Mappeldramatiek Binnenlands nieuws SPORTNIEUWS Eric de Noorman De Pelsjager AGENDA VOETBAL KORFBAL WIELRENNEN BOKSEN DUIVENSPORT UB V IS IJ Ei 'ZEEUW Prof. R. van Dijk bij auto-ongeluk omgekomen Bij een auto-ongeluk op Rijks weg 1 bij Muiden is zaterdag avond omstreeks half elf de 55- jarige prof. dr. R. van Dijk uit Aerdenhout om het leven ge komen. Volgens de politie moeten twee personenauto's bij de oostelijke oprit vande brug over de Vecht frontaal met elkaar in botsing zijn gekomen. Mevrouw Van Dijk en de be stuurder van de andere auto, de Amsterdamse aannemer J. Ger ritsen. moesten ernstig gewond naar ziekenhuizen in Utrecht en Bussum worden vervoerd. De politie vermoedt, dat de heer Gerritsen op de verkeerde rijbaan is terechtgekomen. Men beschikt echter nog niet over ge tuigen. Soldaat onttrok zich aan uitzending naar Nieuw-Guinea De dienstplichtig soldaat M. H. uit Oterleek die zich veertien dagen geleden door onder te duiken onttrok aan uitzending naar Nieuw-Guinea, heeft zich thans uit eigen beweging gemeld op de secretarie van zijn ge meente. Hij is kort daarop door de politie aangehouden. HEDEN TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Exodus". Gemeentehuis, 2 u.: 'Aanbe steding aanleg en riolerings- en bestratingswerken in het exploitatieplan „West" le ged. Sluiskil. Zuidersportpark, terr. v.v. ,Tern. Boys", 7 uur: Rijkswa terstaat 2HKC en Mistrap- persHSV. AXEL: 9 uur: Prov. rundvee- keuring. Het Centrum 8 uur: „Voor schurken geen genade". DE KNOL: 2 uur: Prov. rund veekeuring. OOSTBURG: Ledel-Thealer, 8 uur: „Exodus". MORGEN TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Exodus". Hotel „Rotterdam", 2 uur: Algemene vergadering Coöp. Boerenleenbank. Zuidersportpark, terr. v.v. „Tern. Boys", 7 u.: Scheeps werfMeterfabriek en PZEM De Hoop. Bethel, 7.30 uur: Evangeli satie-samenkomst. OOSTBURG: Ledel-Theater, 8 uur: „Exodus". HAGENAAR NA VECHTPARTIJ GESTORVEN. De echtgenote van de zater dagavond bij een vechtpartij ge wonde Hagenaar J. B. H. vond hem zondagmorgen in bed dood naast zich liggen. De man schijnt bij een straatgevecht met de 19- en 21-jarige broers V. zodanig in wendig letsel te hebben opgelo pen, dat de gevolgen fataal voor hem waren. Het kinderloze echtpaar H. bracht de zaterdagavond tot half twaalf door in een café aan de Nieuwe Haven, dat dicht bij hun woning aan de Nieuwe Hekke- laan is gelegen. Nadien gingen de 41-jarige man en zijn vrouw frites eten in een établisse ment aan het Spui. Daar waren vier jongelieden bezig met het spelletje „handjedraaien". De man mocht op zijn verzoek mee doen en verloor een rondje bier. Toen hij niet direct betaalde werd hij gesard, omdat hij niet tegen zijn verlies zou kunnen. Aangezien deze woordenwisse ling dreigde te ontaarden in een vechtpartij zette de kastelein zijn klanten buiten de deur. Daar zetten H. en de broers V. de strijd voort. H. ging tegen de grond en kreeg nog een paar trappen na. Zijn vrouw sleepte hem vervolgens naar huis, bracht hem naar bed en waste enige verwondingen aan de rech terkant van zijn hoofd schoon. Toen zij zondagmorgen om een uur of negen ontwaakte kon zij hem niet wakker krijgen. Een buurman en later de G.G.D. con stateerden dat H. dood was. Aangezien de kastelein de broers V., van beroep winkelbe dienden, niet kende, werd na een fotoselectie uit het politie-archief de jongste broer herkend. Deze was een keer gegrepen voor joy riding. Zondagmiddag omstreeks zes uur werden de broers opge pakt. Zij worden als verdacht van zware mishandeling, de dood ten gevolge hebbend, in voorarrest gehouden.. Sectie moet uitmaken waaraan H. gestorven is. STEEKPARTIJ IN ROTTERDAM In de nacht van vrijdag op zaterdag zagen enige voorbijgan gers op de