MUL i I Keelpijn ASPRO Uw haard ïestook heeft >te plezier I I 1 i I I Tweedracht in Algerië Multi-miijardair dank zij zeeroof, wapenhandel, verraad. Voetstappen op óe trap ofiels-Risseeuw f geen weer weer is 't altijd WOENSDAG 4 JULI 1962 18e Jaargang Nr 5640 i Geen begrip SLECHTS KLEIN DEEL VAN AMERIKAANSE BEDRIJFSLEVEN STEUNT REGERING neem 4 1 Terugtrekking van Amerikaanse mariniers uit Thailand 's WERELDS OUDSTE EN RIJKSTE SMOKKELAAR OVERLEDEN De concurrentie beroofd De oorlog van 1898 En die van 1914-1918 W apenhandelaar Radio en Televisie niet door ons geleverd), dig schoonmaken, repareren -zien van nieuwe mica of glas. derdelen zijn bij ons in voorraad. 4 TERNEIJZEN TEE 2595 p service gekocht h\) oodgieter. Gas- -n Waterfitter 5TK 7-9 TERNEUZEN Tel. 3063 to straks weer blinkt? De 'aterspuiterij een waar feest eeft moeder wel het meeste lichten ziet, waarmee haar comd. Lekkere koffie, dus ffie. Het fijnste van de le manier gebrand, en - altijd vers bij uw winkelier t Rood Merk fijnproevers, De kw.ilitcitskoffie ijzonders. bij uitstek. Pak 1,80 van 250 g 1,48 DE VRIJE ZEEUW X A 1 I I X Het ontslag van een aantal hoge officieren van het Nationale Algerijnse Bevrijdingsleger door de G. P. R. A. in Tunis, de rege ring van de F. L. N. in ballingschap, was het eerste duidelijke teken dat aan de top van de Algerijnse verzetsbeweging een groot ver schil van mening en inzicht is uitgegroeid tot een regelrechte tweedracht. Hooldfiguren daarin zijn premier Ben Khedda en vice- premier Ben Bella. Geheel onverwachts komt dit niet. Ben Bella is terstond na zijn vrijlating door De Gaulle een triomftocht gaan maken langs de strijdmacht. Door zijn langdurige gevangenschap nadat hij door de Fransen niet erg netjes was gekidnapt, heeft hi) het aureool gekre gen van de martelaar bij uitstek voor de Algerijnse bevrijdingstijd. En vooral bij de strijders van de Arrrtée de la Liberation Nationale zoals het leger der F. L. N. officieel heet, is zijn populariteit groot. Nu is zeven jaar onder moeilijke omstandigheden oorlog voeren vooral tegen beroepsvechtjassen van het Vreemdelingenlegioen niet de beste opleiding tot het nauwkeurig wegen van politieke finesses. Feit is ook dat vele Algerijnse officieren de neiging heb ben in kleding, manier van lopen en gedrag veel over te nemen van hun tegenstanders: vaak is alleen door de groen-witte vlag die ,e voeren, verschil te zien tussen hen en de gevreesde parachutisten van het legioen. Onder deze houwdegens is derhalve niet zeer veel begrip voor de politiek van Ben Khed da, die poogt van 't nieuwe Alge rije 'n staat te maken met levens vatbaarheid en die daarvoor in derdaad uit economische nood zaak streeft naar samenwerking met de pieds-noirs en daarvoor bereid is veel te vergeten. Hun gedachtengang is meer recht toe echt-aan: een krachtige maat regel en gehoorzaamheid afdwin gen door macht. Het is ongeveer een zelfde contrast als tussen de politiek van De Gaulle en tussen net leger in Algerije meermalen tot uitbarsting kwam. De ontwikkeling in de Alge rijnse top vooral naar buiten getreden door het uit Tunis weg. lopen van Ben Bella is met dit Franse voorbeeld voor ogen bepaald geen opwekkend ver schijnsel. Temeer niet omdat Ben Bella inderdaad een figuur is die tot de verbeelding van de massa's spreekt. En pessimisten iedeneren: nu de noodzaak van eensgezindheid in de gezamen lijke strijd door het uitvechten van allerhande politieke en per soonlijke