Provinciaal nieuws RADIO Binnenlands nieuws Voetstappen op èe trap Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW VRIJDAG 15 JUNI 1962 TERNEUZEN AGENDA AXEL BOSCHKAPELLE HOEK SLUISKIL. Gemeenteraad van Nieuwvliet DE ONTWAPENINGS CONFERENTIE - -hvM&w:, 1962 RADIO TAZEUAR Het geval Heidi Dichter Persconferentie van Soebandrio LEZERS die schrijven VRIJDAG 15 Jl li li Een onverwacht geschenk Het groot levensmiddelenbedrijf Albert Heijn N. V. herdacht °P 27 mei j.l. haar 75-jarig jubileum, in verband waarmede de directie besloot alle personen in Neder land, die evenals haar bedrijf op 27 mei 1887 werden geboren, een geschenk aan te bieden bestaan de uit een linnen geldzakje ge vuld met 75 zilveren gulden. De uitreiking van deze feest gave had gistermiddag ook al hier plaats door de bedrijfsehef van haar filiaal te Terneuzen, de heer J. J. Bakker, die het genoe gen had de heer D. C. van der Have, wonende in de Tramstraat, die op 27 mei 1887 werd geboren, TRANSACTIEREGELING VERKEERSOVERTREDINGEN OOK IN ZEELAND VAN KRACHT Tijdens een donderdagmiddag gehouden persconferentie heeft de Officier van Justitie bij de Arrondissements Rechtbank :te Middelburg, mr. A. W. Rosingh, medegedeeld dat met ingang van 15 juni ook in Zeeland de z.g. transactieregeling van kracht is geworden. Deze transactieregeling houdt in dat weggebruikers bij een geringe overtreding ter plaatse aan de verbalisant hun boete kunnen betalen. Men is niet verplicht om een geldelijke schikking te treffen, daar men ook de zaak voor kan laten komen, doch dan bestaat, in geval van schuld, de kans op een hogere boete. De transactieregeling is geno men om te komen tot een snel lere afwerking van verkeers overtredingen. Doordat de poli tie tijd wint, die anders verloren gaat aan het opmaken van pro cessen-verbaal. zal frequenter gepatrouilleerd kunnen worden waardoor meer overtredingen aan het licht zullen worden ge bracht en dus worden beboet. Mr. Rosingh gaf de wegge bruikers dan ook in overweging met belangrijk meer aandacht deel te neme -. aan het verkeer. Drie categorieën vallen onder de transactieregeling: le voetgangers en fietsers met een schikkingsbedrag van ƒ2,50; 2e bromfietsers, motor- en scooterberijders waarvoor het schikkingsbedrag wordt ge steld op 5, 3e de groep automobilisten met een schikkingsbedrag van 7,50. In verschillende plaatsen in Zeeland bestaat de mogelijkheid dat men. wanneer men niet vol doende geld bij zich heeft, uiter lijk één dag later op het bureau mag komen betalen. Het zijn de plaatsen waar gemeentepolitie is gestationeerd, dus: Goes. Mid delburg, Terneuzen en Vlissingen en die plaatsen waar een bu reaubezetting van de Rijkspoli tie is: Axel. Hulst. Sas van Gent, Oostburg en Zierikzee. Op elk politiebureau in Zee land ligt vanaf heden een copie van hi Koninklijk Besluit ter inzage waarin deze transactie regeling wordt ingesteld evenals een lijst van overtredingen waar voor een transactieregeling geldt. Het overtreden van maximum snelheid valt niet onder deze af te kopen overtredingen, doch wèl het overtreden van parkeer verboden. HEDEN TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Exodus". Zuidersportpark, terr. v.v. „Terneuzen", 7 uur: Meterfa- briekAdvendo en Rijkswa terstaat 2Spedella. MORGEN TERNEUZEN: Luxor-Theater. 8 uur: „Exodus". Concertgebouw. 8 uur: „De wet van de oorlog". Zuidersportpark, terr. v.v. „Tern. Boys", 6.45 u.: Terneu zenVogelwaarde. