EET MEER BROOD SPORTNIEUWS Bijll Hollandse Nieuwe .Verkade TOAST RADIO EN TELEVISIE Tielse broodactie Eric de Noorman De Pelsjager TOAST VOETBAL WIELRENNEN BILJARTEN DE VRIJE ZEEUW BEURSO VERZICHT Dreigende staking in de Friese zuivelindustrie Vrijdag 8 juni 1962 Pagina 7 Tiel, door de samenstelling van zijn bevolking een soort verklein de afspiegeling van Nederland, is dank zij die eigenschap hard op weg een algemeen Nederlands proefveld te worden. Tielse tanden voelden als eersten het gefluorideerde drinkwater aan de tand, en in de drie winterse lentemaanden die achter ons liggen hebben Tielse bakkers zich vastgebeten in een proefactie ter stimulering van het broodverbruik. Proefactie, niet omdat er zoveel brood bij geproefd werd dat gebeurde natuurlijk ook maar omdat de meelfabrikanten die de aanstichters van deze actie zijn, van Tiel het antwoord verwachtten op de vraag, wat het best gedaan en het best nagelaten kan worden, als men iets dergelijks op lande lijke schaal zou herhalen. Het broodverbruik in Neder land en in gans West-Europa daalt gestadig. Wel blijven wij hier wat trouwer aan het brood dan onze Europese buren, om dat velen van ons nog steeds twee broodmaaltijden per dag nuttigen en die buren maar een, maar dat neemt niet weg dat de consumptie per hoofd der be volking jaarlijks met twee a twee en een half procent afneemt. En onze bevolkingsuitbreiding kan niet verhinderen dat het absolute verbruik met ongeveer een pro cent per jaar vermindert. De Vereniging van Nederland se Meelfabrikanten heeft be sloten een poging te doen om die achteruitgang tot staan te brengen. Zij koos Tiel als proef veld. omdat daar, behalve de bevolkingssamenstelling ook de verdeling van de bakkerijen (groot, middelgroot en klein) en de kwaliteit van het brood zo ongeveer het algemene Neder landse beeld te zien gaven. Zij kreeg medewerking van de Nederlandse Bakkerijstichting en van velen in en buiten Tiel, van de hoge wetenschap af tot de eenvoudige broodetende Tiel se burger toe. Om de vermindering van het broodverbruik te stuiten moest men een paar oorzaken van die vermindering te lijf gaan. Tot die oorzaken behoren de stijging van onze welvaart en het lichter worden van ons werk. Daar kon men weinig tegen doen en dat was de bedoeling ook niet. Maal ais andere oorzaken zag men de achteruitgang in kwaliteit van hst brood en de omstandigheden, waaronder het brood moet wor den verkocht. Dus wierp men zich tijdens deze actie op kwaliteitsverbetering en verbete ring van de verkoop, en verder vooral ook op uitbreiding van het broodassortiment. Voordat de eigenlijke proef actie op 1 maart officieel begon, zijn er in Tiel allerei vooronder zoekingen gehouden. Men wilde eerst de hoedanigheden leren kennen van de bakkers, de bak kerijen, het brood en de consu menten. Ruim elfhonderd van de ruim achttienduizend Tielenaren en dan meestal hele gezinnen werden al in januari geënquê teerd. Men ontdekte daarbij „een positieve houding ten aan zien van het brood" maar ook „dat men het brood niet kende". Verder dan het dagelijkse „halfje krop, halfje wit" ging de kennis van de meeste huisvrou wen niet en slechts een derde van hen sprak de wens uit, uit meer soorten te kunnen kiezen. Er werd ook een „nul-meting" gehouden, zijnde een meting van het broodverbruik in de weken vlak voor het begin van de actie. Sindsdien zijn zowel huis vrouwen als bakkers intensief voorgelicht over de mogelijk heden van brood en nu schat men (de cijfers van de laatste twee weken zijn namelijk nog niet binnen) dat in de drie maan den. die de actie heeft geduurd, het totale broodverbruik met 4,6; INTERNATIONALS