Provinciaal nieuws AGENDA BINNENLANDS NIEUWS Gemeenteraad van Terneuzen Vrijdag S juni 1962 t)E VRIJE ZEEUW Pagina 3 ;ns zieken- et omhoog TERNEUZEN BELONING UITGELOOFD Voor opsporing van in Leiden gestolen geld AARDENRURG. OOSTBURG ZAAMSLAG. SAS VAN GENT. ENGELAND EN DE KWESTIE NW.-GUINEA Portovrijdom voor briefwisseling van militairen in Nieuw-Guinea KONINKLIJKE TABAKFABRIEK J. A. C. VAN ROSSEM indien de minister in enfondswet de kring rzekerden zodanig re- het thans bestaande en financieringspro- i de vrijwillige zieken- ;kering zou worden op- Sen vrijwillige aanslui- de verplichte verzeke- een mogelijkheid bie- de steeds kleiner wor- iep van vrijwillig-ver- Dit alles zou de heer len willen zien als een eling in afwachting dvies, dat de minister n aan de S. E. R. en aan de Ziekenfonds- een mogelijke volks- g voor de grote Van Lienden deelde de. flat de beëindiging trijsregeling voor do een met ingang van 1 .tleóen ertoe heeft ge il geruime tijd geleden 5 tot stand gekomen rtegenwoordigers van ;- en ziekenfondsorga- )it overleg, mede ge- I door het ministerie ie Zaken en Volksge- heeft tot gevolg gehad, enstemming is verkre gen te stichten centraal lit orgaan zal, volgens te stellen richtlijnen, igingen voor de zie- beoordelen en bij geschillen die zich ilaatselijk of regionaal voordoen, op verzoek, en een bindende be- mnen nemen. De reali- rvan noemde de heer den een flinke stap de verhouding zieken- kenfondsen. de over de verpleegte- de heer Van Lienden, eer duidelijkheid zal omen over de vraag, en en tot welke hoog- ;osten voor medisch- sche verzorging en therapie door de Isen dienen te worden na een jaar de patiënt enfondsbijdrage meer le verpleegkosten. der vraagstuk waar eer Van Lienden aan-' g is de, naar zijn me- ijving van kosten door specialisten aan de luizen te verbinden,' ook de kosten voor de' apparatuur worden' Patiënten die een' specialistische behait- lig hebben horen vol-] i, in een ziekenhuis] een verpleegtehuis is] ?ing primair, daarbij1 rant woord wat gedaan >n de reactivering van' maar het moet be- ziekenhuis worden. Van Lienden deelde dat er in grote lijnen' mming is over de g en vernieuwing van' der tandheelkundige' ïgen. Van veel belang dat een mogelijkheid :hapen voor het ver- een tweede prothese, met minder bezwaar prothese terstond kan plaatst. Voorts wordt eringsregeling getrof- e orthodontische hulp,1 egemoetkoming in de n fondswege aan de' n zich daarbij kan en niet domweg voor f 50,— per jaar wordt ider dat met het ver asten rekening wordt Daarbij komt nog daarvoor in aanmer- :nde gevallen vergoe- nnen worden gegeven eerde patiënten voor kronen en bruggen n bepaalde gevallen en van partiële pro voorkomen. De heer ien meent tenslotte, andacht moet worden tn de georganiseerde De opleiding van erzorgsters met de d om eenvoudige con- hulp onder toezicht andarts te verlenen, aks de gelukkige om- i, dat meer studenten, tsencpleiding volgen iaren geleden. SCHEEPVAARTBEWEGING KANAAL TERNEUZEN—GENT gedurende de maand mei. ZEEVAART. Aantal B.R.T. Geschut opvaart 238 258.487 Geschut afvaart 233 245.087 Gelost of geladen te: Terneuzen Terneuzen rede Sluiskil Sas veOi Gent 51 9 9 6 33.798 83.337 20.675 6.772 BINNENVAART. Opvaart. Aantal Motorschepen 1882 Sleepschepen 178 Sleepboten enz. 345 Afvaart. Aantal Motorschepen 1844 Sleepschepen 169 Sleepboten enz. 361 Gelost of geladen te: Aantal Ton Ton 736.658 228.300 15.529 Ton 735.240 215.363 14.442 Terneuzen Terneuzen rede Sluiskil Axel-Sassing Sas van Gent 209 39 312 17 130 82.168 62.677 164.163 