KERKDIENSTEN Voetstappen op óe trap commissie AGENDA :er<3ag 30 juni 1962 Zaterdag 30 juni 1962 OF, VRIJE ZEEUW Pag. 3 Voor de zondag DELTAWERKEN EN SCHELPDIERENTEELT Zondagdiensten LEXI MET OPEN VIZIER Gemeenteraad van Biervliet GEWETENSGELD 'e Landarbeidersvoorlich- Pluimveevoorlichting. Vlasserschool werd gis- en wordt vandaag een ?eld vertoond: „Het ge- woord en beeld", aag worden er verschei-1 'edstrijden op landbouw-' georganiseerd, o.a. een] jd in handmelken, een' 5 dames een wedstrijd in' n schikken en opmaken: ihotels. Verder zijn er' traties van landbouw- en' iwwerktuigen. navond zal de expositie opgeluisterd door ver-' ne muziekgezelschappen, ng door afdelingen van' K. J. B. en B. J. B. en monstraties. boogschieten en bollen tenslotte de liefhebbers streek hun hart kunnen ;n hebben zich tot de raad met het verzoek de be- van dit in Oostburg zo te plekje drastisch te be en in te snoeien, daar Irijfspanden hierdoor van- Markt bijna onzichtbaar W. zijn van mening, dat ge plantsoentje, jn Oo^t- ■waard moet blijven zoals Het is een prachtig plek- veel belangstelling trekt ïemdelingen. Het is een t voor de burgerij, en een je afsluiting van de Slechts één raadslid stel de grote struiken te ver- doch de overige raads- ilden dit plekje behouden -t is. Het adres van de s werd dan ook voor eving aangenomen, toegevoegd agendapunt nde de besteding van de js- en bestratingswerken mngalowpark bleek aan- te zjjn tot een besloten De aanbesteding was n.l. ik hoger dan de raming 7.650 bedroeg. De beste slag was ƒ168.154. De inschrijver was de firma de uit Biervliet. :er J. Barendregt vroeg ;ze kwestie het woord, de voorzitter mededeelde wel wilde antwoorden, n slechts in besloten zit- ar morgen met de aan- inderhandeld zal worden aanneemsom. Indien mem iet openbaar aan een uit- ean de raad vastlegt, is erhandelingspositie wel r moeilijk geworden, al- urgomeester. er Barendregt had geen aan een besloten zitting, als de heer De Coene. aerkte, dat een vorige andere dag reeds in de ond, wat in de besloten ras medegedeeld, orzitter bleef echter op dpunt staan, geen mede- te willen doen omtrent teding en het door B. en raagde aanvullende cre- 30.000. Dit betekent, rondprijs in het bunga- met 2 per n? et. loten zitting besprak de half uur lang dit pro heropening stelde de direct de rondvraag rde. ■r De Coene vroeg B. en uisnummering eens op- bezien. Hierover zal een' gevraagd worden, merkte de heer Van dat verzoeken van de van gemeentehuizen de huurophaler worden liet aan het gemeente- in de opzichter worden ven. r Van Terheijden bracht ïbadplan ter sprake, en er al schot in komt. rzitter deelde mede. dat geen goedgekeurde ge- groting is, men niet werken aan deze plan- informeede de heer Van n nog naar het verlich- Hierover werd door een nota aan de raads- gezegd. STA OP! Daar raakte hem een engel en zeide tot hem: „Sta op!" Doch wederom ten tweeden male raakte de engel des Heren hem en zeide „Sta op!" I Koningen 10 57. Elia is tot nul gereduceerd. Al les is bij hem doorgestreept. Hij heeft zelfs God doorgestreept. Ook van God verwacht hij voor het leven niets meer. Het enige wat hij nog van God vraagt is dat Hij hem nu maar laat ster ven. „Laat mij sterven." Maak er nu maar een eind aan. Maar God maakt er geen eind aan. Integendeel! God maakt een nieuw begin. Elia mag het bijltje er niet bij neerleggen. Elia heeft niet te bepalen of het genoeg is. Dat is aan God om dat te bepa len. God zal wel zeggen, wanneer Elia ermee mag ophouden. Dat mag nu nog niet. God heeft Elia