't Is aardbeien-tijd, geachte melkman! Algeir Hoera, er zijn weer volop aard beien. Dat is belangrijk voor u, geachte melkman. Want u hebt de beste vriend van die zonnige vrucht bij ufrisse, milde, gezonde yoghurt. Alle lekkerbekken we ten dat yoghurt-met-aardbeien het fijnste dessert is van deze tijd. Breng dus dat goede nieuws èn de yoghurt nu overal aan de deur. Jongens, wat zal er weer gesmuld worden! Zeg het dus maar vaak: „Denk aan de aardbeien, denk aan de yoghurt!" De kwestie-Laos Eric de Noorman De Pelsjager AGENDA VOETBAL WIELRENNEN Boekhar .Pagina 4 DF, VRIJE ZEEUW Donderdag 21 juni 1962 Donderdag OPENBARE VERGADERING Beheerschapscommissie recreatiegebied De Braakman GROND UITGEGEVEN VOOR DE BOUW VAN BUNGALOWS PRESIDENT VAN HAITI VERMOORD NKROEMAH LAAT TEGENSTANDERS VRIJ DE ZAAK SOCOGA- DE VLEESCHAUWER VOORLICHTINGSRAAD MELK VOORZIENING O. A. S.-LEIDERS OP DE VLUCHT IN ORAN? GIZENGA NIET MEER IN LEVEN Beroep van Nederlandse zeeman verworpen Prijsindexcijfers van het levensonderhoud Sparta wint de K. N. V. B.-beker Gaul toch in de Tour Junkermann wint de Ronde van Zwitserland ZOMERAVOND^ Ruime sorte VULPENI ADMINIST Europese vakb dringen aan hergroepering Fransen in gebit Deze zomer nog geen restaurant De Beheerschapscommissie Braakman recreatieoord verga derde in het gemeentehuis te Hoek voltallig. Burgemeester A. F. Hanssens van Hoek opende de vergade ring. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van het Veri- ficatiebureai. van de Vereniging van Ned. Gemeenten waarin werd medegedeeld dat kas en be scheiden van de ontvanger in orde werden bevonden. De voorzitter deelde mede, dat ingevolge de delegatie voor af gifte van gronden voor de bouw van zomerbungalows er inmid dels 8 percelen en later nog eens 14 percelen grond voor bunga low-bouw werden uitgegeven. Inmiddels is met de bouw van een aantal bungalows reeds egn aanvang gemaakt. Besloten werd een proef te nemen met het opzetten van bot in de Braakmankreek. Aan de visserijinspectie zal hierover eerst advies gevraagd worden. Over de aanschaffing van een tweetal fraismachines werd uit voerig gesproken. Aanvankelijk was door de ver gadering een crediet van 6500,- beschikhaar gesteld, voor de aan schaf van 1 machine voorzien van een maaibalkje. Bij de demonstratie bleek, en ook de adviezen van de Ned. Heide Maatschappij gingen die richting uit, dat het terrein in orde gehouden kan worden met 2 frais-machines. Hoewel voor slechts 1 machine een best '.ling was opgegeven, werden door handelaar 2 machines afgeleverd, nog voor De Engelse radio-omroep, de li.B.C., heeft woensdagavond in haar nieuwsuitzending gemeld „onbevestigde berichten uit Zuid- Amerika" ontvangen te hebben volgens welke dr. Francois Duva- lier, president van Haïti, zou zijn vermoord. In officiële Engelse kringen kon hiervan geen beves tiging gekregen worden. De 55-jarige natuurkundige Duvalier werd in 1957 tot presi dent van Haïti gekozen. In mei 1961 werd hij voor een tweede ambtsperiode van zes jaar be ëindigd. In sepetmber maakte de regering van Haïti bekend dat een samenzwering ter omverwer ping van de regering en het ver moorden van dr. Duvalier was verijdeld. Enige dagen later bracht Duvalier ingrijpende ver anderingen in de legerleiding aan. In Ghana zijn 152 mensen uit preventieve hechtenis ontslagen, onder wie enige vooraanstaande leden van de oppositie. In een bekendmaking van het bureau van president Nkroemah komen de namen voor van de oppositie leiders dr. Danquah en Owoe- soe. Joe Appiah, die getrouwd is met een dochter van wijlen de Britse minister sir Stafford Cripps, wordt op de lijst