Provinciaal nieuws umm Voetstappen op óe trap LNGEMANSE AGENDA Haarverzorgiiig Succesvol Nederlanc AXEL BIERVLIET. WATERLANDKERKJE Vijlde Terneuzense zeehengelconcours was een groot succes SMDRI31 LOOP DER BEVOLKING BURGERLIJKE STAND Gemeente Terneuzen TERNEUZEN Vergadering afd. Zeeuws-Vlaan- deren der Vereniging tot Be- scherming van Dieren Vrijdag werd in de bovenzaal van lunenroom Van Assche in de Noordstraat een algemene leden vergadering gehouden van de afd. Zeeuws-Viaanderen der Vereeni- ging tot Bescherming van Diergn. Een der agendapunten bestond uit het verkiezen van een nieuw bestuur, zulks in verband met het destijds overlijden van de voorzitter, de heer L. Reinders, en het bedanken van de secreta ris, de heer dr A. W. Brons, die- venarts alhier. Tot voorzitter werd gekozen de heer C. Cijsouw, dierenarts te Sas van Gent, en tot secretaris-pen ningmeester de heer G. van den Neste, alhier. Tot leden van de commissie van beheer van het dierenasyl, gelegen aan de Industrieweg, werden benoemd de heren R. Hoi, C. de Blaaij en Joh. Will. Tot beheerder van het dieren asyl werd benoemd de heer G. van den Neste, Dahliastraat 6 te Terneuzen. De aftredende secretaris-pen ningmeester. dr Brons, sprak de hoop uit, dat het nieuwe bestuur er in zou mogen slagen de Ver- eeniging tot grotere bloei te brengen, zulks in het belang van het zwervende dier. Het dierenasyl ondergaat thans een grondige verbetering, waar- dooi meerdere pensiongasten kunnen worden opgenomen. Nieuwe X.V. met Belgische deelneming- Opgericht is Hondius en Zoon Terneuzen N.V., bankiers en as surantiebezorgers, waarin Hon dius en Zoon, bankiers, Middel burg, voor een derde gedeelte participeert. In verband hierme de deelt deze firma ons het vol gende mede; De firma Hondius en Zoon, Terneuzen is in 1955 opgericht met als firmanten de firma Hon dius en Zoon te Middelburg, wel ke reeds vele jaren in Zeeuws- Viaanderen werkzaam was, en de beer F. J. Fermont te Terneuzen. Deze firma is thans onderge bracht in de nieuwe N.V. Hon dius en Zoon Terneuzen. Het maatschappelijk kapitaal der N.V. is groot 1 miljoen, waarvan oorlopig geplaatst en volgestort f 250.000. In het aandelenkapitaal wordt gelijkelijk deelgenomen door de firma Hondius en Zoon te Mid delburg, de firma R. Mees en Zoonen te Rotterdam en een Bel gische instelling. Bij deze kapitaaldeelname valt de samenwerking op tussen een Roterdams bankiershuis en een Belgische belanghebbende, bij welke samenwerking wordt be trokken een in Zeeland bekende bankiers- en assurantiefirma, waarvan de naam gehandhaafd blijft. De participanten in N.V. Hon dius en Zoon Terneuzen leveren hiermede een bijdrage voor nau were samenwerking tussen Bel gië en Npderland en wel speciaal ïn de sfeer van de zo belangrijke havengebieden van Europoort en Westerschelde, welke gebieden door het binnen afzienbare tijd te realiseren Delta- en bruggenplan nog dichter bij elkaar komen te liggen en in de maritiem zo his torische provincie Zeeland een aantrekkelijk ontmoetingspunt vinden. De N.V. Hondius en Zoon Ter neuzen zal zich door het verrich ten van actief gerichte bank- en assurantiezaken inspannen bij te dragen aan de economische ont wikkeling van de kanaalzone van Zeeuws-Viaanderen, welke ont wikkeling het laatste jaar reeds zulk een interessant aspect heeft gekregen door de vestiging van enige grote industriële bedrijven De direktie van de N.V. Hon dius en Zoon Terneuzen zal be staan uit de heren F. J. Fermont en J. G. L. van Hasselt. Vakexamen Bij het te Rotterdam gehouden examen slaagde voor