lit de Provincie s Het bij Nieuw-Guinea op 20 mei neergeschoten Indonesische vliegtuig LMc^l Voetstappen op èe trap 'M&ém Nieuwe Zeeuwse leden van Gedeputeerde Staten gekozen V 0 ET B Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Donderdag 7'jü TRANSKEI NAAR ONAFHANKELIJKHEID Tsjechoslowaaks verzoek om uitlevering van oorlogsmisdadigers Krachtige Kost voor het Kind! Conferentie Europese beweging Studentendemonstraties in Seoel PLANNEN OM EEN GEBRUIKTE AUTO TE KOPEN? Dit embleem is uw geluksster. Nixon kandidaat ver het gouverneurschap van Californië INWONER UIT HULST IN BELGIE VEROORDEELD TERNEUZEN SLUIS AGENDA Wereldkampioe voetbal in BRITTE DOOR PATHI GEVANG ONTEVREI OOSTENRIJ BOEREN G DEMONSTRE WERKLOOS GEDAAL: Extra-Sabena- naar Roeanda- Doordat de vier man sterke Statenfractie van de V. V. D. en de fractie van de S. G. P., die ook vier man telt. niet waren betrok ken bij het vooroverleg, dat de andere fracties van Provinciale Staten van Zeeland hebben ge houden over het aanwijzen van kandidaten voor de te vervullen vakatures bij Gedeputeerde Sta ten, voelden ze zich ernstig ge griefd en hebben ze tijdens de verkiezing van de leden van Ge deputeerde Staten een blanco stem uitgebracht. De fractievoorzitter van de V. V. D., mr. J. F. G. Sehlinge- mann, die het standpunt van deze twee kleine fracties in de Zeeuwse Staten naar voren bracht, sprak er zijn ongerust heid over uit, dat niet minder dan vier van de zes leden van Gedeputeerde Staten thanrf „Ge deputeerde" als hoofdberoep hebben, waardoor ze dus be- Een half jaar na de aankondi ging door dr. Verwoerd, de eer' ste minister van de republiek van Zuid-Arika, over het zelf beschikkingsrecht van de Trans kei heeft de Transkeise gebieds- overheid het ontwerp vooi de grondwet van de nieuwe staat zonder een enkele wijziging en zonder een enkele tegenstem aan vaard. In tegenstelling tot de procedure die in verschillende andere Afrikaanse staten werd gevolgd, is deze grondwet 'niet door blanken opgesteld doch door de Bantoes van de Trans kei zelf. Premier Verwoerd heeft, toen het voorlopige con cept van de grondwet aan hem werd voorgelegd, bezwaar ge maakt tegen de gedachte samen stelling van een parlement dat slechts dertig gekozen leden zou tellen en de Bantoeleiders ervan overtuigd, dat tenminste vijf enveertig leden gekozen dienden te worden. Het grondwetsontwerp zal nu aan het Zuidafrikaanse parle ment worden voorgelegd en naar alle waarschijnlijkheid één van de eerste en voornaamste punten zijn op de agenda wanneer de zittingen in het begin van het komende jaar worden hervat. CONJUNCTUUR EN HUURVERHOGING Volgens de heer H. J. de Kos ter, voorzitter van het Verbond van Nederlandse Werkgevers, is er een aantal aanwijzingen dat er op duidt dat het hoogtepunt van de conjunctuur gepasseerd is. De marges beginnen te dalen, hetgeen niet betekent dat de produktie afneemt, maar wel op het ogenblik de indruk bestaat dat de buitenlandse vraag enigs zins stagneert. De heer de Koster gaf deze indrukken op een gis termiddag in het perscentrum „Nieuwspoort" in Den Haag ge houden persconferentie naar aanleiding van het jaarverslag van het verbond. De psychologische reactie is nog niet dat men voorzichtiger wórdt, maar toch kan worden geconstateerd dat een aantal be drijfstakken het geweer aan de voet heeft gezet ten aanzien van investeringen. Er is nog geen sprake van het waarschuwende rode licht, maar er