Met Esso bent u beter uit Meer dan 3 miljard! PICI Binnenlands nieuws Eric de Noorman De Pelsjager Brom Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW ZATERDAG 16 JUNI 1962 ZATERDAG Algem. vergadering Waterschap „Het Vrije van Sluis" AGENDA Stop 'n tijger in uw tankt MIJNWERKERS IN ROERGEBIED WILLEN STAKEN ONTVOERING IN ALGERIE Charmant bruin Jongeman aangehouden verdacht van oplichting (5000 dollar) BEURSO VERZICHT Coöp. Boerenleenbank «Terneuzen» RAIFFEISENBANK Akelige get: Zwaar gew< BOUW VAN EEN NIEUW GEMAAL OP DE SLUIS TE CADZAND. Donderdag werd in hotel Mabesoone te Oostburg de alge mene vergadering van 't Water schap „Het Vrije van Sluis" ge houden. In zijn openingswoord herdacht de dijkgraaf, de heer J. B. Becu, het overleden bestuurslid de heer Cam. Vercraeije uit Aardenburg. Aan de heer J. van Dongen, die onlangs benoemd werd tot lid van Gedep. Staten van Zee land, werd een gelukstelegram gezonden. De aangeboden rekening over het jaar 1961, aldus de dijk graaf, toont in tegenstelling tot andere jaren, een klein verlies. Dit komt o.m. door de extra werkzaamheden, die door de overvloedige regenval in het natte jaar 1960 moesten worden verricht. De hoogconjunctuur brengt eveneens een stijging van de kosten met zich. Zo zijn de pos ten lonen en salarissen belang rijk verhoogd, en komen de aan bestedingen o.a. door de verkorte werkweek en hogere contract lonen, duurdere materialen etc. hoger uit dan geraamd was. Voorts werd in 1961 enkele extra werken uitgevoerd, o.a. het verharden van 1700 m. puinweg, het opknappen van de woning bij het gemaal, revisie van het gemaal in de Zwartepolder, ver betering van een stuk kustweg in de Nieuwhovenpolder en nog enkele wegverbeteringen. Het pensioenfonds vraagt een hogere bijdrage van jaarlijks 20.000. Het uitblijven van de bijdrage wet van de Provinciale bijdragen voor het onderhoud van de wegen kostte het Water schap in plaats van een hogere uitkering uit dit fonds een extra belasting van nog eens 13.000. Een vijftal grote werken, ver beteringen van verschillende we gen werden aanbesteed en zijn inmiddels gegund. Bestek 1 werd gegund aan fa. Blankaert te Brugge voor 187.700. Bestek 2 aan aanne mersbedrijf J. Jansen voor 117.122. Bestek 3 aan aanne mersbedrijf Hol voor 137.390. Bestek 4 aan aannemersbedrijf Den Oude voor 149.820 en het vijfde bestek werd gegund aan aannemersbedrijf De Ruijsscher voor ƒ120.330. Het overige werk aan de wegen en waterleidingen zal in eigen beheer worden uit gevoerd. De overspannen arbeidsmarkt vraagt van het bestuur een zo danig beleid, dat men voor de arbeiders er uit haalt, wat er in de C.A.O. zit, om overlopen naar de industrie zoveel mogelijk te voorkomen. Voor 1963 is een subsidie van de Cultuur Technische Dienst te verwachten groot 375.000 voor de verbetering van de wegen. Hiermede kan 16 km wegdek on derhanden genomen worden. Ge zien de krappe begrotingspositie stelt het bestuur voor, om deze 16 km weg onderhanden te nemen en de totale realisering van het 10-jarenplan met 1 jaar te verlengen. Voorts deelde de dijkgraaf in zijn openingstoespraak mede, dat de duinpaden te Cadzand en Retranchement in het kader van een D.A.C.W.