elektro-tech- nisch installateur der V.E.V. de heer J. W. Dieleman, alhier. Korte vreugd Zaterdagnamiddag te ongeveer kwart over zes had onze stadge noot J- de B. bij zijn rijwielleve rancier zijn keuze bepaald en di rect werd als eerste rit naar de Nieuwendijk gereden om zijn brommer te laten bewonderen. Nabij de woning gekomen stop te hij om een achteroprijdende auto te laten voorbijrijden alvo rens naar de linkerzijde van de weg over te steken. De bestuurder van deze auto, de heer B. R. uit Werkendam, had naast zich een zakje frites liggen, waaruit hij zo nu en dan een exemplaar oppeuzelde. Hier door had hij echter de heer De B. met zijn stilstaande brommer niet bemerkt. Bij de daarop vol gende botsing kwam onze stadge noot te vallen en liep enige lich te verwondingen op, maar zijn fonkelnieuwe brommer werd een 20 meter medegesleurd en daar bij zwaar beschadigd. Concerten op de Markt Zaterdagavond werd door de plaatselijke muziekverenigingen „Concordia" en „Hosanna" een concert op de kiosk op de Markt gegeven. Braakmanexcursie van het „Zeeuwse Landschap" Begunstigd door een uitermate zomerse dag organiseerde zater dag de stichting „Het Zeeuwse Landschap'' voor haar leden een excursie naar de Braakman. Op de dag af was het zaterdag 10 jaar geieden, dat de Braak man weru afgesloten; een reden, om juist dit gebied doel van de zomer-excursie van de Stichting te doen zijn, omdat daar te zien is, welke landschapsvormen zich in die tien jaar uit het voormali ge schorrengebied hebben ont wikkeld en men aan de hand daarvan bepaalde toekomstver wachtingen kan ontlenen ten aanzien van het Veerse Meer. Aan de excursie werd deelge nomen door een 60-tal leden, die de reis per toerbus maakten. Al lereerst werd een bezoek ge bracht aan de afsluitdijk, de dijk, die de Braakman scheidt van de Schelde. Vanaf de dijk had men een prachtig uitzicht over het zonovergoten schorregebied, dat zich ter plaatse direct achter de dijk bevindt. Hierna ondernam het gezelschap, waaronder talrij ke dames, een wandeling door het natuurgebied, langs de West geul. De heer mr Th. Lebret, sekretaris van de Stichting, vo gelkenner bij uitnemendheid en deskundige wat betreft het Braakmangebied, lichtte een en ander nader toe. In hotel „De Vriendschap" te Biervliet werd de lunch gebruikt, waarna men een bezoek bracht aan de Ned. Herv. kerk voor be zichtiging van de drie prachtige gebrandschilderde ramen. Hier was het dat ds W. S. Evenhuis de gasten rondleidde en een expli catie gaf. Voorts werd het Willem Beu- kelszoon-monument bezichtigd en een bezoek gebracht aan het ge meentehuis aan de Markt, alwaar burgemeester A. P. Kostense, zelf lid van de Stichting en deelnemer aan de excursie, het gezelschap ontving. Met de bus ging men hierop naar de Paulinahaven aan de Westerschelde, alwaar het gezel schap uitstapte en een deel van hen een wandeling langs de Schelde maakte naar Nummer Zeven, alwaar de bus hen ophaal de om de reis terug naar huis te ondernemen. Tijdens de lunch had burge meester A. P. Kostense een praatje gehouden over de ontwik keling van het Braakmangebied in het algemeen en een en ander nader toegelicht aan de hand van kaarten en luchtfoto's. Raadsvergadering De raad van Waterlandkerkje vergaderde vrijdagavond onder voorzitterschap van burgemees ter M. J. Verbrugge. In zijn openingswoord heette de voorzitter in het bijzonder de heer J- Beerens van harte wel kom en zei bijzonder verheugd te zijn, dat deze na een langdurige ziekte weer in het midden van de raad was teruggekeerd. Ingekomen was een jaarver slag van de twee op het