LICHT VERDEELD De stemming voor de interna tionale waarden is gistermiddea m de öpenmg licht verdeeld ge weest Hierbij stelden de Phi- lipswaarden teleur, terwijl de overige hoofdfondsen min of meer vast in de markt lagen ten opzichte van het vorige slotni- veau. De handel in de Philips- hoek was opnieuw levendig. In de overige hoofdfondsen viel niet veel te beleven. Op het hogere niveau nam men in genoemde hoofdfondsen een afwachtende houding aan. Woensdagavond werd als hoogste koers voor Phi lips 639 betaald. De claims deden toen ƒ334. Gistermorgen gedu rende de niet-officiële ochtend- handel kwam een hoogste koers voor genoemd fonds uit de bus van 644, terwijl de claims van eigenaar verwisselden op ƒ346. In dit licht bezien viel de ope ning van de officiële beurs tegen. Voor de electro-aandelen werd toen 626, voor de claims 315 betaald, tegen woensdag als slot- koers resp. 628 en 310. Het is zeer opvallend, aldus de beurs, zoals de koers en de claimprijs voor Philips de laatste dagen aan ruime fluctuaties onderhe vig zijn. Het zijn dan ook steeds weer anderen die belang nemen of de markt door aanbod onder druk zetten. Hierbij spelen, juist door de grote koersschommelin gen in een zeer kort tijdsbestek, de winstnemingen een zeer gro te rol. Zo was er gistermiddag aanbod in de Philipshoek van Amerikaanse en Parijse zijde. Hiertegenover stond pas vol doende vraag op het sterk ver laagde niveau ten opzichte van do hogere koersen gedurende de oehtendhandel. Later op de mid dag werd voor Philips 630 ge daan, terwijl de claims opliepen tot 320. Dankzij het feit, dat Wall Street zich woensdag op nieuw van de goede zijde heeft laten zien ten aanzien van de stemming voor de Nederlandse hoofdfondsen, lagen de interna tionale waarden gistermiddag in Amsterdam goed in de markt. Kon. Olie 1,50 hoger op 128,90. Unilevers bijna twee gulden beter op 138,10. Hoogovens verbeterden circa tien punten tot 609. AKU goed prijshoudend zonder meer. Van de leidende cultures lag HVA ruim een punt beter in de markt, terwijl certificaten Deli hoger werden geadviseerd. Scheepvaarten fractioneel lager in een zeer stille markt. Staats fondsen doorelkaar een weinig hoger. In de lokale afdelingen werden aandelen Besoeki op 60 laten ge adviseerd tegen een laatstge- dane koers van 70. Deze lagere koers is een gevolg van het zeer zware verlies van dit concern in het afgelopen boekjaar. Aande len Vereenigde Rubberfabrieken (Hevea) werden circa dertig pun ten lager op 260 geadviseerd in verband met het omwisselings aanbod vanwege de fusie van deze maatschappij met Vrede- stein. Aandelen Vredestein daar entegen werden vijf punten hoger op 380 geadviseerd. Op de incourante markt werd voor de eerste verhandeldag de prijs van claims „Noord-Nederlandsche Machinefabriek" op 300 geadvi seerd, neerkomende op 210 pro cent voor de nieuwe aandelen. *CI3ims;' Twëntschè Bank .f85, Philips 310, Simon de Wit 510. Aandelen Vereenigde Rubberfa brieken 270 bieden, aandelen Vredestein 400 bieden. Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen Beursindices 5/6 6/6 7/6 441.6 448.3 453.1 315.8 316.0 319.3 144.1 148.1 145.6 224.1 227.7 229.3 139.9 140.2 142.5 331.0 334.8 338.1 Nabeurskoersen (344%) slot A.K.U.; - Kon. Olie; 129.00—129.30 slot 129 Philips: 621—623 slot 621 Claims Philips; 300315 slot 300 Unilever: 137.40—138 slot 137.70 Hoogovens: (129.10) (628) gl- (138.10) (611) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, heden geldend, luiden: Engelse pond 10.07—10.17, Amerikaanse dollar 3.57—3.61, Canadese dollar 3.27—3.32, Fran se frank (100 73.40—73.90, Bel gische frank (100) 