niet ge noemd. Met inbegrip van het aantal gedetineerden dat op 5 mei door Nkroemah is vrijgelaten, zijn er totaal 312 mensen op vrije voe ten gekomen, wat naar men aan neemt bijna allen zijn die onder de Ghanese wet op de voorlopi ge hechtenis werden vastgehou den. Dr. Danquah. een 66-jarige ad vocaat, was bij de presidentsver kiezingen in 1960 kandidaat van de verenigde partij. Hij werd in oktober tezamen met mr. Appiah en ongeveer 50 anderen gearres teerd. De raadkamer van de recht bank van Nijvel (bij Brussel) heeft woensdag een aanklacht wegens bedriegelijk bankroet van de maatschappij Socoga ontvan kelijk verklaard en de affaire naar de rechter verwezen. Deze zaak heeft in 1960 het af treden van de toenmalige Belgi sche minister van Landbouw, baron De Vleeschauwer, tot ge volg gehad. Hij trad af nadat het weekblad „Pourquoi Pas" de mi nister ervan beschuldigd had dat hij, als juridisch adviseur, inder tijd bij het bedriegelijke bank roet waarbij vijf miljoen frank aan de activa van de firma ont trokken zou zijn, betrokken was geweest. Baron De Vleeschau wer heeft dit toen ontkend. De raadkamer heeft de be schuldigingen tegen zes beklaag den, twee directeuren van de firma, baron De Vleeschauwer en drie anderen naar de rechtbank van Nijvel verwezen. het algemeen bestuur over deze aanschaf besliste. Ondanks >^t feit dat de be- heerschapsleden schriftelijk van de gang van zaken op de hoogte werden gesteld, vond men alge meen deze gang van zaken niet erg aantr-kkelijk. Het waren vooral de heren Ceelaert uit Biervliet en Van H oteghem uit Philippine, die zich tegen deze gang van zaken verzetten. Na lang praten werd ten slotte besloten de aanschaf voor twee machines goed te keuren tot een bedrag van ƒ9.345,28 en even eens accoord te gaan met de aanschaf van een bijbehorende wagen tot een bedrag van ƒ500,-. Een voorstel tot het verpach ten van de kampwinkel en het beheer van de kantine voor een bedrag van ƒ0,20 per overnach ting te betalen door de exploi tant van de kampwinkel aan het Beheerschap werd goedgekeurd voor een tijdvak van twee jaar. Daarna zal deze kwestie op nieuw bekeken worden. Voor de pacht van de winkel waren er een drietal gegadigden ni. de heren Th. de Smet uit Philippine, M. Engels uit Bier vliet en Marteijn uit Oostburg. Na een drietal stemmingen werd de heer Engels uit Bier vliet als pachter van de kamp winkel aangewezen. Hem zal verzocht worden de aanwezige inventaris over te nemen. De heer Ceelaert informeerde of er ook een televisietoestel ge plaatst mag worden. Algemeen was het bestuur van mening, dat de cantine 's avonds om 21 uur 30 gesloten moet zijn, omdat de rust op het kampeerterrein ge handhaafd moet blijven. Voorts werd uitvoerig ge sproken over het feit, dat voor het noodcafé geen exploitant gevonden kan worden. De betrokken brouwerij kan niemand bereid vinden om dit noodcafé te betrekken, en wilde dit gebouw afbreken. Hiermede ging het bestuur niet accoord. Bij de directie van de brouwerij zal nog nader overleg worden gepleegd. Tijdens de rondvraag infor meerde de heer J. van der Peijl naar de prij van de speedboten. Er is in de Braakman gelegen heid 3 speedboten met water skiërs voldcinde ruimte te geven. De steiger voor het skiën heeft een der speedboot-bezitters zelf laten bouwen. De heer Van der Peijl meende, dat het kantoor van de bad meester slechts voor hem alleen toegankelijk moet zijn, en volle dig vrij moet zijn van de kleed ruimte. Hieraan zal in de toekomst tegemoet gekomen worden. Voorts opperde de heer Van der Peijl de mogelijkheid, om een Eraakmanzomerfeest te organiseren. Men wilde