Provinciaal nieuws CAMERA INRUIL De acties in Nieuw-Guinea Binnenlands nieuws Grote brand in verffabriek te Rotterdam AGENDA Nieuws in 't kort DE VRIJE ZEEUW Woensdag 6 Juni 1962 TERNEUZEN AXEL ADENAUER OVER HULP AAN OOST-DUITSLAND AARDENBURG. Honderden doden en gewonden bij gevechten in Venezuela Het bezoek van de Australische minister van Defensie aan Indonesië DE UITTOCHT UIT ALGERIE Anti-communistische betogingen van Tsjechische studenten EXPLOSIE IN MADRID DE JODEN IN ALGERIE Agenda, gemeenteraad. De raad der gemeente komt dinsdag a.s. bijeen ter behande ling van de volgende punten: Ingekomen stukken. Voorstel van B. en W. tot be noeming van een gemeente, secretaris. De aanbeveling luidt1. de heer A. J. van Pagee te Beetster- zwaag; 2. de heer mr. R. Besse te Sliedrecht. De heer Van Pagee werd op 18 januari 192" te Wissenkerke geboren. Hij is gel uwd en bezit 3 kinderen. Nadat hij in 1945 het eind diploma H. B. S.-B had behaald werd hij tewerk gesteld op de gemeente-secretarie "an zijn ge boortegemeente. Per 1 november 1948 werd hij benoemd als amb tenaar ter gemeente-secretarie van Voorburg. Met ingang van 1 maart 1954 volgde zijn benoeming tot chef van de afdeling financiën van de Friese gemeente Opsterland. Deze gemeente, waarvan Beet. sterzwaag het hoofddorp vormt, telt momenteel ruim 20.000 in woners. Na in 1948 geslaagd te zijn voor het diploma Gemeente- Administratie I, behaalde de heer Van Pagee in 1951 het diploma Gemeente-Financiën, terwijl hij in 1955 slaagde voor het diploma Gemeente-Administratie II. Momenteel is hij in de rang van referendaris werkzaam als loef van genoemde financiële afdeling ter gemeente-secretarie van Opsterland, waarbij hij tevens optreedt als tweede loco secretaris. De heer Van Pagee is verbon den als docent in de vakken comptabiliteit en bedrijven aan de cursus voor Gemeente.Finan- ciën te Leeuwarden. Mr. R. Besse werd op 17 no vember 1919 te Amsterdam ge boren. Hij is gehuwd en heeft geen kinderen. Na het behalen van het eind diploma H. B. S.-B werd hij, na korte tijd in het bedrijfsleven werkzaam te zijn geweest, in 1942 benoemd tot ambtenaar ter secretarie van de gemeente Mon- nickendam. Na werkzaam te zijn geweest op de gemeente-secre tarie van Woubrugge en Zutphen werkte hij van 1948 tot 1956 op de gemeente.secretarie van Lei den. Momenteel is hij referen daris in algemene dienst bij de gemeente Sliedrecht, welke ge meente momenteel ruim 17.000 inwoners telt. Hij heeft hier tot taak het uitvoeren van recht streekse opdrachten van het ge meentebestuur op bestuurlijk en administratief gebied en is als zodanig geplaatst tussen de af delingschefs en de gemeente secretaris. Tijdens zijn werkzaamheden op de diverse gemeente-secretarieën behaalde hij in 1944 het diploma Gemeente-Administratie I, in 1954 het einddiploma Gymnasium B. terwijl hij in 1960 slaagde voor het doctoraal examen rech. ten. Voorstel tot wijziging van de begroting 1962 van de gemeente. Rondvraag. Eindexamen Rijkskweekschool Aan de rijkskweekschool te Middelburg slaagde gisteren voor de onderwijzersakte mej. H. P. Hamelink te Terneuzen. Succes in opstelwedstrijd Alliance Frangaise. Mej. C. Schierbeek, leerlinge van het Petrus Hondiuslyceum alhier, heeft een van de 5 grote prijzen gewonnen in do jaarlijk se opstelwedstrijd uitgeschreven door de Alliance Francaise. Haar opstel over „Wat zou ik doen als ik leraar Frans was om mijn lessen prettig en nuttig te maken?" werd bekroond met een week vakantie in Parijs. Modeshow en Tentoonstelling afd. Oost Zeeuws-VIaanderen der Z. P. M. Zaterdag hield de afd. Oost Zeeuws-VIaanderen van de Zeeuwse Plattelands Meisjes met medewerking van de Bond van Bondskanselier Adenauer heeft 'dinsdag op de partijbijeenkomst van de