zijn tekenen die er op wijzen dat de conjunc tuur de andere kant op gaat. Is er in deze omstandigheden ruimte voor huurverhoging? In negen van de tien gevallen gaat een huurverhoging altijd op een ongunstig moment in, maar het Verbond van Nederlandse Werk gevers is er principieel voor stander van dat de voorgenomen huurverhoging door zal gaan. De heer De Koster zeide ook, van mening te zijn dat die huurver hoging kan worden doorgevoerd. Wat er ook van hetgeen bij het akkoord van Oud-Wassenaar werd overeengekomen moge res teren, staande blijft dat de werkgevers zich verbonden heb ben tot de compensatie. Op een woensdag te Bratisla- wa, in Tsjecho-Slowakije, door de Slowaakse vereniging voor de strijd tegen het fascisme gehou den persconferentie is medege deeld dat de Tsjechoslowaakse regering de Westduitse autoritei ten 29 mei j.l. om de uitlevering heeft verzocht van twee perso nen, die zij als oorlogsmisdadi gers beschouwt. Het betreft hier Franz Karmasin en Ferdinand Durcansky, die thans beiden in Beieren wonen. „Wanneer zij worden uitge leverd, zullen zij onmiddellijk terecht worden gesteld, tenzij er nieuw, ontlastend bewijsma teriaal wordt geleverd. Aldus werd op de persconfertie ver klaard. Karmasin zou verantwoorde lijk zijn voor het doden of doen- doden van meer dan 3500 men sen. yoor het merendeel Joden. roepspolitici' zijn geworden. Hij achtte dit een groot nadeel voor .de provincie. De fractievoorzitter van de P. v. d. A., drs. Th. Westerhout, was van mening, dat beroeps politici een voordeel betekenen, omdat de taken van G. S. van Zeeland steeds meer de volle aandacht van de persoon vragen en liij achtte het dan ook eèn ge lukkige omstandigheid, dat men in Zeeland mensen bereid .vindt, die hun volle krachten aan dit werk willen geven. De heer Schlingemann was voorts van mening, dat hót col lege van G. S. geen juiste af spiegeling is van de Staten van Zeeland. De V. V. D. vertegen woordigt tien procent van de Zeeuwse bevolking en de S. G. P. ruim negen procent. De laatste twintig jaar hebben deze twin tig procent van de bevolking niet aan het bestuur van de provin cie deel kunnen nemen, aldus Je heer Schlingemann. Vier van de zes leden van het college van G. S. hadden zich niet meer verkiesbaar gesteld. De heren A. Schout (A.R.), C. Philipse (C. H. U.) en mr. J: van der Weel (P. v. d. A.) in verband met hun leeftijd en ir. G. Diköt- ter (K. V. P.), omdat het ambt van Gedeputeerde niet langer verenigbaar was met dat van directeur van een waterleiding, maatschappij. De heer M. J. van Poelje (P. v. d. A.) werd her kozen als Gedeputeerde, even als mr. dr. A. J. J. Ivf. Mes (K. V.P.). Als tweede Gedeputeerde voor de P. v. d. A. werd in de vaka- ture van mr. Van der Weel ge kozen mr. T. A. J. W. Schorer, lid van de Eerste Kamer en oud wethouder van Middelburg. Hij kreeg 31 van de 43 stemmen. Zo wel de heer Van Poelje als de heer Mes kregen 35 van de 43 stemmen. In de vakature van de heer Schout werd gekozen de burgemeester van St. Annaland, de heer J. van den Bos, die zijn ambt als burgemeester nu zal moeten neerleggen. De tweede K. V. P._Gedeputeerde werd de burgemeester van Aardenburg, de heer J. van Dongen, lid van de Tweede Kamer voor de K. V. P. De C. H. U. kwam met een nieuwe kandidaat als Gedepu teerde, omdat de heer C. van der Peiji uit Goes zich op het laat ste moment had teruggetrokken. Hij achtte het lidmaatschap van de Tweee Kamer en dat van Ge deputeerde Staten te veel, temeer omdat hij ook nog leiding moet geven aan zijn eigen bedrijf. Voorgesteld werd de wethouder van openbare werken van Mid delburg, de heer A. J. Kaland. Deze kreeg 29 van de 43 stem men. De smaak is belangrijk voor een goede spijsvertering. Daarom is aan het verband tussen smaak en spijsvertering bij Liga bijzondere aandacht gewijd. Eén van de redenen waarom deze veelzijdige voeding zo gemakkelijk kan worden toegediend. 