7.20—7.25, Duitse Mark (100 89.75—90.25, Zweedse kroon (100) 69.60— 70.60, Zwitserse frank (100) 83.30—83.80. Italiaanse lire (10.000 57.25—59.25, Deense kroon (100) 51.80—52.80, Noorse kroon (100 50.10—51.10, Oos tenrijkse Schilling (100) 13.94 14.04, Portugese escudo (100) 12.5512.70, Spaanse peseta (100 grote coupures) 5.97%—6.12%. het verbruik van groot brood met vier en dat van klein brood met 44 procent is gestegen. Voor dat de actie begon boden de bak kers slechts een zeer beperkte sortering klein brood aan, nu zijn er vijftien soorten. En de brood kwaliteit, die, zoals gezegd, on geveer met het landelijke gemid delde overeenkwam en daardoor de organisatoren van de actie niet zo heel veel reden tot jui chen gaf, is nu volgens deze organisatoren omhooggegaan die van het bruinbrood, die al vrij redelijk was, iets, die van hei wittebrood, dat in Tiel voor het begin van de actie niet ze erg veel werd gegeten, met een sprong. Vier bakkerijdeskundigen, door verschillende fabrieken uit geleend hebben de bakkers van advies gediend over kwaliteit en sortering. De vier heren hebben het niet steeds gemakkelijk ge had: mensen die na drie maan den broodactie als terzake kun dig kunnen werden beschouwd verzekerden ons dat bakkers door en door individualistische zijn. Nochtans hebben van de zes tien individualisten, die de Tielse bakkerij telt, er vijftien aan de actie meegedaan en zich bereid getoond naar wijze raad te luis teren. Drie gloednieuwe brood soorten zijn aan deze samenwer king tussen bakkers en deskun digen ontsproten: de Tieler bol, een bolvormige versnapering die verwantschap vertoont met het Parijse botermaantje maar ge makkelijker te bakken is; het ontbijtbrood, dat door de grond stof die er in en de plastic ver pakking die er omheen zit in staat is de zondag te overleven en door behouden versheid op maandagmorgen het begin van de nieuwe werkweek te verzach ten, en het voorgebakken brood, dat door de bakker bij zeer lage temperatuur gebakken wordt en door de huisvrouw in haar eigen oventje in vers brood kan wor den betoverd. Niet alleen werd de bakkers op deze wijze ge leerd, te maken wat zij verkopen kunnen in plaats van te verkopen wat zij maken, er werd ook vier avonden lang college verkopen gegeven. Daarbij waren vooral de bakkersvrouwen zeer belang stellende studenten. Voor de huisvrouwen gaf een lerares voedingsleer en warenkennis de monstraties en verder werd op alle mogelijke manieren het brood onder ieders aandacht gebracht. Etalagedeskundigen deden er het hunne aan, er kwam een houten uithangbord in de vorm van een broodplank. Vooraanstaande Tielenaren, zoals een wethouder en een veerman, kregen Op hun ver jaardag een geschenk in brood, jarige onderwijzers en onderwij zeressen kregen een tulband voor zichzelf en de pas uitgevonden Tieler bollen voor hun leer lingen, de Oranjefeesten stonden zozeer in het teken van het brood dat sommige burgers zich afvroegen of het nu Oranje- of broodfeesten waren, en bij tal van andere evenementen kwam het brood om de hoek kijken. Voor de kinderen was er een opstelwedstrijd met drie fietsen als hoofdprijzen. Die prijzen zijn woensdagavond uitgereikt tijdens een broodmaaltijd. Deze maand wordt er nog een soort na-onderzoek gehouden om te weten te komen in welke mate het brood in de waardering is gestegen, hoe de consument over de verbeterde kwaliteit en het vergrote assortiment denkt. De cijfers over verbruiksstijging en de wetenschap, dat de Tielse huisvrouw niet meer zo kritiek loos tegenover brood, staat als drie maanden geleden vindt men niet voldoende als basis voor verdere acties. Eind juli, begin augustus