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Afspraakje in septem ber". SPUI: Terrein v.v. „Spui", 4.15 uur: Spui 1Zaamslag 1. OOSTBURG: Ledel-Theater, 8 uur: „Exodus". namens de directie van Albert Heijn N- V. te feliciteren en daar bij het feestgeschenk te kunnen aanbieden. Examen Politiediploma B. Bij het te Rotterdam gehouden examen voor het politiediploma B slaagden de hoofdagenten van de gemeentepolitie alhier de heren A. de Zeeuw en J. de Vos. Diploma machineschrijven. Aan het Nederlands Handels instituut (v/h Pontschool) slaag den voor het diploma machine- schrijven: R. G. de Dobbelaex-e te Biervliet; C. J. de Wilde te Colijnsplaat; J. Bonder, J. J. GakeerBakker en J. M. de Wijze, allen te Goes; P. C. Ver meulen te Hansweert; C. J. de Koster te Heinkenszand; D. Rie- mens te Hoek; L. I. Eiff en J. Wolse te Kortgene; D. F. M. Pau wels te Philippine; I. G. J. de Buck, G. G. M. van Dijk, A. R. d'Haens. M. I. R. de Jaeger, T. J. M. de Mul. L, M. Piessens, J. E. Uijtdewilligen en K. A. C. Wijne, allen te Sas van Gent; J. M. Ha melink te Sluiskil; M. de Bruij- ne, A. J. D'Hont, G. J. Hame link, D. Nouwens. J. G. Simons, E. Udo en G. B. L. Voogt. allen te Terneuzen; M. P. E. de Feij- ter te Vogelwaarde; E. M. I. Slock en C. H. Thomas, beiden te Westdorpe; K. C. Augustijn te Wissenkerke en M. C. Karreman, L. J. Nortier en M. N. Nijsse, al len te Wolfaartsdijk. Wandelclub „Emma" vierde haar eerste lustrum. De wandelsportvereniging „Em ma'' vierde woensdagavond haar eerste lustrum. Het bestuur had voor deze gelegenheid voor haar jeugdleden volksspelen georgani seerd met enkele daaraan ver- vonden wedstrijden. Het gemeentebestuur had ver gunning gegeven om de Emma- straat voor het verkeer af te sluiten, zodat men vrij spel had op het asfalt van deze straat. Aan het feest werd nog luis ter bijgezet door de medewer king van de brandweer, die een demonstratie van haar werk zaamheden gaf. Mooi succes. De heer W. Lauret, leerling aan de L. T. S. te Terneuzen, be haalde in de landelijke prijs vraag, uitgeschreven door de Studie-Club Schilders, een mooi resultaat. In groep B 2 behaalde zijn inzending een zevende prijs, terwijl zijn Inzending in groep A1 werd gehoneerd met de tweede prijs. Deze fraaie pres tatie werd beloond met een twee tal boekenbonnen. Bij de plaatselijke wedstrijd te Terneuzen behaalde de heer Lauret met dezelfde inzendingen de tweede en derde prijs. Woningbouw In het nieuwe uitbreidingsplan worden momenteel zes woning wetwoningen gebouwd. Ook van particuliere zijde zijn plannen ingediend voor de bouw van een 15-tal premiewoningen in dit uitbreidingsplan. Na al de ver beteringen van de laatste jaren op ander terrein, betekent dit nu voor Boschkapelle ook op het terrein van woningbouw een on gekende weelde. Vergadering Gemeenteraad. Op de agenda van de a.s. don derdag 21 juni des namiddags te zeven uur te houden vergadering van de gemeenteraad komen de volgende punten voor: Opening. Vaststellen notulen vergade ring d.d. 25 april en 10 mei 1962. Ingekomen stukken. Behandeling van punt 1 van de agenda van de vergadering van 10 mei 1962, waarover de stemmen staakten. Verzoek van J. F. Rouw, make laar te Terneuzen, tot aankoop van een stuk bouwgrond in het uitbreidingsplan, gelegen in de Oud-Westenrijkpoldei'. Verzoek van F. K. Haak te Zaamslag om optie op een stuk bouwgrond in het uitbreidings plan in de Oud-Westenrijkpolder voor het bouwen van een woon huis. Verzoek van T. van Roon om eervol ontslag als directeur-vee arts van de keuringsdienst voor vee en vlees in de kringen Ter neuzen, Sas van Gent en Hoek. Voorstel van B. en W. tot het benoemen van een directeur-vee arts. Ver-zoek van het bestuur van het Juliana Ziekenhuis te Ter neuzen tot verkoop van een stuk bouwgrond, groot 864 m2, tegen een prijs van ƒ20,per m2 aan de Fa. Gebr. Van dei- Poel te Terneuzen. Voorstel van B. en W. tot: a. wijziging van het algemeen ambtenarenreglement b. wijziging van de kinderbij slagverordening. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een gemeenschap pelijke regeling schoolartsen- dienst in het district Zeeuwsch- Vlaanderen. Verzoek van verschillende win keliers tot wijziging van de ver ordening op de winkelsluitings wet. Verzoek van C. Meertens, Noordstraat 19, en van F. C. Die- leman. B 77, om premie ingevol ge de premieregeling woningver betering. Voorstel tot wijziging van de begroting voor de dienst 1961. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van plannen voor aanleg en exploitatie van een afvoerleiding. Vaststellen gemeente-rekening dienst 1960. Reclame belastingen. Rondvraag. Sluiting. „De Kloppertjes" naar Sluiskil komen Hedenmiddag te 3 uur zal al hier in de trouwzaal het huwe lijk worden voltrokken van de heer A. M. Wesdorp en mej. J. Casteleijn. Het bestuur van het Oranjeco mité, waarvan de bruidegom deel uitmaakt, heeft gemeend deze huwelijksplechtigheid op origine le wijze te doen plaats vinden en heeft hiervoor de medewerking ingeroepen van de bekend ge worden vereniging „De Klep- pertjes" uit Axel, welke zich be reid heeft verklaard het bruids paar met de gouden koets, ge trokken door 8 ponnies, naar de trouwzaal te rijden alwaar het huwelijk zal worden voltrokken. Na de voltrekking van het hu welijk zal het bruidspaar op de zelfde wijze naar de Nederl. Her vormde kerk worden gereden voor de kerkelijke huwelijks in zegening, die te ongeveer half vier zal plaats vinden. Tijdens deze dienst zullen de kleppertjes een rondgang door Sluiskil maken. Riolering*- en beslratingsplan wordt, besteksklaar gemaakt. Bij aanvang van de vergade ring had de Voorzitter de raad mededeling gedaan van het feit, dat er op 29 mei j.l. tussen de gemeente Groede en de Stichting „Het Zeeuwsche Landschap'' in zake het omstreden strand een bespreking heeft plaats gevon den, waarbij de directeur der Domeinen te Goes mede aanwe zig was. Het gesprek vond plaats in een hartelijke sfeer en de ge meente werd het voorstel ge daan het beheer en het gebruik van het strand in handen te leg gen van de gemeente. Het con cept van deze regeling, hetwelk werd toegezonden is alleszins acceptabel, aldus de Voorzitter. Ingevolge de Bouwexploitatie- verordening dienen de te bou wen zomerwoningen in het uit breidingsplan NieuwvlietBad West langs een verharde weg te liggen en aangesloten te worden op de riolering. De in het plan uit te voeren publieke werken zullen uit een bijdrage van de bouwers dienen te worden gefi nancierd. De te betalen bijdrage is vastgelegd in een z.g. prijzen- kr.arrt vastgelegd en varieert van 7,50 tot 10 per m2, ter wijl houders van camping-terrei nen een eenmalige bijdrage die nen te storten van 2.50 per m2. De raad verklaarde zich zonder akkoord met de prijzenkaart en stelde de bijdrage als hierboven genoemd vast. De gronden gelegen in het uit breidingsplan Nieuvliet-Bad-West zijn praktisch alle kortgeleden verkocht aan bouwlustigen. Zo hebben enkele personen, die thans bijna alle grond in eigen dom hebben verworven zich tot de gemeente gewend met de mededeling, dat zij op korte ter mijn denken over te gaan tot de bouw van 60 zomerwoningen. Arthur Dean, de Amerikaanse afgevaardigde naar de ontwape ningsconferentie in Genève, heeft donderdag een Russische beschuldiging, dat hoge Ameri kaanse staatslieden een kern oorlog voorstaan, van de hand gewezen. Volgens Dean heeft geen enkele Amerikaanse staats man ooit gepleit voor een kern oorlog. Dat was niet de politiek van de V. S. en ook nimmer ge weest. De Russische afgevaardigde, Valerian Zorin, zei verder, dat een algemene en volledige ont wapening niet kon worden be reikt zonder een verdrag met vaste verplichtingen, een be- oaalde tijdgrens en een waar borg voor een ononderbroken overgang van het ene stadium in het andere. De V. S. waren gekant tegen „deze uiterst be langrijke voorzieningen van het verdrag". Canada heeft informeel voor gesteld, dat de ontwapenings conferentie, die tot 16 juli wordt verdaagd, hervat zal worden op het vlak van ministers van Bui tenlandse Zaken, aldus heeft een woordvoerder van de Canadese delegatie meegedeeld. de enige koelkast met 12 pluspunten kunt u in al zijn glorie bewqnderen bij: Noordstraat 21 Terneuzen Tel. 2361 (01150) 9 reeds zonder weeldebelasting o.m. een 210-liter kast voor gezinsberging en met ECHTE diepvriesafüeling voor f. 598.