-werk zijn aange legd en dat de Ringdijk overge nomen zal worden door de ge meente. Voor wat betreft het Zwin heeft men zich gewend tot Rijkswaterstaat met het drin gend verzoek een definitieve op lossing voor de geul te bevorde ren. Het Waterbeheersingsplan om vat o.m. de uitgewerkte gemaal plannen voor Cadzand, een vol ledig nieuw gemaal te Nieuwe Sluis en een sluis te No. Zeven. Voorts zullen alle aansluitende waterleidingen in dit plan ver werkt zijn. De vraag is klem mend. of voor deze bijzondere voorzieningen het dijkgeschot zal moeten worden verhoogd. Toe zicht op de nieuwe gemalen, het onderhoud en de maalkosten zul len o.a. veel hoger zijn dan die van de huidige sluizen en gema len. De paalhoofden vóór de kust te Groede leden het voorjaar ernstige schade door de stormen. Door alle beschikbare werklieden in te zetten is men er in geslaagd dit tijdig te herstellen. De dijkgraaf sprak de wens uit, dat men in eendrachtige samenwerking de komende perio de, die voor het waterschap van groot belang is. tegemoet kan gaan. HEDEN TERNEUZENLuxor-Thcater, 8 uur: „Exodus". Concertgebouw, 8 uur: „De wet van de oorlog". Zuidersportpark, terr. v.v. „Tern. Boys", 6.45 uur: Ter- neuzenVogelwaarde". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Afspraakje in septem ber". SPUI: Sportterrein, 4.15 uur: Spui I—-Zaamslag I. OOSTBURG Ledel-Theater, 8 uur: „Erodus". MORGEN TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Exodus". Concertgebouw. 4 u. en 8 uur: „De wet van de oorlog". AXEL: Het Centrum, 3.45 u.: „Afspraakje in september"; 8 uur: „Voor schurken geen genade". OOSTBURG: Ledel-Theater, 3 en 8 uur: „Exodus". Het jaarverslag 1961 werd aangeboden en goedgekeurd. De heer A. G. Calon verzocht het waterschap per 1 september a.s. om ontslag als ontvanger, in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Dit ontslag werd op de meest eervolle wijze verleend. Tot nieuwe ontvanger werd de heer E. J. J. Magnus benoemd, thans adjunct-commies A. Het visrecht in de diverse lei dingen en sloten werd verpacht voor totaal 3781. Het voetpad te Aardenburg, Oliepotsepad genaamd, werd op verzoek van de heer Trapman aan het verkeer onttrokken. De onderhoudsplicht van de Prinses Beatrixstraat te Sehoon- dijke werd aan de gemeente Schoondijke overgedragen, daar deze straat door de bebouwingen midden in de gemeente Schoon dijke is komen te liggen. Aan de gemeente Schoondijke werd een afkoopsom van 2500 voor de onderhoudsplicht toege kend. Ook de weg door de Kievitte- polder te Cadzand. de Boulevard de Wielingen, werd in onderhoud aan de gemeente Cadzand over gedragen, daar ook deze weg van meer belang voor de gemeente Cadzand is dan voor het water schap. Hiermede is een bedrag van ƒ3000 gemoeid, de geraam de kosten van een oppervlakte behandeling. Voor verbetering van wegen, het uithalen van bochten en ver bredingen werden verschillende grondaankopen en ruilingen door de algemene vergadering goed gekeurd. o.a. te Biervliet voor de Geertruidapolderweg, en te Wa terlandkerkje voor verbetering van de weg naar IJzendijke, en voor de aanleg van de Roeselae- restraat te Aardenburg. De vergadering ging akkoord met de opheffing van de grint wegcommissie NieuwvlietSluis Retranchement en was het eens met de verdeling van de schulden en onderhoudsplichten van de onder deze commissie vallende wegen. Verhoging en verzwaring van zeedük Breskens no. Eén. In het kader van de Deltawet is het ontwerp gereed gekomen voor de verbreding en verhoging van de zeedijk Breskens no. Eén, een der meest zwakke plekken in de zeewering langs de Schelde. De goedkeuring van de provincie op dit plan werd inmiddels ont vangen, Het