Provinciaal nieuws SPOF RADIO Huurwet aangenomen Voetstappen op óe trap Chefarine 4" E AGENDA BILJARTEN ATHLET1EK DE VRIJE Z E EU Woensdag 13 juni 1962 PROF. VONDELING VOLGT Mr. BURGER OP TERNEUZEN AXEL KOELKASTEN staan in al hun glorie bij: RADIO TAZELAAR SLUISKIL. SLUIS IJZENDIJKE- Besfrijcfïng van pijn belangrijk verbeterd! Rechtszaken Pagina 2 W (Vervolg van pag. 1.)' De minister merkte op dat, hoewel do loonsverhogingen die na Oud-Wassenaar zijn over eengekomen niet worden gege ven omdat de huren worden verhoogd, de werkgevers de huurcompensatie voor hun re kening hebben genomen, zodat de ruimte voor loonsverhoging daarmede niet wordt verkleind. Het leek de minister gewenst tot voorzichtigheid te manen over de vergroting van de span ningen in het vlak van de prij zen, door het kostenverhogende effect van de looncompensatie. Intussen behoeft van uit al gemeen economisch oogpunt tegen de huidige voorstellen tot compensatie op zichzelf geen bezwaar te worden gemaakt. Slechts moet worden voorko men, dat elders over de schreef wordt gegaan, b.v. door een on toelaatbare loonontwikkeling. Bij de compensatie voor be jaarden is uitgangspunt niet het A. O. W.-pensioen, maar de be dragen van de werkelijk betaal de huren. Evenals bij de vorige huurverhoging is het de bedoe ling het bedrag van de huur compensatie zodanig te kiezen, dat k 34 van de ouden van dagen een volledige compensa tie zullen ontvangen. Met gebruikmaking van de gegevens, welke ter beschikking zijn gekomen bij de woningtel ling 1956, kan gesteld worden dat en eerst sprekende over de gehuwde bejaarden deel een huur betaalt van 675 en deel een huur betaalt van ƒ750 en dat en daar na sprekende over de ongehuwde bejaarden 2 a deel een huur betaalt van 600 en deel een huur betaalt van 675. De Stichting van den Arbeid stelt nu in haar advies voor: de compensatie voor de gehuwde bejaarden te Stellen op 84 per jaar. Dit betekent, dat voor deze groep een compensatie wordt verleend van 12 procent, uit gaande van de werkelijk betaal de huur. Immers de voorgestel de 84 is het gemiddelde van 12 procent van huurbedragen, be horende bij het deel en deel. Precies dezelfde berekening wordt gevolgd voor de onge huwde bejaarden. Tekent men daarbij aan dat de positie der ouden van dagen door de 15 procent autonome, alsmede door de verdere los van de huurverhoging staande automatische verhoging van dat jaar een niet onbelangrijke verbetering ondergaat, dan wordt het wel duidelijk dat de compensatie voor de ouden van dagen volstrekt redelijk te noe men is en ook hier is de verge lijking met 1957 bijzonder nut tig. Wat betreft het stellen van een inkomensgrens van 13.000 bij de huurcompensatie, deelde fle minister o.a. mede dat het ook thans de bedoeling is, ten aanzien van de loontrekkenden de compensatie in beginsel te doen strekken ten voordele van degenen, die de lasten van de huurverhoging zullen dragen. Met het oog daarop heeft de compensatie in de meeste geval len een verplicht karakter; slechts voor degenen, wier sala ris meer bedraagt dan ƒ13.000 per jaar en waarvan het salaris tegelijkertijd niet in oen C. A. O. of bindend vastgestelde regeling is neergelegd, wordt deze ver plichting vervangen door een vergunning. De regering staat voor de actief dienende ambtenaren een overeenkomstige maatregel voor als voor de werknemers in het bedrijfsleven zal worden getrof fen, met dien verstande dat geen loongrens zal worden toe gepast. Wat de gepensioneerden beneden 65 jaar betreft stelt de regering zich voor een zodanige compensatiemaatregel te tref fen dat voor deze groep een situatie ontstaat overeenkom stig die voor de gepensioneer den die in het genot zijn van een compensatie A. O. W. of A. W. W. Deze