terrein van de Geestelijke Volksgezond heid in Zeeland samenwerkende R. K. instanties, die een beroep deden op de raad de jaarlijkse subsidie op 10 cent per inwoner te brengen. Aangezien een en an der nader zal worden bezien, werd dit verzoek aangehouden. Van het Prov. Bestuur was be richt ingekomen met betrekking tot de verbetering van de West straat. Dit werk zal in D.A.C.W. verband worden uitgevoerd, naar aanleiding waarvan het Prov. Be stuur berichtte, dat een subsidie van 95 procent in de kosten van dit werk is toegezegd. Met betrekking tot de brand spuit deelde de voorzitter mee, dat aan diverse firma's prijs werd gevraagd en de offerten om ad vies naar de Rijks Brandweerin spectie zijn toegezonden. De offer te van de fa Bickers te Rotter dam ligt het gunstigst, waarom dan ook, behoudens hogere goed keuring, de firma Bickers op dracht is verleend de levering van een spuit met een capaciteit van 1000 liter te verzorgen, waar mee in totaal een uitgaaf van 5647 is gemoeid. De voorzitter deelde mede, dat een roterende maaimachine voor 800 werd aangekocht. Na rijp beraad hebben B. en W. besloten de twee woningwetwo ningen, waarvoor bouwvolume werd beschikbaar gesteld, in het openbaar aan te besteden. De begroting voor de diensten 1961 en 1962 werden gewijzigd. De verordening op de heffing en invordering van rioolbelasting werd ongewijzigd verlengd. Z.h.s. ging de raad akkoord met de nieuwe gemeenschappelijke regeling inzake de Schoolartsen- dienst. De hoop werd uitgespro ken, dat de dienst nu beter zal kunnen gaan functioneren, dan bij de oude regeling. De geloofsbrieven van de nieuwbenoemde raadsleden wer den onderzocht en in orde bevon den. Over de overdracht van de grond behorende tot de weg Oost üurgWaterlandkerkjeIJzen- dijke aan de provincie werd uit voerig besproken. De waarde van de op de ber men van de weg staande bomen zal overeenkomstig de schattings- prijs worden vergoed, van welk uitkeringsbedrag de gemeente Oostburg tweederde deel en de gemeente Waterlandkerkje een derde deel zal ontvangen. De overdracht van de gronden zal geschieden tegen een formele som van 1. ZAAMSLAG. Jaarlijkse trip van Volharding" ,De Het bestuur en de werkende leden van „De Volharding" weten niet alleen haar donateurs vele successen aan te bieden op mu zikaal gebied, maar zij doen het ook op het gebied van haar uit stapjes, die eveneens vele succes sen opleverden. Ditmaal was als reisdoel Lu xemburg uitgestippeld en daar dit doel nu niet bepaald vlak bij huis ligt, werd reeds des morgens om kwart over acht te Aywaille genoten vair een kopje koffie, waarna naar Remouchamps werd gereden alwaar de beroemde grotten werden bezocht. Na de bezichtiging werd naar Clervaux gereden, waar een maaltijd ge bruikt werd en verder gelegen heid bestond om deze mooie stad te bezichtigen. Ook werd nog een bezoek, ge bracht aan de uit de laatste we reldoorlog zo welbekende stad Bastogne, waar zowaar een oud ingezetene van Boschkapelle eert patates-frites-inrichting exploi teert en gezien de drukte, dit met succes doet. De volgende rustplaats was de stad Namen, waar men verder nog wat kon vertoeven, alvorens, in te stappen voor het laatste traject om te ongeveer 12 uur weder op het Marktplein alhier te arriveren. Moe van de lange maar mooie rit, welke nog lang in het geheugen van de reisgeno ten zal blijven. Schoolreis C. V. O. Vrijdag j.l. maakten 55 leerlin gen van de School voor C. V. O., onder leiding van het onderwij zend personeel, -hun jaarlijkse schoolreis, ditmaal met Nijmegen en Arnhem als reisdoel. Om kwart over 