7985 Vijfhonderd afgevaardigden uit vijftien landelijke organisa ties der Europese Beweging zijn in München samen gekomen om een actie ter versteviging der politieke integratie van Europa te bespreken. De besprekingen, die vandaag en morgen zuilen worden gehouden, zijn ingeleid door een uitvoerig rapport van de vroegere Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Pierre Wigny. Daarin wordt gesteld, dat hel doel der Europese Beweging blijft de vestiging van een grote, westelijke macht, die in staat zal zijn alle soevereine functies over te nemen, welke de landen niet meer zelfstandig kunnen vervullen. De Nederlandse Europese Be weging, die op h<" congres door een delegatie van twintig man is vertegenwoordigd, heeft voor stellen ingediend teneinde te verzekeren dat van het Münehe- ner congres een krachtige stoot zal uitgaan voor het versterken der bestaande gemeenschappen en voor de vestiging van een Europese politieke gemeenschap die op de reeds be"~"""n boven nationale integratie zal worden gebouwd. Ze wil een internati onale campagne doen beginnen voor een gemeenschapsverdrag, dat een-, nieuwe stap naar de Ver. Staten van Europa zou zijn. Het nieuwe plan van actie der beweging moet volgens de Ne derlandse- organisatie op twee factoren zijn gebaseerd: de thans stevig gegrondveste krachtbronnen voor integratie en de nu in uitzicht gestelde verruiming van de kring der zes gemeenschapslanden. Hierdoor zal volgens de Nederlandse be weging het politieke gezag van Europa nog meer toenemen, zodat het oude werelddeel in de Noordatlantische-Verdragsorga- nisatie een werkelijk Atlantisch deelgenoot van de V. S. van Ame rika kan worden. Een bevredi gende oplossing voor de politie ke organisatie van Europa kan volgens dè Nederlandse Europe se beweging slechts worden ge vonden wanneer de bovennatio nale structuur der gemeenschap pen ook op het terrein der poli tiek kan worden doorgetrokken. Zolang de wil daartoe ontbreekt, zijn alleen die hulpmiddelen aan vaardbaar die de bestaande krachtbronnen der integratie ongerept laten, zo stelt de Ne derlandse organisatie. OP STRAAT Een beeld uit het met vluchte lingenzorgen geplaagde Hong Kong, waar deze. kappers hun beroep op straat uitoefenen. In de Zuidkoreaanse hoofdstad Seoel hebben woensdag studen ten betogingen gehouden bij de Amerikaanse ambassade. Zij eis ten de spoedige totstandkoming van een akkoord met de Ver. Staten over de postiie van de Amerikaanse strijdkrachten in Zuid-Korea. De politie wist de betogers te verdrijven. Het Zuidkoreaanse kabinet kwam in spoedvergadering bij een. COOP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEX. Veiling van 6 juni. Per 100 stuks: Sla I ƒ25 ƒ31, II 10,10—28.10. Per stuk: Bloemkool B II 68 —107 ct, C II 46—73 ct. afw. 58 —64 ct; Groene komkommers C II 3046 ct, witte komkommers B 48 ct, C II 40—42 ct. Per bos: Selderij 2630 ct, peen II 80106 ct, uien 1719 ct. Per kg: Spitskool 5460 ct, peulen f 5,35; Sav. kool