27 ve In ons deelstappen op óe trap en NAAR NIEUW „VOOROVERLEG" Sowjet-nota inzake Berlijn De nieuwe manier van tanken zet door! Morgen... gastvrijheid tanken en...BP Super Mix! Opzienbare moord in België DF VRfJF 7EEUW gebaseerd op plan van Amerikaan Bunker Voor de zondag KERKDIENSTEN Pagina 2 De Nederlandse regering kreeg aan het begin van deze week het gevoel onder ernstige druk te staan van de Verenigde Staten om met Indonesië tot overeen stemming te komen over Ned. Nieuw-Guinea op basis van de voorstellen van de Amerikaan Bunker. De Amerikaanse regering wil, dat Nederland en Indonesië het plan-Bunker aanvaarden. Men is in Washington van mening dat Nederland momenteel kan wor den overgehaald niet langer te staan op bonafide waarborgen voor de zelfbeschikking van de Papoea's. Er is zelfs sprake van, dat deze Amerikaanse druk nog ern stiger zal worden wanneer zou blijken, dat Nederland koppig zou blijven inzake de zelfbeschik king der Papoea's. Vermoedelijk zal de Amerikaanse druk dan de vorm van een betoog aannemen, waarin de beschuldiging geuit zal worden dat de Nederlandse houding de oorzaak is van een ernstige, gevaarvolle situatie in Zuid-Oost-Azië. Overleg in Den Haag De Nederlandse ambassadeur in de Verenigde Staten, dr. J. H. van Roijen, is naar Den Haag ge komen om overleg te plegen in zake de kwestie Nieuw-Guinea. Op diplomatiek niveau wordt reeds enige tijd nauw contact onderhouden en men tracht di verse voetangels en klemmen uit de weg te ruimen. Reeds zou ge bleken zijn, dat Indonesië bereid is het geheim-overleg te her vatten op basis van het plan- Bunker, al is dit door Djakarta niet met zoveel woorden gezegd. Men neemt aan, dat Nederland zich a prioro bereid zal verkla ren het beheer over Nieuw-Gui nea via een tijdelijke beheers- periode van de U. N. O. over te dragen aan Indonesië op voor waarde dat bona fide garanties voor de uitoefening van het zelf beschikkingsrecht door de Pa poea's worden verkregen en dat afdoende waarborgen worden ge geven voor de bescherming van die Papoea's die zich politiek met Nederland hebben vereenzelvigd. Hoe intensief en belangrijk een en ander wel is, blijkt niet alleen uit het intensieve diplo matieke overleg, doch tevens uit het feit, dat Prins Bernhard tij dens zijn bezoek aan de Vere- enigde Staten met president Ken nedy is gaan praten over de kwestie-Nieuw-Guinea. Inmiddels gaan in Nieuw-Gui nea zelf de militaire acties voort en maken de berichten regelma tig melding van treffen tussen Nederlandse militaire eenheden en Indonesische parachutisten, hij welke acties reeds enkele slachtoffers zijn gevallen. Tot op heden hebben de Nederlandse eenheden omstreeks een derde van het aantal „gedropte" para's kunnen vernietigen of gevangen nemen. Nederland reageerde rustig op koersval De wilde tonelen die zich op de beruchte „zwarte maandag" op de Newyorkse beurs afspeel den, hebben zich in Amsterdam niet voorgedaan. Ook in ons land daalden de koersen als gevolg van de gebeurtenissen in de Ver enigde Staten, doch er was be slist geen paniek. Men kan zeg gen dat Nederland rustig heeft gereageerd op de koersval. Over het algemeen heeft men in ons land de zaken nuchter bekeken en doorzien dat er hier geen sprake was van een herhaling van 1929. De economische toe stand in de Verenigde Staten is momenteel gezond en beweegt zich in stijgende lijn, zodat het meer is dan een tijdelijke terug gang. Deze zienswijze werd onder streept door