aangelegenheden re garderen echter zijn ambtgenoot van Binnenlandse Zaken. Hier over kunnen op dit ogenblik geen nadere mededelingen wor den gedaan, aangezien soortge lijke voorzieningen in het geor ganiseerd overleg voor ambte narenzaken dienen te worden behandeld, alvorens een beslis sing van de regering in deze Kamer kan worden bekendge maakt. Dr. M. A. >1. van Heivoort (K. V. P.) deed het genoegen dat de regering zoveel in haar vermogen ligt de stichtingskos tenstijging zal tegengaan. Het bereiken van stabiilteit van stichtings- en bouwkosten acht hij van het grootste belang. De stijging van het huurpeil ten opzichte van die van de bouw- HEDEN TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur „Als het moederhart spreekt". Concertgebouw, 3 en 8 u.: Reportagefilm: „Het zilveren huwelijksfeest van het Ko ninklijk Paar". MORGEN OOSTBURG: Ledeltheater. 8 en 9 uur: Reportagefilm „Het zilveren huwelijksfeest van het Koninklijk Paar". kosten noemde spreker toch wel vrij ernstig. Door de toezegging van de minister kan voor de circa 175.000 voor-oorlogse woning wetwoningen meer worden ge daan aan onderhoud. De heer Van Heivoort diende een amendement in dat schrap ping beoogt van het nieuw- voorgestelde vijfde lid van art. 3a der huurwet. Het amendement is mede on dertekend door de heren Jan Maenen en Andriessen beide K. V. P.), Van der Peijl (C. H. U.) en Sehuitemaker (V.V.D.l. De complexgewijze beoorde ling, door de minister bij nota van wijziging toegezegd, ver sterkt schrapping van het ge noemde artikel De heer Bommer (P.v.d.A.) merkte o.m. op dat de minister en hij dichter tot eikaar zijn ge komen. Ook in sprekers gedachten- gang is een huurverhoging niet onmogelijk maar dan als sluit stuk van een complex van maat regelen dat op de ernst van het gehele vraagstuk betrekking heeft. De eenzijdige huurverho ging van thans acht spreker niet het geëigende middel. Hij acht de thans voorgestelde maatregelen meer maatregelen aan de zelfkant. Hij diende een amendement in om voor de duurste woningen di- recent zijn gebouwd dezelf de regeling te handhaven als voorheen. De heer Bommer diende voorts een motie in waarin de regering wordt gevraagd de subsidie voo woningwetwonin gen en premiewoningen zodanig te regelen, dat deze subsidie de huur van 85 boven het niveau van de in 1961 gebouwde wo ningwetwoningen, niet te boven gaat. (Een huur van ƒ85 boven liet niveau van de in 1961 ge bouwde woningwetwoningen be schouwt de regering n.l. als „ex cessief hoge huren".) Het amendement van de heer Bommer c.s. beoogt de huurver hoging van de in de laatste jaren gebouwde woningwetwoningen op gelijke wijze te regelen als die van de in dezelfde tijd ge bouwde premiewoningen. Dat wil zeggen, dat de grootte der huurverhoging niet bij de wet doch bij ministeriële beschikking wordt bepaald, zulks om voor gelijksoortige woningen onge lijksoortige huurprijzen te voor komen. Mr. W. Aantjes (A. R.) zeide o.m. geen reden te zien nu uit drukkelijke schrapping van ar tikel 3a, lid 5 te vragen. De heer C. F. van der Peijl (C. H. U.) vroeg welke concrete maatregelen de minister t.a.v. de bestrijding van de verhoging van de bouwkosten voor ogen staan. Wat het amendement-Bommer c.s. betreft wilde spr. het ant woord van de minister afwach ten. Spreker verzocht een uitvoe riger betoog over de algemene sociaal-economische toestand van ons land. De heer H. J. Lankhorst (P. S. P.) vond opmerkelijk dat de minister zeide dat deze huur verhoging een kleine stap is op de weg naar het bereiken van de evenwiehtssituatie. Beste- dingsonderzoek blijft spreker gewenst achten. De heer D. Kodde (S. G. P.l herhaalde dat de praktijk, wel enigszins anders zal zijn dan de theorie. Op de weg