II 64 76 'ct; Rabarber 2728 ct; Spi nazie II 79 ct; Tomaten A II 1.42—1,51, BIT f 1,43, C 1,29 —ƒ1,34, CC 92 ct; Asperges B II 3,02—3,20, afw. 2,32— ƒ2,46. ZACHT FRUIT. Per doos: Aardbeien; Extra 89 ct, I 84—94 ct, II 72—77 ct. U wilt een goede, gebruikte auto hebben? Een auto waar u zeker van kunt zijn? Om het u gemakkelijk te maken en de grootst mogelijke zekerheid te geven heeft de Volks wagen-organisatie besloten de verkoop van goede, gebruikte Volkswagens zelf ter hand te nemen. En dit wordt gedekt meteen eigen embleem. Ieders Volkswagendealer geeft u bij aan koop een garantiebewijs, dat 5.000 km. of drie maanden geldig is voor het vervangen .van atle onderdelen, die gebreken zouden vertonen. En u krijgt o.a. ook nog een cheque, die u recht geeft op een uitgebreide, gratis servicebeurt na 500 km. Koop daarom bij een Volkswagendealer uw gebruikte Volkswagen. 23) HOOFDSTUK VUL Toen het mot gen was Hij gaat de gang door, op het ijle, vreemde geluid af en staat voor de deur van mevrouw Can- na. Onder de deur ziet hij licht schijnen. Hij aarzelt even en klopt dan zachtjes. Het enige ant woord dat hij krijgt is weer dat zachte, huiveringwekkende zin gen. Dan een prevelen, geluid loos haast en eentonig. De oude vrouw moet koorts hebben en ijlen. De inspecteur neemt een be sluit. Hij gaat naar boven en klopt aan de deur van Kiliaan. Het duurt een tijd en hij moet zijn kloppen nog ettelijke malen herhalen, eer binnen beweging klinkt en de deur wordt geopend. Kiliaan staart hem slaapdronken aan. „Het spijt me, dat ik u wakker moet maken," zegt de inspecteur, „maar het is een lastige kwes tie." „O. het hindert niet." zegt Ki liaan en gaapt. ..ik heb voor het eerst sinds onheuglijke tijden Door WILLY CORSARI vast geslapen. Wat is er? Toch niets ernstigs?" Lund legt hem de zaak uit. „Mevrouw Judge wil ik niet wek ken, maar er moet toch iets aan gedaan worden. Misschien is het het beste dat we juffrouw Silen- go erbij halen en dat u haar even roept. Als ik het doe zal ze waarschijnlijk schrikken." Kiliaan knikt. Hij trekt 'n ka merjas aan en pantoffels en gaat met «Lund naar Joans kamer. Hij klopt, eerst zacht en dan har der. Er komt geen antwoord. Ten slotte probeert hij de deur te openen en die blijkt niet geslo ten. Maar de kamer is leeg. Het bed is beslapen, het venster staat wijd open, maar Joan is er niet. „Al op en zeker in de badka mer," zegt Kiliaan. Maar om hen heen heerst dood se stilte. Kiliaan loopt naar het venster en kijkt naar buiten. Dan zegt hij, op verraste toon: „Daar is ze!" Hij buigt zich uit het raam en fluit zachtjes Lund is bij hem gekomen en kijkt over zijn schou der. Hij ziet Joan aankomen. Ze is gekleed, draagt een mantel, maar geen hoed. Haar rode ha ren fladderen in de morgenwind. Ze kijkt op. als ze hei fluiten hoort en schrikt zichtbaar. Dan gaat ze snel naar binnen. Even later staat ze ademloos voor hen. Haar schoenen zijn vuil, alsof ze ver gelopen heeft. Er gaat 'n fis- se adem van haar uit, als van morgendauw en wind en de geu ren van het bos. „Wat is er gebeurd?" „Niets, niets," zegt Kiliaan sus send. „Alleen schijnt mevrouw Canna erger ziek te zijn". Hij vertelt wat de inspecteur gehoord heeft. Het leek ons het beste dat jij even naar de oude vrouw gaat zien. We kunnen Terlaet opbellen als het erg is. Heb jij al zo vroeg rondgezworven?" Ze knikt. „Ja, ik was erg vroeg wakker en kon het niet meer uithouden in bed. Het was