de uitspraken van diverse Nederlandse deskundigen op financieel terrein. Inmiddels heeft de Newyorkse beurs zich hersteld, hetgeen zich ook op de Amsterdamse beurs demon streerde. De gemeenteraads verkiezingen De op woensdag 30 mei gehou den gemeenteraadsverkiezingen hebben duidelijk een verschui ving naar links te zien gegeven. De grote verliezer in deze was de V.T'.P., die een voortgezette ach teruitgang te zien gaf, zoals Üeze zich reeds bij de verkiezingen V'ior de Provinciale Staten eer der dit jaar demonstreerde. De grote winnaar was de P.S.P., die profiterend van het gunstige politieke getij de kwestie Nw- Guinea goed in de stemmen winst zat. Uit politiek oogpunt was dit het enige resultaat van beteke nis, dat deze verkiezingen heb ben opgeleverd. De confessionele partijen, K.V.P., A.R. en C.H.U. toonden ditmaal alle een grote stabiliteit, want in het grootste deel van de 963 gemeenten waar een nieuwe raad werd gekozen, bleek het percentage op hen uit gebrachte stemmen even groot als de Statenverkiezingen. De Partij van de Arbeid boekte over de hele linie een kleine ach teruitgang, terwijl de C.P.N. zich handhaafde. In het totaal geen schokkende gebeurtenissen dus. Het verlies van de V.V.D. is ver klaarbaar uit de politieke narig heid die deze partij de laatste tijd doormaakt, de winst van de P.S.P. is begrijpelijk omdat een belangrijk deel van het Neder landse volk het niet eens is met het standpunt van de regering inzake Nieuw-Guinea en men dit op extreme wijze wil tonen door de pacifisten te steunen. Strijd tussen regering en aardappelhandelaren Gezien de steeds verder stij gende aardappelprijzen, heeft de regering een prijsstop voor dit consumptie-artikel afgekondigd. Hiertegen hebben de aardappel groothandelaren geprotesteerd, doch de overheid houdt voet bij stuk. Het gevolg is nu, dat er steeds minder, ja soms helemaal geen aardappelen worden aange voerd, waardoor in de detailhan del een ernstig krapte ontstaat, met als gevolg dat de consument tenslotte de ernstig gedupeerde dreigt te worden. Het ministerie van Landbouw werd door de houding van een aantal groothandelaren gedwon gen een leveringsplicht af te kondigen. Reeds heeft de rege ring er voor gezorgd, dat er een kwantum Egyptische aardappe len werd ingevoerd, doch deze aardappels zijn van de oogst 19S2 en kunnen niet voor de vastge stelde maximumprijs worden verkocht. Daarom is er sprake van dat er belastingfaciliteiten zullen -."orden verleend voor de invoer van Poolse en Duitse aardappelen van de oude oogst die wél onder de maximumprij: kunnen worden verkocht. Ernstig ongeluk in Duitsland Een groep van zestig Neder landse commando's, marcheren de op een weg bij de Lünebur- gerheide in Duitsland waar zij deelnamen aan een Nato-oefe- ning, werd van achteren aange reden door een dronken Duitse automobilist. Met een snelheid van niet minder dan 100 km per uur reed de man links op de weg op de groep Nederlandse mi litairen in. De gevolgen waren uiteraard ontzettend. Drie com mando's werden op slag gedood, terwijl niet minder dan vjjftien duidelijk is, dat de koersval niets anderen werden gewond, waar- De Sowjet-Unie heeft vrijdag de V. S„ Engeland en Frankrijk gelijkluidende nota's doen toe komen over de kwestie-Berlijn. Hierin wordt de verwachting uitgesproken, dat de drie Wes telijke landen maatregelen tref fen teneinde te verzekeren dat er van West-Berlijn uit geen ge vaarlijke provocaties tegen