6.143 33.343 Ernstige waarschuwing. „Gevaarlijk terrein". In overleg met de Hoofdinge nieur van de Rijkswaterstaat brengt de korpschef der gemeen tepolitie onder de aandacht van de inwoners van Terneuzen Ondanks het feit dat borden met het opschrift „Gevaarlijk jerrcin" nabij de Scheldedijk tussen West- en Oostbuiten- jiaven ten westen van de midden- sluis zijn aangebracht, blijkt steeds weer dat kinderen en ook volwassenen op het opgespoten nand en de buitenzijde der dijk- glooiing lopen. Er is daar een dikke laag zand aanwezig afkomstig van de in uitvoering zijnde werken. Onder deze schijnbaar droge bovenlaag bevindt zich dikwijls een grote aatte zand- en klei-massa. In dit verband wordt het on geval van korte tijd geleden in herinnering gebracht, waarbij een notaris op jammerlijke wijze om het leven kwam op een stuk opgespoten terrein. Dezer dagen is op voormelde plaats alhier een1 persoon tot zijn middel in het zand gezakt. Voormelde Korpschef doet een beroep op de ouders hun kinde ren op het grote gevaar te wij zen en adviseert de ouders om hun kinderen elk bezoek aan dit terrein te verbieden. Onderscheiding. £.an de reserve eerste luitenant der 'Nationale Reserve, de heer E. Hallegraeff te Terneuzen, werd voor de wijze waarop hij gedurende 10 jaren als vrijwil liger zijn verplichtingen is na gekomen door H. M. de Koningin de Vrijwilligersmedaille verleend. De medaille werd de heer Halle- De politie te Leiden heeft gis teren meegedeeld dat een belo ning is uitgeloofd voor degene die aanwijzingen kan geven die kunnen leiden tot opsporing van het bedrag van 225.000 gulden dat in de nacht van 25 op 26 ja nuari is gestolen uit een brand kast in het academisch zieken huis in Leiden. De beloning zal bedragen tien procent over het bedrag dat op de verstrekte aan wijzingen kan worden achter haald. Inlichtingen kunnen worden verstrekt aan de politie in Lei den of aan de politie in de woon plaats. De politie te Leiden heeft in dertijd een inwoner van Den Haag aangehouden die er van wordt verdacht dat hij bij deze diefstal was betrokken. Deze be vindt zich nog steeds in arrest. Hij ontkent dat hij iets met de diefstal te maken heeft. Tot dus ver is niets van het ontvreemde bedrag teruggevonden. Van verzoeningskamer naar cel De 31-jarige Amsterdamse [immerman J. P. en zijn 29- jarige echtgenote J. V. zijn via de verzocningskamer van het paleis van Justitie in de cel van een politiebureau terecht ge komen, verdacht van diefstal en heling. Het bezoek aan de verzoenigs- kamer in verband met een lopen de echtscheidingsprocedure, le verde niet het beoogde resultaat op, integendeel, het tweetal raakte slaags en moest worden overgebracht naar het bureau Leidseplein, waar het ter kal mering werd ingesloten. De echtelieden begonnen el kaar toen over en weer van dief stal van o.a. kledingstukken te beschuldigen, wat de wachtcom mandant van het bureau aan leiding gaf de zaak nader te onderzoeken. Toen bleek dat de man drie jassen, asbakken en glazen uit een café heeft ge stolen. De vrouw droeg zelfs een van de gestolen jassen. De vrouw heeft bovendien verklaard dat haar man in 1957 levensmid delen in de haven heeft gestolen. Het motief om het tweetal vast e houden luidde toen niet langer ,ter kalmering" maar „verdacht van diefstal en/of heling", graeff uitgereikt door de Terri toriale Commandant Zeeland, luitenant-kolonel Y. Meeter te Middelburg. Kledingmagazijn ,,De Schaar" breidde uit. Bij het pand Noordstraat 83 heeft het kledingmagazijn „De Schaar" nu ook het pand no. 87 betrokken