christendemocratische unie in Dortmund gezegd, dat „wanneer het oosten iets van ons verlangt, de muur in Berlijn minstens buiten werknig gesteld moet worden". De kanselier deel de mee, dat het kabinet in Bonn het Oostduitse verzoek om een krediet van 2,4 miljard Mark van West-Duitsland in beraad zal nemen. De regering is echter van mening, dat een dergelijk krediet minstens concessies voor de in woners van Oost- en West-Ber- lijn moet meebrengen en vrij verkeer tussen de beide stads delen mogelijk moet maken. De RFP (liberalen), deelgenoot in de Westduitse coalitieregering, heeft in haar voorlichtingsorgaan voor verlening van een bijzonder krediet aan Oost-Duitsland ge pleit maar onder politieke voor waarden. Dit krediet is voor Oost-Duitsland geen economische maar een zuiver politieke kwes tie, aldus de FDP. Plattelandsvrouwen een mode show en een tentoonstelling. Vanaf half twee n.m. was er gelegenheid om de tentoonstel ling te bezichtigen. Éven over drie verwelkomde de vice-presidente, mej. L. Ver straten, de aanwezigen, in het bijzonder de juryleden, de speak- ster en de pianiste. In haar openingswoord wees zij er op. dat deze modeshow geen zakelijk achtergrond had, doch uitsluitend bedoeld was om werkstukken te tonen vervaar digd door plattelandsvrouwen en -meisjes, dus door vaardige han den van eigen bodem, passend bij de persoonlijkheid van de plattelandsvrouw en -meisje, want goed gekleed gaan is een kwestie van oplettendheid, zelf kritiek, nadenken en proberen. Slechts enkelen is het gegeven dadelijk te weten wat goed staat. De meesten moeten zich daar voor terdege in oefenen. Goed gekleed gaan wil niet altijd zeggen naar de laatste mode ge kleed gaan, maar gekleed gaan door datgene te dragen hetgeen in overeenstemming is met je persoonlijkheid. Na dit openingswoord ver klaarde de vice-presidente de modeshow voor geopend. Mevr. Wolfert kondigde de nummers aan en wees daarbij op de bijzonderheden van de getoon de stoffen en patronen, terwijl de pianiste een feestelijk tintje aan een en ander gaf. Er was van allerlei te bewon deren: pyama's, dusters via zo mer- en winterjurken, pakjes, cocktailjaponnen, sport- en kin derkleding. Als verrassend sluitstuk werd nog geshowd een bruidsmeisjes jurk en een schitterende bruids japon. Na de pauze volgde de uitslag van de tentoonstelling, welke In drie groepen verdeeld was, n.l. handwerken, handenarbeid en hobby's. Bij de handwerken verkreeg mevr. E. C. de RegtDekker de eerste prijs, mej. J. v. d. Gouwe de tweede en mevr. J. E. Dekker Varel de derde. Bij de handenarbeid werd mej. M. Meesen de eerste, mevr. S. J. Wolfertde Regt de tweede en mej. R. van Cadsand de derde prijs toegekend. De uitslag van de hobby's was: le pr. mej. L. Verstraten en 2e pr. mej. S. Wolfert. Hierna volgde do uitslag van de bakwedstrijd, welk gebak later werd verloot, le pr. mej. J. de Feijter; 2e pr. mej. M. Kielman en 3e pr. mej. J. Jansen. Bij de modeshow was de uit slag: 1. mej. M. Kielman; 2. mej. M. Verstraten; 3. mej. L. Verstraten; 4. mevr. Koekoek en 5. mej. C. de Feijter. Met de prijsuitreiking was een eind gekomen aan deze zeer ge slaagde middag. De vice-presiden te dankte de leden van de jury, mevr. Wolfert en mevr. J. de Putter en bood hun namens de Z. P.M. een boeket bloemen aan. De afd. Oost Zeeuws-VIaanderen van de Z. P. M. en ook de Bond van Plattelandsvrouwen kunnen met grote voldoening op deze geslaagde modeshow en tentoon stelling terugzien. Gemeenteraad. De gemeenteraad van Aarden burg stelde een verordening vast op de straatbelasting. In prin cipe werd hiertoe reeds eerder besloten, maar nu kregen de raadsleden een gedetailleerd uit gewerkt besluit te beoordelen. De belasting wordt berekend naar 3 °/o op onbebouwde en 6 op bebouwde eigendommen. De