vetes die eerder om der wille van het grote doel wel rujgelegd moesten worden. Zij vrezen dat de verbazingwekken de discipline, die tot dusver de IIET AUSTRALISCHE VROUWENTEKORT De „rokkenjagende" Australi sche minister voor Immigratie, Alexander Downer, is maandag in Sydney teruggekeerd van zijn reis door Europa, waar hij zes weken lang heeft gezorgd voor de eenzame geïmmigreerde vrij gezellen van Australië. De parmantige 52-jarige heer E'owner vertelde blozend dat hij op zijn „vrouwenjacht" veel succes geboekt heeft. Hij ontving tientallen „persoonlijke en intie me" brieven van vrouwen die willen emigreren, kreeg diverse huwelijksvoorstellen van Spaan se en Franse meisjes en had een aanvallige jonge Italiaanse met een zoet lijntje van boord moe ten brengen toen zij als versteke- iinge mee wilde. Ongeveer 1500 Parijse meisjes hebben zijn por tret boven hun bed hangen na dat zij besloten hadden naar Australië te emigrerenna zijn oproep via de Franse televisie. Minister Downer is getrouwd en vader van drie kinderen. Hij zei: „Ik kan met de beste wil van de wereld niet begrijpen hoe zo"n rustige, ingetogen jongen als ik dit alles kon overkomen". Uit een onderzoek, dat het blad van de Amerikaanse Kamer van Koophandel „Nation's Business" heeft ingesteld, blijkt dat slechts '•en van de tien zakenlieden in de Verenigde Staten de regering van Kennedy steunt. De rest be weert dat zijn binnenlandse po litiek het vertrouwen van het bedrijfsleven heeft geschokt. Daarentegen maakt het blad er melding van dat 71 procent van de 250 ondervraagde func tionarissen verwacht dat de ver kopen van hun ondernemingen in de komende twaalf maanden zullen toenemen. Slechts 2 pro cent verwacht een daling en het overige deel voorziet weinig of geen verandering. Een grote fabrikant van huishoudelijke artikelen verklaarde typerend .,Op het ogenblik gaan wij voort zonder wijziging in de plannen, maar voorzichtigheid is de bood schap". Ongeveer 27 procent van de bij het onderzoek betrokkenen verwacht dat hun winstmarge per omgezette dollar zal verbe teren, 25 procent verwacht een daling en 43 procent verwacht geen verandering. Volgens 51 procent zullen de prijzen stabiel blijven, naar de mening van 23 procent zullen zij enige stijging te zien geven en volgens 5 pro cent zullen zij dalen. De overige ondervraagden zeiden geen me ning te hebben. moslims kenmerkte, zal verdwij nen nu het doel is bereikt. Het is te hopen voor de Al gerijnen, voor de blanken in Al gerije en voor de hele naar vrede snakkende wereld dat ze on gelijk hebben. Het is ook te hopen dat dit ongelijk al spoedig blijkt wanneer het kabinet van Ben Khedda (zonder Ben Bella) de feitelijke macht legaal gaat uitoefenen. En dat dit conflict in de top niet het begin is van een langdurige verdeeldheid in de jonge moslimstaat, die zo kort na haar geboorte alles kan ge bruiken behalve een slopende politieke ziekte. (Nadruk verboden.) AARDSCHOK IN DUITSLAND In Baden-Wüerltemberg is in de nacht van maandag op dins dag een matig sterke aardbeving van de sterkte vijf geregistreerd, waarvan het centrum zich bij Onstmettingen in het district Balingcn moet hebben bevonden. Omtrent schade is nog niets bekend. Het Amerikaanse ministerie van Landsverdediging heeft meegedeeld dat president Kenne dy machtiging heeft gegeven tot het terugtrekken van duizend der Amerikaanse mariniers die 6 weken geleden naar Thailand werden gezonden ter bescher ming van de