wachten is thans nog op de Rijksgoedkeuring om dit werk te kunnen uitvoeren. Aankoop nieuwe peilboot. In samenwerking met de pol der Oud en Jong Breskens, de ealamiteuze Zwarte- en Ador- nispolder en de Waterkering te Hoofdplaat zal een nieuwe peil boot worden aangeschaft, die al deze waterschappen, die belan gen bij de kustverdediging heb ben, gezamenlijk zullen exploi teren. Vorts besloot de algemene ver gadering tot het plaatsen van een pompinstallatie op de sluis te Cadzand (haven). Hiermede is een bedrag van 500.000 ge moeid. Daar dit werk past in het kader van de Deltawet mag, al dus de dijkgraaf, worden ver wacht, dat het Rijk voor dit ge maal een financiële bijdrage zal verlenen. De bestaande waterleidingen zullen in de toekomst belangrijk verruimd moeten worden om de afvoer van het hemel- en grond water te bevorderen. Het bestuur acht het verant woord om voorlopig zelf de financiering van de pompinstal latie ter hand te nemen, zulgs in afwachting van de later te ont vangen subsidie. De binnenwa terstanden zullen dan bil een hoge zeewaterstand in de hand gehouden kunnen worden. De heer P. de Bruijne stelde, dat hij zich inderijd verzet heeft tegen de plaatsing van een ge maal op de sluis en dus ook tegen de financiering hiervan is. Voorts vroeg hij zich af, of het op den duur Rijkswaterstaat wordt, die baas is in de water huishouding van het waterschap. De dijkgraaf bestreed dit, doch stelde hierbij, dat als men sub sidie vraagt, men moet verwach ten dat de plannen waarvoor ge meenschapsgeld wordt gevraagd, in overeenstemming zijn met de Rijksplannen, in dit geval de Deltaplannen. Andere ingelanden wezen er op. dat er in het verleden een te grote overlast van hemelwater is geweest. Zonder stemming ging men ten slotte met dit plan akkoord. Tijdens de rondvraag werd an dermaal de situatie bij de hoof den te Cadzand onder de aan dacht gebracht. Hierover zal, al dus de dijkgraaf, binnenkort een voorstel aan Rijkswaterstaat ge daan worden. Na afloop van de algemene vergadering verenigden allen zich aan een palingmaaltijd, waarna per extra-bussen een ex cursie gemaakt werd naar de diverse werken, die in uitvoering zijn, en werd tevens de situatie te Cadzand-Haven, waar het nieuwe gemaal komt, in ogen schouw genomen. GIFTIGE DAMPEN IN WESTDUITSE STAD Een deel van de bevolking van het Westduitse stadje Lingen, dat ten oosten van Twente aan de Eems ligt, wordt bedreigd door giftige dampen. Een Neder landse vrachtauto met aanhang wagen, die met 45 vaten tetra- thyl-lood op weg was van Ham burg naar Nederland, raakte donderdagavond plotseling in brand. Bij het blussen werd minstens één vat beschadigd, waardoor de buitengewoon gif tige vloeistof over de straat stroomde. De vrijkomende damp bedreigt de omwonenden. Drie huizen moesten ontruimd wor den. Het verkeer werd omge legd. Mensen van de raffinaderij Holthusen, die men te hulp had geroepen, begonnen direct chloorkalk te strooien op de vloeistof, waardoor het lood ge bonden werd. Tetra-ethyl-lood, bij afkorting T.E.L. genoemd, is een zeer zwaar vergif. Het wordt in zeer verdunde toestand aan de ben zine toegevoegd om het octaan gehalte daarvan te verhogen. Vrijkomende dampen van het onverdunde T. E. L. kunnen ge makkelijk loodvergiftiging ver oorzaken, waartegen maar heel weinig te doen is.) De vrachtauto met aanhang wagen is van de firma „West- Friesland", die te Rotterdam ge vestigd is. Het