Provinciaal nieuws ETALAGEWEDSTRIJD Eric de Noorman Het Wolvenjong KI Pagina 2 OF, VRIJE ZEEUW Zaterdag 30 juni 1962 TERNEUZEN AARDENBURG SAS VAN GENT SLUIS ZAAMSLAG. AXELSESTRAAT Tentoonstelling streekverbeteringscommissie Koewacht e. o. ZUIDZANDE Gemeenteraad van Oostburg Zaterdag Voor di Afscheid gemeente-secretaris. In de raadszaal van het ge meentehuis nam de gemeente secretaris, de heer A. J. Dees, gistermorgen als zodanig in in tieme kring afscheid van het ge- meentep-Tsoneel. Vertegenwoordigers van de di verse gemeentediensten als de gemeente-secretarie, kantoor gemeente-ontvanger, dienst van maatschappelijke zorg, Gemeen tepolitie, dienst van Bouw- en V.'rningtoezicht en Gemeente werken en de Personeelsvereni ging memoreerden onder aan bieding van een aantal fraaie cadeaus de verdiensten van de scheidende .secretaris. De h" Dees legde in zijn dankwoord de nadruk op de goede onderlinge verstandhou ding, welke er immer wa?. ge weest. Hierna bleef men nog enige tijd in gezellige sfeer bij elkaar. Universitair examen. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam slaagde voor het doctoraal examen in de rechts wetenschappen onze stadgenoot ie heer H. J. Q. Tichelman. Bevorderd. De heer P. J. Doetjes, adjunct commies A van 's Rijks belastin gen ter inspectie der invoerrech ten en accijnzen alhier, is gere kend te zijn ingegaan 1 januari 1962, benoemd tot commies van 's Rijks belastingen. Hcmax-hoofdprijs viel in Tcrneuzen. Een der 9 hoofdprijzen van de door de landelijke Hema-organi- satie uitgeschreven slagzinnen- wedstrijd voor haar produkt Hemax is gewonnen door mevr. Fermont, Leeuwenlaan 38, alhier, die met haar slagzin „Hemax? Schoon gelijk een wascombi- natie ter waarde van 825 ver kreeg. Ook mevr. S. SteketeeEek man viel in de prijzenregen en krijgt een jaar lang gratis „He max", terwijl de dames J. Royers -Derek en J. Zegers-Kayser uit Hoek voor hun slagzin met ƒ10 boodschappen werden beloond. Jaarvergadering' Vereniging voor Christelijk Volksonder wijs. Gisteravond vond in de Her vormde school aan de Leeuwen laan de jaarvergadering plaats van de Vereniging voor Christe lijk Volksonderwijs alhier. Dit was de laatste vergadering die werd gepresideerd door do heer J. Olijslager. Deze legde n.l. in verband met zijn leeftijd zijn funktie neer. In de hierdoor ontstane vacature werd bii meer derheid van stemmen voorzien door de heer Jac. Verlinde. De vergadering werd op de gebruikelijke wijze met Schrift lezing en gebed geopend. De heer Olijslager noemde het een prettige taak het gezelschap voor het eerst op een algemene ledenvergadering in de nieuwe school to mogen begroeten. Nu met het in aanbouw zijnde gym nastieklokaal de school dus bijna compleet is, vond hij, dat men van woelige zee in kalm vaarwater is aangekomen. Het jaarverslag van de secre taris, de heer F. A. Harms, rele veerde natuurlijk als één der markante gebeurtenissen van het jaar 1961 eveneens de inge bruikname van het nieuwe schoolgebouw. Verder vermeld de dit een leerlingenaantal van 390 tot 400, een aantal dus, waar in een lichte stijging valt waar te nemen. Over de personeels bezetting meldt het verslag wei nig moeilijkheden. Het financieel overzicht van de penningmeester, de heer P. Doetjes, gaf blijk van accuraat beheer en minutieuze verant woording. Secretaris en penningmeester werden beiden voor hun taak vervulling door de voorzitter dank gebracht. Als algemeen bestuursK1 werd met meerderheid van stemmen herkozen de heer P. de Feijter. Na de bestuursverkiezing werd het woord gevoerd door dokter H. A. Boland, die zeide, niet zon der meer voorbij te willen gaan aan het feit, dat de heer Oly- slager hier voor