grens met Laos. Indien de toestand het toelaat zullen mogelijk nog meer mari niers worden teruggetrokken. In Thailand bevonden zich des tijds reeds 2.000 man Amerikaan se legertroepen, die deelnamen aan oefeningen van de Zuidoost- aziatische verdragsorganisatie (Z.O.A.V.O.). Er werd toen mee gedeeld, dat het de bedoeling was de sterkte van de Ameri kaanse troepenmacht in Thailand op 5.000 man te brengen. In de bekendmaking van het Amerikaanse ministerie van Landsverdediging wordt niets over de Amerikaanse legertroe pen in Thailand gezegd. Op de 20ste februari van dit jaar werd de 81-jarige miljardair Juan March Ordinas, wonende in Madrid, het slachtoffer van een verkeersongeval. De door zijn chauffeur bestuurde auto werd tot grote schrik van de beide in zittenden, betrokken bij een ket tingbotsing, welke plaats had op één der drukste toegangswegen van en naar de Spaanse hoofd stad. De auto van Ordinas werd totaal vernield en op de 10de maart d.a.v. stierf de onvoorstel baar rijke koopman aan de bij deze aanrijding opgelopen ver- OVER EN WEER AAN DE SECTORGRENS Enkele dagen geleden zijn Vopo's begonnen met het oprichten van een nieuwe betonnen muur aan de sectorgrens va het Westber- lijnse stadsdeel Reinickendorf. Aan de Westberlijnse zijde wer den toen vijf auto's met elk een batterij luidsprekers opgesteld door de „studio aan het prikkel draad." De Oostberlijnse zijde van het terrein werd toen ge vuld door 200 man politie,troe pen, twee waterkanonnen, tanks en lëger-luidsprekerauto's. *•- r wondingen. Juan March Ordinas genoot, door zijn miljardenbezit, de eer te behoren tot één der vijftien rijkste mensen ter wereld. Hoe de overledene zijn miljarden ver diende is thans na zijn dood overduidelijk aan het licht ge komen. IN ARMOEDE GEBOREN In het jaar 1881 aanschouwde Juan March Ordinas in Santa Margarita, op Mallorca, het le venslicht. De jonggeborene was de eerste zoon van de visser en boer Juan Ordinas en het gezin had het in die dagen niet breed. Daarom poogde de oude Ordinas, evenals zijn tijdgenoten, er met smokkelen wat bij te verdienen. Een ieder deed dat trouwens daar in Santa Margarita, waarvan de bewoners een kleine, besloten en vooral ook zwijgzame boeren- en en vissersgemeenschap vorm den. De jonge Juan groeide voor spoedig en toen hij dertien jaar oud was, meende zijn vader, dat de jongen in staat was om geld te verdienen en zo trok de jonge Juan naar de havenstad Palma. Drie lange jaren was'hij daar als haven- en dokarbeider werk zaam, laadde en loste schepen en dan nog in hoofdzaak vaartuigen welke bij de douane en politie in een kwade reuk stonden. Het be troffen hier de scheepjes van smokkelaars. In die dagen trad Juan ook op als bewaker van die vaartuigen en waarschuwde hij de smokkelaars, wanneer er ge vaar voor hen dreigde; gevaar in de vorm van naderende en on raad vermoedende politiemannen en douaniers. Iedere aldus ver diende peseta bewaarde hij zorg vuldig; Juan gaf geen geld on nodig uit en in de beruchte havenkroegen zag men hem nimmer. De politie kreeg mede daardoor op de jongen geen vat. Op 16-jarige leeftijd had Juan zijn eigen vissersboot, compleet met oud vistuig, dat dienen moest om al te nieuwsgierige wetshandhavers te misleiden. Drie jongens, kinderen nog, vormden de bemanning van het scheepje waarover Juan het bevel voerde. De jonge Spanjaard hield Jen koste van alles het door hem gestelde doel scherp voor ogen. Hij wilde, moest en zou rijk