De Ronde van Frankrijk Gemeenteraad van Hulst handboogsport duivensport" WORD OOK K ORTVERBAND-VRIIWIILIGER/ marktberichten burgerlijke stand loop der bevolking t te Terneuzen BEURSO VERZICHT DE MERRIEKEURING TE AXE BELG VANNITSEN WINT 10e ETAPPE DE SLUITING DER BELGISCHE MIJNEN DE RONDE VAN DE TOEKOMST ADENAUER IN FRANKRIJK De Algerijnse vertegenwoordigers in het Franse parlement Van ruim f 200.- tot meer dan f 600.- in de maand, daar zit muziek in. Verder studeren tijdens het kort- verband, praktisch geheel op kosten van het Rijk. f 5000.- tot f7500.- premie na afloop van het kort- verband. Dat wacht de Kortverband-Vrij williger, die (afhankelijk vafl^ijn opleiding) KW-onderofficier of KVV-officier bij leger of luchtmacht wordt. U komt er alles over te weten wanneer u de coupon inzendt of een kaart schrijft aan de Afdeling Perso - neelspubliciteit, Grote Marktstraat 40, Den Haag. COUPON Stichting Nationaal Thuisfront Nieuw-Guinea Landbouwprijsindexcijfers mei 1962 It. 't. S. Ie a- •n >P ?n g. A.. li- de ie n- In- ;e lij •n de it, er e's at et- te le ak lis- er ize de ek de en en *e- let en- ien 'an en de hij gs- en. aat P. be iad jks- het ilde ïou. lis" iete ban aan de de met >cht ïcht K. ;ter- i de n. de chte jaan van de overtreding in militaire dienst werd deze zaak aange- I houden. De Rotterdamse vertegen- I woordiger A. v. Z. had te Axel 1 over de provinciale weg een j auto bestuurd zonder in het be- 1 zit te zijn van een geldig rijbe- J wijs. Ter zitting bleek, dat v. Z. j tijdig een nieuw exemplaar had j aangevraagd. Mr. Lebret zeide in dit ver band geen erg goede indruk te j hebben van de accuratesse van I een bureau dat zich accuraat I noemt. De eis en de uitspraak voor deze I overtreding luidden 5, subs. 1 d. I Eveneens voor de tweede maal I kwam de zaak voor tegen de 67- I jarige A. J. T. te Hontenisse. I %Hem was ten laste gelegd hei 1 veroorzaakt hebben van een I botsing, door als bestuurder van I een auto in de Kloosterstraat te j Kloosterzande te veel naar links te zijn uitgeweken, waardoor hij I een andere auto aanreed. We- gens gebrek aan bewijs werd hij I vrijgesproken. De gemeente-arbeider J. V, te Hulst was op het Godsplein te Hulst als bestuurder van een wagen van de reinigingsdienst in aanraking gekomen met een lesauto. De gemeente-auto wordt rechts bestuurd, is een hoog ge vaarte en bovendien was er iets niet in orde met de spiegel. DU waren oorzaken, waardoor niet kon zien wat er aan de lin kerkant aankwam. Eis en uit spraak in deze zaak 15 boete ol' 3 dagen hechtenis. Ondanks goede bedoeling toch verkeersfout. J. W. J. te Zaamslag dacht er goed aan te doen met zijn brom mer aan de hand een plein over te steken. Dit was op zichzelf wel juist, doch de manier waar op hij dit deed was zeer gevaar lijk voor het hem tegemoet komende verkeer. De officier vond het sneu voor hem, dat hij ondanks zijn goede bedoelingen toch nog zo vrese lijk fout gedaan had. Eis: ƒ10 boete; uitspraak ƒ7.50. J. M. G. te Lokeren (B.) had als voetganger een rijwielpad te Sas van Gent overgestoken waardoor M. L. G. te Sas var. Gent met zijn bromfiets kwam te vallen. De schade was niet zc groot, doch de niet verschenen verdachte werd veroordeeld dezi te betalen en bovendien tot eer boete van 25. F. C M. te Koewacht had eer bromfiets bereden waarvan dt remmen niet in orde waren. Hi hoorde zich deswege veroorde len tot ƒ12,50 boete. De voorrangsregel is tocl niet moeilijk. Een aantal personen weri veroordeeld wegens het niet vei lenen van voorrang als bestuui der van een auto. Het waren E M. F. v. d. B te Koewacht, E B. te St. Paul' (B.) en E. M. t V. te