de laatste maal •ls voorzitter der vereniging aanwezig was. Zonder profaan te willen zijn, trok hij e pa rallel met hetgeen deze bij de aanvang der vergadering ge lezen had uit Jacobus 19: snel om te horen, langzaam om te spreken. De heèr Olijslager had altijd aan een half woord ge noeg om te horen wat er in ver band met de school aan de hand was en trad dan altijd op de juiste wijze op. Hij was de grote stuwkracht om te komen tot datgene wat bereikt moest wor den. De weg naar de nieuwbouw is moeizaam geweest en er was soms ontgoocheling en teleur stelling. De scheidende voorzit ter heeft echter de kracht ge kregen deze weg te gaan en het heeft hem nimmer aan gevoel voor humor ontbroken. Hij is thans op een leeftijd dat men zijn weggaan volledig moet bil lijken. De heer Boland dankte de heer Olijslager voor de plezie rige samenwerking en bood hem een stoffelijke blijk van waar- drring aan. Het hoofd der school, de heer J. C. Groer iberg, sloot zich bij de woorden van de heer Boland aan en wenste de heer Olijsla ger nog vele goede, gelukkige en rustige jaren. Namens het per soneel bood een attentie aan. De heer Olijslager zeide in zijn dankwoord, dat hij steeds met veel gene „en de bestuursver gaderingen had bezocht. Er heer ste een goede sfeer en hij wist zich bij zijn werk stee-s gedra gen door de eensgezindheid van dit bestuur. Met weerr -1. doch ook me' dankbaarheid, voltt hij de sten- van z" stand, die hem zegt, zijn funktie thans neer te leggen. d rondvraag werd deze bijeenkomst door dokter Boland met gebed gesloten. Opgravingen. #Bij de opgravingen, die door de Rijksdienst voor het oudheidkun dig bodemonderzoek te Aarden burg worden ondernomen, is de volledige natuurstenen fundering teruggevonden van een gebouw tje uit de tweede helft van de tweede eeuw, waarvan nagenoeg met zekerheid kan worden ge zegd dat het hier gaat om een Gallo-Romeins tempeltje. De ge dachten aan een heiligdom wer den nog versterkt door de vondst van een bewerkt stuk zandsteen, ongetwijfeld een hoekfragment van een altaarsteen. Vlakbij werd een tweetal grote schalen van Romeins aardewerk aangetrof fen, alsmede enkele Romeinse munten o.a. met een beeltenis van Antonius Pius, die leefde van 138 tot 161 na Christus. Onder het tempeltje zijn enige diepe putten aanwezig. Deze zullen in de komende weken aan een nauwkeurig onderzoek onder worpen worden, aangezien het niet is uitgesloten dat hierin nog verdere vondsten zullen worden gedaan. Vlakbij de plaats waar dit tempeltje heeft gestaan werd reeds vroeger de plattegrond van een groot Romeins gebouw bloot gelegd, welke thans nog duidelijk te zien is. De resten van het tem peltje zullen op een plantsoen nabij de Sint Baafs-kerk te Aar denburg worden herplaatst als historisch monument. Corn Boys organiseert groot jubileum-jeugdtoernooi. Ter gelegenheid van het 6de lustrum van de Sport- en Ont spanningsvereniging „Corn Boys" wordt door deze voetbalvereni ging op zondag 1 jsli a.s. een groot jubileum-jeugdtoernooi ge organiseerd, waaraan door niet minder dan 17 elftallen wordt deelgenomen. Tijdens dit toernooi wordt de nieuwe kleedkamer, welke door een aantal trouwe Co^n Boys leden tijdens vele vrije uren, werd opgebouwd, in gebruik genomen. Ook het tweede speelveld op het gemeentelijk sportterrein zal tijdens dit toernooi officieel in gebruik worden genomen. Hier toe zal door burgemeester R. A. J. den Boer, in aanwezigheid van de gemeenteraad, de eerste af trap worden verricht. Aan het jeugdtoernooi wordt deelgenomen door de navolgende elftallen: 3 B-elftallen en 3 pupillen- elftallen van Bleydorp (Rotter dam); 1 B-elftal en 1 pupillen- elftal van Axel; 1 B-elftal en 1 