worden en daarom alleen <verd hij smokkelaar en erger nog. De miljardair in de dop be wandelde daartoe wegen die af weken van die, welke z'n kame raden en tijdgenoten gingen. Hij was dan ook de eerste smokke- iaai, die de nog jonge matrozen van zijn smokkeischip van oude vuurwapenen voorzag. Deze vuurwapens wilde Juan gaan ge bruiken om er z'n concurrenten, 45) Lund steekt een sigaret op. „In het laatste geval," zegt hij zachtjes, „zou hij moeten beden ken, dat ook een arme oude vrouw slachtoffer is geworden." Kiliaan heeft zich al hersteld van de schok, die Lund's woor den hem blijkbaar gaven. Hij zegt: „Dat is alles grauwe theo rie. Wélk motief kan Roger Dev lin hebben gehad? Weet u dat sems?" Hij glimlacht ironisch. Kiliaan lacht even. „Het spijt me voor u. Maar ik zal uw vrouw wel wijsmaken, dat u met uw gewone scherpzinnigheid al hebt ingezien dat Devlin onschuldig moet zijn. Dan doet het uw pres- ige niet zoveel afbreuk als u met de kous op de kop thuiskomt. Want heel Scotland Yard. ver meerderd met uw opmerkelijke hersens, kan geen motief ontdek ken, waarom Roger Devlin sir John Judge zou hebben ver moord." 'Ze nemen opgewekt afscheid, Kiliaan verdwijnt in een Under ground, Lund neemt een bus. In weerwil van alles, gelooft hij dat Kiliaan oprecht is. Het is ten slotte mogelijk dat hij vreest voor een of andere onthulling, die Devlin kan doen of die het onderzoek kan tengevolge heb- Door - WILLY CORSARI - ben, maar tevens gelooft in Dev- lins onschuld. Overigens benijdt hij de ander, die weldra met Puck zal zitten theedrinken. Hij vindt de dingen slecht verdeeld en is tamelijk mistroostig. Kiliaans woorden hebben een onbehaaglijk gevoel in hem achtergelaten, als joeg hij inderdaad achter een schim aan. een waanbeeld dat altijd in nevels zal opgaan als hij het tracht te grijpen. Hij denkt ver beten: als ik met heel Scotland Yard achter me dat motief niet kan vinden, neem ik m'n ontslag en word kruidenier. Maar in nerlijk is hij zich bewust hoe nie tig het motief kan zijn of mis schien zelfs afwezig is. Heeft hij dat niet zelf onlangs nog be toogd? Kiliaans stem klink sarrend in zijn gedachten als hij weer jaagt achter de dode Charles Devlin, door de nevelige straten van Lon den: „Heel Scotland Yard en uw hersens erbij vinden dat motief toch niet?" Maar diezelfde avond ontdekt hij het. Diezelfde avond vindt hij de reden tot haat, die Charles Dev lin kon hebben tegen sir John Ji'dge. Hij vindt het in een groente en fruitzaakje in Lambstreet. HOOFDSTUK XV. Het tweede kopje thee. Jane Fossum is een nette bur gervrouw van omstreeks veertig jaar, gehuwd met een eerzaam handelaar in groenten en fruit en moeder van vier spruiten. Ze ziet eruit, alsof ze welgevuld, moe derlijk en praatziek tot aan haar dood door het leven zal hob belen zonder enige grote emotie te beleven. Toch is zij het, die het zo gretig gezochte motief verschaft, waardoor de verden king tegen Roger Devlin zo ern stig bezwaard wordt, dat hij de volgende avond wordt gearres teerd. Want twaalf jaar geleden was Jane een aardig, slank meisje. Toen beleefde ze een korte idylle met de innemende Charles Dev lin cn dat is nog altijd een her innering, waaraan ze met senti mentele verlangens denkt. (Al zou ze dat nooit erkennen want Possum is een beste man en een mens kan niet alles hebben). Maar in die verre tijd droomde ze van een huwelijk met Char les, zodra zijn „schip met goud" zou zijn binnengekomen. Voor clat