aanslag geschiedt naar het be drag der belastbare opbrengst volgens het kadaster, met dien verstande dat bedragen beneden een bepaald minimum niet voor belasting in aanmerking komen. De heer A. J. Sierens is reeds enige jaren in tijdelijke dienst werkzaam bij de gemeente. Doordat de gemeente-arbeider P. Verstringe ontslag heeft ge nomen, kon het college van B. en' W. voorstellen om tot een vaste benoeming over te gaan. Mevrouw Van den Broecke had hierover graag een besloten vergadering. Na heropening van de geheime vergadering werd de heer Sierens met 10 tegen 1 stem benoemd. De voorzitter deelde nog mee, dat het in de bedoeling ligt om binnen afzienbare tijd nog een arbeider in vaste dienst aan te stellen. Een verzoek van de Militaire Matigheids Missie om een ge meentelijke bijdrage werd af gewezen. Toegestaan werd een verzoek van de Stichting „Alge mene en Individuele Blindenbe- langen" om een gemeentelijke bijdrage van ƒ20, Om een goede gang van zaken t.a.v. het Gemeente museum mogelijk te maken werd een nieuwe verordening vastge steld. Deze was mede nodig ge worden met het oog op de nieuwe Archiefwet, die door de Tweede Kamer werd aanvaard. Het beheer zal worden opge dragen aan een commissie van 7 personen waarvan er één aan gewezen wordt door het college van B. en W. Het werd van groot belang geacht, dat de gemeente de be schikking krijgt over alles wat binnen de gemeente wordt ge vonden. Met de nieuwe verorde ning wordt voorkomen dat cen trale instanties zich gaan be moeien met deze vondsten. „We houden met deze verordening zelf een vinger in de pap" merk te mevrouw Van den Broecke op bij de behandeling van de nieuwe verordening en hiermee waren alle raadsleden het eens. nog slechts t/m 9 juni Inlichtingen bij uw fotohandelaar Volgens berichten, die maan dagavond in Caracas zijn ont vangen, zouden bij de gevechten in Puerto Cabello tussen rege ringstroepen en opstandelingen 400 doden en 700 gewonden ge vallen zijn. In de Venezolaanse hoofdstad Caracas zijn aanslagen gepleegd met brandbommen. Maandag ochtend hebben 6 gewapende lie den een overval gedaan op een benzinestation en geprobeerd tanks in brand te steken De Venezolaanse communisti sche leider Gustavo Mach ado, die maandagochtend bij zijn terug komst uit Moskou werd gearres teerd, is des avonds vrijgelaten op verzoek van de voorzitter van de kamer van afgevaardigden. Maandagavond is op een plein in het centrum van Caracas een krachtige bom ontploft, waar door veel schade is veroorzaakt. Er zijn evenwel geen slachtoffers. Premier Djuanda van Indone sië deelde dinsdag mede, dat de Australische minister van Defen sie, Townley. begrip heeft ge toond voor de Indonesische eis, dat West-Nieuw-Guinea onder het gezag van Indonesië zal wor den teruggebracht. Na een be zoek dat minister Townley aan Djuanda bracht, deelde Djuanda aan de pers mede, dat zij gedu rende een half uur hadden ge sproken over de kwestie Nieuw- Guinea, hoewel er niet diep op werd ingegaan. De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Soeban- drio, had eerder op de dag de hoop geuit, dat de Australische minister de beste indrukken zal meenemen van de opvatting van het Indonesische volk, dat tussen Indonesië en Australië goede en vriendschappelijke betrekkingen dienen te bestaan. De kwestie West-Nieuw-Guinea moet wor den gezien als een koloniale er fenis die zo spoedig mogelijk moet worden geregeld. In dit velband zei Soebandrio te hopen op het grootste mogelijk'; begrip van Australische zijde. NIEUWE WOESTIJNSTAD IN ZUID-1SRAEL Dezer dagen zullen de eerste permanente kolonisten voor de in aanbouw zijnde industriestad in de woestijn bij de Dode Zee in Zuid-Israël aldaar uit asbest opgetrokken hutten betrekken. Zij zijn de voorlopers van