Philippine. Zij kregen bot tes van 25, 40 en 25. J. B. te Axel had het verbod, bord in de Dijjkstraat niet gezie en reed deze straat achterwaart uit. Hij kwam hierdoor in d Westkolkstraat in botsing nu: een andere wagen. Hem wer dus ook ten laste gelegd dat h het verkeer had gehinderd. E en uitspraak voor beide feitei 5 en 10 boete. J. P. D. te Graauw was mi zijn twee paarden bespannt wagen op de weg TerholeHo tenisse niet behoorlijk na: rechts uitgeweken, waardoor et botsing met een bestelauto or stond. De kantonrechter veroc deelde Item ter zake tot boete. ade- ïeeft A.) het in die daan euw- een brief aan van maar ïkele het de over van aten. maar g ilgen- zat. veede dorst, deze rzoek Kadt zitter ng in ;ering het unnen mmis- en en r, Dat ge- or het 't mij wordt gaan De Kon. Ver. „Het Nectertan SChe Trekpaard" hield gister alhier een merriekeuring, die volgende uitslag had: 2-jarige merries geboren 1960, grote en kleine maat. Paula v. Rondeputten, eig. M. Fraeijenhove, Axel; 2. Bertl eig. Gebr. van Gassen, Ossenis 3-jarige merries, kleine mai 1. Gerrie van Ossenbroek, eig. L. M. IJsebaertv. d. Lind' Axel; 2. Xandria van Absdf eig. Jos. Dobbelaer, St Janstef 3. Vera van Rinette, eig. G. PJ pe, Koewacht, 4-jarige merries, kleine ms 2e. Karolien, eig. Kind. F. Jonge, Zaamslag. 4-jarige merries, grote ma le. Orpha van Nico, eig. Kind de Jonge, Zaamslag. 510-jarige merries, kir maat. la. Gerda, eig. M. L. IJsebaertv. d. Linden; lb. Bi da van Hengstdijk, Sint Jansteen Schuddebeurs, - St. Jansteen; 2a. Vera vai Plaatje, eig. F. v. d. Waart, Jansteen; 2b. Mien van Stop dijk, eig. M. Scheelev. D Zaamslag; 2c. Irma van 't H< land, eig. Th. Moerman, Kloof zande; 3a. Ronney van Zuid pe, eig. M. A. B. Puijlaert, 2 dorpe; 3b. Trees van Schu beurs, eig. Joh. Piessens, Jansteen; 3c. Jenny van Alstl eig. F. v. d. Waard, St. Janstj 5- en 10-jarige merries, fa maat. la. Ninetta van Sten eig. Al. Serrarens, Ossen lb. Ivonne van Quinta. eig. C zoorden d'Hert, Graauw; le. Metha int wel- Zuiddorpe. eig. M. A. B. tii har- iaert, Zuiddorpe; ld. Unica, betreft, m. A. B Puijlaert. Zuiddo er mee 2a. Soray'a, eig. F. de Pir at". Zaamslag; 2b. Honda van •n jullie Kruis. eig. R. Doffemont. iroken", Jansteen. oor een Merries ouder dan 10 jaa naar de Leonora van Steen, eig. Jos belair St. Jansteen. d. Linden; lb. Br stdijk, eig. P. A. a en; lc. Trees i s, eig. Joh. Piess| Geldermans handhaaft fraaie positie in algemeen klassement Het hoogtepunt van de wan delêtappe Bordeaux-Bayonne, de tiende rit in de Ronde van Frank rijk is ongetwijfeld de sprintover. winning van de Belg Willy Van- nitsen geweest. Want ondanks de krachtexplosie van Rudi Altig was het de jonge Belg die flit send langs de buitenkant alle concurrenten achter zich liet. De étappe zelf was een ver ademing voor alles wat maar met de karavaan te maken had, na de cirie jachtige dagen hieraan voor afgaande. En ofschoon na de start direct een ontvluchting volgde bij wie o.a. onze landge noot Stolker betrokken was leg den de vluchtelingen reeds na 4 kilometer het bijltje er bij neer. Met een achterstand op het tijd schema arriveerden de renners in Castets (113 km) waar de etens- zakjes konden worden openge maakt en tien kilometer verder waren het Tonucci, Doom, Rohr. bach en de Nederlanders Piet v. Est en Bas Maliepaard die het c-erst de lunch op hadden. Zij gin- en er vandoor, maar gele-trui- drager Schroeders geholpen door Van Looy zwaaiden de scepter en hadden geen pardon wanneer het ging om de gele trui te be schermen. Zo ook werden de ont vluchtingen na 137 km (Milesi, Cazala en Pauwels) en na 154 km 'alleen Van Tongerloo) ongedaan