat haai milie naar de Verenigde St zou vertrekken om zich das vestigen, is de negentienji Joyce Tinga uit Den Haag ae Haagse politie opgespoor Het meisje was sinds 31 spoorloos, vermoedelijk or ze haar familie niet wilde vo Dezer dagen werd haar sparing verzocht en giste morgen kreeg de politie een dat ze in een caravan zou blijven, die aan de nieuwe ven in Scheveningen stond. Prompt werd een onder ingesteld en al spoedig ontc men Joyce in gezelschap een zeventienjarige glazenw: in een van de caravans, werd direct naar het politi reau gebracht, snel verhoor» om half een zat ze in een po: wage.i. die haar in ijltempo Schiphol bracht. Om tw miniiten over twee nam vertroK het vliegtuig, waai de familie Tinga zou reizen, gezin is nu toch nog volt vertrokken.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2