die tot dus verre is vervolgd, kan niet wor den voortgegaan. Gaarne ondersteunt hij de in houd van lid 5 van artikel 3a, maar hij ziet zoveel conflictstof bij de toepassing van dit lid 5, dat hij toch zijn stem geeft aan het amendement-Van Heivoort om dit lid te schrappen. Het amendement en de motie- Bommer c.s. zijn van zulk een strekking dat spreker zijn stem daaraan zou kunnen geven. Minister Van Aartsen begon de beantwoording van de in tweede instantie door de Kamer gemaakte opmerkingen. Een eventuele bouwkosten stijging zouden we in de subsi dies moeten betrekken als de motie-Bommer zou worden aan vaard. Het is een kwestie van beleid, men moet zich niet vast leggen. Het vijfde lid van art. 3a neemt zekere onbillijkheden uit de wettelijke regeling weg. Hij zal zich biij een beslissing van de Kamer op dit punt neerleg gen. Ook bij stabilisering van de bouwkosten is een huurverho ging noodzakelijk. De rijksgoedkeuring van de ongesubsidieerde bouw kan op het ogenblik niet worden afge schaft. Niet vergeten mag wor den dat de stijging van de prijs van onroerend goed mede is ontstaan door maatregelen van overheidszijde. Te ruim zes uur werden de algemene beraadslagingen ge sloten. Aan de orde was de stemming over de motie-Bom mer c.s. Dr. Van Heivoort zeide dat de motie van zeer vérstrekkende aard en veelomvattend is. Dat is voor hem en de zijnen van be slissende betekenis. De minister zal zich beraden over hogere huur van nieuw te bouwen wo ningen. Aan de motie bestaat geen verdere behoefte; de K. V. P. zal er haar stemming niet aan kunnen geven. Er werd hoofdelijk geslenul. Er werden 44 stemmen: uitge bracht vóór de motie (P.v.d.A., P. S. P., C. P. N. en drs. P. C. W. M. Bogaers van de K.V. P.) en 73 stemmen tegen (K. V. P., met uitzondering van drs. Bogaers, V.V.D., A.R., C.H. U„ S.G. P.), zodat de motie werd verworpen. Vervolgens kwam het amen dement-Bommer in behandeling, nadat de heer Bommer terug keer tot het vroegere systeem had bepleit, noemde minister Van Aartsen het amendement in het ontwerp niet passend. Het zou het gehele stelsel doen ver anderen. Do minister kon, naar hij zeide, niet anders dan het amendement met de meeste klem ontraden, omdat het in strijd is met de opzet van het ontwerp. Het amendement werd bij zit ten en opstaan verworpen; voor bleken P.v.d.A., P. S. P. en C. P. N. Daarna kwam in behandeling het amendement-Van Heivoort om lid 5 van art. 3a te schrap pen. B(j zitten en opstaan werd vervolgens, omdat dit juister werd geacht, gestemd over het onderdeel van het ontwerp waarop artikel 3a lid vijf betrek king heeft. Het werd aangeno men met vóór P.v.d.A., gedeelte V. V. D., P. S. P., C. P. N. en A.R. Bij de hoofdelijke stemming bleek dat 72 leden vóór het ont werp hadden gestemd (K V. P., op enkele leden na, C. H. U., A. R., V. V. O.) en 26 leden tegen (P.v.d.A., O. P. N, enkele leden K. V. P. en P.S. P.). In verband met het voor nemen van mr. Burger om met ingang van het volgende parle mentaire jaar te. bedanken als lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal heeft de P. v. d. A.-Tweede Kmerfractie ter ver vulling van de alsdan ontstane vacature van voorzitter van de fractie benoemd prof. dr. ir. A. Vondeling. Benoeming Gemeente-secre taris. In de gisteravond gehouden vergadering van de gemeente raad werd met algemene stem men tot secretaris der gemeente Terneuzen benoemd de heer A. J. van Pagee te Beetsterzwaag, De Verenigde Staten hebben dinsdag hun achttiende proef met een kernwapen in de omge ving van het eiland Christmas in de Stille Oceaan genomen, aldus heeft de Amerikaanse Commis sie voor Atoomenergie bekend gemaakt. chef van de financiële afdeling ter gemeente-secretarie van Op- sterland, terwijl