gemaakt. De sprintfinale werd gewonnen door Vannitsen. UITSLAG 1. Vannitsen (B.) 4.54.92 met bon. 4.53.02 2. Benedetti (It.) 4.54.02 met bon. 4.53.32 3. Altig (Did.) 4.54.02 4. Viot (Fr.) z.t. 5. Graczyk (Fr.) z.t. 6. Gentina (It.) z.t. 7. Van Looy (B.) z.t, 8. Van Aerde (B.) z.t. 9. G. Desmet (B.) z.t. 10. De Cabooter (B.) z.t. 11. Manzoni (It.) z.t. 12. Cestari (It.) z.t. 13. Bailetti (It.) z.t. 14. Gainche (Fr.) z.t. 15. Van Tongerloo (B.) z.t 16. Cazala (Fr.) z.t. 17. Darrigade (Fr.) z.t. 18. Doom (B.) z.t. 19. Thomin (Fr.) z.t. 20. Van Schil (B.) z.t. 24. Maliepaard (N.) z.t. 41. G. Desmet (B.) z.t. 42. Otano (Sp.) z.t. 51. Anquetil (Fr.) z.t. 64. Zilverberg (N.) z.t. 66. Geldermans (N.) z.t. 67. Simpson (Gr.-Br.) z.t. 68. Enthoven (N.) z.t. 73. Stolker (N.) z.t. ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Schroeders (B.) 2. Darrigade (Fr.) 3. Simpson (Gr.-Br.) 4. Geldermans (Ned.) 5. G. Desmet (B.) 6. Anglade (Fr.) 7. Otano (Sp.) 8. Altig (Did.) 9. Stabiinski (Fr.) 10. Planckaert (B.) 11. Anquetil (Fr.) 12. Hoevenaers B. 13. Zilverberg (N.) 14. Baldini (It.) 15. Piet van Est (N.) 16. Van Aerde (B.) 17. Doom (B.) 18. Junkermann (Did.) 19. Suarez (Sp.) 20. Ronchini (It.) 22. Van Looy (B.) 24. Massignan (It.) 26. Nencini (It.) 28. Maliepaard (N.) 32. Vannitsen (B.) 37. Gaul (Lux.) 39. Stolker (N.) 51.27.43 51.28.28 51.29.19 51.29.49 op 2.06 51.30.27 51.30.28 51.30.44 51.31.48 51.31.49 51.32.02 51.32.39 51.32.51 51.33.57 op 5.54 51.33.46 51.34.01 op 6.18 51.34.06 51.34.31 51.34.33 51.34.45 51.35.15 51.35.36 51.36.47 51.37.13 51.38.01 51.39.27 51.40.57 51.41.06 De hoge autoriteit van de E. G. K. S. heeft de Belgische rege ring medegedeeld dat zij het Belgische program voor sluiting van onrendabele mijnen voor dit jaar onvoldoende acht. De Bel gische plannen voorzien in het opheffen van een jaarlijks pro- duktievermogen van ruim 400.000 ton. De hoge autoriteit wijst er evenwel op dat de Belgische regering zich heeft verplicht tot ae sluiting van mijnen met een totale jaarproduktie van 2,5 mil joen ton tegen eind 1963. Dit zou betekenen dat volgend jaar nog voor een capaciteit van ruim 2 miljoen ton per jaar mijnen zullen moeten worden gesloten. Overigens meent men in Luxemburg dat de handelsposi tie van de Belgische mijnen de laatste maanden aanzienlijk is verbeterd en dat er wel een ein de kan worden gemaakt aan de isolering van de Belgische ko- ienmarkt. De voorraden bij de Belgische mijnen zijn tot circa anderhalf miljoen ton gedaald en zij bestaan uit kwaliteiten waarvoor op de gemeenschappe lijke markt geen afnemers zijn. Voorts bestaat er in de Bel gische mijnen geen werkloos heid meer en men kan verwach ten c'door de stijging van de prijzen der Ruhrkolen de Bel gisch; kolenindustrie de concur rentie van een werkelijk gemeen schappelijke markt weer het hoofd zal kunnen bieden. ALGEMEEN BERGKLASSEMENT 1. Wolfshohl (Did.) 15 pnt 2. Soler (Sp.) 7 pnt 3. Bahamontes (Sp.) 6 pnt 4. Ignolin (Fr.) 4 pnt 5. ex aequo: Selic (Fr.) Carlesi (It.), Cerami (B.), Zancanaro (It.), Mahé (Fr.) allen 3 pnt Nederland teint dagploegenklassement De Spanjaard Momene heeft de tweede étappe van de Ronde van de Toekomst (Bordeaux- Bayonne 184,5 km) gewonnen en daarmee tevens de leiding in het algemeen klassement overge nomen van de Nederlander Jan Janssen. De Italiaan Poggiali eindigde als tweede, terwijl de Nederlander Henk Nijdam als vierde finishte. Met bovendien onze landgenoten Verstraete en Hugens in de kopgroep legde Ne derland beslag op de eerste plaats in het dagploegenklassement. Tijdens de tweede étappe heeft de Amerikaan Best, die reed voor de internationale ploeg, wegens maagklachten de strijd gestaakt. De Zuidslaviër Valcic, die bij een valpartij gewond raakte, werd naar een ziekenhuis overge bracht. Zijn toestand is niet ern stig. Ook de Duitser Richter stapte in de bezemwagen. UITSLAG 1. Momene (Sp.) 4.26.30 (met bon. 4.25.30) 2. Poggiali (It.) 4.26.30 (met bon.) 4.26.00 3. Gomez Moral (Sp.) 4.26.30 4. Nijdam (Ned.) z.t. 5. Heeb (Zw.) z.t. 6. Carton (Fr.) z.t. 7. Vyncke (B.) z.t. 8. Kosela (Polen) z.t. 9. Bradleen (Gr.