is mogelijk dat er met het bluswater ook vergif in de Eems terecht is gekomen. De bevol king van de stad is gewaar schuwd niet te baden in de Eems en ook geen water uit de rivier te halen. U ontdekt het in uw eigen wagen. Gespecialiseerda technici kunnen het bewijzen met ingewikkelde cijfer reeksen: ESSO EXTRA voor méér kracht, fellere accele ratie, pingelvrij rijden. Neem één keer de prori om VOOC altijd plezieriger te rijden: TANK ESSO EXTR. .1 £sso MAN ONDER TREIN De 23-jarige W. van D„ af komstig uit Nieuw-Lekkerland, is gistermorgen om ongeveer negen uur op het traject Huls horstHarderwijk op onver klaarbare wijze onder de trein uit Zwolle geraakt. De man was op slag dood. De trein had ongeveer vijftig minuten vertraging. 650 JONGE AMERIKANEN KOMEN NAAR EUROPA Op 25 juni om 9 uur 's mor gens komen met het m.s. „Seven Seas" aan de Holland-Amerika- lijn-kade in Rotterdam 650 Amerikaanse scholieren aan, die onder auspiciën van de Ameri can Field Service twee, zes of twaalf maanden de gast zullen zijn van gezinnen in heel Euro pa en daarbuiten die hun hui zen voor deze jonge ambassa deurs opengesteld hebben. Van deze 650 jongelui zullen er 48 in Nederland blijven (van wie 10 om hier de school te be zoeken en 38 om de twee zomer maanden door te brengen) en zullen de andere zich over alle windstreken verspreiden. Zo gaan er naar Noorwegen, Dene marken, Zweden, België, Duits land, Luxemburg, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Oostenrijk, BRANDKAST UIT WONING ONTVREEMD Gisternacht is er ingebroken in de woning van een aannemer te Weert. Onbekenden zijn door het keukenraam de woning bin nengedrongen en hebben de ge hele benedenverdieping door zocht. De indringers hebben een meer dan 200 kg wegende los staande brandkast, waarin zich enkele (voor de eigenaar) waar devolle papieren en een bedrag van 1700 gulden bevonden, ont vreemd. Vermoedelijk hebben de inbrekers gedacht, dat de weeklonen reeds in de brand kast aanwezig waren, wat echter niet het geval was. Gistermorgen heeft de politie de brandkast teruggevonden op het terrein „Bakewell's Peelke" te Weert. De papieren waren er nog in, het geld was verdwenen. BRAND IN HOUTHANDEL TE WIJCHEN Waarschijnlijk door kortslui ting, is vrijdag brand uitgebro ken in de N. V. Wijchense Houthandel voorheen W. H. Roe- lofs te Wijchen. Het vuur woed de zo fel, dat de Wijchense brandweer assistentie van haar collegea's in Nijmegen vroeg. Vijf loodsen, in hoofdzaak gevuld met bouw- en timmer hout, gingen verloren. De scha- verij, het kantoor en wat mate riaal bleef behouden doch kreeg waterschade. De totale schade wordt ge raamd op ruim 500.000 gulden. De onderneming is verzekerd. BRAND IN HAAGS BO WLIN GCENTRUM Donderdagavond heeft in het Bowlingcentrum aan het Gevers Deynootplein in Den Haag een korte brand gewoed, waardoor vier electronische machines ter waarde van ƒ30.000,zijn uitge schakeld. De brand is ontstaan door een vonk van een lasappa raat, dat bij verbouwingswerk zaamheden in het sousterrein van het centrum werd gebruikt. Achter de machines van het tweede gedeelte van het Bow lingcentrum ontstond brand in het houtwerk, deuren en kozij nen. De schade wordt op meer dan tweehonderdduizend gulden geraamd. Aangezien het centrum over nog veertien banen met machines beschikt, wordt de exploitatie door deze brand niet gestag neerd. De mijnwerkers van het Roer gebied in West-Duitsland heb ben zich