SPORTNIEUWS mnmam ëfarine .4 Binnenlands nieuws Eric de Noorman De Pelsjager BEURSO VERZICHT 'insdag 5 juni 1962 f zakenreis >kaart sso Dealer t II de kaart slechts 90 cent. achtige middelen n pijn en griep! DE VRIJE ZEEUVI Pagina S AGENDA KORFBAL HOE GELUKKIG TE LE*7EN MET REUMATIEK WIELRENNEN HANDBOOGSPORT DUIVENSPORT Gemeente Terneuzen Rijno-appelsap. Mmni, zegt U, héérlijk! Voor de volle 100% zuiver sap. Klinkklaar fruit. En... drinkklaar. Drinkklaar! Dat is óók Rijno- I frambozen. Oók Rijno-zwarte bessen. Even heerlijk als Rijno-appelsap. Even zuiver: zonder essence, zonder koolzuur, zonder kleurstof. Proef ze, allemaal. Geniet van die rijke,volle vruchtensmaak, Haal een paar flesjes Rijno in huis! Rijno laat U kiezen uit: appelsap zwarte bessen frambozen - tomatensap - tomatencocktail - jus d'orange - druivensap - rode bessen - Rijno - klinkklaar drinkklaar fruit zuiver produkt van DE BETUWE TIEL t duidelijk overzicht wegennet? Met zo- aire wegen zonder n? Een kaart die ndschapschoon en jtes speciaal aan- ekte autokaart var» looier dan ooit eer» ompleet met plaats vonden van steden hten. E VER. STATEN iNTRA DE O. A. S. S. hebben zich maandag racht gekeerd tegen het van het geheime leger 5.) in Algerië om een reeks moorden te plegen, n verklaring van het State ment wordt gezegd, dat ije wereld verbijsterd is te aankondiging van de dat zij met ingang van ig middernacht weer on- ge mensen zal vermoor- Dergelijke moorden zijn verontschuldigen en kun- ichts leiden tot een som toekomst voor Algerië, ie verklaring. .issie over opvolging Adenauer tot het ;nd jaar verschoven ingres van de Duitse risten-democraten ie tweede dag van het van de West-Duitse n-Democraten in Dort- s vernomen, dat de partij ussie over een inwendige ning en de opvolging thans 86-jarige partij- Sonrad Adenauer tot het jaar verschoven heeft, canselter Ludwig Erhard uiteenzetting over zijn ische politiek die wel lijval kreeg maar volgens mers toch de grootse liste welke men van hem oonprins" van de partij en had verwacht. De afgevaardigden schijnen aing te zijn dat Erhard te „politiek profiel" ver- Een der middelen zorgt ervoor dat de maag niet van streek raaktt »e „4" bevat vier beroemde niddelen, die te zamen nog ger werken. Ook zij, die een »e maag hebben, kunnen het bezwaar gebruiken, want bestanddelen beschermt de bjmsdag 5 juni 1962 Gtazsn buisjs 20 tabletten f 0,8( Handig» slripverpakking HO tabletten f 1.5f Voordelige flacon 100 tabletten f 3.5r HEDEN* iUZENLuxor-Theater, „Meisjes op het slechte louw Bethel, 7.30 uur: llsatiesamenkomst. idersportpark, terrein Tern. Boys", 6.45 uur: -Meterfabriek en HKC De Meijer. MORGEN* JUZEN: Luxor-Theater, „Meisjes op het slechte uw inkrimping van vegens mond- en tuwzeer besmet rklaarde gebied ecteur van de veeartse- ge dienst heeft de mond. tuwzeerbestrijdingsmaat- voor het besmette ge- let oosten en zuiden van tl gewijzigd in die voor t gebied. Van 5 juni 1962 hiermede de gehele Overijssel tot het tte gebied gerekend, smette gebied in Gelder- recht en Noord-Brabant tosten en zuiden van de anvangt in het snijpunt provinciegrens van de uit Deventer en die loopt over Apeldoorn sfoort, vervolgens langs ia Oud Leusden, Maarn, Cothen en Wijk bij le tot de Lek, verder Waal en Maas tot gisteren langs de weg fertogenbosch. Vupht, Goirle tot de Rijks- provincie Limburg is ;ebied het deel gelegen n Roer en Maas waarts alsmede de ge let een straal van 5 km gemeenten Maasbracht Uilenburg.'