Oost- Duitsland worden ondernomen. Dit heeft het Sowjet-persbu- reau Tass bekendgemaakt. In de nota's wordt gesproken over „de gevaarlijke provocaties" op 23, 24, 26 en 27 mei. Op 23 mei deed zich een vuur gevecht voor tussen Westberlijn- se politiemannen en Oostduitse grenswachten, waarbij een Oost- Duitse onderofficier om het le ven kwam en een andere Oost- Duitse politieman ernstig werd gewond. Aanleiding tot de schiet partij was het feit dat de Oost- Duitsers een jongen onder vuur namen, die van Oost- naar West- Berlijn trachtte uit te wijken door over een kanaal te zwem men. De Sowjel-regering verklaar de in de nota's dat zij niet on verschillig zou blijven toezien, ingeval het noodzakelijk mocht blijken zich te kwijten van haar verplichtingen jegens Oost- Duitsland. De aanleiding tot de schiet partij op 23 mei werd in de Rus sische nota's niet genoemd. Amerikaanse functionarissen in Washington gaven dan ook als commentaar, dat de nota's een dekmantel schijnen te vor men voor „de brute en onnodige beschietingen van mensen die naar de vrijheid pogen te ont snappen". EINDE STAAT VAN BELEG IN PAKISTAN In Pakistan is vrijdag de staat van beleg opgeheven, die daar twee jaar en acht maanden ge leden was afgekondigd. President Mohammed Ajoeb, die vrijdag als president be ëdigd werd, verzocht de 156 leden van de nieuwe Nationale Vergadering de nieuwe Grond wet, die nu van kracht is ge worden, „een eerlijke kans" te geven. In 1958 werd de staat van beleg afgekondigd door de toen malige president Iskander Mirza, die bij de afkondiging verklaar de. dat de integriteit van het land „ernstig bedreigd werd door de meedogenloosheid van verraders en politieke avontu riers" en dat de toestand niet in de hand kon worden gehouden door de regering. van vijf ernstig. De auto werd een wrak, terwijl de dronken be stuurder er door de militairen moest worden uitgeholpen. De militaire colonne liep vol gens de voorschriften links van de weg het verkeer tegemoet en was voorzien van de voor geschreven verlichting. Deson danks reed de dronkeman links aanhoudend achter op de mili taire eenheid in. (Nadruk verboden.) PRINSESSEN IRENE EN MARGRIET NAAR DE WEST De Prinsessen Irene en Mar griet zullen op 2 juli a.s. van Schiphol voor een bezoek aan Suriname en de Nederlandse An tillen vertrekken. De Prinsessen reizen via New York en zullen op 3 juli in Suriname op het vliegveld Zanderij aankomen. Op 17 juli vertrekken de Prin sessen naar Curacao. Vandaar- uit worden bezoeken aan Aruba, Bonaire en de Bovenwindse eilan den gebracht. Op 31 juli zullen de Prinsessen naar Nederland terugkeren. ,m y- - Elke dag telt Nederland meer automobilisten die het nieuwe rij-plezier ontdekken, Ontdekken dat hun motor accurater reageert, soepeler draait, completer functioneert. Ja, de nieuwe manier van tanken zet door. Er waren tot voor kort maar 2 soorten benzine: normaal en super. Te klein die keus! Want met normaal kregen vele motoren te weinig (ondervoeding!) en met super kregen vele motoren te veel (verspil ling!). Natuurlijk: er zijn specifieke 'normaal-motoren' en specifieke 'super motoren'. Maar daartussen zit een grote groep (57%) die op 'motor-vreemde' benzine rijdt. En dat hoeft nu niet meer. Er zijn nu 5 soorten BP benzine voor motor- zuiver tanken: 1 BP benzine 2 BP Super Mix 25 (25% super) 3 BP Super Mix 50 (50% super) 4 BP Super Mix 75 (75% super) 5 BP Super. Probeer uw mix zelf uit. Reed u altiid op gewone