-Br.) z.t. 10. Bazire (Fr.) z.t. 11.HautalahtiGnt.pl.) z.t. 12. Hugens (Ned.) z.t. 13. Verstraete (Ned.) z.t. 14. Partesotti (It.) z.t. 15. Simoes (Port.) 4.30.48 16. Knops (Ned.) z.t. 17. Bongioni (It.) z.t. 18. Maino (It.) z.t. 19. Janssen (Ned.) 4.30.56 20. Coelho (Port.) z.t. 22. De Jongh (Ned.) z.t. 54. v. Kreuningen (N.) 4.34.11 118. Faf Gysel 4.46.18 ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Momene (Sp.) 7.58.20 2. Carton (Fr.) 8.00.02 3. ex aequoNijdam en Hugens (beiden Ned.), Bazire (Fr.) en Gomez Moral (Sp.) 8.00.06 op 1.46 7. Poggiali (It.) 8.01.11 8. Heeb (Zw,) 8.01.17 9. Partesotti (It.) 8.01.22 10. Kosela (Polen) 8.01.29 11. ex aequo: Verstraete (Ned.), Bradley (G.-Br.), Vyncke (B.) en Hautalahti (Finl.) 8.01.41 op 3.21 15. Janssen (Ned.) 8.02.46 on 4.26 22. ex aequo; Knops (N.) 8.05.59 26. ex aequo De Jongh 8.06.07 52. v. Kreuningen (N.) 8.07.47 107. Raf Gysel (N.) 8.21.29 DAGPLOEGENKLASSEMENT 1. Nederland (Nijdam, Hugens, Verstraete) 13.19.30 2. Spanje 13.22.16 3. Italië 13.23.18 4. Frankrijk 13.23.56 5. ex aequo Zwitserland, Polen, België, en Groot-Brittannie alle 13.28.22 GRAAUW. Kampioenschappen O. en W. Z.-Vlaanderen, staande wip, zéér geslaagd. Voor de elfde, achtereenvolgen de maal werden zaterdag en zon dag j.l. alhier de kampioenschap pen van O. en W. Zeeuws-Vlaan- deren gehouden. Alvorens de kampioenschappen zaterdag j.l. een aanvang namen v/erd een welkomstwoord gespro ken door de bondssecretaris R. Begheijn uit. Terneuzen. In het bijzonder werd welkom geheten burgemeester F. de Nijs van Graauw, die zelf de handboog sport actief beoefent. Om het drukke programma tij dig te kunnen afwerken, moest de tweede dag reeds in de voor middag worden begonnen. Dank zij de uitstekende organisatie heeft alles een zeer vlot verloop gehad en naarmate, het einde na derde werd de spanning groter. De uitslag luidt als volgt: Persoonlijk kampioen; Cam. Dhont van „De Zeeuwsche Schut ters" uit de Zandstraat, met 11 punten. Reserve-kampioen: J. Praet van „Willem Teil" te Nieuw-Namen, met 10 punten. Clubkampioen: le peloton van „Willem Teil" te Nieuw-Namen met 24 punten. Res. clubkampioen: „Ons Ver maak" te Axel met 23 punten. 3e pr. 2e pel. „Willem Teil" te Nieuw-Namen; 4e pr. 2e pel. „De Westerschclde" te Terneuzen; 5e pr. 3e pel. „St Sebastiaan" te Westdorpe; 6e pr. 2e pel. „St. Se bastiaan" te Zuiddorpe. Tijdens de kampioenschappen werd op beide dagen een schie ting gegeven op de weede staande wip, waaraan iedere schutter kon deelnemen. Op bei de dagen was hiervoor een grote belangstelling. Telkens namen ruim 60 schutters daaraan deel. De uitslagen luiden: Zaterdag: Hoogvogel: C. Cap te Nieuw-Namen; zijvogels: L. Blok te Zuiddorpe en Paul van Campen te Graauw; kallen: A. Verdut men te Graauw en-£;Cap. voornoemd. Zondag: Hoogvogel: C. de Mqtft te Hulst; zijvogels: H. de Rijke te Aardenburg en L. Verstiggel Jr. te Nieuw-Namen; kallen: Jos de Rijke te Aardenburg en B. Plasschaert te Graauw. PRIJSVLUCHT UIT ARRAS. Ccmbinatie Boschkapelle- Hengistdijk-Rapenburj. Snelheid eerste oude duif 913 meter; snelheid laatste oude duif 636 meter. Snelheid eerste jonge duif 684 meter; snelheid laatste jonge duif 518 meter. Oude duiven: 1. J. Stallaert, Loschkapelle; 2. J. Jonkheijm; 3, P. Peersman, beiden Stoppeldijk; 4 en 8. E. Boeijkens, Hengstdijk; 5. E. Pieters, Eoschkapelle; 6. R. Maas, Stoppeldijk; 7. P. van Doorn, Bosc'.ikapelle; 9. J. Boeij kens, Hengstdijk; 10. R. Due- rinck. Stoppeldijk. Jonge duiven: 1. Jan de Klerk; J. de Rijk, beiden Boschkapelle; 3. Th. de Poorter, Stoppeldijk; 4 en 10. Z. Ottjes, Boschkapelle; 5. J. Collet j". 