een bevolking die volgens de plannen minstens veertigduizend zielen zal gaan tellen. Na deze eerste groep van mensen die al geruime tijd in Israël gewoond hebben, komen enkele weken later 160 immi granten-families recht van de boot naar de nieuwe neder zetting. De industrie van de nieuwe stad in het Arad-gebied zal de fabrieken aan de Dode Zee omvatten. De nieuwe fos faat en witte-cementontgin- ningen, gasbronnen, een porse leinfabriek, een fabriek van jersey-goederen voor de uitvoer, een marmergroeve, een hotel en een rusthuis. Men hoopt in dit gebied ook sisal te kunnen kweken. In twee maanden tijds zijn meer dan 63.000 Europeanen uit Algerië in Frankrijk aange komen, aldus is gisteren in Parijs bekendgemaakt. GEHEIMZINNIGE DOOD van HONGAARSE VLUCHTELING IN WENEN Een tweede luitenant van de Hongaarse contraspionagedienst die vorige maand naar Oosten rijk vluchtte, is maandag onder geheimzinnige omstandigheden in Wenen overleden, aldus een mededeling van de politie. De luitenant, de 24-jarige Bela Lapusnyik, had verklaard be langrijke inlichtingen te willen geven over de activiteit van Hongaarse agenten in Oosten rijk. Volgens de politie is de luite nant. die in verzekerde bewaring werd gehouden, zaterdag ziek geworden en naar een Wcens ziekenhuis gebracht, waar men constateerde dat hij een keel- onsteking had. De Hongaar kreeg een kamer voor zich al leen en werd goed bewaakt. Zijn toestand verslechterde snel en maandagmorgen stierf hij. Kort voor zijn dood had hij nog wat willen zeggen, maar voordat de tolk er was, was hij gestorven. Volgens onbevestigde berich ten zou Lapusnyik vlak voor zijn dood op een briefje een verzoek geschreven hebben om zijn maag tc laten leegpompen. De politie onderzoekt of een poging is gedaan om de luite nant van het leven te beroven. GEEN PRIKKELDRAAD Havenarbeiders in Melbourne hebben dinsdag geweigerd prikkeldraad voor Saigon te laden in het Nederlandse schip Houtman (4116 ton), omdat een vakbondsfunctionaris hun ge zegd had dat dit prikkeldraad voor concentratiekampen in Zuid-Vietnam bestemd was. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken, dat het prikkeldraad onder het Colomboplan heeft verzonden, zei dat het bestemd is voor het beschermen van dorpen tegen communitische guerilla aan vallen. 8 Tsjechoslowaakse studenten zijn van hun universiteiten ver wijderd, omdat zij vorige week aan anticommunistische demon straties hebben deelgenomen. Zij bevonden zich onder onge veer 300 studenten, die protes teerden tegen het huidige vlees tekort en opmerkingen riepen te gen Tsjechoslowaakse commu nistische leiders bij 't monument van de Tsjechische dichter Karei Macha. Zij werden door met machinegeweren gewapende op roerpolitie verspreid. Voor het gebouw, dat tot voor kort door de pauselijke nuntia tuur in Madrid werd gebruikt, is dinsdag een kleine kneedbom ont ploft. Er werd hie.rbij niemand gewond, maar wel werd enige schade aangericht. Het is mogelijk, dat leden van de Franse O. A. S. de bom heb ben geplaatst als protest tegen de afkeuring van hun methoden door het Vaticaan. Zij zouden onbekend geweest zijn met het feit, dat de nuntiatuur is ver plaatst. Waarnemers staan echter scep tisch tegenover deze hypothese. HEKSENJACHT. In Bamberg is dinsdag een pro ces begonnen tegen de 26-jarige Johann Vogel uit Mailach, die in 1960 de woning van de 66-jarige Elisabeth Hahn in brand stak omdat zij in zijn ogen een heks was. De vrouw, die inmiddels is overleden, kon destijds haar wo ning nog bijtijds verlaten, maar zij verloor al haar bezittingen. Uit getuigenverklaringen bleek dat er in Mailach meer mensen aan heksen geloofden. Vogel ver klaarde dat hij alleen had willen bereiken dat de vrouw 'het dorp zou verlaten, omdat hij haar ver