schip werkte hij, daaraan of ferde hij bijna al zijn vrije uren. Als ze zich daarover beklaagde, troostte hij haar: „Wacht maar, als mijn uitvinding klaar is kun nen wc trouwen." V/at wist een meisje als Jane van technische dingen? Ze luis terde met een nalf oor, toen hij urobeerde haar uit te leggen wat hij zocht. Ze keek naar de teke ningen en las de verklaringen erbij, die hij haar gaf, alsof het Hebreeuws was. Maar ze bewaar de dat alles, met de enkele brie ven die ze van hem had gehad en kleine geschenken, toen een autobus hem voor altijd van haar afnam en alle luchtkastelen in duigen vielen. Al die jaren heeft ze de papieren bewaard, zonder hun betekenis te besef fen, zonder enig vermoeden te koesteren dat de uitvinding, die hun „gouden schip" had moeten werden, sindsdien het fortuin Hielp maken, van de Jan Rechter, die Charles' beste vriend was ge weest, die haar en zijn moeder zo hartelijk bijstond in het ver driet om zijn dood en voor wie net zo eenvoudig was, het werk van de dode te stelen, zonder dat iwee onwetende vrouwen er een flauw besef van hadden! Ergens ver weg zwierf een broer, die pas maanden later hoorde van het ongeluk. Aanvankelijk is Jane Possum anthutst, als Lund bij haar ver schijnt. Dat is nou helemaal niet aardig van het nichtje-van-de verloofde-van-de-dochter-van- haar-jeugdvriendin, om aan po- liitcmensen te gaan vertellen dat zij verloofd is geweest met de broer van die Roger Devlin, wiens naam ze natuurlijk heeft gelezen in de kranten. Wat heeft de arme, dode Charles te maken met die deugniet, die een moord schijnt te hebben gepleegd? En ze is nu een getrouwde vrouw, haar man zal er niet op gesteld zijn dat ze zich mengt in zulke din gen. Maar Possum is een brave kerel. Hij zegt plechtig, dat een fatsoenlijke Engelsman de wet helpt uitvoeren en vermaant haar te vertellen wat ze zich herinne ren kan. En met een tact, ver rassend bij een klein, krombenig winkeliertje, verdwijnt hij en laat Lund alleen met zijn vrouw. (Wordt vervolgd) z'n medesmokkelaars, mee te be strijden, om hun scheepjes en de daarmee vervoerde contra bande met geweld in zijn bezit te krijgen. Deze opzet ge lukte en na enkele jaren was Juan onder zijn mede-smokke laars de meest gevreesde, de meest gehate, brutaalste en rijk ste tevens. Juan March Ordinas, werd van een ordinaire smokkelaar, een groot zeerover en piraat en hij ontzag niets en niemand. Dit ondervonden ondermeer zijn concurrenten in het kwade, de „zwarte Enrico" en Sampol, bij genaamd „de Oude". De vaar tuigen van deze bekende Spaan se smokkelaars werden, in het gezicht van de haven van Valen cia, in volle zee door één pira- tenschip van Ordinas geënterd, de bemanningen overboord ge zet en de smokkelwaar, afkom stig uit Marokko, op het schip van Juan overgeladen. Van de zwarte Enrico", Sampel „de Oude" en van hun schepelingen, hoorde en zag men niets meer. De hier geschetste voorvallen hadden plaats in de jaren negen tig en de illegale handel tussen noord-Afrika, Spanje en Portu gal bevond zich in handen van slechts één persoon. In 1898 brak er oorlog uit tus sen de Verenigde Staten van Noord-Amerika enerzijds en Spanje anderzijds. De oorzaak hiervan was te zoeken in een op stand welke op Cuba uitbrak (toen n<?g Spaans bezit) en ge richt was tegen het Spaanse ge zag aldaar. Amerika zond een oorlogsschip ter bescherming van de op Cuba aanwezige onderdanen. -Dit was de knuppel in het hoenderhok en Spanje verklaar de