- compleet De Voorzitter herinnerde er aan, dat de bouwstop de uitvoe ring van dat voornemen voor alsnog onmogelijk maakt, maar zodra de bouwstop opgeheven zal worden, willen de bouwers met voortvarendheid beginnen. Ook de publieke werken zullen dan op korte termijn tot uitvoering komen. In dit verband zullen dan op korte termijn tot uitvoe- komen. In dit verband menen B. en W. dat het een daad van wijs beleid zou zijn de plannen voor deze publieke werken (rioolwaterzuiveringsinstallatie, riolering en bestrating) reeds thans volledig bestedingsklaar te laten maken. Het college van B. en W. ver zocht de raad het benodigde cre- diet voor het opmaken van deze plannen aan haar te willen ver strekken. Er moest van uitge gaan worden, dat hiermee een bedrag van rond 15.000,zou zijn gemoeid. Tevens stellen B. en W. voor, het ontwerpen van deze plannen voor de publieke werken op te dragen aan het in genieursbureau Van Hasselt en De Koning ts Nijmegen. Do raad ging hiermede ak koord. De firma Van der Poel te Ter neuzen, die de beschikking heeft over grond, waarop 30 zomer woningen kunnen worden ge bouwd, kan haar plannen van wege de bouwstop nog niet rea liseren. Kleine zomerwoningen vallen echter buiten deze bouw stop. De firma Van der Poel wil ei- twee bouwen. B. en W. stel den voor haar te machtigen met genoemde firma een overeen komst aan te gaan inzake de bouwexploitatie. dat wil zeggen mede met betrekking tot de bij dragen, welke voor de uitvoering van publieke werken in de ge meenteklas zullen dienen te wor den gestort. De raad verleende de gevraagde machtiging. In dit verband wees de Voor zitter er op, dat bij nieuwe aan vragen de raad weer ingescha keld zou dienen te worden, ten zij de raad zijn bevoegdheid aan B. en W. delegeert, immers het zou niet juist zijn voor elke aan vrage de raad bijeen te roepen. De raad verleende aan B. en W. de gewaagde delegatie, binnen de mogelijkheden van de door de raad vastgestelde bouwexploita- tie-verordening en de prijzen kaart. De Vooiv.itter wees er op, dat de thans genomen besluiten uit sluitend betrekking hebben op het uitbreidingsplan West. Voor zover B. en W. bekend is. is het tegen het plan Oost ingediende beroepschrift nog niet ingetrok ken. B. en W. laten daarom het jilan Oost rustig in de ijskast. Nieuwvliet staat aan de voor avond van een zeer omvangrijke recreatieve ontwikkeling. Bij de rondvraag kwam het probleem van het ophalen van het huisvuil aan de orde. De heer Van Rosendaal informeerde of er op korte termijn verbetering te verwachten is De Voorziter betreurde het, dat de gemeenten op dit punt niet tot samenwerking kunnen komen. De zaak tegen de 70-jarige Koeweitse sjeik Abdoellah Al- Jaber Alsaber wegens bigamie ten aanzien van de destijds 19- jarigc Heidi Dichter uit Kiel. met wie hij tijdens een bezoek aan Duitsland in maart 1961 in Kiel in het huwelijk trad, is dooi de openbare aanklager voorlopig geseponeerd. De sjeik had des tijds verklaard weduwnaar te zijn. Achteraf zou echter geble ken zijn dat hij reeds gehuwd was. Heidi kwam na korte tijd als verstoten vrouw in Duitsland terug. De zaak tegen de sjeik kan opnieuw aanangig worden gemaakt ingeval hij wederom in West-Duitsland