7 vertrok het gezelschap via PerkpolderKrui- ningen dwars door Brabant., In Grave werd gepauzeerd, waarna de Maasbrug met bijbehorende stuw en schutsluis aldaar werden bezichtigd. In Nijmegen werd opnieuw uit gestapt en daar het Valkhof doorgewandeld. Van het prachti ge uitzicht op de Waal en de Waalbrug werd ruimschoots ge noten. De bus vervoerde de reizigers vervolgens naar Arnhem, waar het Nederlands Openluchtmu seum werd bezocht. De tijd bleek ten enenmale onvoldoende om dit uitgestrekte park met zijn verscheidenheid aan gebouwen zoals die voorkomen (of voor kwamen) in verschillende delen van ons land, volledig op' te nemen. Een prachtige rit langs de Ve- luwezoom leidde verder naar Rhenen, waar het dierenpark de belangstelling van de kinderen had. Te vroeg naar hun oordeel moest de terugreis worden aan vaard, die voor een groot deel leidde door de Betuwe om via de nieuwe brug bij Gorinchem weer in Brabant te geraken. Om 9 uur arriveerde de bus in Zaamslag, waar vele ouders hun vermoeide, maar voldane kinde ren van onder de zorg van het onderwijzend personeel overna men Medaille van Z. A. H. Prins Bi r.ihard i oo~ H. de Feijter te Zaamslag meisje van twee jaar was een gehele nacht zoek Terwijl haar dodelijk ongeruste ouders, geholpen door manschap pen van de rijkspolitie onder lei ding van districtscommandant majoor G. de Bekker, drie speur honden van de rijkspolitie, veer tig militairen van de vliegbasis Volkel en een groot aantal bur gers, koortsachtig naar haar zochten, heeft de tweejarige Ka rin Peters uit Uden, die sedert zaterdagavond zes uur zoek was, de nacht kennelijk rustig slapend op een plekje tussen een koren veld en de rand van een bos door gebracht. Daar werd zij althans zondagmorgen om vijf uur, heer lijk slapend, gevonden door de hond van de speurhondgeleider A- Kuijs uit Beek en Donk. Tot diep in de nacht hadden po litiemannen en burgers gezocht naar het meisje, dat vrijwel on middellijk nadat het was gaan dwalen, was vermist door haar ouders, die met nog twee andere kinderen voor een overnachting hun tent hadden opgeslagen bij het bungalowpark Bedaf in Uden. De drie speurhonden kon men echter die avond niet meer op een spoor krijgen, doordat zo ve len alle vijftig bungalowbewo ners, de politie en vrijwilligers van de nabijgelegen boerderijen bij het'zoeken het terrein en de omgeving hadden doorkruist. Er werd, toen het zoeken die avond vruchteloos bleef, een plan opgesteld om bij het aanbreken van de dag een grootscheepse en georganiseerde speurtocht te be ginnen. Daartoe werd assistentie gevraagd en gekregen van de vliegbasis Volkel. Het door de Terneuzense sport - hengelaarsvereniging „Ontspan ning na Inspanning" georgani seerd internationale zeehengel concours van zaterdag 1.1. is een groot succes geworden. Over de vijfhonderd sporthengelaars uit binnen- en buitenland hebben er aan deelgenomen. Vanwege het eerste lustrum werden de voorzitters der deel nemende verenigingen door het Gemeentebestuur ontvangen en zijn er veel vriendelijke en waar derende woorden gesproken. Mr. H. Rijpstra vond deze zeehengel- wedstrijd niet alleen belangrijk omdat er veel vreemdelingen naar zijn stad kwamen, maar had ook waardering voor de samen werking met V.V.V. en de plaat selijke Middenstandvereniging. De voorzitter van de Schelde- federatie, de heer F. de Waal uit Hontenisse, merkte op, dat het sportvissen nu niet meer als een vorm van stropen wordt be schouwd, maar wel degelijk als een verantwoorde ontspanning. Na zijn dankwoord overhandig de de voorzitter van „Ontspan ning na