donderdag bij stem ming uitgesproken vóór staking als hun eis voor een loonsver hoging van 10 procent niet in gewilligd wordt. Rond 220.000 vakbondsleden namen aan de stemming deel. Ruim 90 procent stemde vóór staking. In het Roergebied zijn rond 360.000 mijnwerkers. Een kwart van hen is geen lid van een vakbond. In Algiers is donderdag offi cieel bekendgemaakt dat acht tien mensen, onder wie vijf Europeanen, woensdag uit Baba Ali. 20 km van Algiers, zijn ont voerd. De vijf Europeanen, leden van een gezin, zouden donder dag weer in vrijheid gesteld zijn na tussenkomst van de ge mengde bestandscommissie. veilig tegen zonverbranding Plgmadarm. Tube 2.95 - Fl. 7.50 en 2.95 De recherche in Haarlem heeft vrijdag de 18-jarige jongeman A. J. de J. uit Heemstede aan gehouden, juist op het moment dat hij in een nieuwe auto wilde wegrijden. Hij wordt ervan ver dacht dat hij een bank in Luxem burg voor een bedrag van 5.000 Amerikaanse dollars heeft op gelicht. De auto zou hij met dit geld hebben gekocht bij een automobielverkoper in Amster dam voor een bedrag van 14.000 gulden. Via een relatie zou de jonge man er achter zijn gekomen dat een Amerikaan een bankreke ning had bij een bepaalde bank in Luxemburg. Hij zou over zo danige gegevens hebben be schikt dat hij telefonisch op dracht had gegeven geld over te maken naar een bank in Am sterdam. Volgens de politie heeft hij ee-st 1000 dollar laten komen en daarna nog eens 4.000. Engeland, Finland, Egypte, Grie kenland, Iran, Pakistan, Ugan da, Turkije en Spanje. Het doel van de reis van deze Amerikaanse teenagers is ook het doel van de American Field Servicehet bevorderen van het begrip tussen de volkeren door persoonlijk contact. Persoonlijk contact tussen de jeugd van de verschillende landen, in dit ge val. Zo laat de A.F.S. jongeren uit de hele wereld naar Ameri ka komen om daar een jaar naar school te gaan en „zoon" of „dochter" te zijn in een Amerikaans gezin en zo komen jonge Amerikanen een zomer in een ander land doorbrengen of gaan naar school in het buiten land. Dat deze programma's aanslaan blijkt uit de cijfers: in 1947 kwamen een handjevol scholieren naar Amerika, nu zijn het er 2200. En voor het zomer- en het schoolprogramma is de belangstelling al evenzeer gestegen. Zeventig Nederlandse jonge lui, die een jaar in de Verenigde Staten hebben doorgebracht, worden op 24 juli in Nederland terug verwacht. ZESTIENJARIG MEISJE TERECHT De zestienjarige Maria Anna Ros uit de Sasboutstraat 46 te Delft, die op 7 juni de ouderlijke woning had verlaten en sinds dien spoorloos was, is vrijdag morgen te Rotterdam gevonden. Naar aanleiding van krantenbe richten kreeg de Rotterdamse politie een tip, dat het meisje was gesignaleerd. Het meisje is aangehouden en is vrijdagmiddag naar Delft teruggebracht. INTERNATIONALS LAGER, UNILEVERS FLAUW Het Damrak heeft gistermid dag afscheid van deze beurs- week genomen met wederom lagere koersen voor de interna tionale waarden, waarvan Uni levers bepaald flauw in de markt lagen. Toch heerste er in deze hoek geen nervositeit. Integen deel. de handel was er zeer kalm. In de Philipshoek was wederom sprake van een leven dige handel. Het koersniveau bereikte hier het laagste punt sedert het begin van de claim- handel. De electro-aandelen gin gen bij de opening op 580 van de hand, tegen donderdag als slotkoers 590. De claims werden begin beurs verhandeld op 219, tegen een