Zonder moeite veel smakelijker thee! 1 Binnenlands nieuws De ronde van Frankrijk Eric de Noorman Het Wol ven jong Vijftig mannen van het Vreemdelingenlegioen sprongen in t Suez-kanaal CORSETTEN W ATERPOLO FRANKRIJK VERLAAGT INVOERRECHTEN VAN GOLFBREKER GERED WIELRIJDER VERONGELUKT De 18-jarige H. van 't Hof uit Aibiasserdam kwam zondagmid dag, ondanks alle waarschuwin gen voor levensgevaar, bij een golfbreker aan het Schevening- se noorderstrand in moeilijk heden. De bemanning van een patrouillewagen van de Haagse vrijwillige reddingbrigade kon de jongeman nog juist bereiken en bracht hem uit zee op het strand. De schaafwonden, die de onvoorzichtige bader op de scherpe stenen van de golf breker had opgelopen, werden in de eerste-hulp-post van de bri gade verzorgd. BABY GEBOREN IN HELIKOPTER Piloot W. Warman, in dienst van Schreiner Aerocontractors uit Den Haag, heeft dinsdag een unieke gebeurtenis tijdens een helikopter-vlucht kunnen rap porteren. Op 2.000 voet hoogte over het Perzische bergland vliegend met zijn Alouette-heli- kopter schonk 'zijn vrouwelijke passagier dinsdagochtend om 11.37 uur het leven aan een baby. „Moeder en dochter bei den wel", seinde hij een uur later, na aankomst op de tech nische basis Agha Jari, naar Den Haag. Schreiner Aerocontractors vliegt in Perzië voor het olie- consortium genaamd de Iraanse aardolie-exploratie en produk- tie-maatschappij, en zorgt in hoofdzaak voor het vervoer van personeel in het slecht begaan bare bergland. LICHAAM VAN VERDRONKEN STUURMAN AANGESPOELD Aan het strand van het Oost- friese eiland Langeroog is maan dagavond het lichaam aange spoeld van de stuurman van de Nederlandse kustvaarder „Fok- ke de Jong", Wiebe Diek uit Den Haag. Hij en de tweede machi nist, Simon Ploeger uit Alkmaar, zijn in februari overboord gesla gen toen de „Fokke de Jong" i thuishaven Workum, eigenaar E. Wagenberg N.V.) in storm weer een Duitse kustvaarder te hulp wilde komen. Het stoffelijk overschot van de heer Ploeger was al in april aangespoeld op het Oostfriese eiland Spiekeroog. BROMFIETSEN IN DE SCHIE De Rotterdamse politie heeft vijf jongelui aangehouden toen zij een bromfiets aan het demon teren waren die zij zaterdag tij dens een autocross te Bergschen- hoek hadden gestolen. Het zijn de 18-jarige drukker D. V., de 18- jarige typograaf J. W. V., de 18- jaiige P. J. B. en de 19-jarige B. L., beiden bankwerkers en een 17-jarige monteur. Zij hebben be kend reeds een jaar lang op ge zette tijden brommers te hebben gestolen met het doel er onder delen af te slopen die ze konden gebruiken voor hun eigen snel- Drommers. De sloopwerkzaam heden vonden steeds 's nacths plaats in de Spaanse polder. Wanneer een bromfiets naar de mening van het vijftal voldoen de geplunderd was, werd het vehikel in het water gegooid. Op aanwijzingen van de arres tanten heeft de politie maandag reeds vijf van zulke brommers opgevist. Vier op verscheidene plaatsen uit de Delfshavense -Schie en een uit een insrtek- haven aldaar. De 72-jarige heer G. de Wit, afkomstig uit het kerkdorp Eerde, is dinsdagmorgen in Veg- hel, toen hij per rijwiel, komende uit de richting Eerde, een krui sing met de provinciale weg VeghelEindhoven wilde over steken, door een bestelauto aan gereden en op slag gedood. DODELIJK ONGEVAL De 4-jarige L. A. J. Adelmeyer uit Utrecht is gister