pupillen-elftal van Oostburg; 1 B-elftal en 1 puoillen-elftal van Sluiskil; 1 B-elftal van RIA (V/estdorpe)2 B-elftallen en 2 pupillen-elftallen van Com Boys. Vergadering gemeenteraad. In een spoedeisende vergade ring van de gemeenteraad van Sluis werd een aanvullend erediet verstrekt ten behoeve van de aanleg van bestratings- en rio leringswerken van een gedeelte van het uitbreidingsplan. Bii een gehouden openbare aanbesteding van het werk werd door de laag ste inschrijver, t.w. de firma wed. P. Toussaint en Zn. ingeschre ven voor een bedrag van f 191.310 en in de raadsvergadering van 12 april 1962 besloot de raad voor de raming tot een bedrag van 166.750. Het is, aldus het college, abso luut noodzakelijk, deze uitgave- post te verhogen tot het bedrag van de laagste inschrijving. In dien het werk gegund wordt be hoort dit te geschieden binnen 30 dagen na de aanbesteding. Ge gund kan eerst worden na ver kregen hogere goedkeuring door G. S. van Zeeland op de gewijzig de begroting er na verkregen rijksgoedkeuring voor uitvoering van werken. Het voorstel behelst dus alleen een begrotingswijzi ging. Verhoging betekent o.m. een verhoging van de grondprijs. Nader moet worden bezien of er nog geconfereerd kan worden met de dan betreffende aan nemer. Het voorstel werd z.h.s. aan vaard. Uitreiking E.H.B.O.-diploma Voor het E. H. B. O.-diploma deden in het Medisch Centrum in de Hoogstraat een 13-tal E. H. B. O.-cursisten examen, die allen het diploma ontvingen. Het examen werd afgenomen door de artsen H. P. de Jong uit Oost burg en G. de Meyer uit Sluis. De geslaagden zijn de dames G. C. T. M. Adriaansens, A. G. Dierickx. M. H. Dierickx, M. J. du Fossé, M. J. Maenhout, E. A. MarsmanKlein, A. J. Ohms van Voucke, T. G. van de Plas- sche—Sack, M. W. Roth en J. Westerweele, allen te Sluis, en de heren H. van Quekelberghe te Breskens, en F. J. van de Neste en A E. Ohms, beiden te Sluis. Gemeenteraad gehouden op vrijdag 29 juni des voormiddags te 8.30 uur. Aanwezig; Voorzitter: H. D. Trimpe, bur gemeester. Wethouders:" A. Koster en F. de Koeijer. Leden: J. van Cadsand, J. van Hoeve, I. M. C. de Jonge, L. F. Florussen, J. H. Verhelst, A. J. de Visser, W. Faas, C. A. de Kraker en H. de Feijter. Secretaris: J. W. Kusee. De Voorzitter opent de vergade ring, spreekt het openingsgebed uit en heet de aanwezigen wel kom. De voorzitter verzoekt de heren Florussen, De Kraker en Van Cadsand zich als commissie te willen belasten met het on derzoek der geloofsbrieven der benoemde leden van de raad. De vergadering werd tijdens dit onderzoek geschorst. Na het weder openbaar worden der vergadering deelde de heer De Kraker namens deze com missie mede, dat de geloofsbrie ven en verdere bescheiden in orde zijn bevonden, zodat tot toe lating van de benoemden wordt geadviseerd. De notulen van de vergadering van 24 mei j.l. werden ongewij zigd vastgesteld. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werden de ingeko men stukken voor kennisgeving aangenomen. Afwijzend werd beschikt op een verzoek van de Stichting Ka tholiek Militair Vormingscen trum om een subsidie voor 1963. Bij de behandeling van het voorstel tot vaststelling gemeen- schaooeliike regeling Schoolart- sendienst in het district Zeeuws- Vlaanderen vroeg de heer Flo russen enige toelichting over de redactie van enkele artikelen der gemeenschappelijke regeling. Nadat de voorzitter deze had verstrekt, werd de gpmeenschap- peliike Schoolartsend'enst over eenkomstig het ingediende ont werp der regeling z.h.s. vastge steld. Omvraag. De heer Florussen informeer- de naar de werkzaamheden aan de weg in de Puntstraat welke op het ogenblik verlegd wordt. De Voorzitter