nog nodig. Er is voor Elia nog een taak. Hij is nog niet klaar. Hij mag nog niet rusten. Hij mag niet sterven. Er staat in dit stuk driemaal: „Gij zult!" En daarom wekt God hem op uit zijn verkeerde rust. De engel maakt hem wakker. Elia, de ge broken Elia, de man die hele maal aan het eind van zijn krach ten is en die meent dat hij wel genoeg gedaan heeft, moet op staan. „Sta op!" Er kunnen in het leven dingen zijn, die ons het voortgaan moei lijk, ja schier onmogelijk maken. In de Japanse doodskampen heb ik dat wel in de meest verschrik kelijke vorm meegemaakt. Ik wist niet dat mensen in zo'n gro te ellende konden wegzinken. En toch ook daar raakte ons de engel aan en zeide: „Sta op!" Ook daar zei God tegen ons: „Gij zult!" In die dood moesten we „leven". Voor onze vrouw en kin deren, van wie we niet wisten of ze nog leefden. Voor het kamp met zijn ontzaglijke geestelijke honger. Nergens had God heer lijker taak voor ons dan toen en daar. waar wij dachten dat alle werk afgelopen was. „Sta op!" (Uit: „De Stem achter U.") Het lid van de Tweede Kamer, de heer Kodde S. G. P.heeft aan ministers van Financiën en van Landbouw en Visserij schrif telijk gevraagd, of de ministers de regelen willen mededelen, vol gens welke de huurders van rchelpdierenpercelen, die deze door de uitvoering van de Delta werken verliezen, worden tege moet gekomen door toewijzing van andere percelen en/of door de mogelijkheid om andere per celen te huren. Kunnen de ministers mede delen hoelang het gewoonlijk duurt, aleer een huurder, die zijn percelen door de Deltawer ken verliest, andere percelen ter beschikking krijgt en beschik ken de ministers over mogelijk heden om te verhinderen, dat de huurders van schclpdierenper- celen, die het gebruik daarvan niet meer voortzetten, deze ter wijl zij daarvan de huurder blijven, bij een onderlinge over eenkomst door een ander laten gebruiken, met het gevolg, dat die percelen niet ter beschik king komen of kunnen worden gesteld van gedupeerden, zo vraagt de heer Kodde. TERNEUZEN Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waarge nomen door dokter J. J. J. v. d. Griek, Scheldekade 27, tel. 2020. Apotheek geopend: Hamann, Noordstraat 69, tel. 2060. Zondagdienst Kruisverenigin- gen Groene en Wit-Gele Kruis: zr. E. A. H. de Vries, Van Steen bergenlaan 65, tel. 3360. AXEL. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur wordt de praktijk der artsen waargeno men door dokter A. Kats, Oran jestraat 19, tel. 555. DIERENARTSEN. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts J. Jan sen te Axel. Stationsstr. 10, tel. 488. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 1 JULI. NED. HERV. KERK. Axel: 10 uur Ds. P. J. Pennings; 2.30 uur Vic. S. den Blaauwen. Hoek: 10 uur en 2.30 uur D. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9.30 u. Ds. E. Grams- bergen, bed. H. Doop. Hulst: 10 uur Ds. R. G. J. Tim- mers. Philippine: v.m. 11 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen. Sas van Gent: v.m. 9.30 Ds. P. A. V. d. Vlugt, van Terneuzen. Sluiskil: 9 uur en 10.30 uur Ds. J. G. N. Cupédo. Terneuzen: (Noordstraat) 10 uur Ds. J. Scholten, bed. H. Doop; 3 uur Ds. Ph. M. Becht, van Zaamslag: gebouw „De Schakel" 9.30 uur Ds. J. A. Poelman. Zaamslag: 10 u. Ds. Ph. M. Becht; 2.30 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen. Othene: 2.30 uur Ds. E. Gramsber- gen, van Hontenisse. GEREFORMEERDE KERK. Axel: 10 uur en 3 uur Ds. Van Leeuwen. Hoek 10 uur en 2.30 uur cand. Woljer, van Delft. Sas van Gent (zaaltje van de Ned. Herv. kerk)7 uur Ds. W. C. van Hattem, van Terneuzen. Terneuzen: 10 uur en 4.30 uur Ds. W. C. van Hattem. Zaamslag: 10 uur en 3 uur Ds. M. den Boer. (Voorber. H. Avond maal.) GEREF. KERK (Vrijgemaakt.