om het middaguur, toen hij de Schonau- wensingel plotseling overstak, door een bestelwagen aangere den. In zorgwekkende toestand werd het knaapje naar het Aca demisch ziekenhuis overgebracht, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. BROMFIETSER VERONGELUKT Bij een botsing met een per- sonenbestel wagen is maandag de berijder van een bromfiets, de 22-jarige J. Steeneveld uit Nootdorp, verongelukt. Het on geval gebeurde op de kruising van de tolbrug met de West- vlietweg te Leidschendam. Het slachtoffer werd op slag gedood. Vijftig man het Franse Vreem delingenlegioen van maandag in het Suez-kanaal gesprongen toen hun schip Port Said naderde. En kelen zijn vermoedelijk verdron ken, aldus meldt het persbureau voor het Midden-Oosten. Volgens dit persbureau zijn 15 legioensoldaten gearresteerd. De militairen, in hoofdzaak Fransen, Duitsers en Oostenrij kers, waren met de „Ferdinand de Lesseps" op weg naar Mada gascar. Op Corsica zijn de eerste een heden van het Vreemdelingen legioen aangekomen. Over enke le dagen volgen meer eenheden.. Het legioen heeft tot 1 juli de tijd om het hoofdgarnizoen in Sidi Bel Abbes in Algerië te ont ruimen. Andere eenheden van het le gioen gaan naar Madagascar en Djiboeti in Frans-Somaliland. Het toekomstige hoofdgarni zoen van het legioen zal in de buurt van Marseille worden ge vestigd. Het op het ogenblik nog 17000 man tellende legioen moet vol gens de plannen van het Franse ministerie van Defensie binnen de komende drie jaar tot de helft ingekrompen worden PdJDI ALTIG WINT DE DERDE ETAPPE EN HEROVERT DE GELE TRUI HANDEL IN GESTOLEN BROMFIETSEN Naar de Rotterdamse politie eerst thans bekend maakt is enige tijd geleden de 33-jarige landarbeider J. v. D. uit Som- melsdijk op het eiland Flakkee voor de officier van Justitie ge leid, omdat hij anderhalf jaar lang in zijn dorp een handel in gestolen bromfietsen dreef. Voor prijzen variërend van 300 tot j 400 verkocht hij brommers, die vaak zo goed als nieuw wa ren, aan landarbeiders die vol komen te goeder trouw waren. Het vertrouwen in v. D. komt hen nu duur te staan want de verzekeringsmaatschappijen heb ben te kennen gegeven dat zij civiel beslag op de bromfietsen zullen laten leggen. De 23-jarige machinist R. van D., een broer van de verdachte, verzorgde een „agentschap" in Rotterdam-Zuid. De zaak is aan het rollen gekomen toen een voorzichtige koper, die zich af vroeg of het wel een eerlijke zaak was, met zijn gekochte brommer naar de politie ging waar bleek dat het vehikel enige tijd geleden in Rotterdam was gestolen. J. van D„ die vijf dagen van de week als landarbeider werkte, ging steeds op zaterdag naar Rotterdam om zijn voorraad aan te vullen. Bij zijn arrestatie verklaarde Van D. dat hij de bromfietsen van een Rotter dammer opkocht, maar ondanks een wekenlang onderzoek van de recherche is van een eventuele medeplichtige niets gebleken. Naar alle waarschijnlijkheid is de broer van de verdachte te goeder trouw geweest. OVERLEDEN NA VERKEERSONGELUK De 54-jarige heer J. G. Schel- lekens uit Goirle is maahdag- avond omstreeks half tien, toen hij op de fiets de Ringbaan-Zuid nabij de Trouwlaan in Tilburg overstak, door een bus aange reden. Hij is enige uren later aan de gevolgen van dit ongeluk in het St. Elisabethziekenhuis in Tilburg overleden. Reeds onmiddellijk na het