6. J. Boeijkens, beiden Hengstdijk; 7. A. Verbraeken; 8. Jos de Klerk, beiden Boschhka- pelle; 9. C. de Smet, Stoppeldijk. VERRUIMING ALGEMENE WEDUWEN- EN WEZENWET Kanselier Adenauer en presi dent De Gaulle hebben dinsdag morgen twee uur lang met el kaar gesproken. Het was de eer ste bijeenkomst van de drie, die de 86-jarige bondskanselier tij dens zijn bezoek van een week aan Frankrijk met generaal De Gaulle zal hebben. Ambtenaren van de Franse en de Duitse regering hebben mee gedeeld dat er geen formele agenda is voor de gesprekken van De Gaulle en Adenauer. Men verwacht niet dat er beslui ten worden genomen. Duitse ambtenaren zeiden ech ter dat Adenauer er in het bij zonder op uit is dat er nu iets aan de Europese politieke unie wordt gedaan. De voorzitter van de Franse Nationale Vergadering, Jacques Chaban Delmas, heeft in de Nationale Vergadering een rege ringsdecreet voorgelezen tot de opheffing van het mandaat van 72 afgevaardigden, die Algerijn se kiesdistricten vertegenwoor digen. Hierdoor telt de Nationale Vergadering 481 leden in plaats van 552. Ook 34 senaatsleden hebben krachtens het decreet hun zetel verloren. De Franse Senaat telt nu nog 274 leden. Het ministerie van Sociale Zaken geeft de volgende verdui delijking van de onlangs tot stand gekomen wijziging van de Algemene Weduwen- en Wezen wet. Door een wijziging van de Algemene Weduwen- en Wezen wet is het aantal mogelijkheden ont in aanmerking te komen voor een weduwenpensioen met ingang van 1 juli j.l. uitgebreid. Deze verruiming betrelt in hoofdzaak; a. de weduwe, die ouder was dan 40 jaar op de laatste uag van de maand, waarin haar echt genoot is overleden; b. ue weduwe, die een eigen on gehuwd kind heeft, ai of niet tot haar huishouden behorend, dat op de dag van overlijden van de echtgenoot reeds ge- horen was of waaryan zij toen in verwachting was; c. de weduwe, die op de laatste van de maand, waarin haar echtgenoot overleed 35 jaar was en een als in b oouoeid kind heeft of gehad heeft, dat In leven en ongehuwd was op •de eerste dag van de maana, waarin zij de 35-jarige leeitijd bereikte; d. de weduwe, wier echtgenoot vóór 1 okjobcr 1959 is over leden, op 1 oktober 1959 35 jaar of ouder was en vóór die dag een als onder b bedoeld kind nad, dat in leven en on gehuwd was op de eerste dag van de maand, waarin zij 35 jaar is geworden; e. de gescheiden vrouw, wier voormalige echtgenoot is overleden, mits de vrouw na de ontbinding of nietig ver klaring van het huwelijk niet is hertrouwd en zij recht op weduwenpensioen zou hebben gehad, indien de man op de 'dag van de ontbinding of nie tig verklaring van het huwe lijk zou zijn overleden. Onder bepaalde voorwaarden wc/rden kinderen van een ander, waarvoor de weduwe de pleeg- ouderlijke zorg draagt, of droeg, met eigen kinderen gelijkgesteld. In de gevallen onder b, c en d genoemd bestaat geen recht op pensioen als aanvraagster uit de voogdij ofouderlijke macht is/was ontzet. Degenen, die menen opf grond van de gewijzigde bepalingen voor weduwen-pensioen in aan merking te komen kunnen zich voor het verkrijgen van een aan vraagformulier - wenden tot de Afdeling Personeelspublictteii f Grote Marktstraat 40. Den Haag J Wilt u mij de brochure over Kortverband-Vrijwilliger zenden.