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. H. Smit, van Terneuzen, bed. H. Avondmaal. Terneuzen: 10.30 uur Ds. A. I. Krjj- tenburg, van Zaamslag; 4.30 uur Ds. H. Smit. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. Hoek: 9.30 uur en 2 uur leesdienst. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. GEREF GEMEENTE (Syn.) Terneuzen: (Frans Halslaan) 10 uur en 3 uur stud. A. Verhoef, van Capelle a. d. IJssel. Axel: de heer A. W. Verhoef, van Capelle a. d. IJssel. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. A. de Reuver. Evangelisatie-samenkomst. Terneuzen (Bethel) 7 uur Ds. Nieuwhoner, van Wemeldinge. LEGER DES HEILS. Terneuzen: 10 uur Heiligingssa menkomst: 7.30 uur Verlossings samenkomst. Leidster: kapiteine H. Bierman. BOOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 7.00 uur en 8.30 uur Gele zen H. Mis; 10.00 uur Gezongen H. Mis: 14.00 Lof en 19.00 uur Gelezen H. Mis. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur: H. H Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur: H.H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur: H. H Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur H.H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.30 uur en 5 uur H.H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur: H.H. Missen; 17.00 uur Avondmis. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 1 JULI. NED. HERV. KERK. Aardenburg 10.30 uur Ds. L. S. Blom. Biervliet: 9.30 uur Ds. W. S. Evenhuis. Breskens: 9.30 u. Ds. L. Spaans, bed. H. Doop. Cadzand: 9.30 uur Ds. W. C. Luu- ring. Groede: 9.30 uur Ds. H. W. Door- nink. Hoofdplaat: 10 uur Eerw. heer H. J. Begeer. Nieuwvliet: 9.30 uur Ds. W. B. Bergsma. van Waterlandkerkje. Oostburg: 10 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. Retranehement: 10.30 uur Eerw. heer G. M. C. de Vries. Schoondjjke: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman. (M.m.v. het Kerkkoor van Cadzand.) Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. (Vie ring H. Avondmaal.) St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. (Viering H. Avond maal.) St. Kruis: 9 uur Ds. L. S. Blom. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. Joh. Brezet, van Nieuwvliet. IJzendijke: 9.30 uur Ds. C. van Evert. Zuidzande: 9.30 uur Ds. J. Eijgen- daal. (Bed. H. Avondmaal.) DINSDAG 3 JULI. Oostburg: Lit. Avondgebed. Ds. W. S. Hugo van Dalen. De sfrijd gaaf voorf! De ware cijfers zullen zegevieren! De gemeenteraad kwam don derdagavond bijeen onder Voor zitterschap van burgemeester A. P. Kostense. De voorzitter deelde mee, dat het ministerie van O. K. en W. heeft bericht in de restauratie kosten van de Ned. Hervormde kerk, een subsie van 50 te hebben toegezegd. De kosten, welke aanvankelijk op 8000 zijn geraamd blijken hoger te zullen worden, aangezien er nog een zware balk is, welke aangetast blijkt te zijn door champion en derhalve bij de huidige restaura tie betrokken zal dienen te wor den. Van de zijde van de diaconie van de Ned. Herv. Kerk is een verzoek binnengekomen om toe kenning van een gemeentelijke bijdrage in de restauratiekosten. De voorzitter herinnerde er aan, dat het Hervormd kerkge bouw van historische waarde is en daarom ook de aandacht van de burgerlijke gemeente behoeft. Immers bij de vorige restauratie heeft de gemeente ook gesubsi dieerd. Gezien