zou verschijnen. VERKOPER AANGEHOUDEN WEGENS DIEFSTALLEN In Amsterdam is aangehouden de 18-jarige verkoper W. S. in verband met een drietal dief stallen. In maart werden uit een kluisje van een confectiebedrijf aan de St. Anthoniesbreestraat 1200 vermist. Nadat aanvanke lijk de verdenking op één der andere personeelsleden was ge vallen, werd W. S. aan de tand gevoeld. Hij ontkende, doch na controle van zijn vingerafdruk ken gaf hij toe, behalve de 1200 nog twee inbraken te hebben gepleegd. In maart had hij bij een buurman 150 en in april bij een drogist in de buurt enig geld en goederen gestolen. Hij is voor de officier van Justitie geleid. FELLE BRAND VERWOEST FABRIEKSVOORRAAD Een felle uitslaande brand heeft donderdagavond vrijwel de gehele voorraad asbest, rub ber en pakkingsmateriaal van de N. V. Hertel en Co aan de Grasweg in Amsterdam Noord verwoest. De brand ontstond in een hoop afval naast het magazijn en liet zich aanvankelijk niet ernstig aanzien. Toen het vuur echter door -twee openstaande deuren de voorraad in het 400 m2 grote magazijn aantastte, sloegen al spoedig huizenhoge vlammen door het dak terwijl dikke zwar te rookwolken de zon verduis terden. De brandweer ging het vuur onder leiding van com mandeur A. Kroese met 12 stra len en twee waterkanonnen, waaronder dat van de drijvende brandspuit Jason, te lijf en was het Vuur na ruim een uur mees ter. Toen was de gehele voor raad in het magazijn verloren gegSaft. Het was een gelukkige toevalligheid dat in deze grote fabriekshal in het middengedeel te juist een verbouwing had' plaats gevonden. Dit deel stond geheel leeg en mede daardoor, kon de brandweer gemakkelijk' uitbreiding van het vuur naar het voorin gelegen ketelhuis voorkomen. De directie van de N. V. Her tel en Co kon nog geen over zicht geven van de schade die het bedrijf door deze brand heeft geleden. Het is nog niet zeker dat de 60 fabrieksarbeiders weer spoedig aan het werk kunnen gaan. Het bedrijf is tegen brand schade verzekerd. FRONTALE BOTSING Eén dode. Een frontale botsing tussen! twee personenauto's op rijksweg1 12 ter hoogte van de gemeente' Linschoten heeft woensdagavond het leven gekost aan de 76-jarige J. W. T. uit Den Haag. De bestuurder van de auto waarin de heer T. zat, werd zwaar gewond overgebracht! naar het algemeen ziekenhuis in1 Woerden. De oorzaak van het ongeluk; was een inhaal-manoeuvre van' twee auto's die in de richting! Utrecht reden, achter elkaar rij dend probeerden zij een vracht wagen te passeren, toen deze vrachtwagen naar links uithaal de was de eerste inhalende auto gedwongen krachtig te remmenJ De auto die er achter reed rem de maar belandde door de mid denberm op de andere rijbaan. Hier volgde een frontale botsing, met de auto waarin de heer T. zat. KIND VERDRONKEN Donderdagmiddag om zes uur is bij het baden in het Witven in de gemeente Stiphout het 12- jarig jongetje Van Bloemberg uit Helmond verdronken. Het kind werd enige tijd vermist. Na het dreggen is het slachtoffertje levenloos opgehaald. De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, Soeban drio, heeft woensdag op een persconferentie in Djakarta ge zegd dat President Soekarno tot de slotsom gekomen is dat de kwestie Nieuw-Guinea moeilijk zal zijn op te lossen, tenzij Indonesië de Nederlandse mili taire macht in dat gebied vernietigt. Soebandrio zei dit na een bijeenkomst van twee uur van de Indonesische operationele staf ter bevrijding van Nieuw- Guinea, die in het presidentiële paleis te Djakarta werd gehou den. De bijeenkomst stond onder voorzitterschap van president Soekarno. Alle kanten van de kwestie werden hierop bespro ken. Soebandrio zei voorts dat Soekarno van mening is dat de gedurige stroom van Nederland se militaire