Schiedamseweg in Rotterdam een hardlopende man plotseling in elkaar zakken. Het was de 21-jarige stukadoor A. W. G. uit Rotterdam die tijdens een dronkenmanstwist met de hem bekende 23-jarige zeeman G. M. ook uit Rotterdam met een mes in de buik was gestoken. Een half uur na het gebeurde meld de M. zich op het bureau Mar- coniplein waar hij bekende het misdrijf gepleegd te hebben. Hij had de steek toegebracht met een zakmes. De toestand van het slachtoffer, dat opgenomen is in het Dijkzichtziekenhuis, was re delijk. KIND VERDRONKEN Zondagmiddag is het zesjarig zoontje uit het gezin Sunder, wonende aan de Gaagweg Schipluiden verdronken. Het kind was in een onbewaakt ogenblik te water geraakt in een langs de weg lopende sloot bij de ouder lijke woning. AAN DE GEVOLGEN VAN VERKEERSONGELUK OVERLEDEN Vrijdagavond is in het Juliana ziekenhuis te Apeldoorn over leden de 18-jarige jongeman H J. Hartgens uit Apeldoorn, die op tweede pinksterdag in Loenen (Veluwe) bij een botsing met een vrachtauto zeer ernstig werd ge wond. Hij reed toen met zijn motor frontaal op deze vracht wagen. BOERDERIJ AFGEBRAND NA BLIKSEMINSLAG Tijdens een kort maar hevig onweer, heeft in de nacht van zaterdag op zondag de bliksem de boerderij van de heer H. J. Assink in de buurtschap Averlo (gemeente Diepenveen) getrof fen. De boerderij geraakte in brand en de tien bewoners kon den zich maar amper in veilig heid brengen. De Diepenveense brandweer was spoedig ter plaat se, maar kon niet verhinderen, dat de boerderij met inboedel ge heel uitbrandde. Ook de Deventer brandweer verleende assistentie. De heer Assink was slechts laag ver zekerd. Het gezin wordt in een houten bijgebouwtje onderge bracht. DODELIJK VERKEERSONGELUK De 49-jarige motorrijder D. Molema uit Amsterdam is vrij dagavond op de kruising Spaarn- dammerdijkOostzaanstraat in de hoofdstad onder een truck met oplegger geraakt en ter plaatse overleden. De motorrijder ver leende geen voorrang aan de truck met oplegger. MEISJE OMGEKOMEN BIJ VERKEERSONGELUK Het 14-jarig meisje G. J. P. uit Nijverdal is vrijdag om 't leven gekomen, nadat zij door een mi litaire vrachtauto werd gegrepen. Het slachtoffer fietste in de grote traat te Nijverdal en wilde een geparkeerde auto passeren juist toen haar twee militaire auto's achteropkwamen. Zij is onder één van deze auto's terechtgeko men en in het Irer.eziekenhuis te Almelo aan haar verwondingen bezweken. SCHOLIEREN ALS STRAATVEGERS IN BREDA Ernstige klachten over de ver vuiling van de stad hebben de directeur van het gemeentelijk vervoerbedrijf te Breda doen be sluiten een actie op touw te zet ten om scholieren bij wijze van bijverdienste als straatvegers te laten optreden. De eerste groep, bestaande uit middelbare scho lieren, die speciale overalls dra gen, is al begonnen. Vijfentwin tig hebben er zich tot dusver ge meld. De jongelui kunnen in een vijfdaagse werkweek een netto loon variërend van 45 tot 60 verdienen. De gemeentee Breda hoopt op deze manier het nijpend perso neelstekort in de reinigingssec tor enigszins te compenseren. Korte inhoud van het voorafgaande: Door de zeer natte herfst van 1961 hebben de. bouwboeren slechts met grote moeite hun aard appelen uit de grond gekregen. De prijs was laag: zeer vele partijen zijn voor slechts 910 cent per kg verkocht. Bewaring kost geld en men verwachtte niet, dat de prijs in de loop van de winter be langrijk zou stjjgen, temeer daar blijkbaar voldoende, in voorraad was. In maart begonnen de prijzen in de winkels wel wat op te lopen, maar de grote stijging kwam pas in april en wel doordat plotseling grote kansen ontstonden voor uitvoer naar Engeland. De Engelse Potato Marketing Board had n.l. een kleine vergis sing gemaakt. Zij had berekend, dat