benzine? Probeer nu BP Super Mix 25 of 50. Reed u altijd op super? Probeer nu BP Super Mix 75 of 50. Zo kunt u zelf testen hoever u omhoog of omlaag kunt gaan. Tot u voelt: nu geef ik mijn motor precies wat hij vraagt - niet te veel. niet te weinig. Benzine en Petroleum Handel Maatschappij 11.V. Frederiksplein 42, Amsterdam-C. TOERISTENSTROOM KOMT OVER ONZE GRENZEN Tienduizend 1 buitenlandse kampeerders verwacht Gezien het zomerse weer en gezien het feit dat gisteren rond het middaguur alleen al aan de grenspost Zevenaar meer dan 300 wagens met toeristen, voor namelijk uit Scandinavië en Duitsland, ons land zijn binnen gekomen, verwacht de A. N. W. B. dat in het komende Pinkster- weekeinde vele tienduizenden binnen- en buitenlandse kam peerders in Nederland hun ten ten zullen opslaan. Van gistermorgen zeven uur af staat de kampeerinformatiedienst van de A. N. W. B. en A. N. V. V. in voortdurend contact met de kampeerterreinen in ons land om de binnenkomende stroom kam peerders snel en efficiënt op de hoogte te stellen van de bezet ting van alle ;n ons land gelegen- kampeer- en caravanterreinen. In verband met de te verwach ten nog grotere drukte, en om kampeerders teleurstelling te be sparen, dringt de A. N. W. B. er hij kampeerders op aan, zich van tevcren van de bezetting van terreinen op de hoogte te stel len. Dit kan gebeuren bij de A. N. W. B. (in de tijd dat de kan toren van J :.:e toeristenbond ge sloten zijn bij de Alarmcentrale van de A. N. W. B.) en bij de V. V. V.-kantoren. ONGEVAL BIJ MIJN WILHELMINA Op de top van de steenberg van de staatsmijn Wilhelmina te Terwinselen is de arbeider J. Delnoy verongelukt. Hij raakte bekneld tussen onderdelen van een staantransportband. De heer Delnoy was 49 jaar oud, gehuwd, vader van drie kinderen en af komstig uit Eys-Wittem. DE HEERLIJKHEID VAN PINKSTEREN Laat u met God verzoenen. 2 Corinthen 5 20 Pinksteren is het feest van de tot ons hart gebrachte liefde Gods. Pinksteren is de dag, dat God het tot de wereld „zegt". God heeft lang naar de wereld gekéken. Uit de kribbe van Beth lehem heeft Hij naar ons geke ken. En van het Kruis van Gol gotha heeft hij naar ons gekeken. Maar op Pinksteren gaat God ons „vragen". Zoals een jonge man zijn meisje „vraagt". „Laat u met God verzoenen". Dat doet de Heilige Geest. De Heilige Geest is de bruidswer ver Gods. Het is heel moeilijk de mensen van het oordeel Gods te overtui gen. Daarvoor zijn een zondvloed en een waterstofbom nodig. Maar het is nóg veel moeilijker de mensen van de liefde Gods van dat geheel voor óns levende en kloppende en bloedende hart Gods te overtuigen. Daar moet de Heilige Geest aan te pas komen. En Hij doet het gewel dig Met machtige tekenen. „Stromen van zegen zendt Hij als plasregens neer." Dat is dan voor u deze Pink- stermorgen: de opnieuw in volle actie gezette uitstorting van de liefde Gods. Dit móét en mag ik zeer persoonlijk tot u zeggen. De Heilige Geest biedt u personlijk de liefde Gods aan. Dat is ont zaglijk! Nu wordt het ons warm en blij en ruim om het hart. Zo verschrikkelijk als het zou zijn, als ik u moest zeggen dat u bui ten de liefde Gods stond (wat komt een mens dan met zijn hart en leven in de kille verster ving van de Noordpool te staan!) zó dansend, jubelend, heerlijk is het nü! Ja, zeker, dat is dit woord, Dat werkt dit woord, als het in uw dichte hart doordringt: U vóélt het. U wéét het. U hèbt het: God houdt van u. Maai... dan hebt u