hoopt men het ant woord op alle nog overblijvende vragen te hebben en daarna zal beslist worden of er een lande lijke actie zal komen en welke van de in Tiel beproefde midde len daarbij toegepast worden. VenkcJt Verkade Toast met de Hol landse Nieuwe! verrukkelijke combinatie.Leg er ndg maar een stukje op. k In de Friese Coöperatieve Zui velindustrie is een loonconflict ontstaan, dat een ongelukkige wending dreigt te nemen. Door de A.N.A.B. (Algemene Neder landse Agrarische Bedrijfsbond) worden namelijk op het ogen blik maatregelen getroffen voor de afkondiging van een staking in een deel van de Coöp. Zuivel industrie in Friesland, ingaande zaterdagavond te middernacht. Woensdagavond vergaderde de A.N.A.B. in Leeuwarden met af gevaardigden van een zeventig Friese afdelingen. Tijdens deze vergadering hebben het hoofd bestuurslid, de heer S. van der Ploeg, en de bondssecretaris, de heer J. Koster, een uiteenzetting gegeven over de stand van zaken. Het hoofdbestuur van de A. N. A. B. heeft zijn penning meester gemachtigd l'A miljoen gulden beschikbaar te stellen voor de stakers. Vandaag zal het hoofdbestuur van de A.N.A.B. vergaderen in Utrecht, waar de definitieve be slissing zal worden genomen. Hierin zullen hedenavond in Leeuwarden de afgevaardigden van de afdelingen opnieuw bijeenkomen voor een laatste bespreking. Als de staking doorgaat zal deze bij circa twintig coöpera tieve zuivelfabrieken worden af gekondigd. De melkaanvoer van de betrokken bedrijven omvat veertig procent van de totale aanvoer aan de coöperatieve zui velfabrieken in Friesland, d.w.z. bijna IV2 miljoen kg melk per dag. In de A.N.A.B. zijn 2900 van de 6.000 Friese zuivelarbeiders georganiseerd. De beide confes sionele bonden, de N. G. L. B. (Nederlandse Christelijke Land arbeiders-Bond) en de R. K. Bond „St. Deusdedit" hebben een afwijzende houding tegen de actie van de A.N.A.B. aange nomen. De A.N.A.B. eist een nabeta ling op de lonen van de zuivel arbeiders van 156 gulden per werknemer over de periode I mei 1961 tot 1 mei 1962. De Friese Zuivelbond heeft de eisen van de A.N.A.B. echter afge wezen en schijnt ondanks de dreigende staking niet van plan te zijn om toe te geven. In die onverzoenlijke positie, waarin de beide partijen thans tegen over elkaar staan, lijkt een sta king niet meer te voorkomen. Wereldkampioenschappen voetbal in Chili De eindstanden van de donder dag in het toernooi om het we reldkampioenschap voetbal in Chili gespeelde wedstrijden zijn: Groep 1, Arica: Zuid-Slavië Columbia 50 (20). Groep 2, Santiago: Italië Zwitserland 30 (10). Groep 3, Vina del Mar: Tsje- choslowakijeMexico 1—3 (1-2). Groep 4, Rancagua: Engeland —Bulgarije 00. De groepen zijn hiermee uit gespeeld. Hieruit hebben zich voor de kwart-finales geplaatst; '•Uit groep 1 Rusland en Z.-Sla- vië, uit groep 2 West-Duitsland en Chili, uit groep 3 Brazilië en Tsjecho-Slowakije, uit groep 4 Hongarije en Engeland. In de groepen zijn uitgeschakeld in 1 Uruguay en Columbia, in groep 2 Italië en Zwitserland, in groep 3 Spanje en Mexico en in 4 Bul garije en Argentinië. De wedstrijden voor de kwart finales, die zondag a.s. worden gespeeld zijn: Arica: RuslandChili; San tiago: W.-DuitslandZuidslavië; Vina del Mar: BraziliëEnge land; Rancagua: Hongarije— Tsjecho-Slowakije. De eindstanden van de groepen zijn: Groep 1 Rusland 3 2 1 0 5 8-5 Zuid-Slavië 3 2 0 1 4 8-3 Uruguay 3 1 0 2 2 4-6 Columbia 3 0 12 1 5-11 Groep 2 West-Duitsland 3 2 1 0 5 4-1 Chili 3 2 0 1 4 5-3 Italië 3 1113 3-2 Zwitserland 3 0 0 3 0 2-8 Groep 3 Brazilië 3 2 1 0 5 4-1 Tsj.