ver trek wegens de hevige tegen wind was de start tien minuten vervroegd werden verschillen de ontsnappingspogingen onder nomen, maar steeds opnieuw wer den de vluchters ingehaald. Bij F resnes-les-Montauban, toen 131 km was afgelegd, leek het echter ernst te worden. De Fransman Lach sprong weg uit het peloton en Melckebeek, Carlesi, Schroe- ders en de Middeleir voegden zich bij hem. Schroeders, die de posi tie van zijn kopman (Van Looy) niet in gevaar mocht brengen, weigerde kop te doen, evenals De Middeleir, maar weldra had het zestal een voorsprong van bijna anderhalve minuut. Toen greep de hoofdmacht in: 25 km verder was het kopgroepje weer door het peloton opgeslokt. 20 km vóór de finish zetten Sar- tore en Wolfshohl de beslissende ontsnapping in. Carlesi en een vijftiental andere renners gingen eveneens naar voren. Tenslotte stormden 41 man op de eind streep in Amiens af, waarbij Lu- di Altig de snelste bleek. De uitslag van de derde étap pe, van Brussel naar Amiens over een afstand van 210 km, luidt als volgt: 1. Altig (Did) 5.32.20 met bon. 5.21.20 2. Groussard (Fr.) 5.32.20 met bon. 5.31.50 3. Vannitsen (B.) 5.32.20 4. Daems (B.) z.t. 5. Darrigade (Fr.) z.t. 6. Graczyk (Fr.) z.t. 7. Van Aerde (B.) z.t. 8. Gainche (Fr.) z.t. 9. Carlesi (It.) z.t. 10. Rik van Looy (B.) z.t. 11. Doom (B.) z.t. 12. Schoubben (B.) z.t. 13. Gilbert Desmet (B.) z.t. 14. Ruby (Fr.) z.t. 15. De Cabooter (B.) z.t. 16. Junkermann (Did) z.t. 17. Simpson (Gr. Br.) z.t. 18. Anglade (Fr.) z.t. 10. Hoevenaers (B.) z.t. 20. Cerami (B.) z.t. 24. Maliepaard (N.) z.t. 26. Geldermans (N.) z.t. 30. Stolker (N.) z.t. 41. Anquetil (Fr.) z.t. 42. Cazala (Fr.) 5.32.37 54. Piet van Est (N.) 5.33.12 62. Enthoven (N.) 5.33.16 65. Gaul (Lux.) z.t. 66. Bahamontes (Sp.) z.t. 98. Zilverberg (N.) 5.35.42 Algemeen klassement O 1. Altig (Did) 16.17.13 2. Darrigade (Fr.) op 24 sec. 3. Van Looy (B.) 1.05 4. Planckaert (B.) 1.05 5. Simpson (Gr. Br.) 1.57 6. Anquetil (Fr.) 2.00 7. Geldermans (N.) 2.00 8. Stolker (N.) 2.00 0. Junkermann (Did) 2.03 10. Ronchini (It.) 2.11 11. Suarez (Sp.) 2.11 12. Piet van Est (N.) 2.21 13. Hoevenaers (B.2.23 14. Daems (B.) 2.23 15. Carlesi (It.) 2.23 16. Baldini (It.) 2.30 17. Otano (Sp.) 2.48 18. Gilb. Desmet (B.) 3.02 10. Anglade (Fr.) 3.16 20. Stablinski (Fr.) 3.48 20. Gaul (Lux) 6.30 32. Maliepaard (N.) 10.05 53. Zilverberg (N.) 13.02 105. Enthoven (N.) 31.24 PUNTENKLASSEMENT 1. Darrigade (Fr.) 57 pnt. 2. Altig (Did) 50 pnt. 3. Van Looy (B.) 36 pnt. 4. J. Groussard (Fr.) 32 pnt. 5. Vannitsen (B.) 32 pnt. 9. Piet van Est (N.) 17 pnt. Ploegenklassement 1. Ploeg-Anquetil 2. Ploeg-Van Looy 2 pnt. 1 pnt Bergklassvment Op de Col de Toutencourt, een berg van de vierde categorie en meetellend voor het bergklasse- ment, kwam de Belg Cerami als eerste door. Hii werd gevolgd door de Fransman Groussard en de Spanjaard Soler. Na de derde étappe luidt het klassement voor de bergprijs: 1. Soler (Sp.) 7 pnt. 2. Wolfshohl (Did) 4 pnt. 3. Cerami (B.) 3 pnt. 4. Carlesi (It.) 3 pnt. 5. Selic (Fr.) 3 pnt. 6. Van Schil (B.) 2 pnt. 7. Planckaert (B.) 2 pnt. 8. Simpson Gr. Br. 2 pnt. 0 Groussard Fr. 2 pnt. ie! Van Looy (B.) 1 pnt 11. Armand Desmet (B.) 1 pnt De prijs voor de strijdlustig- ste renner ging naar de Italiaan Carlesi, die 708 punten verwierf, vóór Wolfshohl en Bailletti. 