alles! Want... de lief- de Gods bezitten, dat is inderdaad alles bezitten. Pinksteren brengt ons: de mensenharten omkoeste- rende, de mensenharten ont dooiende, de mensenharten in vuur en vlam zettende liefde Gods. Dat is de heerlijkheid van Pinksteren. (Uit: „De Stem achter U") VIJF MENSEN GEARRESTEERD VOOR MOORD OP PASGEBOREN BABY In Luik zijn vijf mensen ge arresteerd in verband met het overlijden van een baby. Op 22 mei werd in een kraam vrouwenkliniek in de omgeving van Luik een meisje geboren, dat geen armen en mismaakte voetjes had. Op 29 mei verlieten moeder en kind de kliniek buiten weten van de artsen. Op 30 mei vervoegde de politie zich na een anoniem tele foontje bij de woning van de moeder. Zij troffen daar slechts het lijkje van de baby aan. Later zei de moeder dat zij de volle dige verantwoordelijkheid voor de dood van het kind op zich nam. „Ik heb gedaan wat ande ren niet wilden doen", zei zij. Zij vertelde voorts dat zij bij het begin van de zwangerschap een tube rustgevende middelen, in België bekend onder de naam „roftenon", had gebruikt. Dit middel zou in Engeland en Frankrijk al diverse misgeboor ten veroorzaakt hebben. In Bel gië mocht het niet verkocht worden. verschillende Luikse apotheken krijgen. De moeder is gearres teerd omdat zij het kind gedood zou hebben, de vader omdat hij hierin zou hebben toegestemd, een tante omdat zij het vergif had verschaft, de grootmoedier van de baby omdat zij contact had opgenomen met de arts, die beschuldigd wordt van mede plichtigheid en deze laatste om dat hij de tien pilletjes had voor geschreven. die de dood van de baby veroorzaakt zouden hebben. OUDE AARDAPPELEN RAKEN UITVERKOCHT Het Bedrijfschap voor de Kleinhandel in Aardappelen en Groenten en Fruit heeft van verscheidene kleinhandelaren in aardappelen en groenten verno men, dat zij niet meer over oude aardappelen beschikken omdat hun grossiers zijn uitverkocht. Veel groentehandelaren pas sen zelf een distributie-systeem toe en verkopen mondjesmaat. Zoals bekend heeft het Be drijfschap aan de ministers van Landbouw en Visserij en van Economische Zaken verzocht om de import van oude aard- Toch kan men het in appelen te willen bevorderen. 25) Nadruk verboden. Anja opent de ogen. Ze schudt zachtjes het hoofd. „Het was een duizeling. Het is al voorbij. Dacht 3e dat ik mijn arme tante in de steek zou laten nu ze me nodig heeft? Hoe dikwijls heeft ze aan mijn ziekbed gezeten toen ik een kind was! Ze is toch niet veel minder dan een moeder voor me geweest!" Haar stem ver- stikt in tranen. Ze richt zich op, veegt haar ogen af met een roe- rend kinderlijk gebaar en gaat de kamer binnen, gevolgd door Joan. Lund raapt de scherven van 't glas op. Met het lepeltje dat er bij was, schept hij nog iets van het en vruchten van dc grond. Enige uren later sterft de oude mevrouw Canna, zonder nog bij kennis te zijn gekomen. Ze blijkt vergiftigd te zijn met solanine. HOOFDSTUK IX. DE TROUBADOUR IN CIVIEL. 