antwoordelijk achtte voor zijn ziekten. Een spectaculaire, fel uit slaande brand, die begonnen is in de verf- en vernisfabriek van Ludwig, Leven en Sormani aan de Keilehaven in Rotterdam, heeft maandagavond een groot deel van het Rotterdamse vrij willige brandweerkorps druk bezig gehouden. Tegen half elf ontdekten voor bijgangers brand in de verffa briek. Een brand, die zo snel om zich heen greep, dat enkele mi nuten nadat de eerste brand wachten ter plaatse waren, reeds groot alarm moest worden gemaakt. De opgeslagen verf en olie vormden een gretige vuur haard en al spoedig moest de brandweer, die met zes en der- Dr. Naum Goldmann, de pre sident van het Joodse Wereld congres, heeft op een persconfe rentie te Tel Aviv verklaard, dat indien er een akkoord wordt gesloten tussen de Europese Algerijnen en de leidende Alge rijnse Nationalisten, naar zijn mening de grote meerderheid van de Joden in Algerië in dat land. zal blijven. Hij voegde hieraan toe dat in januari besprekingen tussen het Joodse congres en de leiders van de F. L. N. waren geopend en dat hij meende, dat een dele gatie van het Joodse Wereld congres zich na de zelfbeschik kingsstemming naar Algerië zou begeven. HEDEN TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Meisjes op het slechte Pad." vr Het Hooggerechtshof van New Jersey heeft j.l. maandag vast gesteld dat een rechter bevel tot bloedtransfusie kan geven om het leven van een kind te redden van wie de ouders om godsdien stige redenen hun toestemming hiertoe weigeren. Dit besluit werd genomen naar aanleiding van een jongen, die met een hartafwijking was ge boren en bloedtransfusie nodig had. De ouders, Jehova's getui gen, weigerden toestemming te geven. De leiding van het zieken huis verkreeg van de rechtbank toestemming bloedtransfusies toe te dienen. De kleine stierf desondanks. •fc In de omgeving van Marseille is dinsdagmorgen een politieman gedood en een ernstig gewond bij een controle. De moordenaar, een Noordafrikaan, werd door de politie neergeschoten. ■fr Een Polarisraket, die maan dag op Cape Canaveral van de grond af werd gelanceerd, is door de veiligheidsofficier van het ge bied elektronisch vernietigd. De raket, die diende om een nieuwe atoomkop en besturingsmechanis me te beproeven, begon te zig zaggen kort na de ontbranding van de bovenste trap. Indonesische parachutisten in de omgeving van Kaimana. die opereren onder leiding van een als uiterst fanatiek bekend staande luitenant, hebben een nieuwe tactiek toegepast om te trachten het vertrouwen van de Papoeabevolking te winnen. Volgens een officieel communi qué over het verloop van de ac ties tegen de infiltranten, dat dinsdag in Hollandia werd uit gegeven, doen zij zich daarbij voor als Nederlandse militairen Zij spreken Nederlands en ver bergen de bewapening waaraan zij zouden kunnen worden her kend, onder hun camouflage uniformen. De bevolking in de omgeving van Kaimana heeft de Nederlandse militaire autoritei ten op de hoogte gebracht van deze nieuwe tactiek. Zij heeft voor de nacht een kampong- wacht ingesteld. Van de Indonesische parachu tisten die bii Kaimana werden afgeworpen en wier aantal werd geschat op 60, is het grootste gedeelte onschadelijk gemaakt. Het was tegen deze infiltranten dat de vorige week twee Neder landse militairen zijn gesneu veld. In vorengenoemd communiqué wordt verder gezegd, dat de in de omgeving van Teminaboean nog overgebleven parachutisten zich in kleine groepen hebben gesplitst en dat wederom enige hunner gevangen zijn genomen. Een van hen bleek niet in het bezit van wapenen te zijn. Inmiddels valt uit berichten uit Fak Fak af te leiden dat vele omstandigheden erop wijzen, dat voor de parachutisten bij Teminaboean het pleit is be slist. Meer dan de helft der