het feit, dat het verzoek eerst pas binnengekomen is, hebben B. en W. nog geen voorstel voorbereid over het be drag, dat als subsidie van ge meentewege zou kunnen worden verstrekt. De voorzitter deelde mee, dat aan de gemeente nog bouwvolu me voor 2 woningwetwoningen werd toegewezen, zodat de toe wijzing voor dit jaar 4 woning wetwoningen omvat. Als bouw plaats stelde B. en W. voor de Oudestadsweide, langs de noord zijde van de weg door deze weide naar het uitbreidingsplan Lage Weide. Getracht zal worden ge noemde 4 woningen onderhands aan te besteden onder de aanne mers fa. Gebr. De Ruijsscher en Blomme en de heer P. de Vooge- laar. Er is reeds een prijs uit de bus gekomen, die hoewel iets hoger dan de thans in aanbouw zijnde woningwetwoningen, ge zien de gewijzigde situatie op de bouwmarkt toch stellig de goed keuring zal kunnen verwerven van de Provinciale Directie. Dc raad ging met de plannen terzake van B. en W. akkoord. Aan de heer J. van den Berg werd eervol ontslag verleend in gaande 1 september onder dank zegging voor de bewezen dien sten als onderwijzer aan de open bare lagere school. Ingevolge een mededeling van het ministerie van O. K. en W. is wegens een sterke daling van het aantal leerlingen aan ge noemde school de derde leer kracht na 1 september niet meer te handhaven. Op de vraag van de heer Dijk als of in de nabije toekomst het leerlingental aan genoemde school zou oplopen, men weer tot aanstelling van een derde leerkracht over zou kunnen gaan moest de voorzitter een ontken nend antwoord geven. Bij dit agendapunt kwam de teruggang van de bevolking aan de orde. I Het zijn juist de jonge gezinnen. die uit de gemeente wegtrekken, waardoor het leerlingental aan de school terugloopt. De raad nam bepaalde salaris maatregelen voor het gemeente- personeel analoog aan de door het rijk voor haar ambtenaren genomen salarismaatregelen en in overeenstemming met de ter zake door de minister gegeven richtlijnen. Over een brief van de P.Z.E.M. inzake het 100% electriciteits- plan ontstond een discussie. De raad had indertijd financiële me dewerking toegezegd bij de 100 electrificatie door per aan te sluiten perceel een bedrag van ƒ1000 beschikbaar te stellen. De gevraagde garantie werd afge wezen, omdat de consekwenties van een dergelijke garantiestel ling niet te overzien zou zijn en men het niet juist vond, dat dit op de gemeenten werd afgewen teld. Thans vroeg de P.Z.E.M. of B. en W. er in principe mee ak koord gaat, dat de garantie naar een nader vast te stellen percen tage verdeeld wordt tussen de P.Z.E.M., de provincie en de ge meente. De heer Dijk meende, dat het geven van een dergelijke toe zegging aan de P.Z.E.M. even zeer een sprong in het financiële duister betekende. De heer Dijk meende, dat voor alles de ver deelsleutel van de garantie be kend zou moeten zijn om een zekere indruk te krijgen, welke financiële verplichtingen men zich op de hals haalde. De voorzitter zeide, dat het over een principieel besluit ging. De heer Dijk was van oordeel, 42). Lund volgt hem in de gang, woedend en machteloos. Maar Puck komt te voorschijn als ze hen hoort. „Wilt u geen tweede kopje thee drinken?" vraagt ze vriendelijk. „Buiten is het ellendig weer," voegt ze eraan toe. Kiliaan antwoordt, weer op zijn gewone, luchtige toon; „Ik heb m'n auto, die sinds de verma ningen van uw man tot 'n soort slakkenhuis is gedegradeerd. Dat tweede kopje thee wil ik erg graag eens een andermaal komen halen, als ik mag." „U bent altijd welkom." Wel, wel, denkt Lund verwon