's Middags heeft Dirkhof een Door WILLY CORSARI na. en dat hij haar niet eens meer levend mocht zien...'' „Ik weet niet, of men hem dat moest toewensen," mompelt Lund. Dirkhof trekt peinzend aan zijn sigaar. „We moeten er ach ter zien te komen waar ze was. Misschien kan hij ons ook in lichten, hoewel... in die brief aan hem niets bijzonders stond. Zij was juist een vrouw om iets van belang op haar eigen houtje te doen. Ze behandelde hem als een groot kind. De inkt van dat an- dere briefje was volkomen droog toen je het vond?" „Ja, absoluut." „Waarschijnlijk zat ze er dus al een tijdje. Iemand heeft haar gevonden, terwijl ze aan mij schreef, iémand die er het groot ste belang bij had dat ze niet ver- der schreef, nooit verder kon schrijven.'' Zijn gezicht is grim mig. Lund kijkt twijfelend. „Dat klinkt wel een beetje... eh... film achtig. Niemand wandelt rond met vergif in z'n zak, dat hij op slag kan gebruiken." „Zeg dat niet. In grote vergif tigingszaken bleek juist telkens dat er wél mensen zijn, die altijd vergif bij zich dragen om te pas bespreking met Lund. Hij is diep! en te onpas in spijzen en dran- getroffen door de tragische dood van zijn oude bekende. „Zo'n flinke vrouw", zegt hij hoofdschuddend. „Ik had altijd het grootste respect voor haar. Ze heeft van Canna gemaakt wat hij is. Een beste kerel, Can- ken van anderen te doen.' „Te pas is niet kwaad," zegt Lund. „Maar dat zijn maniakken, mensen die in het vergiftigen zelf een zonderling genoegen scheppen, die het dikwijls doen zonder er voordeel van te heb ben, ja zelfs ais liet hun schaadt. Zoals die jonge barones Vuco Brancovics, die zelf doodziek werd van eten dat ze vergiftigd had en waarvan ze mee gebruik- te! Maar hier lijkt me de zaak anders te liggen. Iemand ont dekt, dat mevrouw Canna be- paalde dingen weet. De vraag is, wanneer ontdekte hij of zij dat en wanneer werd het vergif toe gediend? Als die hij of zij altijd vergif bij zich had, zou Judge waarschijnlijk ook op die manier gedood zijn. Maar waarom het papier dan bleef liggen begrijp ik niet, of het moet zijn, dat het vergif werd ingegeven vóór me vrouw Canna ging schrijven." „Bovendien stond er toch niets op, dat ons van dienst kan zijn", zegt Dirkhof zuchtend. „Dat ben ik niet met u eens. Het verraadt ons in elk geval, dat zij iets wist van de moord op Judge. Hadden we haar al leen vergiftigd gevonden, dan zouden we misschien aan een on geluk hebben geloofd of zelf moord. Allicht was er dan ver band gelegd tussen de twee moorden." „Misdadigers begaan altijd stommiteiten," zegt Dirkhof, „dat is ons geluk. Heb je al pre cies uitgezocht wie er bij me vrouw Canna in de kamer zijn geweest, sinds ze naar bed werd gebracht?" „Ja. Toen dokter Terlael weg was, is Joan Silengo een tijdlang bij de oude vrouw gebleven tot ze insliep, Terlaet had haar een kalmerend middel gegeven. Me vrouw Judge zond later haar kamenier, die Minny Hofman, naar haar toe. Die zat bij de sla pende tot ze wakker werd, maak te op haar verzoek thee en me- vrouw Canna dronk daarvan. Helaas was er niets meer van over en alles was afgewassen wat erbij gebruikt werd. Om streeks zes uur is juffrouw Silen go weer gaan kijken. Ze zegt, dat mevrouw Canna toen heel kalm was. Ze had zelf Minny weggestuurd. Aan juffrouw Silengo vroeg ze bijzonderheden over de dood van Judge. Toen het meisje zei, dat mevrouw Jud ge op dat moment niet in staat was op te staan, zei ze: „Laat haar rusten, ik ga aan mijn man schrijven. Ik wil niet dat ze hier komt. Tk wil rustig over iets na- denken." Ze moet dat met grote nadruk hebben gezegd, maar kalm en weer helemaal de ge wone, flinke en zelfbewuste vrouw. Ze at een kleinigheid om half zeven. De huisknecht bracht het haar. Het waren spijzen, die de anderen ook hebben gebruikt, maar natuurlijk kunnen ze ver giftigd zijn vóór ze haar bereik ten. De huisknecht heeft echter de schalen zelf van de keuken meid aangenomen en bezweert, dat