antwoordde dat deze weg oorspronkelijk gelegd is overeenkomstig de gegevens van het kadaster. Bij de herleg ging blijkt echter dat de er naast liegende grond ter breedte van 1 meter behoort tot het perceel van de heer De Haas, zodat de strook bij de herlegginor 1 meter moest worden omgelegd. (Advertentie) DONDERDAG 5 JULI A.S. om 8 uur UITSLAG van de Cafetaria P. H. DIELEMAN Axelsestraat 12 Belangstellenden worden hierbij uitgenodigd. DE GEBEURTENISSEN IN ALGERÏÉ Het Algerijnse nationale be vrijdingsfront (F. L. N.) heeft vrijdagochtend te Oran pam fletten verspreid waarin bij de Europeanen wordt aangedron gen op verzoening en samen werking. In de oproep wordt de Euro peanen verzocht te vergeten wat Europeanen en Algerijnen ver deelt, en de banden van vriend schap weer aan te knopen die vroeger tussen de twee bevol kingsgroepen hebben bestaan. Verder waarschuwen de Al gerijnse nationalisten de Euro peanen voor „de slechte her ders", die zij zowel de vijand van de Algerijnen als van de Europeanen noemen. Groepen opgeluchte Moham medanen zijn vrijdagochtend door de prikkeldraadversperrin gen tussen de Europese en de Mohammedaanse wijken van Oran getrokken en naar het centrum van de stad gegaan. SMOKKELEN UIT EGYPTE Egyptische bladen hebben ge meld dat Saoedi-Arabische en Jordaanse diplomaten betrokken ziin bij smokkelarij in Egypte. Volgens het blad „Al Ahram" zouden de smokkelaars een or ganisatie hebben gevormd, die 115.000 Egyptische ponden (835.000 gulden) en 5 kg goud uit Egypte heeft gesmokkeld. De politie nam onlangs een Jor daans diplomaat op het vlieg veld van Cairo in hechtenis. Ver der zijn nog vier leden van de organisatie twee Syriërs, een Egyptische advocaat en een Ita liaan in hechtenis en vijf zijn tegen borgstelling op vrije voe ten. In enkele gevallen is bij de smokkel gebruik .gemaakt van de tas van een diplomaat, aldus „Al Ahram". Nadat de Voorzitter de leden dank had betuigd voor de vlotte afwerking van de agenda, werd de vergadering door hem geslo ten met het uitspreken van het dankgebed. Vergadering gemeenteraad. De gemeenteraad heeft zich donderdagavond in een kort tijds bestek onder voorzitterschap van burgemeester H. P. Everwijn door de agenda van een open bare vergadering heengewerkt. De bekende motie van de ge meenteraad van Aardenburg in zake verlenging van de Wet op de Vervreemding van Landbouw gronden werd voor kennisgeving aangenomen. Op een verzoek van de Fede ratie van Verpleeginrichtingen voor langdurig zieken te Utrecht om subsidie voor het jaar 1962, werd afwijzend beschikt. Vastgesteld werd de eind-wij ziging der begroting voor het dienstjaar 1961. Verder besloot de raad mede werking te zullen verlenen aan de ontbinding van de Grindweg- commissie Nieuwvlfet-Sluis-Re- trachement en daarbij van deze commissie over te nemen een gedeelte van de Sluissestraat te gen de afkoopsom van ƒ13.200. Z.h.s. ging de raad akkoord met de voorgestelde nieuwe ge meenschappelijke regeling voor de Schoolartsendienst Zeeuws- Vlaanderen, terwijl de raad ten slotte nog zijn goedkeuring hechtte aan een voorgestelde wij ziging van de bezoldigings-rege- ling voor de oozichter van de Gemeenschappelijk Technische Dienst West Zeeuws-Vlaanderen. Burgemeester G. C. E. M. Die- rick van Koewacht en Overslag heeft gisteren in de Lagere Land bouwschool te Koewacht de 2- daagse tentoonstelling geopend van de Streekverbeteringscom missie Koewacht en omstreken. Deze tentoonstelling moet wor den gezien in het vlak van de voorlichting op landbouwtech- nisch, huishoudelijk en agra- r':ch-sociaal gebied. Burgemeester Dicrick kon bij deze opening talrijke vertegen woordigers uit landbouwkringen van