0 Modisch en medisch verantwoord Iedere huisvrouw schenkt graag een zo goed mogelijke kop thee. Men vraagt zich dan wel eens af, hoe het komt, dat zich op de thee soms een soort vliesje vormt. U kunt deze vlies vorming voorkomen en extra-fijne thee schenken, als u de goede raad opvolgt, die u in deze advertentie wordt gegeven. TT, 1. Het vliesje dat u ziet en dat als een donkere aanslag in uw kopje achterblijft, ontstaat, als uw leiding water te hard is. Het landkaartje geeft de gebieden met hard water aan. 2. Hard water bevat te veel kalk achtige (ketelsteenvormende) stoffen, die de geur en de kleur van uw thee benadelen. Vroeger gebruikte men wel regenwater, dat veel zachter is. 3. Leidingwater wordt uit de grond opgepompt en neemt dan bodemzouten mee, die het water hard maken. Kan de huisvrouw zonder laboratorium zelf het water ontharden? 4. U bent van ouds gewend voor het theezetten vers kokend water te gebruiken, dat direct wordt opge schonken. Woont u in 'n gebied met hard water, dan moet u dat niet doen. 5. Laat het water eerst enkele minuten doorkoken. Dan verliest het een groot deel van zijn hardheid. De theesmaak wordt levend en fris, de geur krachtiger en er is geen vliesje meer! PUBLICATIE VAN DOUWE EGBERTS KONINKLIJKE FABRIEKEN N.V Aan de Nederlander Piet van opende voor de Schelde il0i. Est werd de premie voor di grootste pechvogel van de étap pe toegewezen. Van Est, die na maandag 4e in het algemene klassement stond, kwam een paar honderd meter vóór de eindstreep ten val, en verloor daarbij bijna een volle minuut op Altig. Hierdoor is Piet van Est in het algemene klassement van de 4e naar de 12e plaats ge zakt. De Italiaan Magni staakte de strijd. SCHELDE I—ZEEHOND I 3—3 Voor de tweede maal in deze competitie kwamen Schelde en Zeehond tegen elkaar in het water. Het was Casteleijn, die reeds vrij spoedig, na enkele goed opgezette aanvallen, de score Zeehond liet zich hierdoor niet ontmoedigen en Verbeek maakte gelijk (11). Toen de Schelde- achterhoede even later de kluts Het Franse ministerie van Financiën heeft bekendgemaakt, kwijt raakte maakte Heijman ?at de invoerrechten op indus- hiervan gretig gebruik (12Jrle!e produkten uit de E.E.G.- Met deze stand werd gedraaid. Tanden en ofschoon tegen een Na rust ging Schelde weer op verschillend tarief uit de Ver. het Zeehond-doel af, maar keeper Staten en andere landen van de Sinke gaf voorlopig niet thuis, algemene overeenkomst inzake Eerst nadat een schot van Caste- tarieven en handel (G.A.T.T.) leijn via de lat op de doellijn met ingang van 1 juli a.s. ver bleef dobberen, wist dezelfde spe- laagd zullen worden. Ier uit de nu ontstane situatie In het licht van dit besluit is toch de gelijkmaker te scoren het gehele Franse invoerrechten- (22). Zeehond nam echter weer stelsel herzien. Het besluit is het de leiding, want Verbeek gaf Baert nogmaals het nakijken (23). Nadat aan beide zijden nog een paar corners genomen waren, wist midachter De Poo- ter, de beste man van Schelde, de Vlissingse keeper te passeren (33). De resterende tijd was voor beide partijen te kort om hun club de overwinning te be zorgen, zodat ieder met een pun tje genoegen moest nemen. resultaat van van de E.E.G. de tariefpolitiek De herzieningen zijn: 1) Een verlaging met 10 procent voor alle industriële produk ten, die uit de andere E.E.G.