bekijken, of dit op korte termi'n nog te organiseren is. Voorts wenste de heer Van der Peijl dat de leden van de Beheerschapscommissie een be groting thuis gezonden krijgen. De burgemeester van Philip pine, de heer Van Hoek, meende dat dit thans onmogelijk i daar de secretaris van de Eeheer- schapscommissie aan zijn ge wone secretariewerk nauwelijks toekomt. De heer Van der Peijl meende, dat als het secretariaat gaat uit groeien tot een dagtaak er een vaste kracht aangetrokken zal moeten worden, die het werk voor het Beheerschap gaat doen. De nieuwe beheerder de heer Dourleijn, aldus de voorzitter, zou verschillende werkzaam heden kunnen overnemen van de secretaris. Vast staat echter dat de beleids kwestie i. in handen van het personeel gegeven mogen wor den, eklus was de algemene mening. Vervolgens informeerde de heer Van der Peijl naar de notu len var de vorige vergadering, die hij niet ontvangen had. Deze zijn inderdaad nog niet gemaakt _n vindt zijn oorzaak in de overbelasting van de secre taris van do Beheerschapscom missie. Ds vergadering werd hierop door de vc-—'ter gesloten. P.S. Denk ook aan het uitdelen van de yog- hurt-foldm met de 3,,Top i.uljes" 19S2 Leg de folclei bij de melkfles, zelfs als er niet om gevraagd wordt. Het rechtse bewind in Laos heeft woensdag besloten zijn eis te laten vallen, dat de nieuwe coalitieregering geen macht uit oefent, zolang het burgelij ke en militaire bestuur in de rechtse, de neutralistische en de linkse zóne niet is geïntegreerd. De rechtse minister van Voor lichting, Boeavan Norasing, ver klaarde na afloop van de kabi netsvergadering, dat het rechtse bewind echter blijft vasthouden aan zijn standpunt, dat de coali tieregering de goedkeuring moet hebben van de rechtse nationale vergadering. Dinsdag had de aangewezen premier van de voorlopige coalitieregering, de neutralisti sche prins Soevanna Phoema, de rechtsen ervan besschuldigd, dat zij de tot standkoming van de coalitie hadden getorpedeerd door te eisen dat genoemde twee punten in een proclamatie van de koning zouden worden opgenomen. Zijn halfbroer, de linkse prins Soephanoevong. was het met hem eens dat deze eisen een inbreuk betekenden op het vorig jaar in Zürich bereikte akkoord inzake Laos. Later zei een neutralistische woordvoerd; dat prins Soevan na niet offi-ieel van het kabinets besluit in kennis is gesteld. Een betrouwbare zegsman zei dat de prins er zijdelings van gehoord had en gezegd had dat dit on- aanvar - dbzar was. Woensdag werd vernomen dat de overeen komst van 12 juni een clausule bevat waarin gezegd wordt dat het coalitiekabinet binnen tien dagen na ondertekening moet bijeenkomen. II'- "oor hebben de drie fracties slechts tot vrij dag de tijd met het opruimen van str clblokken voor de proclamatie. In diplomatieke kringen in Volgens te Algiers uit Oran ontvangen berichten zou de te genstand van de O.A.S. aldaar nieen schrompelen. O.A.S.-leiders zouden thans pogen naar het bui tenland te vluchten. Volgens hoge functionarissen van scheepvaart- en luchtvaart maatschappijen oefent de O.A.S. te Oran druk op hen uit tenein de hen te bewegen tot medewer king bij het uitwijken van haar leiders. Vientiane achtte men het woens dag mogelijk, dat het rechtse bewind ziin eis, dat de nationale vergadering de coalitieregering moet goedkeuren, heeft laten vallen. Hiermee zou de laatste hinderpai 1 voor de koninklijke proclamatie van de nieuwe rege ring uit de weg zijn geruimd. „Wij hebben alle reden aan te nemen dat Antoine Gizenga niet meer in leven is", aldus verkla ren de advocaten van het voor malige hoofd van de regering van