versterkingen naar Westelijk Nieuw-Guinea aan toont dat Nederland niet bereid is de kwestie vreedzaam te regelen. De politiek ten aanzien van dit gebied zal worden ge baseerd op dit standpunt, zo zei hij. Generaal-majoor Achmed Jani, commandant van de operaties voor Nieuw-Guinea, die de bij eenkomst eveneens heeft bijge woond, zei tegen verslaggevers dal de strijdkrachten bevel zul len krijgen de noodzakelijke voorbereidingen te maken „voor de werkelijke uitvoering van het bevel van het volk Westelijk Nieuw-Guinea te bevrijden". .Tani lichtte dit niet nader toe, maar men meent dat hij hiermee de noodzakelijke opbouw van de strijdkrachten voor militaire operaties op grote schaal be doelde. Hij gaf te verstaan dat de deur voor vreedzame onder handelingen snel toevalt. „Er is nu nog slechts een 29) „Waren er meer zulke gevallen in de familie van uw vrouw?" vraagt hij argeloos. „Ik meen, excessieve nervositeit, epilepsie, geestesstoringen. „Anja was erg nerveus als kind," zegt Canna. „Leed aan slaapwandelen en kon heel vreemd zijn. Ze is ook dikwijls flauw gevallen, kreeg het zo'n beetje op haar zenuwen als ze iets wilde en werd tegengewerkt. Indisch bloed, weet u.... Maar later is dat veel verbeterd. Ze is anders een allerliefst meisje ge weest altijd, alleen dreef ze haar wil door, als het er op aankwam. De aard van mijn vrouw. Die twee stonden een tijd lang fel tegenover elkaar, toen zij met Judge wilde trouwen. Mijn vrouw vond hem te oud en vond dat ze hem te kort kende. Ze had gelijk. Maar Anja dreef het door. Het is tenslotte gebleken goed te gaan, dat wel. Maar wij hadden liever gezien.... wij dachten altijd dat ze met Robert zou trouwen. Ar me jengen, hij is er nu wel over heen, maar destijds trok hij het zich erg aan. Hij heeft er nooit Door WILLY CORSARI iets van gezegd, maar voor wie hem goed kende was dat wel duidelijk. Zo'n stil water, die Ro bert. Enfin, ik wou maar zeggen dat mijn vrouw misschien erg in de war was, toen ze dat schreef." Hij staart voor zich uit, met betraande ogen, de zakdoek ver frommelde in zijn korte, dikke handen. „Heeft ze u de laatste tijd op gewekt en gewoon geschreven?" „Ja. precies als anders. Mijn vrouw was erg bezorgd voor me. weet u. Ze schreef in elke brief allerlei vermaningen en raadge- bingen.... arme ziel." Hij veegt' zijn ogen weer af. „Ik heb niets bijzonders aan haar brieven ge merkt.... O ja, het enige is, dat ze twee brieven kreeg uit Enge land. Die heb ik haar opgestuurd en dat verwonderde me wel even, omdat we er geen kennissen heb ben. Maar misschien waren het patronen. Ze was geabonneerd op een Engels mode-blad." .Twéé brieven uit Engeland? Weet u dat zeker?" Canna knikte. „Ja, absoluut zeker. De ené kwam vlak nadat ze weg was en de andere enkele dagen geleden. Omdat ze me dringend erom gevraagd had heb ik ze dadelijk opgestuurd." Hij staat op. „Is het goed, als ik nu naar mijn nichtje ga kijken?" vraagt hij nederig. „Natuurlijk, gaat u uw gang. Mocht u nog iets te binnen schie ten. iets wat u vreemd is voor gekomen, wilt u het dan vertel len, al mocht het ook nog zo'n kleinigheid lijken?" Canna verzekert dat hij het doen zal en haast zich weg. Lund loopt het park in. Diep ac'emt hij de frisse lucht. Hij voelt zich beklemd en rusteloos. Dus Anja's moeder was krank zinnig, zijzelf altijd buitengewoon nerveusMaar Judge is op klaarlichte dag vermoord. Toen zij thuiskwam, werd juist de deur opengebroken waarachter zijn dode lichaam lag. Hoe zou zijAls het 's nachts was ge beurd, zou de mogelijkheid be staan dat zij, in een van die eigenaardige „schemer-toestan- aen" waarin mensen soms kun nen vervallen als ze daartoe de aanleg bezitten, de moord had gepleegd zonder later iets ervan fe weten. Maar deed ze het bij