er in Engeland voldoende aardappelen aanwezig waren' en dat invoer niet nodig' was. Dit bleek niet te kloppen, althans niet voor de goede kwaliteiten. In Londen, Birmingham, Liverpool e.a. grote steden liepen de prijzen op tot boven de 75 cent per kg en later zelfs tot ruim een gulden. Daarom werd ijlings invoer toegestaan en, zoals vanzelf spreekt, de Nederlandse handelaren maakten daar gebruik van. Toen ste gen ook in ons land de prijzen en wel tot 40 of 50 cent per kg. Het gevolg was, dat vele dagbladen onverwijld ingrijpen van de regering eisten. Er werd ingegrepen Op voorstel van het Produktschap voor Aardappelen werd de uitvoer verboden, behalve een hoeveelheid van 15.000 ton, want dat kon er nog wel af. Toen ontstonden moeilijkheden. Vele handelaren hadden immers al contracten voor aflevering in het buitenland af gesloten. Zij konden'nu niet aan hun verplichtingen voldoen en zij kwamen in verzet. Het Produktschap maakte nog een fout, door een verordening af te kondigen die alleen het bestuur mocht uit vaardigen, hetgeen nogmaals veel kritiek opleverde. Intussen bleek het uitvoerverbod (in feite een contingentering) weinig invloed te hebben, want de prijzen daalden nauwelijks. Het koude voorjaar hield aan en men werd bang, dat men tekort zou komen. Daarom werd op 17 mei j.l. een prijsstop afgekondigd voor de groot- en kleinhandel. De prijzen werden „bevroren" op die van 16 mei. Ook dat was niet naar de zin van de handelaren en men dreigde zich niet aan de prijsstop te zullen houden. Men zeide, dat er nog grote partijen aardappelen waren, die voor veevoeder of fabriek matige verwerking bestemd waren, maar die best gegeten konden worden. Geen aardappelen meer De regering ging nu verder. Met ingang van 30 mei werd een maximumprijs voor de consument vastgesteld van 40 cent; na 5 juni mocht de consumentenprijs ten hoogste nog 35 cent zijn. Dit betreft dan uiteraard uitsluitend oude aardappelen. De prijs van de nieuwe is vrij. Er waren alleen nog geen nieuwe (slechts import en kasgoed). Direct daarop verklaarden de groothandelaren geen aardappelen meer te zullen afleveren en wel met ingang van 31 mei, omdat zij niet wensten af te leveren tegen de door de regering vastgestelde prijzen. De kleinhandel verzocht nu telegrafisch de regering de voorziening met aardappelen te garanderen. Ook lijden de klein handelaren schade, doordat de consumentenprijzen lager kwamen te liggen dan de inkoopprijzen. Natuurlijk moet elke regering in zulke omstandigheden wel ingrijpen en zorgen, dat de piepers „los" komen. Trouwens, nu de uitvoer zo goed als stil ligt, zou het te dwaas zijn om los te lopen, de nog aanwezige aardappelen vast te houden. Het zal er wel op neer komen, dat ieder een klein beetje aan zijn trekken komt. Behalve dan de boer Achtergronden van het drama Hoewel de landbouwbladen uiteraard veel aandacht aan het geval hebben besteed (en die er nog aan besteden) speelt dit drama zich bijna geheel af buiten de gezichtskring van de boer. Want de boe ren hebben hun aardappelen vroegtijdig verkocht tegen zeer lage (zelfs verliesgevende) prijzen. Zij profiteren helemaal niet van de zeer hoge prijs die de consument thans betalen moet. Wij zouden dus kunnen concluderen, dat de afzet van een belang rijk agrarisch produkt hier wel zeer in gebreke is gebleven. Geen zinnig mens kan immers van de boer eisen, dat hij aardappelen teelt tegen verliesgevende prijzen <en dat is in 1961 gebeurd), ter wijl daarna anderen met zeer grote winsten gaan strijken. De handel zou hierop antwoorden, dat hij veel risico draagt. Dat is vier jaar geleden wel gebleken, toen men vrijwel aan de grond zat en grote voorraden onverkocht bleven. Vele boeren zullen door de thans opgetreden