Inspanning", de heer C. van de Broek, de aanwezige voorzitters ter herinnering een I vaantje uit. I Nadat eerst mr H. Rijpstra ^en j kort woord tot de vele wachtende deelnemers)stershad gesproKen en daarna de heer olijslagei sprekende namens de jury, waar derende woorden tot de "Organi satoren had gericht, ging burge meester Rijpstra over tot het uit reiken van de vele fraaie prijzen. De uitslag was als volgt: 1. H. de Feijter te Zaamslag, beker, medaille van Prins Bern- hard en een volledige zeehengel- uitrusting; 2. F. de Vries te Vlis- singen; 3. J. Hamelink te Ter neuzen; 4. C. v. d. Broek sr te Terneuzen; 5. H. G. de Smit te Kamperland; 6. A. v. d. Bergen te Terneuzen; 7. J. J. Federmann te Sluiskil; 8. J. v. d. Molen te Terneuzen; 9. Van Akkeren te Hoofdplaat; 10. M. Schoof te Ter neuzen; 11. Th. Bakker te Ter neuzen; 12. J. de Bat te Terneu zen; 13. J. Meijer te Krabben- dijke; 14. G. van Luijk te Vlissin- gen; 15. G. van Berkum te Vlis- singen; 16. Clays te Doel <B.) 17. J. de Witte te Hoek; 18. mevr. Veldhuis te Bergen op Zoom; 19. E. van Puyenbroek te Knokke (B.); 20. J. van Drongelen te Sluiskil; 21. D. v. d. Bergen te Terneuzen; 22. P. Geene te Ter neuzen; 23. M. de Buck te Heijst (B); 24. J. Vermeulen te Ter neuzen en 25. R. de Jonge te Groede. axelsestraat 46 tel. 01150—3373 In iedere prijsklasse een goed horloge Burgemeester mr. H. Rijpstra reikt de prijzen uit aan de heer H. de Feijter uit Zaamslag Hf'* V-*»-—-■ heden. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Twee vrouwen". AXEL: Het Centrum, 8 uur: .jUlesn; de1 zrnn was getuige". MORGEN. TERNEUZEN; Luxor-Theater, 8 uur: „Twee vrouwen". President Franse militaire hooggerechtshof pleegt zelfmoord Generaal René de Larminat, de 66-jarige president van het on langs ingestelde Franse miltaire hooggerechtshof, heeft in de nacht van zaterdag op zondag zich met een revolverschot van het leven beroofd. Zijn lijk is zon dagmiddag door zijn echtgenote aangetroffen. Gc-neraai De Larminat, wiens gezondheidstoestand reeds gerui me tijd: slecht was, keerde vrijdag naar zijn woning in Parijs terug, na ontslagen te zijn uit een mili tair ziekenhuis. Generaal De Larminat werd 2 juni tot president van het hogs militaire gerechtshof benoemd. Hij kon evenwel door ziekte de eerste zaak die door het Hof is behandeld niet leiden. VOOR UW 'N NAAR V loos wijkstraat 4 TeL 2465 Terreu'P' j Depositaire Elisabeth Arden 1 ll'IIWIII I PP yr«" r-rr 43) De eigenaar van een onder grondse nachtclub in Sono meldde zich na de eerste aanslag op Sir John met het verhaal aan, dat iemand, ingeschreven onder de naam Carter en beantwoor dende aan het signalement, kort na de aanslag zich op de vreem de en dreigende wijze had uitge laten over sir John. De man ver scheen niet meer in die club, doch er meldden zich verschil lende personen, die een zekere Carter hadden ontmoet, gewoon lijk in een café of nachtlokaal; een scheefgebouwde, donkere man, die veel dronk en zich dreigend had uitgelaten over sir John, toespelingen makende op een wraakneming die hij in de zin had. Eens kwam een oud heertje, dat op een bank in Hy- depark had zitten praten met een zonderlinge, scheefgebouwde man, die hem ronduit verteld had dat hij alleen naar Engeland was gekomen om zich te wreken op een zekere sir John Judge. Later bleek Carter een kamer te hebben gehad in een der smalle, oscure straten van Soho. De hos pita zag hem alleen 's avonds en Door WILLY CORSARl toen ze hem eens vroeg waar heen hij de hele dag ging, ant woordde hij, dat hij „jacht maakte" op een man. Maar blijkbaar