derd. Hij kent Puck en weet, dat op een of andere mysterieuze wij ze Kiliaan haar sympathie heeft gewonnen, hoewel ze hem nau welijks heeft gesproken. Mis schien voelt ook Kiliaan dat. Hij houdt even haar hand vast en kijkt neer op haar gezichtje, dat glimlachend naar hem is opgehe ven. Het flitst door Lunds ge dachten: Puck zou het misschien uit hem hebben gekregen. Dan lacht Kiliaan en zegt; „Sommige mensen hebben toch al het ge luk!" Hij klopt Lund op de schou der. Even later horen ze de mo tor van zijn auto aanslaan. „Een volgende maal ga ik weg en jij praat met hem", zegt Lund grimmig. „Je scheen hem trou- Door WILLY CORSAR1 wens aardig te vinden; je was zo lief". Puck antwoordt alleen; „Hij kan wel wat liefheid gebruiken, geloof ik". De volgende morgen hoort Lund, dat Kiliaan vluchtig op Berkenhof is geweest, om een koffer te pakken, maar daarna naar Amsterdam is gereden met het plan. de volgende dag naar Engeland te vliegen. HOOFDSTUK XIV JACHT OP EEN DODE Lund verlaat de Underground bij Tottenham Court Road en staat even verrast stil. Terwijl hij in de ondergrondse trein zat, is het gaan misten. Niet de zware, gele mist waarom Londen be rucht is, maar een fijne nevel hangt over de straten, die alles versluiert en aan de huizen, de gelijkmatig voortdeinende stroom van auto's en bussen en mensen iets onwezenlijks geeft, dat heel goed past bij de stemming waar in hij verkeert, sinds hy zijn on derzoek hier begon. Het leek an ders prozaïsch genoeg en vaak eentonig. Het was een eindeloos geduldwerk, waarbij hij de steun kreeg van de geweldige organisa tie, die de Engelsman kort en trots „de Yard" noemt en van een ervaren Engelse inspecteur in het bijzonder. Maar voor hem was er iets spookachtigs in gelegen. Ze maakten jacht op een dode man. Ze vervolgden, langs de uit- eenlopendste wegen, het spoor van Charles Devlin, die sinds 14 jaar begraven ligt naast zijn ouders. Toen Lund hoorde, dat Kiliaan plotseling naar Londen vertrok, had hij een lang onderhoud met commissaris Dirkhof. Kiliaans vreemde gedrag en overhaast vertrek hadden zijn vermoeden versterkt, dat tussen Devlin en Kiliaan een of andere geheimzin nige band bestond. Daarginds in Londen moest de sleutel zijn tot dit geheim, wellicht ook tot dat van de moorden. Hij slaagde erin Dirkhof tot zijn zienswijze over te halen en diezelfde avond stond Pucks op de Jobskade en staarde het schip na, waarmee hij ver trok, met een dappere poging, opgewekt te kijken. Nu loopt de augustusmaand ten einde. Dag na dag, sinds zijn vertrek, heeft hij gejaagd achter het spooksel Charles Devlin. De ouders van Charles en Ro ger kwamen uit Ierland, eer de jongens geboren werden. De overlevende bloedverwanten wo nen daar allen nog en weten niets, wat op Scotland Yard niet al bekend is: dat de oude Devlin een bescheiden betrekking ver vulde op een sindsdien verdwe nen fabriek, en een fatsoenlijk man was, die zijn jongens zoveel mogelijk liet leren en zich het weglopen van zijn jongste zoon erg aantrok. De oudste, Charles, was een intelligente, rustige jongen. Na de dood van zijn vader zorgde hij voor zijn moeder, van het geld dat hij verdiende als monteur op een fabriek, maar volgde ook avondcursussen en had de naam energiek en be gaafd te zijn. Toen maakte een ongeluk een einde aan zijn leven. Tijdens de enorme Kerstmis drukte raakte hij bij een gedrang onder een autobus en werd ge dood. Zijn moeder overleefde hem niet lang. Zo is het beeld van de dode, dat zich langzaam heeft gevormd uit moeizaam bijeengegaarde bij