wantoestanden wel tot de conclusie komen, dat zij ook op dit gebied de afzet in eigen handen moeten nemen en anderen zullen dat wel weer gaan bestrijden. Ook de thans toege laten termijnhandel in aardappelen zal weer veel kritiek ontmoeten, ook al kan die in normale omstandigheden prijsregelend werken. Het meeste onderzoek Zonder ons in de opgeworpen strijdvragen te storten, kunnen wij echter toch wel het volgende vaststellen. Er is geen land ter wereld, waar zoveel wetenschappelijk onderzoek wordt verricht ten dienste van de aardappel. Wie op dit gebied enigszins thuis is, kan zo maar een groot aantal instellingen opsommen. Ook de handel kan zich beroemen op een aantal organisaties, die hun weerga (in aantal) in geen land ter wereld vinden. DODELIJKE VERKEERS ONGELUKKEN Te St. Oedenrode is zaterdag avond om half zeven de 12-jarige jongeman H. de Jong uit St. Oedenrode bij een verkeersonge luk om het leven gekomen. Het ongeluk deed zich voor op de verkeersweg St. Oedenrode Veghel. De jongeman stak plot seling de weg over. kwam in bot sing met een passerende per sonenauto en werd vervolgens door een autobus overreden. De jongen was op slag dood. De personenauto kwam met de bus in botsing en werd groten deels vernield. De inzittenden zijn uit de auto geslingerd, maar liepen slechts lichte verwondin gen op. Het verkeer ondervond vertraging. Zaterdagavond omstreeks 9 uur is dc 22-jarige J. H. Olyslager uit Stadskanaal in een flauwe bocht, vermoedelijk door te hoge snelheid, op Rijksweg 34 onder Gieten van de weg in een sloot gereden, zittende in een per sonenauto. De heer O. was op slag dood. De 66-jarige gardenier J. Sierk- stra uit Witmarsum, Friesland, is zaterdag in de hoofdstraat in zijn woonplaats om het leven gekomen toen hij deze straat met zijn bromfiets wilde oversteken en daarbij werd aangereden door een personenauto. De man was op slag dood. Dodelijk ongeluk bij de Avondviesdaagse De 16-jarige J. W. Costeris te Doorn is zaterdagmiddag na een aanrijding aan de bdkomen ver wondingen overleden. Als deelnemer aan de „Avond vierdaagse" te Doorn werd hij vrijdagavond ter hoogte van de Beukenrodelaan door een hem achteropkomende auto, bestuurd door W. S. uit Driebergen, ge grepen, waarbij het slachtoffer een schedelbasisbreuk opliep. Hij werd eerst naar een zie kenhuis te Zeist en later naar het Stads- en Academisch zie kenhuis te Utrecht vervoerd, werd het slot van de Avondvier- dagse, een gezamenlijke optocht, afgelast. Blind meisje slaagde voor eindexamen HBS-A Aan de Rijks-H. B. S. te Venlo is zaterdag het einddiploma H. B. S.-A uitgereikt aan Ma- rietje Caps, een blind meisje, dat de cursus met succes heeft door lopen dank zij eigen doorzet tingsvermogen, maar ook dank zij de bijzondere medewerking van leraren en klasgenoten, die haar op vele manieren hebben bijgestaan om haar handicap te overwinnen. Bij de uitreiking werd een tele gram met gelukwensen van dr. H. Janssen, de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, voorgelezen. De burgemeester van Venlo, dr. L. de Gou, woonde de uitreiking bij. De directeur van de Rijks- H. B. S., dr. J. Vrijling, benadruk te dat aan de blinde leerlinge dezelfde normen en eisen zijn gesteld als aan de overige leer lingen en dat zij bij het eind examen ook precies dezelfde be handeling heeft ondergaan. Mej. Caps is van plan in Nij megen sociologie te studeren. UITSLAGEN VOETBALPROGRAMMA K. N. V. B. (Amateurvoetbal.) OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Zaterdag 16 juni. Xerxes Standaard 1—3 JOS Velocitas 52 Vlissingen Quick (N.) 47 Zondag 17 juni. Standaard Xerxes 22 (Xerxes kampioen.) Velocitas JOS 12 Quick (N.) Vlissingen 23 De eindstand Xerxes JOS Standaard Vlissingen Quick (N.) Velocitas 