*)1 VOORAL PHILIPS FLAUW Het Damrak heeft gistermid dag de eerste dag van deze beurs week ingezet met een flau ue stemming, vooral voor de phiüpsaandelen. Deze stukken werden onder zware druk gezet door het grote aanbod van de claims. Het grootste gedeelte van dit aanbod kwam van het buitenland, hoofdzakelijk van Amerikaanse zijde. De handel in de Philipshoek was zeer ruim. Bij de opening werd voor de claims 226 betaald, de aande len werden toen verhandeld op 585. De slotprijs van de claims van vorige week vrijdag was f318. die van de aandelen Phi lips 630 Kon. Olie, Unilever en Hoogovens gaven eveneens een flauwe tendentie te zien. AKU kon zich bij de opening goed handhaven. Wall Street nam vrijdag de flauwe stemming voor de Phi üpsaandelen plus die van de claims van het Damrak niet alleen geheel over, doch deed er NOG EEN BEJAARDE UIT ALMKERK OVERLEDEN De 84-jarige heer J. Vos, die verleden week vanuit het rust huis in Almkerk naar het ziekenhuis was overgebracht, is daar gisteren overleden. Zoals bekend zijn in het bejaardentehuis in Almkerk vorige week enkele personen overleden, vermoedelijk als ge volg van koolmonoxydevergif- tiging. JONGEN VIEL VAN 30 METER HOOGTE UIT KLOKKETOREN De twaalfjarige Gerrit van der Meulen uit Bolsward is zaterdagmiddag uit één van de zich op 30 meter hoogte bevin dende galmgaten van de Marti- niekerk in Bolsward gevallen. De jongen werd zwaar ge wond. Het ongeluk gebeurde na af loop van het nationale orgel concours dat in Bolsward is ge houden. Terwijl de koster bezig was met het opruimen van de stoelen klommen een paar jongens in de toren. Gerrit. die in het weeshuis in Bolsward woont, is waarschijnlijk duizelig geworden toen hij uit het galm gat van de toren leunde. Zijn val werd gelukkig hal verwege gestuit door het dak van de kerk. Kermend bleef hij in de goot van het gebouw lig gen. De ladder uit de kerk was tekort om hem te bereiken. De brandweer bevrijdde hem ten-: slotte uit zijn benarde positie, Gerrit werd overgebracht naar het ziekenhuis „Sint Anthony" in Sneek. In de loop van gisteren is hij bij kennis ge komen. Zijn toestand is nog zorgwekkend. OVERLEDEN NA VAL VAN TRAP De 64-jarige Amsterdamse kok F. van Es is zondagavond van do trap in zijn woning aan de Kerkstraat in Amsterdam ge vallen. Hij was vrijwel op slag dood. De man was juist terug gekeerd van zijn werk in Wijk aan Zee. Hij had enig fruit ge kocht voor zijn vrouw, die za terdag bij een val in de woning haar voet had gebroken, waar voor zij in een ziekenhuis werd opgenomen. SCHIP MELDDE BRAND Gisterenmorgen is brand ont staan in een oude woning langs de spoorbaan even buiten Maassluis, doordat een slang van een gasstel vlam vatte. De brand begon gisterenmorgen omstreeks half vijf. Om drie uur in de nacht van zondag op maandag hadden de bewoners de was op gezet. Het brandende gasstel heeft de slang doen ontbranden. De bewoners, vader, dochter en drie zoons, zijn er in ge slaagd het huis te verlaten via het dak van de bijkeuken. De hond van de familie verliet kort na hen langs dezelfde weg het fel brandende huis. De brandweer is uitgerukt op een melding van een schip dat in do Nieuwe Waterweg voorbij voer. Het huis is geheel uitgebrand. Het naastliggende huis heeft de brandweer kunnen behouden. DODE BIJ ONGEVAL In de nacht van zondag op maandag is onder de gemeente Echteld bij Tiel een zeer ernstig auto-ongeluk gebeurd, dat aan de 32-jarige van Hongaarse af komstig zijnde violist H. Weiss het leven heeft gekost. Gisteren nacht