bewustzijn, wat een volmaakte actrice zou ze dan moeten zijn! Ze zijn voorgekomen, de grote misdadigsters die iedereen mis leidden door haar innemendheid. Ket kost alleen moeite, eraan te geloven als je je Anja Judge voorstelt, haar treurige, donkere ogen. haar hulpeloos, lief ge zichtje Hij schudt het hoofd, als om zoemende vliegen te verjagen. V/achten, heeft Dirkhof gezegd. Ja, dat is het verwenste: afwach ten. Tastend in dikke duisternis, zoekend naar houvast. HOOFDSTUK X. Allans schetsboek. Hij is bij een der uitgangen van het park gekomen en staat ver rast stil. Op de weg heeft zich een groepje belangstellenden ge vormd om twee vechtende jon gens. Tot zijn verbazing herkent hij in de ene jongen Allan. Allan, de keurige en welopge voede, bokst een aanzienlijk gro tere en oudere tegenstander zo keurig tegen de grond, dat de dorpsjeugd, die eerst ingenomen was tegen het nette jongetje, hem nu sportief toejuicht. Hij is trou wens niet net meer. Zijn pak is vuil en gescheurd, zijn gezicht zit vol vegen, zijn kraagje zit ergens onder een oor. Allan Cochat stijgt opeens negentig procent in de achting en sympathie van inspecteur Lund. „Hallo jongeman!" roept hij hem toe, „waar gaat de strijd over?" AUan zegt, wijzende op zijn verslagen tegenstander: „Hij nam mijn schetsboek weg en wou het verscheuren en hij luisterde niet naar me en hij zei iets van En geland." Lund grinnikt. Het spijt hem, dat hij de dialoog tussen beide vechtersbazen gemist heeft. „Waar is je boek nu!" vraagt hij. AUan raapt, het op en slaat er het stof af. Dan zegt hij, op de toon van een volmaakte gentle man: „Good afternoon" tegen de gapende kinderen en wandelt met Lund mee het park in. (Wordt vervolgd.) kleine opening", zo zei hij. „Zo-, als u weet zijn wij klaar om te beginnen". Het Indonesische persbureau Pia meldt dat Indonesische, guerillas in de bossen bij Fak-, Fak twee lijken van niet-geïden- tificeerde Nederlandse soldaten hebben gevonden. Een woordvoerder van het ministerie van Defensie in Den Haag zei desgevraagd naar aan leiding van het bericht van het Indonesische persbureau Pia als zouden Indonesische querilla- strijders bij Fak-Fak twee lijken van Nederlandse soldaten heb ben aangetroffen, dat er geen enkele mededeling is ontvangen over een vermissing van Neder landse militairen in Nieuw- Guinea. Wild. directeur van Vlaamse T.V. aangheouden Een waarnemend directeur van de Vlaamse televisie, D. W„ is donderdag gearresteerd op beschuldiging van omkoperij. Hij zou van een Nederlander die in België gevangen zit op beschul diging van valsheid in geschrif te, oplichting en bankroet, 350.000 frank hebben aangenomen voor inlichtingen of het voeren van België organiseerde, loterij die deze Nederlander in een propaganda-actie voor een De Nederlander, J. van S„ had een soort pool zonder verliezers georganiseerd, doch hij kon de winnaars niet uitbetalen en ging bankroet op een bedrag dat vol gens voorlopige ramingen een honderd miljoen frank zou be dragen. Bij het gerechtelijk on derzoek naar dit faillissement is de naam van de 39-jarige W. in het geding gekomen. Deze zou echter volgens krantenberich ten ten stelligste ontkend heb ben dat hij in zijn werk voor de televisie op enige wijze reclame voor Van S. heeft gemaakt. ,,EEN PAAR VRAGEN", gesteld door de heer R. van Grembergen, Markt 10 te Terneu zen, in uw het nummer van 14 dezer, is voor mij aanleiding "een korte opmerking te maken. Hartelijk dank voor uw be- langsteUing inzake de raadsver gaderingen. Het is, ondanks de mening in politieke kringen, dat de bevolking geen belangstelling heeft voor politiek, een goed teken zo nu en dan te mogen constateren, dat er toch nog een categorie burgers is, die zich daarvaar wèl interesseren. IJ verwacht waarschijnlijk van mij een antwoord op de door u gestelde vragen, geachte heer Van Grembergen? Het spijt mij, dat ik u in deze moet teleurstel len. Ik ben n.l. als „rechtgeaar de Terneuzenaar" niet van plan in te gaan op insinuaties die kant noch wal raken. Politiek „bedrijven" ls een moeilijke taak. doch politiek „be grijpen" is blijkbaar nog moei lijker. W. J. WETERINGS, Geraniumstraat 10, Terneuzen. 