berouwde hem die vrijmoedigheid, want hij hleef plotseling weg. Ook verscheen een wapenhandelaar, die een automatisch pistool had ver kocht aan een scheefgebouwde man, die op de naam Carter een bewijs had, dat hij vuurwapens mocht dragen (een verklaring die de politie wel wat in twijfel trok). En al deze getuigen, met Roger Devlin geconfronteerd, herkenden in hem de geheimzin nige Carter. Ook een vroegere dienstbode van Judge, die de scheve man in Sussex gezien had, sluipende om het huis heen, beweerde pertinent dat het Roger Devlin was geweest. Devlin ontkent dat alles even pertinent en bedaard. Hij wordt terzijde gestaan door de bekende strafpleiter Garrick en het is duidelijk, dat deze er niet afke rig van zou zijn, als zijn cliënt in dit stadium werd gearresteerd. Hoewel hij geen deugdelijk alibi bezit, noch voor de tijden waar op de moorden zijn gebeurd, noch voor die, opgegeven door de getuigen die Carter in. hem zien, hebben ook die getuigen geen enkel deugdelijk bewijs dat hij inderdaad één en dezelfde man als Carter zou zijn. En Kili- aans besliste ontkenning pleit hem vrij op de twee belangrijkste punten. Wordt hij op dit bewijs materiaal gearresteerd en berecht dan kan hij zeer waarschijnlijk rekenen op vrijspraak en vol gens de Engelse wet zal hij daar na nooit meer kunnen terecht staan voor dezelfde delicten. Lund denkt daaraan, terwijl hij langzaam voortloopt, turend door de nevels om de naam te onderscheiden van een brasserie, waar hij met Kiliaan gaat lun chen. Kiliaan schreef hem, via Scotland Yard. op zijn gewone, schertsende toon, dat hij binnen kort naar Nederland terugging en van plan was, dan „het twee de kopje thee" te gaan halen, zo dat hij het aardig zou vinden, mevrouw Lund te zeggen dat hij haar man gesproken had. Of hij hem een lunch mocht aan bieden? Lund bestaarde dit briefje een tijdlang en vroeg zich af, of Kili aan hoopte uit hem los te krij gen wat hij totnogtoe ontdekt had. Hij lachte grimmig en ant woordde bevestigend op de uit nodiging. Even later zitten ze tegenover elkander. Kiliaan is levendig en vrolijk als gewoonlijk, maar die opgewektheid herinnert Lund sterk aan de vergelijking met cocaïne, die de ander zelf eens maakte in een moment van op rechtheid. Hij is overigens een charmante gastheer, ze praten over allerhand alsof er geen zaak-Devlin bestaat en Kiliaan plaagt de inspecteur een beetje, bewerende dat hij van plan is met zijn aardige vrouwtje te flirten tijdens dat tweede kopje thee. Maar als ze hun koffie drinken, verandert hij opeens van toon. „Weet u, inspecteur", zegt hij, „ik heb u altijd een verduiveld sympathieke kerel gevonden en daarom spijt het me dat u nu bezig bent uw tijd te verknoeien en uw reputatie te bederven". „De sympathie was weder zijds" zegt Lund bediaard, „tot we noodgedwongen tegenstan ders werden". „Waarom zulke grote woor den?" „En waarom dit eomediespel?" vraagt Lund nuchter. „Erken liever, dat u zich alle moeite geeft iemand te helpen en te be schermen, waartegen ik bezig ben belastend materiaal te ver zamelen, dus dat we inderdaad tegenover elkander zijn komen te staan". Kiliaan kijkt hem ernstig aan. „Zoudt u niet hetzelfde doen, als u overtuigd was dat iemand onschuldig verdacht wordt?" „Bent u dat dan zozeer?" „Ja", zegt Kiliaan. De uitdruk king van zijn gezicht en de klank van zijn stem verwonderen de ander. „Vanwaar die vaste overtui ging?" vraagt hij. „U kent, vol gens uw eigen verklaring, Roger Devlin pas enkele weken. Na al die bezwarende getuigenissen..." (Wordt vervolgd.) TERNEUZEN'. In de week van 22 t/m 2S juni hebben zicb alhier gevestigd: H. Bierman, Donze-Visserstr. 