toen de V. S. de oorlog. De smokkelaar-zeerover Juan March Ordinas kwam deze oor log goed van pas. De financiële positie van Spanje in die dagen was hopeloos en hiervan profi teerde Ordinas. Hij leverde wa pens, munitie, uniformen en medicamenten, waardoor zijn po sitie in het land voor goed werd gevestigd. Hij kon geen kwaad meer doen in de ogen van de Spaanse machthebbers. Wat de koning der smokke laars in de oorlog van 1898 had geleerd, bracht hij in de eerste wereldoorlog opnieuw en nog meer verbeterd, in praktijk. Hij voorzag de in de Middellandse Zee opererende Duitse oorlogs bodems en onderzeeërs van brandstof, munitie, eet- en drink waren. Dit alles voor geld, zeer veel geld natuurlijk en indach tig aan het eens gestelde doel: geld verdienen, rijk worden. De Duitsers wisten niet, dat deze zeerover alleen in en aan geld dacht en nimmer aan par tijen. In het nog steeds belang rijke steunpunt van de Engelse marine, Gibraltar, had Ordinas ook een basis in de vorm van een onaanzienlijk kantoortje, dat ge vestigd was in een smal en even onaanzienlijk straatje. Britse marine-officieren liepen in uat „steunpunt" van Ordinas in en uit en zij vernamen daar, tegen betaling van hoge bedragen na tuurlijk, waar de Duitse marine schepen (de kruisers en de duik boten die immers kort daarvoor door de koning der smokkelaars van voorraden waren voorzien) verbleven. En Juan March Ordi nas verstrekte betrouwbare in formaties en verdiende daar mede miljoenen harde valuta... November 1918: wapenstil stand vrede. De wereld had gebrek aan alles; aan goud en aan goederen. Juan March Ordi nas bezat dit alles en via zijn goede verbindingen en zijn kan toor in Tanger bleek nu alles mogelijk. In 1920 werd het stil rond Or dinas. Hij was op zakenreis heet te het toen. De gordijnen voor de vensters van zijn kapitale villa in Madrid waren neergelaten en het huis werd slechts bewoond door een norse huisbewaarder, die van niets zeide te weten. In het land was het onrustig en de gebeurtenissen volgden elkaar toen snel op. Onrust onder het Spaanse volk, de openbare dien sten, het ieger. Revolutie troonafstand communisme burgeroorlog generaal Fran co... In 1936 dook Juan March Or dinas in Spaans-Marokko op; plotseling en onverwacht. Hij trad op als geldschieter en advi seur van generaal Franco en de zijnen. Ordinas bleek nauw be trokken bij de burgeroorlog in z'n vaderland en hij was de man die Franco van oorlogstuig, van vliegtuigen en voor alles van geld voorzag. Voor Ordinas gin gen de zaken goed en hij bevond zich op het toppunt van zijn macht. Door Juan March Ordinas. de smokkelaar-zeerover-wapenhan delaar en miljardair die altijd glimlachte en vele tegenstanders in nacht en nevel liet verdwijnen, werden de macht en het regiem van Franco bevestigd. Op de 12de maart van dit jaar werden de stoffelijke resten van deze miljardair bijgezet op de met palmbomen omzoomde do denakker van Palma. Het grote sneeuwwitte passagiersschip „Cludad de Barcelona" was afge huurd om de kostbare kist naar het bekende eiland over te bren gen. Slechts enkele genodigden gaven door hun aanwezigheid blijk van belangstelling. (Nadruk verboden.) DONDERDAG 5 JULI HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgymn.7.20 Och- tendvaria (gr.); 7.50 Dagope ning; 8.00 Nws; 8.15 Rechtdoor naar school en kantoor gr. 9.00 Gymn. voor de vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Klavecim bel-recital (gr.); 9.35 Waterstan den; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Arbeidsvitaminen gr.10.50 Voor de kleuters; 11.00 Lezing; 11.15 Klass. muziek12.00 Licht ensemble en zangsolisten; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Lezing; 12.43 Lichte muz.; 13.00 Nws; 13.15 Meded. act. of gram.; 13.25 Beursber.13.30 Lichte muziek; 14.00 Lichte or kestmuziek (gr.); 14.30 Licht ensemble en zangsoliste; 15.00 Gitaarduo; 15.30 De zingende bougie (g.r); 16.00 Cultureel pro gramma over muziek en schil derkunst; 17.00 Gram.; 17.10 Voor de jeugd; 17.40 Gram. voor de jeugd; 18.00 Nws; 18.15 Ac tualiteiten; 18.20 Het Cocktail Trio; 19.00 Gevar. progr.20.00 Nws; 20.05 Holland Festival '62; 21.45—22.10 Voordracht; 22.15 Pianorecital (gr.); 22.30 Nws; 22.40 Actualiteiten; 22.50 Tour van de toekomst 1962 23.00 Hol land Festival 1962; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.15 Orkestmuz. (gr.); 7.45 Mor gengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.15 Pluk de dag (gr.); 8.50 Voor de huisvrouw; 9.40 Schoolradio; 10.00 Gram.; 10.03 Clavecimbelrecital (gr.); 10.15 Morgendienst; 10.45 Sopraan en orgel; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Geestelijke liederen; 12.00 Middagklok; 12.04 Lichte gram.; 12.25 Voor de boeren; 12.35 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.38 Lichte gram.; 12.50 Act.; 13.00 Nws; 13.15 Platennieuws; 13.30 Licht orkest en solisten 14.00 Ijicht ensemble; 14.25 Klassieke gram.; 15.30 Theater orkest en solisten' 16.00 Bijbel overdenking; 16.20 Kamermuz.; 16.45 Klankbeeld voor de jeugd; 17.10 Lichte gram.; 17.40 Beurs berichten; 17.45 Lichte gram.; 17.55 Licht kwartet18.15 Sport agenda; 18.20 Nederlandse en sembles; 18.50 Flitsen van de Nationale Bondsdag te Zeven bergen van de Ned. Chr. Plattc- landsmeisjes Bond en de Ned. Chr. Jonge Boeren- en Tuin- dersbond; 19.00 Nws en weor- praatje; 19.10 Geestelijke liede ren; 19.30 Radiokrant; 19.50 Po litieke lezing; 20.00 Koninklijke Militaire Kapel; 20.45 Vakamie- wedstrijd; 21.00 Lichte gram.; 21.30 Holland Festival '62; 22.30 Nws; 22.40 Avondoverdenking; 22.55 Boekbespreking; 23.00 Mo derne muziek; 23.30 Literair pro gramma; 23.5524.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Lichte gram.; 12.30 Weer berichten; 12.34 Amus. ork. en zangsolist; 12.50 Beursberich ten; 13.00 Nws; 13.15 Moderne en klass. kamermuz.14.00 Ope ramuziek; 14.50 Gitaarspel (gr.), 15.00 Piano en viool (gr.); 15.30 Contrasten en kleuren rond de Ronde; 16.00 Beursberichten; (Tussen 16.00 en 17.00: Repor tage van de 12de étappe van de Tour de France) 16.06 Contras ten en kleuren rond de Ronde (verv.); 17.00 Nws; 17.15 Lichte gram.; 17.30 Viool en piano; 18.20 Voor de soldaten; 18.45 Commentaar over de Ronde van Frankrijk; 19.00 Nieuws; 19.40 Lichte gram.; 20.00 Idem; 21.00 Operettemuz. (gr.); 22.00 Nws; 22.15 Romantische kamermuz.; 22.55—23.00 Nws. Televisieprogramma's. NED. T.V.15.30—17.00 Euro visie: Internationaal tennistoer nooi te Wimbledon; 20.00 Jour naal; 20.20 Achter het nieuws; 20.35 T.V.-film; 21.00 Documen tair programma over Nieuw- Guinea. BELGIË (Vlaams): 14.00— 17.00 EurovisieInternationaal tennistoernooi te Wimbledon; 19.00 Voor de jeugd; 19.30 Do cumentaire film over fotogra fie; 19.40 Wetenschappelijke do cumentaire film; 20.00 Nws; 20.30 Eurovisie: Filmverslag van de Ronde van Frankrijk; 20.40 Filmtribune; 22.25 Pianorecital; 22.45 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 5