* Naam f Adres Woonplaats Geboortedatum Tel or De dienstplicht is in het kortverband begrepen. School-/vakopleidingHB 13462 Als brief verzenden. Raden van Arbeid en postagent schappen. INTERNATIONALS WEDEROM VAST De internationale waarden heb ben dinsdagmiddag direct bij de opening wederom een vaste ten dentie te zien gegeven. Hierbij werd het Damrak gesteund dooi de hogere slotkoersen uit Wall Street, terwijl daarnaast de West- duitse beurzen en ook Parijs aan de vaste kant waren. Door elkaar was de handel in de hoofdfond sen tamelijk ruim. De grote druk te in de Fhilipshoek van de voor gaande weken had zich dinsdag middag over alle internationals verspreid. Philips opende op 162,50, tegen maandag als slot- koers 159.30. Unilevers verbe terden'tot ƒ138.60 (ƒ136.20) Kon. Olies avanceerden tot 130.20 128.50). Hoogovens passeerden met het grootste gemak de zes maal pari koers tot 606%, na een opening op 603 (594%). A.K.U. bij de opening bijna 5 punten hoger op 353. Waren 't maandag de zeer gunstige cijfers van de „Ver- einigte Glanzstoff", dinsdag wer den de eerste halfjaar cijfers van de Amerikaanse dochter van het A.K.U.-concern de „American Enka" gepubliceerd. Deze maat schappij behaalde over de eerste 24 weken van 1962 een 32 pro cent hogere omzet vergeleken met 1961. De winst steeg van 1.82 min. dollar tot 4.05 min. dollar of 3.11 dollar per aandeel, tegen 1.37 dollar in dezelfde periode over 1961. Deze gunstige cijfers waren een stimulans voor de aan delen van de moedermaatschap pij waardoor dit fonds op het Damrak gevraagd in de markt lag. Na een kalme opening groei de de belangstelling voor de rayon-aandelen, terwijl de koers niet onbelangrijk toenam. Het werd zelfs zeer levendig in deze hoek. De koers steeg tot 360, te gen maandag als slotkoers 348%. Wall Street heeft maandag de opmars van de voorgaande twee beuisdagen met forse stappen voortgezet. Het Dow Jones-ge- middtlde voor de industrie-aan delen steeg er met liefst ruim 12 punten tot 573.75. De kooplust vond er vooral tegen het slot plaats. Ook de Nederlandse hoofdfondsen deden in New York weer van zich spreken. Philips was opnieuw in trek, terwijl ook Unilevers door de Amerikanen werden gekocht. Amsterdam reageerde hierop maandagavond met sterk oplo pende koersen. Philips o.a. steeg van 158 tot 162.50 Dinsdag morgen werd in dit fonds gedaan 161.80 7 163.30. Vandaag blijft Wall Street, wegens Indepedan- ce-Day, gesloten. Gedurende, de verdere beurs- duur kwam ei- in de koers van de overige hoofdfondsen weinig verandering meer. De markt ploot op vrijwel het hoogste punt van de dag. De scheepvaart liet zich dins dag van de goede zijde zien. In vele fondsen werd gehandeld. De koerswinsten ibeiiepen twee tot zes punten. Van de leidende cul tures lag Amsterdam Rubber en Deli goed in de markt. De staats- fondsenhoek kon de vaste stem ming van mgandag handhaven. In de lokale afdelingen was de handel kalm met merendeels ho gere koersen. Beursindices 29/6 2/7 3/7 Intern, conc.' 447.5 450.5 460.1 Industrie 315.2 318.7 325.4 Scheepvaart 141.4 139.0 142.8 Banken 229.3 232.6 235.5 Handel enz. 134.7 135.7 139.7 Algemeen 333.1 335.6 342.8 7 r Nabeurskoersen AJCU.: 360362% slot 362% (359%) K^n. Olie: 130.00 gb.