hij tevens ver bonden is als docent in de vak ken comptabiliteit en bedrijven aan de cursus voor Gemeente-fi- nanciën te Leeuwarden. De raad kwam bijeen. In de gisteravond te 7 uur ge houden vergadering van de ge meenteraad was met kennisge ving afwezig de heer P. Fijn van Draat. Na opening door de Voorzitter, mr. H. Rijpstra. burgemeester, werden do ingekomen stukken/ overeenkomstig het voorstel van B. en W., voor kennisgeving aan genomen, waarna een korte be sloten zitting werd gehouden. Bij het weder openbaar wor den der vergadering kwam in be handeling het voorstel van B. W. tot benoeming van een ge meente-secretaris. De aanbeveling luidt: 1. de heer A. J. van Pagee te Beetsterzwaag 2. de heer mr. R. Besse te Slie- drecht. De heer Weterings betoogde, dat hij voor deze belangrijke be slissing de overtuiging heeft ge kregen dat het college tot deze aanbeveling is gekomen na op de meest serieuze wijze de can- didaten te hebben geschift om de juiste man op de juiste plaats te verkrijgen. Bij de nu volgende stemming werd de heer A. J. Pagee met algemene stemmen benoemd tot secretaris der gemeente Terneu zen. Het voorstel van B. W. tot wijziging van de begroting 1962 van de gemeente werd zonder bespreking of hoofdelijke stem ming aangenomen. Daar van de rondvraag geen gebruik werd gemaakt, werd de vergadering hierna door de voor zitter gesloten. Dienstregeling Zeeuwsch- Vlaamse Tramweg Mij. Van de zijde van de Z. V. T. M. vernemen wij, dat de direktie van de Nederlandsche Spoorwegen besloten heeft in het kader van de landelijke vervoersvoorzienin gen. die in deze reisgids worden gepresenteerd, enige lacunes op te vullen De Nederlandsche Spoorwegen heeft ook besloten de dienstrege ling van de busdienst Sas van GentBreda v.v. met ingang van de wintel-dienstregeling op 30 september in de spoorwegreisgids op te nemen. De direktie van de Z. V. T. M. heeft nu goed gevonden, dat ook weer de dienstregelingen PP.- havenHulst v.v. en PP.haven ZaamslagAxel v.v. in deze gids worden opgenomen. Wij zijn van mening, dat deze geste van de zijde van de direk tie van de Nederlandsche Spoor wegen grote waardering in Zeeuws-Vlaanderen verdient. Ongeval. Gisternamiddag te ongeveer 5 uur reed het 6-jarig zoontje van de familie Pijnen, wonende in de Donze-Visserstraat, met zijn fietsje tegen een in de Nieuwe- diepstraat geparkeerd staande vrachtauto. Het knaapje kwam daarbij zó hard tegen de vrachtauto terecht, dat hij enkele ogenblikken buiten bewustzijn op de straat bleef liggen. Dokter Bos. die de eerste hulp verleende, bracht het knaapje in zijn auto naar het Juliana-zie- kenhuis ter observatie. Wielerwedstrijd op Pinkster drie. Veertig renners vertrokken voor 55 ronden over een afstand van 110 km. Reeds vanaf de (Advertentie) ?;.'V -V .VVV- Hffr. O hun tijd vér vooruit! Nederland ontdekt de koelkast van het jaar! reeds zonder weeldebelasting o.m. 210-liter model voor f. 598.- compleet NOORDSTRAAT 21 TEL. 2361 (1150) TERNEUZEN start was het te zien dat het een harde strijd voor de overwinning zou worden, door de vele sterke renners die aanwezig waren. Vele malen werden uitlooppogin gen ondernomen, maar verder dan een 200 meter voorsprong kon geen der uitlopers het bren gen. In de 18e ronde was het de Axelse renner Henk de Waal die door breuk van zijn versnellings apparaat ten val kwam en de strijd moest staken. Zeer sterke rennners, als v. d. Kloot, Deijkers, Van Dongen en anderen, reden steeds in de voor ste gelederen, maar dit kon hen niet "aar een overwinning voe ren. Het was dan ook de eind sprint van het hele peloton dat de beslissing zou brengen. Hier kwam dan als overwinnaar W. Zwaneveld uit IJselmonde. die zich steeds rustig in het peloton had gehouden, als snelste en slimste renner naar voren in de bijzonder snelle tijd van 2 uur 25 min. 11 seconden. 