zo stil in huis en ik was nerveus. Dan verbeeld je je van allerlei. Toen ben ik maar opgestaan en gaan wandelen en dat heeft me erg veel goed gedaan. Ik zal dadelijk naar de arme vrouw gaan kij ken." De twee mannen volgen haar. Joan opent zachtjes de deur en gaat binnen, maar op de drempel stokt ze en de mannen, die ach ter haar staan, krijgen ook een schok. Want mevrouw Canna ligt niet in bed. Zij zit, recht tegen over de deur, op een stoel voor een klein schrijfbureau, waar tegen ze zwaar aanleunt. Ze staart hen aan met ogen die hen niet herkennen, vreemde, glin sterende ogen in een angstwek kend gelaat en ze gilmlacht met lugubere vrolijkheid, terwijl ze woorden prevelt en dan weer neuriet. Het griize baar hangt verwilderd om haar gezicht. Ze is alle-'O grided i" e"n nachlja- pon. Kaar voeten zijn bioot. Lund grijpt vastberaden Joan bij de arm en trekt haar de ka mer uit. Dan gaat hij naar de vrouw aan het bureau toe. „Mevrouw Canna," zegt hij zachtjes, „wilt u niet liever in bed gaan?" Ze prevelt: „Water en zeep. eerst zeep.... en de zee.... de zee „Helpt me even," zegt Lund tegen Kiliaan. De jongeman doet zich geweld aan om over een gevoel van af schuw heen te komen dat hem bevangt, als hij de oude vrouw moet aanraken. Hij helpt Lund haar naar het bed te brengen en erin te leggen. Joan is naar be neden gesneld om dokter Terlaer op te belten. „Ze heeft zware koorts," zegt K'liaan. Lund knikt. De zieke ligt roer loos, aldoor prevelend. „Wat zegt ze toch?" vraagt Ki liaan. Lund buigt zich over haar heen. „Zeep," fluistert ze, „de zee.... van heel hoog, van heel hoog verpletterdwat zal het zijn?" Joan komt terug. Kiliaan zegt haastig; „Kcm liever niet hier, JoMaar ze nadert het bed en buigt zich over de zieke. „Lieve mevrouw Canna," zegt ze, „kent u me niet? Ik ben het, Jou kent me toch wel?" Haar stem beeft, ze neemt teder een hand der oude vrouw vast. Die murmelt weer woorden. Joan buigt zich naar haar mond. Ze vraagt een paar malen: „Wat wilt u dan? Wat kan ik voor u doen?" „Wat zegt ze?" vraagt Lund. (Wordt vervolgd.) De commandant van de Dakota der Indonesische luchtmacht, die op 20 mei voor de kust van Nw.- Guinea door een Neptune van de Koninklijke Marine werd neer geschoten, heeft woensdag in een onderhoud met journalisten te Hollandia verteld, dat hij voordien in twee keer nabij Kai- mana in totaal 29 parachutisten had afgeworpen. Met de overige zes leden der bemanning verblijft deze commandant, Djalaluddin, thans in een gevangenis te Hol landia. Bjj de terugkeer na de tweede opdracht werd zijn toestel onder schept door de Neptune, die het aanviel met zijn boordwapens. De Dakota werd getroffen in een vleugel en de romp, en de staart werd gedeeltelijk weggeschoten. Ondanks een brandende motor kon het toestel een geslaagde landing op zee maken, 30 mijl buiten de kust van Kaimana. De bemanning redde zich daarna in een rubberboot, die dria uur later werd opgepikt door de torpedo- bootjager Friesland. Alle leden der bemanning, die nog gekleed waren in camouflage uniformen of vlieger-overalls, beantwoordden in het Engels. Nederlands of Maleis alle vragen, die over de vlucht werden ge steld, doch ontweken alle vragen over de sterkte der Indonesische luchtmacht in de omgeving van Nederlands Nw-Guinea of over voorbereidingen voor eventuele verdere acties. De neergeschoten Dakota was voor het uitwerpen der parachu tisten opgestegen van Ceram, dat