omstreeks drie uur reed de heer H. G. van W. uit Tiel met zijn auto komende uit Wageningen via Li-enden in de richting Tiel. Bij de Vogel- zangese brug vloog de wagen uit do bochl, waardoor deze cp de kop in een sloot terecht kwam. Behalve de bestuurder zaten in deze auto nog vijf per sonen. Do naast de bestuurder zittende Haagse violist H. Weiss kwam hierbij om het leven. Twee andere inzittenden mevr. Van W. en de 32-jarige student J. L. werden dusdanig gewond dat zij naar het Sint Andreas ziekenhuis te Tiel moesten wor den overgebracht. De bestuurder en andere inzittenden kwamen er met enige onbelangrijke ver wondingen af. nog een flinke schep bovenop. De prijs voor de claims daalde op de Newyorkse beurs tot 252 tegen ƒ318 als slotkoers in Am sterdam. Het gevolg hiervan was dat de prijs gedurende het telefonische avondverkeer vrij dagavond in Amsterdam daalde tot 260 voor de claims, terwijl de aandelen terugliepen tot 602 63013Gistermorgen werd ge daan in claims 223255, 'in do aandelen 584—596. De beurs vraagt zich af of de daling voor de Fhilipsaendelen niet wat te hard is gegaan de laatste beursdagen. Dit is ook het geval voor de prijs van de claims. De beurs is nu eenmaal „grillig'' en men weet nooit op welk tijdstip er een kentering in de markt zal komen. Toch wei den de Philipswaarden gister middag van lokale zijde op het sterk verlaa'gde niveau uit de markt genomen. Er was ook vraag van de zijde van beleg gingsmaatschappijen (pensioen fondsen). Hierdoor steeg de koers van de aandelen tot 594, die van de claims tot 245. Vrij dag bedroeg de omzet in Philips nominaal 1.162.000 van de totale omzet in aandelen ad. 4,4 miljoen. Tweede was Kon. Olie met een omzet van slechts 352.000. In claims werd vrijdag omgezet bijna 8000 stuks. Vergeleken met het vorige slotniveau daalde Unilever gis termiddag circa vier en Kon. Olie circa drie en een halve gul den. Hoogovens ruim twintig punten lager op 60S. AKU min drie punten op 342, na 344 bij de opening. In de scheepvaartafdeling was het uiterst rustig. De koersver liezen bleven beperkt van één tot twee puntjes. De leidende cultures waren fractioneel lager. Staatsfondsen dooreikaar prak tisch onveranderd met zeer wei nig zaken. In de lokale afdelingen werden aandelen „Palthe" lager geadvi seerd op het forse verlies en het Dasseren van het dividend over 1961 (vorig jaar tien procent). Utermöhlen werd gunstig gead viseerd. De omzet in de eerste vier maanden van 1962 is, zo deelde de directie in de jaarver gadering mede, belangrijk hoger dan die in 1961. De bankaande len werden iets lager geadvi seerd. Overigens waren de koers verliezen in de lokale afdelin gen. volgens de adviezen, licht in de meerderheid. Claims Twentsc-he Bank 80, claims Philips 236. Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen Beursindices 30/5 1/6 4/6 472.6 461.2 444.3 329.3 329.5 322.1 151.6 148.5 146.7 232.7 232.9 227.0 145.2 145.6 143.3 350.8 345.3 334.6 Nabeurskoersen AKU: 339—340 slot: 339 341%) Kon. Olie: 124.00—126.00 slot: 124.20 (126.80) Philips: 583—603 slot :586 (590) Philips claims: 225—260 slot: 230 Unilever: 136.00—138.00 slot: 136.50 (137.20) Hoogovens: 598—604 slot: 598 610%) Advieskoe rsen b uitenlands bankpa pier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, heden geldend, luiden: Engelse pond 10.06—10.16, Amerikaanse dollar 3,57—3.61, Canadese dollar 3.27—3.32, Franse frank 1001 73.30—73.80, Belgische frank U00> 7.20—7 25 Duitse Mark (100 89.70- 90.20, Zweedse kroon (100 69.50— 70.50, Zwitserse frank (100) 83.2083.70. Italiaanse lire (10.000) 57.2559.25, Deense kroon GOOi 51.80—52.80, Noor se kroon (100 50.1551.15, Oos tenrijkse Schilling (100) 13.92% 14.02%, Portugese escudo (100) 12.6012.75. Spaanse peseta 100. grote coupures) 5.97%—6.12%:. Uit hetzelfde 1e keus fruit bereidt i De Betuwe haar I Prima Jams. ,RIJ IQ7.tK.t45.Ca Vitesse I (Wolf aartsdijk)— Luctor I 0—6 Luctor heeft zaterdag de voor laatste stap naar het kampioen schap gezet. Uit drie wedstrijden heeft zij nog 1 punt nodig om dit te bereiken. De wedstrijd tegen Vitesse was matig en ondervond veel hinder van de harde wind, die in de lengte van het veld stond. Luctor was reeds van het begin af sterker, maar de wind stond voorlopig' een doelpunt in de weg. Aan de andere kant kreeg de aanval van Vitesse slechts kans tot het lossen van verre schoten, die geen succes opleverden. Na 10 minuten scoor de Tholens met een fraaie door loopbal en 6 minuten later was het dezelfde speler, die een doel punt, vrijwel identiek aan het eerste, scoorde. De tweede aan val had meer moeite om te sco ren. al werd er volop geschoten. Het duurde dan ook tot 8 minu ten vóór rust eer mej. Van Cam- pen met een doorloopbal wist te scoren. (30.) (Advertentie) Leef opgewekt. Neem Togal tabletten. Bevrijdt U afdoende van pijn, reumatiek, ischias, spit, hoofd- en zenuwpijn. Morgen reeds mogeüjk. Togal is veilig voor de maag. Bij apoth. en drog TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. Ook na de rust kregen voqral de Luctor-dames De Jong en Van Campen goede kansen, doch wis ten hiervan geen gebruik te ma ken. Luctor kreeg nog een straf- worp te nemen, maar deze werd door Hough gemist. Het duurde tot 8 minuten vóór het einde eer eer mej. De Jong na een mooie combinatie kon scoren. De aan val die daarna voor de korf kwam had veej minder moeite de juiste richting te vinden. Al kort na het draaien doelpuntte mej. De Bokx en even daaina zorgde Hamelink voor het zesde doelpunt. DE RONDE VAN ITALIË De Spanjaard Angelino Soler zegevierde maandag in de zes tiende étappe van de Ronde van Italië. Hij had voor de 123 km van Aprica naar Piano Dei Re- sinelli 3 uur 31 minuten en 25 seconden nodig. De uitslag was verder 2. F. Balmanion (It.) 3.32.52 3. Fredy Rügg Zw. 1 3.33.44 4. Antonio Bailetti (It.) 3.35.50 5. Alcide Cerato (It.) z.t. 6. Vincenzo Meco (It.) 3.36.0a 7. Armand Dësmet (B.) 3.36.10 8. Vito Taecone (It.) 3.36.25 9. Vittoria Adorni (It.) 3.36.31 11. Battistini (It.i 3.37.18 12. Perez Frances <Sp.) z.t. 17. Huub Zilverberg (N.) 3.37.43 Het algemeen klassement luidt als volgt: 1. G. Battistini (It.) 29.22.31 2. Perez-Frances (Sp.) 3. Imerio Massignan (It.) 4. Nino Defilippos (It.) 5. Vito Taccone It. 1 6. Ercole Baldini (It.) 7. Franco Balmanion (It.) 8. Henri Anglade (Fr.). 9. Vittorio Adorni (It.) 10. Antonio Suarez (Sp.) 11. Armand Desmet (B. 12. Huub Zilverberg (N.) Ook in de zestiende étappe van de „Giro'1 is het jonge Ita liaanse klimtalent Vito Taccone er in geslaagd zijn achterstand op leider Graziano Battistini te verkleinen. Taccone maakte tevens duidelijk, dat hij één van de grootste gegadigden voor de eindzege is. Corsini It.opende in de rit tussen Aprica en Piano Dei Resnelli het offensief. In Colico (72 km), waar o.a. onze landgenoot Huub Zilverberg bij een valpartij betrokken was, had Corsini bijna drie minuten voor sprong op het peloton, dat .dui delijk demonstreerde geen ver trouwen in deze vroege vlucht te hebben. Tien