voor de verkoop van dames-, heren- en jongenskle- ding en modes. Gisternamiddag had de officiële opening plaats en vele relaties maakten van deze gelegenheid gebruik hun opwachting te ma ken en in vele gevallen hun goede wensen te doen vergezeld gaan van fraaie bloemstukken en geschenken. Deze nieuwe zaak is een aan winst voor de Noordstraat, waar door deze straat wederom in aanzien is vooruitgegaan. De voorgevel, modern en met grote étalageruiten, geeft een indruk van hetgeen zich binnen bevindt. In de ruime winkel vindt de klant daar alles op het gebied van dames- en herenkleding. Het behoeft geen betoog dat „De Schaar" het allernieuwste op dit gebied in voorraad heeft. Het feit dat men zich genood zaakt zag de zaak een dusdanige belangrijke uitbreiding te geven, bewijst o.i. overduidelijk dat niet alleen bewoners van Terneuzen, maar ook uit de verre omtrek weten waar zij voor hun kleding terecht kunnen. Benoemingen. In de gisteren gehouden raadsvergadering werd met 8 van de uitgebrachte 11 stemmen tot tijdelijk wethouder benoemd de heer E. Lansu. De heer A. Buijck verkreeg 2 stemmen, terwijl een stem in blanco was uitgebracht. In verband met de benoeming van burgemeester Van Dongen tot lid van Gedeputeerde Staten werd tot tijdelijk burgemeester van Aardenburg benoemd de heer A. I. Catsman. Universitair examen. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het kandi daatsexamen voor werktuigkun dig ingenieur de heer U. G. M. Buysse, alhier. Vogelbescliermingswaciit. De Vogelbeschermingswacht in West Zeeuws-Vlaanderen heeft er een nieuw bewakings terrein bijgekregen n.l. de Hen- ricuspolder onder Oostburg. Medegedeeld werd dat het koude voorjaar een ongunstige invloed heeft gehad op de vogel stand in de streek. Het is niet onmogelijk dat er gesproken kan worden van een rampjaar. Een uitzondering hierop maakt de klutenstand op het Grote Gat waar men dit jaar een record aantal nesten heeft aangetrof fen. Na een korte pauze, waarin ge legenheid werd gegeven tot het stellen van vragen, werden nog een tweetal interessante films vertoond, waarna de aanwezigen nog een tijdje in gezellig samen zijn bijeenbleven. Kappers-vakexamen. Bij liet dezer dagen te Goes gehouden vakexamen kappers- bedrijf slaagde voor het diploma dames- en herenkappen onze dorpsgenoot de heer A. C. Len- HEDEN TERNEUZEN: Zuidersport- Dark, terrein v.v. Terneuzen, 7 uur: ScheepswerfPZEM en HSVS.C. De Meijer Luxor-Theater, 8 u.: „Moon light melodie". Concertgebouw. 8 en 9 u.: RejJortagefilm ..Het zilveren huwelijksfeest van het Ko ninklijk Paar". MORGEN TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Moonlight melodie". Concertgebouw, 8 u.: „Tar- zan en de Meerminnen". Zuidersportpark, 18.45 u.: Watertorentournooi: Tern. BoysTerneuzen. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Flaming Star". OCSTBURG: Ledeltheater, 3 en 4 uur: Reportagefilm „Het zilveren huwelijksfeest van het Konniklijk Paar." V oorlichtingsavonci Middenstand Door 'de afdeling Sas van Gent van de Koninklijke Nederlandse Middenstandsbond werd in hotel Royal een Middenstandsavond met filmvoorstelling georgani seerd voor haar leden en intro- ducé's. Hoewel over het algemeen de belangstelling voor dergelijke avonden niet erg groot blijkt te zijn, heerste er op deze bijeen komst een gezellige drukte. Vele middenstanders hebben met hun echtgenoten gehoor ge geven aan de oproep van het be stuur, hetgeen in hoofdzaak te danken was aan het interessante en actuele program. Na de opening door de voorzit ter, de heer De