werkgevers en werkzijde en van het Departement van Land bouw de heren Hillebrandt en Es^er verwelkomen. De burgemeester zeide zeer vereerd te zijn dat zijn gemeente wee uitverkoren festijn bin nen haar grenzen te doen plaats vinden. Hij zei verder deze ten- toonstellin- niet enkel als een Koewachtse aangelegenheid te beschouwen, doch veeleer als een demonstratie van samen werking an saamhorigheid van het zandtgrens)gebied. Deze eerst" dag was veel aan dacht besteed aan de rund- en melkveehouderij. In de Lagere Landbouwschool zijn stands te bezichtigen van Vlasserij-pro- dukten, folklore, agrarisch-so- ciale voorlichting, landbouw onderwijs en een groot gedeelte ingeruimd voor huishoudelijke voorlichting. Hier kan men waarnemen, hoe het vroeger was en daarnaast wat het zou kunnen zijn. In de Vlassersschool is er een zeer interessante stand te be zichtigen van de Gezondheids dienst voor Dieren in Zeeland. Verder hebben er o.a. stands de Cultuurtechnische Dienst, de Tuinbouwvo'orlichting en Vei ling, de Keuringsdienst van de N. A. K„ de Landbouwvoorlich ting, de Landarbeidersvoorlich ting en Pluimveevoorlichting. In de Vlasserschool werd gis teren en wordt vandaag een klankbeeld vertoond: „Het ge bied in woord en beeld". Vandaag worden er verschei dene wedstrijden op landbouw-' gebied georganiseerd, o.a. een' wedstrijd in handmelken, een trekkerbehendigheidswedstrijd, i een veebeoordelingswedstrijd en voor de dames een wedstrijd in' bloemen schikken en opmaken: van schotels. Verder zijn er' demonstraties van landbouw- en tuinbouwwerktuigen. Hedenavond zal de expositie worden opgeluisterd door ver-' scheidene muziekgezelschappen, volkszang door afdelingen van de R. K. J. B. en B. J. B. en sportdemonstraties. Aan boogschieten en bollen zullen tenslotte de liefhebbers uit deze streek hun hart kunnen ophalen. De raad der gemeente Oost burg kwam donderdagavond in openbare vergadering bijeen, on der voorzitterschap van burge meester J. L. van Leeuwen. Het Centraal Bureau voor Veri ficatie deelde mede, dat kas en bescheiden van de gemeente ont vanger werden gecontroleerd en in orde bevonden. Een partiële wijziging van de bebouwingsvoorschriften in het bungalowpark ontmoette van de zijde van de heer J. Barendregt nogal wat bezwaren. Hij meende dat het karakter van het bunga lowpark zal worden aangetast, als er langs de dijk hoogbouw zal worden toegestaan. De burgemeester meende dat dit niet het geval was, en wees o.a. op Vlissingen waar eveneens langs de rand van het bunga lowpark enige hoogbouw is toe gestaan, die zeker niet misstaat. De N. V. P. Z. E. M. richtte zich in een schrijven tot de raad, en deelde hierin mede dat de veraf gelegen boerderijen voorlopig niet op het electriciteitsnet kun nen worden aangesloten. De heer Dekker vond dit bui tengewoon onredelijk, en merkte op dat Nederland in verhouding tot andere landen oo electriei- teitsgebied ver ten achter komt. Inzake de brandveiligheid van de gebouwen van de fa. Ooster- OP RIJDENDE TRAM GESPRONGEN. Op de hoek Loosduinseweg Monstersestraat is vrijdagmor gen de 74-jarme mevr. C. C. T.-O., wonende te Monster, bij een po ging op een rijdende tram van lijn 11 te springen overreden. Zij overleed ter plaatse. baan op het Ledelplein werd op gemerkt, dat ook B. en W. be treuren, dat indertijd toestem ming is gegeven om deze bedrij ven daar te vestigen. Nu de ge bouwen er eenmaal staan, kan men er niets aan veranderen. De brandweerinspectie is om advies gevraagd, en deze acht het op slaan van hooi en stro in de kom van de gemeente minder ge wenst. De raad besloot een schrijven over deze kwestie van de bewo ners van de Callenfelsstraat voor kennisgeving aan