slechts twee uur en drie kwartier vliegen van Kaimana is gelegen. Het afspringen op 2000 meter hoogte, in de och tend schemering boven de rim boe gebeurde onder leiding van sergeant Samboer. Deze vertelde, dat hij zijn eerste opleiding tot parachutist heeft gekregen van de toenmalige Nederlandse mili taire missie te Bandung. Zowel de gezagvoerder als de tweede piloot, Soekandar, ontvingen hun opleiding tot vlieger ge deeltelijk van Amerikaanse in structeurs. Zij waren op 15 mei uit Dja karta via Makassar naar Ceram vertrokken. De eerste keer dat zij op weg waren naar Nieuw- Guinea om parachutisten af te werpen, moesten zij wegens slecht weer terugkeren. Tot op het moment dat zij, van de twee de geslaagde tocht terugkerend, werden onderschept, hadden zij geen enkele weerstand ontmoet. Geen der leden van de beman ning wilde de vraag beantwoor den, of de parachutisten be vreesd waren geweest om in het halfduister boven de rimboe te springen. Wel ontlokte deze vraag Djalaluddin de opmerking, dat hij zelf „geen parachutist De voormalige vice-president Richard Nixon is gekozen tot kandidaat voor het gouverneur schap van Californië voor de re publikeinse partij. Zijn rivaal, Joseph Shell, gaf toe verslagen te zijn toen Nixon 221.438 stem men had behaald tegen Shell 102.447. De verkiezing van Nixon is een eerste stap tot terugkeer in de politiek, nadat hij bij de presidentsverkiezingen in 1960 door Kennedy werd verslagen. W eg ensbotersmokkel De Nederlander Th. G. uit Ilulst is bij een proces tegen bö- tersmokkelaars in Veurne (Bel gië) veroordeeld tot een gevange nisstraf van acht maanden en een boete van 250.000 frank. Een drietal Belgen, die met hem te recht stonden, kregen straffen variërend van zes jaar en een boete van 500.000 frank tot acht maanden en 250.000 frank. Een vijfde verdachte werd vrijgespro ken. was geworden omdat hij bang was om te springen." Zijn glim lach verstarde toen hem werd gevraagd, of hij al had kunnen schrijven aan zijn gezin van vrouw en twee kinderen in Dja karta. Correspondentie is niet toegestaan, zei hij, en het enige wat hij had kunnen doen, was juist vóór de noodlanding op zee de basis op Ceram waarschuwen. De bemanning der Dakota is ondergebracht in een verblijf nabij de marinekarzerne, de twee officieren in afzonderlijke cellen, de overige leden der bemanning gezamenlijk in een groter ver trek onder bewaking van de ma rine. Zij zeiden allen, goed te worden behandeld en „zeer goed eten te krijgen". Geslaagd. Bij het op 5 juni gehouden examen te 's-Gravenhage slaag de voor het diploma gemeente administratie de heer E. van den Neste alhier. Gemeentelijke badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtin gen werden in de maand mei '62 als volgt bezocht: Terneuzen 2010 en Sluiskil 1274. De vorige maand bedroegen deze aantallen resp. 1858 en 1222. Opgravingen in Sint Anna ter Muiden geëindigd Bij graafwerkzaamheden op het kerkhof te Sint Anna ter Muiden is een aantal potten gevonden, die in de middeleeuwen gediend hebben voor het begraven van doodgeboren kinderen. Deze pot ten vertoonden sterke overeen komst met de vondsten in Tjerk - gaast. De vondsten te Sint Anna ter Muiden waren aanleiding voor de rijksdienst voor oudheid kundig bodemonderzoek te Amersfoort om systematisch ge leide opgravingen te beginnen, die door* de dienst aanvullende cultuurtechnische werken (D. A. C. W.) is uitgevoerd. Deze opgravingen zijn thans afgesloten. Afgezien van het middeleeuws Fresco met zgn. Stabat Mater voorstelling zijn geen andere vondsen gedaan. Wel heeft men de gelegenheid gehad zich een beeld te vormen van de funderingen van de oude Kruis kerk, waarvan de oude nimmer voltooide toren thans nog het dorpje beheerst. VRIJDAG 8 JUNI. TERNEUZENZuidersport park, terrein v.v. Terneuzen. 