Smit, die de aan wezigen een hartelijk welkom toeriep, werd namens de voor lichtingscommissie in het Levens verzekeringsbedrijf het woord gevoerd door de hetr W. D. van Dijk uit Hilversum. Deze spreker, die zelf niet werkzaam is in het verzekeringsbedrijf, gaf op inte ressante en vooral geestige wijze uitdrukking van de belangrijk heid tot het afsluiten van een levensverzekering, uiteraard vooral voor de middenstand. In deze causerie sneed hij terloops de volgende onderwerpen aan: a. De omzetting van een zaak in een firma of N.V.; b. eventuele opvolging in het be drijf met de fiscale aspecten; c. overdracht van een bedrijf, en d. het voorkomen van erfenis moeilijkheden, in verband met, in en buiten de zaak. Voor al deze factoren bleek een goede levensverzekering, eventueel met lijfrenten e.d. voor een middenstander nagenoeg on ontbeerlijk. Spreker wees op het belang, de lopende polissen nog maals goed na te zien, om wan neer het eventueel op uitkerin gen zou aankomen, niet voor ver rassingen te staan in verband met verkeerde tenaamstelling der rechthebbenden enz. Als tweede spreker van deze avond trad op dc heer mr, D. Kluiver, rechtskundig adviseur van de buitendienst der Konink lijke Nederlandse Middenstands bond. Deze spreker wees vooral op het grote belang van de orga nisatie, vooral nu er van de zijde van het groot-winkelbedrijf me de in verband met Benelux en Euromarkt steeds meer nieuwe vestigingen verrijzen. De Britse minister van Buiten landse Zaken, Lord Home, heeft gisteren een onderhoud van twintig minuten gehad met de Indonesische ambassadeur in Londen, Mohamad Dia, over de kwestie Nieuw-Guinea. Naar een woordvoerder van de Indonesische ambassade na afloop meedeelde, heeft Dia „de waardering van Indonesië voor de Britse steun aan de voorstel len van Bunker uitgesproken". Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buiten landse Zaken heeft het plan een. stevige basis voor onderhande lingen genoemd. Op korte termijn is een rege ling te verwachten, waarbij mi litairen in Nederlands Nieuw- Guinea algehele portvrijdom ge nieten voor briefwisseling met Nederland, zo verneemt het A. N. P. van officiële zijde. Voor in Nederland verblijven de betrekkingen zal voorts bin nenkort een regeling van kracht worden, waarbij voor briefwisse ling met militairen in Nederlands Nieuw-Guinea met binnenlands tarief kan worden volstaan. Ten aanzien van het zenden van pak jes geldt reeds thans de regeling, dat geschenkzendingen tot een waarde van 25,vrij zijn van invoerrechten. Door het minis terie van Binnenlandse Zaken is de gouverneur van Nederlands Nieuw-Guinea verzocht om een uiterst soepele toepassing van deze regeling. PRINSES ASTR1D TE BOEK Gisterenmorgen is in de grote salon van het Belvedèrepaleis in Brussel de geboorte-akte opge maakt van prinses Astrid,het tweede kind van prins Albert en prinses Paola dat deze week werd geboren. Hierbij waren prins Albert en prins Filip aan wezig alsmede de voorzitters van Kamer en Senaat, de minis ter-president en de ministers van Justitie en Buitenlandse Zaken, en andere autoriteiten. De doop van prinses Astrid zal op 21 juni geschieden in de St. Jacobskerk aan de Couden- berg te Brussel. MEISJE IN BOSVIJVER VERDRONKEN Gisterenmiddag is het dertien jarige meisje H. Mulder uit Nunspeet bij het baden in een bosvijver te Nunspeet verdron ken. Een op de oever zonnebaden de heer zag het meisje enkele malen onder water verdwijnen.. Hij begaf zich te water en bracht het kind aan de oever. Toepassen van kunstmatige ademhaling mocht