kilometer ver der leidde Angelino Soler, bijge staan door Fredy Ruegg en Franco Balmanion, een tegen actie in. Het drietal haalde Cor sini eerst in en ging hem daarna zelfs voorbij. Soler demarreerde vervolgens opnieuw en in Teca- no, 27 km voor de finish, kwam hij 35 sec. eerder door dan zijn achtervolgers. Cerato en An tonio Bailetti. die de achtervol ging hadden ingezet, volgden op 1 min. 20 sec. Van de leiders moest de uitgeputte Corsini los sen; de overigen gingen door, Soler zelfs zo fel, dat men er niet in slaagde hem te achter halen. In de laatste kilometers distantieerde Baialmanion zich van Ruegg, hetgeen hem de tweede plaats opleverde. ZANDSTRAAT Kermisschieting. Ter gelegenheid van de kermis organiseerde de handboogmij „De Zeeuwsche Schutters" alhier haar jaarlijkse kermisschieting, waar voor tamelijk goede belangstel, ling bestond, ondanks de vele schietingen in de naaste om geving. De uitslag luidt als volgt: Hoogvogel: Ed. Kaas uit de Zandstraat; zijvogels: Oct. Obrie uit dc Zandstraat en Jos d. Cierck t Terneuzen; kallen: G. van Waes te Westdorpe en Oct. Obrie voornoemd. BOND VAN ZATERDAG VLIEGERS „DE VOORWAARTS" ZAAMSLAG VEER Prijsvlucht uit St. Gliislain. Snelheid eerste duif 1073,4 m. snelheid laatste prijswin. duif 945,6 m. 1. en 5. J. Smallegange; 2. en 3. W. Houtzager, 4. K. Hamelink, 6 en 8 H. de Feijter. Axel, 7. Joh. van de Voorde, 9. H. de Putter, Axel. 10. A. de Feijter, Axel. 51. Het is uilsluitend aan Thorfinns razendsnelle reactie te danken dat de zwaardslag hem niet dodelijk trelt. maar geheel ontwijken kan hij het niet en ter wijl een gloeiende pijn door zijn been trekt draait hii zich om en duikt met een schelle, waarschu wende kreet aan EHc en Erwin weg lussen de bonten. Jfiv Even poogt zijn aanvaller hem nog te achtervolgen maar de wir war van dode takken belemmert hem en al gauw is de jager ach ter het beschermende gordijn van sneeuw verdwenen. Tot hij meent veilig te zijn, rent Thorfinn keer op keer van richting veranderend voort... Dan glijdt by hijgend weg in oen smalle holte tussen 'omgewaaide bomen. Mijn paard hebben ze natuur lijk te pakken gekregen, bedenkt hij grimmig. En ik vrees dat het Eric en Erwin niet veel beter ge gaan is en terwijl hü behoedzaam overeind komt om te trachten te voet Erics krijgers te bereiken, siuipi op datzelfde moment, en kele dagreizen naar het oosten, een dodelijk vermoeide Ulv tot aan de rand van een kleine open vlakte, waar hü een klein kampe ment ontdekt heeft. Verbazend, prevelt hü terwül een brede grüns over zün gezicht trekt. Het geluk laat me niet in de steek... als ik goed zie is dat zo „aar die lange Svein... Ik meende dat mün mannen hem en zün troep gedood hadden maar die lange kerel is zeker taaier dan ik dacht... Wel. dat komt me nu goed van pas, en zün grijns wordt breder naarmate het plan in zijn sluwe brein postvat en vastere vormen aanneemt... VOOR EEN WAARDE VAN 20.000 GESTOLEN UIT HET BOEKHUIS Dit weekeinde is ingebroken in het Boekhuis in de Jan T001- opstraat in Amsterdam, de zetel van de Vereniging ter Bevorde ring van de Belangen des Boek handels. In het kantoor is een brandkast vakkundig openge sneden. De buit heeft een waar de van 20.000. Waarschijnlijk is men door een openstaand raam in het gebouw gekomen. VEEMARKT ROTTERDAM Rotterdam. 