2. J. v. d. Kloot te Zundert; 3. B. Salaro te 's-Hertogenbosch4. W. de Rooy te Bergen op Zoom; 5. B. Greske te Haarlem; 6. P. van As te Roosendaal; 7. W. Hee- ren en 8. H. de Jong, beiden te St. Willebrord; 9. F. Boonman te 's-Heerenhoek10 M. van Gin- neken te Schijf; 11. F. Ouwer- kerk te Rotterdam; 12. J. Ver burg te Kortgene; 13. W. van Dongen te Breda; 14. C. Deijkers te St. Willebrord; 15. T. van Poecke te Koewacht; 16. H. de Ruijter te Alblasserdam; 17. J. v. d. Breuger en 18. J. Koning te Breda. Streekdag Vrouwenbond N.V.V. „Het verrichten van arbeid moet men niet alleen zien als een middel om de economische behoeften te bevredigen. Arbeid leidt ook naar de weg van het gevoel van eigenwaarde en naar het bereiken van een zekere sociale status. De gemeenschap streeft derhalve naar een maxi maal rendement van de mense lijke inspanning in de ruimste zin van het woord." Deze stelling werd gisteren tijdens een streek dag, welke het district Zeeland van de Vrouwenbond N. V. V. in het gebouw „De Ark" belegde, geponeerd in een toespraak die de directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau, de heer J. v. d. Gijp, hield over het onderwerp „beroepskeuze". De deelneemsters aan deze streekdag werden verwelkomd door de voorzitster van het dis trict Zeeland, mevr. A. Schipper, die hierna de leiding van deze dag overdroeg aan de voorzitster van de afdeling Sluiskil, mevr. T. Hendriks—Dijkstra. Verschillende afgevaardigden brachten in de bekende vijf-mi- nuten-speeches verslag uit van het werk hunner afdeling. Het sluitstuk van het morgenpro gramma bestond uit de rede van de heer v. d. Gijp', die met grote aandacht werd beluisterd. Van dit belangwekkend onder werp zeide de spreker zich be wust te zijn in verband met de hem toegemeten tijd slechts en kele aspecten te kunnen belich ten. Allereerst vertelde hij in het kort iets over het ontstaan van de beroepskeuzevoorlichting. Van af de bevrijding heeft deze zich zeer snel ontwikkeld, hoewel voordien door vele commissies en ook door particuliere initia tieven vele pogingen in het werk waren gesteld om tot georgani seerd werken op dit gebied te komen. Doordat men het maximale rendement nastreeft, is er een steeds verder gaande differen tiatie in de arbeidsverdeling ge constateerd. De technische ont wikkeling heeft beroepen doen verdwijnen, tevens nieuwe doen ontstaan. Het groei-aspect overheerst hier echter in zeer sterke mate, er komen meer beroepen bij dan er af gaan. De vraag wat het kind moet worden, is dan ook vaak moeilijker voor de ouders dan voor het kind zelf. De ouders moeten n.l. al een beslising ne- 27) Die vindt de Silengo's, Kiliaan en Philip Gardner bijeen in één der benedenvertrekken. Philip houdt juist op diep gekrenkte toon een betoog over het feit, dat niemand zich er om heeft bekom merd hoe ziek hij wel was. „Ik had in m'n eentje óók kunnen doodgaan," verzekert hij. „Maar ik heb dokter Terlaet naar u toegestuurd," verdedigt Joan zich. Gardner bromt: „Ja en die noemde het zenuwen. Makkelijk om je er zo van af te maken! Ik ben ervan overtuigd, dat ik ook vergif heb ingekregen. Ik had er alle verschijnselen van, maar niemand lette erop!" „Als dat zo is, waarom ben je dan niet doodgegaan?" vraagt Silengo. Gardner staat boos op. „Het lijkt waarachtig, of je me dat verwijt!" Hij hinkt langs Lund de kamer uit en smijt de deur dicht. „Gek, maar ze vermoorden toch gewoonlijk de verkeerde men sen," zegt Kiliaan traag uil de diepe stoel, waarin hij zit weg gezakt. „Och, het is een stakker," meent Door WILLY CORSARI Joan vergoelijkend. „Als je altijd ziekelijk bent word je