10 6 2 2 10 5 3 2 10 4 4 2 10 4 2 4 10 2 2 6 10 2 1 7 22—16 14 19—13 13 24—25 12 27—24 10 20—26 6 17—25 5 De zo talrijke organisaties zouden, zo wij kritiek op hun grote aantal dorsten uiten, via hun secretarissen (-esses) hun nut, deugd en onmisbaarheid wel zó aantonen, dat wij het wederwoord (alleen reeds vanwege de vele daaraan verbonden schrijfarbeid) volmaakt schuldig zouden moeten blijven. Daar beginnen wjj dus niet aan. Waar wij wèl aan beginnen is: zeggen, dat hei ondanks al dat vele en diepgaande onderzoek ondanks de organisaties waarin voor vrijwel elke aardappel een plaats is, niet mogelijk blijkt de afzet bevredigend te doe,n verlopen. Vermoedelijk zijn wij lieie bollebozen in het opt wetenschappelijk verantwoorde wijze produceren van allerlei voedsel, maar wat wjj winnen door onze vlijt en onze kennis, gaat voor een groot deel weer teniet doordat wij de afzet niet beheersen. De tuinbouw heeft deze les al heel vroeg geleerd en zelfs bij voortbrengselen die geen stapelprodukten zijn als aardappelen (Nadruk verboden.) (Betaald-voetbal.) EERSTE DIVISIE. Beslissingswedstrijd. SHS—SVV 2—0 (SHS blijft in de Eerste Divisie.) TWEEDE DIVISIE. Zwolse BoysLonga 1—4. Halve finale K.N.V.B.-beker WageningenSparta 17. ZUID I. Prom. naar de Tweede Klasse Zeeland Sport R W B 24 St. Mich. Gestel Sparta '25 40 BRAZILIË WERELDKAMPIOEN Chili definitief op de derde plaats Het Braziliaaanse team heeft zijn wereldtitel geprolongeerd. In de finale te Santiago versloeg de ploeg het team van Tsjecho Slo wakije met 3—1. Bij de, rust was de stand 11. Chili is zaterdag door een 10 (00) zege op Zuidslavië defini tief op de derde plaats geëindigd. Het beslissende doelpunt viel enkele seconden vóór het eind signaal en werd gescoord door linksbuiten Rojas. LuctoiBlauw-Wit 8—2 Na het beginsignaal van de ontmoeting tegen „Blauw-Wit" werd direct fel aangepakt en de eerste aanvallen scheipen voor Luctor vele kansen. Het was dan ook niet te verwonderen dat Jackie Tholens met twee goede treffers de score op 20 bracht. In de volgende aanval vlotte het niet best, terwijl nu „Bl.-Wit" gevaarlijk kwam opzetten. Er was echter een verdedigingsfout voor nodig om de stand op 21 tc brengen, hetwelk geschiedde vlak vóór de rust, doch direct daarop was het Hannie de Jonge die er voor zorgde dat met een 31 stand de rust intrad. In de tweede helft was de thuisclub veel sterker en met 'n doorloopbal maakte Ad Gene er 4—1 van, terwijl Daan Hamelink met een prachtig schot na 14 min. de stand op 5—1 bracht. Men bleef aanvallen en na 20 min. nam J. Tholens nummer 6 voor zijn rekening (6—1). Jaap v. d. Staal verhoogde de stand tot 71. Dc gasten wisten even uit de verdrukking te komen en brachten de stand op 7—2, doch even voor het einde maakte Han nie de Jonge er 8—2 van, waar mee ook het einde kwam. Na de wedstrijd werden bloe men aangeboden, terwijl des avonds het kampioenschap in be sloten kring werd gevierd. De stand is thans: Luctor 12 11 Blauw-Wit 14 8 Volharding 14 7 7 4 4 3 3 Olympia De Poel Vitesse Vios II W. K. V. 14 12 11 12 13 0 23 117-17 3 19 82-44 5 16 6 15 7 9 7 8 9 6 0 10 6 56-46 63-70 44-79 30-42 33-95 37-69 ZEEUWSE KORFBALBOND LUCTOR KAMPIOEN VAN DE TWEEDE KLASSE B. Het is het Terneuzense „Luctor" gelukt ongeslagen beslag te leg gen op de korfbaltitel in de 2e klasse B. van de Z. K. B. Dat de ploeg het meeste recht op deze titel had. blijkt wel uit het feit, dat het kampioenschap werd behaald met nog twee te spelen wedstrijden in het voor uitzicht. terwijl van de grootste concurrent „Blauw-Wit" uit Kloetinge zelfs met 82 werd gewonnen. De Luctorianen zijn nu meteen gepromoveerd naar de Eerste Klasse en zullen daar dus vol gend jaar hun geluk moeten gaan beproeven. WIELERKOERS