scheren "drogist Vaderdag -Lexidag RADIO EN TELEVISIE SPORTNIEUWS hééft meer... wéét meer! euws :s Eric de Noorman De Pelsjager BEURSO VERZICHT VRIJDAG 15 JUNI 1962 ebandrio schrijven VOETBAL WATERPOLO 60 sigaretten in luxe verpakking f 3. Gemeente Terneuzen 15 JUNI 1962] ÜE V K IJ E ZEEUW Pagina 3 Rechtszaken n het middengedeel- n verbouwing had' iden. Dit deel stond' en mede daardoor, id weer gemakkelijk' ran het vuur naar gelegen ketelhuis van de N. V. Her on nog geen over- van de schade die oor deze brand heeft is nog niet zeker >rieksarbeiders weer het werk kunnen drijf is tegen brand- kerd. ALE BOTSING Eén dode.' ale botsing tussen' 'nauto's op rijksweg' e van de gemeente1 eeft woensdagavond rost aan de 76-jarige Den Haag. rder van de auto heer T. zat, werd ond overgebracht' omeen ziekenhuis in' van het ongeluk) laal-manoeuvre van' die in de richting n, achter elkaar rij- •den zij een vracht- asseren, toen deze naar links uithaal- rste inhalende auto: rachtig te remmen.' er achter reed rem- indde door de mid- de andere rijbaan.' oen frontale botsing, waarin de heer T. VERDRONKEN middag om zes uur en in het Witven in Stiphout het 12- :je Van Bloemberg verdronken. Het ige tijd vermist. Na. is het slachtoffertje ehaald. g", zo zei hij. ,,Zo-j jn wij klaar om te esische persbureau dat Indonesische de bossen bij Pak-; en van niet-geïden- derlandse soldaten iden. dvoerder van het n Defensie in Den gevraagd naar aan- let bericht van het persbureau Pia als tnesische querilla- ?ak-Fak twee lijken idse soldaten heb- Jffen, dat er geen leling is ontvangen nissing van Neder- airen in Nieuw- irecteur van V. aangheouden nemend directeur ise televisie, D. W„ gearresteerd op van omkoperij. Hij Nederlander die in gen zit op beschul- alsheid in geschrif- en bankroet, 350.000 aangenomen voor of het voeren van iseerde. ;ze Nederlander in ida-actie voor een nder, J. van S„ had Dl zonder verliezers doch hij kon de uitbetalen en ging ïen bedrag dat vol- >ige ramingen een oen frank zou be let gerechtelijk on- dit faillissement is de 39-jarige W. in ekomen. Deze zou ns krantenberieh- igste ontkend heb- 1 zijn werk voor de nige wijze reclame heeft gemaakt. AR VRAGEN", de heer R. van Markt 10 te Terneu et nummer van 14 mij aanleiding een ing te maken, lank voor uw be- nzake de raadsver- ■ïet is, ondanks de ütieke kringen, dat geen belangstelling politiek, een goed en dan te mogen lat er toch nog een rgers is, die zich interesseren, waarschijnlijk van oord op de door u gen, geachte heer gen? Het spijt mij, -ze moet teleurstel- .1. als „rechtgeaar- aar" niet van plan op insinuaties die 1 raken. >edrijven" Is een doch politiek „bc- lijkbaar nog moei- I. WETERINGS, iniumstraat 10, ïeuzen. sie gesloten. Red.A Wilde gevangene De officier van justitie bij de rechtbank te Breda, mr. R. Grasso, heeft gisteren tegen de 35-jarige meubelmaker L. Heij- er die ter beschikking van de regering is gesteld en thans verblijft in de strafgevangenis te Scheveningen wegens poging tot zware mishandeling twaalf maanden gevangenisstraf geëist. Op 24 juli 1961 zou deze ver dachte. die toen gevangen zat in de Bredase koepelgevangenis om een langdurige straf uit te zitten, getracht hebben een be waker vanaf de eerste verdie ping naar beneden te gooien. Op de bewuste dag ontstond tussen de bewaker en de gevan gene een ruzie voor de cel van de gevangene op de eerste om gang. in de gevangenis ring ge noemd. De gevangee had in zijn cel een vrij rondvliegende kanarie. Toen hii na de recreatietijd naar zijn cel werd teruggebracht zag hij de bewaker de celdeur ope nen en hij vreesde dat de vogel zou wegvliegen. Verdachte was toen kwaad geworden. Er ont stond een vechtpartij en plotse ling greep hij de bewaker