—131.50 jlot 131.50 ,(130.40) Philips: 163.00—166.50 gl' %Lot 166.50 (162.70) Unilever: 133.70—143.00 Slot 143.00 (139.00) Hoogovens: 610612 slot 612 (607%) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor. buiten lands bankpapier geldend in Am sterdam op heden luiden: Engelse pond 10.0710.17 Amerikaanse dollar 3.573.61 Canadese dollar 3.28%3.33% Franse frank (100) 73.15—73.65 Eelgische frank (100) 7.197.24 Duitse Mark (100) 89.70—90.20 Zweedse kroon (100) 69.5070.50 Zwitserse frank (100) 83.2083.70 Ital. lire (10.000) 57.25—59.25 Deense kroon (100) 51.80—52.80 Noorse kroon (100) 50.1051.10 Oostenrijkse Shilling (100( 13.95—14.05 Pert, escudo (100) 12.55—12.70 Spaanse peseta (100 gr. coup.) 5.97%—6.12% Als eerste grote gift ontving i de Stichting Nationaal Thuis- front Nieuw Guinea van het j Nederlandsche Roode Kruis 2500,—. Het giro-numer van bovenge- noede stichting is 321. Volgens mededeling van het Centraal Bureau voor de Stati stiek bedroeg het algemeen land bouwprijsindexcijfer in mei 109 f tegen 106 in april van dit jaar en 98 in mei 1961. Het groepsindexcijfer voor akkerbouwprodukten liep met 18 punten op tot 168. Evenals vorige maanden was dat nood zakelijk het gevolg van de hoge prijzen voor consumptieaardap pelen. Vergeleken met mei 1961 (102) bedroeg de stijging zelfs 66 punten. Het groepsindexcijfer voor veehouderiiprodukten daalde met 2 punten tot 92, vooral als gevolg van de lagere prijzen voor eieren en melk. Ten opzich te van de overeenkomstige maand van het vorige jaar ligt het 5 punten lager. Als gevolg van de per 1 mei 1962 ingegane verhoging van de C. A. O.-lonen in de landbouw onderging het groepsindexcijfer voor de kostenfactoren een stij ging van 4 punten tot 156. Dit is 8 punten hoger dan in mei 1961. VEEMARKT ROTTERDAM Rotterdam, 3 juli. Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal aangevoerd 3057 stuks vee, zijnde 250 vette koeien en ossen; 713 gebruiksvee; 680 vette kalveren; 154 graskalveren; 743 nuchtere kalveren; 79 paar den; 6 veulens; 401 schapen of lammeren en 31 bokken of gei ten. De noteringen waren als volgt: Vette koeien 2,403,45 en vette kalveren 2,202,80. Al les per kg. Graskalveren 230450; Nuchtere kalveren ƒ140ƒ170; Slachtpaarden ƒ220ƒ260; Scha pen 85ƒ110; Lammeren ƒ60 ƒ80; Kalf- en melkkoeien ƒ940 ƒ1240; Vare koeien ƒ650 850; Vaarzen ƒ600ƒ900; Pin ken 425—575. Overzicht: Vette koeienaan voer iets minder, handel flauw, prijzen vooral niet hoger dan maandag; Vette kalveren; aan voer even ruimer, handel goed, prijzen iets lager. Enkele prima's boven notering; Graskalveren: aanvoer iets groter, handel ma tig. niet geheel prijshoudend; Nuchtere kalveren; aanvoer ge woon, handel redelijk, prijshou dend; Slachtpaarden: aanvoer tamelijk, handel zeer kalm, prij zen als vorige week; Schapen en lammeren: aanvoer korter, han- i del redelij!;, prijzen stationair; Kalf- en melkkoeien: aanvoer even meer, handel stroef, prijzen gedrukt; Vare koeienaanvoer tamelijk, handel stug, prijzen iets j lager; Vaarzen en pinken: aan voer matig, handel slepend en j prijs gedrukt. Onder voorzitterschap van burgemeester A. L. S. Lockefeer kwam de raad bijeen. De heer L'e lvieurichy was met kennis geving afwezig. De agenda werd behoudens een tweetal punten vlot afge werkt. Bij de ingekomen stukken kwamen pas de tongen los en ontstond er een verre van malse discussie ovei het financieel beleid van ae Zeeuwse muziek school. na de opening werd er een commissie benoemd voor het onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw verkozen raadsle den waarna bij monde van de heer Stolte tot goedkeuring werd geadviseerd. Een voorstel tot het laten be klimmen van de toren der St. Willibrordus basiliek werd zon der op- of aanmerkingen goedge keurd evenals een verordening tot toepassing van de winkel sluitingsverordening 1954. Met aantekening dat de heer Martens geacht wenste te wor den tegen de voorgestelde