lastig. En anderen wennen eraan dat je steeds klaagt en nemen er inder daad niet veel notitie meer van. Ik geloof eigenlijk, dat hij wer kelijk erg akelig was en nóg ziek is. Hij hijgt zo." „Dat doet hij altijd, dat is z'n asthma," mompelt haar broer. Lund is naar hen toegekomen en groet. „We zitten hier belegerd door reporters en sensatiebelusten," zegt Joan tegen hem. „Als het niet om Anja was, ging ik er van door." „We moeten haar hierdoorheen slepen," zegt Silengo. „Hoe gaat het nu met haar?" vraagt Lund. Hij heeft bewondering gevoeld voor de kleine vrouw, toen hij haar na de dood ban haar tante enkele vragen moest stellen. Ze lag op bed. Toen de oude vrouw dood was, zakte ze in elkaar, maar Joan had hem.verteld hoe goed ze zich had beheerst zolang ze nog iets voor de zieke kon doen. Op zijn vragen gaf ze be reidwillig antwoord, maar het was duidelijk, dat ze haar zenu wen met uiterste moeite in be dwang hield. ,,'Ze slaapt op 't moment," zegt Joan, „Terlaet heeft haar iets in gegeven. Zodra het kan moet ze weg uit dit huis, anders kunnen we haar naar een sanatorium brengen!" Lund antwoordt niet. Hij loopt in gedachten verdiept de enorme kamer op en neer. In zijn hart wenst hij Anja Judge ook mijlen ver, ergens waar ze bevrijd van angst en buiten gevaar zou zijn. Maar wie zal zeggen, waar ze buiten gevaar is? Het komt hem voor en hij verwijt het zichzelf, dat men haar voorgevoelens tot nogtoe te licht heeft opgevat. Zelfs de dood van haar man had hem nog niet doen inzien hoe wezenlijk het gevaar is, dat zij voorvoelde. Heeft hij niet steeds gemeend dat ze zich allerlei in beeldde? Nu haken zijn gedachten tel kens vast aan de drie mensen die ze intuïtief wantrouwde, hoe gunstig de inlichtingen omtrent hen ook mogen zijn. Henri slaapt ni het bijgebouw en komt zelden in het huis, is er gisteren de hele dag niet geweest, dat staat vast. Maar Minny heeft alle gelegen heid gehad het vergif toe te die nen. Ook Carl trouwens. Ten eer ste kan hij het in het middageten hebben gemengd, ook al beweren de keukenmeid en Joseph dat dit onmogelijk is. ten tweede slaapt hij in het huis en dat hij haast onhoorbaar kan lopen is dikwijls genoeg gebleken. Kiliaans stem verbreekt de drukkende stilte. „Ik voor mij geloof niet. dat dit wéér een misdaad is. Mevrouw Canna was een lekkerbek. Ze heeft zich teveel te goed gedaan men op een tijdstip dat een kind nos niet aan een bewuste keuze toe is. Aan de eigenlijke be roepskeuze gaat de z.g. school keuze vooraf. Ook deze school keuze is voor veel ouders veelal een zeer moeilijke opgave. Om dat de meeste ouders er een eer in stellen, dat hun kinderen een betere maatschappelijke positie in dienen te nemen dan zijzelf, slaan zij hun kinderen qua intel ligentie wel eens te hoog aan, met alle nare gevolgen vandien. Een goede beroepskeuze i« daarom ook zo van belang, om dat de volwassen mens zo onge veer een derde van de dag aan zijn arbeid besteedt. Het arbeidsleven kan bij een verkeerde keuze een domineren de invloed uitoefenen op 's mens persoonlijkheid, hetgeen zelfs van invloed is op zijn doen en la ten buiten de eigenlijke arbeids taak. De man of vrouw die zich in zijn vak niet gelukkig voelt is, voorzichtig uitgedrukt, te bekla gen. aldus de heer v. d. Gijp. Ontspanningsprogramma. Na de lunchpauze maakte het gezelschap een korte wandeling waarna in de middaguren een vlot ontspanningsprogramma werd opgevoerd, waaraan de aanwezigen veel plezier beleef den. o.a werden er een pantomi- ne-spel gespeeld; de afdeling Sluiskil kwam met een vrolijke schets; de voorzitster van de af deling Terneuzen, mevr. Dierx— Harms, redigeerde een slagvaar dig forum, waaraan vele vragen werden gesteld, o.a. de mening over winkelsluiting