Stanleystad (Kongolese Oost provincie). Zij baseren hun veronderstel ling op het feit dat zij geen con tact met hun cliënt, die op een eilandje in de monding van de Kongo gevangen zit, hebben kun nen krijgen. De advocaten deden een be roep op de politieke commissie van de groep der Casablanca- staten stappen te doen bij de Kongolese autoriteiten en het secretariaat-generaal der V. N. om contact met hun cliënt tot stand te brengen. Zij willen voorts een beroep doen op de openbare mening en de organi satie voor Afrikaans-Aziatische solidariteit om te bewerken dat Gizenga een eerlijk openbaar proces krijgt. 64) Na de dode zo goed mogelijk met takken en keien beschermd te hebben tegen de wolven, keren Eric en zijn makkers naar het kamp van Leif Olavson terug. Eric zit een beetje met de bont handelaar in zijn maag, hij mag dan een keiharde zijn, een misda diger is hij zeker niet, Wanneer hij Leif te hard aanpakt kan dat wel eens grote onrust teweeg brengen. Het kamp komt in zicht en met fonkelende ogen richt Erwin zich in het zadel op. „We moeten een voorbeeld stellen", zegt de prins fel, „niemand kan ongestraft tegen 's konings gebo den in handelen, zelfs al is hij zo rijk en machtig als Olavson. En bovendien popel ik om die kerel betaald te zetten dat hij ons als gemene schurken gevangen durf de te nemen." Eric glimlacht vaag, hetgeen Erwin zo mogelijk nog feller maakt. „Waarom zeg je niets?" valt hij uit, „ben je het soms niet met me eens?" „O zeker," gromt Eric, „we zul len de vijand vernietigen. Laat da* maar aan mij over". Erwin vertrouwt het niet hele maal als Eric beslist, dat hij met Leif apart wil spreken. En zo slaan de twee tegenstan ders even later in Leifs weelderig ingerichte tent tegenover elkaar. „Thans zal ik met je afreke nen," zegt Eric grimmig. „Heb je nog iets ter verdediging aan te voeren vóórdat ik mijn oordeel zal vellen?" Het House of Lords, Engelands hoogste hof van beroep, heeft woensdag het beroep tegen zijn vonnis van een Nederlandse zee man, H. W. R„ verworpen. De 29-jarige varensgezel R. van het Nederlandse m.s. „Wiema" werd tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld wegens moord op het dienstmeisje mej. Margaret Hug hes te Menai Bridge, Anglesey. Noord-Wales. Mej. Hughes werd gewurgd aangetroffen even voor dat de „Wiema" uit Menai Bridge naar Liverpool vertrok. R. stelde dat een brief aan zijn vrouw die hij aan een beman ningslid van de „Wiema" ^ïad meegegeven om op de post te doen maar die in handen van de politie te Liverpool was gegeven, niet als bewijsstuk kon worden toegelaten. Deze brief stond vol gens de advocaat gelijk aan een bekentenis. De procureur-gene raal. sir John Hobson, zei dat er nooit een wet heeft bestaan vol gens welke mededelingen van een man aan zijn vrouw niet als bewijsstuk konden worden toe gelaten. Het landelijk prijsindexcijfer van het levensonderhoud voor gezinnen van hand- en hoofd arbeiders, zoals dat maandelijks wordt berekend door het Cen traal Bureau voor de Statistiek op basis 1951 100, gaf van medio april tot medio mei 1962 een daling te zien. Het indexcij fer inclusief A.O.W./A.W.W. daal de van 133 in april tot 131 in mei en 't indexcijfer exclusief A.O.W./ A.W.W. van 128 tot 126. De belangrijkste wijzigingen venden plaats in de sector voe ding waardoor het indexcijfer daalde van 134 tot 130. Binnen deze sector steeg het indexcijfer voor aardappelen, doch voor groenten en fruit liepen de in dexcijfers sterk terug. Voorts werd een prijsdaling geregis treerd voor eieren. Ook binnen de sector woning traden enkele vermeldenswaar dige veranderingen op. Voor deze