zonderheden. Van jaar tot jaar is Lund, met de vasthoudendheid van een bulldog, teruggereisd tot het verre punt, waarop Charles Devlin en Jan Rechter vrienden waren en zelfs een tijdlang samenwoonden. Hij heeft bijzon derheden ontdekt omtrent vriend schap, hij weet dat de beide jon gelieden, van zo verschillende af komst, onafscheidelijk waren, dat Devlin de jonge Hollander aan een baantje hielp, dat het Rechter was, die na zijn dood zijn moeder bijstond met troost en steun, maar niets is er in dat alles wat licht kan brengen in deze zaak. Roger Devlin heeft bereidwil lig adressen opgegeven die hij nog wist van zijn overleden broer en inlichtingen verschaft over kennissen waarvan hij soms mel ding had gemaakt in zijn brie ven. Hij gedraagt zich volkomen als een man, wie het boosaardige toeval een poets speelt, maar die ervan overtuigd is. dat een gron dig onderzoek hem zal vrijpleiten van elke schuld. Lund vraagt zich steeds af, of deze houding gemeend is, of raffinement. Is hij misschien al te zeker ervan, dat men nooit voldoende bewijzen tegen hem zal vinden, om zich zenuwachtig te maken? Is het de steun van Kiliaan, die hem zekerheid verschaft? Want Kiliaan heeft hardnek kig ontkend, dat Roger Devlin dezelfde man zou zijn die hem gewond heeft en die in Sussex probeerde binnen te sluipen. Er zijn echter andere verkla ringen. (Wordt vervolgd.) dat men aan een principebesluit evenzeer gebonden is als aan een definitief besluit. Ook zou hij graag zien. dat de 50 percelen in de gemeente op korte termijn op het electriciteitsnet zouden wor den aangesloten en er aan mee te willen werken, maar dan te willen weten waar men aan toe is. Hij had geen bezwaar tegen het principebesluit indien de woorden toegevoegd werden „een en ander indien financieel be reikbaar voor de gemeente". De voorzitter vond, dat de heer Dijk hiermee met de ene hand terugnam, wat hij met de ande re had gegeven en dat de P.Z. E.M. met een dergelijke toezeg ging geen genoegen zou nemen. Bij stemming bleek de raad met 6 stemmen voor de 'princi piële toezegging te zijn Zonder hoofdelijke stemming stelde de raad de nieuwe ge meenschappelijke regeling inzake de Schoolartsendienst Zeeuws- Vlaanderen vast. De heer Dijk zei het bijzonder toe te juichen, dat de derde schoolarts er eindelijk is geko men. Hij hoopte dat de dienst op de nieuwe leest geschoeid en met de derde schoolarts de belangen van het schoolkind behartigd zullen worden zoals bij de instel ling van de dienst is bedoeld. Het probleem van de begraaf plaats heeft thans een oplossing gekregen, door de grondaanko pen en ruiling met de heren Dhont, Vervaet en de Ned. Hérv. diaconie. Hierdoor is achter de bestaande begraafplaats een ter rein vrij gekomen, dat bijzonder geschikt is voor uitbreiding der begraafplaats. Van de heer Dhondt werd 2.21.55 ha grond verworven, waaronder de weide aan de Weststraat liggende naast het uitbreidingsplan „Lage Wei de", waarvoor de gemeente in totaal ƒ21.124 neer telt. Aan de heer Dhondt werd het z.g. Hoge Stuk, liggende aan de Achter weg met een oppervlakte van 2.09.45 ha gemeentegrond in ruil afgestaan, waarvan de waarde op ƒ6.881,77 werd vastgesteld, zodat de gemeente 14.242,23 toe zal moeten betalen. Bij de grond aankoop van de heer Vervaet was 225 m2 grond betrokken, de verplaatsing van een bestaand stenen kippenhok en een vergoe ding voor vruchtbomen wat alles gewaardeerd werd op ƒ1537,50. De gemeente draagt aan Vervaet over de eigendom van 1315 m2 grond, inclusief de daar op staan de bomen gewaardeerd op