op zaterdag middag, dit, als „een voorzichtig begin" voor de totale zaterdag sluiting; er was een verloting en het door allen gewaardeerde slot bestond uit een boeiende voor dracht door mevr. R. van Driel— Vermeulen. Aan mevr. HendriksDijkstra werd dan ook namens 't district warme dank gebracht voor de uitstekende organisatie yan deze dag. Raadsvergadering. Donderdagavond a.s. vergadert de gemeenteraad. Het college wil medewerken aan een ver zoek van Esso voor verlenging van gebruik gemeentegrond. De Caltex wil een nieuw ben zinestation bouwen in de Nieuw- straat. Er wordt daarom toe stemming gevraagd voor het rooien van een boom en vervan ging van het plaveisel. B. en W. zijn van oordeel dat er geen be hoefte meer bestaat aan een nieuw service station. Toch wil het medewerking verlenen om dat dergelijke verzoeken in het verleden altijd zijn toegestaan en men het behoefte element niet heeft laten meespreken. Door de aanleg van een rondweg Sluis moeten Wed. Van Alten en de heren A. v. d. Ameele en C. Coppens hun pan den laten slopen. Als de rond weg er is blijven er echter enige percelen grond over en daarop willen ze hun huis herbouwen. Het college is bereid na te gaan of dit mogelijk is door wij ziging aan het uitbreidingsplan en de daarbij behorende bebou wingsvoorschriften. Alfons Blomme wil, evenals vorig jaer, weer exposeren in de raadskelder die B. en W. voor 75 per week willen verhuren van 9 juni t/ 15 juli. De heer A. J. Baas uit Oost burg was de hoogste bieder voor de oude brandweerauto, n.l. ƒ756. Geslaagd. Bij het te Goes gehouden examen voor bedienden dames- vak kappersbedrijf, slaagde de heer F. de Betue, alhier. denk ik, en misschien ook iets ondeugelijks naar binnen gekre gen. Ik ben zelf eens op het rand je van de dood geweest na het eten van mosselen, doardat er een vergiftig krabje in zat. Mis schien nam ze ook teveel van Terlaets medicijnen. Driekwart van onze moderne geneesmidde len bestaat uit bergif. Om maar te zwijgen van allerlei andere dingen, die wij gebruiken en waar vergif in zit, van bepaalde' behangels af. tot doperwtjes, huishoudleijke artikelen en schoonheidsmiddeltjes toe Er be staat in Engeland een soort meng sel, dat gebruikt wordt als vogel- voer, waar je hele volksstammen mee om zeep kunt brengen!" „Wie eet er nou vogelvoer," zegt Joan knorrig. „Lieve kind, niemand eet ook vliegenpapier of rattenkruid en toch zijn daar al zoveel lui mee omgebracht!" „In elk geval hoeft ze niet hier in huis vergiftigd te zijn," zegt Silengo. „Wanneer had dat van nacht moeten gebeuren? Toen wij rondspookten hebben we niets gemerkt, de inspecteur en ik. Heb jij iets gehoord, Tjako?" „Neen, ik sliep als een os. Het bekende goede geweten". Lund staart in de tuin. zonder iets te zien van de perken en heesters. „De Italiaanse crimino loog Ferrari schrijft ergens, dat de slaap van het goede geweten een sprooktje is," merkt hij op. „Hij heeft vastgesteld dat grote misdadigers dikwijls heel goed sliepen vlak na een moord." (Wordt vervolgd.) (Advertentie) Vier middelen in één tablet werken krachtiger zonder de maag van streek te maken I Tegen pijn en griep wordt meer en meer een combinatie gebruikt van geneesmiddelen die eikaars werking ondersteunen. De combinatie van Chefarine „4" werkt niet alleen krachtig maar ook veilig, want één der bestanddelen zorgt datde maag niet van streek raakt. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Glazen buiaje 20 tiblelten f 0.80 Handigs stripvwpskkin} 40 tabletten fl.5a Vmrielij» flacon 100 tabletten f 3,50 Zeven jaar voor doodslag De rechtbank in Den Haag heeft gistermorgen de 33-jarige monteur G. A. I. veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, wegens doodslag op de 71-jarige ar- chiefbediende J. van der Gug- ten in diens woning aan de Uile bomen te Den Haag in de avond van 8 juni van het vorige jaar. Er was die avond ruzie ontstaan tussen beide mannen. De mon teur heeft tijdens een gevecht de bejaarde man gewurgd en daarna het lichaam in een kast verborgen, waar het werd ont dekt door een verloofd paar, dat de oude man een bezoek kwam brengen. De moordenaar werd, nadat hij een dag in Rot terdam had doorgebracht bij zijn terugkeer in de woning ge arresteerd. De officier van jus titie had tegen verdachte negen jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest geëist. Woensdag 13 juni 1' Clubkampioensclv K. O T. Ter aanvulling van het in ons blad van vrijdag delen wij nog mede, dat bedoelde biljartwedstrijde houden in hotel „Centraal' officieel kampioenschap neuzen betrof, doch enk clubkampioenschap van daar gevestigde biljartvere K. O.T. Aan deze wedstrijden deelgenomen door de acht geplaatste spelers van 1 Na een spannende strijt de heer Freijser kampioe hoogste serie bedroeg 140 boles. De officiële uitslag pt. 1. P. Freijser 14 2. L. de Mul 9 3. G. van Damme 8 4. J. van Es 7 5. A. v. Eenennaam 6 6. B. v. d. Eijk 4 7. P. Maes 4 8. J. Janssens 4 Het algemeen gemiddel de heer Freijer bedroeg 15 van de andere spelers var van 3 tot 5.47. De officiële kampioer pen van Terneuzen zullen jaar in hotel „Centraal" georganiseerd. Internationale wedst: in Hulst In Hulst is maandag achtste achtereenvolgend het internationale Pinkst tiektoernooi van de atle' eniging R. K. H. A. V. ge Onder de deelnemers bi zich naast Zeeuwse en Bi atleten ook veel Belgen, den geen grootse presta leverd. De belangrijkste uitsla; ren; Heren. 100 meter; 1 Munck (AT '56) 11,6 se DO HILVERSUM I: 7.CK 7.10 Ochtendgymn.; 7 tendvaria; 7.50 Dagopeni Nws.; 8.15 Rechtdoo school en kantoor; 9.00 voor de vrouw; 9.10 De man; 9.15 Balletmuz.; terstanden; 9.40 Morgen 10.00 Arbeidsvitaminen Voor de kleuters; 11. houdelijke zaken, Ie; Amusementsmuz.11.45 lez.; 12.00 Orgelspel; ded. t.b.v. land- en tuir Dansork. The Skyma: zangsol.; 13.00 Nws.; ded., act. of gram.; 13." ber.; 13.30 Metropole-o: Pianorec.klas. mu: Fluitrec.14.40 Voor d< '15.00 Viool en pianokl 15.30 Licht ensemble sol.; 16.00 Lichte mu Voordr.; 16.45 Gram. jeugd; 17.10 Voor de jee Country and Western 18.00 Nws.; 18.15 Ac Lichte orkestmuz.1 sproken brief; 19.00 Ge gr.; 19.55 Sportpraat. Nws.; 20.00 Omroepor omroepkoor en zangsol aria's; 21.15 Een gezell: bij de Severins, hoor: Nws.; 22.40 Journ.; 23. act.; 23.10 Discotaria 24.00 Nws. HILVERSUM II: 7 7.15 Pianorec.7.30 jeugd; 7.45 Morgen; overweging; 8.00 N Pluk de dag; 8.50 Voc 9.40 Wcense liedjes; 10.03 Kerkorgel; 10.15 dienst; 10.45 Koorzai Voor de zieken; 11.5E liederen; 12.00 Mi' 12.04 Lichte muz. en 12.25 Voor de boeren; ded. t.b.v. land- en tu Lichte gram.; 12.50 f Nws.13.15 Lichte ark zang; 13.45 Pianospel sche begeleiding; 14.C nade-ork.amuser 14.55 Moderne kamen Lichte muz.; 16.00 1 gen in de Bijbel; 16.2 pianoModerne en 16.45 Voor de jeugd; te gram.; 17.40 Beur: Strijkork.lichte n Sportrubr.18.30 Voc ble; 18.50 Soc. perspi 19.00 Nws. en weer Gewijde muz.; 19.30 F 19.50 Politieke lez.; 2 en jagersliederen2 Ahoyamusementsp Muz. voor mil j oei Kerkorgelconc.22.3' SOS-ber.; 22.40 A' 22.55 Boekbespr.; 2 ree.23.30 Nobelprijs' vertaling, lez.; 23.55- BRUSSEL (VI.): 12.03 Lichte gram.; ber.; 12.35 Amus 12.50 Beursber.; 13.00 Kamermuz.; 14.00 Lamermoor, opera Pianorec.15.10 A muz.; 16.00 Beur: Franse les16.20 Za Gitaarmuz.; 17.00 Voor de kind.; 18 18.20 Voor de sold.: voor de toeristen; 19.40 Lichte orkest V' or de vrouw; 21 m..z.klarinetkwa Omroepork.22.00 Lichte muz.; 22.25 O

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2