61, van Amsterdam; J. M. Rouw, Baandijk 18. van Brielle; A. R. Wiilaert., Oostkant 5a, van Sas van Gent; G. Scheele, Pierssenspolder- str. 58, van Eindhoven; M. Ville- rius, Wijk E 15, van Haarlem; W. Riemens, Fran:> Halslaan 19, van Hoek;. P. A. Lijbaart, Frans Hals laan 23,. van Hoek; A. J. Overdul- ve, Stationsweg 3, van Oostburg; J. C„ Jongste, Nieuwstraat 41, van 's-Gi avenhageJ. A. M. Groenen- daal. Nieuwe Kerkstr. 24, van En schede; W. Mensinga, Donze-Vis sers ,r. 61, van Emmen; J. A. van Cadsand, Acaciastr. 17, van Zaam slag; J. J- Brusket, Axelsestr. 119, van Goes; C. M. Wilhelm, Zuid- landstr. 52, van C.B.R.; J. A. Cooij- mans, Nieuwstraat 41, van Hulst; A Bouman, Korenbloemstr. 6, van Rotterdam; A. van Alten, Da Cos- tastr. 9, van Dordrecht. Vertrokken: R. M. Maesde Brujjn, Axelsestr. 32 a/b, naar Antwerpen; G. C. Taillie, Mar- grietstr. 11, Katwijk; F. J.. Bogisch, Rozenstr. 124, naar Middelburg; H. Wage, Van Steenbergenl. 25a, naar Varsenare <B.); M. Th. R, de Koning, Noordstr. 47, naar Vogel waarde. landbouwschucr afgebrand De houten landbouwschuur vaa de veehouder A. Kleijwegt aan de Molendijk te Simonshaven in de gemeente Geervliet (Voorne-Put- ten) is zaterdagavond afgebrand. Drie mestkalveren en twee var kens kwamen om. De heer Kleij wegt, die de brand omstreeks, half zeven ontdekte, kon negen andere mestkalveren in veilig heid brengen. Een grote hoeveel- heid hooi en stro ging verloren. INSPECTEUR AANGEVALLEN De Haagse inspecteur van po litie G. de Wilde is vrijdagavond terwijl hij rustig in Den Haag nog een ommetje maakte, plotse ling aangevallen door een 33-jari ge plaatwerker B. V. A. uit Den Haag, die hem bij de keel greep en toesnauwde; „Jij bent de be stuurder van die gele auto". In specteur De Wilde antwoordde helemaal geen gele auto te bezit ten en hij verzocht de man vrien delijk maar dringend hem los te laten. Inplaats daarvan gaf de man de inspecteur een harde stomp in het gezicht, die de inspecteur een flinke hoofdwond bezorgde. Kor te tijd later is de man aangehou den door enkele agenten van po litie. De inspecteur is vooi; een be handeling naar een ziekenhuis gegaan. Wat de man bewogen heeft tot zijn optreden, is nog niet bekend. TERNEUZEN. Geboorten: 22 juni. Hendrik Ti tus, z. van Bastiaan Hylkema en Henriëtte Titin Lanting, won. P 14; Pieter Mariuus, zoon van Martinus van Ham en Geertuida Margaretha Maas, won. Pierssens- poiderstr. 73. 23 juni. Gijsberla, d. van Gerard van de Bovenkamp en Jozina Tanneke Fieret, wonende 2e Verbindingstr. 17 a/b. 24 juni. Yvonne Elisabeth Theodora, d. van Pieter Cornelis van Kouteren en Maria de Kort, won. Dekkerstr. 31. 27 juni. Abraham Isaac, z. van Frangois Hamelink en Maria Hejj- boer, won. Goudenregensti12. Huwelijks-aangiften: 22 juni. Anthonie Ricmens, 44 j„ geh. gew., won. te Vlissingen, en Wilheimina van der Molen, 44 j„ geh. gew.; Willem Christoffel. Bruel, 18 j. jm„ won. te Goes en Neeltje Elisa beth Fygje Riemens, 19 j. jd. 25 juni. Jan Albertus Bram.er, 25 j jm„ won. te Vriezenveen en Eliza beth van Langevelde, 22 j. jd. Huwelijks-voltr.: 26 juni. Willem lem Paschier. 25 j. jm,, won. te Apeldoorn en Maatje Janna Wisse 22 j. jd. 28 juni. Gjjsbertus Fernan dus Gelderland, 24 j. jm. en Hett Anne Bouchaut, 20 j. jd.; Jar Adriaan Maarten de Lege, 28 j. jm en Frangoise Drabbe, 24 j. jd. Overleden: 21 juni. Karet de de Koeijer, 62 j.. echtg. van Fran cina Eliza Juliana Vervaeck, won fe Westdorpe, 23 juni. Michiel Cor nelis Verlinde, 77 j. 24 juni Elodi Maria Qbrie, 65 j„ echtg. van Fran ciscus Petrus Verschorre, won. t Westdorpe. 