4 juni. Op de veemarkt te Rotterdam werden 1442 vette koeien en ossen aangevoerd. De notering was als volgt: Vette koeien 2,50ƒ3,50, per, kg- Overzicht: Vette koeien: aan voer iets korter, handel redelijk, eerste kwaliteit goed prijshou dend, 2e en 3e vooral niet hoger, prima exemplaren boven note ring. GRAANBEURS ROTTERDAM Peulvruchten franco Rotter dam, groene erwten op monster, 3039. schokkers op mon sters 3041, prima kwalitei ten daarboven. Burgemeester en Wethouders van TERNEUZEN: overwegende, dat bij besluit van hun college van 27 april 1956, ub 12, de Emmalaan in de rich ting van de Van Steenbergen laan gesloten is verklacrd voor alle motorrijtuigen; dat het in de praktijk gebleken is dat het voor een vlotte afwik keling van het verkeer ter plaat se gewenst is om deze gesloten verklaring op te heffen voor het gedeelte van de Emmalaan, ge legen tussen de Tuinstraat en de Van Steenbergenlaan; dat het mede daardoor voorts gewenst is om van het kruispunt Van Steenbergenlaan-Emmalaan. gezien de onoverzichtelijkheid ter plaatse een voorrangski uising te maken en wel in dien zin. dat het verkeer in cle Van Steenbergen laan voorrang' heeft op het ver keer m de Emmalaan; dat bij het besluit van hun col lege van 19 februari 1962 de rij weg aan de oostzijde van de Markt tussen de Zandstraat en de Havenstraat op de dag waar op de wekelijkse markt, wordt gehouden, zijnde in de regel op woensdag, tussen 6.00 uur en 18.00 uur vanaf de Zandstraat in de richting van de Havenstraat, zijnde in noordelijke richting, gesjoten te verklaren voor alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee: dat het door de verwijdering van de muziektent op de Markt mogelijk is geworden de markt kramen anders op te stellen, waardoor dc bovengenoemde rij weg voor het verkeer gc-heei vrij is; dat het in verband daarmede mogelijk is 0111 deze maatregel in te trekken; dat ae onderhavige weggedeel ten gelegen zijn binnen de be bouwde kom en in beheer zijn bij de gemeente Terneuzen; gelet op het besluit van de Ge meenteraad van 25 oktober 1951, waarbij aan hun college is ge delegeerd de bevoegdheid, krach, tens artikel 5 c van het Wegen verkeersreglement, tot het nemen van verkeersmaatregelen- mede gelet op het bepaalde in artikel 4 en 5 van het Wegen verkeersreglement besluiten: I. in te trekken het bepaalde sub 12 van hun besluit van 27 april 1956 en sub III van hun besluit van 19 februari 1962; II. het gedeelte van de Emma laan gelegen tussen de Leeu wenlaan en de Tuinstraat in noordelijke richting gesloten te verklaren voor alle motor rijtuigen; III. de kruising Van Steenbergen laanEmmalaan aan te wij zen als voorrangskruising in dien zin, dat het verkeer in Van Steenbergenlaan voor rang heeft op het verkeer in de Emmalaan; IV. de sub II en III bedoelde maatregelen aan de wegge bruikers kenbaar te maken door plaatsing van borden model 10, 11, 21 en 104; V. dit besluit ter openbare ken nis te brengen en in afschrift mede te delen aan: a. Gedeputeerde Staten van Zeeland te Middelburg; b. Hoofdingenieur-Directeur Rijkswaterstaat te Mid delburg; c. Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B.; Koninklijke Nederlandse Automobiel Club; Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging, allen te 's-Gravenhage; d. Kantonrechter te Terneu zen; e. Officier van Justitie, af deling Kantongerechtza ken le Middelburg; f. Arrondissements-Recht- bank te Middelburg; g. Officier van Justitie bij de Arrondissements- Rechtbank te Middelburg. Terneuzen. 29 mei 1962. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. RIJPSTRA, Voorzitter. A. J, DEES, Secretaris.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3