voorgaande- slotprijs van 238. Later op de middag werd voor de aandelen 578 en voor de claims ƒ215 betaald. Unilevers hadden het zwaar te verduren. Deze stukken stelden zich bij de opening op 129,50 bijna 5 gulden, ofwel ruim 20 punten op de oude omreke ningsbasis, beneden de slotkoers van donderdag. Later op de mid dag werd 129,10 gedaan. AKU daalde Van 332 tot 329 en verloor op deze koers bijna 8 punten. Hoogovens 10 punten lager op 549. Kon. Olies zakten in van ƒ124 tot ƒ123,70, tegen een vo rige slotpriis van ƒ125,50. Het Damrak staat volkomen onder invloed van de aanhou dende zwakke tendentie van Wall Street. Aldaar daalde don derdag het Dow Jones-gemid- delde voor de industrie-aandelen voor de vierde achtereenvolgen de maal in deze week. Ook de Nederlandse hoofdfondsen moesten er ditmaal gevoelige koersverliezen incasseren. Uni lever daalde er liefst twee dol lar. Met de flauwe stemming van New York op de achter grond was het begrijpelijk dat het Damrak gisteren lagere koersen zou registreren. Op de Newyorkse beurs is men wat nerveus geworden, in Amster dam beslist niet. Van grote ver kopen is op het Damrak abso luut geen sprake. De lagere koersen worden steeds bij de opening reeds vastgesteld, daar na blijven gedurende de verde re beursduur de veranderingen 3.000.000.000.—) Dat is het totaal spaartegoed bij de boerenleen banken, aangesloten bij de Coöp. Centrale Raif- feisenbank te Utrecht. Ruim drie miljard gul den. Ook U kunt profiteren van de gunstige voorwaarden. Er ligt een spaarboekje voor U klaar bij de Walstraat 7 TERNEUZEN Noordstraat 6 AXEL 60. Radeloos kijkt Thorfinn om zich heen naar de krijgers die hem inmiddels ontdekt hebben en schreeuwend op hem toeslormen. „Noorman. koning Eric," schreeuwt hij dan, zo hard dat zvjn longen dreigen te scheuren. Ergens uit de tweede tentenrij klinkt een schallend antwoord en de jager slaakt een verheugde kreet. Een geweldige vuistslag velt één van Leifs krijgers, die op het punt staat hem te grijpen; snel als een aal glipt hö langs een tweede heen, loopt nummer drie ondersteboven en herhaalt zijn luide roep. Nu kan hij zich niet meer vergissen. Daar, die tent. Hij duikt naar binnen en de twee ge vangenen zijn haast buiten zich zelf van vreugde, wanneer zij hun trouwe makker zien. „Mijn dolk," hijgt Thorfinn ner veus, „mijn dolk, ik heb hem ver loren." Met een gejaagde blik achter om begint hij zenuwachtig aan Erics koorden te peuteren. „Pas op," klinkt dan Erics stem ge spannen. Zich snel omwendende ziet Thorfinn de grote gestalte van Leif Olavson in de tentope ning verschijnen. in de hoofdfondsen binnen zeer nauwe grenzen. Vergeleken met de slotkoers van de vorige week daalde Phi lips deze beursweek circa 40 en AKU circa 10 punten. Hoog ovens kregen een gevoelige tik met een daling van circa 60 pun ten. Kon. Olie gaf 4,50 en Uni lever 8,50 prijs. Rekent men hierbij de koersdaling van deze week in de lokale afdelingen, dan kan gerust van een flauwe beursweek op het Damrak wor den gesproken. De scheepvaarten kalm met weinig veranderingen. Leidende cultures iets lager. De staats- fondsenhoek gaf doorelkaar la gere koersen te zien. In de lokale afdelingen werd de dividendverhoging van aan delen „Goudsmit" van 6 tot 7 procent met een hogere advies- koers gehonoreerd. Het 10 pro cent betere resultaat over het eerste half jaar van het nieuwe boekjaar van Scholten Foxhol kwam in een dalende markt. Hierdoor