echter niet meer baten. BRAND IN LOMPEN- SORTEERBEDRIJF Gisterenmiddag is door het overslaan van een vonk uit een persmachine brand uitgebroken in het Lompensorteringsbedrijf De Leeuw op het haven- en in dustrieterrein te Nijmegen. Het vuur greep in de opslag van honderden balen geperst papier, katoen en wol snel en voor de brandweer onbereikbaar om zich heen. Twee opslagloodsen gingen volledig verloren. Met het blussingswerk zou zeker de gehele nacht -gemoeid zijn. De schade is nog moeilijk te ramen, maar zal de honderdduizend gulden benaderen. De heer De Leeuw is niet tegen brand ver zekerd. EEN DODE BIJ ONGEVAL Bij een botsing die gistermor gen plaats had op de Zwolseweg ter hoogte van de Wiesselseweg zijn de 60-jarige Apeldoorner F. van den Oever en zijn 55-jarige. echtgenote, mevr. B. M. van den OeverWesseling zwaar gewond geraakt. De heer Van den Oever overleed kort na het ongeval ter plaatse. Mevr. Van den Oever heeft voor de K. V. P. zit ting in de Apeldoornse gemeen teraad. De heer Van den Oever reed door tot nu toe onopgehelderde oorzaak tegen een boom. Men vermoedt dat hij achter het stuur onwel is geworden. JONGEN DODELIJK GEWOND DOOR OMVALLEND FIETSENREK Bij het spelen op de gemeen telijke opslagplaats in Waalwijk is woensdagavond de zesjarige A. van de Gouw uit Waalwijk onder een omvallend stalen fiet senrek terecht gekomen. De jon gen, die daarbij zwaar gewond werd, is overgebracht naar het St. Nicolaas Ziekenhuis" in Waalwijk. Na operatief ingrijpen is de jongen daar gistermorgen overleden. Hij was één van de drieling van de familie Van de Gouw, die in 1956 geboren werd. PRINSES BEATRIX IN MADURODAM II. K. H. Prinses Beatrix heeft woensdagochtend in Madurodam in Den Haag een portret in bas- relief onthuld van mevr. B. Boon van der Starp, de stichtster van de miniatuurstad. Foto: Prinses Beatrix tijdens de wandeling over het nieuwe terras. Rechts de heer G. A. Boon. links Diek de Brauw, loco-burgemeester van Madurodani. Ontwapeningsconferentie ZORIN VERWERPT AMERIKAANSE VOORSTELLEN De leider van de Sowjet-delega- tie naar de ontwapeningsconfe rentie in Genève, Zorin, heeft donderdag Westelijke voorstellen inzake gedetailleerde technische onderzoekingen betreffende vraagstukken van internationale controle van de hand gewezen, zo is in gezaghebbende Westelijke kringen vernomen. Zorin gaf als zijn mening te kennen, dat de afgevaardigden zich in het sta dium van politieke beslissingen' bevinden en dat het daarom niet wenselijk, en zelfs wellicht scha delijk zou zijn, zich in details betreffende controle te verdiepen. Tevoren had de Amerikaan Dean verklaard, dat de onder tekenaars van een ontwapenings verdrag aan het begin van de tweede fase van ontwapening zonder voorbehoud de jurisdictie van het internationaal gerechts hof moeten aanvaarden. In dit verband herinnerde Dean er aan, dat meer dan de helft van de deelnemers aan de huidige con ferentie niet zonder voorbehoud .ieze jurisdictie heeft aanvaard. Het Perzische blad „Kayhan international" schrijft dat Iran van de Verenigde Staten hon derd supersonische straaljagers, moderne transportvliegtuigen en helikopters zal ontvangen. De ambassade van de V. S. wilde dit niet bevestigen, omdat Washington hierover nog niets heeft bekendgemaakt, maar een Amerikaanse militaire missie heeft verleden week een korte bespreking gehad met militaire leiders in Teheran. In de gisteravond,, gehouden vergadering van de gemeente raad waren met kennisgeving afwezig de heren Fijn van Draat en Huijbrecht. Na opening door de