vast en duwde hem tegen het hek werk. De bewaker werd ook even opgetild. Ik heb nooit de bedoeling ge had hem erover te werpen, zei de verdachte, die wel had uitge roepen „ik gooi je over de ring". Twee bewakers die hun colle ga te hulp waren gesneld, een hoofdbewaker en de adjunct directeur van de gevangenis werden als getuigen gehoord. Zij verklaarden wel de indruk te hebben gehad dat de gevan gene de bewaker naar beneden had willen gooien. De verdachte zei desgevraagd dat hij met ring do omloop had bedoeld en niet het hekwerk, zowel de omloop als bet hekwerk worden ring genoemd in het spraakgebruik van de gevangenis, zo bleek tij dens de ondervraging van de ge tuigen. De officier van justitie, mr. R. Grasso, achtte voldoende be wijs geleverd. In deze gevange nis voor langgestraften en vlug gevaarlijken komen door de grote spanning onder de gevan genen wel meer mishandelingen voor welke niet vervolgd wor den door het openbaar ministe rie omdat het interne ruzies zijn. Maar in dit geval is de verdach te toch duidelijk te ver gegaan, zo meende de officier van jus titie. Hij wilde daarom een zware straf eisen. De verdediger mr. H. Gerarts achtte het bewijs niet geleverd. De getuigen spreken elkaar tegen, zei hij. Van opzet om de bewaker over de reling te gooi en was volgens hem geen spra ke geweest. Op 28 juni doet de rechtbank uitspraak. GERAAMTE GEVONDEN Tijdens werkzaamheden in de bodem onder een der oude huizen in de binnenstad van Amersfoort stuitte men op on geveer een meter onder de vloer op een mensenlijk geraamte. Deskundigen van de Rijks dienst voor het Oudheidkundige Bodemonderzoek stelden aan de hand van de toestand waarin het gebit verkeerde vast, dat het overblijfselen betrof van een gestorvene omstreeks het einde van de zestiende of het begin zeventiende eeuw, gezien het feit dat de vondst gedaan werd in de omgeving van de plaats waar in die tijd de zogenaamde R. K. Schilkerk stond wordt aange nomen dat het gevondene de stoffelijke resten zijn van een rondreizende Fransicaner of Jezuïeten priester, die in die tijd aan vervolging blootstonden. Het skelet was in een kist begraven gevuld met ongebluste kalk en geplaatst in de richting oost- vest zoals bij Christelijke be grafenissen gebruikelijk was. ZATERDAG 16 JUNI. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Socia listisch strijdlied; 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.); 8.00 Nws en postduivenberichten; 8.19 Muzikale ochtendpost (gr.); 8.50 Tips voor vakantie en snipper dagen; 9.00 Gymn. voor de vrouw; 9.10 Pianoconcerten; 9.35 Waterstanden; 9.40 Mando line-ensemble; 10.00 Praatje; 10.05 Voordracht en muziek; 10.20 ïtaliaar.s ensemble en zang solist; 10.45 Cabaret-fantasie; "11.10" Lichte gram.; 11.20 Sport- actualiteiten11.45 Klankbeeld; 12.00 Lichte gram.; 12.15 Vra- genbeantwoording12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.34 Jazzmuziek; 13.00 Nws; 13.15 VARA-varia; 13.20 Tijd voor teenagers; 14.10 Voor de jeugd; 14.45 Lezing; 15.00 Operacon cert (gr.); 16.40 Boekbespr.; 17.00 Radio Jazzclub; 17.30 Ac tualiteiten; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Rumba-orkest en mond- accordeontrio 19.00 Artistieke staalkaart; 19.30 Gesprek; 19.45 Oude kamermuziek (gr.); 19.55 Praatje; 20.00 Nws; 20.05 Metro- pole-orkest; 20.55 Nederlandse cabaretliedjes (gr.); 21.10 Socia listisch comment.; 21.25 Melo dieën-Expres 21.55 Muziek en herinneringen; 22.20 Het laatste sportnieuws van de week; 22.30 Nws; 22.40 Baliroomork.; 23.10 Lichte gram.; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.15 Gewijde muziek; 7.30 Voor de jeugd; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.15 Pluk het weekend (gr.); 8.50 Verzoek programma voor de bejaarden 