-Slowakije 3 1113 2-3 Mexico Spanje Hongarije Engeland Argentinië Bulgarije 3 1 0 2 2 3-4 3 1 0 2 2 2-3 Groep 4 3 2 1 0 5 8-2 3 1113 4-3 3 1113 2-3 3 0 12 11-7 DE RONDE VAN ITALIË De Italiaan Giuseppe Sartore heeft donderdag de negentiende étappe van de ronde van Italië gewonnen. Hij legde de 193 km van Frabosa Soprana naar Ther- mes de St. Vincent af in 5 uur 14 minuten en 41 seconden. De officiële uitslag van de 19e étappe luidt als volgt: 1. Guiseppe Sartore (It.) 5.14.41 2. Aldo Beraldo (It.) 5.15.00 3. Guido Carlesi (It.) 5.22.07 4. Renzo Accordi (It.) 5.22.53 5. Gastone Nencini (It.) 5.23.00 6. Armando Pelligrini (It.) 5.25.34 7. Roberto Falaschi (It.) z.t. 8. Antonio Franchi (It.) z.t. 9. Italo Mazzacurati (It.) 5.25.53 10. Graziano Battistini (It.) 5.26.07 14. Vito Taccone Italië) 15. Huub Zilverberg (Ned.) 17. Imerio Massignan (Italië) 19. Franco Balmanion (It.), alien in dezelfde tijd als Battistini. Het algemeen klassement luidt na de 19e rit als volgt: 1. Franco Balmanion (It.) 110.10.11 2. Graziano Battistini (It.) op 1.58 3. Perez Frances (Sp.) op 2.29 4. Imerio Massignan (It.) op 3.39 5. Nino Defilippis (It.) op 5.02 6. Vito Taccone (It.) op 5.23 7. Ercole Baldini (It.) op 5.56 8. Vittorio Adorni (It.) op 7.11 9. Armand Desmet (B.) op 10.05 10. Antonio Suarez (Sp.) op 10.15 11. Huub Zilverberg (N.) op 12.59 12. Guido Carlesi (It.) op 14.06 13. Gastone Nencini (It.) op 15.24 14. Angelino Soler (Sp.) op 17.29 'Zilverberg finishte in de 19e étappe in een groepje met rose trui-drager Balmanion. Hij kreeg dezelfde tijd toegewezen als Bat tistini, 5.26.17. De beslissing valt waarschijn lijk vandaag. Aanvallen op de liederspositie van Franco Bal manion bleven tenminste in de 19e étappe achterwege. De passieve houding van de favorieten stelde twee jonge cou reurs, Giuseppe Sarinore en Aldo Beraldo, ni staat na een vlucht van meer dan 100 km de eerste plaatsen in te palmen, waardoor Sartore met zijn eerste plaats de held van de dag werd. ook konden Guido Carlesi en Gastone Nencini door een tegenaanval in de laatste 30 km iets van hun grote achterstand op Balmanion goed maken. Het was hen ge gund, gevaarlijk kunnen zij toch niet meer worden. De kanshebbers op de eindzege spaarden wijselijk hun krachten voor de 20e en vóórlaatste étap pe, waarin twee „pittige" cols zijn opgenomen. Indien Balma nion hedenavond nog steeds lei der is, kan de zege hem nauwe lijks meer ontgaan. Aldo Beraldo leidde na 90 km rijden de beslissing in. Hij sprong alleen weg, doch kreeg even later gezelschap van Sartore, een ploeggenoot van Balmanion. Het tweetal liep steeds verder van de hoofdmacht weg en had na 149 km zelfs een voorsprong van 12 minuten. Een tegenaanval van Carlesi, Nencini en Accorid deed deze winst wel teruglopen, maar aan de finish bedroeg de achter stand van Carlesi op de winnaer toch nog bijna zeven en een halve minuut. Sartore, die kort voor de eindstreep was gedemar reerd, finishte 19 seconden voor Beraldo als eerste. Zes Nederlanders vrijwel zeker in Tour de France Reeds zes Nederlanders zijn, onverwachte wijzigingen daar gelaten, zeker van een plaats in één van de merkenploegen, die zullen starten in de Ronde van Frankrijk 1962. Bij een vraag gesprek met journalisten van het Franse sportblad „l'Equipe" hebben de leiders van de Franse ploegen de namen van een aan tal renners opgegeven, die zeker zouden zijn van hun plaats. In de ploeg van Raymond Louviot (Leroux-Gitane), met o.a. An- dré Darrigade, Mastrotto en Wolfshohl, is ook Bas Malie paard opgenomen. Dick Entho ven zal starten voor de equipe van Maurice de Muer (Pelforth- Sauvage) met o.a. de gebroeders Groussard en Franqois Mahé als ploegmakkers. Ab Geldermans