ƒ591,35. Het verschil zal de ge meente moeten bijbetalen, zijnde ƒ946,15. Van de Ned. Herv. dia conie werd 1090 m2 grond aange kocht voor ƒ763. Op voorstel van B. en W. werd de woning Oude Stadsweide 3 van de eigenaar de heer B. Duijs- serinck aangekocht voor de som van 3000. De P.T. T. is voornemens de abonnees van de telefoon in de Braakman en een aantal andere abonnees van het telefoonnet Biervliet af te splitsen en onder telefoonnet Braakman een eigen automatische centrale aan de Driesprong te geven. De op dit nieuwe net, wat als kengetal zou krijgen 01151 aangesloten abon nees zouden het interlokale ta rief A, zijnde 4 cent per minuut moeten gaan betalen voor ge sprekken met abonnees in Bier vliet, in welke gemeente ze zelf ook wonen, of waarop ze geori ënteerd zijn. De raad beslpot een schrijven naar het telefoondistrict Breda te doen uitgaan, waarin tegen de voorgenomen afsplitsing fel ge protesteerd wordt en er op aan-' gedrongen wordt van het voor-' nemen af te zien. Tijdens de rondvraag zegt de heer Verplanke, dat de P.Z.E.M. weinig zorg besteed aan de straatverlichting. Reeds maanden' brandt de lamp bij de school niet.' De voorzitter zeide de P.Z.E.M.' indertijd te hebben ingelicht.' Ook hij vond het vreemd, dat de lamp nog steeds niet is gerepa reerd. De heer Klaeijsen vroeg of de speelweide te Driewegen eens onderhanden genomen kan wor den. Deze weide dient dringend gemaaid te worden. De voorzitter zegde dit toe. De heer Dijk wees op de nog middeleeuw aandoende wijze van huisvuilophalen. Hij adviseerde niet langer meer te wachten op een gemeenschappelijke regeling, maar zelf het probleem op te lossen. Er wordt steeds te hooi en te gras over samenwerking gesproken, zonder dat er iets concreets tot stand kan komen in de streek. De voorzitter antwoordde, dat inderdaad bepaalde onderhande lingen op niets zijn uitgelopen en ook van mening te zijn dat de kwestie moet worden opgelost. De heer Dijk stelde, dat de be volking verloopt, zoals overigens ter vergadering al ter sprake was geweest. Op ons rust de taak, de leefbaarheid van de ge meente op te voeren. De voorzitter zegde toe bij de begroting 1963 rekening met de wensen te houden. De gedachten van B. en W„ die overigens dit probleem ook reeds hebben be sproken, gaan uit naar een auto, die ingericht voor het ophalen van het huisvuil, ook dienstbaar gemaakt kan worden voor de andere takken van de dienst voor gemeentewerken. Het vrij goed kope paard zal dan verdwijnen maar de tarieven voor de reini gingsrechten zullen daarmede hoger worden. De vergadering werd hierna door de voorzitter gesloten. De ontvanger der directe be lastingen te Den Bosch heeft wegens te weinig betaalde in komstenbelasting ontvangen ƒ320.000: de ontvanger der di recte belastingen, invoerrechten en accijnzen te Hilversum we- •gens te weinig betaalde inkom sten- en vermogensbelasting 277.432. Aldus blijkt uit de Staatscourant van gisteren. HEDEN TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Twee vrouwen". Concertgebouw, 8 uur: „Zes zwarte ruiters". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Hercules verovert At lantis". Terrein Buitenweg, 7 uur A.Z.V.V.—H.V.V. '24. SPUI: Sportterrein, 4 u.: Spui 2Groede 2; 6 uur: Spui I— Groede I. MORGEN TERNEUZEN: Luxor-Theater, 2 uur: „De zwarte ruiters"; 4.30 en 8 uur: „Twee vrou wen". Concertgebouw, 8 uur: „Zes zwarte ruiters". AXEL: Het Centrum, 3.45 uur: „Hercules, verovert Atlantis"; 8 uur: „Alleen de zon was ge tuige".

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3