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Klass. kamermuz. (gr.); 11.00 Voor de zieken; 11.45 Kerk- orgelspel (gr.); 12.00 Middag klok; 12.04 Dansorkest en zang solisten; 12.30 Meded. t.b.v. land en tuinbouw; 12.33 Ballroom- orkest; 12.50 Act.; 13.00 Nws 13.15 Platennieuws; 13.25 Ama teursorkest; 13.50 Lichte muz.; 14.10 Franse les; 14.30 Voor de jeugd; 15.30 Muzikale miniatu ren (gr.); 16.10 Klankb.; 16.40 Instrument, octet; 17.00 Sport periscoop; 17.10 Country and Western Expres (gr.); 17.30. Boekbespreking; 17.40 Nieuwe klass. gram.18.00 Kunstkro niek; 18.30 Kamerorkest; 18.50 Praatje voor politieke voetgan gers; 19.00 Nws; 19.10 Actuali teiten; 19.25 Wedstrijd in mu ziekliteratuurkennis; 19.45 Lez.; 19.55 Muziek-toto; 20.05 Klave cimbelrecital; 20.15 Holland Fes tival 1962: 23.15 Nws; 23.25 Klas sieke pianomuziek23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Populaire gram.; 12.30 Weerbericht; 12.35 Populaire gram. (verv.); 13.00 Nws; 13.15 Voor de teenagers; 14.00 Film kroniek; 14.30 De Academie der Discofielen; 15.40 Nieuwe gram., 16.00 Theater-kron.; 16.20 Gr.; 16.45 Geen monopolie van de welvaart, reportage; 17.00 Nws; 17.15 Dagklapper en liturgische kalender; 17.20 Liturgische ge zangen; 17.30 Lichte gr.; 17.45 Engelse les; 18.00 Kerkorgelcon cert; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.30 Festival van de lichte muziek (overname van de BBC); 22.00 Nws; 22.15 Selectie uit Eine Nacht in Venedig, ope rette; 22.45 Lichte gram.; 23.00 Nws; 23.05 Amus. ork.; 23.35 Dansmuziek; 23.55—24.00 Nws. Televisieprogramma's. NED. T.V.: Eurovisie: 13.30— 14.50 Werelkampioenschap voet bal in Chili: filmopnamen van de halve finales; 15.00 Cowboy film 15.26 Zuidamerikaanse klanken en ritmen; 15.45 Docu mentaire film; 16.10 Korte film; 16.35 Programma over dieren 17.00—17.30 Voor de kinderen; 19.30 Vader weet het beter, T.V.- feuilleton; 19.55 Morgen is het zondag; 20.00 Journaal en weer- o verzicht; 20.20 Memo; 20.30 Muziek voor U; 21.00 Film; 21.25 Kleinkunstprogramma; 22.05 Ontmoetingen met Elisabeth Andersen; 22.35 Dagsluiting. BELGIË (VI.)17.00 Voor de kinderen; 19.00 Katholieke uit zending; 19.3 Act.; 20.00 Nws; 20.30 Oude filmfragmenten; 21.00 Amus. progr.; 22.00 Hong kong, politiefeuilleton (deel 12); 22.45 Nws. Nederlanders via Brussel naar Canada Een groep van 164 Nederlan ders, merendeels oudere men sen, is donderdag met vertra ging uit Brussel naar Canada vertrokken voor het bezoeken van hun kinderen die zich daar gevestigd hebben. Zij vertrokken donderdagoch tend welgemoed van het Brus selse vliegveld Zaventem naar Montreal, doch hun toestel moest na anderhalf uur wegens motorstoring terugkeren. Tegen de avond was het euvel echter verholpen en kon de reis op nieuw beginnen. Morgen vertrekt een tweede groep van circa 100 Nederlan ders voor een dergelijk familie bezoek uit Brussel naar Canada. Russisch protest bij Canada De Russische regering heeft in een donderdag in Ottowa over handigde nota geprotesteerd tegen „voorbereidingen voor de kernbewapening van Canada", Rondom de coupe Jules Rimet Politie vroeg naar huis De politie in Santiago moest overwerken. Er was besloten woensdagavond enkele dui- zen agenten in de binnenstad in te zetten om de bevolking enigszins in toom te houden bij de viering van de verwach te overwinning op Brazilië. De agenten konden echter vroeg tijdig naar huis: Brazilië won. „De beste ter wereld" Na de zege op Rusland was de leus van de Chilenen: „Eerste Zwitserse kaas, vervolgens Italiaanse spaghetti, Russi sche kaviaar en nu de Brazi liaanse koffie". Na de zege van Brazilië op het team van de gastheren boden verkopers in het stadion te Santiago de toeschouwers kleine bekers koffie aan. Met een doodern