en Michel Stolker zijn geselecteerd voor het team van Georgers Speicher (St. Raphaël-Helyett), waarvan Anquetil de kopman is en waar in voorts zullen uitkomen Jean Graczyk, Rostollan en Stablins- ky. Merkwaardig is, dat Rudi Altig winnaar van de Ronde van Spanje) en de Ier Elliott nog niet zeker zijn van hun keuze. zijn ploegleider verzocht om dezelfde renners als co-equipiers te krijgen, die hem in de Ronde van Italië terzijde hebben ge staan. Mocht dit verzoek inge willigd worden (en de kans daarop is zeer groot), dan zul len Piet van Est en Huub Zilver berg dus eveneens in de Ronde van Frankrijk starten. Om het kampioenschap van Terneuzen DE HEER FREIJSEK KAMPIOEN 1962 De heer Freyser kampioen 1962. Aan de in hotel „Centraal" ge houden biljartwedstrijden om het kampioenschap v&n Terneu zen namen 8 prominente biljart spelers deel. De heer R. de Graeve, die verleden jaar de kampioenstitel 1961 op zijn naam bracht, moest ditmaal verstek laten gaan we gens een hem onlangs over komen ongeval. Tot de deelnemers aan dit tournooi behoorde ook de be kende biljarter de heer Freyser uit Terneuzen, die van een dus danige sterkte is dat hij ver boven de deelnemende amateurs uitsteekt en in dit verband in gezamenlijk overleg een handi cap was opgelegd, d.w.a deze speler moest in plaats van de voorgeschreven 100 caramboles1 er niet minder dan 300 maken. Dit belette hem niet om alle te spelen partijen glansrijk te winnen, met een partijgemiddel'- de van 30 caramboles. In zijn laatste partij was de heer Freijser wel uitzonderlijk „op stoot", want in 4 beurten verzamelde hij de voorgeschre ven 300 caramboles, met een slotserie van 180 caramboles, ter wijl bij het bereiken van de 300 punten de ballen in een voor de heer Freijser zeer gunstige po sitie lagen, zodat hij nog wel enige tijd zou hebben kunnen doorgaan met het verzamelen1 der caramboles. De jongste kracht, die aan dit tournooi deelnam, was de heer Van Eenennaam, die in zijn par tij tegen de heer De Mul een' gemiddelde van 7,50 haalde, en daarmede heeft laten zien dat hij een speler van klasse is, die bij gestadig oefenen zich zal ont wikkelen als een biljartvirtuoos van eerste grootte. De Kampioen 1962 eindigde dit tournooi met een algemeen gemiddelde van 17,50! De overige deelnemers bereik ten een gemiddelde liggende Voorts heeft Rik van Looy tussen 4,50 en 6,50. ZATERDAG 9 JUNI HILVERSUM I; 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Socia listisch strijdlied; 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.); 8.00 Nws, postduivenberichten en socialis tisch strijdlied; 8.19 Muzikale ochtendpost (gr.); 8.50 Tips voor toeristen; 9.00 Gymn. voor de vrouw; 9.10 Pianoconcerten; 9.35 Waterstanden; 9.40 Man nenkoor; 10.00 Lezing; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Meloöie- en-Expres; 10.50 Cabaret-fanta sie 11.20 Sportactualiteiten; 11.45 Orgelspel; 12.15 Lezing; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw; 12.34 Vers van de pers; 13.00 Nws; 13.15 VARA-varia; 13.20 Tijd voor teenagers; 14.10 Programma over Noord-Bra bant; 14.30 Lichte muziek; 15.00 Concertgebouworkest en solist: klassieke muziek; 16.40 Boekbe spreking; 17.00 Radio Jazzclub; 17.30 Actualiteiten; 18.00 Nws en commentaar; 18.20 Lichte gr.; 18.30 Theaterorkest en zang solisten; 19.00 Artistieke staal kaart; 19.30 Bijbelse miniaturen, 19.45 Kamermuziek (gr.); 19.55 Praatje; 20.00 Nws; 20.05 Mari nierskapel; 20.40 Tango-Rumba orkest en zangsolisten; 21.10 Socialistisch commentaar; 21.25 Italiaans ensemble en zang; 21.50 Bejaarde melodieën; 22.20 Sportnieuws; 22.30 Nws; 22.40 Lichte muziek; 23.10 Lichte gram.; 