onderging de koers van deze aandelen weinig ver andering. Op woensdag 27 juni kan met claimrecht worden ingeschreven op 622.600 aandelen „Indola" tegen 250 procent. Op dezelfde dag staat de vrije inschrijving open op ƒ4 min 4 Va procent 12'/2-jarige obligaties van dit concern tegen 98'/2 #fccent. De eerste koers van de 4 Va procent obligaties Wereldbank 1962 werd geadviseerd op 99%, tegen een uitgiftekoers van 99V2. Reursindices 13/6 14/6 15/6 Int. conc. 436.0 432.2 422.4 Industrie 313.8 312.4 306.7 Scheepvaart 142.5 140.3 142.1 Banken 226.2 223.6 222.9 Handel, etc. 139.2 137.2 135.1 Algemeen 327.8 325.0 318.9 Nabeuri AKU: 334—338 slot 338 (329%) Kon. Olie: 124.00—127.00 slot 127.00 (123.80) Philips: 583—592 slot 592 (580) Philips-claims: 221239 slot 239 Unilever: 129.00—133.50 slot 133.50 (128.90) Hoogovens: 565—570 slot 570 (549% Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engelse pond 10.0810.18, Ca nadese dollar 3.27—3.32, Ameri kaanse dollar 3.57—3.61, Franse frank (100) 73.25—73.75, Belgi sche frank (100 7.20—7.25, Ita liaanse lire (10.000) 57.25—59.25, Duitse mark (100) 89.8090.30, Zweedse kroon (100 69.60 70.60, Zwitserse frank (100) 83.35—83.85, Deense kroon (100) 51.8052.80, Noorse kroon (100), 50.1051.10, Oostenrijkse schil ling 100) 13.9714.07, Portugese escudo (100) 12.55—12.70, Spaan se peseta (100, gr. coup.( 5.99— 6.14. COÖP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN. Veiling van vrijdag 15 juni. GROENTEN. Per 100 stuks: Sla I ƒ10,60— ƒ13,20. II ƒ3,50—ƒ13. Per stuk: Bloemkool All 30— 47 ct, B 33—42 ct. BH 20—83 ct, CII 14—18 ct, afw. 1330 ct; Groene komkommers B 3134 ct, BII 22—25 ct. CII 14—24 ct; Witte komkommers Bil 38 ct. Per bos: Selderij II 2426 ct; Peen II 46—59 ct; Uien 11—15 ct; Peterselie 5 ct; Radijs 6—0 ct. Per kg: Savoyekool 1526 ct: Rabarber II 2627 ct; SpinazieJZ 45 ct; Tomaten AH ƒ1,45— ƒ1,51, B ƒ1,55. C ƒ1,41—ƒ1.43, CC 1,06, kriel 76 ct; Asperges BII 2.40—3, CII 1,90. AARDAPPELEN. Per kg: Eerstelingen I 8Q86 ct, II 66—82 ct, kriel 6977 ct FRUIT. Per doos: Aardbeien extra 82 —89 ct, I 70—81 ct, II 54—73 ct. afw. 4668 ct; Nutuuraardbeien I 71—83 ct, II 56—65 ct. We levi tijd van h en daarnu voor picni We wt hoe echt f kunnen zi sommige r komen kt ken, niette zonnige w rend natu zouden de van zijn i Een picnic voorbereid z tje" dat we Hebben we heerlijke wa gerige magc moeten we nuchterende men» dat dc uitgedroogd, dranken lai dranken kc boter gesmo vergeten is. werken bij op het hun: de vredige r in de natuu Op het C letsels in de De bij vo hand voern Op de afdelii chirurgie die c onze grote ziel al bekend, dat schedelletsels voortdurend to Zelfs heeft zijde kunnen aantal ernstige door bromfiets groter is dan weggebruikers Toch is he deze kwestie n tallen bijeen na te gaan of ook in overeei de tot nu toe Welnu, uit 1 blijkt duidelijk varen van he zijn en tevens aflezen hoe ve ongelukken kwetsuren opl Van de 21 zaak om he bromfietsers een schedelb ervan overlee een ander scl In de perio verongelukten giers; drie va: een schedelba vierde slachto del verbrijzeld In de twee dit onderzoel werden 1156 tengevolge lukken geregi van hadden letsel. Onder deze er 54 met eet tuur, 114 met schudding en gen, 214 met herseenschudc minder ernsi ding, maar wonden. Bij de 94 di de beide maan zoek ernstige liepen, lagen nauwelijks ar helft liep er wondingen op

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2