te nemen. De geloofsbrieven van de nieuwbenoemde raadsleden wer den onderzocht en in orde bevon den. De nieuwe gemeenschaooelijke regeling voor de schoolartsen- dienst werd door de raad aan vaard. De vergoedingen over 1961 voor het Chr. onderwijs werden vastgesteld, evenals die voor het vakonderricht op de verschillen de scholen. De raad gaf toestemming aan de overname, van de Veerhoekpol- derweg van het Waterschap het Vriie van Sluis. De raad ging er mee akkoord dat de weg OostburgWater landkerkje. die gezien het door gaand karakter van deze weg die een verbindingsweg is tussen Oosteliik en Westelijk Zeeuws- Vlaanderen. door de provineie in beheer en onderhoud van de ge meenten Oostburg, Waterland kerkje en IJzendiike wordt over genomen, tegen de formele som van ƒ1. Het ambtenarenreglement werd gewiizigd, evenals de uitkerings verordeningen. Bewoners van het Eenhoorn- 7. Haast stuntelig verzoekt Leif Olavson de Noorman, hem nog één nacht bedenktijd te geven; iets, waartegen Eric zich moeilijk ver zetten kan. Maar Leifs houding heeft zijn bevreemding gewekt: heeft hij iets te verbergen? Is dat, wat Leif uitvoert wérkelijk de oorzaak van zijn tegenwerpingen, of zit er méér achter? Maar de volgende morgen schaamt Eric zich al weer voor zijn argwanende ge dachten, als Leif Olavson hem na het ochtendmaal meedeelt, dat hij instemt met Erics verzoekten minste als Uw jager Thor er in slaagt, Egil terug te vinden laat hij er half en half spottend op volgen „Hoop je misschien van niet?" is Erics wedervraag en hierop geeft Leif geen antwoord... Terwijl in opdracht van Leif een drietal schepen in de havenplaats in gereedheid gebracht worden, blijven Eric en zijn mannen nog enkele dagen tegast op Leifs hoe ve, in afwachting van Thorfinns terugkeer... Maar de jager komt niet opda gen. Dit verontrust Eric niet: hij ként Thorfinn en diens uitblijven is voor hem alleen maar een be wijs dat hjj op het goede spoor is. Maar de Noorman wil Leif, wiens zaken hem weer geheel in beslag nerrren, niet langer tot last zijn. Bovendien verlangt hij zelf ook naar huis terug en nog voor de week om is, begeeft Eric zich met zijn troep na een hartelijk af scheid van de handelaar op weg naar Vosbu. Leif heeft beloofd, de jongen Egil zodra Thorfinn hem terugge bracht heeft, samen met de jager op een snelle boot achter Eric aan te zullen zenden. De tocht naar Vosbu verloopt voorspoedig en reeds na twee da gen komen de lage houten huizen van het stadie in zich. en de eer ste, die hen daar tegemoet komt is... Thorfinn Snelvoet... „Ik heb het spoor van de jongen tot hier weten te volgen," meldt de jager, „maar in de stad is hü spoorloos verdwenenMogelijk houdt hij zich daar schuilik vrees echter, dat hij daar alléén heen gegaan is. om zijn spoor bijs ter te maken... Dan is hij nu de hemel mag weten waar en is alle zoeken verder zinloos..." plantsoen hebben zich tot de raad gewend met het verzoek de be planting van dit in Oostburg zo markante plekje drastisch te be perken en in te snoeien, daar hun bedrijfspanden hierdoor van af de Markt bijna onzichtbaar zijn. B. en W. zijn van me&ing, dat het -enige plantsoentje, ju Oo^t- burg bewaard moet blijven zoals het is. Het is een prachtig plek je, dat veel belangstelling trekt van vreemdelingen. Het is een rustpunt voor de burgerij, en een prachtige afsluiting van de Markt. Slechts één raadslid stel de voor de grote struiken te ver wijderen, doch de overige raads leden wilden dit plekje behouden zoals het is. Het adres van de bewoners werd dan ook voor kennisgeving aangenomen. Een toegevoegd agendapunt betreffende de besteding van de riolerings- en bestratingswerken in het bungalowpark