stig gezicht prezen zij hun drank aan: „De beste ter wereld". Zij was kalm Temidden van al het tumult in het „Estadio Nacional" tijdens de ontmoeting Chili—Brazilië behield een vrouw volkomen haar kalmte. De secretaresse van de Chileense voetbalbond trok zich van de herrie niets aan en ging rustig verder met het breien van een pullover. MacMillan antwoordt Chroesjtsjov inzake Laos Harold MacMillan, de Britse eerste minister, heeft premier Chroesjtsjov geantwoord op diens boodschap, waarin de Rus sische leider zijn voldoening uit sprak over de in Laos bereikte overeenstemming. De Britse premier zegt in zijn antwoord, dat hij het met pre mier Chroesjtjov eens is dat deze overeenstemming een belo ning is voor de inspanningen die de bij het geschil betrokken lan den zich getroost hebben om een oplossing te bereiken. Ik deel uw hoop dat wij spoedig in staat zullen zijn een internationale overeenkomst te sluiten, die een definitieve regeling van de kwes tie zal bezegelen en dat ook an dere vraagstukken door vreed zame onderhandelingen kunnen worden opgelost, aldus MacMil lan. o Tip voor vaderdag: twee mogelijk heden om hem met vaderdag van die dagelijkse misère te verlossen: geef hem toestemming zijn baard te laten staan, of ga eens praten met Uw drogist! Uw vertrouwde advi seur - vele jaren studie, vele jaren praktijk - kent alle moderne mid delen om het scheren te verlichten en te maken dat hij zich fris, fit en gezond voelt: pre-shave; after-shave- teveel om op te noemen! Steek Uw licht eens op L Incident aan Israëlische grens Jordaniërs hebben donderdag morgen in de wijk Moesrara te Jeruzalem het vuur geopend op Israëlische grenswachten, zo heeft een woordvoerder van het Israëlische leger meegedeeld. Een Israëlische politieman werd gedood. Vriendelijke Brazilianen De vriendschappelijke houding van de Brazilianen na afloop hielp de toeschouwers snel over de teleurstelling heen. Hoe zij het zo snel voor elkaar kregen begreep niemand, maar ineens hadden de wereldkam pioenen van 1958 een Chileense vlag in hun bezit. Zij spreid den het dundoek uit op het veld, wenkten hun verslagen tegenstanders en droegen ver volgens, onder groot enthou siasme van het publiek, ge zamenlijk de vlag het terrein rond. Onvriendelijke Cliileen Eén der Chileense toeschouwers kon de nederlaag van zijn land niet verkroppen. Garrin- cha, maker van twee doelpun ten, moest zich na afloop in de kleedkamer laten verzor gen omdat hij een hoofdwond had opgelopen. Toen hij kort voor het einde van het veld werd gestuurd, gooide een fanaat hem een steen op zijn hoofd. Garrincha mag in de finale spelen Garrincha, de briljantse rechts buiten van Brazilië, die in de wedstrijd tegen Chili uit het veld werd gestuurd, heeft een berisping gekregen van de Fifa, maar zal wel mogen uit komen in de finale van het wereldkampioenschap a.s. zon dag tegen Tsjecho-Slowakije. Honoriono Landa, de Chileense middenvoor, die in dezelfde wedstrijd naar de kleedkamers werd gestuurd, is echter door de Fifa geschorst en zal niet mogen spelen in de wedstrijd tegen Zuid-Slavië om de der de en vierde plaats. Volgens de officiële verklaring van het Fifa-bestuur zijn deze maatregelen genomen in over leg met de Zweedse Fifa- waamemer Holger Bergerus bij de wedstrijd Brazilië Chili. Er werd besloten Gar rincha te berispen en hem een waarschuwing toe te dienen zich in de toekomst beter te gedragen. Landa werd daarbij voor één wedstrijd geschorst. Volgens scheidsrechter Yama- saki (Peru) had Landa de Braziliaanse halfspeler Mauro een schop onder het zitvlak toegediend. Dit werd door de Chileen niet bestreden. ZEEHOND I SCHELDE I 3 5 Met Camphens en Bart weer van de partij trok Schelde naar Vlissingen. De eerste aanvallen waren