Voorzit ter, mr. H. Rijpstra werd de heer J- M. Hamelink, na het af leggen van de desbetreffende eden door de Voorzitter welkom geheten. Spreker hoopte, dat de heer Hamelink op even prettige wijze in de gemeenteraad zal optreden als in andere vergade ringen, waarin hij reeds het ge noegen had hem te ontmoeten. De notulen van de vergadering van 3 en 10 mei werden onge wijzigd vastgesteld, terwijl de ingekomen stukken overeenkom stig het voorstel van het College van B. en W. voor kennisgeving werden aangenomen. De heer C. J. Cijsouw te Sas van Gent werd met algemene stemmen benoemd tot hoofd van de Vleeskeuringsdienst kring Terneuzen, zulks met ingang van 1 juni 1962. Overeenkomstig zijn verzoek werd de heer S. W. Henry eer vol ontslag verleend als lid van de commissie van toezicht M. O., zulks met ingang van 16 mei 1962 In verband met de vakatures, ontstaan door ontslagneming als raadslid door de heer Henry werd tot lid van de financiële com missie benoemd de heer PJ- Huijbrecht; tot lid van de commissie Open bare Werken en van de commis sie voor de Strafverordeningen werd benoemd de heer R. Hol; tot lid van het bestuur der Stichting „Protestantse Zieken zorg Zeeuwsch-Vlaanderen" werd benoemd de heer M. van Lange- velde. Zonder bespreking of hoofde lijke stemming werden achter eenvolgens de volgende punten der agenda, overeenkomstig de voorstellen van B. en W., aange nomen; tot aankoop van de percelen Baandijk 12, Baandijk 38 en 38a, Kazernestraat 23 en Walraven- straat 9; tot aankoop van de perceel bouwland van de heer C. P. van de Bilt te Sluiskil liggende in de Pierssenspolder, zulks ter reali sering van het uitbreidingsplan Sluiskil, en tot pachtyergoeding aan de heer O. A. David, pachter van dit bouwland. tot verkoop van grond, respec tievelijk op het industrieterrein, in de Ser Lippenspolder en in het uitbreidingsplan Sluiskil, aan: de firma H. en C. van de Sande te Breskens, de Stichting Beschut tende Werkplaatsen „Midden Zeeuwsch-Vlaanderen" te Ter neuzen, de N.V. Benzine en Pe troleum Handel Mij te Amster dam, de heer J. H. Bolling te Zundert en de St Elisabeth Stich ting te Sluiskil; tot wijziging van het raadsbe sluit van 19 juli 1961 inzake ver koop van en optie-verlening op gronden nan de N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken tot het in principe wijzigen van de bestemming van de gron- CONTROLE OP MAXIMUM SNELHEDEN Na van tevoren overleg ge pleegd te hebben met zijn ambt genoten in Amsterdam en Arn hem, heeft de procureur-generaal in Den Haag, mr. D. J. van Gil- se, donderdagmorgen een be spreking geleid met functionaris sen van de gemeente- en rijks politie uit die gebieden, waarin de wegen gelegen zijn, op welke in het pinksterweekeinde bepaal de maximum-snelheden zullen gelden. Bij deze bespreking is ook een aantal officieren van justitie aanwezig geweest. Besproken is o.m. aldus de heer Van Gilse een bepaalde taakverdeling, om overbodige en overdadige controle zoveel mo gelijk te beperken. Vastgesteld is tijdens deze be spreking, dat er een voortdu rende en intensieve controle op de naleving van de voorgeschre ven snelheidsbeperking zal zijn. Zo zal er bijvoorbeeld voortdu rend ook rijdende controle zijn. Zoals bekend, zullen er tijdens het lange pinksterweekeinde op rijksweg 12 en op de Zuiderzee straatweg bepaalde maximum snelheden gelden. den nabij de dependance der L. T. S. te Terneuzen. Bij de behandeling van het voorstel tot aanleg van de Ver bindingsweg Terneuzen (kom)— Sluiskil wijst de heer Van Lange- velde op het verschil tussen de begroting van de gemeenten en het bedrag van de laagste in schrijver bij deze aanbesteding. Wethouder De Vos antwoordt dat dit object als infrastructuur werk door de rijksoverheid moet worden gecontroleerd. De desbe treffende instantie heeft terzake geen bezwaren. Z.h.s. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Bij behandeling van het a gen, dapunt tot instelling van een' vaste commissie van bijstand voor de verkeersmaatregelen spreekt de heer Hol zijn waarde ring uit over de vlugge wijze waarop B. en W. dit punt op de ze agenda hebben geplaatst. Het voorstel van B. en W. wordt hierop z.h.s. aangenomen. Nadat het voorstel van B. en W. tot het verlenen van mede werking ex artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 aan het be stuur der R. K. school te Sluiskil en het voorstel tot wijzigen van de begrotingen 1961. van het Grondbedrijf, de Dienst voor Maatschappelijke Zorg en de Ge meente, alsmede de begroting 1962 van het Grondbedrijf en de Gemeente, zonder bespreking of hoofdelijke stemming is aange nomen, komt als laatste punt der agenda aan de orde de Rondvraag. De heer Weterings is niet ge heel bevredigd door het antwoord van B. en W. over de witte uit rusting van de agenten bij het regelen van het verkeer en zou gaarne zien, dat witte halve mou wen over de uniformen werden geschoven gedurende de tijd dat de verkeersagenten als zodanig in functie zijn. De Voorzitter antwoordt dat de voorschriften inzake de unifor men thans wel streng zijn om schreven. De witte onderschei dingstekenen worden door de vaste verkeersagenten gedragen. Hiervoor is ons plaatselijk korps evenwel te klein. Niettemin wil hij dit nog eens onderzoeken. Op voorstel van de heer Wete rings wordt met 11 tegen 4 stem men besloten Burgemeester en Wethouders te machtigen voor het stadhuis een schilderij aan te kopen van de kunstschilder Pie- ter de Bodt. Tegen stemden de heren De Feijter Ollebek, Waverijn en Dieleman. De heer Bleijenberg bespreekt het ophalen van het huisvuil na een feestdag. Wethouder De Vos antwoordt dat hierover door hem geen klachten zijn ontvangen. Wan neer een emmer te vol mocht zijn, is het aan te bevelen dat het teveel bij een volgende ophaling wordt medegegeven. Hierdoor wordt de dienst ook niet na zo'n feestdag te zwaar belast. Mevr. DoornsOrtelee wijst op het neerwerpen van huisvuil e.a. onder meer bij het Essenbrugge- tje en op de vieze rommel van vetpapier enz. bij de snackbar in de Noordstraat. Wethouder De Vos antwoordt dat de reinigingsdienst aan dit op straat neerwerpen van papieren veel werk heeft. Het is wel erg moeilijk om dit euvel tegen te gaan. De Voorzitter zegt toe een en ander met de Korpschef der ge meentepolitie te zullen bespre ken. De heer Bleijenberg wijst op de slechte verbindingen van de bus dienst SluiskilHulst. De Voorzitter vraagt de heer Bleijenberg deze klacht schrifte lijk bij het college van B. en W. te willen inzenden; dan kan door het college de bevoegde instantie hierop worden gewezen. De heer Weterings wijst er in dit verband op dat in de dienst regeling van de Nederl. Spoor wegen de busverbindingen in Oost Zeeuws-Vlaanderen niet zijn opgenomen; zulks in tegenstel ling tot de dienst van Breskens Maldegem. Voor de vreemdelingen is dit bij het verder reizen vanaf Perkpol- dev wel bijzonder lastig. De Voorzitter deelt mede, dat hij hierover bij de Nederl. Spoor wegen een nader onderzoek zal instellen. De vergadering wordt hierna door de Voorzitter gesloten.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3