bleek aan leiding te zijn tot een besloten zitting. De aanbesteding was n.l. belangriik hoger dan de raming die 137.650 bedroeg. De beste dingsuitslag was ƒ168.154. De laagste inschrijver was de firma Den Oude uit Biervliet. De heer J. Barendregt vroeg over deze kwestie het woord, waarop de voorzitter mededeelde dat hij wel wilde antwoorden, doch dan slechts in besloten zit ting, daar morgen met de aan nemer onderhandeld zal worden over de aanneemsom. Indien men zich in het openbaar aan een uit spraak van de raad vastlegt, is de onderhandelingspositie wel. hiizonder moeilijk geworden, al dus de burgemeester. De heer Barendregt had geen behoefte aan een besloten zitting, evenmin als de heer De Coene, die opmerkte, dat een vorige maal de andere dag reeds in de krant stond, wat in de besloten zitting was medegedeeld. De voorzitter bleef echter op zijn standpunt staan, geen mede delingen te willen doen omtrent deze besteding en het door B. en W. gevraagde aanvullende ere diet van ƒ30.000. Dit betekent, dat de grondprijs in het bunga lowpark met 2 per bb? •«- hoog moet. In besloten zitting besprak de raad een half uur lang dit pro bleem. Na de heropening stelde de voorzitter direct de rondvraag aan de orde. De heer De Coene vroeg B. en W. de huisnummering eens op nieuw te bezien. Hierover zal een' rapport gevraagd worden. Voorts merkte de heer Van Hee op, dat verzoeken van de bewoners van gemeentehuizen die aan de huurophaler worden gedaan niet aan het gemeente bestuur en de opzichter worden doorgegeven. De heer Van Terheijden bracht het zwembadplan ter sprake, en vroeg of er al schot in komt. De voorzitter deelde mede. dat zolang er geen goedgekeurde ge meentebegroting is, men niet door kan werken aan deze plan nen. Voorts informeede de heer Van Terheijden nog naar het verlich- tingsplan. Hierover werd door B. en IV. een nota aan de raads. leden toegezegd. ST Daar raakte zeide tot he „Sta op!' tweeden ma des Heren op!" I K Elia is tot nu les is bij hem heeft zelfs Gi Ook van God het leven niets wat hij nog v: dat Hij hem n ven. „Laat mij nu maar een ei Maar God m aan. Integendee nieuw begin. E. er niet bij neer niet te bepalen Dat is aan Got len. God zal we Elia ermee nu mag nu nog m nog nodig. Er een taak. Hij i Hij mag nog nii niet sterven. Ei driemaal: „Gij En daarom uit zijn verkeei maakt hem w broken Elia, maal aan het t ten is en die genoeg gedaai staan. „Sta op! Er kunnen zijn, die ons t lijk, ja schier In de Japanse ik dat wel in kelijke vorm wist niet dat te ellende konc toch ook di engel aan en Ook daar zei zult!'" In die „leven". Voor deren, van wie ze nog leefden met zijn ontz honger. Nerge 1 ijker taak voo daar. waar wi werk afgelopei (Uit: „De Ster OOST ZEEUW ZOND NED. Axel: 10 uur 2.30 uur Vic Hoek: 10 uur J, van Meeu' Hontenisse: 9.! bergen, bed Hulst: 10 uur mers, Philippine: v v. d. Vlugt Sas van Gent v. d- Vlugt Sluiskil: 9 uui G. N. Cupédi Terneuzen: Ds. J. Scht uur Ds. Zaamslag: 9.30 uur E Zaamslag: 10 2.30 uur Ds van Terneuz Othene: 2.30 gen, van Ho GEREFOR! Axel: 10 uur Leeuwen. Hoek 10 Wolj er, vt Sas van Gent Herv. kerk) van Hattem Terneuzen: W. C. van Zaamslag: 10 den Boer. maal.) GEREF. KE Hoek: 10 uur Smit, van Avondmaal Terneuzen tenburg, Ds. H. Sm CHR. Zaamslag: leesdienst GEREF Hoek: 9.30 Terneuzen uur leesd GEREF Terneuzen: uur en 3 van Cape Axel: de he Capelle a OUD-GI Terneuzen: uur Ds. A Evange Terneuzen Nieuwhonei LEGEI Terneuzen menkomst samenkom H. Bierma BOOMS- Axel: 7.00 zen H. H. Mis: Gelezen Clinge: 7 H H Hulst: 6.30 10 uur: Philippine H. H Sas van 10.15 uu Sluiskil: f uur en Terneuzen 10.15 ut uur Avoi

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2