'Discussie gésioten. Red.* Rechtszaken De officier van just rechtbank te Breda, Grasso, heeft gisteren 35-jarige meubelmaker er die ter beschikkin regering is gesteld verblijft in de strafg te Scheveningen wege tot zware mishandelt maanden gevangenisst: Op 24 juli 1961 zou dachte, die toen gevt in de Bredase koepelg om een langdurige st zitte.i, getracht hebbei waker vanaf de eerst ping naar beneden te Op de bewuste dag tussen de bewaker en gene een ruzie voor de gevangene op de e gang, in de gevangeni noemd. De gevangee had it een vrij rondvliegende Toen hii na de recreati zijn cel werd teruggeb hij de bewaker de cel' nen en hij vreesde dat zou wegvliegen. Verde toen kwaad geworden stond een vechtpartij ling greep hij de bew en duwde hem tegen werk. De bewaker even opgetild. Ik heb nooit de bedt had hem erover te W' de verdachte, die wel 1 roepen .,ik gooi je over Twee bewakers die 1 ga te hulp waren ges hoofdbewaker en de directeur van de g werden als getuigen g Zij verklaarden wel te hebben gehad dat gene de bewaker naai had willen gooien. De zei desgevraagd dat hij de omloop had bedoel het hekwerk, zowel d als het hekwerk wor genoemd in het spra van de gevangenis, zo dens de ondervraging v tuigen. HILVERSUM I: 7 7.10 Ochtendgymn.; 7 listisch strijdlied7. ochtendklanken (gr.); en postduivenberichti Muzikale ochtendpost Tips voor vakantie en dagen; 9.00 Gymn. vrouw; 9.10 Pianoc 9.35 Waterstanden; 9.41 line-ensemble; 10.00 10.05 Voordracht en 10.20 Italiaans ensemblt solist; 10.45 Cabaret "11.10 Lichte gram.; 11. actualiteiten; 11.45 KI 12.00 Lichte gram.; 11 genbeantwoording12. t.b.v. land- en tuinboi Jazzmuziek; 13.00 Nt VARA-varia; 13.20 T teenagers; 14.10 Voor 14.45 Lezing15.00 eert (gr.); 16.40 Bo 17.00 Radio Jazzclub; tualiteiten; 18.00 Nws e: 18.20 Rumba-orkest e: accordeontrio19.00 - staalkaart; 19.30 Gespi Oude kamermuziek (g Praatje; 20.00 Nws; 20 poie-orkest; 20.55 Ne> cabaretliedjes (gr.); 21. listisch comment.; 21 dieën-Expres21.55 M herinneringen; 22.20 H sportnieuws van de we Nws; 22.40 Ballroomot Lichte gram.; 23.552' HILVERSUM II: 7.15 Gewijde muziek; 1 de jeugd; 7.45 Morgen: overweging; 8.00 Nws; het weekend (gr.); 8.50 programma voor de bt 10.00 Voor de kleute: Klass. kamermuz. gr Voor de zieken; 11 orgelspel (gr.); 12.00 klok; 12.04 Dansorkest solisten; 12.30 Meded. t. en tuinbouw; 12.33 orkest; 12.50 Act.; 13, 13.15 Platennieuws; 13 teursorkest; 13.50 Liet 14.10 Franse les; 14.30 jeugd; 15.30 Muzikale ren (gr.); 16.10 Klanl Instrument, octet; 17 periscoop; 17.10 Cot Western Expres g: Boekbespreking; 17.4 klass. gram.18.00 niek; 18.30 Kamerork Praatje voor politieke gers; 19.00 Nws; 19.1C teiten; 19.25 Wedstrijt ziekliteratuurkennis; 1 19.55 Muziek-toto; 20 cimbelrecital20.15 H< tival 1962 23.15 Nws; sieke pianomuziek; Nws. BRUSSEL (VI.): 12.03 Populaire gr: Weerbericht; 12.35 gram. (verv.); 13.00 Voor de teenagers; kroniek; 14.30 De Ac Discofielen; 15.40 Nie 16.00 Theater-kron.; 16.45 Geen monopolie welvaart, reportage; 17.15 Dagklapper en kalender; 17.20 Liturg zangen17.30 Lichte Engelse les; 18.00 Kerk eert; 18.30 Voor de 19.00 Nws; 19.30 Festiv lichte muziek (overnar BBC); 22.00 Nws; 221 uit Eine Nacht in Ve: rette; 22.45 Lichte g] Nws; 23.05 Amus. Dansmuziek; 23.55—24

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2