TE HEIKANT. Zondagmiddag werd onder zeer grote belangstelling de wieler koers voor amateurs en onafhan- kelijken te Heikant verreden. Praktisch de gehele koers werd beheerst door Th. Ver schuren, de plaatselijke favo riet uit St. Jansteen, die bijna driekwart koers voor eigen re kening heeft genomen. Hij wist zich kort na de start bij Verberckmoes uit Vrasene (B.) en E. Farenhout uit Spijke- nisse, die reeds uit het peloton ontsnapt waren, aan te sluiten. Toen deze beide na een val de aansluiting met Th. Verschuren misten, reed deze geheel alleen verder, terwijl hij gestadig zijn voorsprong wist te vergroten. De uitslag luidde: 1. Th. Ver schuren te St. Jansteen, de 10C km in 2 uur, 44 min. en 20 sec.; 2. H. Peters te Heemstede op 1 min.; 3. R. Hoogerland te Kapel- Ie; 4. C. v. d. Borst te Ètten; 5. C. J. P-aymans te Tilburg; 6. W. van Heist te Haarsteeg; 7. Ste vens te Dussen; 8. N. Walravens te 's-Hertogenbosch; 9. Th. Ouds hoorn te Waverveen en 10. G, Deegens te Kapelle. Ingemar Johansson Europees kampioen zwaargewicht De Zweed Ingemar Johansson is zondagavond in Gö-thenborg Europees kampioen in 't zwaar gewicht geworden. In de achtste ronde sloeg Johansson, titelhou der Dick Richardson (Gr.-B.)! knock out. Verzoek tot opheffing van parlementaire onschend baarheid van Bidault De Franse minister van Justi tie heeft zaterdag een gerechte lijk verzoek tot opheffing van de parlementaire onschendbaarheid van oud-premier George Bidault ingediend bij de voorzitter van de nationale vergadering. Zoals bekend is Bidault voor zitter van de „nationale verzets- raad", die tegen de politiek yan president DeGauJJe strijdt. 61. Razendsnel richt Thorfinn zich op, om Leif Olavsons aanval zo goed mogelijk op te vangen. Maar zover kopjt het niet. Met een beerachtig gebrul wordt het tentdoek weggerukt en Svein Langtand springt vlak achter Leif naar binnen. Eén klap van Sveins arm is voldoende om de hande laar, die toch ook geen kleintje is, te vellen. „Svein!" schreeuwt Eric, die zijn ogen nauwelijks geloven kan, bij de aanblik van zijn trouwe mak ker. „Svein, dood hem niet!" Verongelijkt staart de Sakser over zijn gevallen tegenstander heen, maar zün hele gezicht straalt. Snel zijn nu Erwin en Eric losgemaakt, en de Noorman geeft bevel de strijd te staken. „Net op tijd, hé Noorman," gromt de lange Sakser, „al vraag ik me af, waarom ik hun niet hun vet geven mocht." „Hoe wist je..." begint Erie. „Tja, dat wist ik helemaal niet, dat is het leuke nou," grinnikt Svein. „Puur toeval, zogezegd. Ik hoorde van Ulv, dat,..." „Ulv?" roepen Eric, Erwin, Thorfinn en ook de langzaam bijgekomen Leif uit één mond. Dan knikt Eric. „De sluwe schurk," mompelt hij, „dat was handig in elkaar gezet." „Waar heb je 't over," bromt Svein achterdochtig, „handig in elkaar gezet? Heeft iemand mij Cr tussen genomen soms?" „Ulv, waar is hij?" zegt Eric fel. „Mogelijk kunnen we hem nog achterhalen, hoewel ik vrees, dat hij ons allemaal te slim afgeweest is." PRIJSVLUCHT UIT NOYON Bond van Zaterdagvliegers. „E.M.M." - Terneuzen. Snelheid eerste duif 1426 m;; snelheid laatste prijswinnende duif 1334 m. 1. G. Hamelink; 2. J. Jansen; 3, 4, 7 en 9. D. Deurwaarder; 5. J. Dhaeze; 6. W. de Vos; 8. M. Drabbe en 10. K. Oppeneer Twee Amerikaanse officieren in Vietnam gedood Twee officieren van 't Ameri kaanse leger zijn zaterdag omge komen, toen het door hen bege leide Zuidvietnamese legercon- vooi in een communistische hin derlaag liep. Aldus is door een woordvoerder van het Ameri kaanse leger te Saigon meege deeld. Een Amerikaanse woordvoer der zei later dat bij dc aanval ten minste zestien Vietnamese sol daten waren gedood en eep.on bekend aantal gewond.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3