voor de Terneuzenaren. Herrebout en Camphens kre gen al direkt goede kansen, die echter niet benut werden. De Pooter deed het na goed op- zwemmen beter (0-1). Direct na middenuit zond Schot echter een gloeiende kogel langs Baert (1-1). Het woord was weer aan de Schelde en Casteleijn maak te er 1-2 van. Hierna werd Schot er bij de Zeehond uitgestuurd en de meerderheid werd door Casteleijn uitgedrukt in een doelpunt (1-3). Dezelfde speler maakte er even later met een prachtig achterwaarts schot 1-4 van. Na rust verkleinde Zeehond de achterstand na een zwak mo ment in de Schelde-achterhoede (2-4). Hierna moest Smit het water uit en ook Zeehond wist zijn meerderheid te benutten (3-4). De strijd ging verder ge lijk op, totdat Camphens aan alle onzekerheid een einde maak te (3-5) en zo de Schelde de overwinning bezorgde in deze door scheidsrechter v. d. Steen goed geleide wedstrijd. wereldmerk - from America's BEST tobaccos Internationals licht verdeeld, Hoogovens flauw De stemming voor de interna tionale waarden is gistermiddag bij de opening licht verdeeld ge weest. Evenals de vorige beurs- dagen was het ook gisteren alleen de Philipshoek waar enige activiteit viel te bespeuren. In de overige hoeken van de hoofd fondsen was het zeer stil. Aan delen Philips openden op 390, circa 3 punten lager ten opzichte van het slot van woensdag. De claims op 238, min 5 gulden. Het publiek blijft nog steeds de claims uit de markt nemen. Hiertegenover staat aanhoudend aanbod van Amerikaanse Zijde zowel in de aandelen Philips als in de claims. Unilevers openden min zestig cent op 134,60. daar entegen noteerden Kon. Olies 80 cent hoger op 125,80. AKU hield zich zeer goed op 337té, plus 2 punten. Hoogovens, die woensdag reeds een koersverlies moesten incasseren van 25 pun ten, waren ook gisteren flauw. De koers op 560 stelde zich 21 punten beneden het voorgaande slot. De beurs is van mening dat het aanbod in deze hoek van bui tenlandse zijde komt. Hiertegen over is niet voldoende vraag aanwezig om enige steun van betekenis te kunnen bieden. Ge durende de verdere beursduur kwam er in de openingskoersen van de hoofdfondsen weinig ver andering meer. Ook gisteren ondervond het Damrak geen enkele steun uit Wall Street. Aldaar viel woens dag tegen het slot een inzinking waar te nemen, waardoor het Dow Jones-gemiddelde voor de industrie-aandelen op een nieuw dieptepunt in 1962 kwam. De Nederlandse hoofdfondsen kon den zich in New York vrij goed handhaven. Dit beeld tekende zich gisteren dan ook op het Damrak voor de hoofdfondsen af, zoals boven aangehaald, be halve dan voor Hoogovens. Kon. Olie en Unilever noteerden be neden Amerikaanse pariteit. De Westduitse beurzen waren gis teren wederom iets lager. In de scheepvaarthoek viel op nieuw weinig te beleven. De koersveranderingen waren mi nimaal. Het zelfde kan gezegd worden van de leidende cultures. Aandelen Centrale Suiker Maat schappij, gisteren ex 12% pro cent dividend, werden lager ge adviseerd. De directie van dit concern is tamelijk pessimistisch ten opzichte van de vooruitzich ten. Aandelen Ver. Glas brok kelden verder af. „Havenwer ken" had voor de beurs een prettige verrassing door het di- videndvoorstel van 29% procent, waarvan 12% procent in aan delen (v. j. 12 procent in con tanten). Deze verrassing werd dan ook met een hogere advies- koers voor de aandelen gehono reerd. Overigens kwamen in de lokale afdelingen geen koers veranderingen van grote be tekenis voor. Claims Simon do Wit, die woensdag 70 gulden lager op 430 van de hand wer den gedaan, kregen gisteren een 60 gulden hogere advieskoers op ƒ490. De grote schommelingen in deze claims doen, aldus de beurs, wat vreemd aan. Op vrijdag 22 juni staat de in schrijving open op 20 min vijf procent obligaties 1962 „Ver- eenigde Machinefabriek", tegen 100 procent. Op de staatsfondsenmarkt viel een herstel voor de staffellening waar te nemen. De handel in deze hoek was uiterst gering. 