25 juni. Cornelis Pie ter Kramer, 83 j„ echtg. van Ja coba Pleuntje de Witte: Piete Willem Nieuwelink, 65 j„ echt van Dina de Putter. 26 juni Pi» ternella Debora Meeusen, 49 echtg. van Cornelis Dooms; Jul ma Maria de Block, 73 j„ geh. gev met Florimond van de Calsejjd won. te Westdorpe. De gemeenteraad heeft in zi; vergadering van donderdag juni besloten ingevolge art. der lager onderwijswet 1920 I nanciële medewerking te ve lenen voor de aanschaf van kle gymnastiekmateriaal door h bestuur van de R. K. Jongen school St. Willibrord ten behoe' van de bijzondere school vo gewoon lager onderwijs aan Begoniastraat 2. Terneuzen, 29 juni 1962. HET GEMEE NTEBESTU U DE 7de De zevende étappe Ronde van Frankrijk v per naar Saint Nazairc km, heeft de Nederland grote successen bezi Geldermans behield de Zilverberg zegevierde Nazaire vóór Maliepaa Piet van Est, de anima beslissende vlucht, de bezette. Ei werd in de ètapf terdag bijzonder fe] Door het grote aantal pingspogingen liep het de zelfs op tot -14,62; Rik van Looy, die to niet veel van zich had ontketende de ene aai andere. Na 30 km g reeds alleen vandoor, tijdje met een voors 40 seconden vóór het j werd teruggehaald do til. ontsnapte nog enl maar kon zich ten; handhaven tegen d» meute. De beslissende vli ingeleid door Piet va er na 152 km plotseli uil' trok. Een poginj i-ooy om zijn ploeg bereiken, werd verijc na zich achtereenvol wcls, Baens, Mazzacur ders, Carrera, Noval Bafli, Maliepaard, Zil nog enkele renners koplopers konden vo In de laatste kilor deze jachtgroep nog ■spi ong van anderha op het peloton. In de zegevierde Zilverberg paard. Ervaren sprint» cini, Darrigade en l aakten bij de ingai stadion betrokken b partij, die hun kansen jje-overwinning vern De uitslag van de luidde; 1. Zilverberg (Ned/ met 2. Maliepaard (Ned met 3. Baffi (It.) 4. Claes (B.) 5. P. van Est (Ned. 6 Planckaert (B.) 7. Thomin (Fr.) 8. Rubagotti (It.) 9. Massignan (It.) 10. Mazzacurati (It. 13. Darrigade (Fr.) 16. Junkerman (Did 23. Altig (Did) 47. Hoevenaers (B. 50. Geldermans (Ne 62. Baldini (It.) 68. Anquetil (Fr.) 77. Van Looy B. 99. Stolker (Ned.) 130. Enthoven (Nee De premie voor d» ste renner in deze naar de Belg Rik v DE 8ste (hal- De Italiaan Miniè dagmorgen de eerst- achtste étappe van Frankrijk gewonne: eindsprint van een Ab Geldermans r trui kwijt aan And die zich in de kopg De uitslag van d van de 8ste étappe 1. Minièri (It.) me 2. Benedetti (It.) me 3. Graczyk (Fr.) 4- Maliepaard (Ne 5. Bruni (It.) 6. Darrigade Fr. 7. Sorgeloos (B.) 8. Viot (Fr.) 9. Van Aerde (B.i 10. Cerami (B.) 20. Simpson (Eng. 36. Geldermans (N Voor de overige dezelfde tijd als vo- genoteerd. Het algemene 1 deze eerste halve 1. Darrigade (Fr 2. Simpson (Eng. 3. Otano (Sp.) 4. Geldermans (I 16. P. van Est (N< 19. Malipaard (Ne 20. Stolker (Ned.) Geldermans maj hebben verloren, h eind van de Ron» rijk is niettemin landers succesvol was in de eerste bele triomf op zat étappe met Zilve: naar, Bas Maliepa de en Piet van E plaats, terwijl G- succes het leiders) de. In de eerste h; zondag kwam IV zijn vierde plaats stekend voor de <i: öermans zich mi plaats wederom di tijdrit, die met van 47.718 km/i triomf voor Jac werd. Met hun 14e en 15e plaats van Est en Zilv» tevreden op de t Zij overschaduwd gade, de nieuwe I gemeen klasseme tegen het uurweri terrein verloor. mans, die het wc op de derde plaai gade en diens plo son. De grote vet reldkampioen Ril

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2