7 uur: ScheepswerfPZEM en De Burgemeester van Terneu zen brengt ter openbare kennis dat een vergadeing van de ge meenteraad zal worden gehou den op dinsdag 12 juni 1962, des avonds om 7.00 uur. Terneuzen, 6 juni 1962. De Burgemeester van Terneuzen, H. RIJPSTRA. BENOEMING LID VAN DE GEMEENTERAAD De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad der ge meente Terneuzen maakt be kend dat vanaf heden ter secre tarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd zijn besluit ter benoeming van een lid van de gemeenteraad, noodzakelijk geworden door het niet aannemen van een benoe ming door de heer S. W. Henry. Terneuzen, 5 juni 1962. De voorzitter van het centraal stembureau, H. RIJPSTRA. PDOTöWdag 7 Jhi OM D K N. V. B.-E Voor de kwartfir toernooi om de K. zijn woensdagavoni strijden gespeeld. Ii sloeg Wageningen, 32. Alle doelpur ontmoeting werden gescoord. In Utrecht zegt met 5I over DOS van deze wedstrijd 21. De resterende worden op Tweede gespeeld. De eindstanden va dag in het toern woreldkampioensch; gespeelde wedstri Groep 1, Arica: U land 1-2 (0-1). Groep 2, Santia West-Duitsland 0-2 Groep 3, Vina de rilië-Spanje 2-1 (0-1 Groep 4, Rancagi nië-Hongarije 0-0. Door deze result: tich thans voor de 1 pijn. hoest, eriep. diar it> etuis met 6 poeder ïïhutu zonder prisverhoging MEENK'S POE! Meenk's Poeders: pijn, hoest, griep, rheumatiek, koortsiPeid periodieke pijnen rer in etuis met 6 poeder een handige plastic HUI (met 6 verschillende etui zonde» prijsverhoging. Vt MEENK'S POEDERS t ED^y; rsï® icp.^ra irfsipeic De Britse ambassa tiane zegt van betroi te hebben vernomer leden van de amb soldaten van de con Pathet-Lao gevangen men. Het zijn de Erown en de adjun attaché Iléaphard. Zij gepakt in de provin ne, waarheen zij zich geven om contact te twee Britse artsen, d Soor de Pathet-La lijn genomen. Volgens waarnemt rommunisten, die ziet lijk bereid hadden v tirtsen vrij te latei over het feit dat Engi vliegtuigen naar The gezonden. Een 3000 boeren ui van Oostenrijk zullei Wenen uiting komen hun misnoegen over die zij voor hun proc gen. Zij vinden dat h door de snel toenem duktiekosten onhoudb worden. De meeste boeren rijk behoren tot de ve volkspartij, die in met de socialisten a wind is. De socialis zich steeds verzet tei Bies aan de boeren. Het aantal werklozt In mei gedaald var 20.880. Vorig jaar da beidsreserve in deze 28.638 tot 22.815. Het aantal vrouwe lozen daalde van 34. Daartegenover stonde 41.028 aanvragen na lijke werknemers in het begin van de aantal openstaande naar mannelijke arbi eveneens, namelijk tot 88.679. De Belgische luch schappij Sabena bekendgemaakt dat de van 10 juni tot 1 tra vluchten zullen maakt naar Oesoer hoofdstad van Roear di. Deze vluchten hou lijk verband met het aan Kongo grenzendi gebied op 1 juli or zal worden. Deze kwestie word! gen besproken in vergadering van New York. Het is op niet duidelijk ot troepen onmiddellijk Roeanda-Oeroendi ten verlaten of dat e: ling wordt getroffen ""'■"'delijke terugtrekl

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2