daar neergelaten infiltranten, onge veer 40, zijn gesneuveld of ge vangen genomen. In dit moeras achtige gebied, waarin als het ware elke stap grote moeite kost, maakten de in de afgelo pen week gevangen genomen parachutisten een indruk van uitputting. De enige hoop voor de thans nog zonder onderling contact in het moeras rondzwer vende parachutisten wordt ge noemd, dat zij spoedig Neder landse militairen zullen ont moeten om zich te kunnen over geven. Een aantal hunner is echter waarschijnlijk de oriënta tie volkomen kwijt. Deze men sen worden bedreigd met een jammerlijk einde, aldus in Hol landia ontvartgen berichten. Het communiqué van dinsdag meldt ten slotte, dat ten oosten van Fak Fak een gevechtspa trouille een vuurgevecht heeft geleverd met enige parachutis ten, waarbij bloedsporen uitwe zen dat enkelen hunner werden gewond. Ten noorden van Fak- fak zijn enige parachutisten over vallen en gevangen geiiomen. De schade, welke een grote brand in de nacht van maandag op dinsdag heeft aangericht in een verffabriek en- een chemische fa briek te Rotterdam, was dinsdag ochtend nog niet bij benadering te schatten. Deze foto geeft een beeld van de enorme ravage. tig stralen onder andere gevoed door drie brandblusboten van de gemeentelijke havendienst die uit de Maas het water pomp ten, zich concentreren op het ge vaar voor overslaan van de brand naar de Chemische Fa briek Rotterdam, die aan de verffabriek grenst. Tegen goed elf uur sloegen de vlammen, aangewakkerd door een felle wind, over. Zij veroorzaakten aan de „Chefaro" een flinke schade. De fel brandbare goederen, die in de fabrieken waren opge slagen, maakten van de brand een van de meest spectaculaire van de laatste jaren in Rotter dam. De vrijwillige brandweer, die met een overmacht aan mate riaal zeer snel ter plaatse was, wist de aangrenzende panden, ondanks het vele vliegvuur, te behouden. Een kleine brand, ont staan door het vliegvuur in het talud van het nabijgelegen katoenveem, wist men snel te bedwingen. De omvang van de schade is nog niet bekend, zo min als de oorzaak van deze grote brand. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Gistermorgen was het nog niet mogelijk de schade die de brand aan de fabriek van de Chefaro heeft aangericht te overzien. De bovenverdieping brandde uit, de beide daaronder gelegen verdie pingen kregen grote brand- en waterschade. De verffabriek van Ludwig, Leven en Sormani N. V. ging tctaal verloren. Over de oorzaak van deze felle brand tast nien nog geheel in het duister. De bedrijfsleider van de verffabriek had om streeks half 8 het pand, na een grondige controle verlaten en alles in orde bevonden. Tegen half elf werd de brand aan de achterzijde van de fabriek gesig naleerd en kort daarop stond het gebouw in lichterlaaie. De brandweer heeft in totaal met 48 stralen het vuur bestre den. waarbij meer dan 100 vrij willige brandwachten onder commando van hoofdman J. J. Oster, waren ingezet. Pas tegen zeven uur gister morgen kon een der laatste brandweermannen naar huis gaan. DODELIJK ONGEVAL Op de rijksweg tussen Weert en Roermond, ter hoogte van Keipen, is om vier uur maandag middag een verkeersongeluk ge beurd, dat aan de bestuurder van een personenauto, de zeventig jarige, ongehuwde heer J. Jeu ken uit Nederweert, het leven heeft gekost. Vermoedelijk door overmoeidheid kwam de heer Jeuken met zijn auto plotseling op de linkerweghelft waar hij in botsing kwam met een be stelauto. Hij werd uit de auto geslingerd en moest zwaarge wond naar het „St. Laurentius ziekenhuis" in Roermond wor den overgebracht. Daar is hij in de loop van de avond over leden. De bestuurder van de bestelauto liep lichte verwon dingen op. OUDERS VAN VERDRONKEN JONGETJE UIT WINSCHOTEN ONVINDBAAR Interpol