sector daalde het indexcijfer van 142 tot 140 en wel als gevolg van een daling van het indexcijfer voor bloemen en voor vaste brandstoffen. HEDEN TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Exodus". OOSTBURG: Ledel-Theater, 8 uur: „Exodus". MORGEN Zuidersportparjc, Jcrr. v.v., „Terneuzen", 7 uur: Rijkswa terstaat 1P.T.T. en S.C. De MeijerSpadella. OP ÉÉN NA OUDSTE INWOONSTER VAN ZEIST VRIJDAG 102 JAAR De op één na oudste inwoon ster van de gemeente Zeist, me vrouw G. Knetemanvan Roe kei, wordt vrijdag 22 juni 102 jaar. De weduwe, die in 1860 in Rotterdam werd geboren, ver blijft sinds vijf jaar in rusthuis „Vredeoord" aan de Boschlaan, Ze verheugt zich in een redelijk goede gezondheid. Van een val partij in het voorjaar, waarbij mevrouw Kneteman een been brak, is ze weer volledig hersteld. De Rotterdamse ere-divisieclub Sparta heeft de K. N. V. B.-beker gewonnen door een overwinning met 1—0, na verlenging in de finale op de Delftse eerste divi sieclub D. H. C. DE SPORTTOTO In de sporttoto van zondag 17 juni jj. heeft zich geen enkele deelnemer met 13 punten gemeld. Er waren woensdag 12.00 uur wel 13 meldingen van 12 juiste uitslagen op het bondsbureau van de K. N. V. B. binnenge komen. Deze dertien gelukkigen delen nu het totaalbedrag van eerste tweede prijs (totaal ƒ130.475,en ontvangen netto 8.530,60 per goed ingevulde kolom. De Luxemburger Charley Gaul, die onlangs verklaarde niet aan de Ronde van Frankrijk deel te nemen, is op zijn besluit terug gekomen. Na een medisch onder zoek heeft de Luxemburger be sloten zondag 24 juni a.s. toch aan de start in Nancy te ver schijnen. De Duitser Hans Junkermanri heeft, evenals in 1959, de Ronde van Zwitserland gewonnen. Hij eindigde met zijn grootste con current, de Italiaan Franco Bal- manion, in de laatste étappe, welke werd gewonnen door de Duitser Dieter Kemper, in het grote peloton, dat een achter stand had van vijf minuten op de étappewinnaar. De Nederlan der Jacques van der Klundert reed in de laatste étappe naar de derde plaats, terwijl Jaap Kersten zich als zevende klasseerde. Heden overleed kalm, na een 1: geduldig gedrag onze geliefde Behuwd-, Gr< Overgrootmoede SUZANNA OL Weduwe var J. J. den En in de ouderdom jaar en 6 maan Uit aller n: CHR. C. DEN ENGE Hoek, 20 juni 19 Rusthuis „Avon De begrafenis plaats hebben o dag 23 juni d< 2.45 uur, op de ne Begraafpla Hoek. „Zuidersportp Terrein v.v. „Tei Morgenavond 2 Aanvang 7 RIJKSWATERS' —P.T.T. en S.C. DE MEIJ SPADELL HARDNEKKIGE Prikkel- en kram; Nacht- en rokersh BRONCHICUM helpt snel en zek« Flacon 2,bij U en Drogist. Krediet tot ƒ400 aankoop meubelen ningtextiel. Vraa folder. Discrete ling en zeer lage gen. Postbus 1083 dam. BOEKHAND! TAN DE SA Noordstraat T Julianastraat ZIEKEND ONGEVA1 g ■'-VVVVVVV-vvw-. VOORHANDEN: De ZOME voor de 1 waarin o] Trein-, B Prijs 60 Verkrijgb UITGEEI Europese vakbo Oran hebben weten, dat zij de evacuatie van alli uit het gebied vai vragen, als er niel een hergroepering sen in een autonoor om deze stad ko schriften verklaar bondsleiders dat c maatregel nodig „groepsmoord" op nen te voorkomen Het in Algiers tu O. A. S.-leiders en 1 uitvoerende bewint koord is wat de C slechts aangegaan personen die er me hun eigen belang digen dan die var in Algerië", zo stc de pamfletten te Overigens heeft leider van de O. A. Susini, die bedoe komst heeft geslo avond in een eland uitzending een ul 48 uur gesteld voor van de bepaling, d£ anen worden opge Mohammedaanse troepen. Als deze zou worden nageki O. A. S. n'^* ver zijn voor de mas van de Europeanen

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 4