23.5524.00 Nws. 54. Bravo," knikt Ulv. Alleen de pelsjager kijkt zwijgend voor zich uit, en de sluwe raadsman begrijpt dat hij er nog niet is. Dat Svein alleen weinig tegen Leif Olavson's troep beginnen kan, dus richt hjj nu al zijn gladde praat op de pelsjager. En door het zo voor te stellen dat het ook Leif Olavsons schuld is, dat de bont- prijs steeds meer omlaag ging, weet hij ook de woede en wraak lust van de pelsjagers op te wek ken. Ze willen het liefst dan maar meteen er op los, maar Ulv wijst op de sterke troep die Leif Olav- son heeft. En zo wordt besloten boden uit te zenden om een flinke krijgsbende te verzamelen. Inmiddels staart Thorfinn Snel- voet. die zo goed als het ging zijn been verbonden heeft, naar het verdwijnende troepje op de vlak te. „Daar gaat mijn koning..." mompelt hij wanhopig... „Wat nu te doen..." Hij aarzelt even. „Te rugkeren naar Ketill en de krij gers of... nee, ik moet weten wat ze met Eric en Erwin gaan uit voeren," gromt hij dan verbeten. En zo goed als ziin wonde het toe laat, strompelt hü achter de ver dwijnende troep die Eric en Er- win in gevangenschap meevoeren, aan; Tot de inspanning hem te machtig wordt en Thorfinn Snel- voet met een zwakke kreet van wanhoop bewusteloos ineen zakt in de sneeuw... HILVERSUM II: 7.00 Nwsï 7.15 Gewijde muziek; 7.30 Vooi' de jeugd; 7.45 Morgengebed en. overweging; 8.00 Nieuws; 8.15 Lichte gram.; 8.50 Voor de huis vrouw; 10.00 Voor de kleuter^. 10.15 Moderne orkestmuz. (gr.); 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gr.; 12.00 Middagklok; 12.04 Lichte gram.; 12.30 Meded. t.b.v land en tuinbouw; 12.33 Jeugdkoor; 12.50 Actualiteiten; 13.00 Nws; 13.15 Platennieuws; 13.25 Musi cerende dilettanten; 13.50 Ac- cordeonmuz. (gr.); 14.10 Franse les; 14.30 Voor de jeugd; 15.30 Metropole-orkest, klein koor en solist; 16.10 Klankbeeld; 16.40 Teenagerkeuze; 17.00 Sportperi- scoop; 17.10 Jazz-trio; 17.30 Boekbespreking; 17.40 Nieuwe gram, met comm.; 18.00 Kunst kroniek: 18.30 Amateursprogr.; 18.50 Praatje voor politieke voet gangers; 19.00 Nws; 19.10 Act.; 19.25 Wedstrijd in muzieklitera tuurkennis; 19.45 Lezing; 19.55 Promenadeorkest en solisten ;i 20.50 En nu mijn geval, vragen- beantwoording; 21.00 Licht pro gramma; 21.45 Operettemuziek; 22.20 7; 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws; 22.40 Wij luiden de zondag in; 23.00 Meesterwerken van de religieuze muziek; 23.55- 24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws 12.03 Operettemuz.; 12.30 Weer bericht; 12.35 Lichte muziek; 13.00 Nws; 13.15 Voor de jeugd; 14.00 Filmkroniek; 14.30 De aca demie der discofielen; 15.40 Nieuwe gram.; 16.00 Theater- kroniek; 16.20 Verzoekprogr.; 17.00 Nws; 17.15 Dagklapper en liturgische kalender; 17.20 Li turgische gezangen; 17.30 Amus. muz.; 17.45 Engelse les; 18.00 Kerkorgelrecital; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.30 BBC light music Festival (in de pau ze: 20.40 Amus. muz.); 22.00 Nws; 22.15 Weense muziek; 23.00 Nws; 23.05 Amus. ork.; 23.35 Dansmuziek; 23.55—24.00 Nws. Televisieprogramma's. NED. T.V.15.00 Documen taire film; 15.20 Eurovisie: Bri- tish Games te Londen; 16.3f Documentaire; 17.0017.30 Voor de kinderen; 19.30 Dierenfilm: 20.00 Journaal en weeroverzicht; 20.20 Zitten in de zon; 20.50-^ 122.40 Gevar. progr. BELGIË (VI.): 15.15 Eurovi-, sie: Rep. van de intern, athle- tiekwedstrijden te Londen; 17.0C Voor de jeugd; 19.00 Folklore; 19.30 Echo; 20.00 Nws; 20.30 Verrassingsspel; 21.3 T.V.-feuil- leton; 21.55 Eurovisie: Wereld beker voetbal 1962 in Chili; 23J|5 Filmverslag Ronde van Italië; 23.55 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 7