is nu ingeschakeld bij het zoeken naar de ouders van de vierjarige Hermanus Haarman uit Winschoten, die donderdag in de vijver van het wandelbos in Winschoten is verdronken. De arts Haarman en zijn echtgenote waren juist voor een vakantie naar het buitenland vertrokken. De heer Haarman en zijn vrouw wilden via Duitsland en Luxemburg naar Frankrijk. Zij reizen in een beige auto (volkswagen) met open dak, kenteken DG 09-62. Interpol heeft vastgesteld dat het echtpaar zaterdag in het plaatsje Quelle tussen Osna- brüeck en Bielefeld is geweest. Sedertdien is men het spoor bijster. De begrafenis van het jongetje had vandaag moeten plaatsvinden, maar is uitgesteld in de hoop dat men de ouders binnenkort zal weten te vinden. BIJ AANRIJDING GEDOOD Op de Zuiderzeestraatweg heeft zich gisterenmorgen een ongeval voorgedaan, waarbij de 22-jarige K. Schraa uit Lank- horst (bij Staphorst) het leven heeft verloren. De personenauto welke door de heer Schraa be stuurd werd, kwam in botsing met een vachtauto die geladen was met ijzerenstaven. De heer Schraa was op slag dood. VIER JONGENS AANGEHOUDEN De recherche in Groningen heeft vier jongens aangehouden, die zich zouden hebben schuldig gemaakt aan een groot aantal inbraken. .De jongens, in leeftijd variërend van zeventien tot twin tig jaar, zijn ingesloten in het huis van bewaring in Groningen. Tegen twee andere zeventienja rige jongens is proces-verbaal opgemaakt, ze zouden bij een po ging tot inbraak van het geares- teerde viertal betrokken zijn ge weest. Over algemgen vyas ïbrakert 3e long 'de het buit, die de inbraken (KT jongens opleverde vrij gering. ~Er was echter één uitschieter: een be drag van 900,dat uit een ga rage werd ontvreemd. BEJAARDE MAN BIJ AANRIJDING OM HET LEVEN GEKOMEN Dinsdagavond omstreeks zes uur is op de verkeersweg Eind hovenHelmond een verkeers ongeval gebeurd onder de ge meente Mierlo, dat aan de tach tigjarige heer J. Colen uit Mierlo het leven heeft gekost. De heer Colen wilde per fiets de voor- rangsweg oversteken. Daarbij werd bij gegrepen door een E. H. A. D.-bus uit Helmond, die met arbeiders uit de richting Eindho ven kwam. Het slachtoffer, dat een twintigtal meters werd mee gesleurd, overleed ter plaatse. VI BEJAARDE MAN IN DE MAAS VERDRONKEN Uit de Maas bij Stein is opge haald het stoffelijk overschot van de 83-jarige heer G H. Ho- genboom, die vorige week dins dag van zijn gebruikelijke och tendwandeling niet terugkeerde in de woning van zijn getrouwde dochter, bij wie hij inwoonde. Hoe en waar de bejaarde man te wa ter is geraakt, is volkomen onbe kend. De man maakte steeds ces rustige en evenwichtige indruk, VERMISTE JONGEMAN BLEEK TE ZIJN VERDRONKEN In het Damsterdiep te Tjams- weer bij Appingedam is dinsdag middag het stoffelijk overschot aangetroffen van de 27-jarige Roelof Evenhuis uit Garrelsweer, die sedert 27 mei. nadat hij met zijn fiets de ouderlijke woning had verlaten, werd vermist. Men vermoedt, dat de heer Evenhuis, toen hij omstreeks het middernachtelijk uur naar zijn woonplaats reed, door de duister nis misleid te water is geraakt. DODELIJK ONGELUK Gistermiddag is het 8-jarig jon getje Cornelis Wink uit Lekker- kerk in Berkenwoude door een scooter aangereden en zó ernstig gewond, dat hij op weg naar een ziekenhuis in Gouda is overleden. Het knaapje speelde met zijn 5-jarig neefje vóór het huis van zijn oma. Plotseling staken beide kinderen de rijweg over. Beide werden gegrepen door de juist naderende scooter, bestuurd door de 21-jarige C. Verwaal uit Lek- kerkerk. Het oudste knaapje werd zó ernstig gewond, dat het kort daarop overleed. Het neefje werd met een gebroken been en een] hoofdwond in een ziekenhuis ia: Gouda opgenom."

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 10