niemand er verder aan is ge weest. Om een uur of acht is mevrouw Judge toch gaan kij ken, vond haar slapende en is nog eens gegaan, om kwart over tien zowat, vóór ze zelf naar bed ging. Toen klaagde haar tante over dorst en leek koortsig. Ze zei dat nog tegen juffrouw Silengo en mij. Ze heeft zelf sinaasappelen uitgeknepen en haar tante dat te drinken gegeven. Maar de toe stand was toch niet zo, dat het nodig leek iemand te laten wa ken en de oude dame wenste dat ook absoluut niet. Ze heeft al leen gezegd, dat ze de volgende dag met u wilde spreken en ver der dat ze niet in Amsterdam was geweest, maar zich nu nog niet erover wilde uitlaten waar ze wèi was. Waarschijnlijk heeft ze haar vermoedens of de feiten die haar bekend waren niet wil len vertellen aan mevrouw Jud ge, die al zozeer geschokt en ont zenuwd was. O ja, lady Cochat is even binnen geweest voordat ze na het diner naar haar kamer ging." (Wordt vervolgd.) Zaterdag 9 jnni 1962 Twee deserteurs uit het vreemdelingenlegioen waren aan boord van Nederlandse kustvaarder Aan boord van de in de nacht van donderdag op vrijdag te Maassluis binnengelopen Neder landse kustvaarder „Celebes" bevonden zich twee gedeserteer- den uit het Franse vreemde lingenlegioen. Het waren de 26 jaar oude Belg A. van Gestel, die inmiddels door zijn ouders te Maassluis per auto is afgehaald en naar zijn woonplaats Antwerpen is gereisd. De tweede, de 23-jarige Duitser F. Henn uit Rötenburg nabij Hannover, is voor de duur van het verblijf van de Neder landse kustvaarder in de haven, in verzekerde bewaring gesteld. Bij aankomst in Hamburg zal hij van boord gaan. De versteke lingen werden in volle zee door de bemanning van de „Celebes" in het vooschip ontdekt. OOST ZEEUWS-'VLAANDEREN ZONDAG 10 JUNI. (Pinksteren) NED HERV. KERK. Axel: 10 uur Ds. P. J. Pennings; 7 uur Pinksterzangdienst met twee meditaties. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9.30 u. Ds. E. Grams- bergen. Hulst: 10 uur Ds. R. G. J. Tim- mers. Philippine: 11 uur Ds, E. E. Stern. Sas van Gent: 9.30 uur Ds! E. E. Stern. (Openbare belijdenis.) Sluiskil: 9 uur en 10.30 uur Ds. J. A. Poelman, van Terneuzen. Terneuzen: (Noordstraat) 10 uur Ds. J. Scholten; 3 uur Ds. J. A. Poelman: Gebouw „De Schakel" 10 uur Ds. J. Straling, van Goes (Jeugddienst): Rusthuis „Schel- deoord": Ds. j. Scholten; lokaal „Bethel": 10 uur geen jeugd- kerk. Zaamslag: 10 uur Ds. Ph. M. Becht; 2.30 uur Ds. E. Grams- bergen. GEREFORMEERDE KERK. Axel: 10 uur en 3 uur Ds. Van Leeuwen. Sas van Gent (zaaltje van de Ned. Herv. kerk): 7 uur Ds. W. C. van Hattem, van Terneuzen. Terneuzen: 10 uur en 4.30 uur Ds. W. C. van Hattem. Zaamslag: 10 uur en 3 uur Ds. M. den Boer. GEREF. KERK (Vrijgemaakt.)1 Hoek: 9 uur Ds. H. Smit. van Ter neuzen; 2.30 uur leesdienst. Terneuzen: 10.30 uur en 3 uur Ds. H. Smit. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur leesdienst. Evangelisatie-samenkomst. Terneuzen („Bethel"): 7 uur Ds. Van der Molen, Vrij Evapg. pre dikant te Cadzand. ons) b GEREF. GEMEENTE. Hoek: 9.30 uur en 2 uur leesdienst. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees- denst. OÜD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. A. de Reuver. LEGER DES HEILS. Terneuzen: 10 uur Heiligingssa menkomst: 7.30 uur Verlossings samenkomst. Leidster: kapiteine H. Bierman. ROOMS-KATHOLDEKE KERK Axel: 7.00 uur en 8.30 uur Gele zen H. Mis; 10.00 uur Gezongen H. Mis: 14.00 Lof en 19.00 uur Gelezen H. Mis. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur! H. H Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur: H.H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur: H. H Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur. 10.30 uur en 5 uur H.H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur: H.H. Missen; 17.00 uur Avondmis. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK. ZATERDAG 9 JUNI Breskens: 7.30 uur Evangelisatie- zangdienst. medew. koor. ZONDAG 10 JUNI. (Pinksteren) Biervliet: 9.30 uur Ds. W. S. Evenhuis. Breskens: 9.30 uur Ds. L. Spaans; 6.30 uur Ds. H. W. Doornink, van Groede. Cadzand: 9.30 uur Ds. W. C. Luu- ring. (Zang van het kerkkoor.) Groede: 9.30 uur Ds. H. W. Door nink. Hoofdplaat: 10 uur Eerw. heer H. J. Begeer. Nifeuwvliet: 9.30 uur Ds. Joh. Bre- zet. Oostburg: 11 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen, medew. van 't Herv. kerkkoor; 11.30 uur Pinkster- kinderkerkdienst. Retranchement: 9.30 uur Eerw, Heer Gust. M. C. de Vries. Schoondijke: 9.30 uur Ds. P. A. L, Brinkman, m.m.v. de Zondags school. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. Waterlandkerkje10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendüke: 9.30 uur Ds. C. van Evert. Zuidzande: 9.30 uur Ds. J. Ejjgen- daal. MAANDAG 11 JUNI. Biervliet: 9.30 uur Ds. W. S. Evenhuis. Cadzand: 9.30 uur Ds. W. C. Luu- ring. Hoofdplaat: 10 uur Eerw. Heer H. J. Begeer. Schoondijke: 9.30 uur Interkerke lijke Pinksterzangdienst. Voorg.: Ds. A. van Bottenburg en Ds. P. A. L. Brinkman. DINSDAG 12 JUNI Oostburg: 7 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen (Lit. Avondgebed). Bwcrrrms v jmn IT MEER AANDACHT VOOR 'T ZWEMMEN WE wisten al, dat dienstplicht komen zwemmen, maar we s vernamen dat dit 65 I Deze ontstellende zonderheden ontlene wenhoven, rijksconsu De heer Kouwe landse Bond van B Utrecht is gehouden het oog gezien of h plaatst naar een lage GEVAARLIJKE SPELLETJES VOLGENS cijfe Centraal Bureau Statistiek zijn er jaar in ons land dan 270 kinderen Bij een nadere van de leeftijde kinderen blijkt h( Er bestaan twf groepen die een groot aantal slac leverenkleuters tot vier jaar en ren van zes tot Bij de groteren komen de ongelu namelijk door het gevaarlijke spellel waaghalzerij aan kant. In de groep deren komen maal zoveel jong jes voor die de dood sterven! ZO JONG MOGELIJ De heer E. Kup teur van de lichr voeding te Amst van mening (lat waterrijke land gelijk met zwemt ginnen. In een stad als is bijvoorbeeld al meer water dan recreatie op het een voortdurend vang aan; dit soc ning wordt door zelfs bevorderd. Op een leeftijd vier jaar kan ee bewegingen nog ordineren, het dens dc zwemles leeftijd ook snel vagen, als het kind niet voortd oefenen. Bovend zulke kleintjes uithoudingsvermo OP PLATTELAND MET vijf en zwemonderwijs met vrucht m( blinde kinderen leeftijd zwemmen artsen hebben g: tegen zwemond Nu het weer wordt en de aspe wel meer aangi worden en in pri; kunnen ze met schien wel eens geven, maar het gerecht moeten voor niet al te nodig zijn. Een recept van aspergeschotel vim weekmenu. ZONDAG (le Pin: vulde tomater Ion met een aspergeschotel aardappelen, nas met slagri MAANDAG (2de Aspergesoep gaarse wijze gaarse yogi beien. DINSDAG: Ki{ zie, rauw appelen vanillesaus. WOENSDAG appelenbloe schoteltje me DONDERDAG we andijvie vlees; yoghu VRIJDAG: Wijt peentjes óf ren met

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2