59. Thorfinn aarzelt niet lang; als Ketills aanval nu komt, beta len Eric en Erwin het gelag. Zon der aan het gevaar dat hij zelf loopt te denken, springt hfi op en stormt geruisloos op de slaperige wachter toe. Achter hem klinken gesmoorde geluiden en twee, drie pijlen snorren hem om de oren. De kampwacht springt verbouwe reerd op wanneer hij een onbe kende kennelijk op de vlucht en belaagd door onzichtbare boog schutters op het kampvuur ziet toerennen. Maar van zijn veron derstelling dat de vluchteling be scherming zoekt bij hem, blijft niets over wanneer Thorfinn zich zonder te bedenken op hem stort. Een vervaarlijk dolk zweeft dicht bij 's mans keel. „De tent van koning Eric, vlug," bijt Thorfinn de verbijsterde schildwacht toe. Inmiddels is een hels kabaal los gebarsten in de bosjes langs het kamp en de eerste brandpijlen flitsen knetterend door de lucht. Dit zijn Ketills mannen niet, flitst het door Thorfinns brein. Maar erover te denken wie het wèl zou den kunnen zijn, daar heeft hü de tijd niet voor. „Lopen," snauwt hij, „de tent van de koning, waar is die?" Hij ziet in dat hij zonder de benauw de wachter veel vlugger handelen kan. Hier en daar verschijnen en kele slaperige krijgers tussen de tenten. Dan snort iets langs hem heen en de enige die Thorfinn Erics schuilplaats had kunnen zeggen, zakt getroffen door een pijl in elkaar. Beursindices 12/6 13/6 14/6 Int coric. 446.4 436.0 432.2 Industrie 317.5 313.8 312.4 Scheepvaart 145.9 142.5 140.3 Banken 227.4 226.2 223.6 Handel, etc. 140.7 139.2 137.2 Algemeen 334.2 327.8 325.0 Nabeurs AKU: (336%) Kon. Olie: 124.60 gb—126.00 slot 124.80 (125.50) Philips: 578—588 slot 579 (590) Philips claims: 215234 slot 218 Unilever: 130.00—133.10 slot 130.00 (134.30) Hoogovens: 545 (559); AdviesJcoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engelse pond 10.0810.18, Ca nadese dollar 3.273.32, Ameri kaanse dollar 3.573.61, Franse frank (100) 73.30—73.80, Belgi sche frank (100 7.21—7.26, Ita liaanse lire (10.000) 57.25—59.25. Duitse mark (100) 89.8090.30. Zweedse kroon (100) 69.60 70.60. Zwitserse frank (100) 83.3583.85, Deense kroon (100) 51.8052.80, Noorse kroon (100) 50.10—51.10, Oostenrijkse schil ling (100) 13.97—14.07, (Portu gese escudo (100) 12.55—12.70. Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.99—6.14. Nederlander na klopjacht bij Kahnthout aangehouden De Belgische rijkswacht heeft donderdagmiddag na een klop jacht in de bossen bij Kalmthout in de buurt van de Nederlandse grens een Nederlander aange houden, nadat een meisje was aangerand. De man, die ontken de iets met de aanranding uit staande te hebben, is voor ondervraging naar Antwerpen overgebracht. Het meisje was donderdag middag met een vriendje op de fiets op weg van de Putsebaan naar school, toen zjj door een onbekende werd aangevallen. Het jongetje, dat onmiddellijk wegrende, waarschuwde haar vader die op de plaats van het misdrijf aangekomen een man het bos in zag vluchten. De rijks wacht en boswachters hebben ciaarna het nabijgelegen natuur reservaat en bossen uitgekamd, waarbij de Nederlander werd aangehouden. De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van gisteren beslo ten op grond van art. 72 der Lager Onderwijswet 1920 mede werking te verlenen ten behoeve van de Ver. Zusters van het H. Hart „Koningshof" te Veld hoven voor verbetering en ver bouw van de St. Antoniusschool, Nieuwe Kerkstraat 21 te Sluis kil. Het Gemeentebestuur. Terneuzen, 8 juni 1962.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3