- landen worden ingevoerd; 2) Een groot aantal verlagingen van de invoerrechten op in dustriële produkten, zoals auto's, industriële uitrustin gen en textiel, uit derde lan den en 3) De afschaffing van invoer rechten op granen, varkens vlees, eieren en pluimvee. Door de verlaging van 10 pro cent voor de E.E.G.-landen be draagt de totale verlaging van het binnentarief sinds het begin van de gemeenschappelijke markt thans in totaal 50 procent. De verlaging voor derde lan den zijn het resultaat van de re cente „Dillon-besprekingen" in Brussel en Genève, die tot we derzijdse tariefconcessies hebben geleid. De invoerrechten op genoemde landbouwprodukten zijn afge schaft omdat deze vervangen zijn door heffingen onder de land- bouwpolitiek van de E.E.G., j waartoe in januari j.l. in Brus- sel is besloten. Of de buitenlandse produkten voor de Franse kopers als ge- K volg van de nieuwe tarieven over het algemeen goedkoper zullen worden is nog onzeker, maar wel is zeker dat vooral ingevoerde I elektrische huishoudelijke appa- 7 I raten, radio's en camera's con- currerender zullen worden. v I 4. Met een snelle blik op Eric slikt Leif de verwensing die hem op de lippen lag in en zucht ge laten: „Welkom thuis..." Dan wendt hij zich met een hul peloos gebaar tot de Noorman: „Heer koning, ik heb het u ge zegd. Hoe graag had ik u dit be spaard..." „Oh, 't is niets, Leif", glimlacht Eric en zich tot de krijger wenden de, die hem met grote ogen van ontzag aanstaart: „Hebben jullie al naar vriend Egil gezocht?" „O, zeker, hoogedele heer ko ning", stamelt de krijger, haast dubbelbuigende, „maar..." „Ach wat", onderbreekt Leif hem kregel. „Egil is ze toch alle maal te slim af... Het is wel eens gebeurd, dat hij wegliep; dan kwam hij na verloop van een paar dagen weerom... maar toen was het zomer. Nu zwerven er overal wolven rond en..." „Jaja", knikt Eric. „Hij moet vóór de avond gevonden wor den..." Glimlachend geeft hij Thorfinn, zijn jager, een wenk. „Je hebt het gehoord?" zegt hij. Thorfinn Snelvoet knikt bedaard. „Sporen zijn er toch wel gevon den?" vraagt hij de krijger. „Jazeker, edele heer, op de plaats waar hij vannacht over de omheining gekropen is", klinkt het antwoord. „Mooi, dan Vitjdon we hem," bromt Thorfinn. „Wijs mij de plaats..." En met een vrolijke groet aan de Nóorman volgt Thórfinn de krijger. Fronsend staart Leif Olavson het tweetal na... „De beste spoorzoeker die ik ken, waarde Leif", zegt Eric. „Met hem op het spoor heeft vriend Egil geen schijn van kans", ,.Ik help je hopen, koning", zucht Leif, „maar de kerel die het tegen Egil op kan nemen moet nog gevonden worden..." EEN MILJOEN NIEUWE WONINGEN /-»J NA DE OORLÓG 8 De minister Van Volkshuisves-L J tlilg en Bouwnijverheid, mr. jT van Aartsen, zal dit najaar „er-'- gens in Nederland" de miljoen ste woning die na de oorlog is gebouwd, officieel openen. Ver-o moedelijk zal dit miljoenste huisll I in de maand oktober gereedu komen, zo deelt men van de zijdes van het ministerie mee. t Het Bouwcentrum zal ter ge-Jij legenheid van dit gebeuren cent tentoonstelling samenstellen r over de ontwikkeling van de volkshuisvesting. De tentoon-W stelling zal een toemee door'' ons land maken en in Rotter-1 dam worden geopend. Vertier zal een korte film over de wo-- ningbouw worden gemaakt

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3