slui- tingsverordening kappers Steen- sedijk te hebben gestemd, werd het voorstel van B. en W. z.h.s. aangenomen. Bij 't voorstel van de groenten- en fruitwinkeliers, die een ver zoek hadden ingestuurd om de zaak van de rijdende groente winkels, die Hulst bezochten, tegen te gaan en aan banden te legden, vondqn verschillende le den 't juist een goede zet van de groenten- en fruithandelaars uit andere gemeenten en wezen er op dat de Hulsterse handelaars toch ook op andere plaatsen rond" Hulst komen. Ten slotte werd het verzoek voor kennisgeving aangenomen.j Verschillende wijzigingen ten aanzien van de L. O. wet werden goedgekeurd zowel voor de St. Clemens U. L. O. als de meisjes school voor Bijz. U. L. O. onder wijs. Bij de ingekomen stukken was er een nota van de Zeeuwse mu ziekschool. Er was een nota waarbij de bijdrage voor de ge meente Hulst voor 1S62 werd vastgesteld op een bedrag van niet minder dan 6656 gulden. De heren Stolte, Martens en Van der Walle hadden hier tegen een groot bezwaar. Ook het col- j lege van B, en W. was het eens, dat men op deze wijze niet kon voortgaan. Voordurend wordt een hogere bijdrage verlangd. Bij het toetreden der gemeente was het eerste bedrag vastge steld op ƒ3000. Het volgende jaar was het hoger. Het vorig jaar was het 4250 en thans zelfs 50 hoger. Als de zaken zo staan zal de gemeente verplicht zijn de bij drage in te trekken. Men kan aannemen dat de kosten hoog zijn doch men moet proberen op een andere wijze aan geld te komen. De heer Stolte zeide dat Goes uit dc Zeeuwse muziekschool is getreden daar het de draag kracht der gemeente te boven ging. Met algemene stemmen werd besloten het bestuur der Zeeuw se Muziekschool te melden dat het gemeentebestuur van Hulst met de verhoogde bijdrage niet accoord gaat. De heer Martens informeerde nog hoe men zijn verplichtingen kan opzeggen aan de muziek school om geen medewerking te verlenen. De voorzitter antwoordde dat men dit moet doen drie maan den voor het beëindigen van het schooljaar, dus per 1 juni. Bij de rondvraag wend dooi de heer Martens het erge vanda lisme naar voren gebracht ten aanzien van de plantsoenen en ook betreffende de vogels. Er waren eenden vergiftigd in de buitenvest. Hij vond het zeer laag om deze dieren te vergifti gen. Er werd tc-n Slotte naar voren gebracht medewerking te verzoeken aan de onderwijzers en leiders te zorgeïi dat men meer eerbied heeft voor de na tuur. Hierna ging -de raad in beslo ten zitting over, na afloop waarvan de raad door de voor zitter werd gesloten. VOGELWAARDE Geboren: 8 juni. Nicole Renolda Martha, d. van Hubert E. Burnt en Annie Peersman. 10 juni. Ly- dia Theresia Carla, d. van Fran cis A. R. van Overloop en Valen tine L. M. Ysebaert. 12 juni. Pe- tronella Maria. d. van Leonardus van der Veeken en Louisa A. de Roos; Anna Elisabeth Josepha, d. van Eniiel Bun en P.oSalia M. T. Verdurmen. 24 juni. Frank AT- phons, z. van Willem A. M de Maat en Elly L. M. de Ridder. 28 juni. Freddy Franciscus Eli zabeth, z. van Fetrus J. Dal haart en Anna C. Sponselee. Overleden; 5 juni. Leontine M. van Duijse, 65 j., wed. van Jo hannes F. Boogaerl. 29 juni. Margaretha M. Ongenae, 55 j., echtg. van Ludovieus Mattens. Huwelijkr-voltr.6 juni. Achil- lus J. P. Mangnus, 27 j., en Anna R. de Rooij, 26 j. VOGELWAARDE Gevestigd: R. A. de Smetde Facpe, van IJzendijke; J. P. de V/aal, van Eindhoven; M. A. N. van den BulckCuelenaere, van Biervliet; M. T. F. de Koning, van Terneuzen; R. J. de KortDanc- kaert, van Hontenisse. Vertrekken: P. J. de Waal, naar St. Jansteen; A. J. A. dc Maat, naar 's-Gravenhage.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3